PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Communisten aan de macht in Madioen Aanslag op Bernadotte zorgvuldig voorbereid Den Haag ontving Koningin Juliana DE BILT Commissaris der Koningin reikte perspenningen uit Gevechten ten Noorden van Tjiliijap Bloemenhulde voor het Paleis werd romantisch schouwspel 191e Jaargang-No. 220 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg. Drukkerij Fa. F. van de Velde Jr. Vlissingen. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Algemeen Christelijke feestdagen. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 20 Sept. 1948 ABONNEMENTSPRIJS: 30 ct. per week: t 3.75 per kwartaal; franco per post t 4.— per kwartaal. Losse nummers 10 cent. ADVERTENTIEPRIJS: 12 ct. per mm., minimum p. advertentie 2. Giro nr 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bureaux te Vlissingen: Vlamingstr. 16-18-20 (tijd.) teL 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55. tel. 2475 (b.g.g. 2228) Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogerdstr. G 160. tel. 28 Nederlandse troepen aangevallen Zaterdag hebben communistische groepen die onder lei ding staan van Moeso, wiens terugkeer uit Moskou kort geleden werd gemeld, na een kort gevecht het bestuur van de stad Madioen in het republikeins deel van Oost-Java overgenomen. Radio Djocja maakte bekend, dat het gewestelijke be stuur van Madioen op onwettige wjjze met wapengeweld is vervangen. De republikeinse regering van Djocja verzeker de met alle middelen doende te zijn om maatregelen te treffen tot terugkeer van het wettige gezag en de orde. Uit de berichten, die Zon dagavond te Batavia binnen kwamen, bleek, dat de vice-bur gemeester van Madioen Soe- pardi blijkbaar naar de opstan delingen is overgelopen, want hij werd door hen belast met het civiele en militaire be stuur. Volgens een bericht van een zender, die blijkbaar in handen van de Madioense communis ten is. benoemde Soepardi een militaire gouverneur en wel de kol. Djokosoejono, die des tijds generaal-majoor was bij de republikeinse volksstrijd krachten, maar door Hatta werd gedegradeerd tot kolo nel. Deze gouverneur benoemde de bekende majoor Moestono van de strijdorganisatie Rode buffel" tot verantwoordelijk officier voor rust en orde. Tegen Maandagochtend wer den alle commandanten van leger en volksstrijdkrachten in het gewest Madioen bij eengeroepen in de stad Madi oen. REDE SOEKARNO Zaterdagavond heeft presi dent Soekarno een rede ge houden, die voornamelijk ge richt was tot de bevolking van Solo, waar eveneens on lusten gaande zijn. Hij ver trouwde, dat de incidenten in Solo spoedig ten einde zouden zijn. De jongeren wekte hij op hun steun te geven aan de leiders van leger en volk. Soekarno noemde Moeso een verrader van het volk. Hy kondigde strenge maatregelen aan vooi* de onderdrukking van de opstand en verklaarde, dat Madioen spoedig weer on der het gezag van de regering gesteld zal worden. De sultan van Djocja hield ook een radiotoespraak, waar in hij een beroep deed op alle politieke partijen om samen te werken tegen de communis ten. Radio Djocja deelde mede, dat de opperste legerleiding van Djocja (generaal Soedir- man) tot legercommandant voor het gebied van Oost-Ja* va benoemde de kolonel Soeng- kono. WELBEYVAPEND Volgens het Chinese blad Sin Po te Batavia zijn de communisten in de republiek goed bewapend. Zestig pro cent van de bewapening in Ernstig tekort aan koelhuisruimte. Geen opslagruimte voor bevroren vlees. In de loop van het volgende jaar, te beginnen in October, zal in ons land in totaal 35.000 ton bevroren vlees wor den geïmporteerd. Ten dele zal dit direct in distributie worden gebracht; een belang rijk deel zal echter tijdelijk moeten worden opgeslagen en daarvoor ontbreekt op het ogenblik de noodzakelijke koel ruimte in ons land. Dit is een van de ernstigste gevolgen van de brand in de koelhuizen van Blaufrieg te Amsterdam. Er zal zo spoedig mogelijk een noodvoorziening moeten worden getroffen. Derhalve is besloten een van de andere veem-pakhuizen in 1949 tot koelhuis in te richten. Bij de brand zijn 12.000 kis ten met levensmiddelen verlo ren gegaan, alsmede onder meer 3 30 ton boter. Generaal Spoor nog niet naar Nederland. (Van onze Haagse redacteur) Naar wij vernemen, is voor lopig nog geen bezoek van lui tenant-generaal Spoor, de In dische legercommandant, aan Nederland te verwachten. Er was sprake van. dat hij dezer dagen de reis naar ons land zou maken. Er zijn op het ogenblik, reeds verscheidene autoriteiten uit Indonesië hier, zodat de regering het beter acht, dit bezoek nog enige tijd uit te stellen. De boerderij van de heer F. Manders te Stiphout is in de as ge legd als gevolg van een defect aan de schouw. de republiek was niet in han den van het leger, maar van de strijdorganisaties. Het le ger stond klaar voor een zo genaamde zuiveringsactie. De communisten hebben hun wapenvoorraden overal ver spreid. AANVAL OP NEDERLANDSE TROEPEN Volgens berichten, die te Batavia werden ontvangen, zouden in Poerhallingga (ten Noord-Oosten van Tjilatjap) 1500 bewapende Indonesiërs In gevecht zjjn met Nederlandse troepen. Aan Nederlandse zjjde zouden 5 doden en 8 ge wonden zijn gevallen. Er zouden langs de status-quo- lyn nog 3000 Indonesiërs klaar staan om aan de ge vechten deel te nemen. Y'an Nederlandse zyde zou artillerie worden ge bruikt. Deze berichten zyn nog niet officieel bevestigd. UITWIJZING REPUBLIKEINEN De voorlopige federale re gering te Batavia deelt mede, dat aan 32 republikeinen is aangezegd het grondgebied van West-Java te verlaten. Zij worden uitgeleid naar de republiek. Onder de uitgewezenen be vinden zich familieleden van enkele Djoc ja-ministers en enkele ministers en oud-mi nisters. De abonnementsprijs De enorme stijging der prijzen van de grondstof fen voor de papierin dustrie, welke moeten worden geïmporteerd, heeft noodzakelijkerwijze een grote stijging van de prijzen van het couran tenpapier ten gevolge ge had. In verband hiermede en mede in verband met an dere kostprijsverhogende factoren zullen de prijzen der dagbladen in Neder land met ingang van de lste October a.s. met goed keuring van het Directo raat-Generaal van de Prij zen worden verhoogd. Met ingang van gemelde datum zal de prijs van dit blad zijn: 32 cent per week, 3.90 per kwartaal en franco per post 4.15 per kwartaal. In een communiqué wordt verklaard, dat de uitgeweze nen zich schuldig maakten aan ontoelaatbare praktijken. Het communique zegt, dat in West-Java een republikein se organisatie is opgebouwd, die zich bezig houdt met het terrorisme, spionnage enz. HOOP OP RUSLAND Hadji Agoes Salim, de re publikeinse minister van Bui tenlandse Zaken verklaarde In het voorlopig parlement te Djocja, dat de republiek het zou tojuichen indien Rusland handelsschepen zond om de blokkade te breken. Hij zeide dat de republiek niet over woog de reeds gevestigde buitenlandse betrekkingen on gedaan te maken. Het onder- breken van de onderhandelin gen met de Nederlanders was volgens de Hadji een gevolg van schending der Renville- overeenkomst door de Neder landers. GOEDE DIENSTEN Merle Cochran het Ameri kaanse lid van de Commissie voor Goede Diensten keerde uit Djocja te Batavia terug.. Hij zeide nog steeds goede hoop te hebben op een vreed zame oplossing van het Ne derlands-Indonesische geschil. Volgens „Antara" bestaan er geen aanwijzingen voor een mogelyke hervatting van de politieke besprekingen. Krijgswri van kracht in de Republiek. President Soekarno heeft Zondag via de radio bekend gemaakt dat in het ganse re publikeinse gebied van Java de krygswet ran kracht is. Al de nutsbedrijven en de openbare diensen, zoals radio, de P.T.T., de electrieiteits- diensten, de staatsbedrijven en de productiemiddelen zijn gcmillitariseerd. Tot besluit zeide Soekarno: „Madioen is ons ontnomen, doch wy zullen er ons opnieuw meester van maken". S.s. „Houtlaan" voor Finse kust gezonken. Het 1837 ton metende s.s. „Houtlaan", de vroegere „Breskens", van deN.V. Han nah te Rotterdam, is bij de Zuidkust van Finland gekap seisd en gezonken. De be manning kon worden gered. Nadere gegevens had de rede rij nog niet ontvangen. Noors houtschip bij Terschelling in nood. Zondagochtend werden op Terschelling noodseinen opge vangen. Het bleek, dat het Noorse houtschip „Skum", in nood verkeerde. De deklast was gaan schuiven en had het schip een zware slagzij be zorgd. Een Belgische trawler nam acht man van de „Skum" over. Inmiddels voeren sleep, boten ter assistentie uit. De „Noord-Holland" heeft het schip op sleeptouw genomen en heeft koers gezet naar Londen. Vier-jaar geleden werd Valkenswaard als eerste Nederland se gemeente door het 2de Britse leger bevryd, een feit, dat Vrydag werd herdacht met een legeroefening. Hotelgasten met schoten gewekt. Politie ontdekte Vrijdagnacht brand in hotel Central te 's Herto genbosch. Men forceerde de deur. maar kon ten gevolge van de rook niet verder komen. Luid roepen vermocht de hotelgasten niet uit hun rust te halen, zodat de politie met alarmschoten uit de revolvers de aandacht moest trekken. Spoe dig was de brandweer aanwezig, terwijl de hotelgasten over daken muren een goed heenkomen zochten. In twee uur tijds was het vuur, dat schade veroorzaakte aan de inventaris, bedwongen. B(j de paniek deden zich geen ongeluk ken voor. Deense onderzoekers hebben op Groenland sporen gevonden van uranium. Politieke moord in Birma. Een onbekende aanvaller heeft Zaterdag te Rangoon Oe Tin Toet, de voormalige minister van Buitenlandse Za ken van Birma, vermoord door een handgranaat in zijn auto te werpen. Het slachtoffer werd naar een ziekenhuis ge bracht, waar hy overleed. In Birma is de noodtoestand afgekondigd De moord'werd vermoedelijk gepleegd door aanhangers van dezelfde groep, die verleden jaar een massa-moord op de Birmese regering pleegde. Israël keert zich fel tegen Stemgroep. De bemiddelaar der \£T. Naties in Palestina, graaf Berna dotte, die zoals bekend Vrijdag jL in Jeruzalem vermoord werd, blijkt in koelen bloede ter dood gebracht te zyn. schot door het hoofd en stierf Reeds 200 arrestaties. De aanslag was zeer zorg vuldig voorbereid. Het convooi van de bemiddelaar, dat uit drie auto's bestond, reed van het regeringsgebouw aan de Joodse zyde naar het Joodse deel van Jeruzalem. In de eerste auto zaten per soneel van de V. N., een Bel gische waarnemer en een Jood se verbindingsofficier, de twee de auto was een Rode-Kruis- auto. De derde auto werd be stuurd door de Amerikaanse waarnemer, kol. Begley. De bemiddelaar, de Franse waar nemer kol. Serot en de Zweed se officier gen. Lundstroem, zaten achterin. Tijdens de rit door Joods Jeruzalem werd de weg een honderd meter van het hotel Salvia versperd door een witte jeep, waarin zich 4 mannen in Joodse uniform met baretten bevonden. De bank van de voorste auto werd getroffen door een schot. De mannen liepen daar na langs het convooi en in specteerden ieder voertuig. In het achterste deel van het laatste voertuig vuurden zij enkele schoten af met een automatisch geweer, aldus het verslag. Kol. Serot kreeg een Tienduizenden juichten hei Koninklijk gezin ioe ■Ook Dv..i Haag, dat weliswaar geen residentie meer is, maar toch steeds een bijzondere plaats in ons national leven zal iblyven innemen, heeft HJVI. Koningin Juliana en haar gezin een welkom bereid, dat op iedereen, die het mocht meema ken, diepe indruk heeft gemaakt. Ongetwijfeld niet het minst op de Koninklijke familie zelve. De drukte begon reeds heel vroeg In de morgen, zowel bjj het viaduct aan de Laan van Nieuw Oost-Indië waar de Koningin het Haagse grondgebied voor het eerst na haar inhuldiging zou betreden, als bij het Paleis aan het Noord einde. Precies om drie uur kwamen in "flinkevaart de Koninklijke stoet en een viertal wagens aangereden. In de eerste wa_ gen hadden H.M. de Koningin met Prins Bernhard en de drie prinsesjes, Beatrix, Irene en Margriet plaats genomen. Aan de rand der gemeente werd de Koningin begroet door burgemeester mr. W. A. J. Visser en door de gouverneur der residentie, generaal-ma joor Tans, waarna de Ko ningin, die luide werd toege juicht, de ere-compagnie van het regiment jagers inspec teerde. Gevolgd door haar hof houding begaf zij zich onder het viaduct naar het Haagse gedeelte, waar haar crème ca_ lèche wachtte. Begeleid door Geslaagde samenkomst van pers en overheid te Middelburg. Compliment voor de Zeeuwse bladen. In 1938 werd door de toen malige Commissaris der Ko ningin in Zeeland, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, een fraaie, door de Delftse beeld houwer H. J. Etienne ontwor pen en door de vereniging De Zeeuwse Pers ingestelde pers penning arin de Zeeuwse jour nalisten uitgereikt. Het be stuur van de na. de oorlog opgerichte Zeeuwse journalis tenkring besloot deze penning opnieuw in te stellen. Ander maal was de hoogste ambts drager in Zeeland bereid haar te overhandigen en zo mochten Zaterdagmiddag, tydens een geanimeerde bijeenkomst in het Schuttershof te Middel burg, die door autoriteiten uit alle delen van de provincie werd bijgewoond, 21 journalis ten de penning uit handen van jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot ontvangen.. In zyn openingswoord ver welkomde de voorzitter van de Z.J.K., de heer H. A. Boss- hardt, in het bijzonder de Commissaris der Koningin, het Zeeuwse Kamerlid, mr. W. F. E. Baron van der Feltz, de voorzitter van de Ned. Jour nalistenkring en hoofdredac teur van de N.R.C., mr. M. Rooy en het Kringbestuurslid, de heer G. Ballintijn. Hij her innerde er aan. dat jhr. Quar les bij de vorige uitreiking het streven van de Zeeuwse pers om waarheid, rechtvaardigheid en goed fatsoen te dienen prees en gaf een korte schets van de „historie" van de pen ning. Jhr. de Casembroot ver klaarde, dat het hem veel ge noegen deed, de perspenning te kunnen uitreiken, temeer, daar de verhouding tussen de Zeeuwse pers en de provinci ale overheid goed is. Hy maakte grote en kleine bladen het compliment, dat zij zon der uitzondering hun best doen veel, verantwoord en objectief nieuws over Zeeland aan hun lezers te verstrekken. Na deze woorden overhandigde hij aan de journalisten de penningen. De nestor van de Zeeuwse journalisten, de heer J. P. P. Doorenbos, kreeg daarbij een hartelijk applaus. De heer Bosshardt dankte voor dit compliment aan de Zeeuwse bladen en verzekerde de Commissaris,, dat zy ook in de toekomst op de bres zullen staan voor de Zeeuwse belan gen. Als herinnering aan deze middag bood hij jhr. de Ca sembroot een penning aan, welke deze dankbaar aan vaardde. LEZING DOOR -Mr. M. ROOY. Hierna hield mr. M. Rooy een causerie over het onder werp „Pers en Overheid". Hij behandelde allereerst het we zen van het dagblad en gaf zijn toehoorders een beeld van de taak die de pers heeft en van de plaats, die zij inneemt in het maatschappelyk leven. Hij legde er daarbij de nadruk op, dat de journalist alleen in vrijheid kan werken, maar dat hy daarbij de grote verant woordelijkheid, die hij draagt, geen ogenblik uit het oog mag verliezen. De eisen, die aan hem mogen worden gesteld moeten hem tot de nodige bescheidenheid manen: hij moet een ruime kennis en een grote belangstelling hebben voor alle gebieden van het maatschappelyk leven, alsmede een sterk gevoel voor actuali teit, objectiviteit en taal. Uitvoerig ging mr. Rooy in op de gevaren, die de pers be dreigen door beïnvloeding van buiten af. Gelukkig Komt zulks in ons land slechts spo radisch voor. Sprekend over de regionale dagbladpers merkte hy op, dat deze een minstens even belangrijke functie vervult als de lande lijke bladen. Een dagbladwe zen, dat alleen op de zg. „gro te pers" moet steunen, is uit zyn evenwicht. De overheid houdt over het algemeen niet van de pers, al- het „Oranje Boven" en „Leve de Juliaan", trok de stoet on der luide toejuichingen naar het centrum van de stad. Ook bij de Bosbrug hadden zich duizenden opgesteld om H.M. Koningin Juliana en Z.K. H. Prins Bernhard het cen trum van Den Haag te zien binnenrijden. Tegen half vier was het langverwachte ogenblik 'daar en reed de jonge Landsvrouwe onder enthousfast gejuich het hart van Den Haag binnen. Achter de koninklijke stoet sloten zich direct de duizen den deelnemers aan de bloe menhulde* welke door het Haags jubileum-cor.'ité was georganiseerd, aan. De Bloemenhulde. Koningin Juliana heeft met Prins Bernhard en haar drie oudste dochtertjes ruim een uur lang van het balcon van het Paleis Noordeinde een lan ge stoet Hagenaars met vlag gen, vaandels, bloemen en mu_ ziek, aan zich zien voorbij trekken. Deze grote manifes tatie van ongeveer 6000 man nen en vrouwen, jongens en meisjes, die allen aspecten van het Haagse leven vertegen woordigden, hebben enthou siast onze jonge Vorstin be groet op deze historische plek, die onderwyl getooid werd met een schoon mozaïek van na- jaarsbloemen, dat door vaar dige vingers werd gelegd. Toen de gouden zon het Oranje en Nassau_blauw van de Koninklyke standaard op 't paleis in gloed zette, begon het grote défilé, dat geopend werd met de opmars van de post- harmonie, waarachter musici, tramconducteurs, sportlieden, metselaars en metaalbewer kers, toneelspelers en bakkers, lastechnikers en schrijvers, zangverenigingen en wielren ners, vakverenigingsdelega ties en ambtenaren in lange rijen juichend langs het paleis woordigers van het en en kwamen. Men zag verte- zy zich op hetzelfde terrein beweegt, namelijk het dienen van het algemeen belang. Daarom moet er een betrek king van wederzijds vertrou wen tussen beide groeien. In zy'n sluitingswoord sprak de voorzitter de hoop uit. dat deze geslaagde bijeenkomst van Zeeuwse overheid en pers - - door andere gevolgd zal mo dus besloot mr. Rooy, omdat gen worden. genwoordigers van het kerke lijk leven, van het Leger des Heils, scholieren, gemeente, diensten, koopvaardij, zee macht, landmacht en lucht macht, jeugdbeweging, krui deniers en vliegeniers, meu belmakers en tuinders, vis sers en wegenwachters, in lan ge, lange rijen, vaak onder een uitspansel van vlaggen en vaandels, voorbijgaan. Harte- lyk wuifde de Koningin tel_ kens opnieuw haar blijgestem- de onderdanen toe. Aardig wa ren de groepen van buiten landse inwoners van ons land, die telkens met de Nederland se en hun eigen vlag op trokken. Het slot werd gevormd door een hartelijk toegejuichte groep vrouwen in de nationale dracht van Suriname, die aan het bloemenmozaïek uit hun tropisch land een bijzondere groet in de vorm van Brazili aanse lelies neerlegden. Ook was er een historische groep, voorstellende de gravenhuizen uit de Nederlandse historie, die met Prins Willem I werden afgesloten. Terwijl de laatste groep et daarachter een muziekcorps het paleis voorbytrok, vormde zich een groep in het wit ge klede danseresjes, voorop een rij kleine meiskes in dezelfde kledij, die met sierlijke passen en figuren beurtelings een zonnebloem aan de voet van het toen welhaast voltooide mozaïek neerlegden. Tenslotte hebben mannen, en gemengde koren de Ko~ ningin toegezongen met het nieuwe lied „Welkom, Ko ningin Juliana" en het gezang „Dankt, dankt nu allen God". Rijtoer bij avond. Koningin Juliana heeft in de avond, vergezeld van de Prins der Nederlanden hare drie oudste dochtertjes, een auto tocht van anderhalf uur door Den Haag en Scheveningen gemaakt. Honderdduizenden Hagenaars stonden langs de route met fakkels, lampions, vlaggetjes en sjaals, om de koninklijke stoet te bejubelen en toe te wuiven in de versier de en verlichte residentie. Reeds het begin van de tocht was een verrassing. Toen de stoet, voorgegaan door politiemotorrijders en toege juicht door vele honderden, die zich een plaatsje op het voor plein van Huis ten Bosch had. den veroverd, verliet, ging een lange laan van levend vuur voor hen, die in de auto zaten, open. Op initiatief van het Natio naal Verbond waren langs de Leidse straatweg duizenden fakkeldragers opgesteld onder het oude geboomte. Na een rondrit door de voor naamste straten, die in een zee van licht baadden en door een onafzienbare mensen zee, reed de stoet naar Sche veningen. Langs de weg naar Scheveningen waren vele kin deren met Oranje lampions en gekleurde Chinese lantaarns opgesteld. Door het Benoordenhout. kwartier en Leidse straatweg", keerde de Koninklyke stoet naar Huis ten Bosch terug. onmiddellijk. Graaf Bernadotte werd in de hartstreek getrof fen en stierf spoedig daarop. De Amerikaan kolonel Beg ley vroeg, omdat hij dacht dat Bernadotte dekking zocht, of hij gewond was. Bernadotte knikte en stierf. WAARSCHUWING NIET GETELD Tevoren was Bernadotte ge waarschuwd dat er gevaar dreigde en men ried hem aan een andere weg te kiezen als zijn begeleiders. Bernadotte weigerde evenwel en zeide het zelfde risico te willen lopen. Inmiddels heeft de groep Hazit Hamodeleth (Vaderlands Front) verklaard, verantwoor delijk te zijn voor de moord. Het is een uiterst rechts on derdeel van de Stemgroep. REEDS 200 ARRESTATIES. Het leger en de politie van Israël hebben reeds 200 leden van de groep-Stern gedeti- nerd in verband met de moord op graaf Bernadotte. Onder hen bevindt zich de uit Polen afkomstige 34-jarige Norman Nahum Nimri, die zeven jaar verbonden is geweest aan de geheime dienst van het hoofd kwartier van het Britse leger in Palestina. In het geheim nam hy echter een vooraan staande positie in bij de poli tieke afdeling van de groep- Stem, naar later is gebleken. Volgens een officiële verkla ring zijn de meeste arrestan ten uit Jeruzalem overge bracht naar een plaats „ergens in Israël". De regering van Israël heeft zich krachtig tegen de Stern- groep verklaard en de moord fel veroordeeld. STOFFELIJK OVERSCHOT NAAR RHODOS. Het stoffelijk overschot van Bernadotte en Serrot is Zon dag naar het eiland RhodoS overgebracht. RaJph Bunche heeft zich tij delijk met de leiding van de missie der V. N. in Palestina belast. Ook de Zweedse gene raal Lundstroem zou als op volger van Bernadotte zijn aangewezen. LAATSTE HULDE VAN VEILIGHEIDSRAAD. De Veiligheidsraad heeft Zaterdag te Parijs vergaderd in buitengewone zitting. Alle leden brachten hulde aan de nagedachtenis van graaf Ber nadotte en veroordeelde dc aanslag uitermate krachtig. Cadogon wees er op, dat Ber nadotte en Serot het 7e en 8e slachtoffer van hun plicht waren in Palestina. De Palestijnse kwestie zal ook In de algemene vergade ring der Ver. Naties behan deld worden. De besprekingen te Moskou. „Geen commentaar". Molotof heeft Zaterdag de gezanten der Westelijke mo gendheden ontvangen. Het onderhoud duurde 2 en een half uur. De Westelijke afgezanten verlieten 'het Kremlin te 19.30 plaatselyke tijd. Zij begaven zich naar de Amerikaanse ambassade voor hun gebruikelijke conferentie. Op alle vragen van journa listen volgde het stereotiepe antwoord: „Geen commen taar'. Van gezaghebbende zijde wordt te Washington verno men, dat de ministers van bui tenlandse zaken van Engeland, Frankrijk en de V. S. waar schijnlijk zeer spoedig te Pa- rys zullen vergaderen over de volgende stap in de Berlijnse crisis op basis van Molotofs antwoord ran Zaterdag aan de Westelijke vertegenwoordi gers te Moskou. hJ?<f iriuuW€steIijke mogend heden hebben Molotof om uit leg gevraagd wat betreft de jongste gebeurtenissen te Ber- Jjn u de verschillen tussen de beloften en de politiek van de Sowjets. Het antwoord wordt nog bestudeerd en er is nog geen besluit genomen ten aanzien van de volgende stap. VOORSPELT. ZWAAR BEWOLKT. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te de Bilt, geldig tot Maandagavond. kdngs de Waddeneilanden tijdelijk harde, overigens ma tige tot krachtige wind tussen West en Noord-West. Zwaar bewolk met opklaringen en enkele verspreide lichte regen buien. Iets kouder dan giste ren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1