PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Strijd over de agenda Epiloog van het Verzet DE BILT De operaties tegen Madioen Dreigement van Jacob Malik Volgend jaar 38.000 nieuwe woningen Vandaag VOORSPELT: 191e Jaargang - No.225 Zaterdag 25 Setpt. 1948 WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Giro nx 3M P.ZCMiddelburg. Bureaux te Vlissingen: Vlamingstr. 16-18-20 (töd.) tel. 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55. tel. 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. teL 102 - Temeuzen: Brouwertjstr 2 - Ziertkzee: N. Bogerdstr- G 160. te,. -6 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg. Drukkerj) Fa F. van de Velde Jr Vlissingen Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Algemeen Christelijke feestdagen. ABONNEMENTSPRIJS: 30 ct. per week: 1 3.75 per kwartaal; franco per post 4.— per kwartaal. Losse nummers 10 cent. ADVERTENTIEPRIJS: 12 ct. per mm. minimum p. advertentie 2. De Verenigde Naties in Parijs Als voorspel op de te venvachten woordenstrijd over elk der 69 punten, die de daartoe samengestelde commissie op de agenda heeft geplaatst, is het Vrydag in de assemblee tot belangwekkende schermutselingen gekomen over deze agenda. De Sowjet-gedelegeerde Jacob Malik waarschuwde, dat de algemene vergadering zich voor „ernstige gevolgen" ge plaatst zou zien, indien de 6 punten, waartegen hij zich had verzet, toch op de agenda, kw amen. Deze zes punten zijn: 1) een Chileense resolutie betreffende Russische vrouwen; 2) een Ar_ gentijns voorstel tot beperking of afschaffing van het recht Aran veto; 3) een Argentijns voorstel Italië en vijf andere landen tot de V. N. toe te la ten; 4) het rapport van de Balkan-commissie; 5) het rap port van de Korea-commmis- sie; 6) het voorstel tot instel ling van een permanente „kleine assemblee". Ondanks Malik's dreigement "besloot de assemblee het Ar gentijns voorstel tot toelating van zea landen op de agenda te houden met 29 tegen 16 stemmen en 10 onthoudingen. Nederland stemde met En geland en de Ver. Staten vóór de behandeling. Mr. van Roy- en meende, dat weliswaar de assemblee niet de bevoegdheid had de zes landen na het veto van de Sow jet-Unie toch toe te laten, maar hij vond het desondanks zijn nut hebben als de kwestie eens besproken werd. België en Frankrijk stemden tegen, omdat ze de behandeling thans niet moge lijk achtten. Intussen heeft nu ook Bul garije nogmaals een verzoek ingediend tot toelating, daar de Bulgaarse regering „steeds een resolute politiek van vrede en samenwerking heeft ge voerd", volgens de nota al thans. CRITIEK VAN LOUW. In de assemblee is verder het algemeen debat voortge zet met redevoeringen van en kele woordvoerders der kleine re landen. Fel critische taal liet daarbij de leider der Zuid- Afrikaanse delegatie Eric Louw horen. Mankos wil gehoord worden. De tegenregering van gene raal Markos in Griekenland heeft de VN. om gehoor ver zocht. Markos heeft aan de algemene vergadering der V.N. een mmemorandum gezonden, waarin verzocht wordt „ver tegenwoordigers van de voor lopige vrije Griekse regering" in de Assemblee te horen, wanneer Griekenland als agendapunt behandeld wordt. Hogerhuis in debat over Bevin's beleid. EEN VRAAG VAN VANSITTART. Tijdens het debat over de buitenlandse politiek in het Britse Hogerhuis wenste Lord Vansittart te weten welke stappen waren gedaan in sa menwerking met Frankrijk en Nederland om „de pest van het communisme uit Zuid- Azië te stampen". Lord Salisbury, de leider der oppositie, vond de enige manier om de vrede te verze keren „het de Sowjet-Unie duidelijk maken, dat, voor het geval zij een oorlog zou begin nen, er geen mogelijkheid was deze te winnen". Hij wilde het recht van veto in de Veilig heidsraad afgeschaft zien. Volgens de leider der Libe ralen, Viscount Samuel, zouden er thans reeds oorlogen woe den, als de Ver. Naties niet bestonden. Ondanks de „Russi sche oppositie" moest de hoop op de V.N. gevestigd blijven. Lord Henderson, de onder minister van oorlog, noemde het in zijn antwoord 'onmoge lijk het handvest der V.N. in die zin te amenderen, dat het recht van veto werd afge schaft. Tien inbraken per nacht. Twee inbrekers, die Don derdagnacht in niet minder dan negen woningen in Hil versum waren binnen gedron gen om er geld, alle distri butiebescheiden en wat meer van hun gading was, te ro ven, werden, juist toen zij van plan waren het tiental vol te maken, door een sur veillerend agent ontdekt. Zy trachtten te ontkomen, doch de agent schoot één van hen in het been, waarna ook de ander kon worden gearres teerd. Het bleek een goede vangst. Het waren twee broers, bekende zware jon. gens, wier buit uit een flink bedrag aan geld en talrijke distributiebescheiden bestond. Louw verklaarde, dat zijn land misschien zal moeten overwegen of zyn nationale belangen wel in overeenstem ming zijn met het lidmaat schap der V. N. Hij had er bezwaar tegen, dat de assemblee en haar commissies gemaakt werden tot een arena voor heftige aan vallen op leden-staten. Nog erger achtte hy het misbruik, dat van de assemblee werd gemaakt voor het voeren van politieke propaganda. Louw, die de afstraffing van vorig jaar voor de behande ling van inheemsen in Zuid- Af rika nog niet vergeten was, kantte zich tegen „de inmen ging in binnenlandse aangele genheden van kleinere landen". GEEN KEUZE. De leider van de Chinese delegatie, dr. Wang Sjih- Tsjieh, verklaarde, dat ver keerdelijk werd verondersteld, dat de volken der wereld moes ten kiezen tussen kapitalisme en communisme. Er waren ook andere mogelijkheden, zo zeide hij. „Wil men de wereldvre de behouden, dan moet ver draagzaamheid in de plaats komen van de huidige ideolo gische oorlog". De Chinees herinnerde ver der aan de woorden van Ko ningin Wilhelmina, dat het koloniale tijdperk voorbij is. Wij in China, zei hij, zijn ver heugd, dat Indonesië op het gunt staat zijn politieke vrij- eid te verwezenlijken. Merkwaardig „recht" in Tsjecho-Slowakije. DOODSTRAF VOOR „MISDADEN TEGEN DE STAAT" Te Praag is bekend gemaakt dat de doodstraf opgelegd zal worden aan ieder, die misda den „in verzwarende omstan digheden" tegen de staat pleegt. Het Tsjechoslowaakse parle ment zal de volgende week de nieuwe wetten bespreken, vol gens welke de bevoegdheid van de rechtbanken zal worden uitgebreid. Door de aanneming van de ze wetten zullen het drijven van een „niet-erkend nieuws bureau" en het verspreiden van geruchten, als misdaden worden aangemerkt. Het niet bekend maken van gepleegde strafbare daden zal ook als misdaad worden beschouwd. De wetten zijn ook gericht tegen hen, die het land ille gaal verlaten en geallieerde landen belasteren. Aanslag beraamd op president Peron? Demonstralie met miniatuur galgen. De Argentijnse politie heeft arrestaties verricht in ver band met de ontdekking van een complot, dat gericht, zou zijn tegen het leven van pre sident Juan Peron en diens echtgenote. De aanslag zou op 10 October worden ge pleegd. Het hoofd van de politie zeide, dat het complot onder leiding stond van de vroegere attaché van de Amerikaanse ambassada te Buenos Aires. John-Griffiths. Generaal Bertollo onthulde, dat detective, verkleed in uniformen van leger- en luchtmacht, zich onder samen zweerders hadden gemengd, teneinde bewijzen te verzame len. Gedurende de laatste twee maanden zouden de sa menzweerders opruiende pam fletten verspreid hebben waar in president Peron en zijn echtgenote werden aangevallen Het nieuws van de ontdek king van deze samenzwering deed tienduizenden arbeiders uit vele industriële bedrijven in Buenos Aires het werk neerleggen. Zij verzamelden zich op het Plaza de Mayo. Velen van hen droegen mi niatuur galgen, om president Peron te herinneren aan zijn onlangs in Santa Fé gehouden rede, waarin hij dreigde de oppositie te zullen laten han gen. Franse Senaat wil geen uitstel van verkiezingen. De Franse Senaat heeft met 156 tegen 143 stemmen ge weigerd goedkeuring te hech- aan het uitstellen der ver kiezingen tot Maart a.s. Zo als bekend, besloot het Huis van Afgevaardigden tot uit stel Zeven gesnèuvelden in Indonesië. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen zeven leden van de Koninklijke Land macht in Indonesië zijn ge sneuveld. Admiraal Helfrlch nam afscheid. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op 1 October, heeft de bevelhebber der zeestrijdkrach ten, luitenant-admiraal C. E. L Helfrich op het terrein van de marine sportvereniging te Den Helder, afscheid genomen van het vlootpersoneel van Willemsoord. Tevoren had de bevelhebber der zeestrijdkrachten een be zoek gebracht aan verschei dene maritieme inrichtingen. Om ook de Prinsesjes in de gelegenheid te stellen Leonard Roggeveens jeugdopenluchtspel „Wy herdenken" te zien, werd Woensdagmidag op Hout rust een speciale voorstelling gegeven. De aankomst van H.M. Koningin Julitfna en de drie oudste prinsesjes op Houtrust. Huren zullen eindelijk toch iets verhoogd moeten worden Minister mr. J. in 't Veld, hee££ bij de opening van't twee daags congres van het Instituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw een inleiding gehouden over de huizenbouw in ons land. Hij deed dit naar hij mededeelde mede met het oog op aanvallen, die worden gericht op hem en zijn mini sterie, die niet op feiten of gegronde argumenten steunen. niet do dupe te doen wor. Successen aan beide kanten De militaire autoriteiten te Solo hebben verklaard, dat de Republikeinse regerings troepen Walikoekoen en de bergplaats Sarangan hebben heroverd. -Beide plaatsen ztfn gelegen aan de Westeïyke grens van het door de com munisten bezette gebied. Met betrekking tot het nog steeds niet bevestigde bericht, over de val van Ngawi meldt An- tara thans, dat deze plaats in handen der Communisten is gevallen na een gevecht, dat een dag duurde. Te Solo is bericht ontvan gen, dat de uit Solo terug trekkende opstandelingen Wonogiri hebben bezet en aldaar een „leger- en volksregering" hebben uitge roepen. Iemand, die van Wo nogiri uit Solo bereikte, ver telde, dat de Republikeinse civiele en militaire politie al daar door de opstandelingen werd ontwapend. Volgens deze ooggetuige drongen ver volgens met bamboesperen ge- wapenden de regeringsgebou wen binnen en schreeuwden „lang leve de leger- en volks regering". De Republikeinse ambtenaren werden gedwon gen te verklaren, dat het Re publikeinse regiem had op gehouden te bestaan. De gevechten rond Madi. oen worde» voortgezet. Te Blitar is de Republikeinse politie erin geslaagd, plaat selijke opstanden in de om geving dezer plaats te voor komen. WEINIG VOORUITGANG. Uit een overzicht, dat een republikeins woordvoerder gaf, blijkt, dat de republikeinse troepen geen noemenswaardige vorderingen hebben gemaakt in de richting van Madioen. Men is nog steeds met de zui vering in de directe omgeving van Solo bezig. Kalioso, dat Noordelijk van Solo ligt op de weg naar het oliecentrum Tje- poe, is nog steeds in commu nistische handen De spoor brug Noordelijk van Solo, is opgeblazen, evenals de spoor brug Westelijk van Madioen en een aantal kleine bruggen in de omgeving van Wonogiri. In tussen wordt uit verschillende gebieden, die door republikein se troepen werden bezet, de klacht geuit, dat subversieve acties plaats hebben, zoals het doorsnijden van telefoondra den, het plaatsen van land mijnen enz. De minister zeide, dat in de eerste zeven maanden van dit jaar 15.700 woningen zijn ge bouwd. In het begin van het jaar bedroeg de maandproduc- tie 2000 huizen. In Juli is de productie opgevoerd tot 3000 huizen per maand. Er is goede grond aan te nemen, dat dit aantal nog zal stijgen. De mi nister zeide, veilig te kunnen verzekeren, dat de totaalpro ductie voor 1948 de 30.000 zal bereiken. Door de regering is voor de wederopbouw voor 1919 een bedrag van 400 millioen gulden uitgetrokken. Hier aan zal niet worden ge tornd. In dit jaar hoopt men een nroductie te berei ken van 38.000 woningen. En ook dit aantal is nog niet voldoende. Toqh kan echter gezegd worden aldus de minister dat daarmede het evenwichts punt is bereikt. HOGERE HUREN De bouwkosten moeten omlaag, de huren iets om hoog. Met grote nadruk wenste de minister echter te verklaren, dat het de po litiek van het kabinet zal zijn de arbeiders hiervan den. Dit hele vraagstuk moet aldus* besloot de minister zrjn rede natuurlijk bezien wor den in het kader van de te volgen loon- en prijspolitiek. Een verlaging van de bouwkos ten is naar het inzicht van de minister mogelijk, nu veel re gelmatiger aan de objecten wordt en kan worden gebouwd dan het vorig jaar het geval was. Nieuw stopteken voor de C.C.D. De C.C.D. heeft voor de contröle* van auto's e.d. een nieuw nacht-stopteken inge voerd, dat voorlopig alleen op de grote wegen zal wor den gebruikt. Het teken be staat uit het gewone rode stoplicht, waarna, wanneer de auto op plm. 40 of 50 m. genaderd is, een verlichte ronde schijf wordt getoond, met op een wit veld met rode rand in het midden in zwar te letters de Initialen: C.C.D. De minister van justitie heeft een commissie van advies voor het gevangeniswezen geïnstalleerd. Ruim 115 aanvragen om pensioen uit Zeeland binnengekomen. Het heeft wel lang geduurd, maar thans is het toch zo ver. Eindelijk zal nu uitvoering kunnen worden gegeven aan de Wet Buitengewoon Pensioen 1940-1945, waardoor aan de nabestaanden van hen, die in het verzet tegen de bezetters zijn omgekomen en aan de illegale strijders, die niet meer in staat zijn normale arbeid te verrichten, van Rijkswege pensioen wordt uitbetaald. Vóór 29 September moeten alle aanvragen binnen zijn bij de Pensioenraad, die geval voor geval zal bekijken en daarna staat niets meer de regelmatige uitbetaling van de pensioengelden in de weg. Stichting 1940 1945 verdient een pluim. De wet, die vorig jaar werd aangenomen en die officieel op 29 September 1947 in werking trad, gaat van het zéér juiste principe uit, dat slachtoffers van het verzet en nabestaanden van illegale werkers op hetzelfde levens peil, waarop zij tot nu toe stonden, moeten kunnen blij ven. Om dat te bereiken wordt eenpensioengrondslag aange nomen, die gelijk is aan het bedrag, dat de overledene aan inkomen zou hebben gehad wanneer hij op 1 October '47 nog in leven zou zijn geweest. In verband daarmee is het eigenlijk niet zo jammer, dat de wet zo lang op zich heeft laten wachten: was zij in '45 aangenomen, dan had deze grondslag lager gelegen en was het voor de betrokkenen wel erg moeilijk geworden om de touwtjes aan elkaar te knopen. De aanvragen om pensioen moeten worden Ingediend by de Stichting 1940-1945, die inplaats van Rijksambtenaren zelf voor de uitbetaling zal zorgdragen, een voor ons land hoogst ongebruikelijke, maar allesbehalve verwerpelijke me thode. Momenteel zijn 115 aanvragen uit Zeeland te Mid delburg binnengekomen, een getal, dat wellicht nog met enkele zal worden verhoogd. Dit wil natuurlijk niet zeg gen, dat in alle 115 gevallen pensioen wordt vastgesteld. Wet en uitvoeringsmaatregelen bepalen, dat er een verreke ning met ander inkomen moet geschieden. Het is de taak van de Pensioenraad om het „gave pensioen" vast te stel len. Uitkeringen uit 's Rijles kas worden in hun geheel afge trokken. Ook kan zich bijv. het geval voordoen, dat een middenstander een pensioen grondslag heeft van f 4000-, maar dat de weduwe uit de zaak eveneens een jaarljjks inkomen van 4000.geniet. Er volgt dan natuurlijk geen uitkering. Eventueel zou de vrouw in later jaren toch pen sioen kunnen ontvangen. De eerste indrukken leren, dat de bedragen van de pen sioenen, die met terugwerken de kracht ingaan op 1 Octo ber 1947, over het algemeen meevallen. EERSTE WERKZAAMHEDEN Voor de samenstelling van de pensioendossiers is zeer veel voorbereidend werk ver richt door de Stichting 1940- 1945, die men daarvoor wel een pluimpje op de toch reeds rijk getooide hoed mag steken. Deze Stichting is nu reeds 3^ jaar bezig de belangen van de verzetsslachtoffers en nabestaanden van de omgeko men „mannen van de daad" op prijswaardige wijze te die nen. Op 5 Mei 1945 trad zij naar bulten, maar vóór die tijd was in Zeeland en trou wens in het gehele Zuiden, veel werk door de G.O.I.W. en de sociale afdeling daar van, „Landelijk Herstel", ver zet. In de eerste periode ver zorgde men de gezinnen van mannen, die nog in gevangen schap verkeerden en van hen, die in het nog bezette gebied waren ondergedoken, alsmede degenen van „boven de rivie ren", die Zeeland als wijk plaats hadden gekozen. Ook werd werk gemaakt van de ontvangst, de kleding en de tydelijke onderbrenging van hen, die uit Duitse kampen terug kwamen. Tienduizenden zijn de repatriëringscentra gepasseerd. En dan was er natuurlijk de speciale zorg voor degenen, die ziek uit de kampen terug keerden. Die er het ergste aan toe waren kregen gelegen heid rust te nemen en zij wa ren er daardoor het klinkt vreemd! toch nog het beste aan toe. Want de mannen die zich by terugkomst in vrij goede conditie gevoelden en energiek weer aan het werk togen, kregen later inzinkin gen die meestal veel erger wa ren. De Stichting Hersteloorden Oud-Illegalen Werkers, die toen werd opgericht en die gefinancierd werd uit de op brengsten van kunstmanifesta ties. is thans de liquidatie na bij. De T.B.C.-patiènten zijn reeds in bestaande sanatoria opgenomen. SOCIALE TAAK Van de opheffing d«£ Stich ting 1940-1945, die het moet hebben van vrijwillige bijdra gen en giften van contribuan ten, kan de eerste jaren nog geen sprake zijn. Zij heeft een veelomvatende sociale taak. Wr schreven reeds, dat de pensioenuitkeringen via haar geschieden. Daarnaast heeft zij de behoeftigheid, in dien het geld niet toereikend is of wanneer een betrokken gezin voor onverwachte grote uitgaven wordt gesteld, uit eigen middelen, suppletie te verlenen. Het contact met de gezin nen geschiedt vla plaatselijke contact-personen, die ook maandelijks het pensioen uit betalen. Wanneer er in een gezin Iets bijzonders aan de hand is, waarschuwen deze 't districtsbestuur. Er kunnen zich opvoedingsmoeilykheden voordoen, waarbij advies moet worden verstrekt, of bijzonde re noden zoals ziekte. Ook morele steun moet dikwijls geboden worden. Dat woordje „steun" heeft niet meer de onaangename betekenis van vóór de oorlog. Integendeel, er klinkt eerbe toon en dankbaarheid in door, het zou een synoniem kunnen z^jn var „hulde", hulde name lijk aan de kinderen van ons volk, die toonden uit het goe de hou' gesneden te zijn en die voor him hogere beginse len gezondheid én leven feil hadden. Dr. Beel gaat weer terug naar Nederland. Dr. van Mook met applaus op Java ontvangen. Te Batavia is officieel me degedeeld, dat dr. L. J. M. Beel, gedelegeerde van het opperbestuur in Indonesië, dezer dagen weer voor korte tyd naar Nederland zal ver trekken om besprekingen te voeren met de Nederlandse regering. Inmiddels is dr. Van Mook op Java aangekomen. „Ik ben blij, weer terug te zijn", zeide hij bij zijn aan komst op Kemajoran, waar hij door de autoriteiten met applaus werd begroet. In antwoord op vragen van aanwezige verslaggevers, of in Den Haag een beslissing is genomen ten aanzien van de situatie in Indonesië, zeide de heer Van Mook, dat er in} Den Haag geen beslissin gen zijn genomen, behalve dat hij zou terugkeren. Aan het toestel „Eindho ven" werd dr. Van Mook op gewacht door de heren Beel. Neher, Abdoel Kadir, Pinke en Spoor, terwijl op het ter ras van het K.L.M.-restau- rant tal van autoriteiten ter verwelkoming aanwezig wa ren. Nadat de heer Van Mook op het terras met applaus was ontvangen, werd er een driewerf hoera op hem .uit gebracht. Aan de uitgang van het vliegveld stonden enige honderden Indonesiërs opgesteld met vlaggen en spandoeken met de woorden „Slamet Datang Welkom." Ds. Koningsbergen aangereden. Vrijdagmiddag is ds. J. C. Koningsbergen oud chef-leger* predikant in Indonesië en predikant der Ned. Ilerv. ge meente te Amsterdam door 'n auto aangereden en ernstig gewond, Zijn toestand baart geen directe zorg voor levens gevaar. Met een schedelfractuur werd hij opgenomen en overge bracht naar de Diaconnessen- inrichting aan de Overtoom. is het vier jaar geleden dat te Over- loon één der hevigste tankslagen uit de twee de wereldoorlog werd gestreden. MORGEN herdenkt Friesland de slag by Warms (1345), waarbij graaf Willem IV van Holland sneuvelde. Demobilisering in Indonesië vertraagd. Te Batavia is officieel mede gedeeld: In verband met de gespan nen toestand in de Republiek heeft de legercommandant zich genoodzar.2kt gezien, een tijde lijke maatregel te treffen ten aanzien van de repatriëring der in Indonesië aanwezige troepen. Tengevolge hiervan is de uitvoering van het demobi lisatie en recuperatieschema tydelijk vertraagd. Dr. Euwe blijft schaak kampioen van Nederland. Dr. Euwe heeft de zevende partij om het kampioenschap van Nederland gewonnen en heeft daarmee zrjn titel be houden. KORTE PREDICATIE GELOOF, HOOP EN LIEFDE. (1 Cor. 13 13). Deze zijn de drie christelijke deugden. Ze zijn het bezit van de christen, want de mens die Christus niet kent als de Heer van zijn leven en de Verzoener van zijn zonden, die mag goede eigenschappen bezitten, maar hij kent het GELOOF niet dat bergen verzet; hij kent de HOOP niet die in 't uur van de dood zegt: .Vader, in Uwe han denhy kent de LIEFDE niet die voor vijanden bidt: „Va der, vergeef het hun"i Het komt in 't leven allereerst op geloof aan. 't Is een machtig woord dat ons van onszelf doet afzien en uitsluitend op Christus gericht is. Helaas ontbreekt 't ons vaak aan waarachtig geloof. Kan men in deze donkere we reld nog wel spreken van ge loof? Is 't niet het ongeloof dat de boventoon voert? We beleef den een wereld-crisis. De éne zekerheid na de andere wordt ons ontnomen en we zien geen uitzicht meer. Ons leven wordt bedreigd. Is 't niet al te ge makkelijk om in deze tijd nog over GELOOF te spreken. Ko men niet in ons ongelovig hart telkens de „waaroms" op? En toch IS en werkt ook nü nog de kracht van het geloof, ondanks vele steunsels die wankel blij ken Wanneer wy in de HOOP le ven, verliezen wij het vragen en twijfelen. Dan worden de raadsels opgelost in de hoop en worden de beproevingen weg genomen. Zonder hoop door het leven gaan is, somber door het leven gaan. Kunt ge blijde zijn in deze toereld als ge geen hoop hebt? Zonder hoop d.w.z. zonder vreugde, zonder be scherming; mét hoop op God geeft blij vertrouwen. Geloof en hoop rusten beide in God. 't Laatste woord is de LIEF DE, d.i. geen zelfzucht noch hartstocht. Liefde gaat gepaard met strijd en lijden. Liefde wordt gedragen door het geloof, waarvan God de ver vulling zal doen ervaren, om dat Hij LIEFDE IS. Hij heeft die liefde uitgedra gen in Zijn eigen Zoon. Hij liet Zijn lichaam geselen en kruisigen, omdat Hij liefhad. Gods liefde zoekt U en zij zoekt U in de liefde van Christiis. God is liefde! Dat is ook thans nog de enige reserve waarop de wereld drijft, temidden van alle nood. En nu BLIJFT geloof, hoop en liefde, doch de meeste, de grootste van deze is de liefde. Wissekerke. M. BIJNA OVERAL DROOG Geldig tot Zaterdagavond: Plaatselijke ochtendmist. Wisselende bewolking en bij na overal droog weer. Matige, langs de Waddenkust tijdelijke krachtige wind tussen Zuid en West. Wenig verandering ln temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1