De roep van JUNGLE PIMPERNEL Anti-Enqelse stemming in Zuid-Afrika Geloof de zwendel niet Bij de eenzaamste man ter wereld Fruitoogst is matig Geen bevoorrechting meer van Engelsen bij immigratie in Zuid-Afrika TWEEDE BLAD PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 13 SEPTEMBER 19*8 De kruistocht van de Catalina P 85 Die dagen spreek ik met Reverend Kenneth Troutman, met Jungle Pimpernel en we spreken met elkaar. We doorkrui sen een klein stukje van de vallei, we doorwaden de moe rassen en beklimmen de heu-vels, die het grote meer om zomen. Het is een kostelijkmaat. Het is niet koud en het is, ook al staat de zon recht in de vallei, niet warm. Het is het klimaat van het Zwitserse hooggebergte en ik voelt", e me in vier maanden niet zo fit, zo sterk als hier in de vallei der Ekari's. 1 Wc willen teveel tegelijk doen, deze paar dagen. We willen iets zien, iets leren van het leven van deze wilde stam, die zich nog in vrijwel onge repte natuurstaat bevindt, zij het dat rar. Troutman via we gen van geleidelijkheid, poogt enkele der allerzonderlingste gebruiken en zeden van dit volk te wijzigen. Maar dit moet met zoveel tact. dat men voorzichtig gebeuren de bevolking niet tegen zich krjjgt. RECHT. Die middag zitten we voor de hut van de zendeling en er wordt recht gesproken door Jungle Pimpernel. Dat is no dig, want er zijn dingen ge beurd. in de twee jaar van af wezigheid van Kontolulle, die nodig uit de wereld moeten. Een paar leden van de clan hebben de Jappen eind '44 diensten bewezen.. Ze hebben de Jappen verscheidene malen zoete aardappelen en vis uit het meer gebracht, ofschoon Kontolulle dit strikt verboden had. De hoofdman van de clan komt het vertellen. In drama tische bewoordingen bezweert hij Jungle Pimpernel wat er gebeurd is. En met wanhopige Oe vreemdstt dag in mijn leven V.. fgebaren besluit hg zijn einde- oos uitvoerig betoog wht moet er met deze mannen ge beuren? Er is, volgens hem, maar één oplossing: de dood. En zo snel mogelijk. Maar men heeft de dood niet willen laten komen, eer Kontolulle zelf recht gesproken heeft, als de alwijze Grote Witte Vader van Verre. SALOMO. Ik zie van terzijde Jungle Pimpernel aan. Het moet een Salomo-oordeel worden, want Jungle Pimpernel dorst hele maal niet naar het bloed van deze paar Papoea's, die eens een keer zoete aardappelen 1 ae Japi vis uit het meer aan gegeven hebben. Ook al had hij het hun dan verboden. Daar staan ze, de „collaborateurs" Daar staan ze, een beetje beschaamd en volledig in het besef dat de doodstraf zal vol gen. Ze zullen wel gespeerd worden, direct. Nudat is dan het einde en de demonen hebben het blijkbaar zo ge wild. En als Kontolulle het zegt moet het ook rechtvaar dig zijn. Jungle Pimpernel denkt diep na. Hij staats somber en ern stig naar de grond. Alle Pa poea's zien toe. Wat zal de va der zeggen? HET OORDEEL. Dan komt het oordeel: de mannen die de zoete aardap pelen gaven en de vis uit het meer, weten dat ze verkeerd deden. Dat is een grote straf. Ze hebben geleden omdat ze 't gedaan heboen en groter straf bestaat er ter wereld niet. Maar de clan, de mannen van het volk der Ekari's, moeten nu goed begrijpen dat de oor log voorbij is. riet is vrede alle mensen zijn weer goéd en de aarde draait ongestoord verder. De mannén die, zich het beste hebben gedragen zullen belpond Worden,, .dat hebben ze - verdiend. Ieder krijgt een bjjl, ieder krijgt 20 schelpen. En nu gaan-we aan-het werk, ieder kan weer rustig zijn ei gen zoete aardappelen "verbou wen en via üit het meer halen. Het is vrede opaarde en de grote gele vjjand van overzee bestaat niet meer. Zo spreekt Jungle Pimper nel. Uitvoerig, langzaam, met nadruk op vele - woorden. En De Olympische film heeft gedraaid. „De Olympische spelen 1948", een kleurenfilm .van J Arthur Ranks, is voor het eerst in Amerika vertoond. De film .werd van Londen naar Chicago gevlogen voor de wereldpremière in het Apollo-theatër. Sportver slaggevers gaven toe dat de film fotografisch zeer ge slaagd was en de snapshots van de athleten uitnemend uitgekozen. Voorts was vol gens hen de verbindende tekst góed verweven met de mu zikale .achtergrond- de mannen van de clan der Ekari's zien hem aan. Aan dachtig, mee-knikkend, begrij pend. Ja, zo is er goed gespro ken, het is vrede op gans de wereld. En ze gaan heen en morgen zullen ze hun zoete aardappelen planten en de vis uit het meer halen. KOOPWAAR. Wij zien het leven van de clan en het is een heel vreemd, een heel zonderling leven. Daar kan men, als westerling, niet zo goed bij, de eerste da gen. Hier koopt de man zich een vrouw voor 20 schelpen. Of voor drie jonge gezonde varkens. Dat is een dure prijs en het ergste is dat hij de fa milie van de vrouw ook moet onderhouden. De vrouwen heb ben het niet zo gemakkelijk aan de meren, waar de stam der Ekari's leeft! Het is zoals Jungle Pimpernel het zei: de vrouw hier is alleen een lust en lastdier. Zij moet werken. De man jaagt en vist. En rookt en voert oorlog. Oorloghet mag dan „vrede" zijn in het verre Wes ten, op 8 dagmarsen van de meren is het oorlog. Al een hele tgd. De hoofdman van de Elkari's heeft het Kontolulle gezegd: hij moet er maar eens heengaan. Ik zie aan het ge zicht van Jungle Pimpernel dat hg niets liever wil dan dat, maar hij kan niet. Hg heeft zijn werk in Biak. Hier aan de meren komt een ande re Kontolulle: Meyer Ranneft. Hij zou met de Catalina mee- gevlogen zijn, tegeljjk met zijn levensmiddelen en medicgnen. Maar Meyer Ranneft had een zware aanval van dysenterie en hij moest thuisblijven. Hij komt later. Maar het voedsel en de medicijnen en de werk tuigen en de wapens zgn ge bracht. en liggen te wach ten in het huis van Kenneth Troutman. FILM. Wassenburg neemt honder den meters film op, deze da gen. HU is begeesterd over al les wat hg voor het oog van de camera kan krUgen. Eu*t zUn vuurmakende Ekari's, dan sende vrouwen, speergooiende mannen en slapende Pa poea's. Die slapen in een om heining van 3 by 3 meter, met mannen en vrouwen en kin deren samen. Op en over en door elkaar. De regen klettert over het afdakje en de rook vult het verbiyf tot stikkens toe. En de temperatuur daalt tot 1 of 2 groJden boven het vriespunt en kl?ren kent men niet aan de wisselmeren Enkele Europeanen waren hier vóór ons. Bestuursambte naren, een zendeling, een vlie genier, een enkele ontdekkings reiziger, die na het zien der meren gekomen is. Het is een zonderlinge ervaring te weten, dat men zich bevindt in een land, dat nauwelijks 10 jaar geleden nog volkomen onbe kend was en dat wg hier zijn als eerste cameraman en eer ste vertegenwoordiger van haar die men pleegt te noemen de Koningin de aarde. GESPREKKEN. Jungle Pimpernel is vaak uren weg. Dan zit hg ergens te spreken met een man. Lang en ernstig. Of er zijn wat vrou wen om hem heengeschaard, die fluisterend vertellen. De dingen die ze vertellen zal nie mand ooit horenZe zijn alleen bestemd voor Jungle Pimpernel. En voor niemand anders. Maar wat ik wèl hoor. die laatste avond en die laatste nacht, dat zijn de verhalen van de wildernis, verteld door Jean Victor de Bruyn. En wjj zitten bij hem, aan de uit boomschors gesneden tafel en luisteren. Opnieuw regent het. Uur na uur. Heel de avond, heel de nacht door. En op nieuw zitten de mannen van de clan om de hut. We horen die nacht hoe vreemd dit land is, hoe vreemd dit volk. En ik hoor de verha len van de demonen die rond en bij en in dit volk leven. En we zien iets van het onbe schrijfelijk moeilijke werk dat rimboe-lopen heet. We zien een eenzame Hollandse jongen de wildernis intrekken, zich schuilhoudende voor de Jappen, die maand na maand jagen op hem en eindelijk tot de conclu sie komen, dat Jungle Pimper nel niet bestaat. Dat hij alleen maar legende is, een sprookje van bijgelovige Papoea's aan dat grote meer. GEEN LEGENDE. Maar Jungle Pimpernel is geen legende! Hg is de meest baarlijke realiteit en altijd is hij ergens, ergens in de ont zaglijke oerwouden van dit land, dat ligt aan het einde der wereld. En uit de modder van dit land, uit de koortmoe- rassen, waaruit de malaria op- De bestormers van het Berlijnso Raadhuis forceren de toe gangshekken om de demonstraten binnen te laten. walmt, uit de ijzige kou der bergvalleien en uit de storm wind van de hoogste toppen, draagt hij met zich mee dat armzalig stukje linnen, ge kleurd met drie banen: een ro de, een witte en een blauwe. Als we heengaan, de laatste dag, terug naar de Catalina die drijft in het meer, volgt heel de clan ons. De mannen hou den hun bogen geklemd en zien er somber en treurig uit. De vrouwen staan langs het smalle, modderige bospad en hun ogen drinken het beeld in van de mannen die langs ko men: maar die gezichten tril len en beven als die éne langs komt: die magere bruine man, met het flodderige khakl en de vriendelijke bruine ogen. Dat is Jungle Pimpernel, die teruggaat naar de Verre We reld. ANTHONY VAN KAMPEN. Cultureel verdrag met Zuid-Afrika De Zuid-Afrikaanse eerste minister, dr. Malan, heeft voor de Volksraad verklaard, dat de Nederlandse regering reeds meermalen aan de Unie een cultureel verdrag heeft voor gesteld. De premier meent, dat thans het ogenblik gunstig is om zulk een accoord met een der landen, die op cultureel gebied met de Unie zo nauw verwant zijn, af te sluiten. SPOORWEG-T.B.C.- BESTRIJDING. Op 17 September zullen overal in het land de slachtoffers van het spoorwegverzet worden her dacht. Op deze dag zal op en bij alle stations gecollecteerd wor den voor de t.b.c.-vereniging der Ned. Spoorwegen. Te sterke Duitse sympathieën? KAAPSTAD, September. Zuid-Afrika staat op het ogeblik op de drempel van de grootste periode van zijn geschiedenis. Het is in het be zit van een enorme rijkdom aan ertsen, goud, diamant, steenkool en andere grondstoffen die een natie groot kunnen maken en het wacht slechts op mensen en kapi taal om dit alles tot ontwikkeling te brengen. Sedert het einde van de tweede wereldoorlog hebben vele duizenden Engelse emigranten en belangrijke vermogens hun weg naar Zuid-Afrika gevonden. Thans echter is in Engel se kringen bezorgdheid gere zen ten aanzien van de ver dere economische ontwikke ling van de Unie, door de verklaring van de minister van Binnenlandse Zaken, dr. Dönges, dat de bevordering van de immigratie uit En geland door de regering zal worden stopgezet. De minister wil aan de eenzijdige bevoordeling van Engelsen een einde ma ken en aan andere volkeren met name aan de Nederlan ders een kans geven. „Slechts de besten zgn goed genoeg voor Zuid-Afrika" De.tweede president van de Tsjecho-Slowaakse Republiek, Dr. Edward Benesj, is te-Praag ter aarde besteld.-De stoet onderweg van het Panthéon naar het Nationale Theater. De baar, geplaatst op de affuit van een stuk geschut, begeleid doorgewapende arbeidcrsQliUtie. zegt dr. Dönges, doch hoe, zo vraagt men zich af, kan men van te voren bepalen of iemand een Vanderbilt of een Henry Ford zal worden. Wat op het ogenblik gebeurt, zegt de „Sunday Times", is dat „kleine mannen met een bekrompen geest bang zgn om anderen binnen te laten, voor het geval er misschien niet genoeg is om rond te komen, een opvatting die niet verder komt dan de keuken deur." De „Sunday Express' her innert dr. Malan er aan, dat hy het buitenland er van heeft beschuldigd misvattin gen te koesteren ten aan zien van de bedoelingen van de Nationalisten ln Zuid- Afrika, doch dat met name zijn immigratiepolitiek er niet toe zü bijdragen om in bepaalde landen overzee een betere indruk van de nieuwe egering te vestigen In de „Eastern Provincie Herald",. Post Elizabeht, wordt er-op. gewezen- dat de immigratiepolitiek van de nieuweregering niet heteco nomische welzgn van het land .'op het oog heeft maar alleen gericht, is-op het ver sterken - van de politieke meerderheid. In de toekomst zullen nameiyk eventuele Im migranten. nauwkeurig- wor den onderzocht met .net oog op hun mogelijke snelle aan passing aan het (nationalis tische) volksbeeld van Zuid- Afrika. Het blad vraagt zich af of vele Nederlanders, met hun traditionele vrijheidsge voel deze proef kunnen door staan. Een ander Engels blad de „Natal Daily News" .uit Dur ban: citeert een uitlating van dr. Diederichs, die zeide: „Aan -de ene kant staat het Liberalisme met zfjn geloof in de vereniring van indi viduen" en ae zogenaamde persoonlijke vrijheid.Aan de andere kant staathet Natio nalisme met zjjn geloof dat het individu zgn grootste vrijheid vindt 'in de staat. Het blad bespeurt Invloed van het Duitse nationaal-so- clalisme. Intussen zjjn de deportatiebevelen aan Duit sers, die de Unie moesten verlaten op grond van hun houding gedurende de oor logsjaren, ingetrokken. Duit se kinderen, die door Afrika ners zijn geadopteerd, zijn op weg naar hun nieuwe vader land. Het ministerie van Handel en Industrie publiceert lijsten van Duitse firma's, die graag zaken met Zuid-Afrika willen doen. En in „Die Burger", het dagblad van de Nationa listische Party, werd één de zer dagen een brief in het Duits afgedrukt van een in woner van Duitsland, die het „Zuid Afrikaanse Boerenvolk" dankte voor de vele goede gaven die hg had mogen ontvangen. (Nadruk verboden.) Geen subsidie-vermindering voor de Ned. Opera. Op vragen van het Tweede Kamerlid, de heer Gortzak, betreffende een vermindering van het rijkssubsidie voor de stichting „De Nederlandse Opera" heeft minister Rutters geantwoord, dat het niet juist is, dat aan de stichting „De Nederlandse Opera" de mede deling is gedaan, dat 't Rijks subsidie zal worden vermin derd Ook bestaat er een der- geiyk voornemen niet. Von Paulus schrijlt: Een Let aanvoerder van het „Paulus-leger" Veldmaarschalk Von Pau lus, zo meldt „Samedl Soir" van 4 September j.l„ heeft kans gezien zgn echtgenote in een via het Rode Kruis gesmokkelde briefkaart te doen weten, dat de berichten als zou hy het bevel voeren over een Duits leger in Rus land, van alle grond ontbloot zyn. Zoals bekend, was Von Paulus de bevelhebber van het 6e Duitse leger, dat bg Stalingrad capituleerde. De Russen hebben van hem be weerd, dat hij na zyn over- Eave een comité „Freies eutsland" achter de linies had opgericht, dat tegen Hit- Ier was gericht en na de oorlog zou hy de comman dant zgn geworden van een uit krijgsgevangenen en vrij' willigers gevormd Duits le ger, dat in Russische kami men ten werd getraind en dat de zyde der Sovjet-Unie had gekozen. Dit z.g „Von Pau lus-leger" heeft ln de berich ten van de laatste maanden een byzondere rol gespeeld. Er is zelfs gemeld, dat af delingen van dit leger al in de Oosteiyke zóne van Duits- Bemadotte verzoekt leveranties uit Indlë. Officieel wordt medegedeeld, dat graaf Bemadotte de Ne derlandse regering heeft ver zocht, in verbinding te treden met de Ned. Indische autori teiten, om na te gaan, of Ned. Indië in staat is, om ten be hoeve van de Palestynse vluch telingen 350 ton rijst en 250 beschikbf te ton suiker stellen. Nederlandse chauffeurs werden in Praag genegeerd De Nederlandse Legatie te Praag heeft ter gelegenhetid van het re geringsjubileum voor alle daar ter plaatse wonende Nederlanders een feestje georganiseerd. Een uitgele zen gezelschap heeft zich uitste kend geamuseerd die avond. Het blijkt echter, dat een aantal Nederlanders, waarvan de aanwe zigheid in Praag aan de legatie zeker wel bekend was. geen uit nodiging heeft ontvangen. De niet uitgenodigde Nederlanders waren niet zo erg „duur" en waarschijn lijk heeft men deze mensen ver geten, opdat zij niet al te erg zou den afsteken bij de chiquere gas ten. Een voorstel van de vertegen woordiger der gezamenlijke Neder landse vervoersorganisaties, die de diensten op Praag onderhouden, om de chauffeurs, die op dat tijdstip in Praag waren, eveneens uit te nodigen, werd genegeerd. Volksvertegenwoordigingen wisselen telegrammen. De voorzitter van de Tweede Ka mer heeft van de Kamer der Volks vertegenwoordigers van België een telegram ontvangen, waarin wordt verklaard dat de Kamer der Volks- tegenwoordigers van België van harte deelneemt in de vreugde met welke het volk van Nederland de plechtige troonsbestijging van H.M. Koningin Juliana begroet. In antwoord hierop heeft de heer L. G. Kortenhorst, voorzitter der Tweede Kamer, een telegram aan de heer van Cauwelaert, voorzit ter van de Belgische Kamer, ver zonden, waarin dank wordt gezegd voor de gelukwensen van de Ka mer der Volksvertegenwoordigers van België. Van haar kant, aldus het tele gram. deelt de Tweede Kamer in de vreugde van het Belgische volk wegens het bereiken van de 18-ja- rige leeftijd van Z.KJH. Prins Bou- dewijn, hertog van Brabant. Het Nederlandse volk mocht in deze dagen tot zijn grote voldoening ge tuige zijn van de innige vriend schapsbanden die de beide vorsten huizen verbindt en het onderkent daarin een waarborg en een sym- fc*x>l voor de ontwikkeling van de onderlinge verhouding tussen Bel gië en Nederland in het belang van vrede, vrijheid en voorspoed." Zeeland beter dan andere gebieden Een goed pruimenjaar Hoewel Zeeland in vergelij king met andere fruitteeltgebie den nog het beste voor- de dag komt, zal de- oogstopbrengst, vooral'van de peren, belangrijk minder zijn dan vorig jaar. Door een teveel aan regen en te wei nig zon is'de vruchtzetting te gengevallen. Ook de hagel in het voorjaar, waardoor schim melziekte optrad en de storm in 'Augustus hebben nadelig ge werkt De pruimen maken echter een gunstige uitzondering; de oogst hiervan is zeer goed. DE OMZETTEN. Op de Zeeuwse veilingen wer den in het seizoen -1947-1948 16% millioen kg appelen en 12 mil lioen kg peren geveild. Hoewel over de nieuwe oogst uiteraard nog geen definitieve cijfers be kend zijn, moet er toch wel op gerekend worden dat er in 1948- 1949 een paar millioen kg min der zullen zijn. Nu wordt dit wel enigszins goed gemaakt door het feit dat de pruimen, waarvan vorig jaar 2 millioen kg werden geveild, zoals gezegd dit jaar aanzienlijk beter zUn. De'gróte pruimenoogst heeft daarentegen iets op de prijzen van de zomerappelen en -peren gedrukt Aanvankelijk.waren de appel- en perenprijzen hoog, doch toen de massale aanvoer van pruimen kwam, .gingen zij iets omlaag. Doch straks is het met.de pruimen gedaan de laatste soort'de Reine Victoria zijn nu aan de markt zodat de appel- enperenprijzen dan wel weer een stijging zullen-on dergaan. HET W1NTERFRUIT. De opbrengst in kilo's aan winterfruit belooft over het al gemeen behoorlijk te worden, hoewel bijv. de goudreinet, die het vorig jaar een goede oogst gaf, het thans matig doet. De kwaliteit van het winterfruit heeft plaatselijk geleden 'door aantasting van de Carpo Capsa, een insect welke wormstekig heid veroorzaakt Door de slech te weersomstandigheden is de bestrijding van dit insect met loodarsenaat'zeer moeilijk uit voerbaar geweest. Vooral onder Kapelle is deze aantasting sterk opgetreden. Daar de stand in de andere fruitcentra matig is kunnen echter voor het winterfruit lo nende prijzen verwacht worden, zodat uiteindelijk de Zeeuwse fruitkwekers toch nog geen slecht jaar zullen hebben. land waren gesignaleerd! Een journalist van „Same- di Soir' heeft nu de vrouw van de Duitse legeraanvoer der te Baden-Baden in de Franse zóne opgezocht. Van haar vernam hg, dat haar man niets met de 30 Duitse divisies te maken heeft, die volgens de Russische berich ten tot het befaamde Pau lus-leger behoren. Er bestaat inderdaad zulk een Duits leger en het heet dat dit onder bevel staat van Von Paulus, maar dc com. mandant ln kwestie is een Let, die enige geiykenis met de Duitse maarschalk ver toont, maar niet de werke lijke Von Paulus. Deze laatste vertoeft in krijgsgevangenschap in een kamp in de buurt van Mos kou. Hij wenst niets te ma ken te hebben met de pogin gen der Sovjets om door middel van zgn naam en re putatie de Duitsers voor de bolsjewistische zaak te win nen. Het eerste bericht van haar man ontving mevr. Von Paulus twintig maanden ge. leden. De laatste maal, dat zg een levensteken van hem ontving, was op 18 Juli j.L, toen zg een via het Rode Kruis gesmokkelde briefkaart in handen kreeg, waarin de veldmaarschalk haar deed weten dat met zgn persoon gezwendeld werd en haar verzocht niets van deze leu gens te geloven. De man van de „Samedi Sóir" heeft de bewuste briefkaart zelf kun nen lezen en zich van de authenticiteit daarvan kun nen overtuigen. Kleurenfilm van de feestelijkheden. De kleuren waren het, die aan de feestelijkheden ter gelegenheid van regeringsjubileum en aan de inhuldigingsplechtigheden grote charme gaven. Dit beeld op de film vast gelegd te hebben. Is de verdienste geweest van de camera man Henk Alsem, die een kleuren film vervaardigde van het feeste lijk gebeuren der laatste weken in Nederland. De film geeft een beeld van de kleurige stoet, die door Amsterdams straten trok, close- ups van de Koninklijke Familie en flitsen van de aubade in Den Haag, de gebeurtenissen in het Amster damse Stadion en van de vloot- schouw op het IJ. Een „huwelijksschool" De Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming is voorne mens binnenkort te Rot terdam. een eerste „hu- weiyksschool" te openen. Een aantal docenten zal daar lesen geven in dat gene wat met het hu- weiyk verband houdt. In Amerika is men reeds lange tgd bezig met het houden van zul ke cursussen. Ze wor den gehouden voor hu- weiykscandidaten, maar ook wel aan de univer siteiten, voor allen die toch ter eniger tyd in het huwelgk zullen tre den. Visserijwet wordt herzien. Ingediend is ee nwetsontwerp tot „wijziging van de Visserijwet". Het is nodig gebleken ook in de Visserijwet voor de consenten voor de uitoefening der kustvisserij en voor de visakten genoemde tarie ven te herzien. Niet alleen het indexcijfer werd daarbij in aanmerking genomen, doch tevens werd rekening gehou den met reeds vroeger tot stand gekomen verhogingen. Hoewel het in de bedoeling ligt een afzonderlijke akte op te ne men voor het vissen met bepaalde vistuigen in daarvoor nader aan te wijzen streken des land, moet hier van althans voorlopig worden af gezien in verband met het stadium van voorbereiding, waarin zich 'n ontwerp van wet betreffende uit gifte van visrecht thans nog be vindt. Olieboringen op Nieuw- Guinea. De Australische premier Chifle: heeft in het parle ment verklaard, dat oliebo ringen in Australisch Nleuw- Guinea veelbelovende resulta ten hebben opgeleverd. Er zyn thans drie maatschappy- en bezig met olieboringen; deze ondernemingen worden geholpen door de Australi sche regering, die dollars be schikbaar heeft gesteld voor de aankoop van boormateri aal ln de Verenigde Staten. Voerman verongelukt. De 71-jarige voerman Heer schop, die met een met twee paarden bespannen wagen op de Laarderweg te Bussum reed, gleed op een gegeven ogenblik van znn zitplaats en kwam daarby op de dissel van de wagen terecht. Door deze onverwachte maoeuvre schrokken de paarden en sloe gen zyop hol. De wagen vloog tegen een paal van net electriclteitsnet op, met ge volg dat H. vrywel op slag werd gedood. Volgens een bericht uit Luck- now in India zijn ongeveer 1000 dorpen totaal weggevaagd en 4000 andere overstroomd in het Ooste lijke gebied van de verenigde pro vincies.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 5