PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Om de Itcdiaanse koloniën Montagebouw in Zeeland Engeland houdt de helm gereed Twee inbrekers gingen de boer op BILT Moskou trekt een wissel op de toekomst En gunt noch Engeland, noch Frankrijk voordeel Woningfabriek te Vlissingen werkt thans met 120 man Vandaag DE VOORSPELT Woensdag 15 Sept. '48 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg. Drukkerij Fa. F. van de Velde Jr. Vlissingen. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Algemeen Christelijke feestdagen. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN 191e Jaargang - No.216 ABONNEMENTSPRIJS: 30 ct. per week: 1 3.75 per kwartaal: franco per post I 4.— per kwartaal. Losse nummers 10 cent. ADVERTENTIEPRIJS: 12 ct. per mm., minimum p. advertentie 2. Giro nr 359300 P.Z CMiddelburg. Bureaux te Vlissingen: Vlamingstr. 16-18-20 (tijd.) tel. 10 en51 - Middelburg: Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55. tel. 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogerdstr. G 160. tel. 26 HET WERELDGEBEUREN Te Parijs is sedert Maandageen viermogendhedenconferen- tie aan de gang, waaraan wordt deelgenomen door dele gaties van Engeland, Frankrijk. Amerika en Rusland en waarop over de status van de Italiaanse koloniën wordt beslist. Het is een merkwaardig soort conferentie en de we reld was eigenlijk volkomen vergeten, dat er nog beslist moest worden over dit pro bleem. Maar de Russen dach ten eraan, al zet Berlijn dan ook de halve wereld onder hoogspanning en al zijn de internationale verhoudingen weinig beter, dan in de zomer van 1939. Waarom hebben de Russen zulk een haast? Want zij zyn het, die op het houden van deze conferentie hebben aan gedrongen Het is duidelijk. Rusland vreest, dat uitstel van de Italiaanse kwestie zal leiden tot het verkrijgen van vaste voet door Engeland of Frankrijk, of door deze bei de staten in het Noord Afri kaanse gebied Daarom en omdat het zelf natuurlijk niet de minste kans heeft om een deel .van de bult binnen te slepen, geeft 't er de voorkeur aan, dat de Italianen of wel hun koloniale gebieden ge heel, of wel gedeeltelijk te rugkrijgen. M Voor Italië een buitenkant je... Tot zover is alles duidelijk. Maar nu komt het merkwaar dige. De Russen hebben tijdens de conferentie plotseling een geheel ander standpunt inge nomen. Reuter meldt: Een woord voerder van de Franse delega tie heeft meegedeeld, dat de Sowjet-Unic een „geheel nieuw voorstel" heeft gedaan, n.l. de plaatsing van alle voormalige Italiaanse koloniën onder in ternationaal trustschap. Dit Berlijners zijn zeer verontwaardigd. De veroordeling van vijf Berlijners. Als protest tegen de veroor deling door het militaire Sow- jet-gerechtshof van vijf Berlij ners, (onder wie een jongen van 16 jaar) uit de Westelijke sector tot 25 jaar dwangar beid wegens medewerking aan de onlusten bij de Brandenbur ger Tor, wordt Woensdagmid dag een massa demonstratie gehouden in het gemeentehuis van Schöneberg. Deze wordt georganiseerd door de S.P.D., C.D.U., L.P.D. en „Onafhanke lijke Vakvereniging". De lande lijke besturen hiervan hebben een resolutie aangenomen, waarin krachtig wordt gepro testeerd tegen de wijze, waar op het proces is gevoerd en te gen de hoge straffen en waar in herziening van het vonnis in het openbaar wordt geëist. Nieuwe zitting Brits parlement. KORTSTE TROONREDE DER HISTORIE. De koning van Engeland heeft Dinsdag een nieuwe zit ting van het Engelse parle ment geopend met een rede van 74 woorden, naar men aanneemt de kortste rede, die een Brits vorst ooit bij een dergelijke gelegenheid heeft gehouden. De regering heeft het par lement in zitting bijeengeroe pen alleen met bet doel, het wetsontwerp ter beknotting van de bevoegdheden van het Hogerhuis in tweede lezing te behandelen. De regering hoopt hiermede te bereiken, dat de wet op de nationalisatie van de staalindustrie beide huizen kan passeren voor de nieuwe algemene verkiezingen, die uiterlijk in 1950 moeten wor den gehouden. De koning zei in zijn rede, dat het niet in de bedoeling lag, andere aangelegenheden aan het parlement voor te leg gen in deze zitting. De zitting zal twee weken duren. Kwestie Haiderabad in de Veiligheidsraad. Donderdag a.s. zal de Veilig heidsraad in buitengewone ver gadering bijeenkomen ter be spreking van de kwestie Haide. rabad. Troepen van India zijn op alle fronten voortgetrokken. voorstel werd van de hand ge wezen. Uit verdere berichten blijkt, dat het Russische voorstel aan gaande een Italiaans trust schap 's morgens behandeld is, terwijl dat betreffende een in ternationaal trustschap des avonds aan de orde is geko men. Douglas (V.S.) sprak zijn verwondering uit over de te genstelling tussen het oude en het nieuwe Sowjet-voorstel. Alle kans op „gedeeltelijke ge noegdoening" is krachtens het nieuwe Sowjet-voorstel voor Italië verkeken. Intussen hebben de Ameri kanen meegedeeld, dat ze En geland zullen belasten met het toezicht op Cyrenaica. Soma- liland zou gedeeltelijk Italiaans en gedeeltelijk Ethiopisch wor den. Woensdagmorgen werd uit Parys gemeld: Het lot der voormalige Ita liaanse koloniën zal aan de V. N. voorgelegd worden, daar de afgevaardigden der vier grote mogendheden het tijdens de nachtzitting niet eens zijn ge worden. Zelfs over de vorm der on enigheid, aldus Reuter, kon men het niet eens worden. Queuille krijgt steun. Maar de Gaulle koestert hoop....... Da Franse Nationale Verga dering heeft met 335 tegen stemmen haar instemming betuigd met de nieuwe rege ring van Henri Queuille. De stemming volgde na een onbelangrijk debat over de al gemene politiek der regering Het onderwerp van de stem ming was een motie van de re gering, het debat voor onbe paalde tijd te verdagen. Generaal de Gaulle heeft op Corsica meegedeeld, dat hij de „vaste hoop" koestert spoedig geroepen te worden tot „een nationaal leiderschap, dat de grootheid van Frankrijk waar dig is". Overeenstemming te Moskou? Waarnemers te Moskou me nen uit het gedrag van de Westeljike '.afgezanten na af loop van de bespreking met 3Iolotof te kunnen concluderen, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat men tot over. eenstemming is gekomen. Men verwacht niet, dat de afgezan ten een communiqué zullen pu bliceren. Misschien zou dit Woensdag kunnen gebeuren. Koningin Juliana één dag in Londen. PARTICULIER BEZOEK. Koningin Jnliana heeft Dinsdag onverwacht een par ticulier bezoek aan Londen gebracht en heeft aldaar en kele inkopen gedaan. In de overvolle straten werd zij niet herkend. H. M. maakte de reis met Prins Bernhard en een Ne derlandse detective in een particulier vliegtuig, door dy' Prins bestuurd. Omstreeks 11 uur kwamen zij te Londen aan. Zij bracht meer dan een uur door in de John Ruskin-school, voor gedeelte lijk blinde kinderen. Zij toon de diepgaande belangstelling voor de moderne middelen en methodes, die op deze school in gebruik zijn. In het begin van de avond men van het vliegveld Northolt weer naar Neder land vertrokken. Prins Bernhard sprak over de N.I.W.LN. Ter gelegenheid van het feit, dat het Dinsdag twee jaar ge leden was, dat de NIWIN haar werk begon, heeft Z.K. H. Prins Bernhard Dinsdag avond via beide zenders over het werk van deze instelling een rede gehouden. Hij schetste de betekenis van het NIWIN-werk 9V2 millioen gulden kon aan de verzorging van de troepen in Indië besteed worden en maakte met dankbaarheid ge wag van het werk der NIWIN- comité's. De Prins wekte alle medewerkers op, ondanks klei. nere of grotere tegenslagen, dit fraaie werk voort te zetten en deed een beroep op de offer vaardigheid van 't Nederlandse volk om de derde kerstpakket- tenactie tot een succes te ma ken. De intocht in Den Haag. Van de intocht van H.M. Koningin Juliana te 's-Graven. hage op Zaterdagmiddag 18 Sept. zal een radio-reportage worden uitgezonden van on geveer 15 tot 16 uur over bei de zenders Hilversum 1 en Hilversum 2, als gezamenlijk programma. Particuliere Amerikaanse credieten. Aan West-Europese industrieën. Enige New Yorkse eommis- sionnairs In goederen hebben volgens de „New York Ti mes" een pLan ontworpen om de Amerikaanse handel met de landen van de Benelux en West Duitsland uit te brel- dpn, zonder dat hiertoe ge bruik wordt gemaakt van de bemiddeling van de Marshall hulp. Het plan omvat een sy steem voor credieten op kor te termijn. Volgens dit sy steem zullen de New Yorkse commisionnairs aan Europese fabrieken credieten verlenen voor de aankoop van grond stoffen, in ruil waarvoor zij een bepaald percentage van de productie der eindfabrika- ten zullen verkrijgen om in de V.S. te verkopen. Aan een Duitse chemische maat schappij is reeds een crediet verleend van 500.000 dollars en de eerste zendingen van eindfabrlkaten ter terugbeta ling van het crediet komen thans in de V. S. aan. Tot de producten, waarvan de aanvoer naar verwacht wordt zowel in West Europa als in de V.S. als gevolg van dit nieuwe systeem groter zal worden, behoren textiel, staal en chemicaliën. Volgens de New Yorkse commissionnairs brengt het plan vier belangrijke weder zijdse voordelen mede, die het Europese herstel zullen be vorderen, n.l. 1) de opening van grotere buitenlandse markten voor Amerikaanse producten, welke niet aan uitvoercontrontröle onderwor pen zijn. 2) onmiddellijke sti mulering van de activiteit van West Europese fabrieken. 3) een winstgevende exploitatie van de fabrieken, dank zij de Amerikaanse kennis. 4) een vergroting van de uitvoer van essentiële goederen uit West Europa naar de V.S Naar verluidt konden krach tens .het credietplan tot dus verre reeds textielgoedern en chemicaliën op voordelige wijze in de V.S. worden ingevoerd. Men treft thans voorbereidin gen voor de invoer van stalen buizen volgens dezelfde metho de. Het soc. dem, congres te Dusseldorf. Het congres van de Duitse sociaal-democratische partij, tc Dusseldorf bijeen, heeft een beroep op de Duitsers gedaan alle krachten in te spannen teneinde de Sowjets te dwin gen zich uit Duitsland terug te trekken. Het congres be sloot te protesteren tegen de vonnissen van 25 jaar arbeids kamp, door een Sowjet-recht- bank uitgesproken tegen vijf Berlijners. in verband met de incidenten van j.l. Donderdag. Het vonnis heeft ten doel, al dus de protestresolutie, „elke inwoner van Berlijn en van de Oostelijke zóne te vertellen, dat oppositie tegen de terreur zyn einde zal betekenen". België levert meer bouwmateriaal! Er is goed nieuws voor de woningbouw. Maandag is hef bericht afgekomen, dat Nederland 1 millioen dakpannen ge leverd krygt uit België. Een deel daarvan is bestemd voor Zeeland, dat in verband met de dakpannenschaarste ernsti ge vertraging ondervindt bij zyn woningbouw. Dan heeft België de toezegging gedaan nog voor het ein de van het jaar 70 millioen stenen te leveren, hetgeen in ver band met de te kleine steenproductie in Nederland eveneens een uitkomst betekent. DE MONTAGEBOUW. De vraag is gesteld: Hoe staat het nu met de montage- bouw in Zeeland. Het ant woord op die vraag kan be moedigend zijn. Het gaat goed met de montagebouw. Voorals nog moet men echter van de aantallen geen overdreven voorstelling hebben. In geheel Nederland kwamen van alle montagesystemen tot 1 Sept. j.l. tezamen 1000 woningen gereed. Wanneer men nu weet, dat minister In 't Veld voor dit jaar en 'de twee volgende jaren rekent op 37.500 mon tagewoningen, dan is het wel duidelijk, dat er nog heel wat te doen valt. DE VLISSINGSE FABRIEK. Zeeland bezit een fabriek van montagewoningen in Vlis singen. Het personeel in deze fabriek van de firma Muis en de Winter is thans gestegen tot 120 man en de directie is zeer tevreden over de snelle wnze, waarop de ongeschoolde arbeiders zich hebben be kwaamd voor hun taak. Zo gunstig zyn de ervarin gen met de montagebouw te Vlissingen, dat de firma Muis en de Winter besloten heeft een tweede woningfabriek te bouwen in Drente. Men heeft daar Emmen als plaats van vestiging gekozen. Op het ogenblik levert de Vlissingse fabriek materiaal voor twee woningen per dag, welke productie binnenkort zal stijgen tot 3 woningen per dag. Mèh neemt aan, dat een pro ductie van circa 750 woningen per jaar de normale afzet van de fabriek zal worden. DE OPDRACHTEN. Behalve de bouw van een groep montagewoningen te Vlissingen, heeft de fabriek opdracht voor de levering van 90 woningen te Sas van Gent. Binnenkort zullen vermoedelijk nog opdrachten komen uit drie andere plaatsen in Oost- Zeeuwsch Vlaanderen voor een totaal van circa 300 woningen. Dan heeft Yerseke interesse voor 40 woningen. Tenslotte is het waarschijnlyk, dat ook Vlissingen tot verdere monta gebouw zal besluiten. DE EERSTEN GEREED De eerste woningen van de Zeeuwse fabriek zullen te Vlis singen over vier weken voor bewoning gereed zijn. Men heeft uiteraard by deze eerste woningen de nodige ervaring moeten opdoen. Zo duurde het bijvoorbeeld voor het eerste blokje van 6 woningen precies vier weken aleer de „mallen" voor het storten van de ge vels gesteld waren. Nu is men zover, dat op de bouwplaats 9 huizen in 4% dag in ruw bouw gereed komen! Wel een groot verschil. „Ik heb niet kunnen denken' zeide de heer De Winter onsi „dat we deze snelheid zouden bereiken". Tijdens het opzetten van de woningen te Vlissingen heeft men het werksysteem zorgvul dig getoetst en verbeterd, waardoor aanzienlijke arbeids besparing verkregen kon wor den. Men beschikt te Vlissin gen nu over 2 bekistingen voor het compleet storten van de gevels enz. voor tweemaal zes woningen. Aangenomen wordt, dat deze bekistingen kunnen dienen voor totaal circa 500 woningen en daarna vervangen moeten worden. NIEUW TYPE Te Sas van Gent wordt een nieuw type woningen gebouwd, waarvoor het ontwerp is ge maakt door de architect Lau- rentius te Oegstgeest. Dit brengt mee, dat voor deze ge vels ook een nieuwe bekisting gemaakt wordt. Straks krygt dus het publiek reeds de keuze uit twee woningtypen. Tenslotte vernamen wfl nog, dat ook in Ned. Indië en West-Indië belangstelling bestaat voor het product van de Zeeuwse wonlngbouw- fabriek en dat export van woningen in de toekomst geenszins is uitgesloten! ...wordt ex-koning Um- berto van Italië 44 jaar; ...vieren Costa Rica, Guatemala, Honduras, Nicaragua en Salvador onafhankelijkheidsdag (1821); ...is het 50 jaar geleden dat de in 1936 te Hil versum overleden dichter J. J. Slauerhof te Leeu warden werd geboren. Vuur der vrijheid in Bayeux. De bevrijdingsfakkel. die Maandag door Montgomery werd ontstoken, is Dinsdag ochtend in Bayeux aangeko men. Zoals bekend komt het bevrijdingsvuur Zaterdag in Eindhoven aan. MORRISON KONDIGT NIEUWE DEFENSIE MAATREGELEN AAN. Meer vliegtuigen, meer manschappen. De Engelse regering heeft besloten, dat de militairen, die in de komende paar maanden gedemobiliseerd zou den worden, nog drie maan den in dienst moeten biyven, indien zy hun eenheden nog niet verlaten hebben, aldus heeft Morrison, plaatsvervan gend minister-president, be kend gemaakt in het parle ment, dat in speciale zitting bijeengeroepen was om de Het nieuwe gebouw van de Geref. Kerk te Vlissingen, is Dinsdag j.l. In gebruik genomen. Voor het verslag van deze plechtigheid verwijzen wij naar pag. 2. Ook Zeeland behoorde tot hun operatiegebied. Nu komen zij voor de Officier van Justitie. De 40-jarige M. M. uit Breda, die, zoals reeds gemeld, in Goes 3000 van een inbraak op zak had, heeft heel wat op zijn kerfstok, evenals trouwens zijn „compagnon in de mis daad", de 23-jarige M. de B. uit Willebrord, die in zijn wo ning werd aangehouden en die nog tweeduizend gestolen gul dens op zak had. De twee mannen legden zich speciaal toe op het bezoeken van vrijstaande boerderijen in de tijd dat de bewoners op het land bezig waren. Zij wisten steeds leen manier te vinden om de woning binnen te komen en met geld, distributiebeschei den en sieraden te verdwijnen. Doorgaans liet het illustere tweetal weinig of geen sporen na, zodat de politie telkens weer voor puzzles kwam te staan. De inbraak, die de heren op 7 September te Lepelstraat in Noord-Brabant bij een boer hebben gepleegd en waarbij zij j 5100 buitmaakten, is hun noodlottig geworden, want een rijwielhersteller, waar zij een lek bandje lieten, repareren, kon een vrij nauwkeurig sig nalement opgeven. Slagers-orgeldraaiers. Dinsdagmorgen ver. scheen een groep slagers uit Groenlo op de ker- mismarkt te Lichten voorde met een „piere ment", om op deze wijze „nog iets te verdienen". Indachtig de ratten vanger van Hamel n be- vestigden de boeren in derhaast de koeien met een extra-touw aan de marktopstand. Indo-Europeanen geen „echte" Nederlanders. De Groter Nederland-actie, de Vereniging Kolonisatie Nieuw- Guinea, de Nieuw-Guinea Vrou wenbond, De Vaderlandse Club en de Nederlands-Indische Pensioen- bond hebben aan minister Drees 't volgende telegram gezonden: „Blij kens een artikel in het te Batavia verschijnende Dagblad van 11 September, geschreven door een redacteur vanuit Nederland, zou Uwe Excellentie hebben betoogd de Indo-Europeanen zijn Neder landers. maar niet in die engere zin, waarvan ik zoeven sprak. De ze uitlating wekte onder tiendui zenden Indische Nederlanders hier te lande grote ongerustheid en ver bittering, aangezien zy huiruit moesten concluderen, dat de eeuwenoude band tussen Europese en Indische Nederlanders verbro ken wordt. Wij verzoeken drin gend nadere toelichting of de be weerde uitlating inderdaad is ge bezigd en zo ja, in welk verband teneinde de tienduizenden zich Nederlander voelende Indische Ne derlanders. gerust te stellen". Bij de arrestatie öntkendé beiden aanvankelyk alles, doch naderhand gaven zij toe Inge broken te hebben in vele Bra bantse gemeenten en in Yerse ke. Zij worden vandaag voor de officier van justitie, te Bre da geleid. Varkensvlees in plaats van graan? (Van onze Haagse redacteur.) In de Stichting voor de Landbouw is het denkbeeld ge opperd de graanregeling voor het kleine boerenbedryf te la ten vervallen, waardoor dit be drijf van een rüime hoeveel heid veevoeder verzekerd zou zijn. Indien hiertegen van over heidswege bezwaren bestaan, geeft men een ander plan in overweging. Indien namelijk de opheffing van de graanaan- slag onaanvaardbaar blykt, zou men de kleine boer in de gelegenheid kunnen stellen om in plaats van zijn graan, een evenredige hoeveelheid var kensvlees te leveren. Dat zou aan de ene kant een verhoging van de varkensvleesproductie tengevolge hebben, hetgeen de huidige vleesvoorziening ten zeerste ten goede zou komen: aan de andere kant zou deze verdeling van de producten het kleine bedrijf meer renda bel maken. De commissies, die zich met deze kwesties hebben bezig ge houden, zullen over de leve ring van varkensvlees, inplaats van graan, gunstig aan de Stichting voor de Landbouw adviseren. „Baronesse" liep tegen de lamp. De pseudo-baronesse. die de zer dagen met de noorderzon uit Tegelen was vertrokken zonder de rekening te betalen van haar vijfdaags verblijf in een hotel aldaar, is te Alk maar gearresteerd. Bij een winkelier aldaar had zij een paar kousen gekocht. Zy had daarbij eenzelfde verhaal op gedist alg zij in Tegelen tegen over de gedupeerde hotelhou der gedaan had. Nadat de winkelier zijn winkel had ge sloten en aan zyn vrouw ver telde, dat hij een Deense Ba ronesse in zijn zaak had ge had, die in nauwe relatie stond met de Koninklijke familie, kwam hij tot de ontdekking, dat het de oplichtster moest zijn geweest, waarover zijn vrouw juist in de krant het bericht had gelezen. Terstond werd de politie gewaarschuwd, die er enkele uren later in slaagde de vrouw, die inmid dels gepoogd had in een te huis tot bescherming van meisjes onderdak te krijgen, te arresteren. Het bleek de 30-jarige dienstbode T. H. uit Winterswjjk te zyn. bevoegdheden van het Hoger huis le bespreken. Volgens Morrison zal de sterkte van de Engelse strijd krachten aan het eind van het jaar 80000 man meer zijn dan indien het oorspron kelijk programma was ge volgd. Weldra zal voor de drie categorieën der strijd krachten een speciale lich tingsactie worden ingezet. „Ook moeten wij de verbete ring van de uitrusting, in het bijzonder op het gebied van luchtverdediging en infante- riewapens, bespoedigen." Morrison zeide, dat deze verklaring niet „in de geest van een paniek moet worden opgevat. Wij betreuren het, dat een dergelijke verklaring moet worden afgelegd." GEEN ANDERE KEUZE. „De toestand geeft reden tot ongerustheid en in deze omstandigheden heeft de mi nister-president my verzocht deze verklaring in varband met de defensie af te leggen. De regering heeft geen an dere keuze dan deze voor zorgsmaatregelen te nemen." De productie van bepaalde gevechtsvliegtuigen wordt thans bijna verdubbeld. „In zake de luchtmacht moeten wii niet alleen in onze eigen behoeften voorzien, doch ook in die van andere landen, on der welke die van de Weste lijke Unie, die van Britse ty pes gebruik maken". Morri son voegde er nog aan toe, dat de regering hoopt, dat deze maatregelen, al zullen zy enige invloed hebben op Engeland's economie niet 't herstel van het land op eni gerlei wyze in gevaar zullen brengen. Kleurenfilm van Alsem in beslag genomen. De verwijzingsofficier van de commanderend generaal heeft do kleurenfilm, die de clmu'at Henk Alsem gemaakt heeft van de inhuldlglngs- en jubi leumfeesten in beslag genomen. Tevens is de heer Alsem ge schorst in zjjn functie van ka pitein b\j de legerfilmdienst. (Het betreft hier niet de kleu_ renfilm, die Willy Mulens heeft uitgebracht. De film van Al sem is echter eveneens hier en daar in vertoning gebracht. Red.) Schoonzoon van admiraal Helfrich vermoord. Zondagnacht is op de rubber- onderneming „Kawoeng" by Wanaradja ten Oosten van Bandjar de dertigjarige em ployé G. J. A. Nijhuis. die ge huwd was met de dochter van adm. Helfrich, vermoord. Het slachtoffer was gehuwdl a od- slachtoffer laat een weduwe en twee kleine kinderen na. De administrateur en twee collega's van dezelfde onderne ming zijn ongedeerd. De vijfde employé was met verlof. Me vrouw Nijhuis en de beide kin deren bevonden zich in Ban doeng. Baron Krayenhoff overleden. Te Wassenaar is in de ou derdom van 83 jaar overleden C. R. Th. Baron Krayenhoff, oud-hoofdambtenaar van de Nederlandse Spoorwegen, ere voorzitter A.N.V.V., lid Raad van Beheer Kon. Ned. Jaar beurs en oud-lid dagelyks be stuur A.N.W.B. Baron Krayenhoff werd op 6 Juni 1865 te Nieuwediep ge boren. Hij was rechtsridder van de Johanniterorde, Ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw, commandeur in de Orde van Oranje Nassau en drager van vele buitenlandse orden. De crematie zal geschieden op Vrijdag 17 September a.s., na aankomst trein 12.09 te Westerveld. Met ingang van Woensdag Is het brood in Frankrijk 45 duur der. tengevolge van een nieuwe verhoging van tarweprijzen. ZUID-WESTELIJKE WIND. Geldig tot Woensdagavond: In het Zuiden van het land plaatselyk nog wat ochtend mist. Vrij veel bewolking met later plaatselijk enige lichte regen of motregen. Zwakke tot matige, later vooral in het Noorden, weer toenemen de wind tussen Zuid en West. Op de meeste plaatsen iets hogere temperaturen dan gis teren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1