KAPPIE en het eiland Koeterwaal Waar is Jane urey De militaire situatie in de Republiek Een Zeeuwse Derby in Goes UIT DE PROVINCIE Zuid-Beveland Noord-Beveland In het Zuiden guerilla, in het Noorden 'georganiseerde strijd. Residentie Rembang vast ii communistische handen. De Dienst Legercontacten meldt in een overzicht van de militaire situatie in de Reoubiiek. dat in het Zuiden van het republikeinse gebied in midden- en Oost-Java de communisten zijn overgegaan tot de guerilla-tactiek, terwijl in het gebied van Tjepoe. een georgani seerde strijd woedt. Met betrekking tot de samen stelling der T.N.I.-troepen wordt medegedeeld, dat de 5e, 6e en 7e divise alle een Lasjkar-brigade d.w.z. een arbeidersbataljon, dat bij komst der Nederlanders brand had te stichten op ondernemin gen e.d. hebben en dat overal, waar Lasjkar-brigades in de divi sies zijn opgenomen, de troepen wantrouwend tegenover elkaar staan. Het gebied van Djocja Is in het algemeen rustig, behalve in de buurt van Kalioerang. Er houden zich daar communistische benden op, die aanstalten maken tot nach telijke aanvallen op de hoofdstad. Te Solo is de republikeinse rege ring de toestand meester, al zijn ten Noorden van de stad commu nistische benden gesignaleerd. Ver der naar het Noorden bevinden zich communistische brigades, waaronder de vroegere 5e briga de van de T.NJ. REMBANG. In het algemeen kan men zeg gen, dat de gehele residentie Rem bang zich vast in communistische handen bevindt. In het gebied ten Zuiden van Solo vordert de op mars der republikeinse troepen naar Patitjan slechts zeer lang zaam. De communisten zijn hier de guerilla-tactiek begonnen. Patitjan groep, bestaande uit voormalige criminele gevangenen, die uit de gevangenissen van Djocja en Solo werden losgelaten. In het gebied van het Lawoe- complex (ten Z.O. van Madioen) zijn de grotere plaatsen alle in handen van de republikeinse troe pen. daaromheen opereren echter overal guerilla-benden, afkomstig uit de 29ste brigade van de T.N.I. In Blitar en het verdere gebied ten Zuiden van Malang is de toe stand zeer ingewikkeld. Pesindo- troepen vechten hier tegen de T.N.I. In dit gebied spelen zich hevige gevechten af. In de residentie Kedoe (ten Noor den van Djocja). was de 4e briga de van de T.NJ. opgesteld. Hier van z(jn drie bataljons naar de communisten overgelopen. Deze bevinden zich in een gebied ten Noord-Oosten van Magelang en hebben tot taak de verbindingen Walvisvaarder naar Nederland. De sleepboot „Poolzee", die de bok „Bevrijding" naar Be- lawan gesleept beeft en thans op weg is naar Soerabaja, wordt daar Vrijdag verwacht. Zaterdag vertrekt de „Poolzee" uit Soerabaja. Zij zal dan een veertig meter lange walvis vaarder naar Nederland sle pen, die zal worden klaarge maakt voor de tocht met de „Willem Baxendsz" naar de ZuidpooL Pokkenvaccin ter beschik king van de Republikeinen. De dienst voor volksgezond heid te Palembang stelt drie honderdduizend eenheden pok kenvaccin via de militaire waarnemers van de Commissie van Goede Diensten ter be schikking van de republikein se autoriteiten te Tjoeroep en Loeboek Linggau voor de be strijding van de aldaar heer sende pokkenepidemie. Door massa-vaccinatie is de epide mie in het Nederlandse gebied vrijwel bedwongen. van de regeringstroepen naar het Westelijk front te bemoeilijken. Voorts ondernemen deze troepen nachtelijke aanvallen op Magelang. Temanggoeng en Parakan. De be volking is hier zeer communistisch geïnfecteerd. De politieke situatie. i een hoofdartikel schrijft De Locomotief, „er zal vermoedelijk een poging worden ondernomen om met de onderhandelingen uit de impasse te komen. Tot nu toe is er niets anders gedaan dan pra ten, er zijn overeenkomsten en wapenstilstanden gesloten en het resultaat is roof, moord en terreur Wij geloven niet, dat Batavia en Den Haag veel heil zien in hel we der opnemen van het contact. Ook Djocja trouwens niet maar het State Department blijkbaar wel. Het Amerikaanse lid van de C.V. G.D.. Merle Cochran, heeft een nieuw plan, of een nieuw voorstel of hoe men het noemen wil en dat document zal binnenkort dus wel als working paper ter tafel ver schijnen. Wij verwachten van deze nieu we poging dan ook niets. Er is voor besprekingen geen basis te vinden en wat Djocja ook mag be loven of toezeggen, men kan en wil te Djocja toch niet nakomen, wat men belooft". Prof. H. A. Kramers krijgl de Lorentz-medaille. In een bijzondere zitting der afdeling natuurkunde van de Kon. Ned. Academie van Wetenschappen zal op 30 October te Amsterdam de Lorentz-medaille der Acade mie worden uitgereikt aan prof. dr. H. A. Kramers te Leiden. Bijzondere Politierechter Deviezensmokkel. De Byzondere Politierechter te Middelburg behandelde 30 Sept. de volgende zaken: B. E. A. H., te Middelburg, had op 20 Juni te Venlo niet voldaan aan zijn verplichting, om, het uit gevoerde geldsbedrag van f 30.— bij zijn terugkeer weer in te voe ren. f 20.— of 10 dagen. C- M.. te Middelburg, verrichtte werkzaamheden zonder toestem ming. f 15.— of 10 dagen. E. E W.. te Vlissmgen beëindig de zijn werkzaamheden zonder toe stemming. f 25.of 10 dagen. W. W.. te Biggekerke, had 250 eieren in ontvangst genomen zon der afgifte van bonnen, f 20.of 10 dagen met verb, verkl. eieren. L. D.. te Zoutelande, had 800 eieren afgeleverd zonder bonnen in ontvangst te nemen, f 40.— of 20 dagen. J F. de C., te Goes. Een distri butiestamkaart in pand afgegeven. 1 m. gev.straf. M. C. v. H.. te Goes, nam stof in ontvangst zonder inlevering van bonnen of vergunningen, f 100 of 30 dagen. J: P.. te Oude Tonge. In strijd met de voorschriften afgeleverd 115 kg tarwe, f 20.— of 10 dagen met verb, verkl. der tarwe. P. J. H. O., te Den Haag, ver voerde te Bruinisse eieren zonder vervoerbewijs. f 15.— of 10 dagen met verb, verkl. J. A. v. Z., te Hilversum, ver voerde te Oostburg 2 kazen, f 10. of 5 dagen met verb, verkl. A. D. A. M. A., echtg. van J. J. v. H., werd eveneens voor het ver voer van 2 kazen veroordeeld tot f 10.of 5 dagen met verb, verkl. W. v. P., te Dordrecht, had te Sluis geld bij zich dat bestemd was om in strijd met de voorschriften te worden uitgevoerd, f 5.of 3 dagen, met verb, verkl. G. K.. te Hoek van Holland, had te Rilland-Bath geen gevolg gege ven aan sommatie tot stoppen, f 10 of 5 dagen. M. v. G., te Bergen op Zoom, had op 9 Juli te Haamstede onbevoegd voorhanden 12 m vitrage, f 30.of 10 dagen met verb, verkl. en 1 m. voorw. proeftijd 2 jaar. G. P. E., te 's-Gravenhage ver voerde te St. Phillpsland 95 kip peneieren. zonder vervoerbewijs. f 15.of 10 dagen. A. P. V.. te Amsterdam vervoer- 31 De maat had op 't brandende fornuis zo goed en zo kwaad als het ging ©en maaltijd klaar gemaakt, een stamppot van aardappelen en koolraap, want iets anders kon hij niet vinden. Toen luidde htj de klok, die aan de zoldering hing. Alle mannen van het eiland kwamen één voor één naar binnen en ook Kappie en de meester betraden onder geleide van de man met het masker de keuken. „Gelukkig", dacht de maat, „ik had al het voorgevoel dat ik ze nooit weer zou zien. zei de hoofdman. „Gij kunt het nuttigen in die hoek daar, opdat gij ons niet ver- „Hier is een bord eten voor U lieden!" staan kunt, wanneer wjj met elkander spreken!" Het viel Kappie op, dat ze allemaal me talen vingerhoeden om hun vingertop pen droegen. „Daar zit hun macht in!" dacht hij. „Wij kunnen niets beginnen, want ze hoeven maar een vinger naar ons uit te steken en het is mis! Tjonge wat is het moeilijk! Hoe komen we hier boit weer vandaan Goes VERGADERING CHR. ONDERWIJZERS. In een te Goes gehouden vergadering van de afd. Z. en N.-Beveland van de ver. v. Ghr. Onderwijzers werd het programma voor de winter- campagne samengesteld. Een 5-tal vergaderingen zal, worden gehouden. Op 6 November zal een daartoe ingestelde com missie een rapport uitbrengen over de mogelijkheid van een „verfrissingscursus". Vervol gens hield de voorzitter, de heer H. C. van Donk, een cau serie over de Dieptepsycholo- Het voetbalprogramma R.B.C. bezoekt de Zeeuwen. 2e KLASSE B: R.A.C.Vlissingen; Alliance Dosko; De Zeeuwen—R.B.C.Goes Middelburg; Hero—Internos. Het moet voor Vlissingen moge lijk zijn tegen R.A.C. even op adem te komen na de spannende weken, welke de rood-witten ach ter de rug hebben. Op een over winning rekenen we vast. Alliance achten wij in staat Dosko te ver slaan. De touwtjes zullen er >trak gehouden moeten worden, nu de protest- en kampioensgeschiedenis nog zo vers in het geheugen lig gen, terwijl het tussen deze ploe gen toch al nooit zo best boterde. Een kwade middag staat De Zeeu wen te wachten, bij wie het snel vuur-kanon R.B.C. op bezoek komt. Op veel succes moet De Zeeuwen niet rekenen. In Goes gaat één van de befaamde Zeeuw se derby's. Goes staat er beter voor dan Middelburg, doch sukkelend met een gebroken ^lftal zal Goes toch moeten oppassen als Middel burg de bevlieging van j.l. Zondag eens in een permanente vorm zou omzetten. We geven dan voor de Goesenaren de voorspelling van een moeilijke tegenstander. Wat te zeggen van HeroInternos? He ro is wel een aardige ploeg, maar niets bijzonders en het Ettense enthousiasme achten wij best in staat de Bredanaars te overwinnen. 3C KLASSE E: Zeelandia—Steenbergen; M.O.C. Robur; Nieuw Borgvliet—Odio; R. K.F.C.—Yerseke; Meto—Zlerikzee. Het zal voor Zeelandia niet mee vallen om Steenbergen op een af stand te houden. Er han gewonnen worden, maar laat men het dan vooral niet te licht opnemen. M.O. C. doet het niet al te best, maar kan Robur toch nog wel hebben. Odio heeft niet meer de kracht van een paar jaar geleden. Dan zou Nieuw Borgvliet tegen deze ploeg niets hebben klaargespeeld en hoewel we nog niet geloven aan een overwinning der gastheren, moeten we toch enige reserve in acht nemen. Er gebeuren wel meer rare dingen in 3E. Yerseke is niet sterk genoeg om R.K.F.C. de baas te blijven en we moeten de oester mensen een nederlaag voorspelen. Voor onze Schouwcnse vertegen woordigers staat de zaak ook al niet gemakkelijk. Weliswaar doet Zlerikzee het heel goed en Meto valt wel eens een keer van het ene uiterste in het andere, maar oppas sen is de boodschap. Met alle zei len bij en goed uitkijken kan het voor Zierikzee een goede dag wor den. 3e KLASSE F: IJzend'jkeAardenburg; Hulst Terneuzen;; OostburgCllnge; Hoofdplaat—Steen; Sluiskil—Axel; Hontenisse—Corn. Boys. Het onberekenbare karakter van voetbalwedstrijden buiten be schouwing latende vallen gemak kelijk berekeningen voor dit pro gramma te maken. IJzendijke moet Aardenburg kunnen overwinnen. Terneuzen gaat Hulst leren, hoe 'n wedstrijd gewonnen moet worden en Oostburg heeft aan Clinge geen kind. Nog gemakkelijker is het om Hoofdplaat een volgende opdoffer te voorspellen. Axel krijgt het van Sluiskil nooit cadeau, doch dat de overwinning Zondag werkelijk in gevaar zou komen weigeren we te geloven. En tenslotte kan Corn. Boys weer met dozijnen rekenen Zondag, want Hontenisse ziet niet op een paar doelpunten meer of minder als eenmaal toch verloren moet worden. 4e KLASSE G: Wat was de oorzaak van de ne derlaag van Ria in Terneuzen? Was het een tijdelijke inzinking of speelde de bietencampagne, welke voor Ria steeds een handicap was een rol? Verschillende spelers wer ken op de suikerfabriek en tot De cember pleegt Ria zwak op te ko men. In dat geval kon Biervliet, dat met de laatste twee gelijke spelen enige beterschap toont, wel eens een gelukje in de schoot val len. Normaal bekeken zou de over winning voor Ria zijn. Patrijzen en E.M.M, zullen elkaar niet veel toe geven en een puntenverdeling is niet uitgesloten. RES. 2e KLASSE E: Axel II—R.C.S. II; Breskeus II— Goes II; Vlissingen II—Middelburg II. Een overwinning vobr Axel II ts geen gewaagde kansberekening. Een zelfde resultaat voor Goes II cijferen we nog niet zover weg en een moeizaam behaalde overwin ning voor de Middelburg-reserves zou hun goede positie bestendigen. Of het zover komt? Tussen groen- •wlt en rood-wit wil het nog wel eens kraken en prestige-kwesties zijn lastige kwesties. C Feuilleton Romantisch verhaal van H. Morgan 51 „Dat dunkt me. eigenlijk veeleer de taak van lieden, die zich ambtshalve met de publie ke voorlichting plegen bezig te houden", viel Brown hem sarcastisch in de rede, „maar „Maarnam Robby nu op zijn beurt het woord over, „vertel me nu eerst maar eens, waar ik Jane Grey terug kan vinden, nadat jö haar hebt laten lopen!" „Dat is nu wel het laatste dat ik verwacht had te zullen horen! In het hotel heb je me verweten, dat ik alles voor je neus wegpik en dat er voor jou weinig aardigheid aan was wanneer je straks zou moeten erkennen, dat je slechts dank zij mijn hulp Jane Grey had gevonden. Daarom dacht ik nu eens goed te doen het voor naamste werk aan jou over te laten! Ik combineerde al dus: als Walter de auto ziet en Dayton herkend, komt hij natuurlijk als een bezete ne aanvliegen om hun vlucht te verhinderen. Inplaats daar van echter bleef je stokstijf staan met een gezicht, alsof de hele zaak je niets aangaat!" „Met andere woorden, het is dus mijn schuld, dat jij Jane Grey hebt laten ontkomen?" „Ja!" antwoordde Al Brown droog. „Ik dank je voor Je waar de* olie medewerking!" viel Ro Jby geërgerd uit. O, dat is niet de moeite waard, daar ben ik tenslotte voor!" lachte de detctive. Zwijgend wendde Robby Walter zich af en ging verder Brown bleef goedmoedig aan zijn zijde. „Zouden we niet liever een wagen nemen, Walter? Het is nog een heel eind naar het hotel, vroeg hij na een pauze op steeds dezelfde toon. Walter gaf geen antwoord, maar protesteerde er ook niet tegen, toen de detective een taxi aanriep; hij stapte zelfs mee in, maar toen zij een maal reden, wendde hij zich van zy'n metgezel af, staarde ostentatief naar buiten en deed, alsof hij alleen was. Brown's gehele gedrag, de on gewone breedsprakigheid, waarmee hij zijn zonderlnge handelwijze trachtte te verkla ren, hadden Robby's argwaan nog doen toenemen. Het leed geen twijfel, of dat alles was niet in de haak. Jane Grey geraakte zowaar enigszins op do achtergrond, 't Kwam er nu ln de eerste plaats op aan met zekerheid vast te stellen, of Brown in derdaad Brown was, of, dat hn de medewerking ge zocht nad van een man, wiens enig doel het was hem zoveel mogelijk in de wielen t« rilden. In het hotel b°gaf de jour nalist zich onmiddellijk naar zijn kamer, zonder zich nog verder om de detective, die de aangrenzende kamer be woonde, te bekommeren. Hij gunde zich niet eens de tijd zijn hoed af te zetten, maar haastte zich direct naar de telefoon en Het zich met de redactie van de Chicago Tri bune verbinden. „Hallo! U spreekt met Rob by Walter van de Los Ange les Herald! Mijn opdracht zal u zeker wel bekend zijn...? Ja? Mooi dan weet u natuurlijk ook, dat ik in ge zelschap ben van den detec tive Al Brown uit San Fran cisco, die door een der gedu peerde firma's is aangezocht om Jane Grey onschadelijk te maken! Wat? Ja, Jane Grey isalthans, dat neem ik aanin Chicago!" ver beterde hij snel. Zijn collega behoefde tenslotte niet alles te weten en in ieder geval was het niet nodig hem een aardige primeur in de hand te spelen. „Bewijzen? Be wijzen, althans een overtui gend bewijs heb ik helaas nog niet. maar als het zover is, zal ik het u laten weten, dan kunnen we het gelijktijdig pu bliceren. Het gaat nu voor namelijk hierom: ik heb alle reden om aan te nemen, dat die zogenaamde detective Brown helemaal niet de man is, waarvoor hij zich uitgeeft, maar eenvoudig een handlan- fer van Jane Grey! Dat lijft natuurlijk voorlopig on der ons! Het komt er voor mij nu maar op aan zo gauw mo gelijk te weten te komen, of mijn vermoeden juist is en daarom wilde ik u even vra gen, of u in uw archief nog oen van de laatste foto's van Al Brown hebt? Ja, graag* (Wordt vervo'gd) Tien jaar tegen rovende banketbakker geëist. De procureur-fiscaal bij het Bijzonder Gerechtshof te 's- Gravenhage eiste een gevange nisstraf van tien jaar, alsmede verbeurdverklaring* van 25.000 tegen de vroegere ban ketbakker v. D. uit Den Haag, die zich in de oorlog als N.S. K.K.-man schuldig had ge maakt aan rooftochten, waar bij hij zich vele goederen had toegeëigend. Bevredigende voedsel toestand in Zuid-Sumati'a. Voor de eerste maal sedert de Japanse bezetting en de republi keinse tijd kan de voedselsituatie in Zuid-Sumatra be.vredigend ge noemd worden. Op de velden van Lebak, Tandjoengradja en Kajoe- agoeng staat een rijke oogst. Over de maand Juli waren de indexcijfers voor voedselproduc ten te Palembang 1436, waarmee Palembang de duurste grote stad in Indonesië is. In Augustus was een lichte daling ingetreden. In de ontwikkeling van de Zuid- Sumatra spoorwegen weerspiegelt zich de terugkeer van rust en orde: het opbrengstcijfer voor reizigers- en goederenvervoer bedroeg in Au gustus f 766.242. De recordcijfers voor de scheep vaart, die in Juli gevestigd waren met 247 schepen en 1.582.703 bruto- lnhoud, werden in Augustus ver beterd en op resp. 249 en 1.677.476 brt. gebracht. Nieuws in een Notedop In de periode van 15 Juli—15 Augustus 1948 vertoonden de in dexcijfers van de kosten van het levensonderhoud een daling van 1.9 Dit was een gevolg van de prijsdaling van aardappelen en fruit. In verband met het gebrek aan werkkrachten in de Twentse textielindustrie is in samenwerking met de Engelse bezettingsautoritei ten de mogelijkheid geschapen, dat Nederlandse arbeiders, in Duits land woonachtig, in de textielin dustrie in Twente kunnen worden ingeschakeld. De textielhandelaar S. te Del den heeft in kort geding de Staat der Nederlanden doen dagvaarden op grond van het feit, dat de cen trale dienst voor economische con- tröle een proces-verbaal tegen hem deed opmaken omdat hij zonder vergunning een textielhandel dreef. Tegelijkertijd werden voorraden goederen in beslag genomen. Er was volgens de heer S. wel een vergunning aanwezig. gie, waarop een gedachtenwis- seling volgde. Tot pfenning- meester werd benoemd de heer Schruil uit Wissekerke. Be sloten werd een contributie van 0.50 per jaar te heffen om het verenigingswerk goed voortgang te kunnen doen vin der.. NED. CHR. VROUWENBOND De afdeling Goes van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield haar eerste vergadering ln dit seizoen. Na de afhandeling van het huishoudelhk gedeelte werd een korte herdenking gehouden in verband met de troonswisseling. Na de pauze sprak mevr. Flinterman over „de betekenis van een Open bare Leeszaal". In een vlotte rede besprak zij wezen en nut van de leeszaal enbeantwoord- de met kennis van zaken de gestelde vragen. Wolf aartsdijk WEDVLUCHT. De vereniging van postduiven- houders „De Blauwe Doffer" te Wolphaartsdijk, organiseerde een wedvlucht van Libramont. Uitslag: 1 I. Boer. 2 en 6 J. Eggebeen, 3, 4, 5. 8. 9, 11. 16, 17, 20. 26, 27 G. van Strien, 7, 12. 39, 25 A. Walhout. 10, 13, 21, 28. 32 A. Eggebeen, 14, 15, 18 J. de Jager, 23 J. Verstelle, 24 en 29 P. van Loo. Krabbendijke CONCERT. Begunstigd door het fraai herfstweer werd Zaterdag avond door de muziekvereni ging „Concordia" te Krabben dijke het laatste concert gege ven van het ^seizoen. iTerseke NIEUWE STRAATNAMEN. Dezer dagen kwam de gemeen teraad van Yerseke bijeen onder voorzitterschap van burgemeester A. C. Willemsen. Voor de vereni ging voor Chr. Ulo-onderwijs was verzocht om financiële medewer king voor de aanstelling van een gymnastielefaar en voor het ge bruik van het gymnastieklokaal. De verzoeken werden ingewilligd. Zonder hoofdelijke stemming wer den de leden der commissie van advies bedoeld in artikel 3 woon- ruimtewet 1947, herbenoemd. Besloten werd tot gratificatiere geling over 1948 tot een maximum van f 50. Bij de wijziging van het regle ment van orde voor de vergaderin gen van de raad, stelden B. cn W. voor het lezen der notulen af te schaffen en deze ter inzage te leg gen. Hiertoe werd besloten met de stemmen van de heren Pekaar, Sander en van Boven tegen. Als nieuwe straatnamen in het bouwplan Vijverboomgaard werden aangenomen de namen Marijkelaan en Margrietstraat, terwijl de Ver lengde Dreef veranderd zal wor den in Bernhardstraat. Overeenkomstig het advies der commissie werd de rekening Bur gerlijk Armbestuur 1947 vastge steld. De heren Dominicus, Koppe en Sandee werden als commissie aangewezen voor nazien der be groting Burgerlijk Armbestuur. Bij de rondvraag vroeg de heer Koster hoever het staat met de overname gedeelte Molenpolder weg, verlichting bouwplan en her stel oorlogsschade Herv. school; de heer Sandee naar straatweg en trottoirs in de Stenge; de heer van Boven klaagde over het slechte gas in sommige wijken; de heer Pekaar informeerde naar de verbe tering Oude Dijk, parkeerterrein en de instructie van de havenmees ter in de avonduren; de heer Eek- hardt bracht het terreinonderhoud rondom de kerk ter sprake; de heer Dominicus vroeg naar het badlokaal en tenslotte wees de heer Koppe op de dringende noodzake lijkheid van verlichting in de Mo lenpolder. 's Heer Arendskerke SALARIS VERORDENINGEN GEWIJZIGD. Dezer dagen kwam de raad van 's-Heer-Arendskerke onder voorzitterschap van burge meester Elenbaas b(jeen. De salarisverordening van de ambtenaren ter secretarie en van de gemeentewerklieden werd op ondergeschikte punten gewijzigd. Besloten werd over eenkomstig de laatste wijziging van de l.o.-wet 1920 een tege moetkoming te verstrekken in de verhuiskosten van onderwij zers, bfl verandering van standplaats. Dit geldt zowel voor onderwijzers van openba re als van bijzondere lagere scholen. Wemeldinge. CONCERT Zaterdagavond gaf het mu ziekgezelschap „O.K.K." te Wemeldinge, zijn laatste con cert in dit seizoen. Zoals ge woonlijk bestond hiervoor van de zijde van het publiek gro te belangstelling. Korlgene O.K.K. VERGADERDE Vrijdagavond 1 October hield de Gymnastiek- en Atletiek vereniging „O.K.K." te Kort- gene een vergadering in de „Korenbeurs, onder voorzitter schap van de heer L.D. van Damme. Na de opening werden de lesuren vastgesteld: athle- tiek op Maandag onder leiding van Nel Karelse en J. Kramer en gymnastiek op Vrijdag on der leiding von mej. M. Salo- mé en C. Kramer. De contri butie werd vastgesteld op 60 cent voor de leden per maand en 5 cent per week voor de adspiranten. DAMCLUB BIJEEN. Vrijdag hield de Damclub te Kort- gene haar jaarvergadering in café „De Graaf van Buren", onder voor zitterschap van de heer C. Holle- stelle, Uit het jaarverslag van de pen ningmeester bleek, dat er een batig saldo van f 16.97 was. Er werd besloten de contributie vast te stel len op f 0.25 per week en de club avonden te houden in café „De Graaf van Buren". Voorts werd besloten Vrijdagavond a.s. (of eventueel Zaterdag) een bekende dammer (vermoedelijk de heer Leo Anderson uit Goes) uit te nodi gen om een simultaanséance te geven in de „Graaf van Buren". De leden werden opgewekt om le den en donateurs te werven. Burgerlijke stand GOES. Getrouwd: C. J. Geene, 47 j. en A. Traas, 36 j.; M. Trommelen. 30 j.: en D. Boonman, 23 j.; J. J. Vis ser. 29 j. en C. de Jonge. 25 j. Bevallen: E. G. Hamelink—Ver sprille, z.; I. J. G. van Went—Göd- den, d.; C. A. van den Ing—van Haren, z.; H, MelseGunst, z.; A. F. Capello—van Oorschot, z.; D. J. Schrijver—Gommers, z.; J. G. Bae- gen—van Hekken, d.; P. Marijs—de Vos Burchart. d.: M. L. Francke— Snoodijk, d.; J. J. Kasteleijn—Ver- beem, z.; H. M. Hogerland—Am- perse, z.; H. G. van Zweden—Weg man. z.; M. J. de KokSchrijver, z.; E. van Mourikde Kok. z. Overleden: C. Mol, 80 j.. wed. V. K. Dellebeke; W. F. Verdrics. 72 j.. wed. v. A. C. Remijn.se; I. de Laat, 79 J.. m. v. H. M. Schipper. KORTGENE. Bevallen: M. J. Goudswaard— Bouwense. z.; E. Boutersevan Goudswaard, d. Overleden: F. van Hoorn, 87 j.; weduwnaar vpn A, de Broohert; M. Schot, 77 j., echtgen. van E. Baalj; J. A. Salomé, 60 j., echtgenoot van S. C. van Hee; A. P. Ossewaarde, 86 j.. weduwe van C. Wolfers; L. J. Poerstamper, 61 J.. ongeh. Getrouwd: J. E. van Driel, 23 j. en N. van der Weele, 22 J.; P. A. Fieman. 26 1. en L. J. Janse. 28 j.; H. Leendertse. 32 j. en J. Rollema, 24 j.; F. van der Vlis. 31 j. en J. J. A. Kievit. 23 j. Ondertrouwd: H. Leendertse, 32 J. en J. Rollema, 23 j,; C. J. van Gilst, 26 j. en M. de '.Vaal, 26 j.; M. Tazelaar, 32 J. en D. M. Janse, 21 Jaar. KATTENDIJKE. Bevallen: P. E. van OostKooiJ- man, d. Overleden: B. C. Wisse. 71 J., we duwe van J. L. de Rijke. RILLAND. BevallenC. Wagenaar—van Loon. z. Getrouwd: A. van Tilburg. 27 j. en A. H. Rijk, 24 j.; J. F. van Rijsbergen. 24 j. en M. J. Kalle. 23 jaar. Overleden: C. van der Stel, 86 J., wed. van M. Heijboer. Officiële Publicaties In verband met de aanwijzing van bon reserve H van de tabaks- kaart voor één rantsoen scheer zeep, kunnen mannelijke personen geboren in 1930 of eerder, aan wie ccn gecombineerde- of versnnpe- ringenkaart is uitgereikt, onder overlegging van hun TD van 11 t.m. 30 October, een rantscenbon scheerzeep afhalen op het kring kantoor of bij de reizende centrale kas-ambtenaren. DISTRIBUTIE DIENST DE BEVELANDEN. INLEVERING VAN DETAILLISTEN. In de week van 11 t.m. 16 Octo ber moeten de consumentenbonnen van de volgende artikelen worden Ingeleverd: brood, vlees, vleeswa ren, boter/marg.. kaas, spijsolie. Door grossiers: tabak en eieren. In de week van 18 t.m. 23 Octo ber moeten Ingeleverd worden de artikelen: brood, suiker/versnape- ringen, bloem, waspoeder en ta bak. Amsterdamse beurs Ned. Ind. Hand. B. Ned. Handb. mij. A.K.U. Calvé Unilever Kon. Petr. Philips Amst. Rubber HA. Lijn Scheepv. Unie H.V.A. Deli Mij. Ned. '48 (3%%) Ned. dollar '47 Ned. W.S. Grootboek '46 117 11654 157 157 15854 158J4 167 168 285 283% 339% 340% 243% 243% 167 16654 179 176% 173 172Va 259 257% 155% 155 97Ti 9754 10154 101% 80% 80% 98 98 De handel op de effectenbeurs te Amsterdam, die de laatste dagen al weinig te betekenen had, was Woensdag tot een minimum inge krompen. Van een bepaalde stem ming kon niet worden gesproken, maar zoals gewoonlijk heeft ge brek aan affaire dikwijls tot ge volg dat de koersen een neiging tot afbrokkelen vertonen en ook Woensdag was dit het geval. De aandacht werd nog het meest in beslag genomen door Koninklijken, waarin de gehele middag op kalme wijze werd gehandeld, waarbij de omzetten per 6aldo toch niet hoog waren. De stemming voor het toon aangevende petroleumaandeel was echter goed prijshoudend en by 'n openingsprijs van 339 klom de koers geleidelijk aan naar bo ven tot 341, waarna vrywel geen mutatie meer voorkwam. De be langstelling voor industriëlen was zeer klein. Unilevers werden een paar punten lager ingezet op 282, onder invloed van het aanbod van slechts een paar stukken, waarna later op de middag werd gehan deld tegen 283%. De Philipsaande- len werden afgedaan tegen 242 en naderhand tegen 243%. overigens waren de industrieaandelen weinig of niet veranderd. Schepen van en naar Indonesië. Naar Indonesië: Johan van Ol- denbamevelt, Amsterdam-Batavia. 5 Oct. Shadwan Eiland (Roode Zee) gepasseerd; Slamat, Rotter dam-Java, 5 Oct. van Genua. Wa terman. Rotterdam-Batavia 5 Oct., de Evenaar gepasseerd. Van Indonesië: Groote Beer. Ba- tavia-Amsterdam, 5 Oct., Perim gepasseerd; Oranje, Batavia-Am- sterdam, 5 Oct.. Minicoy gepas seerd: Sibajak, Java-Rotterdam, 5 Oct. Gibraltar gepasseerd, 9 Oct. te Hoek van Holland verwacht; Tabian, Batavia-Amsterdam, 5 Oct. Kaap Bon gepasseerd. VRIJDAG. Een der vruchtbaarste liede- rencomponisten uit de vorige eeuw was Hugo Wolf. Er waren tyden, dat hij soms drie liede ren per dag componeerde. Het waren echter hoogtepunten, naast vruchtbare dagen kende Wolf ook tijden, waarin hy niets voortbracht. Vanavond zingen Lenie Heere-Hennlng en Peter dc Vos zes liederen „Aus dem Buch Suleika" (Goethe). ZIJ be horen tot het mooiste wat Wolf heeft geschreven (H. I 20.05). De cellist Samuel Brill begint een serie „Zes solosuites voor violoncello van J. S. Bach". In dit eerste concert speelt hy de suite in G (H. II 18.00). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9 Kamermuziek-programma; 10.30 Voor de vrouw; 12 Joop Walvis, orgel: 13 Nieuws: 14.20 Wener Strijkkwartet; 15 Ons volk in zyn dichters: 16.30 Tussen twaalf en zestien; 17.20 Wy en de muziek: 18.30 Ned. Strijdkr.: 19.15 Orgelspel door Johan Jong: 20 Nieuws: 20.05 Solistenconcert; 21 Men vraagt en wy draaien; 21.30 De kermis der ijdelheid, hoorspel: 23 Nieuws. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws: 9.35 Werken van Antonin Dvorak: 11 Charles Panzer abariton: 12.33 Giaconda-ensemble; 13 Nieuws: 13.45 Composities van Benjamin Britten: 14.20 Van oude en nieuwe schrijvers. 14.40 Musique de la Garde Républicaine o.Lv. Pierre DuDont: 15.10 Promenade-concert; 16.20 Koor o.I.v. Alex Schellevls; 17.15 Sangh cn spel o.I.v. Piet van den Hurk; 18 Samuel Brill, viool cello; 19.30 Het actueel géluld; 20 Nieuws: 20.30 De victorie van het huis Wils. hoorspel: 21.30 Orgelcon cert door Flor Peeters in de St. Bavo kerk te Haarlem; 22.30 Het Nederlands Kamerkoor o.I.v. Felix de Nobel: 23 Nieuws. ZON EN MAAN. 8 October Zon: Op 6.52 onder 18.02 Maan: Op 14.19 onder 20.51 Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Hoog Water u.+NAP u.+NAP Laag Water 5.21 1.9 5.53 2.08 6.27 2.15 6.48 1.40 17.46 1.9( 18.14 2.06 18.46 2.13 19.07 1.42 u.—NAP 11.38 1.83 0.00 2.17 0.35 233 12.23 1.46 -NAP 23.57 1.80 12.22 2.02 12.53 2.19

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3