PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Schoonmaak in Djocja-rcpubliek zal twee maanden eisen Sowjet-Unie in staat van beschuldiging gesteld Dagboek van drie maanden onderhandelen Bevin pareert Wisj insky's aanval Kruiningen als centrum van Zeeuwse industrie 0£ BILT Sokolovsky hield zich niei aan Stalins instructies Het verloop der Moskouse onderhandelingen Vroegere West-Java-divisies werden ingezet GUNSTIG RAPPORT VAN DE PLANOLOGISCHE DIENST 191e Jaargang - No.227 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg. Drukkerij Fa. F. van de Velde Jr. Vlissingen. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Algemeen Christelijke feestdagen. Dinsdag 28 Sept. 1948 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Sffii' ru^59300 P.Z.C.. Middelburg. ABONNEMENTSPRIJS: 30 ct. per week; 3,75 per kwartaal; franco per post 4,— per kwartaal. Losse nummers 10 cent. Bureaux te Vlissingen: Vlamingstr. 16-18-20 (tijd.) tel. 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55. teL 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. teL 102 - Temeuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogerdstr. G 160. tel. 26 De drie Westelijke mogendheden, Engeland, Frankrijk en de V.S., beschuldigen in een gemeenschappelijke nota over Berlijn, de Sowjet-Unie vanbedrelging van de vrede en de internationale veiligheid door de houding van haar autoriteiten te Berlyn. De nota werd Zondagavond aan de Sowjct-vertegenwoor- digers te Parijs en te Washinton overhandigd. Maandagmor gen aan die te Londen. De nota gaat uitvoerig in op het verloop der besprekin gen te Moskou en gewaagt van kwade trouw van de zij de der Sowjet-regering. Spe ciaal maarschalk Sokolovsky, de Russische gouverneur in Duitsland, wordt aan de kaak gesteld, als de man, die op het laatste ogenblik een re geling heeft dwarsgezeten, al of met met goedkeuring van Moskou. Immers, met Stalin was overeengekomen, dat be paalde instructies zouden worden gezonden aan de op perbevelhebbers in Berlijn. Alle verkeersbeperkiirgen zou den worden ingetrokken, de Oostmark zou enig betaalmid del worden in Berlijn en een financiële commissie, samen gesteld uit de vier mogend heden zou toezicht uitoefenen op de Duitse Circulatiebank. Sokolovsky hield zich niet aan zijn Instructie. Hij wilde controle blijven uitoefenen op het verkeer naar Berlijn, geen medezeggenschap van het Westen in de Circulatie bank en liet betogingen te gen het gemeentebestuur toe. Het Westen protesteerde in Moskou, vergeefs. Op 18 Sept. steunde de Sovjet-regering formeel haar opperbevelheb ber in zijn starre houding. Verdere onderhandelingen hadden toen weinig zin meer, omdat Moskou de bereikte overeenkomsten blijkbaar niet na wenste te leven. De drie Westerse regerin gen, co wordt nog eens dui delijk gezegd, kunnen geen regeling aanvaarden, die hun rechten in Berlijn in gevaar brengt De Sovjet-regering wenst door dwangmaatregelen poli tieke doeleinden te bereiken en brengt daardoor de vrede in gevaar. Om deze reden is de zaak voorgelegd aan de Veilig heidsraad. Wekenlang is hetgeen in Moskou besproken werd strikt geheim gehouden. Het loont de moeite het verloop dei- onderhandelingen in chronolo gische volgorde te recapitule ren. Er blijkt uit hoe moei zaam het gesprek in de di plomatieke keuken op gang kwam en hoe stroef en irri terend het van Russische zijde gevoerd werd. Nederlands sportvliegtuig in Russische zone geland. Een Nederlands sportvliegtuig, gemerkt PH-NCP, dat Zaterdag ochtend van het vliegveld Eelde was opgestegen met bestemming Kopenhagen, is in de Russische zone van Duitsland geland bij Schwerin. Waarschijnlijk was het door motorstoring of Zuidwesten wind afgedreven. 6 Juli. Nota's der drie Weste lijke mogendheden: blokkade moet worden opgeheven; zijn bereid tot onderhandelen. 14 Juli. Molotof verwerpt dit verzoek. 30 Juli. Vertegenwoordigers der Westelijke mogendheden overhandigen memorandum aan Zorin daar Molotof uit- stedig is. Zorin geeft voor stel tot besprekingen aan Mo lotof door. 31 Juli. Molotof voelt niet veel voor besprekingen; - 2 Aug. Eerste bijeenkomst met Stalin; Stalin zegt met na druk, dat de Sowjets hen niet uit Berlijn willen verdrijven. Noemt geldvraagstuk voor naamste reden der blokkade. Invoering Sowj et-mark voor waarde opheffing; 6 Augustus Westelijken eisen van Molotof: Onmiddelijke opheffing der blokkade en viermogendhedencontröle bij invoering van Sowjet-mark. Molotof stelt opheffing ver- keersbeperkingen voor, die na de geldhervorming in West- Berlijn .waren opgelegd. 12 Aug. Voorstel van Molo tof verworpen. 17 Aug. Westelijke wijzigen de oveeenkomst: 25 Aug. als da tum opheffing blokkade en geldovereenkomst. 23 Aug. bespreking met Sta lin, die toestemt in volledige opheffing der beperkingen van het vervoer naar Berlijn en in viermogendhedencontröle over het muntstelsel. 27 Aug. Men wordt het eens over richtlijnen op bovenge noemde basis aan de militaire gouverneurs, doch Molotof's houding wordt minder aange naam dan tevoren". 31 Augustus. Week van tech nische besprekingen tussen de militaire gouverneurs, doch Gepraat over oorlog onzin zegt Shinwell. De Britse minister van oorlog, Shinwell noemde het Zondag avond in een toespraak te Sal- ford onzin, dat er onvermijdelijk oorlog moest komen. Er is hele maal geen reden voor een pa niekstemming. „Wij moeten met alle kracht de gedachte aan een toekomstige oorlog trachten te onderdruk ken. Ik moet er aan herinne ren, dat tijdens de afgelopen oor log er niets was, dat ons meer moed gaf dan de grote dapper- beid van onze Russische bondge noten". deze besprekingen blijken „zelfs nog nuttelozer en ver- geefser te zyn dan die te Moskou". 14 Sept. Nieuw memorandum aan Stalin en Molotof met 't verzoek, de richtlijnen opnieuw aan Sokolofsky te doen toe komen. 18 Sept. Antwoord van Molo tof: „De gouverneurs dei- Westelijke mogendheden, niet Sokolofsky,' komen de richtlij nen niet na. 22 Sept. Nieuwe nota der drie mogendhedenopheffing der blokkade enige voorwaarde voor voortzetten onderhande lingen. 2? Sept. Molotof eist volledige Sowjet-Russische contröle over alle luchtverkeer naar Berlijn. Stalin was tegemoetkomend. Witboek over de onderhandelingen. Tegelijk met de nota aan de Sowjet-Unie is door de Ameri kaanse regering een witboek ge publiceerd, dat het eerste offici ële verslag bevat over hetgeen de afgelopen acht weken in de geheime zittingen op het Krem lin is gebeurd. Het witboek, dat 24.000 woor den telt, bevat de teksten van tot nog toe geheime geallieerde en Sowjet-Russische nota's en memoranda, ontleend aan de rapporten van de Amerikaanse ambassadeur te Moskou, Walter Bedell Smith. Misschien de opmerkelijkste conclusie, die men uit de tekst van dit document kan trekken, is, dat Stalin een aanzienlijk verzoenender houding aan de dag legde dan wie ook der an dere hoge Sowj et-autoriteiten Hij verklaarde met nadruk, dat het niet de bedoeling der Sow jets was de geallieerden uit Berlijn weg te werken. Raadhuis te koop. Ruim een jaar gele den is het gemeente bestuur van 's-Grave- land verhuisd naar het voormalige buitengoed Westerveld, aldaar. Het oude raadhuis staat sindsdien tot veler er gernis leeg. Aanvanke lijk had het Rijk toe gezegd het gebouw te Willen aankopen ter vestiging van een Rijks instantie, doch de on derhandelingen brach ten geen resultaat. Thans draagt het» raad huis een bordje „te koop." Amerikaanse liefdadigheid. e „Westerdam" vèrtrekt Dins dag uit New York naar Rotterdam met bijna 40.000 kilogram goederen in 700 kisten, die door de „United Service to Holland" voor verdeling in Nederland ter beschikking zijn gesteld. De lading bevat o.a. Kerstzending van de bevolking van Tuxedo voor de door haar geadopteerde Bra bantse gemeente Engelen-Bokhoven 400 kisten kleding, schoenen enz. van de wereldraad der kerken voor de Nederlandse interkerkelijke we- deropbouwcommissie, 150 kisten kleding enz. van „Save the Children" voor de „Stichting voor het kind". Aan gedemobiliseerde mili tairen, in het bezit van een militair rijbewijs, kan ter verkrij ging van een burgerrijbewijs één maal ontheffing van de betaling van het inschrijfgeld worden ver leend. De Sowjets zwijgen over eigen militaire kracht Na Marshall en Wisjinsky is Maandag in de assemblee der Ver. Naties Bevin aan het woord gekomen. De Britse minister verwierp het Sowjet-voorstel tot onmiddellijke be perking van de bewapening. „Dit vind ik alsof aan de al gemene vergadering werd voorgesteld de rest van de wereld te ontwapenen, terwijl de Sowjet-Unie het stilzwij gen bewaart over haar eigen militaire kracht." Men kan.niet zeggen, aldus Bevin, dat in het afgelopen jaar op politiek gebied grote successen zijn geboekt. Dit is inderdaad een naargeestige en ontmoedigende toestand. Indien de zware furie, de onberekenbare ramp, van een atoomoorlog over ons zou ko men kan slechts één mo gendheid daarvoor verant woordelijk gesteld worden. De ze mogendheid weigert sa menwerking bij het beheer en de ontwikkeling van de gro te nieuwe krachten voor het welzijn der mensheid. Hoe ter wereld, riep Bevin uit, moeten wij de laatste voorstellen van Wisjinsky op vatten Men kan ons niet kwalijk nemen, dat wij achter dochtig zijn. Wat te zeggen van de Russische zenuwen oorlog? Wisjinsky heeft gezegd, dat het door ons met Frank rijk en de Benelux gesloten verdrag tegen de Sowjet-Unie is gericht. Ik ontken dit maar ik kan U verzekeren, dat be sloten is een Unie te vormen, die op eigen benen kan staan en haar eigen bevolking kan verdedigen tegen élke tegen haar gerichte agressie van welke zijde ook. Bevin besloot met de vol gende passage over de Ver- Naties: „Misschien hebben wy te ho ge verwachtingen. Indien wy niet op een wereldbasis kun nen slagen, moeten wij op re gionale basis verder gaan. Wij moeten eensgezind zjjn met wie wy eensgezind kun nen zyn en werken met wie wij kunnen werken." Liberalen tegen Koning Leopold. Tijdens een bijeenkomst van de Liberale Bond van Brussel heeft de liberale volksverte genwoordiger Janssens name lijk woordelijk. verklaard: „Voor ons liberalen, die trouw gehecht blijven aan de monar chie en de dynastie, ls er maar een oplossing mogelijk voor de koningskwestie: de vrijwillige terugtrekking van Leopold III". Achmad Wiranatakoesoemah is commandant van de Re publikeinse troepen, die Madioen uit het Zuid-Westen na deren, aldus verklaarde een Republikeins woordvoerder te Batavia tegenover Aneta. Achmad is de zoon van het huidige staatshoofd van Pasoendan. Hy is bevelvoerder ge weest van de Republikeinen in het berggebied om Bandoeng en werd naar Republiekeins gebied. geëvacueerd. De woordvoerder verklaarde voorrts, dat de Sillwangi-divisle, die eveneens afkomstig is uitde „pockets" van West-Java, thans Madioen omsingelt. De commandant van deze divisie heeft verklaard, dat hy voor de „schoonmaak" van de klei nere plaatsen twee maanden nodig zal hebben. De woordvoerder zeide, dat de Republikeinse rege ring de communistenleiders, die beschouwd worden als landverraders, streng zal straffen. NGAWI HEROVERD Tè Batavia werd medege deeld dat republikeinse troe pen na de herovering van Waikoekoen zich gesplitst hadden in twee colonnes, die resp. naar Ngawi en Ngrambe welke plaatsen inmiddels her overd zijn, oprukten. De opstandelingen bliezen de spoorwegbrug, 10 km ten Noorden van Ngawi, op. Wat de situatie ten Zuiden van Ma- gelang betreft, verklaarde de woordvoerder van 't republi keinse leger, dat de opstande lingen na de herovering van Sawangan in Z.-richting de bergen ifitrokken. Bij de ach tervolging verloren de republi keinse troepen vier doden, terwijl onder de opstandelingen vele slachtoffers vielen. RUST TE SOLO. Een woordvoerder van het Re publikeinse ministerie van de fensie te Djocja heeft verklaard, dat in Solo en omgeving thans rust heerst. De opmars der Re publikeinse troepen naar het Zuiden verliep „gunstig". Ten Noorden van de stad worden de zuiveringsoperaties voortgezet, waarbij een splitsing werd ver oorzaakt van de communisti sche troepen. De woordvoerder zeide voorts, dat vele opstande lingen terugkeerden in het Re publikeinse leger, dat naar Ma dioen optrekt. Er werd tegen stand ondervonden bij Saran- gan en Paiosan beide plaat sen ten Westen van Madioen doch troepen onder bevel van lt. kolonel Sadikin rukten thans op naar Magetan, 25 km. ten Wes ten van Madioen. Zaterdag is de 24-jarige J. S. uit Den Haag op het station Schie-» dam van het perron gevallen en onder een trein terecht gekomen. S. werd in ernstige toestand in het ziekenhuis te Schiedam opgeno men. Voor de Noorse redery A. F. Klavenerg en Co. zyn bij de Nederlandse Dok- en Scheepsbouw My. te Amsterdam 5 schepen in aanbouw. Het tweede schip van deze serie, de „Sunnyville" van 13.200 ton, liep van stapel,' precies een jattfr na zijn voorganger de „Bougainville." Na gedoopt te zyn door de echtgenote van de Noorse consul-generaal, mevr. L. Gro nveld, loopt de „Sunnyvil le" langzaam van de helling. EEN GEDEGEN STUDIE! Verschenen is een uitvoo" rig rapport van de Provinci ale Planologische Dienst in Zeeland over Kruiningen als centrum van Zeeuwse indus trie. ZEELAND IN HET MOERAS. Het economisch leven in de provincie Zeeland vertoont eni ge gebreken, waarop reeds herhaaldelijk ook in de Prov. Zeeuwse Courant de aandacht is gevestigd. Dat le ven heeft zich te eenzijdig ont wikkeld, waardoor in de laat ste 60 jaar 120.000 mensen, meestal in de kracht van hun leven, de provincie verlieten. Het gevolg daarvan is ge weest, dat Zeeland thans zit opgeknapt met een zeer hotv gemiddelde leeftijd van zijn bewoners en een zeer laag ge boortecijfer. En zo is Zeeland in een vi cieuze cirkel geraakt: het kan geen industrie aantrekken, omdat er niet voldoende bevol king is en het krijgt geen gro tere bevolking omdat er geen industrie is. INDUSTRIE. Hoe kan men nu tot vestiging van industrieën komen? In vroeger tijd vestigden onderne mers zich meestal in de centra van ons land, zonder zich verder scherp het waarom hiervan te reealiseren. Heden ten dage, nu gezonde industrialisatie een eis van bevolkingspolitiek is, maken vele bedrijven een diepgaande studie van de vestigingsfactoren. Dit kan Zeeland's redding zijn, want het wil er bij de rechtge aarde Zeeuw niet in, dat in dit gewest geen gunstige vestigings voorwaarden aanwezig zouden zijn. Ook in Overheidskringen wijzen veel symptomen op het doordringen van het besef, dat Zeeland uit het moeras kan worden geholpen zonder tekort te doen aan de eis van doelma tigheid en economiciteit. DE FACTOREN. Men denke echter niet, dat de welvaart zo maar komt aan waaien. De eerste taak is dan ook het onderzoeken van Ie factoren, die voor industrie-ves tiging gunstig zijn. Dit is. een taak voor de Planologische Dienst. Het gaat hier immers om de ruimtelijke ordening van het welvaartsstreven, dat wil zeggen het bepalen van de gun stigst gelegen plaatsen, zonder de ondernemersvrijheid hiermee in wezen aan te tasten. In dit. licht moet het rapport van de Planologische Dienst over Kruiningen dan ook worden ge zien. Aanleg van industrie-ter reinen met de nodige accommo datie vergt .oveel kapitaal, dat een wetenschappelijk oordeel ons voor grote verliezen kan be hoeden. Zo bekeken zou een ne gatief oordeel zelfs van groot belang zijn. KRUININGEN ALS IN DUSTRIE-CENTRUM. Gelukkig voor Zeeland luidt de conclusie in het rapport Krui ningen positief. Allereerst blijkt reeds dadelijk, dat Kruiningen fungeert als centrum-gemeente voor een gebie van grote wel vaart en ontwikkeling. Be schouwt men de bevolkingscij fers van Oostelijk Zuid-Beve land, dan blijk', de bevolkings aanwas sinds 1830 boven het Rijksgemiddelde te liggen. De bevolking van dit gebied is sinds dat jaar 3.8 maal zo groot ge worden, terwijl dit cijfer voor het Rijk 3.7 en voor Zeeland 1.9 is. Dit voor Zeeland unieke ver schijnsel vormt de weerspiege ling van de welvaartsontwikke ling in dit gebied. Het rapport geriit een korte analyse van de welvaartsbronnen, die dit heb ben veroorzaakt. Het blijkt dat vooral het verkeer (door het ka naal van Zuid-Beveland), de tuinbouw en de visserij een gro te aantrekkingskracht op de be volking hebben uitgeoefend. De opgenomen cijfers over het scheepvaartverkeer en de be roepsbevolking illustreren dit ten duidelijkste. Kruiningen zelf wordt zelfs als „stedelijk" gekarakteriseerd, daar de land bouw er aan betrekkelijk wei nig mensen werk biedt, terwijl daarentegen juist de stedelijke functies (industrie, handel, ver keer en economische diensten) sterk zijn vertegenwoordigd. De overige gemeenten Yerseke, Krabbendijke, Rilland-Bath, Waarde, Kapelle en Wemeldinge zijn voor de Zeeuw te duidelijke begrippen geworden om er in dit kader Uitvoeriger» op in te gaan. DE INDUSTRIEëN. De Kruiningse industrieën, die langs het kanaal zijn geiegen (twee betonfabrieken, een zee- wierfabriek, een voeder- en kunstmesthandel, een machine fabriekje, een scheepswerfje en het bekende Zeeuwse destructie bedrijf) worden uitvoerig ge ïnventariseerd. Hierbij wordt met name gewezen op de bete kenis van het kanaal door Zuid- Beveland als verbindingsscha kel tussen het Rijngebied, Gent en Antwerpen: één van de drukst bevaren kanalen van West-Europa. DE ARBEIDSMARKT. Aan de toekomstige ontwik keling der bevolking en de land- bouw-mechanisatie wordt de no dige aandacht besteed. De jaar lijkse aanwas der beroepsbevol king wordt berekend op 220 mannen en 50 vrouwen per jaar tot 196'ü. Tot nu toe vertrok hier van een groot gedeelte, zoals blijkt uit de vestigings- en ver- trekcijfers, die in het rapport zijn opgenomen. Vooral de leef tijdsklasse van 2029 vertoonde een belangrijk vertrek-o ver schot. Hier is dus een goed aan knopingskunst voor de indus trie-ontwikkeling. Men bedenke daarbij dat het behoud van de jeugdige bevolking weer resul teert in een hoger geboorte-cij fer, zodat de spiraal eindelijk eens omhoog kan gaan lopen. DE FUNCTIE VAN KRUININGEN. Kruiningen heeft hier vooral e_.A mooie taak. De verkeerslig- ging aan kanaal, (Benelux!) Rijksweg en spoor, alsmede de ontwikkeling in dit dorp .van vele instellingen en bedrijvep, die de industrie hun diensten kunnen aanbieden, wijzen deze gemeente natuurlijkerwijs aan £ls het c-ntr; van de nieuwe ont wikkeling. Aan het slot van het rapport wordt in het gemeente-gebied van Kruiningen en wel bezui den het gehucht Schorebrug de meest geschikt?'', plaats aange wezen voor het inrichten van een industrie-terrein van voor lopig 5'A ha. Daarbij zyn de landbouw-belangen gewogen naar de waarde van de te ont eigenen gronden. Als bijlage van het goedkoop, maar keurig uitgegeven rapport vindt men nog een viertal kaar- tep, die het behandelde duide lijk illustreren. De Planologische Dienst heeft met deze uitgave eer ingelegd. Wij wensen haar dan ook in handen van alle betrokken au toriteiten en van de onderne mers die belangstelling voor in- dustie-vestiging koesteren. Wij spreken de hoop uit, dat deze gedegen studie goede vruchten mag afwerpen. Het vleesrantsoen. Bon voor 100 gram vlees aangewezen. Als overgang naar het normale vleesrantsoen van 200 gram per week is met omhiddellyke ingang aange wezen de bon 244 vlees voor het kopen van 100 gram vlees en vleeswaren. Deze bon is geldig tot en met 9 October 1948. De ruimere aanvoer op do slachtveemarkten maakt deze aanvullende. verstrek king van vlees mogelijk. Dollars moeten in rook opgaan Naar „Wallstreet Journal" uit Washington verneemt heeft de E.C. A. besloten de Europese landen aan te moedigen om meer dollars te besteden voor het aankopen van Amerikaanse tabak. Nederland had aanvankelijk me degedeeld. dat het in het eerste jaar van de uitvoering van het E. R.P. 13.300.000 dollar wenste te be steden voor het aankopen van Amerikaanse tabak, doch onlangs hebben Nederlandse vertegenwoor digers aan Amerikaanse expor teurs te kennen gegeven, dat hun regering dit jaar slechts 4 millioen dollars voor dit doel beschikbaar Washington verwacht geen gewapend conflict. Wel veel boze woorden. In Washington vraagt men zich af of de Sowjet-Unie nu met geweld zal trachten te ver krijgen wat door onderhandelen niet gelukt is. Men verwacht in de komende weken veel boze woorden over Berlyn, doch geen gewelddadig optreden der Rus sen. De Sowjets zullen geen oor log riskeren om de Westelijke mogendheden uit Berlyn te krijgen. De Washingtonse correspon dent van de „New York Times" geeft toe, dat de Sowjets mili tair in staat zijn aan de voor ziening van Berlijn door de lucht een einde te maken. Wan neer zij willen kunnen zij zelfs in zeer korte tijd tot de Noord zee en de Atlantische Oceaan doorstoten, omdat de kleine strijdkrachten ten Westen van de Elbe weinig kunnen uitrich ten tegen een eventuele op mars. Opmerkelijk is echter, dat de Russen over het geheel geno men in de luchtcomdors met meer omzichtigheid tewerk zijn gegaan dan men op grond van hun woorden zou verwach ten. In kringen van de Y. N. te Parijs is men van oordeel, dat de Sowjet-Unie waarschijnlijk uit de Veiligheidsraad „zal weg lopen" als de kwestie Berlijn de ze week aan de orde komt. Men herinnert er aan, dat Gromyko, de Sowj et-gedele geerde, in 1946 de vergadering van de Veiligheidsraad verliet toen de kwestie Perzië ter spra ke kwam. Hij verklaarde toen, dat de Veiligheidsraad niet het recht had een zaak te behande len, die alleen door de grote mogendheden diende te worden uitgemaakt. Ministers van Oorlog in Parijs bijeen De ministers van oorlog van de vijf landen, die het Brus selse pact hebben onderte kend, zyn Maandag op het ministerie van oorlog te Pa rijs bijeengekomen. Behalve de Franse minis ter, Paul Ramadier, namen aan de besprekingen deel: 'mr. J. W. Schokking, A. V. Alexander," kol. Raoul de Fraiteur en Lambert Schaus, respectievelijk minister van oorlog van Nederland, Enge land, België en Luxemburg. In een plechtige samenkomst van autoriteiten en vele vooraan staande figuren uit het bedrijfsle ven. speciaal uit het verzekerings bedrijf. is Vrijdag in de aula der gemeentelijke universiteit van Am sterdam het 25-jarig bestaan van de verzekeringskamer herdacht. VOORSPELT NOG VRIJ WARM. Weersverwachting tot Dins dagavond: Geleidelijk wat toenemende bewolking, maar overwegend droog weer. Matige, In de Noordelijke provincies tijdelijk krachtige wind. Nog vrH warm voor de tijd van het jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1