NIEUWS UIT ZEELAND KAPPIE en het eiland Koeterwaal Den Haag maakt zich op voor Prinsjesdag PREDIKBEURTEN WALCHEREN Walcheren. KLANKEN AETHER brengen verlichting. Chefarine .4" B. en W. van Goes houden opruiming. B. en W. van Goes geven de raad in overweging een vyftal verordeningen in te trekken die nog steeds van kracht zijn, doch waarvan de handhaving geen belang meer voor de ge meente oplevert. Zo is er o.m. de verordening tot het verle nen van hulp door de burger wacht. De burgerwachten zyn in 1940 afgeschaft en zullen wel niet meer herleven, nu daarvoor het instituut der po- litie-rcserve in de plaats is gekomen. Voor was er nog n instructie voor de lijkdragers, daterend uit 1869, de tyd toen men het vervoer van overle denen naar hun laatste rust plaats nog aan de gemeente kon opdragen. Deze toestand bestaat reeds sedert lang niet meer. Hetzelfde geldt voor de verordening tot wegneming en vernietiging van rupsennesten, een verordening uit 1889, die door de bestrijding van rup sen met andere middelen ook sedert onheugelijke tijd niet meer is toegepast. Middelburg LEERKRACHTEN BENOEMD. Met ingang van 16 Septem ber is tot onderwijzeres be noemd aan de school der Ned. Hervormde gemeente te Mid delburg mej. B. Dekker te Middelburg en met ingang van 16 November tot onderwijzer aan dezelfde inrichting de heer K. J. de Roeyer te Amsterdam. VERGUNNING VOOR RECLAME'S. B. en W. van Middelburg heb ben bekend gemaakt, dat voor het aanplakken van reclame's aan ge- veis vergunning nodig is van dit college. Indien dergelijke reclame's zijn of worden aangebracht zon der toestemming, worden deze verwijderd. Op het te Amsterdam gehou den examen voor het diploma „On der Riikstoezicht gediplomeerd schoen verkoper (D.)" slaagde de heer J. Allewijn Jr. te Amsterdam, vroeger te Middelburg. Vlissinqen Bonkaarten halen. Maandag zyn te Vlissingen aan de beurt voor het afhalen van bonkaarten de zelfverzor- •gers en de letters A en B. HUIZENVERKOPING. Door notaris J. L .Verhagen, te Vlissingen, werden on 15 September -'48 in het openbaar verkocht: 1. Het huis Coosje Busken- straat 30. aan dhr. J. Goed volk te Vlissingen voor 7600: 2 De werkplaats Achter de Kerk 13. aan A. J. van de Pas te Vlissingen voor 2100; 3. Het woonhuis Beursstraat 9, aan P. C. van den Heuvel Sr. te Rotterdam voor 2550; 4. Het huig Beursstraat 12, aan C. F. Dekker te Vlissingen voor 3150; 5. Het winkelhuis Kasteelstraat 11, aan P. J. van Hese te Vlissingen voor 3190; 6. Het huis Kouden hoek 2, aan P. W. Krijger te Vlissingen voor 450; 7. Het woonhuis Kromme Elleboog 2, aan C. F. Hoomick te Vlissin gen voor 1600; 8. Het huis Noordstraat 12, aan M. v. d. Berg te Vlissingen voor 2000; 9. Het huis Prinsenstraat 26, aan C. J. Mommaas te Vlissin gen voor 1733; 10. Het huis Badhuisstraat 24, aan J. M. H. v. d. Sande voor 8500; 11. Het huis Hobeinstraat 77, aan J. Boogaard voor 3775; 12. Het huig, Kasteelstraat 98, aan M. Rouw te Koudekerke voor J 5150. PLECHTIGE RAADSZITTING. De afkondiging van de vier wetten, waarin de wijziging van de Grondwet is vastge- gelegd, zal te Vlissingen plaats hebben in een plechtige gemeenteraadsvergadering, die gehouden zal worden op Maan dag 20 Sept. a.s. des middags te half drie. Een gewone raadszitting zal worden gehouden op Vrij dag 24 Sept. a.s. des middags te 2 uur. O.- en W.-Souburg VERKOPING. Notaris J. L. Hertogs te Middel burg, heeft Woensdagmiddag in café .JDorpzicht" te Oost- en W.- Souburg publiek verkocht het huis en erf met tuin te Oost- en West- Souburg, Burchtstraat 13, groot 2 a. 17 c.a. aan J. van Tuil te Middel burg voor f 4000. FILMS VAN DE WEEK Een moderne Tosca. Luxor, Vlissingen: „Sensatie om Tosca" met Anna Magnani; regie: Garmince Gallone. Een Italiaanse film, die door trokken is van de Tosca-sfeer: te gen de achtergrond van de opera speelt zich een modern verhaal af, waarin de uitstekende actrice An na Magnani zonder het te willen ook in het „werkelijke leven" de Tosca-rol moet vervullen. Voor operaliefhebbers is deze film zeer aantrekkelijk: men hoort en ziet Tito Gobbi. Giulio Neri en Elisa- betta Barbado. Electro. Middelburg: „De rode hengst" met Robert Paige, Noreen Nash, Ted Donaldson en GRJ Kib- bee; regie: Lesley Selander. Een bescheiden, maar charmant filmpje, opgenomen volgens het niet steeds bevredigend Cineco- lorprocédé. Het verhaal speelt zich bUna geheel in de buitenlucht af en geeft prachtige paarden-op- namen. Hoogtepunten vormen de strijd tussen een beer en een mer rie en de paardenrennen. Alhambra, Vlissingen: „Onder hypnose" met Herbert Lom, Anne Crawford, Ben Lyon en David Farrar. Een circusfilm van de oude stem pel, die boeit tot het onwaarschijn lijke slot toe. Sensatie en roman tiek zijn handig gemengd en geven een smakelijk geheel, dat weliswaar nergens filmkunst is, maar steeds goed amusement. Schouwburg, Middelburg: „De greep naar de macht" met John Waye, Waiter Fidgeon, Claire Tre vor en Roy Rogers; regie: Raoul Walsh. Een bescheiden opgezet, maar goed uitgewerkt historisch drama met veel coulour locale. De ge schiedenis van een doldrieste avon turier en oproerling. WEDVLUCHT. De vereniging van postduiven- houders ..De Luchtbode" te Sou burg hield op Zondag 12 Septem ber een wedvlucht van Arras. De eerste tien zijn: 1 C. de Kraker; 2 L. Braet; 3 P. Babijn; 4 H. Meul- meester; 5 J. Pothuizen: 6 J. Leur- gans; 7 H. Meulmeester; 8 Gebr. .Caljouw; 9 J. Meulmeester; 10 P. Babfjn. Veere VERKOPING. Op Dinsdag 14 Sept. werd in de zaal van de Campveer- se Toren te Veere, het pand Oudestraat A 171 in het open baar verkocht, ten overstaan van notaris J. L. y. d. Harst. K mer werd de heer M. Brou wer te Veere voor 803. Koudekerke DISCUSSIE OVER JACHTRECHT OP DE VROONGRONDEN. De gemeenteraad van Koudeker ke had Woensda^ voor de behan deling van een agenda bestaande uit elf punten slechts een half uur nodig. Vlot gingen de stukken on der de hamer door. Besloten werd tot toetreding als lid van de A.N. W.B.; tot het toestaan van gelden voor de verduistering van loka len in de bijzondere lagere scholen ten behoeve van schoolfilms, tot het verlenen van een gratificatie aan het gemeentepersoneel. over 1948. tot afbraak van het lijken huisje op de oude begraafplaats en tot voorlopige vaststelling van de rekening over 1947. Met dit alles kon de raad zich zonder slag of stoot verenigen. Dit bleek echter niet het geval te zijn met het voorstel van B. en W. om het jachtrecht op de vroonlanden aan de heer J. F. C. van Kamer te verpachten. De heer F. Flipse wil de dit recht liever aan een inge zetene uit Koudekerke geven, ter wijl de heer J. de Kroo bezwaren had tegen verpachting aan een sportjager. Het gaat er juist om dat het wild kort gehouden wordt, daarvoor is een broodjager nodig. Ook meende de heer de Kroo dat de voorwaarde, die de gemeen te Vlissingen aan deze verpach ting stelt. n.l. dat de pachter zijn recht uitsluitend in persoon mag uitoefenen, wel een beetje scherp gesteld is. Na enige discussie besloot men, dat B. en W. een volgende verga dering met een nieuw voorstel ter tafel zullen komen. Tenslotte werd men het eens over de aanschaf fing van een statieportret van H.M. de Koningin voor de raadzaal en een afdruk hiervan voor de open bare school. Katz.affaire gaat niet in de doofpot. Dr. de Vries is ontheven van zijn functie als directeur van de Stichting1 Nederlands Kunstbezit en bovendien ge schorst als directeur van het 'Mauritshuis. De officier van Justitie voor corruptiezaken, mr. Overbeek, die het onder zoek in de fraudezaak bij de Stichting Kunstbezit leidt gaf naar aanleiding van de vragen die „De Volkskrant" Justitie stelde de verzekering, dat 't vooronderzoek tegen dr. De Vries en Benjamin Katz nog steeds krachtig wordt voortgezet en voorlopig nog niet is gesloten. „Deze zaak gaat in geen geval de doof pot in," zei de officier. De invrijheidsstelling' van dr. de Vries en Benjamin Katz betekent volgens mr. Over beek niet, dat de aanklachten waarop zij destijds werden ge arresteerd, ongegrond zijn be vonden. Nederlandse dame uit Yoe-go-Slavië uitgewezen. Het kerkelijke weekblad van het Bisdom Breda meldt,- dat de twee dames-catechisten uit Breda, mej. Broeders en mej. Sutorius uit Joego-Slavie zijn uitgewezen. Op Woensdag 8 September zijn de dames uit Joego-Slavië vertrokken maar aan de grens moesten zij haar gehele geldbezit afgeven. Be delend en een deel van de reis te voet afleggend zijn zij nu op weg naar Breda. Het laat ste bericht luidde dat de cate chisten Triest hadden bereikt. Filmhulde aan Amsterdams politiecorps. De directie van het Am sterdamse Rialto-theater heeft het gehele Amsterdam se politiecorps uitgenodigd 'n bijzondere serie voorstellingen bij te wonen, die uitsluitend zal zijn bestemd voor Am sterdamse politiemannen en hun echtgenoten of verloof den. „Paramount" heeft daartoe welwillend de kleurenfilm „North west mountain poli ce" ter beschikking gesteld. Een politiefilm, die daar mede haar Nederlandse pre mière beleeft. De Belgische vlasproductie De verruiming van het uitvoer- contingent voor België in Neder land van 17.5 millioen op 30 mil- lioen kg gerepeld strovlas, heeft tot gevolg, dat de aankoopcontrac ten in groten getale binnenkomen, hetgeen er op wijst dat verschei dene Nederlandse strovlasexpor- teurs reeds voorwaardelijke verko pen ten voordele van Belgische vlassers geregistreerd hadden. Ook de maatregel, dat aan stro- vlasexporteurs eerst dan hun twee de exportcontingent toegestaan Svordt als zij hun eerste volledig verkocht hebben, is aan dit ver schijnsel niet vreemd. 15 De Maat deed die nacht geen oog dicht door de zorgen die hij had. Maar hoe hij ook dacht en verzon, hy wist er niets op te verzinnen. En intussen voer de Kraak maar verder! „Er kun nen allerlei ongelukken gebeuren!" dacht de Maat. „Straks lijden we schip breukik moet er niet aandenken!" Kappie was helemaal niet naar bed ge gaan. Hij had een grote zeekaart te voorschijn gehaald en zocht naar het eiland Koeterwaal. Nu was het een goede zeekaart, waar elk eilandje, hoe klein ook, opstond. Maar hij zag ner gens het eiland Koeterwaal, hoe goed hij ook keek. „We worden voor de gek gehouden!" dacht hij. „Dat eiland be staat helemaal, niet! Die kerel op de brug is een oplichter! Wie weet, waar hij met mijn goede, oude Kraak heen vaart! Wat zal ons te wachten staan! De man heeft ook geen gewoon ge zichter is iets met hem." Tornado in Japan. In Japan heeft een geweldi ge tornado gewoed. De schade is zeer aanzienlijk: een dui zendtal huizen in de buiten wijken van Tokio staat onder water. Het spoorwegverkeer tussen Tokio en Osaka Is ver broken. De scheepvaart ligt stil en uitgestrekte rijstvelden staan blank. De stortregens teisteren nog steeds de streek en de storm wind heeft nog niet in kracht afgenomen Vrouwen bij de politie in België. Met betrekking tot de nieu we wet op de beteugeling van de ontucht zal in België een vrouwelijke politie-afdeling worden opgericht. De leden zullen in voorkomende geval len zelfs tot hoofdcommissa ris benoemd kunnen worden. Ned. Herv. kerk. Arnemuiden: 10 en 6 dhr. Matze, 2.30 ds. Don; Biggekerke: 10 dhr. -Wijsman, 2 ds. Witteveen; Domburg; 9.30 (H.D.), 7 ds. v. Willenswaard; Gapinge: 2 ds. Kloosterman, Grijpskerke: 9.30 ds. de Boer. 2 dienst; Koudekerke: 10 ds. Hartjes. 2.30 ds. van Dijl; Me- liskerke: 10 en 2.30 de heer Barnard; Middelburg: Oostkerk: 10 ds. v. Woerden, 7 ds. Don en ds. de Vries, Concertzaal: 10 ds. v. Dijl, Bogardstraat: 10 ds. Don; N.- en St. Joosland: 10 en 2.30 (H. D.) ds. Pijnacker Hordijk; O.- en West-Souburg: 9.30 ds. v. Enige dagen geleden heeft ex-Koning Peter van Joego- Slavië zyn 25ste verjaardag gevierd. De ex-Koning en Ko ningin Alexandria werden omringd door danseressen. Merle Cochran bezocht Soekamo. Antara meldt uit Djocja, dat 't Amerikaanse lid van de com missie van Goede Diensten, Merle Cochran, een bezoek aan Soekarno heeft gebracht, waarbij ook Moh. Hatta tegen woordig wa-. Omtrent het be sprokene Is niets bekend. Koningin Juliana zal een grootse ontvangst bereid worden. Geen residentie meer. (Van onze Haagse redacteur). Vijfentwintig politieruiters, voorafgegaan door hun com mandant op een blinkende schimmel, openden Donderdag morgen om kwart over negen een merkwaardige stoet, die van de Koninklijke Stallen op de Hogewal door de Haagse straten trok. Enkele ruiters in de uniformen van het perso neel van de Stallen volgden, daarna kwamen een rijtuig met twee paarden, weer enke le ruiters, een rijtuig bespan nen met zes paarden, een met vier paarden en een met twee paarden, enkele ruiters, nog maals een rijtuig met twee paarden en tenslotte weer vijfentwintig politiemannen te paard. Er werd repetitie gehouden. Dinsdag 21 September zal H. M. Koningin Juliana zich in de gouden koets van het Paleis op het Noordeinde naar de Ridderzaal op het Binnenhof begeven ter opening van de nieuwe zitting van de Sta ten- Generaal. De Haagse burgerij heeft de gouden koets een aantal jaren niet gezien. In 1945, 1946 en 1947 droeg de opening van de zitting van ons parlement een eenvoudig karakter. Koningin Wilhelmina kwam per auto naar de Ridderzaal, doch Dins, dag zal het sprookje van de gouden koets in volle glorie voor de Hagenaars herleven. Er mag aan de rit, die de Koningin zal afleggen, niets haperen, alles dient stipt vol gens het programma te ver lopen; daarom is men nu reeds aan het oefenen. Den Haag, dat na Amster dam de vorstelijke personen enige dagen binnen zijn muren zal hebben, maakt zich op om op zijn voordeligst uit te ko men. Het voelt zich een beetje timide, nu de hoofdstad de Êrimeur had en de gemeente aam de residentie is gewor den. Het contact met de Ko ninklijke familie zal wat los ser worden, maar zijn aanhan kelijkheid aan ons Vorstenhuis is even hecht gebleven. Dat zal het van 18 tot 22 Sept. ondubbelzinnig tonen. De versiering en de verlichting, die reeds gedurende de jubi leumviering de stad allerwegen in luister zetten, is nog uitge breid en er is een uitgebreid programma van feestelijkheden opgesteld. Nog mooier zal het voor de dag komen om aan H. M. Koningin Juliana en de Ha ren een waarlijk grootse ont vangst te bereiden. Nieuwe bonnen voor werkkleding. Het centraal distributiekan toor deelt mede, dat de bonnen voor werkkleding H 7 en L 7 tot nader order geldig zijn voor het kopen van werkkle ding. Op de bonnen H 7 kan men kopen: een overall, een werk pak van drill, keper of satijn, een lange stofjas, een lange witte jas, een laboratorium jas of een mouwschort. Op de bonnen L 7 kan men kopen: een werkjasje van keper, drill, satijn, beaverteen, Engels leer, manchester of pilow, een kor te witte jas, een koksbuis of een korte stofjas. De bonnen H 8 t/m H 12 eD de bonnen L, 8 t/m L 12 zijn nog niet geldig. De bonnen H 1 t/m H 6 en de bonnen L 1 t/m L 6 en de rantsoenbonnen FC en FD blijven voorlopig geldig. LEZERS SCHRIJVEN DE VRLI-VERVOER KWESTIE. Een lezer uit Temeuzen schrijft ons naar aanleiding van de publi catie over het voomenem van de minister van Verkeer om het vrije vervoer over de Westerschelde te beëindigen ojn. het volgende: „Over het uit deze redenering voortvloeiende tarief, dat op onze veren zou moeten worden geheven, kunnen nu de meningen natuurlijk nog wel enigszins verschillen. 0.i. moet chter worden uitgegaan van de hemelsbreed gemeten afstanden tusschen b.v. Breskens en Vlissin gen dus alsof er een brug lag en een tarief worden ontworpen, dat gebaseerd is op de werkelijke kosten die een bepaald voertuig zou maken, is het deze afstand zou moeten rijden (dus per km of per ton-km). Als by vaststelling van deze tarieven ten overvloede nog overleg zou worden gepleegd met de verenigingen van vracht vervoerders. enz. zou aan alle eisen die het publiek en het bedrijfsle ven aan deze tarieven mag stellen, zeker zijn voldaan. Het vervoer was dan even „gratis" als het ver voer over een tolvrije brug!" l Een abonné uit Uzendjjke schreef in dezelfde geest: „Een brug is niet hetzelfde als een veer. Wat is er op tegen dat men wat betaalt wanneer men van Breskens naar het 4 a 5 km verder gelegen Vlissingen wordt vervoerd of wanneer b.v. tienduizend kilo gram goederen over die afstand worden verplaatst?" Olympische him beleefde gala-première te Arnhem. In het Luxor-theater te Arnhem vond Donderdag avond de première plaats van de kleurenfilm van de Olym pische Spelen 1948, getiteld: „The Glory of Sport". Deze film werd vervaardigd door mr. Castleton Knight. De film geeft een idee van het ontstaan van de moder ne Olympische Spelen en daarna een verslag van de sportprestaties in St. Moritz en Londen. Zo kan men op nieuw genieten van de tri- omphen van Fanny Blankers- Koen, Nel van Vliet en vele andere leden van de Neder landse Olympische ploeg. Het valt te betreuren dat Knight zo weinig tijd heeft gehad uit het vele kilometers om vattende materiaal een goe de, keuze te doen. Men mist met name de artistieke en sportieve visie op het gebeu ren. Weliswaar biedt dat filmvorslag vele goede mo menten en vooral de Neder landers kunnen dubbel en dwars tevreden zijn. Maar veel meer dan een aaneen- gevlochten journaal is 't niet geworden Misdaad of ongeval? Toen de 72-jarig^ J. Hof stede te Lutten bij Dedems- vaart, die Dinsdag zijn wo ning had verlaten, daarin de volgende morgen nog niet was teruggekeerd, begon men argwaan te koesteren waarschuwde de politie. Een onderzoek wees uit, dat het lijk van H. gistermiddag in een ondiepe sloot, niet ver van de verkeersweg Lutten- jHeemse werd aangetroffen. Hoewel hier sprake kan zijn van een ongeluk, wordt mis daad met roof als drijfveer door de politie niet uitgeslo ten geacht. Niets vreemds aan „vreemde ziekte". Enige tijd geleden deden ge ruchten de ronde over vreem de ziekteverschijnselen te Uit geest. Allerlei dwaze veronderstel lingen werden geuit, die, naar nu is gebleken, alle grond mis sen, maar intussen zelfs in het buitenland ongerustheid heb ben verwekt. Wel zijn in Uitgeest eind Ju li veel gevallen van zacht-aar- dige agina voorgekomen, waar bij enkele van een enigszins afwykend karakter. Een en ander had niets te maken met een „bepaalde luchtlaag", zoals sommigen veronderstelden. Het troepentransportschip „Jo- han van Oldenbamevelt zal 24 September a.s. met militairen naar de Oost vertrekken. Officiële Publicaties GEMEENT. AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS TE MIDDELBURG. De lessen aan de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs vangen aan op Vrijdag 1 October 1948 om 18.30 uur (half zeven) en die van de typografencursus Zaterdag 2 October 1948 om 12.30 (half één) in de Ambachtsschool, ingang Zuid- singel. Empel; 7 ds. Aalbers; Oostka- pelle: 10 ds. de Vries, 2.30 ds. v. Émpel; Ritthem: 10 ds. Witte veen. 2.30 ds. Hartjes; Seroos- kerke: 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Keijzer; St. Laurens: ds. Keijzer 2.30 ds. v. d. Wind; Vlissingen: 10 ds. Mortier (bev. ds. Sickesz) 5 ds. Sickesz (intrede); Haven- dorp: geen dienst; Westkapelle: 9.30 leesd., 2.3G ds. Oosthoek; Zoutelande: 9.30 ds. Oosthoek, 7 ds. Witteveen. Geref. kerk. Arnemuiden: 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Dom burg: 11 ds. Deenik, 3 ds. Scheele; Grijpskerke: 11 en 3.30 ds. Dorst; Koudekerke: 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke: 9.15 leesd. 2 ds. Hindriks; Middel burg: Hofpleinkerk: 9.30 ds .Veldkamp, 2.30 ds. van Til; Noorderkerk: 9.30 ds. v. Til, 5.30 ds. Veldkamp; O.- en W.- Souburg: 9.30 en 2.30 ds. v. d. Berg; Oostkapelle; 9.30 en 2.30 ds. Deenik; Serooskerke 9.30 ds. Dorst, 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens: 10 Verg. lok. ds. Boon, 7 N.H. kerk: ds. Boon; Veere: 9.30 en 6 ds. Streefkerk; Vlissin gen: 9.30 en 5 ds. Hindriks; Vrouwenpolder: 11 en 4 ds. Oostra; Westkapelle: 9.30 ds. Scheele, 2.30 ds. Streefkerk. Geref. kerk ex art. 31. Middel burg: 2 en 7 ds. Wijnhoud; Zou telande: 9.30 en 4 ds. Wijnhoud. Geref. gem. Oostkapelle: 10 en 2.30 leesd.; Westkapelle: 11 en 4.30 leesd. Chr. Geref. kerk. Middelburg: 10 leesd., 2.30 ds. Slofstra; Vlis singen: 9.30 en 5 ds. Slofstra. Ver. Vryz. Herv. Middelburg: 7 ds. Metz. Ev. Luth. gem. Middelburg: 6 ds. Bahnmüller; Vlissingen: 10 Da de Boer. Doopsgez. gem. Middelburg: 10 en 15 dr. Bakker; Vlissingen: 10 Da de Boer. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlissingen: 10 en 4.30 dienst. Amsterdamse beurs 16 Sept. 17 Sept. Ned. Ind. Hand. B. 120119% Ned. Hand. Mij. A.K U. Calvé Unilever Philips Kon. Petr. Amst. Rubber H.A. Ljjn Scheepv. Unie H.VA. Deli My. Ned. '48 (3% Ned. '48 (3!i Ned. dollar '47 Ned. W.S. Grootboek '46 Hoe weinig vatbaar de effecten beurs tegenwoordig is voor ge beurtenissen, die in meer normale omstandigheden haar invloed ter dege zouden laten gelden, bleek wel Vrijdag toen noch de berichten over onrust in de Indonesische re publiek, noch het weinig opwek kende internationale politieke nieuws aan de matte tendens van de markt iets konden veranderen. De beursweek werd dan ook be sloten in een bepaald ongeanimeer de stemming, waarbij de koersen een lichte neiging tot afbrokkelen vertoonden. 163% 164 159 157 V* 181 175 252% 251 345% 345 175 173 190 188 Va 100% 179% 265 160 160% 160 100 101% 100 100 101% 81% 81% 98 98 Scheep vaartbertchten Vlissingen aangekomen: IS Sept. Antaris v. Antwerpen; Suriname v. Antwerpen. Vetrokken: 16 Sept. Cateli n. Chattem. Gepasseerd n. Antwerpen: 16 Sept. Ostade v. Amsterdam; Aldo v. Finland; Prins Alexander v. Rot terdam; 17 Sept. Loise v. Rotter dam; Zeehond v. Huil. Van Antwerpen: 16 September Slamat n. Rotterdam; Arkeldijk n. Rotterdam; Arie Scheffer n. Du blin. Schepen van en naar Indonesië. Naar Indonesië: Kedoe, Rotter dam—Batavia 16 Sept. Dover ge passeerd. Van Indonesië: Ceram. Java Amsterdam, 16 Sept Gibraltar ge passeerd: Kota Agoeng. Batavia— Rotterdam, 16 Sept. Gibraltar ge passeerd; Willen i Ruys, Batavia Rotterdam, 16 Sept. van Colombo; Alcinous 14 Sept. van Batavia naar Amsterdam. 19 September. Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee 20 September Vlissingen Herneuzen Hansweert Zierikzee Hoog Water U.+NAP u.+NAP 2.38 2.08 3.05 2.24 3.49 2.30 4.14 L55 3.07 2.10 3.32 226 4.22 2.31 4.45 1.53 14.43 2.02 15.11 2.18 15.50 2.21 16.18 L38 15.11 2.06 15.39 2.20 16.23 2.24 16.48 1.40 u.- 8.38 1.83 9.20 2.00 9.56 2.18 9.25 1.35 Laag Water ■NAP u.—NAP 21.09 2.19 21.51 2.37 22.26 2.56 21.49 1.71 9.04 1.91 9.47 2.07 10.23 2.23 9.53 1.39 21.34 2.23 22.16 2.37 22.53 2.52 22.19 1.71 UIT DE ZONDAG. De waardering voor Diepen- brock stijgt. Steeds meer wor den zijn werken uitgevoerd. Op het gala-concert, dat ter gele genheid van de inhuldiging te Amsterdam werd gegeven, prijkte Diepenbrock op het pro gramma. Vanmiddag wordt uitgevoerd zijn Missa in Die Festo. Uit voerenden Het Kathedrale koor van de SL Catherlnakerk te Utrecht o.Lv. Sjef van der Eerden. Solist: Louis van Tul der. aan het orgel: Hendrik Andriessen (H 1 14,30). Hilversum I: 8 Nieuws; 8.30 Hoogmis in de kapel van het Moe derhuis der Fraters van Tilburg; 9.30 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Den Bosch (Gr.); 11.15 Gramo- foonmuziek; 12.35 Lunchconcert d. het Orkest zonder naam o.l.v. Ger de Roos; 13 Nieuws; 13.20 vervolg Lunchconcert; 14 Amsterdams Strijkkwartet, cyclus: 50 jaar Ne- derl. muziek: 14.30 Mlssa in die Festo van Aiphons Diepenbrock; 15 55 Muzikale tombola; 16.10 Sportreportage; 17 Kerkdienst uit de Emmakerk te Amersfoort: 18.30 Ned. Strijdkr.: 19.45 Fritz Kreisler, viool; 20.45 De gevleugelde dolk, luisterspel; 21.20 Jan Rietveld, tenor en Willy Francois, orgel; 23 Nieuws Hilversum II: 8 Nieuws; 9.15 Men vraagten wij draaien; 10 Meester-trio; 12 Staf muziekcorps v. d. A'damse politie; 12 40 Het da meskoor o.l.v. Bep Ogterop en Pierre Palla, piano; 13 Nieuws; 14 Alexander Brailowsky, piano; 14.30 Vijftig jaar Nederlandse muziek; 15.20 Filmpraatje door L. J. Jor- daan; 16.30 Reportagedienst en sportflitsen; 17.30 Het Wiener Bo- hème-orkest; 17.45 Sport; 18 Nieuws; 19 Studiodienst; 20 Nieuws 20 45 Hersengymnastiek; 21.35 Drie mannen ln de sneeuw, hoorspel; 23 Nieuws. MAANDAG. Wie het oratorium van Hon- negger: „Jeanne d'Arc au Bü- cher" hoort, zal niet nalaten te luisteren naar „La Danse des Morts". Van dezelfde componist Honnegger heeft het oratorium nieuwe vorm gekregen. Ook deze „dodendans" op tekst van Paul Claudel is van buiten gewone schoonheid. Dc uitvoe renden zijn: Jean Louis Bar- rault, declamatie. Charles Pan- zéra. Turba Rabier, Eliette Schenneburg, zang. André Pas cal. viool, l'Orchestre de la So- ciété des concerts du Conser vatoire en het koor Yvonne Gauverne o.l.v. Charles Münch <H. I 14.35). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9 Münchener Philharmonisch Orkest oLv. Oswald Ka basta: 11 Concert gebouworkest o.l.v. Herbert von Karsjan; 11.20 Van oude en nieu we schrijvers: 12.33 Ancora trio; 13 Nieuws; 14.35 Oratorium „La danse des Morts"; 15.30 Gemengd omroepkoor oJ.v. Fred Boshart; 16.45 Queens Hall Orkest o.lv. Sir Henry J. Wood; 17.15 Marinus Voorberg speelt de sonate in D voor piano opus 10 no. 3 van L. van Beethoven: 18 Dubbel Vier o. Lv. Alex Schellevis; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19 30 Het actuele geluid; 20 Nieuws; 20 15 Hollands strijk orkest o.Lv. Gerbrand Schürmann; 21.30 Marinierskapel; 23 Nieuws. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 9.35 Symphanie-orkest van Phila delphia o.l.v. Leopold Stokowsky; 10.45 de regenboog: 1120 Egon Pe tri, piano; 12.38 Harry James en zijn orkest: 13 Nieuws; 13.20 orgel spel door Johan Jongt 14 Stern en Zakin. sonate op. 30 no. 2 in c. kl. t. Beethoven; 14.45 Paljas, opera in 2 bedrijven. Ruggiero Leoncavallo; 16 Uit het duister, hoorspel; 17 De school is uit; 18 Nieuws; 18.45 Kwartet Jan Corduwener; 20 Nieuws; 20.15 Operette-program ma; 21.10 VolksconcertRadio Phil harmonisch Orkest oLv. Albert v. Raalte; 22.30 Actuele kanttekenin gen; 23 Nieuws. ZON EN MAAN. 19 September. Zon: Op 6.20 Maan: Op 19.18 20 September. Zon: Op 6.22 Maan: Op 19.28 onder 18.46 onder 7.11 onder 18.44 onder 8.22 (Ingezonden mededeling) Bij hardnekkige zenuw- en hoofd pijnen, migraine, hevige kiespijn en andere pijnen geeft Chefarine ,.4" onmiddellijk verlichting. In dit ta blet zijn 4 geneesmiddelen samen gebracht, ieder voor zich werel- beroemd. Eén ervan - Chefarox - beschermt de maag. Als U andere middelen slecht verdraagt, neem dan eens Chefarine „4". /T BEROEMDE GENEESMIDDELEN *T IN EÉN TABLET IC6CN PUNSN (N GPUP at TMUMtM

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3