Thor won Middelburgse estafetteloop Nieuwe uitslagen beloven stijgende spanning GROTE ZEGE VOOR MIDDELBURG Elftallen van naam boeken magere resultaten De compeiMesienden GOED WERK VAN T.S.C. \J~ DISTRICT 1. StormvogelsADO 21; D OS—Sparta 20; Blauw Wit Ajax 10; De Volewijckers SVV 02; Haarlem't Gooi 3—2. In de plaatselijke ontmoeting tussen Ajax en Blauw Wit heeft Ajax opnieuw de vlag moeten strijken. Het wil met de Ajaxieden niet vlotten en Blauw-Wit zal met de magere I7-O wel tevreden, maar zeker niet voldaan zijn. Een toppres tatie levert wel SW, dat door de Volewijckers, op eigen ter rein nog wel, te kloppen als pas gepromoveerde tweede klasser meteen naar de boven ste plaats spurt. Het schijnt bovendien nog volkomen ver antwoord te zijn ook en geen leven boven haar stand. Storm vogels volgt goed door een kleine overwinning op ADO, dat nog steeds op de eerste overwinning wacht. Sparta deelt dit lot en vond in DOS een te sterke tegenstander. Nog erger maakt 't Gooi het, dat nog geen enkel winstpunt binnenhaalde. Haarlem had nog alle moeite om de Hilver summers te 9laan en kan niet op een daverend begin der nieuwe competitie bogen. DISTRICT n. DFCDWS 2—0; Zeeburgia EDO 1—1; HBS—KFC 2—1 DHC—VSV 2—3; Neptunus— Feyenoord 31. De Velsenaren beginnen uit te lopen en zorgden ervoor ook deze week nog geen verlies- punt op te lopen. Hun uitloop pogingen hebben temeer suc ces nu twee concurrenten zo onverwacht verloren. Dat Fey enoord van Neptunus verloor is nog niet zo verwonderlijk, doch dat HBS er in slaagde KFC de voet dwars te zetten is een grote verrassing. EDO kwam tegen Zeeburgia, dat tot heden weinig succes had, niet verder dan een gelijk spelletje In Haarlem schijnt een kampi- oenskater na te wefcken. DFC werkte zich wat op ten koste van DWS, dat de hoofdstede lijke malaise op voetbalgebied gaat delen. DISTRICT UI. HeraclesNEC 62; Hen gelo—Enschede 01; Ensc.he- desche BoysZwolsche Boys 20; AGOVVWageuingen li 1; Quick—Go Ahead 1—1. Een plotselinge uitschieter van Heracles is in het ..Oosten de verrassing van de dag en een formidabele nederlaag voor NEC, dat we toch sterker nog geacht hadden, ondanks de wat twijfelachtige resultaten tot heden. Enschede handhaaf de haar reputatie en sloeg Hengelo, dat zich reeds onder de sterkeren geklasseerd had. Het werd dan ook een over winning op het nippertje. Zwolsche Boys had van En- schedesche Boys minstens een punt moeten afsnoepen. Reeds eerder merkten we echter op, dat het met de Enscheclesche ploegen kwaad kersen eten is dit jaar. Bij Wageningen was het ook een dubbeltje op zijn kant, maar het gelukte toch eindelijk een overwinning te boeken, waarmee AGOVV g- tekend wordt als candidaat voor een plaatsje onder de zwakke zusjes. Quick en Go Ahead deden elkaar geen kwaad en zullen zeker een dankje van Enschede mogen incasseren, dat met dit gelijke spel nog het meest gebaat is. DISTRICT IV. JulianaBW 1—0; Hel mondLimburgia 21; Wil lem HBrabantia 00; TSC VVV 1—1; MVV—NAO 0—0. Er vielen weinig doelpunten in het viei-de district. Verse bil lende luchtkasteeltjes gingen aan het wankelen. Helmond begon met verdienstelijk uit de hoek te komen door Lim burgia te kloppen. Nog mooier deed het Juliana, dat zowaar BW, zij het met een kleine overwinning, een toebracht. Willem H komt le lijk in het nauw door de bril welke Brabantia dit elftal wist op te dringen. Het was in dit gezelschap de week der gelijke spelen, want ook NAC moest tegen MVV tevreden zijn met dit resultaat. Het valt tegen van NAC, al weten we. dat het niet mee valt om in Maas tricht bijzondere resultaten te boeken. TSC spreekt een woordje mee. Het zal VVV wel even verrast hebben, dat met een gelijk spel in Oosterhout genoegen moest worden geno men. DISTRICT V. HeerenveenFrisia. 30; VelocitasGVAV 20; Leeu wardenFriesland 24; Sneek HSC 21; AchillesEmmen 1—1. Heerenveen in het program ma betekent nu al lang achtereen het bij voorbaat an nonceren van een overwinning en het is ook Frisia niet gelukt hieraan een einde te maken. Dachten we eerst, dat GVAV de Heerenvenerg nog wat con currentie zou kunnen aandoen, ook deze verwachting rnoeten we prijsgeven. Het zijn Fries land en Leeuwarden, die het meeste te vertellen hadden tot heden. Friesland toonde zich in de wedstrijd tussen die twee warden kreeg er twee belagers bij door deze nederlaag en wel Velocitas en Sneek, die respectievelijk GVAV en HSC konden overwinnen. Voor Sneek zal dit wel wat gemak kelijker geweest zijn, dan voor Velocitas. Twee zwakke zusjes, die op elkaar steunden om een kostbaar puntje binnen te ha len waren Achilles en Emmen. DISTRICT VI- MauritsSlttardsche Boys 2 0; SportcL EmmaBleijerheide 1—1; Eindhoven—PSV 2—0; NoadHelmondia 13; De Baronie DNLLonga 0—1. Vijf wedstrijden leverden in VI evenveel verrassende uitsla- Een op. Dé overwinning van onga" op De Baronie is wel niet verrrassend, doch dat de Tilburgers met slechts één en kel doelpuntje de balans in hun voordeel konden doen over slaan, wijst op een betere pres tatie van de gastheren, dan van de op de ranglijst hoog tronende bezoekers. De neder laag van Sittardsche Boys is een volledige verrassing. Mau rits moet een behoorlijke ploeg hebben om dit klaar te spelen. Een geluk voor de Boys, dat ook PSV blunderde in de plaat selijke ontmoeting tegen Eind hoven, waardoor het verschil niet zo bar groot wordt. Intus sen komt Eindhoven hierdoor wat meer in de strijd. Helmon dia wist zich ook ineens wat omhoog te werken door de veste van Noad, ook al bij ver rassing, te nemen. Een aardig resultaat boekte Bleijerheide. dat een kostbaar puntje bin nenhaalde van-een niet te on- concurrenten de sterkste. Leeu- derschatten tegenstander. ONVERWACHTE UITSLAGEN IN 3 E. Meer papier Dan eerst meer hout. Korten tyd gele den lagen de terreinen rondom de papierfabriek in Vel- sen nog leeg en verlaten. De laatste tijd werden echter verscheidene ladingen hout uit Scandinavië en Rusland aangevoerd en de voorraden herinneren weer aan lang vervlogen tijden, nederlaag HOCKEY Middelburg- Zwart Wit II 2-1. Het zeer enthousiast spelend Middelburg wist Zwart Wit n, dat van Breda II met 6—1 en van For ward II met 12—1 gewonnen had. twee kostbare punten afhandig te maken. Zwart Wit beschikte over een goede ploeg. Wat de jonge Mid delburgers aan techniek tekort kwamen, werd ruimschoots ver goed aoor hun enthousiasme. Beide ploegen waren aan elkaar ge waagd, met Middelburg iets meer in de aanval. Enkele minuten voor de rust brak de nieuwe linksbinnen van Middelburg door en met een goed schot bracht hij de stand op 1—0. Na de rust ging Middelburg direct weer tot de aanval over en 5 minuten later was het weer de linksbinnen, die kon doelpunten. De keeper van Zwart Wit moest wegens een blessure, opgelopen bij een strafcorner. het veld verlaten en vervangen worden. Zwart Wit vocht om de achterstand in te lo pen en uit een van de vele aanval len wist de snelle rechtsbuiten door te breken en de stand op 21 te brengen. 20 minuten waer er nog te spelen, de aanvallen wisselden elkaar snel af. doch er kwam geen verandering meer in de stand. Mid delburg behaalde een zwaar be vochten, maar volkomen verdien de overwinning. Com. Boys verplettert Hoofdplaat. Kruiningen sloeg Ria, 2e KLASSE 15. Breskens-R.A.C. 1-3; Vlssm. ;en-AIliamce 1-1; Dosko-De leeuwen 3-1; R.B.C.-Goes 2-1; Middelburg-Hero 5-2. Het feit van de dag is de grote overwinning van Middel burg op Hero. Algemeen was op een nederlaag gerekend en als een donderslag hij heldere hemel komt deze uitslag uit de bus. Verdienstelijk is de uitslag van Vlissingen-Alliance voor de Vlissingers. R.B.C. zal it 't meest waarderen dat Vis singen een punt aan de naaste en plaatselijke concurrent wist te ontnemen. De ploeg van R. B.C. had met Goes genoeg moeite en het is dan ook een benauwde zege geworden Toch was het voor R.B.C. geen slechte dag. Dosko,* dat de te verwachten overwinning op de Zeeuwen behaalde zal met het resultaat van deze dag ook niet ontevreden zijn al hebben de Bergenaren mis schien de hoop gekoesterd, dat Goës de Roosendalers winst-ont futselen zou. Minder mooi is de nederlaag van Breskens tegen R.A.C. De Bressiaan- ders zijn uitgesproken zwak. Daar R.A.C. ook nog niets ge presteerd had, was er enige gerechtvaardigde hoop, dat Breskens althans van deze ploeg nog wat veren zou kun nen plukken. Tenzij R.A.C. 'n uitzonderlijk goede dag had, dan wel nu eerst ingeschoten raakt aan deze kant, moeten we aannemen, dat Breskens het kind van de rekening wordt. 3e KLASSE E. R.C.S.-Zeelandia; 2-3 Stfienber- gen-M.O.C. 2-1; Robur-Nieuw Borgvliet 2-5; Odio-R.K.F.C. 3-3; Yerseke-Meto scheidsrech ter niet opgekomen. Het is geen walk over ge worden voor Zeelandia in Souburg en met het oneven goaltje tegen F.C.S. verstevig den de Zeeland ianen hun po sitie, daarmee die van R.C.S ondermijnend. Het wordt tijd dat de Souburgers een opknap pertje krijgen. Steenbergen be zorgde M.O.C. een onaange name verrassing en het mag zo niet doorgaan, anders spreekt M.O.C. dit jaar niet. mee. Nu is Odio ook aan het weife len geslagen, want een gelijk spel tegen R.K.F.C. mocht toch eigenlijk 'niet te voor schijn komen. Er zijn meer slechte beurten gemaakt want ook Robur mag niet verliezen van Nieuw Borgvliet. De scheidsrechter' voor de ont moeting in Yerseke stelde ve le voetballers en toeschouwers telleur door niet te verschij nen, zodat de wedstrijd niet kon doorgaan. 3e KLASSE F Hulst-Oostburg 1-2; Steen- Sluiskil 2-0; Terneuzen-Clingc 5-2; Aardenburg-Hontenisse 7-1; Axel-IJzendyke 3-1; Com Boys-Hoofdplaat 12-1. Hulst heeft zich kranig ge weerd in de match tegen Oostburg. Het is wel geen overwinning geworden, doch Oostburg heeft de Hulstena ren toch maar amper kunnen overvleugelen. Sprekend is ook de verwachte overwinning van Steen op. Sluiskil niet geworden en de derde, die zich goed geweerd heeft is IJzendyke, dat een dragelijke nederlaag leed tegen Axel. Er waren over «het algemeen ir alle drie deze wedstrijden no. gere cijfers verwacht. Minder goed maakte het Ciinge, dat we tegen Terneuzen nog enige kans hadden gegeven, doch dat een flinke nederlaag kreeg te slikken. Aardenburg buitte niet alleen het terrein- voordeel uit, maar gaf Honte' nlsse een behoorlijke opdoffer. Hontenisse zal zich deze ge duchte knauw nog wel eens heugen. Veel zwaarder kwam nog de tik aan, welke Hoofd plaat van Corn Boys kreeg In dergelijke ongelijke \ved: strijden gaan de Sassenaren het per dozijn doen. 4e KLASSE G. Biervliet-De Patryzen 1-1; Kruiningen-Ria W 2-0. Biervliet gaat wat opknap, pen. Een tweede punt uit een gelijk spel kwam en dat nog wel tegen De Patrijzen, een ploeg, welke in deze klasse mee de toon helpt aangegeven. Het verlies van dit ene punt wordt ruimschoots gecompen seerd door de heel onverwach te nederlaag van Ria W., dat in Kruiningen op de koffie kwam. Van Kruiningen was dit niet verwacht. RES. 2e KLASSE Goes Il-Vlissingen 1-1. Het werd Goes H een beetje te bont met de nederlagen. Vlissingen II, dat ongetwijfeld op de overwinning gerekend1 zal hebben, moest met een verdeling der punten genoegen nemen. Zou dit een begin van herstel zijn voor de Goese re serves?» HONGARIJF—OOSTENRIJK 2—1. De 1 andenwedstrijd tussen Hongarije en Boedapest werd Zondag te Boedapest door de Hongaren met 2—1 gewonnen, welke stand reeds met rust was bereikt. HANDBAL. De uitslagen van de Zondag, gespeelde handbalwedstrijden zijn: Dames: EMMDe Zeeuwen 14; Hellas IIDe Zeeuwen II afgelast. Heren: Tonido H—Hellas Hl af gel.; Hellas H—EMM 2—11 gestaakt; Marathon IIVol harding 34. MIddelburg-Hero 5-2, Het grote waagstuk van Middelburg, het opstellen van 'n jonge midvoor van Maaren, die plotseling uit ééen van de lagere elftallen overgeplant werd in het eerste elftal, werd geen openbaring, maar ook geen mislukking. En er zeker aanleiding om de proef voort te zetten. Driessen op de linksbuitenplaats bleek na de rust ook geen kwade keus te zijn en Helbers op de ande re kant was geen verslechte ring. Outermans' terugkeer op de spilplaats was haast van zelfsprekend. Vinke als half- speler lijkt ook een oplossing te worden. Dit alles kon met de rust nog niet gezegd worden. De beide kantshalfs lieten de buitenspelers van Hero ge heel vrij spel, wat telkens tot gevaarlijke aanvallen leidde. Het was onafwenbaar, dat hieruit doelpunten kwamen en na 21 minuten was het inder daad 0-1. Na ongeveer 29 werd het zelfs 0-2. Met een wat ontmoedigende achterstand begon Middelburg aan een tweede helft Wat tij dens de rust met Middelburg gebeurd is weten we niet, doch het is een feit, dat een herboren Middelburg aantrad. De buitenspelers werden aan het werk gezet en de halfspelers hielden de buiten spelers der tegenpartij beter in toom. Middelburg overwon laksheid en lauwheid. Reeds na vyf minuten kon Driessen, zy het met een onbenullige bal, de te ver naar voren op gestelde Hero-doelman passe ren. Na 24 minuten begon Middelburg aan een serie doelpunten, welke Hero totaal uit het veld sloeg. Bram Carol opende het vuur met een pracht doelpunt (2-2). Een minuut later trof Outer mans doel (3-2). Nog geen drie minuten later was het Anton Carol, die er 4-2 van maakte met een doelpunt, dat voor beide vorige niets onder deed. Dit was de bekroning van tien minuten, waarin Middelburg zichzelf overwon en alle laksheid van zich af schudde. Na dit vurige half uur, waarin nogal eens door ongeoorloofde handelingen het spel ontsierd werd, zakte het spel weer ineen. -Toen Ou termans met één van zijn te genstanders slaags raakte in een al te felle omarming, werden belde van het veld verwijderd, waardoor bij bei de ploegen de moed er to taal uitging. Intussen had Karei Helbers in de 37e mi nuut met een goed doelpunt een fraaie overwinning beze. geld. Dosko-de Zeeuwen 3.1. Beide ploegen zyn aan elk aar gewaagd, in het begin ?jjn de Zeeuwen zelfs zeer stez-k 'in de aanval. Na tien minuten schiet de Dosko-midvoor kei hard langs de Zeeuwse doel man. Enkele minuten later mist de Dosko rechtsbinnen evenwel een goede kans. wan neer de rechtsbuiten hem de bal als het ware voor de voe ten legt. Voor het Dosko-doel mist de Zeeuwse linksbuiten door treu zelen een kans om gelijk te maken. De Zeeuwen hebben echter geluk als Verdaasdonk langs de uitlopende keeper te gen de paal schiet. Na een half uur laat de Dosko rechts binnen de Zeeuwse doelman Onze landgenoot Wlm Slijkhuis is uitgeko men op wedstrijden te Malmö in Zwe den. Hij werd eerste op de één myl, wel ke afstand h\j liep In 4 min. 9,2 sec., hetgeen een nieuw Nederlands record betekent. voor de tweede maal vissen. In de tweede helft zijn de bezoekers het meest aan het woord. Na 8 minuten weet de linksbuiten van de Zeeuwen schitterend door te breken en met een keihard schot de Dos- kodoelman te passeren. De Zeeuwen blijven sterk in de aanval en ieder ogenblik kan de gelijkmaker worden ver wacht. Dosko verdedigt zich echter kranig en het lukt hen de stand op 21 te houden. Twaalf minuten voor het ein de krijgt de Dosko-midvoor de bal goed van links toegespeeld en met een hard schot wordt de stand op 31 gebracht. Vlissingen-Alliance 1-1. Reeds na de aftrap was te zien dat Vlissingen een zware wedstrijd voor ae boeg had. Alliance zette geweldig fel op en de eerste 20 minuten speelden zich vrijwel geheel af of de Vlissingse helft. Vlis singen kon eerst het geweldi ge tempo van hun tegenstan ders, die blijkbaar vast be sloten waren 2 punten mee naar Brabant terug te nemen, niet volhouden. Het is dan ook aan Strui- wigh te danken, dat tijdens dit offensief geen doelpunten gevallen zyn. Alliance kon echter het tempo ook niet volhouden en Vlissingen kwam er beter in. Na ongeveer 28 minuten spelen loste Lijgmans een schot dat vla de deklat door v. d. Kastecle ln een doelpunt omgezet werd. Met deze stand ging de rust in. Na de riist was Vlissingen een tijdje in de meerderheid en de keeper van Alliance heeft enkel zeker schijnende doelpunten voorkomen. Maar de Brabanders -.varen toch technisch beter, vooral het plaatsen was goed verzorgd en daar ontbreekt het bij Vlissingen wel eens aan. Na ongeveer een halfuurtje spelen loste rechtsbinnen Wetemans een schot op het doel, wat door keeper Struiwigh wegge- stompt werd. De bal kwam terecht voor' de voeten van linkshalf Marijs, die de bal in eigen doel trapte. Beide ploegen ondernamen nog en kele aanvallen, maar met een 1-1 stand kwam het einde van deze wedstrijd. E.M.M. I veroverde eervolle twede plaats Spannende momenten. Vele honderden belangstel lenden zyn Zaterdagmiddag te Middelburg getuige geweest van de jaarlijkse, door E.M.M. georganiseerde estafetteloop, die een zeer spannend verloop had en een bracht voor de lopers van Thor. Deze Roo- sendaalse club heeft hierdoor de wisselbekcr, die vorig jaar door Marathon uit Vlissingen werd gewonnen, in bezit gekre gen. De eerste ploeg van E.M. M. nam een eervolle tweede plaats ln. In verband met de slechte conditie van de Singels had men de estafetteloop ditmaal verplaatst naar het Molenwa ter. Dit had twee voordelen: de deelnemers liepen gemakke lijker en de toeschouwers had den een beter overzicht. Er moesten afstanden gelo pen worden van achtereenvol gens 400, 800, 1500, 1500, 800 en 400 m. Even na half 5 gaf wethou der L. J. van 't Westende het startsein. In een flink tempo werden de eerste 400 m. inge zet door de acht deelnemende ploegen ,met name: 1. Rijkspo litie West-Zeeuwsch Vlaande ren (E-klasse), 2. Thor I (Roo sendaal), 3. Thor II, 4. E.M.M. I (Middelburg), 5. Rijkspolitie Oost Zeeuwsch Vlaanderen (E- klasse), 6. Marathon, Vlissin gen, 7. Rijkspolitie Schouwen- R.B.C.-Goes 2-1. R.B.C. heeft tegen het drie invallers tellende Goes een be nauwde zege uit het vuur ge sleept. Doelman Rouw van Goes bracht ih vele moeilijke situaties redding. De Goese ploeg maakte met enthousiasme goed, wat aan techniek en tactiek ontbrak. De voorhoede van R.B.C. maakte een fout en voerde t samenspel te ver door om suc ces te kunnen oogsten. Goes had in de eerste helft de wind in de rug. Reeds in de derde minuut, toen de R. B.C. achterhoede even aarzel de, kreeg Peeman een kans, die hrj dan ook dankbaar be nutte (0-1) Aan de andere kant kregen ook enkele R.B.C. voorhoede spelers enige goede kansen, maar zy faalden. Goes liep herhaaldelijk in de buitenspel val. Het Goese doel kroop door het oog van de naald toen een schot van Sep tegen de lat belandde. Even later loste dezelfde speler een kei hard scjiot, dat door Rouw tegen de onderkant van de lat gestompt werd. De scheids rechter constateerde een doel punt, hoewel het een zeer twijfelachtig geval was. Met gelijke stand ging de rust in. Beide ploegen waren om beurten in de aanval en aan béide zijden deden zich sco ringskansen voor. Bij een hard schot van van Sabben moest de paal redding brengen. Het laatste half uur was er een zware druk op het Goese doei, maar met kunst- en vlieg werk wist de Goese achter hoede stand te houden. Uit 'n vrije schop, die 9 minuten voor het einde door linksbuiten Sep op het Goese doel geno men werd, kwam de stand on 2-1 in het voordeel van R.B.C. Zuid Beveland (E-ldassc) ts. 8. E.M.M. II. By liet ingaan van het eer ste wissel wist B. Bosch (E.M. M.) als eerste over te geven vóór Thor en Marathon, die op dat moment zeker 20 meter achterstand hadden. Gedurende de eerste 800 meter kwam er weinig verandering in de situ atie, doch toen de eerste 1500 m. gelopen waren, had Mara thon haar achterstand weten in te halen en had Thor kans gezien de kop te nemen en met een voorsprong van ong. 20 m. het stokje over te geven. E.M.M. en Marathon volgden, maar de andere ploegen waren toen reeds zóver afgezakt, dat zy voor de overwinning waren uitgeschakeld. Na de tweede 1500 m. lukte het E.M.M. weer, dank zy een schitterende race van Henk Becks, om geiyk met Thor over te geven, terwyi Mara thon definitief op de derde plaats was gedrukt. Daarna volgde dc harde stryd op de laatste 800 m. Leys van Thor, die in een ge weldig tempo liep, vergrootte de afstand zodanig dat de laat ste 400 meter geen gewicht meer in de schaal legden en de eerste Thor-overwinning in de traditionele stadsestafette een feit werd. E.M.M. had een achterstand van 20 meter. Marathon was niet bij machte om ook maar iets van de achterstand in te halen, integendeel, het verschil werd steeds groter. De uiteindelijke uitslag luid de: 1. Thor I 14 min. 6.9 sec.; 2. E.M.M. I 14 min. 11.6 sec.; 3. Marathon 15 min 50.8 sec.; 4. Thor n 15 min. 54.4 sec.: 5. Rykspolitie Schouwen en Zuid- Beveland 16 min. 22.8 sec.; 6. E.M.M. II 16 min. 25 sec.; 7. Rijkspolitie Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen 16 min. 44.3 sec.; 8. Rijkspolitie West- Zeeuwsch- Vlaanderen 17 min. 43.2 sec. Wethouder Van 't Westende reikte na afloop in Mercurius met een kort woord de pry zen uit. DISTRICT I. SW 4 3 0 Blauw Wit 4 3 0 Stormvogels 4 3 0 Xerxes 3 2 1 De Volewijckers 4 2 1 Haarlem 3 12 DOS 4 2 0 Ajax 4 10 ADO 3 0 1 Sparta 3 0 1 't Gooi 4 0 0 1 8—2 1 10—3 1 8—3 0 6—3 5—5 4 3—8 2 3—5 1 1—6 1 4—14 0 DISTRICT II. VSV Neptunus Feyenoord DFC EDO KFC DWS HBS DHC Hermes DVS Zeeburgia 4 4 0 0 12—6 8 3 2 10 6—1 5 4 2 11 10—10 5 3 12 0 4—2 4 4 12? 6—4 4 4 12 1 6—6 4 3 111 2—3 4 112 10—11 3 4 10 3 5—9 3 0 12 1—6 4 0 1 3 6—10 1 DISTRICT VI. DISTRICT III. Enschede Go Ahead. Quick Ensched. Boys Hengelo Be Quick Zwolsche Boys NEC Wageningen Heracles AG OW 4 3 10 7—3 4 13 0 10—7 4 2 11 7—6 3 2 0 1 4—2 4 *111 7—3 3 3 111 4—8 3 4 112 5—5 3 4 112 7—11 3 4 112 4—8 3 3 10 2 7—7 2 4 0 2 2 4—6 2 DISTRICT IV. vw NAC TSC Limburgia BW De Spechten Brabantia MVV Juliana Helmond Willem II 8—3 5 7—6 5 6—4 4 7—8 3 1—6 2 7—10 2 4—7 2 6—11 2 3—7 1 DISTRICT V. Heerenveen Friesland Snoek Leeuwarden Velocitas GVAV Emmen Achilles Be Quick Frisia HSC 3 3 0 0 10—1 6 4 3 0 1 12—6 6 3 2 10 4—2 5 4 2 11 8—7 5 4 2 11 4—4 5 4 112 4—7 3 4 112 4—8 3 4 1 1 2 4—9 3 3 10 2 5—2 2| 3 1 0 2 5-5 21 4 0 0 4 2—11 0 1 Longa Eindhoven Helmondia Maurits PSV Sportcl. Emma NOAD 3 11 Sitt. Boys 3 11 Bleijerheide 4 11 De Bar. DNL 4 10 Kerkrade 3 0 1 2e KLASSE B RBC 4 4 0 Dosko 4 2 2 Alliance 3 2 1 Vlissingen 4 12 Goes 4 12 Internos 3 11 De Zeeuwen 4 11 RAC 3 10 Middelburg 3 10 Hero 4 10 Breskens 3 0 1 4 3 0 1 7—4 6 4 2 11 8—6 5 4 2 11 7—6 5 3 2 0 1 5—2 4 4 12 1 8—6 4 4 12 1 4—4 4 3 1117—43 3 111 6—6 3 4 112 5—7 3 4 1 0 3 3—11 2 3 0 12 2—6 1 0 20—4 0 10—5 0 12—1 1 7—5 1 10—8 1 5—10 3 2 6—10 3 2 P—9 2 2 7—13 ODIO Zeelandia Steenbergen Zierikzee MOC Meto RKFC Nw. Borgvl. Robur RCS Yerseke 3e KLASSE E. 4 2 2 0 15—7 6 3 2 10 9—4 5 4 2 11 7—7 3 2 0 1 9—10 4 3 111 9—5 3 111 5—5 3 1118—93 4 112 9—11 3e KLASSE F 4 0 Axel Corn, Boys Steen Terneuzen Oostburg Aardenburg Sluiskil IJzendijke Ciinge Hulst Hoofdplaat Hontenisse 4e KLASSE G De Patrijzen 3 2 1 Ria 3 2 0 Kruiningen 3 10 Biervliet 4 0 2 EMM 10 1 0 15—3 8 0 21—4 7 3 0 1 14—5 6 3 0 1 12—5 6 2 2 0 7—5 6 2 0 2 14—11 4 2 0 2 7—10 4 112 13—9 3 1 0 3 7—11 2 0 0 3 1—70 0 11—6 5 1 9—3 4 2 5—11 2 2 6—11 2 0 2—2 1 RES. 2C KLASSE E Middelburg II 3 2 10 12—3 Vlissingen II Axel II Breskens II Goes II RCS H Terneuzen II 7-6 0 11—6 4 0 7—6 3 2 11—14 3 2 5—9 0 3 1—10 0 Breskens-R.A.C. 1-3. In de eerste helft is Bres kens overwegend in de meer derheid. De voorhoede is ech ter machteloos de kansen te benutten, terwijl de doelman van RAC de beste speler van het elftal blijkt te zijn. Het ver opdringen van de Breskens- achterhoede is oorzaak dat de midvoor van RAC na 8 min. weet door te breken en zijn club de leiding geeft (01). Eerst na 35 min. weet de thuis club door Vermeulen gelijk te maken. In de tweede helft wordt Breskens spoedig ver zwakt door het uitvallen van de Baare en Henk Fennn. Na 5 min. is het de rechtsbinnen van RAC die met oen mooie kopbal 12 maakt en na een half uur vergroot de linksbin nen de voorsprong. Als gehee* een op laag peil staande wed» stryd, waarin Ercskens tech nisch sterker was. doch het geluk aan de andero zijde stond. ATHLETIEK Nel Karelse wint vèrspringen. Tijdens de Zaterdag gehou den propaganda-athletiekwed- stryden, ten bate van do Nl- win-propaganda, te Doom heeft de Zeeuwse kampioene, Nel Karelse, de uitstekende prestatie geleverd het nummer vèrspringen te winnen met een sprong van 5.61 m. Fanny en Slijkhuis naar Amerika Naar het A.N.P. verneemt hebben Amerikaanse athletiek- officials bestuurderen van dc Koninklijke Nederlandse Ath- letiek Unie gepolsd inzake het deelnemen van Fanny Blan kereKoen en Slijkhuis aan indoonvedstryden, welke in Fe bruari van het volgend jaar in de Verenigde Staten worden fehouden en waarvoor men, e traditië getrouw, altijd en kele Europese athieten uitno digt. Indien een officiële invi tatie bij de K.N.A.U. binnen komt zal het bestuur een on derzoek instellen, of de uitno diging kan worden aanvaard. De Zwaluwen-wedloop. Tijdens de jaarlijkse Zwalu wen veldloop, die Zondag te 's-Gravenhage gehouden werd, vist de Zeeuw \V. Rootsaert van „de Gazellen" de 1500 me ter in de junioren A-Klasse te winnen in een tijd van 5 min, 8 sec. De handicap 4000 meter werd gewonnen door W. Slijk huis in de tijd van 14.48.5 De Marathon-loper Overdflk nam. de 25 km. wegloop voor zijn rekening in 1 uur 29 mi nuten 49.7 sec. ONDER HET WERELDRECORD. MAAR... De Duitse wandelaar Rudi Luettge slaagde er te Bruns- wijk in de afstand van 30 km. te wandelen in 2 uur 27 min. 22.6 sec. Dit zou een verbete- ting betekenen van het we reldrecord, dat sedert 1943 met 2 uur 28 min. 57.4 sec. op naam staat van de Zweed Ohls- son. Duitsland is echter niet bij de l.A.A.F. aangesloten, zodat het record niet kan worden er kend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3