Waar is jane breyl Lading munitie vliegt in de lucht KAPPIE en het eiland Koeterwaal Sport en wedstrijden Afdelingsvoetbal in Zeeland AETHER Wij ij rennen als hazen door hei veld Ik interview een paar Belgen in het Engels - Ik was geheim agent in oorlogstijd (IV) Nooit zal ik die eerste ogenblikken na de landing vergeten. Onverbrekelijk zijn tw#p uiterlijk zo tegenstrijdige dingen als verschrikking en schoonheid met elkaar verbonden; zij schep pen een sfeer, die niet in woorden uitgedrukt kan worden, doch die ik, zij het ook slechts vaag, opnieuw ondervind wanneer ik me in een angstpsychose onverwachts buiten in de doodse stilte van een maannacht bevindt. Deze combinatie van gevoelens moet het gevolg zijn van de panische angst, die volgt op de noodlan ding en van de dichterlijke schoonheid van het landschap. Die panische angst, dat verbijsterende besef, dat we in bezet gebied staan, waaruit een terugweg onherroepelijk afgesneden is. Als ik op de grond rol, overvalt me een fascinerende stilte, een stilte, volkomen na het don derend geraas van de lan ding, dat zü nog geac centueerd wordt door het scherpe, droge geknetter van de vlammen, die hongerig ons vliegtuig verslinden. De stilte rust op de velden als een dikke, wollige deken, die struiken, heggen en boerderijen, die ons in het maanlicht zo onwerkelijk voorkomen, Ingepakt houdt. Wanneer men haar beschouwt als een deken op het bed van deze slapende wereld, dan is het maanlicht een witte sluier, die losjes daarover geworpen is, bijna teder, voorzichtig om niet de betovering te verbreken, waarin het toneel gevangen licht. VERWARRING. Plotseling verkeren wij allen in wilde verwarring. De leden van de bemanning rennen heen en weer om elkaar te vinden en schreeuwen elkaar waarschuwingen toe om niet in de buurt van het vliegtuig te blijven, dat elk ogenblik uit elk aar kan springen. Als de vlam men de bagage bereiken is het gedaan We moeten ons snel verwijde ren en niet bij elkaar blijven. Zonder aarzelen stroop ik mijn uitrusting af, eerst mijn schoenveters, dan mijn laarzen en ritssluitingen en wanneer ik alles kwijt ben gooi ik het naar de machine, in de hoop, dat het zal verbranden. Daar mee zullen de bewijzen ver dwijnen, dat ik, een geheim agent, me in bezet gebied be vind. Er is geen tijd om alles volgens regels en voorschriften te begraven. Ik heb maar één gedachte: mijn pistool en mijn mes te vinden en dan zo ver mogelijk weg te komen vóór de Duitse patrouilles naderen en de omgeving afzetten. „Piloot!" Er moet iets gezag hebbends in mijn stem geklon ken hebben, want ze zwijgen plotseling allemaal. „We moeten een besluit nemen. Ontbreekt er nog iemand?" „Neen, ik geloof het niet, ke rel Eén twee. vijf. We zijn compleet". „Uitstekend! Waar zijn we?" „België." „Dat weet ik, maar waar er gens in België?" „Ik zou denken ergens Zuid- West van Antwerpen." „Heb je een kaart?" en als hij ontkennend antwoordt, maakt. Harry, de Canadees, een gebaar in de richting van twee onduidelijk zichtbare figuren, een man en een vrouw, die aan de rand van het veld staan. Met mijn pistool in de vuist en de vinger aan de trekker loop ik in hun richting. Maar er is geen reden om bang te zijn. Zij staan daar als donkere, ver weerde eikenhouten beelden. De vrouw is mager en krom; zij staat met haar handen onder haar schort gevouwen; de man staat met één hand in zijn zak en de andere aan zijn pijpje, dat hij met kleine trekjes rookt. Ze kijken me niet erg vriendelijk aan. „Waar komen jullie vandaan? Wat doen jullie hier?" vroeg ik alsof zij op ons grondgebied staan, in plaats van wij op het hunne. De man wijst met de steel van zijn pijp over zijn schouders om te beduiden, dat hij van het gindse boerderijtje gekomen is bij het horen van de slag. Ik moet ongaarne toegeven, dat ik niet helder denk. Ik heb de boer en zijn vrouw in het Engels aangesproken en het pleit voor hen, dat zij begrijpen wat ik bedoel. „Hoe heet het hier?" vraag ik wederom in het Engels. Zij ant woorden niet en niets bewijst, dat zij mijn vraag verstaan heb ben. De staartschutter komt bij me staan; ik herhaal de vraag, maar hij zegt: „Ik zal de piloot roepen. Hy spreekt Frans. „Spaar je de moeite." ant woord ik snel. „Dat kan ik ook" En weer vraag ik naar de naam van de plaats, ditmaal in het Frans, en weer met het zelfde negatieve resultaat. En eerst dan dringt het tot me door, dat we in Vlaanderen zijn en dat zij hun moedertaal waarschijnlijk wèl zullen verstaan. „Hoe heet het hier?" zeg ik, zelf verrast door de klank van mijn eigen woorden. De oude man kijkt op en wijkt langzaam terug, terwijl hij me hoogst ach terdochtig opneemt. Ik besef, dat mijn Hollandse accent te veel gelijkenis vertoont met dat waarmee de Duitsers onze taal spreken en haast me te verkla ren, dat we allen juist uit Enge land komen, dat we een nood landing gemaakt hebben en dat mijn vrienden Engelse vliegers zijn. Dit laatste werkt als een toverwoord. Zijn achterdocht verdwijnt en hij antwoord in korte, duidelijke ««innen op al mijn vragen. „Jullie hebben een kans om weg te komen," zegt hy tenslot te uit eigen beweging. „Er zit ten hier in de buurt niet veel Duitsers en ze hebben in ieder geval geen fut er 's nachts op uit te gaan." Ik ren terug naar ons troepje. Terwijl ik de inlichtingen door geef, w ?rklinken scherpe, hel dere ontploffingen uit het vlieg tuig en er begint een vuurwerk. De munitie vliegt in de lucht en dit overtuigt ons weer van de noodzaak om uit deze buurt te verdwijnen vóór de aandacht van te veel toeschouwers ge trokken wordt. Pluto grijpt me bij de arm. „Kijk, het heeft geen zin om bij elkaar te blijven. Ik stel voor dat we ons in minstens twee ploegen verdelen". Zo wordt be sloten. De twee despatchers kiezen Pluto's zijde, de andere de mij ne, maar Jock, schutter, protes teert heel kalm: „Ik ga op mijn eentje. Ik zal mijn weg terug wel vinden en we kunnen elk aar toch niet helpen." Vóór iemand een woord kan zeggen steekt hij de piloot de hand toe. „Bedankt voor de mooie lan ding. Tot weerziens na de oor log, hoop ik. Veel geluk jon gens! Kop op! Goeie nacht!" en snel verdwijnt hij naar de rand van het veld en in de diepe schaduw van de heg. „O.K. Klaar?" zeg ik tot Plu to. „Daar gaan we. Goeie nacht cn veel geluk. Tot kijk in Brus sel." OP WEG Ik zie hem vlot over het prik keldraad springen en in de schaduw verdwijnen; dan ga ik §elf de andere kant op en zet er een flinke pas in. De volgen de tien minuten wordt er geen woord gesproken; we dolen door de velden, houden de scha duwkant van de heggen om in Op eenvoudige wijze werd Zondagmiddag te Stockholm het stoffelijk overschot, van Graaf Bernadotte ter aarde besteld. Feuilleton"") r Romantisch verhaal van H. Moroan 44 Hobby eprong overeind en liep een paar maal het ver trek op en neer, waarbij hij er echter zorgvuldig op lette het waarschuwingscontact on der het tapqt te vermijden. Jane Grey Als hy bedacht, hoe hy in die Bodega in Denver kennis met haar had gemaakt, wan neer hij zich herinnerde, hoe lief en charmant zy zich daar bij tegenover hem gedragen had, dan neen, dan was het eevoudig absurd ook maar een ogenblik te veronderstel len, dat zy relaties zou onder houden met een of ander be rucht individu uit de onderwe reld van Chicago. Wanneer dit. avontuur, dat hij nu beleefde, toch met haar verband hield en te dien aanzien was eigenlijk geen twijfel mogelijk dan ge beurde dit alles stellig zonder haar goedkeuring! Hobby Walter werd in zyn gedachtengang gestoord. De deur werd geopend, schier ge ruisloosen binnen trad een man, van wie de journa list een ogenblik schrok. Hij had deze man tot dus ver nog nooit persoonlijk ont moet en toch herkende hij hem op het eerste gezicht. Hy her kende hem uit talloze goed- gelijkende foto's, welke ln al le Amerikaanse dagbladen en tijdschriften waren versche nen. Die daar tegenover hem stond, was Al Pacone, de „tij ger van Chicago", de man, over wie de gruwelijkste, de ijzingwekkendste verhalen de ronde deden en voor wie zelfs de politie een zekere vrees koesterde. Zoveel ontzag had zij althans voor deze beruchte bandiet, die als de dader of de aanstichter van ontelbare misdaden en een der brutaalste alcoholsmokkelaars bekend stond, dat zy hem volkomen ongemoeid liet. En met die kerel zou Jane GreyNeen! Neen! Neen! Hij trachtte zich zo goed mogelijk te beheersen. Al Pacone, die slechts één oog had het andere had hij verloren in dc strijd met een vijandelijke bendeleider, die hem eigenlijk nog iets meer dan dit souvenir had toebe dacht nam zyn onvrijwillige bezoeker scherp op, maakte vervolgens een correcte bui ging en nodigde Robby met een handgebaar uit plaats te nemen, waarna hjj zelf dit voorbeeld volgde. Hij vlijde zich in een der belde fauteuils, alsof hy zich gereed maakte voor een gezellig praatje, dat echter voorlopig achterwege bleef. Robby meende ln het ene oog van zijn gastheer een valse gloed te bespeuren, welke ook de blik van het roofdier, welks naam men hem gegeven had, pleegt te kenmerken, maar het was ook mogelijk, dat zijn ze nuwen hem op dit kritieke mo ment parten speelden en hij het zich slechts verbeeldde. „U hebt hier een keurige ka mer voor uw bezoekers, mis ter Pacone!", begon Robby ein delijk om het irriterende zwij gen te verbreken. Tenslotte moest hij toch weten, waar hij aan toe was en wat hem te wachten stond. „Nietwaar?" antwoordde Al Pacone met een bijna bemin nelijk lachje. „Ja, alleen die beide lichtre clames daar staan mij niet bij zonder aan! Gevoelige naturen zullen zy waarschijnlijk de stuipen op het lijf jagen „Het is nu eenmaal 'n hobby van me om de lieden, die ik hier inviteer alle comfort voor te spiegelen, welke zij gewend zijn! Telefoon vindt men tegen woordig overal en zij mocht dus ook hier niet ontbreken. Gesloten deuren wekken een onaangenaam gevoel, daarom bijlven zij open. En waarom zou ik mijn gasten hun laatste levensuur onnodig ver gallen?" besloot Al Pacone minzaam. „Hun laatste levensuur?" „Ja! In dit vertrek pleeg ik uitsluitend mensen te ontvan gen, die mij zo dierbaar zijn, dat ik ze met meer weg kan laten gaan. Aangezien het er echter op de duur -e veel zou den worden en ik hen in mijn woning niet allen kan herber gen, bezorg Ik hun een ander onderdakU begrijpt me zeker wel?" (Wordt vervolgd) 24. Door de nis kwam Kappie ln een grote, open ruimte terecht, waar de Maat en de meester zich reeds met de man_ met het masker bevonden. En op een stoel, die in de rotsen uit gehouwen was zat een zeer dikke man. „Ik kom U berichten", zei Klit Klef, „dat ik, na zeer waardevolle spionna- ge-diensten verricht te hebben, be slag heb gelegd op een schip met drie koppen aan boord. Hier staan zij voor U!" „Wat moeten we hier!" gilde de Maat. „Ik ben geen kop! Ik ben de stuur man van de Kraak en dat is de Ka pitein!" „Ingetogenheid zou U goed staan!" zei de dikke man, die de hoofdman bleek te zijn. „En gy, Klef, hebt U zeer verdienstelijk gemaakt. Wij kun nen deze drie koppen zeer wel als hel pers gebruiken. Zij zien er stevig en goed-doorvoed uit. En het schip zal ons evenzeer goed van pas komen. Ik ben tevreden over Uwe werkzaam heden!" het donker te blijven, springen over sloten, kruipen door steke lig struikgewas en lopen gebukt over een open stuk land. Ik ze gen de zware opleiding, die ik hiervoor gekregen heb. Alle handige grepen om in 'n, fractie van een seconde over 'n houten hek of prikkeldraad te springen, de routine om met één blik een stuk lana te overzien en onmiddellijk een besluit te kunnen nemen, welke wegen mogelijk zijn en welke het beste is en waarom, dit alles geeft me een voorsprong op mijn metgezellen, de eerste en de tweede piloot. Maar de geeste lijke inspanning is nieuw en geen taak, die ons op de school opgelegd werd, kan ook maar in het minst vergeleken worden met de atmosfeer hier: de zeke re wetenschap, dat elke fout, elke val, elk lawaai, elke aarze ling door de vijand gehoord of gezien kan worden en fataal zou zijn. Als opgejaagd wild rennen we langs de lage heggen, zó gebukt, dat onze ruggen bijna horizon taal zijn. VÓETBAL Het protest Zeelandia-M.O.C. Onze beschouwing van 22 September over het protest ZeelandiaM.O.C. heeft enkele ingezonden stukken uitgelokt, De heer H. v. d. Putten uit Groede is het met de schrijver van de beschouwing niet eens en meent, dat de scheidsrech ter een foutieve beslissing gaf en dat de gevolgen daarvan ongedaan gemaakt moeten worden. Z.i. zal 't protest wor den toegewezen aan M.O.C. Het doelpunt zou geannuleerd moeten worden en bij de eerst volgende wedstrijd MOC—Zee landia, zou Zeelandia alsnog de vrije schop moeten nemen. Ook de heer A. F. H. Kiepe te Bergen op Zoom keert zich tegen de opvatting van onze sportmedewerker en consta teert: Wanneer een indirecte Nieuwland en Bevelander wonnen. Zondag met grote verrassingen. ZATERDAG COMPETITIE. Ie Klasse. Arnemuiden gaat nog steeds recht op het doel af en 't werd nu Kloetinge dui delijk gemaakt, dat het on danks reeds bereikte goede -■esult&ten nog wel eens iets anders kan tegenkomen (5 1). Wissekerke had het in Wemeldinge ook al niet al te pleizierig en met een grote nederlaag konden de Noord- Bevelanders huistoe (80). Dr werden trouwens toch ra ke klappen uitgedeeld, want de kinderen van Heer Hen drik kregen ook al geducht voor de broek tegen Nleuw- dorp (16) Mededogen ken de Krabbendijke evenmin, zo als Colijnsplaatse Boys on dervond (4—1.) Ze Klasse A: Yerseke III kon ook eens een pittige winst boeken en deed mee aan de hoge scores. Wemel dinge II moest ondervinden, dat het een zure appel was waar doorheen gebeten moest worden (61). Een volgende zes gooide Krabbendijke II tegen Kapelle en dat valt tegen van de Kapellenaren (36). Het zal niemand ver wonderen dat ook in Katten- dijke zo'n zware slag viel, waar Rilland Bath II voor het halve dozijn zorgde (1- 6). Wa; minder fors ging tussen Wolfaartsdijk en Kats toe, maar misschien kwam deze klap nog het meest on verwacht en het zwaarste aan Kats zal ongetwijfeld met enige hoop naar Wol faartsdijk getogen znn, doch de thuisclub sloeg die hoop de bodem in (30). 2e Klasse B: Cortgene II gaat over naar de Zondag- competitie en daarom werd de ontmoeting tegen Wol faartsdijk n .afgelast. Koude- kerke gaf weer goed party in 's-Heer Arendskerke tegen het tweed van diee naam en boekte op fraaie wijze winst (13). Er komen echter voor Koudekerke nog harder no ten om te kraken. Seroosker- ke ondervond, dat het compe titiepad niet steeds over ro zen gaat en kreeg het tegen Kloetinge II hara te verdu ren. Het kostte een punt (2 2) en het rommelige ver loop tengevolge van het niet opkomen van de bonds- scheidsrechter bracht boven dien een morele deuk, 2e Klasse C; Een 'tweetal nieuwelingen kregen van een paar oud-gedienden, die nog zelden het zoet der overwin ning proefden, fikse nederla gen te incasseren. De Beve- anders gingen met de bult schuiven tegen Koudekerke II (04) en iNleuwland leer de weelde van zes doel punten kennen tegen Dom burg in (62). Dc reserves van Nieuwdorp sloegen de Amemuider-dito met (31). ZONDAGCOMPETITIE le Klasse A:' Niet onver wacht. maar toch wel van groter formaat dan waarop gerekend was, kwam de ne- tegen Sluis (60). Eede moest in het zwakke DSW nog de meerdere erkennen (02), wat ook al niet in de lijn lag. Domburg zorgde voor een onverwacht grote overwinning op Groede (6 1). De Groedenaren hebben wel eens betere dagen ge kend. Tenslotte wis Zuld- zande, dat ln het verleden al evenmingrootse prestaties le verde royaal de baas over Lewedorpsche Boys (5—0). le Klasse B: Luctor gaat een voorname rol spelen ln deze klasse Hansweertse Boys, dat toch ook lang niet gek voor de dag pleegt te komen moest er, op eigen veld nog wel, aan geloven (1 4). Een verrassing van de eerste grote leverde Schel- deboys, dat Rapenburg geen schijn van kans gaf en tot ieders verwondering met 5 3 sloeg Na de grote neder lagen, welke de jongens van Ellewoutsdyk eerder incas seerden was dit wel een blij de verrassing. Cortgene kreeg bezoek van Philippine, dat de verre reis niet met een over winning bekroonde, maar met een blanke stand wist te ein digen (00). le Klasse C: Het was geen opzienbarend feit, maar het kwam toch wel wat bij wijze van verrassing, dat Zonne- maire een overwinning wist te behalen op SVOWK (3— 1). Dreischor kwam ook goed uit de hoek al was de over winning op Zierikzee III van bescheiden omvang (21). Renesse moet nog op toeren komen en kon het na enkele jaren van gedwongen rust niet verder brengen dan een te grote nederlaag tegen Burgh II (1—7) Res. le Klasse A: EMM II Biervliet n 53; Zeelandia IIVlissingen Hl 05; De Zeeuwen HYerseke II 52. Res. le Klasse B: Steen II -Aardenburg n 3-2; Cllnge HCom Boys H 04; Sluis kil n—Hulst II 32: Hoofd plaat IITerneuzen m 36; Oostburg IIUzendyke n 5 3. 2e Klasse A. LuctorH-Pa- trijzen n. Patrijzen II niet op gekomen; Volharding '32 II- Hansw. Boys II 3-2; Kwaden- damme I-Middelburgü I 1-2; De Zeeuwen Hl-Vllsslngen IV 2-4. 2e Klasse B: Corn Boys III- Graauw I 0-8; Rapenburg li- Vogelwaarde II 2-1; Axel III- Ria W II 4-0; Koewacht II- P.S.K. H 6-0. 2e Klasse C.: Dreischor II- Zierikzee IV 4-1; Burfgh III- Renesse II Zierikzee V- Schouwen n 0-10. 8e Klasse A; Zeelandia Hl- Patrijzen Hl 2-2; Middelburg IV-Noormannen II 7-1; Dom burg II-E.M.M. III 2-4; Kwa- dendamme H-Vlisstngen V 0-5; R.C.S. IH-Goes IV 1-0. 8e Klasse B; Retranchement I- Middelburg V 4-4; Oostburg HI-Eede H 7-0; D.W.S. II- Aardenburg ni 3-3; Sluis H- Breskens IH 1-9; Groede H- Schoondyke H 6-3. C: Hulst HE-Clinge derlaag van de Noormannen Hl 9-1; Rapenburg Hl-Sluis- vrije schop was toegekend zou den de M.O.C.-spelers van zelfsprekend hun doel geblok keerd hebben, wat thans ook onmiddellijk nadat de strafschop gekeerd was niet mogelijk was. De bal werd voor de tweede maal ingeschoten door de spe ler, die de strafschop genomen had. Deze profiteerde daarbij nog van de bevoordeelde posi tie, welke hij door de toeken ning van de strafschop had verkregen. De M.O.C.-spelers konden hem de bal niet afne men, niet afdekken, niet ver hinderen te schieten enz. om de eenvoudige reden, dat zy op het moment van schieten nog niet in zijn onmiddellijke nabyheid konden zijn. Al is het doelpunt dus niet recht streeks uit een strafschop ge scoord, het is in elk geval wel uitsluitend door de toekenning van de strafschop verkregen. De vereniging Zeelandia heeft door een onjuiste toe passing van de spelregels, i.e. de toekenning van een straf schop, meer gekregen dan haar volgens de spelregels toe kwam. Als direct gevolg van deze strafschop is een doel punt ontstaan. EEN VOETBAD VLEGEL. In de Sportkroniek van 13 September wordt vermeld, dat de Schveningse spe ler v. d. Harst, toen de Fortuna-voorzltter binnen de afrastering kwam om hem een „ongepaste" opmerking te maken, deze een vuistslag toe diende. Het clubblad van For- tuna deelt mee, dat het on juiste optreden van zijn voorzitter uitgelokt werd door de Scheveningcr, die om zijn minachting voor het publiek te uiten zijn broek liet zakken. Het bestuur van Fortuna heeft voorkomen, dat de politie te gen de Scheveninger proces verbaal opmaakte. Het lijkt ons nodig, dat de K.N.V.B. naar dit zeer ongepast optre- een een onderzoek instelt. KORFBAL DE UITSLAGEN. De uitslagen der Zaterdag ge speelde wedstrijden luiden: le kl.; Togo—Swift 1 4—0; Vol harding—Seolto 5—1. 2e kl. A: S.S.S—Tjoba 1 4—5. 3e kl. A: OlympiaVitesse 11, Olympia kampioen. 3e kl. B: Vopo—Dios 2 16; 3e kl. C: Elto 1—W.H.S. 3—8; Vios 2—De Poel 2—2., 3e kl. D: Swift 3—Zuidzande 2— 6; Madjoe 2Fortuna 1 12, PROGRAMMA VOOR ZATERDAG 2 OCTOBER. le kl. Vios 1Togo l;Madjoe 1 B.K.C.; Volharding 1—Swift 1; Seolto—Luctor. Togo achten wij sterk genoeg om in Krabbendijke te kunnen win nen, terwijl ook Madjoe in Vlissin gen de volle buit zal binnen halen. Swift gaat in Yerseke een zware wedstrijd tegemoet, terwijl Luctor tegen Seolto wel eens voor een verrassing zou kunnen zorgen, door een puntje mee naar huis te ne men. 3e kl. A: Top—V.Z.O.D. 3e kl. B: Dios 2 -Tjoba 2; Vepo Sinoto. 3e kl. D.: GroedeSwift 3. WIELRENNEN MAASTRICHT CLUB-KAMPIOEN De wielervereniging Maas tricht heeft met de renners Janssen, Srjen en Joris Maan dag het clubkampioenschap wielrennen op de weg gewon nen. Tweede werd D T. S. uit Zaandam. kil m 2-3; Graauw H-Steen Hl 4-3. Juniores A. Groep I: Mlddel- burg-Breskens 0-3; Walchc- ren-Koudekerke 1-5; Oostburg- R.C.S. 1-1; Vlissingen-De Zeeuwen 1-1. Groep II: Hansw. Boys-Middel burg II 2-2; Rilland Bath- De Zeeuwen n 3-1; Goes- Kapelle 4-0. Juniores B: Groep I: Middel burg I-Vlissingen I 0-9; R.C. S. I-Zeeuwen I 2-3. Groep H: Middelburg n-Vlis singen II 1-1; Zeelandia-Oost- burg 5-1. Groep Hl: R.C.S.-Do Zeeu wen m 1-0 SCHULTE WON EN NAMEN. Gerrit Schulte heeft op fraaie wijze het criterium vah Na men (B.) gewonnen door in de eindsprint Marcel Kint te kloppen. Middelkamp werd. veertiende. Amsterdamse beurs 27 Sept. 28 Sept. Ned. Ind. Hand. Ned. Handb. Mij. A.K.U. Calvé Unilever Kon. Petr. Amst. Rubber H.A. Lijn Scheepv. Unie H.V.A. Delt Mij. Ned. '48 (3% Ned. dollar '47 Ned. W.S. Grootboek '46 157% 157% - 158% 170 189 283 281V? 331% 333 163% 163% - 175% 173% 174% 257 238% 156 152% 08 98 98 W* In tegenstelling tot Maandag, toen behoorlijke verliezen werden geleden, zat er Dinsdag wat meer grond in de markt. Wel bleef de affaire uiterst gering, doch de prijsfluctuaties waren miniem. By opening waren Kon. Olie en de voornaamste industriewaarden iets lager, Indische waarden daarente gen toonden zich in het algemeen wat vriendelijker. H.V.A. boekte een openingswinst van twee pun ten en ook de voornaamste tabaks en rubberwaarden bleken goed prijshoudend. De stemming voor Indische bankaandelen was ver deeld. Certificaten Ned. Handel Mij. verloren ruim twee punten. Nederl. Indische Handelsbank daarentegen was op 117 een punt hoger. Op de staatsfondsenmarkt opende de 3 pet. Nederland 1947 op 97%, hetgeen werd toegeschreven aan een grote verkooporder, die verwerkt moest worden. Dit verlies van drie-zestiende punt kon echter geleidelijk worden ingehaald, al met al bleven de meeste beleg gingswaarden toch wel iets luier. Burgerlijke stand ZIERIKZEE. Bevallen: E. BakkerIJzelen- berg, z.; J. KleemansRentier, d.; J, Linders—Krijger, z. Getrouwd: N. Krisaiyn, 22 J. en M. J. de-Looze, 23 j.; J. C. H. Oole, 27 j. en G. Goudzwaard, 20 j.; F. J. J. van Loenhout, 31 j. en P. J. Schell, 28 j. NOORD WELLE. Bevallen: C. M. Bevelander—de Jonge. d. Overleden: M. Romeiin, 77 J., wed. van J. van Hoeve. CORRESPONDENTIE. Enige belastingbetalers en boulevardbezoekers. Inge zonden stukken, waarvan de naam» der inzenders aan de re dactie niet bekend is, kunnen niet worden opgenomen. UIT DE DONDERDAG. De laatste van de drie Leono- re-ouvertures van Beethoven, de meest gesoeelde, wordt van daag uitgevoerd door het Ra- dio-Philharmonisch orkest on der leiding van Albert van Raalte (H. I 15). Wolfgang Wijdevelt speelt het eerste pianoconcert van Beet hoven samen met het Kamer orkest onder leiding van André Rieu (H. H 20.15). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws: 9.30 Operetteklanken: 11 De Zonne bloem; 11.45 Koorwerken van G. P.- da Palestrina; 13 Nieuws; 14 Celesta-ensemble; 14.30 Symphonie Orkest o.l.v. J. Sanaga; 15 Radio Philh. Orkest o.l.v. Albert v. Raal te; 17 Radio Jeugdjournaal; 18 Ar thur Gray, orgel; 18.30 Ned. Strijd- kr.; 19.30 Het actueel geluld; 20 Nieuws; 21.20 Koor oJ.v. Alex Schelle vis: 21.45 Dolf v. d. Linden en zyn Metropole-orkest; 23 Nws.; 23.15 Werken van Serge Rachma ninoff. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws, 9.35 Arbeidsvitaminen: 11 Orgelconcert uit de Pieterskerk te Utrecht; 13 Nieuws; 14.15 Solistenconcert; 15 Voor zieken en gezonden; 16 Van vier tot vijf; 17 Kaleidoscoop; 18 Nieuws; 19.10 Pierre Palla, orgel; 20 Nieuws; 20.15 Kamerorkest o.l.v. André Rieu; 2110. De liefde gaat langs zonderlinge wegen, hoorspel; 21.45 Bronislaw Huberman, viool; 22.45 Pijlers van Nederlands wel vaart; 23 Nieuws. ZON EN MAAN. 30 September. Zon: Op 6.38 onder 18.21 Maan: Op 2.45 onder 17.52 September Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Hoog Water u.+NAP U.+NAP 11.53 1.83 12.22 2.01 0.33 2.14 12.55 2.08 0.54 1.43 13.20 1.28 Laag Water u.—NAP u.—NAP 5.41 1.70 18.15 1.97 6.23 1.90 18.59 2.17 6.55 2.06 19.31 2.33 6.34 1.28 19.00 1.52

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3