PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Moskou verwerpt internationale controle op de atoomenergie Noord-Zeeland herbouwt D£ BILT Eersi moeien de V.S. hun atoombommen vernietigen Washington denkt er niet over Vandaag. Plan Marshall zes maanden in werking Franse bezwaren tegen Montgomery's commando VOORSPELT 191e Jaargang - No. 231 Dagblad, uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer: Adj.: W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn, Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt, ABONNEMENTSPRIJS: 32 ct. per week; 3.90 p. kw.; fr. p. p. 4.15 per kw.. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 2 Oct. 1948 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie 12.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad", 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bureaux te Vlissingen: Vlamingstr. 16-18-20 (tijd.) tel. 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29, teL 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55. tel. 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Temeuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogerdstr. C 160. tel. 26 „We zullen nooit, nooit ertoe gebracht kunnén worden, alle conclusies van de atoomcommissie der V.N. te aan vaarden" riep Wisjinsky Vrydag uit in het Paleis de Chaillot. „Er wordt geen internationale controle voorge steld, maar een contróle uitsluitend door Amerika." Met deze woorden" vervloog de laatste hoop, dat het in de naaste toekomst nog tot enigerlei vorm van overeen komst kan komen over de atoomenergie. Het betoog van Wisjinsky had tot kern de vrees, dat in een eventueel controle bureau de Amerikanen weer op een meerderheid zouden kunnen rekenen. Dat bete kende volgens de Sovjet- woordvoerder, dat geen reke ning zou worden gehouden met de rechten van de min derheid. Een voorbeeld daarvan geeft de algemene vergadering. De candidaten van de Sovjet- Unie en Oost-Europa worden geweerd uit bijna alle func ties. Hoe kunnen wij ver wachten, dat het anders zal gaan in een nieuw internati onaal lichaam? Een controle-bureau mag niet los staan van de Vei ligheidsraad, opdat de min derheid door het recht van veto beschermd kan worden, redeneerde Wisjinsky verder. Er was nog iets anders. De V. S. wensen hun voor raden atoombommen te hand haven, in de illusie, dat zij het monopolie op dit gebied bezitten. De Sovjet-Unie staat op vernietiging van deze bom men Een internationale in spectie daarna moet de ver zekering geven, dat zy in derdaad vernietigd zijn. De weigering der V.S. om de atoombommen te vernie tigen toonde duidelijk aan, dat hun politiek gericht Is op expansie. Wij zijn bereid een wei nig van onze nationale sou- KORTE PREDICATIE De zwaluwen letten op de tijd van terugkeer. Jer. 8 7 (Vert. Obbink). De zwaluwen verzamelen zich.. Nu eens scheert de groep over het bietenveld en dan weer cir kelen ze hoog rond de toren. Ze kennen hun vastgestelde tijden en door een wondere drang ge dreven gaan ze voort, over ber gen, zeeën en woestijnen, naar het warme Zuiden. Ze worden meegezogen met de trek. Met onfeilbaar instinct vinden ze de weg waar ze moeten gaan. Ze weten wat goed voor hen is. Een zwaluw die achter blijft, is niet ■natuurlijk. Daar mankeert wat aan. Haar staat een zekere dood te wachten. Jeremia schrijft dit niet neer om ons iets te vertellen van de trek der vogels. Er zijn wel be tere dierkunde boeken dan de Bijbel. De trekvogels gebruikt hij alleen maar als een beeld om aan te duiden hoe onnatuur lijk het is als wij mensen niet kennen wat God gesteld en ver ordend heeft, of daarop niet let ten. Dan zijn we als een zwaluw die achter blijft. Morgen is het weer de dag des Heren. Snier niet al te spoe dig dat het alleen maar een ge woonte is, een meegezogen wor den met de massa, zo onpersoon lijk. Wie smaalt er over de zwa luwen dat zij landen zoeken waar de zon meer schijnt ^en waar zij voedsel kunnen vinaen, ook al gaan zij in groepen? Waar het Woord des Heren open gaat schijnt de Zon der Gerechtigheid en waar het Evangelie van Christus gehoord wordt, is het Brood des Levens. Zonder dit verkommeren we in de kou van onze zelftzucht. Velen hebben de wetenschap, we zouden bijna zeggen: het in stinct, verloren van datgene wat hun heil is. Dit is zelfs het ge val bij hen, die nog wel mee gaan met de Gemeente van Christus en zo is die Gemeente niet meer het centrum van gees telijke kracht, dat heilzaam werkt in een wereld waarover het oordeel gaat. Waar men al leen zoekt het eigen leven te behouden, daar zal men het on herroepelijk verliezen. Naar des Heren verordeningen wordt het H. Avondmaal ge vierd. Geen teken is er dat ons meer herinnert aan ons behoud en aan onze roeping: „Allen te samen één lichaam en zulks niet alleeen met woordenmaar ook met de daad jegens elkander bewijzen". Voor velen een moei lijke tocht, over bergen, zeeën en woestijnen. Nochtans: het te ken bij uitnemendheid van red ding. H. verelniteit te laten varen voor de zaak der mensheid als geheel. Doch wy moeten er zeker van zijn, dat dit werkelijk in het belang der mensheid geschiedt. REPLIEK. De Britse afgevaardigde Hector Mac Neil diende Wis jinsky aanstonds van repliek. Waarom richt hij zijn aanval len uitsluitend op Amerika, vroeg hy. Wij weten niet of de Sovjet-Unie ook in het bezit is van atoombommen. Het zou echter onbillyk zyn indien do voorraden van één mogendheid vernietigd wor den en mogelijke voorraden van andere landen niet. Zeker is in elk geval, dat de Ver. Staten „het geheim" kennen en bereid zijn het prijs te geven op voorwaar de, dat andere landen inter nationale controle zullen aan vaarden. Door dit te weigeren daar op in te gaan is de Sovjet- Unie verantwoordelijk voor de schrik, die de mensheid wordt aangejaagd met het „afschuwelijk vooruitzicht van een atoomoorlog". Engeland was er vierkant' tegen, dat de contróle onderhevig zou zijn aan het recht van veto. Hoe zal het dan ooit moge lijk zijn overtreders aan te pakken. BELGISCH VOORBEELD. De Belgische senator, Hen ri Roll In steunde het Britse standpunt. België was bereid zijn nationale souvereiniteit op te offeren voor de vesti ging van een internationaal controlebureau. „Wij hebben ertsen in overvloed In Afri ka", aldus Rollin. Als het bureau tot stand zou komen, zouden wij deze niet zelf meer bezitten, doch een toe wijzing van het bureau krij gen Het debat zal nog worden voortgezet. Dreigende taal van de Gaulle. Tydens besprekingen met ongeveer 400 Franse en bui tenlandse journalisten heeft generaal de Gaulle op dreigen de toon aangekondigd: Do toestand is al onwettig en wy naderen snel geweldda dige inbezitneming van de macht. Protesten noch stakingen zouden de man, die door het volk tot de macht wordt ge roepen, kunnen afhouden van het verrichten van zijn taak. De Gaulle had deze uitlating vooraf doen gaan- door een heftige aanval op het parle mentaire stelsel, dat hij ver worden noemde. In sommige opzichten zien wij heden ten dage het begin van anarchie. Een 50-jarige arbeider werd bij sloopwerk op het vliegveld Twenthe onder een neerstortende muur bedolven en gedood. Hij laat vrouw en zeven kinderen achter. Moeso, de In Moskou geoefen de- leider van de communisten op Java, tydens een kort ge leden gehouden radio-rede. „Volkerenmoord" strafbaar. In de juridische commissie van de V.N. is gesproken over het strafbaar stellen van „volkerenmoord." Sir Hartley Shawcross, de Britse procureur-generaal, zeide, dat volkerenmoord door een land slechts strafbaar was door oorlog. Het was een waandenkbeeld aan te nemen, dat de aanvaarding van de conventie op volkerenmoord een rustiger nachtrust zou bezorgen. In somige landen stonden personen, die tegen de regering gerichte politieke denkbeelden naar voren brachten, bloot aan alle vor men van vervolging. Er moest geen verandering in de wet ten, doch een verandering in de geest komen. Toestand „kritiek" maar V.N. niet failliet. Dr_ Evatt, president van de V".N. vergadering heeft op een persconferentie als zyn verwachting uitgesproken, dat de komende twee maan den „kritiek" zullen zijn voor de vrede. Bijna alle belangrijke kwes ties, die Oost en West ver deeld houden, zullen op de één of andere manier voor de Veiligheidsraad zullen ko men. „Er is geen breuk, de V.N. zijn niet failliet" voeg de Evatt er troostrijk aan toe. Staking der Franse mijnwerkers. Dinsdag demonstreert overheidspersoneel. De mynwerkersbond, die aan gesloten is by de C.G.T., heeft Frankryks 335.000 mijnwerkers verzocht Maandag vier October in staking te gaan. De bij de „Force Ouvriere" aangesloten mijnwerkersbon d was het niet eens met dit besluit en noemde het „een fout en een politieke operatie". Een volledi ge staking zou Frankrijk 145.000 ton steenkool per dag kosten en industrie en spoorwegen stilleg gen. De stemming onder de le den van de C.G.T. wees uit, dat slechts een kleine meerderheid voor staking was. De regering heeft juist een decreet gepubli ceerd, dat mijnwerkers en an dere employé's in de genationa liseerde steenkoolindustrie ze kere tegemoetkomingen biedt. Communistische en katholieke vakverenigingen van arbeiders in openbare dienst en in dienst van de volksgezondheid hebben besloten Dinsdag tot een dag van demonstraties te maken om de eisen in verband met de toe passing van de loonsverhoging van 15 procent te ondersteunen. Zij zeiden, dat als er geen ver betering kwam in de toestand, zij een actie van langere duur zouden overwegen. De Siamese politie heeft in gegrepen met betrekking tot het geen van officiële zijde „een groot complot om de regering met ge weld omver te werpen" wordt ge noemd. ...is het 40 jaar geleden, dat Bosnië-Herzegowina by Oostenrijk wend in- gely|I; MORGEN ...is het 4 jaar geleden, dat de dijk bij Westka- pelle werd gebombar deerd. .viert België onafhan kelijkheidsdag (1830). Koningin Juliana naar Arnhem. H. "M. Koningin Juliana is voornemens Donderdag a.s. een bezoek aan Arnhem brengen. In het park Sonsbeek zal zy tijdens een militaire plechtig heid een aantal militaire on derscheidingen voor bewezen dapperheid uitreiken. Onder meer zal een negental ridders der militaire Willemsorde be ëdigd worden. Na deze plechtigheid volgt een défilé, waaraan deelgeno men wordt door het K.N.I.L., een compagnie adelborsten, matrozen, mariniers en lucht strijdkrachten. Voorts zal aan wezig zijn* een bataljon infan terie. Ook nemen aan het dé filé deel deputaties van onder wijsinrichtingen en -kaderscho- len van de Kon. Landmacht. Prof. Piccard gaat proefduiken. Prof. Picard verklaarde te Dakar, dat de eerste proef met personen in de duikerklok, waarmede hij van plan is zo diep in zee af te dalen als nog niemand eerder heeft beproefd, zou geschieden ter hoogte van de Kaap Verdische eilanden en wel in de week van 410 Oct. De klok zal tot 2000 meter onder de zeespiegel dalen. Later zal zij ledig in de Golf van Guinea tot een diepte van 6000 meter worden neergelaten om haar weerstand tegen de druk te be proeven. Het historische kasteel van Horn, dat op 6 Juli 1.1. door een felle brand vrijwel volkomen werd vernipld, zal worden gerestaureerd. Tot dusver 1.4 milliard toegewezen. Veel formulieren. Deze week is het plan-Mar shall 6 maanden in werking en in Amerikaanse kringen is men over het algemeen te vreden met de manier, waar op het E.R.P. in deze periode heeft gefunctionneerd. Tot dus verre zijn er goederen ter waarde van ongeveer 1,4 mil liard dollar toegewezen en met enige uitzonderingen kon- dit buitengewoon grote aantal transacties zonder grote moei lijkheden worden afgewikkeld, hoewel er over het algemeen geklaagd wordt, dat er te veel formulieren by te pas ko men. Ook de Nederlandse auto riteiten zijn tevreden over de manier, waarop Nederland zijn aandeel van de Marshall hulp onvangt. Gedurende de 6 maanden, dat het plan in werking is geweest, heeft Ne derland schenkingen ontvan gen te bedrage van 175 mil- lloen dollar en leningen ten bedrage van 45 50 millioen dollars. Op het ogenblik moe ten echter nog voor 55 milli oen dollar aan schenkingen worden toegewezen. De Mashall-hulp aan Indo nesië is juist begonnen, doch men verwacht, dat deze hulp 15 millioen dollar aan lenin gen en 45 millioen dollar aan schenkingen zal bedragen in 1948. Gedurende de eerste tijd van het programma werd de na druk hoofdzakelijk gelegd op voedsel en wel in het bijzonder op tarwe, hetgeen eveneens voor Nederland geldt, dat aankoopmachtigingen ontving Verliezen in Indonesië. De regering heeft bekend ge maakt, dat tot haar leedwe zen in de afgelopen week vijf leden van de Koninklijke Land macht en een lid van het K. N.I.L. zijn gesneuveld. De Kon. Marine leed geen verliezen. Woensdagmiddag zyn de olifanten van het Nationale Neder landse Circus Mikkenle, dat vanaf 1 October zijn tenten zal opslaan te Amsterdam, in de hoofdstad aangekomen. De dieren opweg naar de stallen tydens het passeren van de Amstelbrug. voor voedsel ten bedrage van bijna 90 millioen dollar. Het is voor Nederland, even min als voor de andere Mar shall-landen, niet erg prac- tisch, dat artikelen, welke in de V.S. als surplus-goedern worden beschouwd, volgens de bepalingen van de E.C.A. niet buiten de V.S. kunnen worden aangekocht. Op deze manier worden de Europese landen in sommige gevallen verhin derd deze goederen b-v. suiker aan te kopen waar zij het goedkoopste zijn. Ook andere bepalingen, volgens welke „.bulk" goederen niet mogen worden aangekocht tegen een prijs, welke hoger ligt dan'de in de V.S. gelden de prijs, zijn lastig^ De kwes tie van de Argentijnse tarwe ls een typisch voorbeeld van dit probleem. Vrijdag verbrandde de oogst en de boerderij van de landbou wer H. van Vijfeijken te Deume. Ook de bekende boerderij 't Haze- winkel bij Oldenzaal werd door brand geteisterd. Koningin Juliana dankt de bevolking. „Het waren onvergetelijke weken". H.M. Koningin Juliana brengt het volgende ter kennis van de bevolking: piet is mij een behoefte allen van harte dank te zeggen, die in zo velerlei vorm getoond hebben, mee te leven met mijn beëdiging en inhuldiging. Het zeer grote aantal geluk wensen uit Nederland, de over zeese Gebiedsdelen en het bui tenland, maakt het practisch niet mogelijk, ieder persoonlijk te bedanken, zoals ik zo gaarne had gedaan, doch u moogt ervan overtuigd zijn, hoezeer deze dingen ons allen goed hebben gedaan en gesterkt hebben, waardoor de voorbije weken voor ons onvergetelijk werden: West-Europese Unie in gevaar? Bevin en Schumann zullen overleggen. Er is in Frankryk een binnen landse politieke controverse ont staan over de samenstelling van het militaire commando voor de defensie van de West-Europese Unie. Reeds heeft Gen. de Gaulle er tegen geprotesteerd, dat de leiding aan de Engelse veld maarschalk Montgomery is op gedragen. Hij wenst het zwaar tepunt van de defensie- der Unie op het vasteland van Europa te leggen. De vertraging bij de publicatie van de details der defensieplan nen van de West-Europese Unie houdt met het bovenstaande verband. Enkele Franse minis ters hebben nadere inlichtingen verzocht. Naar vernomen wordt zal de Franse ministerraad a.s. Woensdag dieper op de. zaak in gaan. Waarnemers te Parijs geloven niet. dat Frankrijks verzoek de publicatie uit te stellen een voor teken is van een besluit om van Maar het gaat veel te langzaam. Hel herbouwplan van Bruinisse. De Wederopbouw in Noord- Zeeland gaat langzaam, heel langzaam. Er is te weinig materiaal niet alleen voor de nieuwbouw, maar ook voor het herstel van de resteren- oorlogsschade. Wat er aan materiaal afkomt, komt veel te laat. Voor dit jaar is aan het gebied van Noord-Zee land, dat Schouwen cn DuiveLand, Sint Philips- land en Tholen omvat, slechts een bouwvolume van 105 woningen toege wezen. De 'helft daarvan wordt besteed aan particuliere herbauw-gevallen of aan bouwers volgens de Fi nancieringsregeling '47, de tweede neift Is be stemd voor woningwetwo ningen. Van die laatste woningen komen er 16 te Renesse, 6 te Zonnemaire, 16 te Ooster- land, 16 te Oud-Vossemeer en 10 te Tholen. Hoewel de gunning van de 10 woningen voor Tholen en de 6 voor Zonnemaire nog niet heeft plaats gehad, heeft men gerechtvaardigde hoop, dat deze gunning alsnog van hoger har\d zal worden goed gekeurd, omdat er beduidend lager is Ingeschreven dan- tot nog toe in Noord Zeeland het geval was. IN BRUINISSE. Men heeft in de zwaarst fetroffer gemeente van N.- eeland, Bruinisse, nogal wat tegenslag gehad met het plaatselijk herbouwplan. Dat plan is nog niet geoedge- keurd, hetgeen hoofdzakelijk te wijten is aan stedebouw- kundige verwikkelingen, die ontstaan zyn, doordat in het centrum van het dorp een kerk is ontworpen, die door bijzondere architectonische vormgeving hoge eisen stelt aan dat centrum. Daarbij kwam, dat de financiële com missies, die de herhouw-plan nen onder de loupe nemen, grote beperkingen hebben op gelegd, speciaal wat het centrum van Bruinisse be treft. Naar wJJ vernemen be looft een oplossing van deze problemen zeer aan staande te z\jn en mag verwacht worden dat het herbouwplan nog dit jaar definitief zal worden goed gekeurd. Er is in Bruinisse op het ogenblik een sterke aandrang om te herbouwen en er heerst een opgewekte vemieuwings- geest. Het realiseren van deze goedé voornemens zal door de goedkeuring van het her bouwplan in de hand gewerkt worden. Dringend noodzakelijk is 't intussen, dat het straat- en rioleringsplan voor Bruinisse, dat onlangs is aanbesteed, cok spoedig tot uitvoering komt. Dit schijnt te stagne ren door materiaal-gebrek. Het zou jammer, zijn, wan neer een groot aantal nieuwe woningen niet betrokken zou kunnen worden omdat het hapert aan de noodzakelijke riolering en bestrating. Verwacht mag worden, dat de betrokken aannemer al 't mogelijke zal doen om ver dere stagnatie te voorkomen. Een andere moeilijkheid bij de herbouw te Bruinisse is, dat de financieringsschema's heel langzaam afkomen, waar door het aantal herbouwge. vallen niet zo groot is als velen wel wensen. Voor een snellere afdoening is de hoop gevestigd op de Prov. Dienst voor Volkshuisvesting en We deropbouw, die thans deze schema's behandelt. OOSTERLAND. Ook voor de gemeente Oosterland is het plaatselijk herbouwplan nog met goed gekeurd en dat veroorzaakt wel grote stagnatie bij het uitvoeren van de bouwplan nen. Jammer genoeg valt voor Oosterland nog niet te zeggen, wanneer de goedkeu ring op dit plan zal afko men en men zal daar dus nog enige tijd geduld moeten hebben. Scheepvaartverkeer met Duitsland. Volgens een bericht uit Washington, zou besloten zijn het scheepvaartverkeer met Duitsland voorlopig b\j wyze van proef gedurende drie maanden over Rotterdam en Antwerpen te leiden inplaats van over Hamburg en Bre men. Het bevel over de Zeestrijdkrachten. Naar het A.N.P. verneemt, is na het aftreden van luit. admiraal C. F L. Helfrlch zyn functie van' bevelhebber der zeestrijdkrachten samen gevoegd met die van de chef van de marinestaf. Deze ge combineerde functie wordt met ingang van 1 October vervuld door de huidige chef van de marinestaf, vice-admiraal jhr E. J. van Holthe. Getuigen raakten slaags. Tijdens de behandeling van de zaak tegen de betonwerker S. de Boer uit Amsterdam, die als bewaker van het kamp te Ommen verschillende gevan genen zou hebben behandeld, ontstond Vrijdagmorgen in de zaal van het Bijzonder Ge rechtshof in de hoofdstad een vechtpartij tussen twee getui gen. De verschillende getuigen bleken het namelijk niet eens te kunnen worden in hun oor deel over deze verdachte. De één beschouwde hem als een beul van de ergste soort, ter wijl de ander meende, dat de man menigmaal gevangenen had geholpen. Ten slotte liep de ruzie zo hoog. dat een Rot terdamse bokser met een van de andere getuigen slaags raakte. Parketwachters slaag den er na enige moeite in de twee ruziemakers te verwij deren. Tegen de verdachte werd 15 jaar geëist. Naar A.F.P. mededeelt zullen dc vijf ministers van buitenland se zaken van Groot Brittannië, Frankrijk, België. Nederland en Luxemburg 25 October a.s. te Pa rijs bijeenkomen. de bereikte overeenkomst terug te komen. De ministers van buitenlandse zaken Bevin en Schuman zullen, naar verluidt, Zondagochtend 'n bespreking hebben. Vleesranlsoen hersteld. Met onmiddellijke Ingang is de bon 245 vlees (a,, b., en c.- kaarten) aangewezen voor het kopen van 100 grtJm vlees en vleeswaren. Deze bon is gel dig tot en met 9 October a.s. Door deze aanwijzing en die van 27 September (100 gram vlees voor alle leeftijdsgroepen) is, dank zij de verbeterde vee- aanvoer, te rekenen van 19 September af het normaio vleesrantsoen van 200 grum per week hersteld. Soekamo over val van Madioen. VELE LEIDERS VAN P.K.I. ONTKWAMEN. In een radiorede heeft pre sident Soekarno Vrijdagavond verklaard er nooit aan getwij feld te hebben, dat de Repu blikeinen spoedig de door de communisten bezette gebieden weer zouden heroveren. „De stryd is nog niet afgelopen", aluds Soekarno. „want velo leiders van de P.K.I. ontkwa men. De stryd moet worden voortgezet om. ook de laatste resten van het ver-zet op te ruimen. De opstand van Moeso was alleen begonnen om per soonlijke ambities te bevredi gen". Antara meldt, dat Republi keinse vliegtuigen duizenden strooibiljetten boven Oost- en Midden-Java hebben uitgewor pen om de val van Madioen bekend te maken. Volgens een corespondent van Antara heb ben. de stoottroepen, van de tweede brigade der Soendaneze Siliwangi-divisie Madioen be zet. Sjarifoeddin, Moeso en Setyadjit vluchtten naar Kan- dangan. De communisten richt ten verwoestingen aan. Doodstraf geëist wegens hulp aan Japanners. De auditeur-militair van dc temporaire krijgsraad te Me- dan, heeft Vrijdag de dood straf geëist tegen de geschors te hoofdcommissaris van politie te Medan, Maseland, die in oorlogstijd hulp heeft verleend aan de Japanners. DEZELFDE TEMPERATUUR. Geldig tot Zaterdagavond. Voor het Noord-Westelijke gedeelte van het land: over wegend droog weer met ver anderlijke bewolking en plaat selijk ochtendmist. Ongeveer dezelfde temperatuur als giste ren. Matige en langs de Wad- denkust later vrij krachtige Zuid-Westelijke wind. Voor het overige gedeelte van het land: droog weer met veranderlijke bewolking en plaatselijk ochtendmist. Onge veer dezelfde temperatuur als gisteren. Zwakke tot matige Zuid-Westelijke wtPr'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1