PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Goede Zeeuwen zijn goed gul Marshall somt zijn verlanglijst op Dictatoriale volmachten voor Soekarno De wapensmokkelarij naar Indonesië DE BILT Wild West in de Zaanstreek Algemeen debai in Parijs begonnen GRUWELDADEN IN INDONESIË. Vandaag.. Vorig jaar f 72.931.77 aan Stichting 1940-1945 geschonken Toch waren 57 plaatsen beneden de maat VOORSPELT 191e Jaargang - No.224 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg. Drukkerij Fa F van de Velde Jr Vlissingen Dit blad verschijnt behalve op Zon- en Chr,„lelijke feestdagen. Vrijdag 24 Sept. 1948 ABONNEMENTSPRIJS: 30 ct. per week. t 3.75 per kwartaal; franco per post r 4.— per kwartaal. Losse nummers 10 cent. Alsem"» WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN -* ADVERTENTIEPRIJS: 12 ct per - ïrtentie f 2. Middelburg. Bureaux te Vlissingen: Vlamingstr. 16-18-20 (tijd.) tel. 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29. teL 2077 en 2924 - Goes L. Vorststr. 55. tel. 2475 <b.g.g. 2223) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. teL 102 - TemeuzenBrouwerijstr. 2 - Zierikzee; N. Bogerdstr. G 1 Donderdag is de assemblee der Ver. Naties het algemene debat begonnen over de internationale situatie, waarbij de kopstukken der delegaties gelegenheid krijgen het hunne te zeggen over welk onderwerp zij wensen. Een der eersten, die het woord vroeg, was de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Marshall, die in een lange rede zijn standpunt over diverse zaken uiteenzette, zonder evenwel de Duitse kwestie aan te roeren. Marshall drukte zijn ern stige bezorgdheid uit over de koppige weigering van „een kleine minderheid", deel te nemen aan het werk der V.N. Deze minderheid toonde ge brek aan samenwerking bij pogingen om kwesties als Ko rea en Griekenland tot een op lossing en internationale con trole op de atoomenergie tot stand te brengen. Marshall somde het volgende politieke verlanglijstje: op 1) Vroegtijdige demobilisatie van de gewapende strijdkrach ten in Palestina en toelating van Transjordanië en Israël tot de organisatie der V.N.; 2) Een verenigd en onafhanke lijk Korea, op basis van vrije verkiezingen; 3) Griekenland moet be veiligd worden tegen „agressie ve en onwettige inmenging van buiten af"; 4) Een uit onderhandelingen ontstane regeling „zonder ver der bloedvergieten" in Indone sië Souvereine onafhankelijk heid voor het volk van Indone sië en voortgezette samenwer king met Nederland; 5) Voortzetting der bemid deling en onderhandelingen tussen India en Pakistan ,met betrekking tot Kasjmir; 6) Een spoedige tot standko- ming van een internationaal controlesysteem voor atoom energie; 7) Een geleidelijke beperking van bewapening, voorzover het herstel van het politiek ver trouwen zulks toelaat. De V.S. steunden ook de toelating tot de V.N. van alle staten, die hiervoor in aan merking kwamen en tot dus verre „zich om redenen, on verenigbaar met het handvest, de weg versperd zagen". Marshall zeide verder, dat de V.S. de oprichting steun den van een kleine politie macht deir V.N. De „kleine assemblee", die „door de Sow- jet-Unie was bestreden en ge boycot van het begin af", moest nog een jaar in stand gehouden worden. Marshall verzekerde de as semblee, dat zijn regering de bestaande spanning op inter nationaal gebied niet wenste te verhogen, doch evenmin wenste te schipperen met es sentiële beginselen. „OORLOGSSTOKERS" De Poolse minister Modze- lewski liet na Marshall een geheel ander geluid horen. Hij introduceerde in dit hoge V. N. gezelschap voor het eerst weer het woord „oorlogssto kers". Het plan voor de opbouw van Duitsland noemde Modze- lewski een vazalstaat te-tvd. lewski een plan om van West- Duitsland een vazalstaat te maken, een werktuig in han den van oorlogsstokers, de „hersenschimmige luchtbrug" tegen de vrede gericht. De Egyptische minister Israël aarzelend over Bemadotte's voorstellen. Een woordvoerder van de Israëlische missie der V.N. heeft verklaard, dat de rege ring van Israël het laatste rapport van Bernadotte over Palestina „met de meeste zorg" bestudeert. De woord voerder noemde het verheu gend, dat het rapport de on afhankelijkheid en het bestaan van de Joodse staat beschreef, maar hij achtte het nog te vroeg om uit te maken, of de conclusies in hun geheel aan vaard zouden kunnen worden. Eemadótte'i laatiie rapport Ahmed Pasja achtte de vrede in het midden-Oosten bedreigd door „een injectie in Palestina van vreemdelingen, die al meesters wensen te handelen' Zijn Syrische collega had weinig goede woorden voor de Veiligheidsraad, die volgens hem gedoemd was hulpeloos en machteloos te blijven, zolang de genomen besluiten niet af gedwongen konden worden. SLEEP MALIK? De agenda-commissie be sloot met algemene stemmen op de agenda te.plaatsen het rapport van Bernadotte, de kwestie der Italiaanse kolo niën en het voorstel tot op richting van een speciale be wakingsmacht der V. N. Daar bij deed zich een eigenaardig incident voor. Twintig minuten na het be sluit om de kwestie van de bewakingsmacht ter bespre king aan te bevelen vroeg de Rus Jacob Malik het woord. Of hg te voren had zitten sla pen, dan wel zijn instructies had vergeten niemand weet het maar hij vroeg de kwes tie nogmaals te bezien, daar zijn regering gekant was tegen het op de agenda plaatsen van dit punt. Juist toen hij dit wilde gaan argumenteren ont nam de voorzitter hem het woord, omdat de zaak al be handeld was. Straffen van de vijf Beriijners verlicht. Het Sowjet-Russisch militair tribunaal te Berlijn heeft de vonnissen van 25 j. dwangar beid uitgesproken tegen de 5 Duitsers, die schuldig ver klaard werden aan anti-Sow- jet-Russisch optreden tgdens de grote anti-communistische demonstraties op 9 September, veranderd in 1 tot 8 jaar dwangarbeid. Volgens het Sowjet-Russisch voorlichtingsbureau, dat de Wijziging der vonnissen be kend maakte, was bij 't onder zoek van het militair tribu naal aan het licht gekomen, dat de „fascistische provoca tie" bij de demonstratie van te voren door vooraanstaande led-en van het Berlijnse ge meentebestuur was georgani seerd. Nederlandse soldalen afschuwelijk verminkt. De dienst legercontacten heeft bekend gemaakt, dat op 18 September in West-Java de lichamen zijn gevonden van twee Nederlandse soldaten, „die met parangs letterlijk in stukken waren gehakt". Een der soldaten leefde nog, toen hg werd gevonden, doch over leed spoedig daarna. Zij had den deel uitgemaakt van een patrouille, die op 14 September in een hinderlaag viel, waarna zg waren gevangen genomen. wordt de Australische Nobelprijswinnaar, prof. H. W. Florey, die tijdens de oorlog er in slaagde thera- pluttsche penicilline af te scheiden, 50 jaar; is, het 100 jaar geleden, dat de letterkundige en journalist P. L. Tak te Mid delburg werd geboren. Politie In de Sowjetzöne wordt uitgebreid. Ongeveer 5000 ex-krrjgsge- vangenen, die een speciale op leiding in de Sowjet-zóne heb ben gehad, worden bestemd ter versterking van de politie ln de Sowjet-zöne, zo meldt het Duitse Nieuwsbureau De- na (Amerikaanse zóne). Kurt Fischer, hoofd van het binnenlands bestuur van de Sowjet-zöne, wilde geen com mentaar op dit bericht geven. Taxi-chauffeur met een hamer aangevallen. Wilde achtervolging. De Zaanstreek is opgeschrikt door een Wild-West geschiede nis, die zich Woensdagnacht ter hoogte van het station Zaandam heeft afgespeeld. De chauffeur B. uit Zwanenburg bij Halfweg stond met zijn taxi voor het Centraal station te Amsterdam, toen twee mannen hem vroegen of hij hen naar de Parkstraat in Zaandam kon rijden. Een 45-jarige be hanger-stoffeerder uit Eindho ven zette zich achter in de wa gen en een naar schatting 25- jarige tweede pei'soon ging naast de chauffeur zitten Deze wist wel ongeveer waar hg moest zijn, maar ken de de weg in Zaandam niet, vandaardat hij voorbij het Volkspark reed. Toen hij dit bemerkte en de wagen wilde keren, kreeg hij van de achter hem zittende persoon met een hamer een klap op zijn hoofd. De chauf feur bleef bij zijn positieven, stapte uit de wagen en zette de achtervolging in op de twee personen, die zich uit de voe ten trachtten te maken. Na enige tgd kreeg de chauffeur d'e man te pakken, die hem had geslagen. Maar opnieuw belandde de hamer op vjiet hoofd van de chauffeur en met zulk een kracht, dat de steel brak. Het „moord" geroep had in tussen de aandacht van ver schillende omwoners gewekt en met vereende krachten werd de 45-jarige stoffeerder in een tuintje geworpen en door de omstanders in be dwang gehouden. De politie ontzette hem uit zijn benarde positie, daar de omstanders zich niet onbetuigd lieten. In een touringcar is de man ten slotte naar het politiebureau overgebracht. De tweede per soon is voortvluchtig. In het gemeentelijk zieken huis werd de 6 cm. lange won de, die de chauffeur aan zijn gelaat had opgelopen, verbon den De Eindhovenaar ver klaarde, dat hou de bedoeling was geweest de chauffeur van zgn geld te beroven. Hij heeft reeds 21 jaar in een rijksop voedingsgesticht doorgebracht. D^ politie zoekt thans de tweede persoon. Republiek begon de zuiveringsacties. D© Republikeinse ministers te Djocja, die de voornaamste portefeuilles beheren, zullen een commissie vormen, welke tot taak heeft Soekarno bg te staan in de huidige moeilij ke situatie. Maandag verleefde het werkcomité van het voorlopig Republikeins parlement, dictatoriale bevoegdheden aan Soekarno. Intussen vaardigde Soepardi, de bewindheb ber in Madioen, volgens de communistische zender een de creet uit, waarbij voor het gewest Madioen de staat van be leg werd afgekondigd, „in verband met de gespannen toe stand in het gewest." Batavia niet bevestigd konden worden, zouden tal van perso nen in de omgeving van Mod- jokerto en Malang, plaatsen dicht bij de demarcatielijn in Oost-Java gelegen, de laatste dagen uitwijken naar Neder- ïöids gebied. DE AANVAL. Antara meldt uit Djocja: Republikeinse militaire auto riteiten hebben Donderdag ver klaard, dat Dinsdag een drie ledige aanval is ingezet tegen Madioen en omgeving, waar de communisten de stad en de omtrek daarvan hebben bezet. Gevechten zijn gaande te Ngawi, 30 km ten Noordoos ten van Madioen, terwijl Mage- tan nog steeds in handen vaD de roden is. Volgens Republi keinse autoriteiten is het vlieg veld te Maospati, 10 km. ten Westen van Madioen, nog in Republikeinse handen, waarbij Republikeinse troepen aanval len van communisten afslaan Te Ngandojoel, 40 km. ten Oosten van Madioen, slaagden Republikeinse troepen er in een opmars van de roden te voorkomen en werden groepen van de Pesindo ontwapend. Patjitan, een kustplaats, 90 km. ten Zuidwesten van Madi oen, is volgens Republikeinse autoriteit *x nog in Republi keinse handen. Militaire autoriteiten te Djocja hebben volgens Antara onthuld, dat Republikeinse troepen er in geslaagd zijn op bepaalde punten de communis tische troepen texug te wer pen. VLUCHT UIT DE REPUBLIEK. Volgens geruchten, welke te De vliegmachine met de stoffelijke resten van Graaf Berna dotte en Kolonel Serot, die in Jeruzalem het slachtoffer werden van een moordaanslag, is Dinsdag op het vliegveld van Orly bg Parijs aangekomen. Een overzicht van de plechtigheid tgdens de rede van Robert Schuman, Minister van Buitenlandse Zaken van Frankrijk. Eén ding is zeker: wij worden de laatste tijd wel érg vaak opgewekt om onze goede wil en onze weldadigheid metter daad te tonen door een gift te schenken voor een zegenrijk doel. Nu eens is het een rammelende collectebus, die uitno digend voor ons gelaat wordt geschud, dan weer blijkt op een intekenlijst nog een vakje voor onze handtekening open te staan of schreeuwt een aanplakbiljet oixs toe voor het een of ander in onze buidel te tasten. Er zijn dan ook vele bur gers, die de verzuchting slaken: „Ik geloof, dat ik er maar eens een streep onder zet. Het worxlt me te erg". gen: in 1947 werd aan giften Wij hebben nimmer kans gezien een juist beeld te geven van de liefdadigheid der Zeeu wen. Gedachtig het spreek woord „Laat de ene hand met weten wat de andere doet" zou men, wanneer daarover een enquête zou worden ingesteld, ongetwijfeld zwijgen als het fraf. Toch is het interessant ierover eens de sluier op te lichten. Een ongezochte gele- genheid daartoe biedt het overzicht van de ontvangsten der Stichting 19401945 ge durende het vorig jaar. RJTTHEM SPANT DE KROON. Het werk van de Stichting, de verzorging van allen, die ten gevolge van hun verzet tegen de vijand in moeilijkhe den verkeren en van de nabe staanden van illegale werkers, kent en waardeert men in Zee land. Velen beseffen er ook hun plicht die waardering in geld tot uitdrukking te bren- eens 61.705,68 geschonken en werd uit contributies 10 996,78 verkregen, totaal dus 72.931,76. Een opmerke lijk resultaat, wanneer men weet, dat gerekend was op een bedrag van 60.280. Die som is dus met 21 over schreden! Niet Middelburg, niet Goes, niet Vlissingen sloeg (iürbjj het mooiste fi guur, maarhet kleine Rit- thern, waar 500 inwoners met j 924,52 ruim 718% uitkwa men boven het geraamde be drag! In verhouding is dat per inwoner vier maal zoveel als in Middelburg Dat neemt ixiet weg, dat de voornaamste steden, met één uitzondering, uitstekend voor de dag zijn gekomen. Zierik zee kwam met 7174,54 347,8 boven de aanslag uit, zodat gemiddeld iedere inwo ner ruim 1 gaf. Middelburg offerde 9762,95 (106,5 bo ven de aanslag), Goes 5729,99 (95,4 en Terneixzen 3971,38 (37,2 De ongun stigste uitzondering was Vlis singen, dat met 3487,29 25.8 beneden de verwach ting bleef. Nee, dor zgn de cijfers in de opgave van de stichting al lerminst. Men leert er uit, dat van vele kleinere gemeenten, die lang niet alle op een zeke re mate van welstand kunnen pochen, de inwoners bijzonder gul zijn en dieper in de zak tasten dan de stadsbewoners, men doet er teveixs de bescha mende ervaring uit op. dat in andere plaatsen helaas 57 van de 101, waar de actie werd gevoerd ontstellend weinig is gegeven, mogelijkex-wrjs een gevolg van minder grote acti viteit der plaatselijke comité's. Van zes dorpen (Ellemeet, Hoofdplaat, Hoek, Kruiningen, Nisse en Overslag) kreeg men geen cent, van zeven andere plaatsen slechts kleinere be dragen uit contributies (Baar land, Biervliet, 's-Heer Arends- kerke, Koewacht, Nieuwerkerk en St. Jansteen, waar1 binnenkwam) ZAAMSLAG NUMMER TWEE. In de edele kamp om de hoogste opbrengst volgt na Ritthem on middellijk Zaamslag, 3600 inwoners brachten daar 1 5329,78 bijeen, waardoor de aanslag van f 850 met 527 werd overschreden. Daarna Kunnen genoemd worden in volg orde naar het bedrag, dat bóven de geschatte som werd verkregen: Zierikzee (f 7174.54, d.i. 347.8 boven de aanslag). Sluis (f 1564.50, 225.3 Nieuw- en St. Joosland 918.51, 186.1 Vrouwenpolder (f 638.50. 176.4 Haamstede (f 945.65, 145.6 i. Krabbendijke (f 1516.80, 135.6 Hulst 2088,88, 115.3 Noordwelle 201, 111.1 Middelburg 9762,95. 106.5 's Heer Abtskerke (f 213.10, 103 Eikerzee 247.10, 100.9 Oostburg 1202.05. 100.7 Goes (f 5729.99, 95.4 Domburg (f 643.94, 94 c/0). 's Gravenpolder 591.25, 92 Aagtekerke 330, 89.7 St. Laurens Biggekerke Wolfaartsdijk Zoutelande (f 564.01, 79.1 318.70. 72.3 1088.40, 71.9 400.69, 71.2 Ook Arnemulden, Brouwershaven, Driewegen. Dulvendijke. Grijps- kerke, Kerkwerve. Kortgene, Sou burg, Poortvliet, Sas van Gent, Scherpenisse. Serooskerke (W.). St. Maartensdijk, Terneuzen, Waarde. Wemeldinge, Wissekerke en Zon- nemaire kwamen aanmerkelijk bo ven de verwachte bedragen uit. 1948 BEGON GOED. Aangespoord door het suc ces van vorig jaar is de stich ting vol - goede moed voortge gaan met haar actie. De uit komsten van het eerste half jaar 1948 zijn verheugend en tonen aan, dat men in Zeeland dit mooie werk wil blijven steunen. Aan bedragen ineens kreeg men 30.941 binnen. In 61 gemeenten is reeds een in zameling gehouden, terwijl overal gestreefd wordt naar verhoging van het contribuan tenaantal. In totaal moet, buiten de contributies om, een f 60.000 binnerxkomen. Dat bedrag moet niet slechts „voigemaakt" wor den, het moet, wil het goed zgn, wederom veiYe overschre den worden. Dit te bereiken is een taak van de afdelingen, maar tevens van iedere Zeeuw, die hiervoor de weg naar zgn portemonnaie moet vinden! Parijs staakt weer eens Vrijdagmorgen moesten dui zenden Parijzenaars per fiets of te voet naar hun werk gaan omdat het personeel van de Metro en de autobussen voor 24 uur In staking is gegaan uit protest tegen de stijging van de kosten van levensonderhoud De drie vakbonden hebben, voorts een algemene staking voor twee uur geproclameerd. De Finse gezant heeft te Zwijndrecht de eerste balk ge monteerd van de Finse woningen, die daar zullen worden gebouwd. ZUIVERING BIJ SOLO De republikeinse troepen, die uit verschillende richtin gen naar Madioen oprukken, bereikten plaatsen op 20 km van de stad, aldus meldt ra dio Djocja. Het gebied van Soekoardjo, ten Zuiden van Solo, is door republikeinse troepen gezui verd. De gehele omgeving van Solo is wederom in republi keinse handen, aldus radio Djocja. Sjarifoeddin, die, zoals be kend, belast is met het secre tariaat van defensie in het communistische politbureau in de republiek, heeft voor de communistische radio tc Ma dioen een radiorede gehouden waarin hij zeide, dat hij de uitdaging van de republikein se regering, welke aankondig de. dat „rebellen" zullen wor den vernietigd, aanneemt. „Wfl zijn niet bang voor deze uit daging", aldus Sjarifoeddin. „REBELLIE". Het republikeins militair gerechtshof heeft een aantal hoofdofficieren, onder wie Djokosoejono (kolonel, belast met het militair commando te Madioen), in verband met „re bellie", in staat van beschuldi ging gesteld, aldus een mede deling van het republikeinse ministerie van defensie. De be trokkenen bevinden zich allen in door de communisten ge controleerd gebied. Zij zullen, zodra dit mogelijk is, voor het gerechtshof gedaagd worden. OPROEP TOT STAKING. De Communistische zender te Madioen heeft Donderdag avond laat een oproep uitge zonden tot algemene stalling in alle delen van de Repn- publiek. Djocja meent, dat de ze oproep te laat komt. Oneerlijke zeelleden. De rijkspolitie te Amsterdam te water heeft dezer dagen een groot aantal opvarenden van een Ne derlands schip, komende van de Kleine Antillen, gearresteerd we gens diefstal en heling. Met -uitzondering van enkele of ficieren en de jongste opvarenden, had de gehele bemanning meege daan aan het plunderen van de la ding. Rozijnen, koffie, suiker, blikjes melk en likeur, dat alles bleek van de gading der opvaren den. Allen hebben bekend. Hoe de Catallna.vllegboot bij Rlouw werd aan gehouden. raad wapens toegezegd. Deze vliegboot van Engelsen riepen „Merdeka'' Over het in beslagnemen bij de Rlouw-eilanden van het Catalina-vliegtuig met veer tig kisten wapens voor de Republiek, waarmee de groot ste wapensmokkel - in Zuid- Oost-Azië werd geëlimineerd, kan thans gemeld worden, dat het hier een partij nieuwe Amerikaanse wapenen betrof, die te Manilla in handen van de groep smokkelaars was ge komen. Aanvankelijk zou het gaan over een grote partij revol vers en patronen, bestemd voor de communistische par tij in Siam. De betaling zou geschieden in goud, afkomstig van een grote gouddiefstal, die ongeveer vier maanden geleden in een toestel op het vliegveld te Eangkok was ge pleegd. De Siamese kopers bleken echter niet in staat dit' goud buiten Siam te brengen, waardoor de transactie niet doorging. Vervolgens werden te Sin gapore andere kopers gezocht en gevonden, maar aan deze mensen werd een andere voor- Franse verkiezingen toch weer uitgesteld. De gewestelijke verkiezin gen in Frankrijk, die oorspron kelijk in October gehouden zouden worden, zijn toch weer uitgesteld tot Maart volgend jaar. Dat was overigens een dub beltje op zijn kant. Donderdag diende de regering in de natio nale vergadering een motie tot uitstel in, nadat de vorige een soortgelijke motie van de so cialisten had verworpen. Dit keer aanvaardde de ver gadering de motie, zij het met de zeer geringe meerderheid van 291 tegen 286 stemmen. De ministerraad heeft ver der besloten tot verhoging van de minimum-lonen met ongeveer 1500 frans. Dit is 1000 francs minder dan de vakbonden hadden geëist. Engeland voert de bewapening op. De Britse minister van De fensie heeft in het Lagerhuis verklaard, dat „de mobilisatie machinerie was nagekeken". „Als het ongelukkigerwijs nodig mocht blijken deze te gebruiken zou men merken, dat zij naar bevrediging werkt". De plannen voor het we- deroproepen van het leger wa ren ln gereedheid gebracht „als een maatregel van nor male vooi-zorg". Verder kondigde de minister nieuwe maatregelen aan tot opvoering van de bewapening. De productie van jacht- straalvliegtuigen, pantserwa gens en ammunitie zal verdub beld worden. In Januari zal de gewapen de macht ongeveer 825.000 man tellen. De hulpstrijdkrach ten en de vrijwilligersreserve der luchtmacht kunnen nog 60.000 vrijwilligers gebruiken. Deze partij zou per Manilla naar Air Aboe (Rlouw) worden'overgevlogen en aldaar worden overgeladen op een republikeinse speedboat, die de wapens dan verder naar de x-epubliek zou vervoeren. De betaling zou te Air Aboe geschieden bg het overgeven van de wapens. De Nederlandse politie was er van op de hoogte, dat te Air Aboe (Riouw-arclxipel) de transactie zou geschieden. Een speedboat met politie personeel uit Indonesië en Singapore vertrok van Singa pore naar Air Aboe, een dag, voordat, een Engelse speed boat naar het eiland vertrok, bemand met twee Engelsen en een Australische vrouw, die op Air Aboe bij het over geven van de wapenen hun commissieloon in ontvangst zouden nemen. Tegenover de leden van deze speedboat de den de politieleden het voor* komen, alsof hun boot de re publikeinse speedboat was. Een Nederlands rechercheur trad als kapitein van de „re publikeinse boot" op. Hij sprak uitsluitend Maleis en werd door de Engelsen begroet met een luid „merdeka". De voornaamste vraag, die de Engelsen bezig hield, was of de republikeinsé boot ben zine had om de Catalina uit Manilla te kunnen bijtanken voor de terugweg. „De repu blikeinse kapitein" verzekerde, dat gezorgd was voor tachtig gallon en toonde blikken, die echter gevuld waren met wa ter. In de avond van 14 Sep tember kwam de Catalina met. wapens in de baai. „De republikeinen" werden uitgenodigd aan de staartzij- de van de vliegboot de wapens ln ontvangst te nemen. De piloten van de Catalina wil den daarop de benzineblikken in de „republikeinse speed boat" controleren. Dit was 't ogenblik, waarop het spel teneinde liep. Een seconde later stonden de Engelse en Amerikaanse piloten van de Catalina met de handen om hoog. Gemeentebode schildert portret van burgemeester. De oudste bode van Amster dams burgemeester, de heer L. J. Bos, heeft een olieverfportret ge schilderd van mr. d'Ailly. Deze heeft zijn grote ingenomenheid daarmee betuigd. Een der eerstvol gende dagen zal de burgemeester in zijn ambtswoning de schilderij van de maker in ontvangst nemen. OVERWEGEND DROOG WEER. Geldig tot Vrijdagavond. Half tot zwaar bewolkt, maar overwegend droog weer. Zwakke tot matige wind uit richtingen tus sen Zuid en West. Iets minder koud.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1