Schuman toch geslaagd NIEUWS UIT ZEELAND Paardensport in Oostburg Brcskens vierde Oranjefeest met een openluchtspel Socialisten plotseling van inzicht veranderd De Franse politiek is grillig. Vrijdag gaf Robert Schu- an zijn opdracht tot vorming van een Kabinet terug, om dat hy geen kans van slagen meer zag. De socialisten wei gerden namelijk deel uit te maken van een nieuwe rege ring. Zaterdag kreeg Schuman desondanks van president Auriol een nieuwe opdracht. En zie, binnen 24 uur slaagt de formateur plotseling. In dat tijdsbestek veranderen de socialisten van Inzicht door toch aan de regering deel te nemen. Zondag reeds kon de premier de nieuwe minister, lijst bekend maken. Het nieuwe Franse Kabinet bestaat uit 15 ministers: 4 radicalen, 4 socialisten, 6 le den van de M.R.P. (Schu- man's partyen 1 partijloze. Het vorige Kabinet van de radicaal And ré Marie bestond uit 19 ministers. De belangrijkste ministers in het Kabinet Schuman zijn: Vice premier en leider van de Franse delegaties bij de V.N.: André Marie (radicaal-socia list): Daniël Mayer (soclalist)- arbeid;Coste Floret (M.R.P.). overzeese gebiedsdelen: Jules Moch (socialist) - binnenland se zaken; Christian Plnard (socialist) financien en na tionale economie; Rene Mayer (radicaal) - -defensie. Het nieuwe Kabinet ziet zich geplaatst voor de volgen, de dringende vraagstukken: 1) Een onmiddellijke verla ging van de kosten van le vensonderhoud; 2) Het opleg gen van nieuwe directe en indirecte belastingen, die 80 milliard francs moeten op- Koningin Jullanafonds gesticht. Vblkherstel schenkt f 500.000. Het bestuur van de Neder landse Vereniging voor maat schappelijk werk heeft het initiatief genomen tot oprich ting van een fonds tot steun van instellingen voor maat schappelijk werk, ln het bijzon der ter leniging van door de oorlog ontstane noden. Met in stemming van H. M. is hier aan de naam „Koningin Juli- anafonds" gegeven. Nederlands Volksherstel (in liquidatie) heeft een gift van 500.000 geschonken, terwijl tevens de verdere opbrengst der zg. Volksherstelsigaretten aan het fonds, waarvan adres en giro- nummr resp. zHn Stadhouders- laan 46, Den Haag, 433 zijn, ten goede zal komen. Kindje in bioscoop achtergelaten. Donderdag werd In het Apollotheater in Den Haag een tweejarig jongetje aangetrof fen. Na onderzoek is de moe der gevonden in Rotterdam. ZH heeft bekend zich van het kina te hebben willen ontdoen, om dat zij in moeilijkheden ver keerde. Het kind, dat nauwe lijks kon lopen, liet zij de bi oscoop ingaan. Insigneverkoop gaat door. De aanbieding van het Na tionaal huldeblijk aan de Ko ningin, heeft by velen de in druk gewekt, dat de inzame ling van gelden door middel van de verkoop van Insignes zou zijn gesloten. De actie verkeert echter ln een beginstadium van ontwik keling. De verkoop van het in signe gaat dan ook gedurende September onverminderd voort. Vier uitgeweken Tsjecho- Slowaakse politici, hebben Zater dag te Londen vergaderd om plan nen tc ontweroen voor een centra le organisatie, die beoogt de uit geweken Tsjccho-Slowaken lei ding te geven. Kerknieuws INTREDE DS. C. B. BAVINCK TE BRUSSEL. Onder zeer grote belang stelling heeft as. C. B. Ba- vinck, van Voorburg en vroe ger predikant te Oost- en West-Souburg, intrede gedaan b(J de Ger. Kerk van Brus sel. NED. IIERV. KERK. Beroepen te 's-Heerenhoek Nieuwdorp C. C. Blitz, res.- legerpred. te Harderwijk. (Ingezonden mededeling) Jaag die Rheumatlsche pijnen uit Uw ledematen! Dat kan Met de eenvoudige bloedzuiverende Kruschen- kuur: Elke morgen de kleine dosis Kruschen Salts, zoveel als er op een cent gaat. De zes mi nerale zouten waaruit Kruschen bestaat, zyn een wondere sti mulans voor de bloedzuiveren de organen. Lever, nieren en ingewanden hebben de opwek king nodig, die Kruschen ge ven kan. Ze gaan weer krach tiger werken, het bloed gaat sneller stromen en voorkomt zodoendo dat schadelyke, pijn- verwekkende zuren zich gaan vastzetten in spieren en ge wrichten en voortdurende oor zaak worden van Uw ondra- geiykc pyn. Niet zonder reden gebruiken miljoenen mannen enlaKPuwcn over de hele wo- relaslnds jaar en dag Kru schen. Dc heilzame gevolgen worden alom erkend en er kan geen reden zyn, waarom ook gy er niet van zoudt profite ren. Vraag Kruschen bü Apo- theker o^ Drogist. brengen tegen het eind van 't jaar teneinde de begroting m evenwicht te brengen; 3) Drastische besnoeiing van de uitgaven voor het ambtenaren apparaat en het leger en op voering van de efficiëncy van de genationaliseerde indu strieën. Koningin Wilhelmina's laatste regeringsdaad. Grondwetswijziging getekend. H. M. Koningin Wllhel- mlna heeft Zaterdagavond de vier wetsontwerpen tot grondwetsherziening gete kend. Dit betekent, dat Ko ningin Juliana de eed op de nieuwe Grondwet zal afleg gen. Vliegende forten maakten noodlanding op Schiphol. Op Schiphol landde Zondag middag een toestel, dat zwaar der was dan al zyn voorgan gers: een Amerikaans super fort van het type B 29, ln En geland gestationneerd. De ma chine maakte een noodlanding, omdat een der vier motoren tydens de vlucht haperde. Korte tyd later landde een tweede vliegend fort met mo torstoring op Schiphol. Middenstand protesteert tegen belastingverhoging. Vanwege de Centrale Mid denstandsbonden is een adres gezonden aan de ministers van financiën en economische za ken, waarin wordt geprotes teerd tegen de voorgenomen verhoging van enkele belas tingen, met name de tabaks accijns, de weeldebelasting en de ondernemingsbelasting. Oplichter maakte misbruik van woningnood. Een 51-jarige zakenman, W. K„ maakte er ln Februari van dit. jaar..?yn werk van om per advertentie huizen te huur aan te bieden, waarna hy gegadig den de in het te huur staande huis aanwezige inboedel ver kocht en contant liet betalen. Later bleek dan dat noch het huis, noch de inboedel eigen dom van de verkoper waren. Een jong echtpaar in. Haarlem, dat op de advertenties was in- fegaan, raakte op die manier 280 kwijt en bovendien de illusie dat het binnen afzien bare tyd» een eigen home zou hebben. Voor de Haarlemse recht bank eiste de officier van Jus titie, mr. van der Valk Bou- rnan, de maximumstraf, nl. 3 jaar met aftrek. De recht bank veroordeelde K. thans tot een gevangenisstraf van twee jaar. Eendrachtelijk samenwerken. Het volgende telegram werd door de raad der gemeente Middelburg ge richt aan Koningin Juli ana: De Raad der gemeente Middelburg spreekt de wens uit, dat Uwe Ma jesteit lcracht zal ge schonken worden tot het volbrengen van de zware taak, welke Haar thans wacht en dat de regering van Uwe Majesteit ge kenmerkt moge worden als een periode van één- drachtelijk samenwerken, geesteiyke bloei en wel vaart van het Nederland se Volk. De bugemeester van Middelburg. Slagers wenden zich tot de regering. Zij eisen onafhankelijke vleespolitiek. De Nederlandse slagers heb ben in een open brief aan de minister-preslaent aangedron gen op vaststelling van een minimum vleesrantsoen van gram per hoofd per 14 da gen en een bruto marge voor het slagersbedr(jf, welke op basis van dit rantsoen een re delijke bestaansmogeiykheid garandeert. Zou zulks niet geschieden, dan kunnen de besturen van de Alg. Ned. Slagershond en de Ned. Kath. Slagershond de verantwoordeiykheid niet lan ger aanvaarden voor de gevol gen van een toestand, die tot een catastrophe kan leiden. De slagers keren zich tegen de onzekere vleespolitiek van de regering, die in hoofdzaak is gericht op de zuivelproduc- tie. De plattelandsslager wordt bovendien gehandicapt door het enorme aantal (600.000) huisslachtingen. Studiedagen over paarden. In het gebouw der Rijksuni versiteit te Utrecht zal de Ne derlandse Zoö-Technische Ver eniging op 6, 7 en 8 Septem ber internationale paardenstu- die dagen houden, waaraan dertig buitenlanders zullen deelnemen. Maandagmiddag zal ir. C. Staf, directeur-generaal van de landbouw, het congres officieel openen. Aansluitend op de studieda- fen, is er een demonstratie van et beste Nederlandse paar- denmateriaal door de geza- meniyke Nederlandse paarden stamboeken en een concours- hippique op het terrein aan de Groeeelaan.- - Z 2 Vincent Auriol, president van de Franse Republiek heeft aan Koningin Wilhelmina ter gelegen heid van het regeringsjubileum 'n brief met gelukwensen gezonden en tevens een tapijt vervaardigd door de Franse kunstenaar Jean Lurcat. Het is aan de K.L.M. voortaan verboden 's nachts over Cairo te vliegen. In verband daarmee zijn de vertrektijden van de vliegtui gen Nederland—Indië gewijzigd. Zondag tot 9 uur 's avonds ar riveerden aan het Centraal Station te Amsterdam 108.360 treinreizi gers. Zaterdag bedroeg het aantal passagiers tot 9 uur 133.925. Te Apeldoorn is een motorrij der door een militaire trein ge grepen en gedood. „Boven de bunker" Indrukwekkend in zijn soberheid. Aan het einde van deBres- kense boulevard staat in het duiuterreln een eenzame Duit se bunker. Zaterdagavond heeft dit grimmige bouwwerk nog eenmaal in het middelpunt van de belangstelling gestaan toen het fungeerde als symbo lisch décor van het openlucht spel „Boven de bunker", dat meer dan 2000 mensen ander half uur in stille aandacht heeft gehouden. Bij dit spel, dat speciaal voor het feest geschreven is door de Arnhemse ioumalist J. Wesselink .behoefde de re gisseur. de heer J. C. Ie Bleu, geen al te hoge eisen te stel len aan het acteertalent van zyn ruim 150 medewerkenden. „Bov ende bunker" bestaat uit drie gedeelten, ieder inge leid door declamatie en beslo ten met toepasseiyke zang een groot koor. In het eerste doel ziet men een groep vluch telingen over de duintoppen naderen en halt houden by de bunker. Zij klagen hun nood, uiten ook hun hoop en ontdek ken, dat het oorlogsrumoer ge stild is, dat het vrede is. In het tweede gedeelte komen de werkers op ambachtslie den met hun attributen, vis sers met netten en vlaggen, landbouwers met hooi en paar den die hun wil om door arbeid land en volk te dienen tot uitdrukking brengen. Ten slotte, in het derde deel, ver schijnt de jeugd (een groep padvinders) als symbool van de toekomst, die de wapens van de Nederlandse geweeten. meevoeren en die de belofte doen onder het bewind van Koningin Juliana alle krachten te zullen inspannen om de bloei en de welvaart van Ne derland te helpen bevorderen. SUGGESTIEF SLOTTAFEREEL. Een sober spel dus, maar wellicht juist daardoor indruk wekkend. Dit lag zeker niet aan de tekst, die alleen in het derde deel. mede dank zij de goede voordracht door de pad vinders, vermocht te boeien, doch voor het overige nogal hoogdravend was, een euvel, waaraan vrijwel alle openlucht massaspelen lqden. Evenmin aan de declamatie, die leed onder de noodzaak, dat er hard gesproken werd. Maar het -naderen van de groepen in de spaarzame verlichting en vooral het slottafereel, wanneer allen op de bunker staan, de Nederlandse er Zeeuwse vlaggen de lucht in gaan en het volkslied wordt gezongen, waren suggestief en vertolkten uitstekend het doel van dit spel: aan te tonen, dat door samenwerking van alle groepen der samenleving een gode toekomst kan worden veroverd en de oude veerkracht kan worden herwonnen. Vóór de aanvang van het spel, dat namens het Provin ciaal bestuur werd bijgewoond door de gedeputeerde de heer A. Schout, sprak de burge meester, de heer J. A. Eek hout, enige woorden; na af loop werden schrijver en re gisseur gehuldigd. De Bressia- nen gingen nog niet naar huis: er was muziek in het dorp en op straat en in de café's bleef het nog lange tyd gezellig druk. F. R. Varende receptie. Het was eigenlyk geen „ge wone" receptie, welke de Com missaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en zijn echtgenote, Zaterdagmiddag hielden, ter gelegenheid van het regeringsjubileum en de troonsopvolging door H.M. Ko. ningin Juliana. Niet de ver trouwde omgeving van de Middelburgse Concert- en Ge hoorzaal, maar de salons en de dekken van de „Prins Hen- druk", de ferryboot van de Provincie, die voor deze gele genheid ligplaats had gekozen voor de Loskade, vormden het décor voor de ontvangst, waar op vele vooraanstaande figu ren uit alle delen van de pro vincie hun opwachting kwa men maken. Er waren er te veel om op te noemen: burgerlgke en mi litaire autoriteiten, vertegen woordigers van de kerken, vooraanstaande personen uit het bedrijfsleven, en bekende figuren op cultureel gebied. Velen waren vergezeld van hun dames. Na het officiële gedeelte van de receptie, bood de Commis saris zyn gasten een vaartocht aan door het kanaal naar Vee- re. Statig gleed de feestelijk gepavoiseerde boot door het Walcherse land tot in de sluis van Veere, vol bewondering gadegeslagen door wandelaars en fietsers langs de beide oe vers. Aan boord was de stem ming feesteiyk, waartoe de op. gewekte muziek van een orkestje niet weinig bijdroeg. Op een van de sloependelcken waagde men zich al gauw aan een dansje. Tegen half zeven keerde de „Prins Hendrik" aan de Los kade terug. Tot besluit zon gen de gasten het Wilhelmus. Het vliegtuigongeval op de Schelde. Het wrak nog niet gevonden Men weet nog steeds niet waar het Amerikaanse super fort is gebleven, nadat de be manning het Vrijdagmiddag per parachute had verlaten. Het is niet uitgesloten, dat de bommenwerper daar in het water is terecht gekomen. Het merkwaardige is echter, dat niemand gezien heeft, dat het toestel in de schelde is neer gekomen. Ook weet niemand, of het op eigen kracht is doorgevlogen. Zoals te begrij pen is, heeft alleraandacht zich geconcenteerd op de aan de valschermen hangende le den der bemanning. Van officiële zijde deelde men ons medé, dat tot nu toe enig spoor van het wrak op de SSChelde ontbreekt. Dé laatste yier' geredden zijn Zaterdagmorgen van Vlissin- gen naar Den Haag vertrok ken. De oesterexport. Belangrijke besprekingen te Bergen op Zoom en Brussel. Op Vrijdag. 3 September j.l. had te Bergen op Zoom een bespreking plaats tussen het bestuur van de Vereniging tot Bevordering van het Oesterbe- dryf en de door de Engelse oesterimporteurs afgevaardig den. de heren Kanaar van de fa. Baxter Son en Wallace van Mac Fisheries inzake de import van consumptieoesters voor het seizoen 1948/1949. Enkele dagen eerder hadden te Brussel besprekingen plaats gevonden tussen afgevaardig den van de Zeeuwse oesterex- poi'teurs en de Nationale Fede ratie te Brussel, om aan de Belgische groothandel een kor ting op de pry zen toe te staan. Naar wij vernamen, hebben de besprekingen een vlot verloop gehad: Beiaardier uit Nw. Zeeland in Zeeland. Momenteel vertoeft in Zee land mr. Selwyn Baker, bei aardier uit Christchurch, Nieuw Zeeland. De heer Baker heeft een dezer dagen samen met de Goese beiaardier, de heer W. Harthoorn, een con cert gegeven op het carillon van het Zierikzeese stadhuis. Ter gelegenheid van het be zoek van de Anglicaanse bis schop van Nw. Zeeland aan de Wereldraad der Kerken te Am sterdam gaf mr. Baker even eens een concert op het Oude Kerkcarillon in de hoofdstad. De mosselexport. In de week van 30 Aug. tot 4 Sept. was de export van mosrelen weder zeer bevredigend. Van Bruinisse werden gelost te Tholen en Yerseke voor doorzen ding naar België en voor de ln- leggerijen 6595 tonnen mosselen. Rechtstreeks naar België gingen 400 tonnen, terwijl naar Engeland 300 zakken vari 50 kg. werden ge ëxporteerd. Mosselen naar Frankrijk. De mosselverzending naar Pa rijs. dat wil zeggen dat daarmede het hoogtepunt van het seizoen begint, zal naar wij vernemen op 15 September een aanvang ne men. eeuwse nippen Da collecte voor E.H.B.O. te Krabbendijke heeft f 156.30 opge bracht. „De Schelde" vestigt gieterij te Breskens. Naar wij vernemen, zal de N.V. Kon. Maatschappy „De Schelde" haar bedryf te Bres kens uitbreiden met een ma chinale gieterij, die aan 30 man werk zal bieden. Het nieu we fabriekspand, dat zal be staan uit een stalen geraamte, omgeven door een stenen muur, beslaat een oppervlakte van 16 x '45 m. Het is de bedoeling, de gieterij nog deze winter in bedryf te stellen. Vlas-opbrengst dit jaar aanzienlijk. GROTERE EXPORT NAAR BELGIË. De totale opbrengst van vlas schynt dit jaar aanzienlijk te zijn. Enerzijds is dit te dan ken aan het grote met vlas beteelde areaal (bijna 19.000 ha., inclusief de Belgische uit zaai), anderzijds aan de rui mere opbrenst per ha., die in het algemeen ca. 15 20 boven de normale opbrengst ligt. In verband met deze aan zienlijke opbrengst is het mo- gelyk gebleken belangryk gro tere hoeveelheden voor export naar België vrij te geven dan aanvankelijk het plan was. Kwam tot dusver hiervoor reeds 17.600 ton in aanmer king, thans heeft het bedryf- schap voor vlas en hennep be sloten nog 10.000 ton gerepeld strovlas van deze oogst voor export vry te geven, terwijl voorts nog 2500 ton slecht ge groeid en/of verhageld vlas naar België kan worden ge ëxporteerd. De afzetmogelykheid van vlas wordt hiermede aan de telers gewaarborgd. Ook de Nederlandse vlassers zijn in de gelegenheid gesteld boven de aan hen verstrekte aankoop vergunningen, nog strovlas aan te kopen. jhr. mr. de Casembroot voor de B.B.C. Zondagmiddag heeft de B.B. C. een uitzending, welke een half uur duurde, gebracht over Koningin Wilhelmina, onder de titel „50 jaar Koningin". De reporter liet talrijke personen aan het woord, onder wie En gelandvaarders. Ook de Com missaris der Koningin in Zee land jhr, mr. A. F. C. de Casembroot sprak; hy gaf de Engelse luistraars een indruk van de zegetocht der Koningin door Zeeland na de bevrijding en herinnerde aan de Konink lijke speelgoedschenking aan de jeugd van Westkapelle. De reporter vulde zyn woorden aan met een kort verslag van het recente Koninkiyk bezoek aan Sluis. f 850 boete voor te dure jenever. De tuchtrèchter voor de prijzen veroordeelde P. A. B. te Groede tot een boete van 850,wegens de verkoop van te dure cognac en jenever. Bezoek Belgische oud-strijders. De vriendenkring van oud-strij ders '14'18 van de Brusselse beurs, die iedere maand een uit stapje maakt, had Zaterdag Zee land als doel van zijn tocht uitge kozen. Met twee bussen arriveer de het gezelschap van ca. 60 personen des middags te Goes, waar in hotel „De Korenbeurs" de maaltijd werd gebruikt. Hierna werd een boottocht naar Zierik- zee gemaakt. KABEL IN DE SCHROEF. De veerboot Oosterschelde moest Vrijdag de dienst BreskensVlisslngen staken, omdat het schip een kabel van een bagger in de haven van Breskens tussen de schroef kreeg. Er ontstond daardoor nog al enige ver traging bij het overzetten van auto's. WALCHEREN Vlissingen CREDIET AAN DE GEMEENTERAAD GEVRAAGD. De gemeenteraad van Vlis singen zal bijeenkomen op Woensdag 8 September des middags te half drie. De agen da vermeldt de voorlezing van de proclamatie, welke H.M. Koningin Juliana heeft gericht tot het Nederlandse volk. De voorzitter zal daarop aanslui tend een toespraak houden. Aan de orde komt dan de benoeming van een gemeente ontvanger, waarvoor op de voordracht zijn geplaatst de heer R. J. Zijlstra. thans plv.v. ontvanger en de heer B. Ver meer, ambtenaar bij dezelfde dienst. Tenslotte vragen B. en W. aan de raad een crediet van 211.000 voor het bouwen van 22 woningen aan de Grave- straat en omgeving, welke wo ningen verkocht zullen worden aan door B. en W. aan te wij zen gegadigden. DE ZEEUWEN—APP. LAB. 1—1. Deze wedstryd heeft niet ge heel aan de gestelde verwach- tingen voldaan. Nu dient toe gegeven te worden dat de wind het spel ongunstig beïnvloedde. Het elftal van het Appara ten Laboratorium van de Phi lips Bedrijven te Eindhoven vormt een goed geheel zonder zwakke plekken en staat als bedrijfselftal op een 2e klasse- peil. De voorhoede is weinig productief gebleken tegen de Zeeuwen, hoewel zij weinig kans kreeg een schot te los sen. Maar ook de thuisclub zag geen kans van de weinige serieuze kansen gebruik te maken. Daarvoor zat er in de voorhoede te weinig verband. Slechts zelden kwam men tot goed samenspel. Het waren meest individuele pogingen, welke tegen de uitstekende verdediging der gasten weinig succes hadden. W. Leijnse wist vrij spoedig de Zeeuwen de leiding te ge ven, maar nog voor de rust kon de midvoor der Philips- rnensen gelijk maken, welke stand het best de verhouding weergaf. Een strafschop wegens hands van een der backs schoot W. Leijnse opzetteiyk naast. LEERDAM—VLISSINGEN 5—0. De laatste oefenwedstrijd van de roodwitten was een uitwedstrijd tegen de 2e klasser Leerdam. Het vertoonde spel van Vlissingen stak ongunstig af bij het spel van vo rige week tegen Nieuwpoort. Er werd ditmaal slecht gespeeld en de 50 nederlaag was dan ook geenszins geflatteerd. EEN MISLUKT ZEILTOCHTJE. Zaterdagmiddag maakte de heer K. uit Vlissingen met een passagier- re een zeiltochtje op de Schelde. Door de sterke stroming als ge volg van het afgaande water, werd de hoot op de glooiing onder Rammekens gedreven en was on danks vele pogingen niet meer vlot te krijgen. Tenslotte besloot de passagiers hulp te gaan halen. Na een gevaarlijke klimpartij over de gladde stenen het was inmid dels reeds half negen 's avonds geworden wist zij de vaste wal te bereiken. Het gelukte haar iemand bereid te vinden hulp te verlenen maar omdat het water reeds was ge stegen kon men niet meer aan boord komen. Eerst om l uur des nachts kwam de boot bij hoog water vlot. On danks de opgelopen lekkage kan de heer K. de boot behouden in de buitenhaven brengen. De afhaaldlensfc van hét loods wezen wijst er op dat vaak jeug dige personen in hun zeilbootjes en kano's op roekeloze wijze hun liefhebberij op de Schelde bot vie ren. waarbij zij een gevaar voor anderen vormen. Middelburg Uitzending inhuldiging op Abdijplein. Degenen, die geen radio ibe- zitten, kunnen de uitzending van de inhuldigingsplechtighe den te Amsterdam heden op het Abdijplein volgen. Er is aldaar een luidspreker opge steld. VERLICHTING BRANDDE. De feestverlichting van Middel burg brandde Zaterdagavond weer op volle sterkte. Bijzonder attrac tief was de Markt met het in floodlight badende starhuis, de ge kroonde vlaggezuil en de guirlan des van lampjes langs het plein. Crescendo gaf een feestconcert. dat vele mensen trok. 's Middags wa ren er in de speeltuin bij de Oost- kerk kinderspelen. De versiering van de straten heeft hier en daar nog uitbreiding ondergaan. BUURTFEEST. De buurtvereniging St. Janstraat en omgeving te Middelburg, bood Vrijdag aan haar leden en huisge noten een bijzonder geslaagde feestavond aan in het Schutters hof. De cabaretvereniging Groen wit speelde op kostelijke wijze het blijspel „Het slippertje", waarna een vlotte revue „Alles zonder bon" voor het voetlicht werd ge bracht. Na afloop was er een ge zellig samenzijn. in Scarborough. Goed aangekomen. De Vllssingse sportploeg, die Zaterdag naar Scarborough vertrok, is daar Zondagavond omstreeks 7 uur in uitstekende conditie aangekomen. Opge wekt en meer dan voldaan over de mooie reis, welke bo vendien nog begunstigd was geweest door mooie en wat op zee heel veel waard is rustig weer. De „Bury" van de Humberline bleek een prettig schip en van zeeziekte hadden maar een paar deelnemers last gehad. En dan nog niet eens zo heel erg. Tegen twee uur Zondagmid dag arriveerde het gezelschap in de haven van Huil, waar de douane-formaliteiten wel zon der veel moeilykheden, maar toch tamelijk traag verliepen. Zo werd het toch nog kwart over zeven voor de Vlissingers na een treinreis van ruim twee uur op het station van Scarborough door het ont vangst-comité begroet konden worden. O nmiddellijk na aankomst begaf men zich naar de Boys Hogh-School, waar de officiële ontvangst geschiedde met een welkomstrede van de burge meester van Scarborough, wél ke door zijn Vlissingse collega, mr. B. Kolff, die met zijn echtgenote de reis meemaakt, werd beantwoord. Beide spre- lcere legden de nadruk op de betekenis vaii de sport voor de ontwikkeling van vrlend- schappeiyke betrekkingen tus sen de volkeren. Aan deze toe spraken ging het zingen van de beide volksliederen vooraf. Er werden enige verversin gen aangeboden en daarna kon ieder kennis maken met zyn gastheer of gastvrouw voor de komende dagen. De stemming was reeds da delijk uitnemend en kon zelfs niet lijden onder de regenbui, welke inmiddels het mooie weer bleek te hebben verjaagd. Voor vandaag staan op het programma een junior-voetbal wedstrijd en voorts zwem- en bridgewedstryden. Ook zal een bezoek worden .gebracht aan het vermaarde openlucht theater van Scarborough. KRONINGSBAL. Ter gelegenheid van de kroning van H. M. Koningin Juliana orga niseert het bestuur der Sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg op 6 September een Kroningsbal, Vrouwenpolder ONGEVAL. De U-jarige J. W. te Vrouwen polder, had het ongeluk zodanig met z'n fiets te vallen, dat hij zijn sluetelbeen brak. MIDDELBURG. Maandag 910 Reveilles: 10—11 Muz. wandeling Juliana; 2,30 Turnoptocht; 3—5 Turndemon- straties Markt; 7.30—9.30 Con cert Excelsior, Markt; 9.3010 Turndemonstratie, Markt; 10 12 Concert Crescendo. Markt; Sehutershof: Oranjebal. 91 uur; Electro: Het woord, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: 't 's a wonderful life, 8 uur. Dinsdag Eelectro: Montecassi- no, 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Maandag Alhambra, Schimmen jacht, 7 en 9; Luxor, De Avonturiers van de Rio Gran de 7 en 9. Dinsdag, Alhambra, Conchia.t 7 en 9; Luxor. Leven in de brou werij 7 en 9. Geslaagd concours hippique in West Zeeuwsch-Vlaanderen. Prachtige dressuur. Er is in Zeeuwsch-Vlaanderen al tijd een grote belangstelling voor de paardensport en het is daarom zeker toe te juichen dat de actieve landelijke rij vereniging „West Z. Vlaanderen" Jaarlijks een concours hippique organiseert. Dit evene ment gebeurde Zaterdag te Oost burg en het dient onmiddellijk ge zegd. er is weer veel te genieten geweest. Er werden prachtige staaltjes vertoond van dressuur, er waren fraaie paarden te bewonde ren, niet alleen rijpaarden, doch ook landbouwpaarden, de trots van de Zeeuws-Vlaamse boeren. Er werd fel gekampt om de fraaie prijzen. De wisselbeker van de gemeente Oostburg voor de mooiste prestatie van dit concours, ging ditmaal naar Kruiningen, n.l. naar de heer A. Karelse, die bij 't springconcours tweemaal een fout loos parcours aflegde. UITSLAGEN. Het zou ons te ver voeren om alle prestaties afzonderlijk te be schrijven, waarom wij volstaan met de uitslagen: Dressuurproef voor acht- en viertallen: le pr. Rijver, West-Z.-Vlaande- ren, ,39 4,7 punt; 2e pr. Rijver. „De Vlietruiters", Kruiningen, 39 1,7 p.: 3e pr. Rijv. „Middelburg" 38 2.7 p. Tweespannen koudbloedpaarden voor vierwielige oogstwagen, te waarderen naar het mooiste ge heel: le pr. Wed. A. H. de MlUiano, Oostburg: 2e pr. C. M. de Hamer. SchoondJJke; 3e pr. Wed. A. H, do Milliano, Oostburg. Aangespannen tuigpaarden, te waarderen naar het mooiste ge heel: le pr. Gebr. Wielemaker, Middelburg, met „Macby": 2e pr. A. C. Mosselman, Kruiningen, met „Durabile"; 3e pr. Dr. v. d. Berg, Hoek, met „Friesje". Springconcours: le A. Karelse, Kruiningen: 2e pr. J. Magnus. Biervliet; 3e pr. A. de Feljter, Cadzand; 4e pr. J. Catsman, Bier vliet; 5e pr. M. Snoep, Kruiningen; 6e pr. mej. C. v. d. Endt, Kruinin gen; 7e pr. mej. C. Geluk, Kruinin gen; 8e pr. A. A. Visser, Kruinin gen. Internationale harddravers. Eer ste heat over 1800 meter: 1 I. Box- taele, Drongen; 2 Ch. Smekens, Zo- mergem; 3 A. Goethals, Gent. 2e heat: 1 Ch. Smekens; 2 A. Goethals; 3 I. Boxtaele. Patrouille springen. Groepen van drie ruiters met voorrijder. Dit nummer werd geen onverdeeld succes, daar er niet alleen veel fouten werden gemaakt, doch er kwamen ook enkele paarden ten val, gelukkig zonder ernstige ge volgen. Speciaal het springen door de groep van Middelburg werd 'n fiasco. le pr. le groep van „De Vliet ruiters", Kruiningen, 8 punten; 2e pr. Land. rijver. W.-Zw.-Vlaande- ren, 12 punten: 3e pr. 2e groep „De Vlietruiters", 13 punten. De rijvereniging Middelburg be ëindigde het parcours met 24 pun ten. De vluchtcours over 1200 meter werd na een enerverende strijd ge wonnen door de jeugdige ruiter I. Becu, uit Groede, voor J. Magnus uit Biervliet, Mej. v. d. Endt, Krui ningen gaf prachtig partij en be zette de eervolle derde plaats. LANDBOUWPAARDEN. Daarna verschenen er een col lectie van de schoonste landbouw- rijpaarden uit geheel Zeeland. De jury had geen gemakkelijke taak bij de beoordeling en toen de uit slag werd bekend gemaakt, was er algemene voldoening, dat de le pr. werd behaald door een paard uit W.-Zw.-Vlaanderen, n.l. de merrie „Astrid", eigenaar P. van Iwaar- den, Cadzand en bereden door mej. L. van Iwaarden. Tweede werd de merrie „Teda", eigenaar C. Geluk. Kruiningen; 3 de ruin „Munda", elg. N. v. d. Driest. Mid delburg en 4e de vos merrie „Du rabile", elg. A. C. Mosselman, Kruiningen. Tot slot gaven de ruiters van W.- Zw.-Vlaanderen, die reeds eerder een nummertje vrijheidsdressuur hadda£ weggegeven, een fraai staaffii van voltige, dat zeer te- rechtapor het publiek op hoge prijs *»rd gesteld. Het geheel was eoa jCflffityUg geslaagde middag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 2