Wereldraad en Communisme Waar is jane breyf Het Rode Kruis rapporteert Tweeërlei radicalisme Herv.kerk te Yerseke is herrezen Beperking bouwvergunningen. Meningen op de Assembly zijn sierk verdeeld Na de eerste dagen van de Assembly van de Wereld raad der Kerken beginnen zich, zij het vaag, enkele lij nen af te tekenen, welke gedurende de sectiebesprekin gen het verloop der discussies zullen bepalen. Bij de discussies zal men moeten komen tot een helde re formulering omtrent het standpunt dat de Kerken zullen innemen ten opzichte van het Communisme. De af wezigheid van de Russische Kerken die, gelijk men weet, op bevel van Moskou zich aan het werk van deze Assembly hebben onttrokken heeft aan deze kwestie een brandende actualiteit gegeven. Zij is nog verscherpt door de wijze, waarop in enkele redevoeringen in die van prof. dr. Karl Barth, in die van John Foster Dul les en in die van prof. Hromadka stelling werd ge nomen in dit probleem. Er zijn afwijkende stand punten en zjj variielen de Assembly in twee vrij scherp feseheiden kampen. Het zal e vraag zijn, or men in Am sterdam zal kunnen komen tot een formulering, welke alle partijen bevredigt. Zij mag geen compromis zyn. De Kerken, geplaatst voor de diepste vragen van samenle ving. kunnen zich niet ver genoegen met een diploma tieke omschrijving, waarmede men iedereen tevreden houdt. Daarvoor staan de Amerika nen en zij, die het mildere standpunt van Barth en Hro madka huldigen, te scherp tegenover elkaar. Daarvoor is ook de verdachtmaking van Moskou, als zouden de Kerken optreden als pleitbe zorgster en hoedster van een kapitalistische maatschappij vorm te kras, dan dat zij on weersproken zou mogen blij ven. De Amerikanen, als wier woordvoerder de man optrad, die, indien Dewey tot presi dent der Verenigde Staten wordt gekozen, is gedood verfd de opvolger van Mars hall te worden, John Foster Dulles, huldigd het stand punt: Het marxistisch com munistische is atheïstisch en materialistisch: zyn leiders •verwerpen de wetten der mo raal. Stalin, aldus Dulles, er kent geen eeuwige gerechtig heid en de wetten zijn vol gens hem een middel waar door de machthebbers hun wil opleggen. Een volstrekt afwijzend standpunt, waarmede de Ame rikanen de deur naar 't Oos ten definitief schijnen af te grendelen. Nu kunnen de Amerikanen als Amerikanen zich deze weelde wellicht veroorloven. Voor Europa llgge nde verhoudingen enigs zins anders. ONBETAALDE REKENING. En nu komt de vraag, waarvoor de Amsterdamse Assembly zich ziet geplaatst, kunnen de Kerken zich een zo scherp afwijzend stand punt ten opzichte van Mos kou veroorloven? Is het in overeenstemming met de Christelijke verantwoordelijk heid een zo duidelijk neen te zeggen, waarmede men niet slecnts Moskou en het Com munisme treft, maar ook de mensen, die ginds onder dit systeem leven? En hier dringt zich de vraag op en zij is in wat Bartn en Hromadka hebben gezegd reeds aan de orde gesteld of het communisme niet moet worden gezien als een onbetaalde rekening van de Kerken. De vraag naar de schuld. Prof. Barth heeft ln één adem Moskou en Rome ge noemd en tijdens oen nabe spreking werd hij hierover nogal aangevallen, omdat hier toch sprake is van on vergelijkbare grootheden, welke men niet zonder de schijn van unfair te zijn op zich te laden in aansluitend verband over één kam kan scheren. Naast Barth is de Tsje chische hoogleraar Josef Hro madka één van de krachtig ste woordvoerders van 't tegen standpunt. Hij is de man, die als theoloog, professor aan de Praagse universiteit sa menwerkt met het regiem van Gottwald en die dat van harte doet. Een man alzo, die midden in de practijk staat en van wie men dus wel wil horen: hoe kunt gij dat doen? GESPREK MET HROMADKA. Wij hebben in een gesprek met prof. Hromadka op deze vragen wat dieper kunnen ingaan en by die gelegenheid hoorden wij enige voor Ne derlandenaren opzienbarende dingen. Tsjecho-Slowakije ligt op de grens van Oost en West en d9 politiek van het land was steeds gericht op het behoud van het evenwicht tussen beide. De omstandig heden, zo ervoer prof. Hro madka, toen hij in 1945 uit Amerika in zijn vaderland terugkeerde. hebben gelèid tot een verschuiving van 't accent. De overname van de macht door de communisten in Tsjecho-Slowakiie is vol gens prof Hromadka het re sultaat van een volstrekt lo gische ontwikkeling. Gott wald en de zijnen zijn ver standige mensen, zij werken hard en zij doen hun werk goed. De organisatie van de communistische partij is zeer goed, in tegenstelling tot de andere partijen, die over het algemeen een vrij slappe houding hebben aangenomen. Prof. Hromadka is er ver van, hoeveel crltiek hij overigens heeft op de ideo logie, aan dit regiem zijn Ik weet natuurlijk niet, wat er morgen kan gebeuren, zo zeide hij. vandaag zie ik wat in Februari geschiedde als dc menselijk gezien enige mogelijkheid. Ik weet alleen, wat ik zou doen, wanneer men mij zou verhinderen naar mijn geweten te handelen. Zijn dit klanken, die her inneren aan wat wij in 1933 uit de kringen van de Duit se Christenen hoorden SITUATIE IN DUITSLAND WAS ANDERS. Neen, aldus de redenering van prof. Hromadka en zyn medestanders; de situatie in Duitsland van 1933 was een eheel andere, dan die in 'sjecho-Slowakije van 1948. Het verschil ligt hierin, dat het nationaal-socialisme de uitbarsting was van het meest brute nihilisme, terwijl wii in het communisme een onbetaalde rekening mogen zien, die aan de Kerken wordt gepresenteerd. De Kerken, die niet in staat bleken ra dicaal en socialistisch te den ken en daarnaar te handelen. Een redenering, welke er op het eerste gezicht spits vondig uitziet. ant wat wa~ ook dit nationaal-socia lisme anders dan een onbe taalde rekening. Een schreeuw om sociale gerechtigheid, die in het nihilisme is opgegaan, omdat de Kerk de moed tot spreken miste. Dit is het probleem, waar mede met name vele leden van de Duitse delegatie niet in het reine komen. Want zij zoeken hier in het woord dat de Assembly mét betrek king tot het Communisme zal spreken tegelijk een recht vaardiging voor het verzet van de Duitse Kerken in de nazi-tijd. Het probleem is zeker niet afgedaan met de motivering, dat het. regiem in Tsjecho- Slowakije de Kerken geen duimbreed in de weg legden. In hei Duitsland van Hitier konden ook Kerken gebouwd worden. Hoe zwaar dit alles weegt, blijkt wel uit de schier wan hopige uitroep van een Let- tische vertegenwoordiger, zelf vluchteling: Letland leeft reeds langer onder commu nistische heerschappij hc'; volk is vernietigd en de Kerk is er practisch uitgeroeid. Zo ïïi grove trekken ligt het probleem van het Com munisme, dat aan de Assem bly ter overweging is aan geboden. Een onbetaalde re kening. Het gaat er nu maar om, of en in welke zin de Kerken der wereld zich tot een radicalisme kunnen op werken. Het* radicalisme van\ Amerika werpt de deur naar Nederlanders in Duitsland worden armlastig. De Nederlandse Bond in Duits land te Keulen hecin een schrij ven aan de Nederlandse minister van buitenlandse zaken de aan dacht gevraagd voor de gevolgen van de stabillsaUe van de Duitse Rijksmark voor de in Duitsland wonende Nederlanders. Door deze stabilisatie zijn een groot aantal Nederlanders en vooral diegenen, die van hun spaargeld leefden, totaal armlastig geworden. Indien vóór genoemde maatregel reeds 20.3 der in het district Keulen woonachtige Nederlanders armlas tig waren, zal dit percentage mo menteel zeker ca. 50% bedragen. Vervolgens wordt er op gewezen, dat de Geallieerde Bestuursraad de Duitse autoriteiten de opdracht heeft gegeven op korte termijn een nivellering van de Duitse oorlogs kosten tot stand te brengen. Indien de Nederlanders ln Duitsland ge lijkgeschakeld zouden worden met de Duitsers, zou dit betekenen, dat zij eveneens zouden moeten bijdra gen in de ontzettende schuld, die Duitsland door de oorlog veroor zaakt heeft. De Nederlandse Bond in Duits land verzoekt de minister daarom met alle kracht en ter beschikking staande middelen bij de geallieerde bezettingsautoriteiten te bemidde len. opdat dit vreselijk onrecht de Nederlanders in Duitsland bespaard moge blijven. De minister van verkeer en waterstaat heeft de Scheepvaart commissie opgeheven. medewerking te ontzeggen, het Oosten in het slot. 'i Was maar een meisje Doch het meisje groeide tot een grote vrouw. Hildebrandt heeft ze in zyn Camera Obscura" onsterfelijk gemaakt, de dichtregels: ,.Als 't kindje binnenkomt, juicht heel het huisgezin; Men haalt het met een lachje en zoete woordjes in." Arm of rijk, als een nieuwe we reldburger zijn intrede doet, is er vreugde in de familie; dan is er blijdschap en dankbaarheid. Vreugde en blijdschap en dank baarheid zijn er in verhoogde mate als een Konings- of een Prinsenkind geboren wordt. Toen op 31 Augustus 1880 Koningin Wilhelmina het le venslicht aanschouwde, juichte ht gehele, grote Nederlandse ge zin. Men haalde het kindje met lachjes en zoete woordjes in, evenals dat later geschiedde met Prinses Juliana en daarna met de prinsesjes Beatrix, Irene Margriet en Marijke. Neen, toch niet! Niet iedereen sprak zoete woordjes bij de geboorte van Koningin Wilhel mina. Voor ons ligt een nummer van de „Leidse Courant" uit die dagen, in de eerste kolom een artikel met het verbijsterende opschrift: ,,'t Is maar een meis je" Op 30 April 1909 was het weer een meisje. En op 31 Januari 1938, op 5 Augustus 1939, op 19 Januari 1943 en op 18 Februari 1947. Zeker, het Nederlandse volk heeft wel eens gehoopt op een prinsje, maar zijn vol doening was er niet minder om, als de vlaggen uitgestoken kon den worden, wanneer het Prin selijk Gezin verblijd werd met de geboorte van een dochter. Het was in 1880 maar een meisje. Uit dit meisje is de Vrouw gegroeid, die Nederland met vaste hand leidde door ge lukkige jaren en door tijden van beproeving, de Moeder van het Nederlandse gezin, illuster voorbeeld voor Prinses Juliana en later misschien eens van Prinses Beatrix. radicalisme van mannen als Barth en Hromadka is voor velen onaanvaardbaar, want dit plaatst de Kerken voor consequenties welker draag wijdte niet is te overzien, al schijnt het dan, of dit radi calisme een compromis is. Het is dat zeker niet. Het is in wezen veel radicaler dan het radicalisme van Amerika. Vandaar ook dat deelneming zo zeer verdeeld zijn. De Griekse minister van oor log. George Stratos. heeft gewaar schuwd. dat het einde van de strijd om het Grammosgebergte in Noord-Griekenland nog niet bete- t kende, dat „de stryd tegen de Het 1 bandieten afgelopen is". Met Kerstmis weer in gebruik Torenbouw moet wachten Zestien Mei 1940De da- frum' die elke Yersekenaar niet spoedig zal vergeten. Terwijl onze troepen met de Fransen de laatste gevechten leverden tegen de opdringende Duitse horden en de gehele bevolking van Yerseke geëvacueerd was, voltrok zich aan dit dorp de ramp waarbij een groot aantal gebouwen aan het oorlogsge weld ten offer viel. Ook de Ned. Hervormde Kerk, een kostbaar overblijfsel uit de vijftiende eeuw, werd door het vernietigende vuur getroffen. Enkele geblakerde muren en een toren van zijn spits beroofd, was het enige dat de Yersekenaren by hun terugkeer van het eens zo fraaie bouwwerk, geheel uit ledesteen opgetrokken, terug vonden. Reeds de week daar op werd in een vergadering van kerkvoogden en notabelen het principe-besluit genomen om de kerk te doen herbou wen. Thans, ruim acht jaar later, is het zover dat met de af werking van de herbouwde kerk begonnen kon worden. Aanvankelijk had men ge hoopt haar in October weer in gebruik te kunnen nemen, doch het" laat zich aanzien dat het toch wel Kerstmis zal wor den. Er wordt nog gewacht op de banken, de preekstoel en het orgel. WAT VERLÓREN- GING Het interieur van deze uit ongeveer 1450 daterende kerk, was rustig en vrywel feheel in overeenstemming ge leven met de ouderdom van deze kerk. Aan de wand wer den nog diverse beelden aan getroffen, afkomstig uit de tijd toen deze kerk nog toebe hoorde aan de Rooms Katho lieke kerk. In 't koor was 'n galerij aangebracht, terwijl aan de andere zijde van het schip even boven de kansel, 't orgel was opgesteld. Hierboven, even onder het ewelf, was op de eindmuur e Engelenzang geschilderd. De beide grote ramen in het Zuider en Noorder transept ,'aven het beeld van kunstig louwwerk uit vroeger dagen. DE HERBOUW Daar de kerk om haar oud heidkundige waarde op de lyst van Monumentenzorg voor kwam, heeft dit ryksbirreau vrijwel onmiddellijk na de verwoesting, de herbouwmoge- lijkheden onder ogen gezien. Uiteraard -lag het voor de hand dat Monumentenzorg de ze herbouw wil benutten om het gebouw in de oorspronke- lyae stijl terug te brengen. Zo werd reeds diyect besloten de toren, die wat bouwwijze betreft, geheel niet by de kerk past, af te breken, voor zover zij na de brand nog bleef staan. De nieuwe torèn moet komen op de oude plaats nl. aan de Oude Torenstraat. In verband met de mate- riaalschaarste zal het echter nog wel vele jaren duren voor dit plan verwezelijkt zal worden, WIJZIGING IN HET INTERIEUR Het in ter ie ui- v.an het kerk gebouw zal in zoverre wyzi- ging ondergaan, dat de om streeks 1920 gebouwde galerij aan de Oostzyde van de kerk komt te vervallen Boven het tochtportaal aan deze zjjde zal thans liet orgel worden ge plaatst. Verder zijn twee zij uitgangen, die vroeger aan de Noord- en Zuidkant waren ge legen, naar het Westen ver- legd, waar in de toekomst nog een kleine uitbreiding zal plaats vinden, welke ruimte zal worden benut voor het; in richten van een vergaderlo kaal. Met de restauratie van de kerk. waarvan de kosten op 300.000 werden begroot, kon in '43 worden begonnen, 't be drag wordt bijeen gebracht'door de Departementen van Weder opbouw en Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen alsmede de Ned. Herv. gemeente van Yerseke. Uiteraard Icon de herbouw gedurende de bezet tingstijd geen vlotte voortgang hebben. Door het bouwverbod kwam het werk zelfs geruime tfld geheel stil te liggen. Na de bevrijding kon eerst recht goed begonnen worrlen en thans is het dan zover dat de Hervormde gemeente binnen enkele maanden haar eigen kerkgebouw weer zal kunnen betrekken. In de afgelopen jaren werd voor de kerkdien sten een gastvrij onderdak ge vonden in de Geref. Kerk. Do Nieuwe Kerk te Amsterdam, waar H. M Koningin Juliana op 6 September a.s. de eed op de grondwet zal afleggen en de Inhuldigingsplechtigheden worden gehouden, is thans gereed voor haar taaie. Een overzicht door de kerk, waarop men de zeteis voor de 8000 gasten en de lampen voor de speciale belichting ten dienste van filmoperateurs en foto grafen kan onderscheiden. Verslag over de jaren 1939 tot 1947 Duizenden verdrevenen en duizenden vermisten In boekvorm is verschenen het verslag over de werkzaam heden van het informatiebu reau van het Ned. Roode Kruis gedurende 'de jaren 1939 tot en met 1947. Aan een overzicht over dit verslag, verstrekt van de zijde van Yt Ned. Roode Kruis, ontlenen wii het volgende: Een van de rampzaligste be geleidingsverschijnselen van een oorlog is de ontwrichting bijna ieder gebied. Het uit ;aar slaan, het naar onbe kende bestemming wegvoeren van gehele gezinnen, het spoorloos verdwijnen van mili tairen, gijzelaars en burgers veroorzaakt rampen, die nog jaren na het sluiten van de vrede peilloos leed met zich naslepen. De oorlog 1940-1945 spande hierby wel de kroon, Nu nog, drie jaar na de ca pitulatie weet men niet, wat Kunstenaars en studenten verkopen een feestkrant. Studenten en kunste naars hebben een aan vang gemaakt met de straat-verkoop van de feestkrant „Oranje- post", die werd uitgege ven door ,,De Bezige Bij" ten bate van het Prins Bernhardfonds. Do Oranje-post, een krant van 12 pagina's, bevat, naast de hoofd punten der program ma's, tal van artikelen en afbeeldingen, die de historische achtergrond en de betekenis der plechtigheden -belichten. De prijs bedraagt 45 ets. per exemplaar. Een groot deel van de Opbrengt zal door het Prins Bemhardfonds o.a. aangewend worden ter ondersteuning van het plan voor de oprichting van een tentoonstel lingsgebouw voor de beeldende kunstenaars, waaraan dringend be hoefte bestaat. geworden is van circa dertig duizend mensen, die ten of fer vielen aan een wrede be zettende macht. Het pas verschenen verslag over de werkzaamheden van het informatiebureau behan delt de periode van 1939 tot en met 1947 en is samenge steld door de directeur van het bureau J. van de Vosse. Nauwelijks is de 10e Mei 1940 verstreken of de werk zaamheden breiden zich met ongemeten hoeveelheid uit... gaandeweg worden nieuwe afdelingen gevormd. Onder de zeer in omvang toegenomen staf van perso neel bevinden zich een groot aantal vrijwilligers, die met prachtige toewijding het ont zaglijk moeilijk werk ver richten. Per dag worden twee duizend schriftelijke aanvra gen ontvangen en even zoveel mondelinge verzoeken moeten worden beantwoord. Voor het leggen van con tact tussen verwanten verla ten 450.000 correspondentie- fprmulieren het bureau, die over 31 landen worden ver spreid. Een Duits gezinde se cretaris-generaal maakt op den duur aan deze actie een einde Dan verschijnt, het is inmid dels 14 November 1944 ge worden, de voormalige direc teur van winterhulp Piek. De bureaux lopen leeg, de le ge plaatsen worden bezet met vriendje van de directeur-ge neraal Als 'eindelijk ook deze zijn verdwenen, vindt men 25.000 ongeopende brieven. Alleen de enveloppen warengeopend waarin zich geldzendingen hadden bevonden. De inhoud had men ten eigen bate aan gewend. NA DE BEVRIJDING Het bureau hervatte met lege handen zijn werkzaamhe den. Op 3 Maart 1945 werd 't gebouw door het bombarde ment van het Haagse Bezuï- denhout totaal verwoest. Ze ven weken duurt het alvorens men het eerste formulier ge drukt krijgt. De bescheiden worden op de vloer gedeponeerd, omdat geen tafel, geen stoel aanwe zig is. Desniettemin vindt 'n stormloop op het gebouw plaats. Wanhopige familiele den willen weten wat hun diebaren overkomen is, of zij nog in leven zijn, of zij spoedig terug zullen keren. Dank zij de steun en het medeleven van de minister van sociale zaken werd veel bereikt Tot 50.000 stuks post wor den in een week ontvangen, de uiterst moeilijke taak van de opsporing van vermisten in het buitenland werd ter hand genomen. LEERRIJKE CIJFERS Het overzicht in feiten en cijfers bezorgt in de kern dit bosk z«n documentaire waar de en betekenis, want het leert hoe hevig de storm over ons land heeft gewoed. Sedeirt de bevrijding werden 160.000 mondelinge inlichtin gen verstrekt. De verzameling documenten bevat bijzonderheden over ruim 900.000 Nederlanders,, die in oorlogstijd elders ver toefden. Ruim 11.000 nalatenschap pen van in den vreemde over leden Nederlanders konden nabestaanden woirden uitge reikt. Meer dan 21.000 acten van overlijden konden worden verwerkt, het totaal aantal aanvragen bedroeg tegen de 400 000. Geregistreerd werden de 'militaire graven in Neder land, zowel van Nederlandse als van geallieerde en Duitse millitairen. De Nederlandse bodem herbergt meer dan 70.000 van deze (Feuilleton) p 16 Mei 1940 werd te Yerseke de Ned. Hen'. Kerk met toren verwoest. Men hoopt het bouwtempo te versnellen. (Van onze Haagse redacteur). Er is enige ongerustheid ont staan onder hen, die met het bouwen van woningen bezig zijn of daarmede willen begin nen, over de beperking, die aan de woningbouw zal wor den opgelegd. Laten we op de voorgrond stellen: Van een stop zetten van de bouw van particuliere woningen is geen sprake! Er zyn thans te veel objecten in aanbouw in verhouding tot het aantal arbeidskrachten, dat daarvoor beschikbaar is. Be- dróeg het aantal in aanbouw zijnde huizen vóór de oorlog steeds gemiddeld 25.000, thans is het 44.000. De- bouwvakar beiders moeten nu dus veel meer verdeeld worden over de bouwwerken dan vroeger het geval was. Het gevolg hiervan is, dat de verschillende bouw- objecten zwakker met arbeids krachten bezet zijn, dan ge wenst is. Hierdoor ontstaat ver traging van het bouwtempo. zeer tot nadeel van de woning bouw. De bouw gaat door, doch het aantal vergunningen voor nieuwe bouwwerken zal be perkt worden. Men hoopt daardoor het tempo te ver snellen en te bereiken, dat er uiteindelijk meer woningen ge reed komen en in elk geval vlugger een aantal huizen be schikbaar zal zijn. Romantisch varhaal van H. Morgan 18 „Uu mag vooral nie' vergeten, datdat mis. Grey geen minuut te verlie - zen heeft, mister Lewis, en u moet dan ook niet bele. „Wie zegt u, dat ik mii be ledigd voel. mister Mound sight?" antwoordde Bob Day ton. nu weer volkomen ern- tig. „Integendeel, over uv voorstel valt te praten! Al leen zult u het mij wel niet kwalijk nemen, dat ik mijn aanspraken op Jane Grey niet al te goedkoop wens af te staan! Het gaat er dus maar om, of u in staat bent „O, wat dat betreft ging de dikke er zo gretig op in, dat Bob Dayton er geen moment aan twijfelde, of elk zijner eisen was reeds bij voorbaat ingewilligd. ..Alleen moet ik u dringend verzoeken nu geen tijd meer te verliezen, mis ter Lewis! Robby Walter kan elk ogenblik hie....." Er werd geklopt. Luid en gedecideerd. Bob Dayton wendde zich met een verschrikt gebaar tot Jane Grey, die ineen kromp. Philemon Moundsight trad haastig een paar passen op hen toe en voelde zijn knieën beven. „Daar is hii al! Ik heb het u immers wel gezegd!" fluis terde hii gejaagd, „Mister Le wis! Hij vermoordt me, als hii bemerkt, dat ik hem ver raden heb. U moet., waar..- waar kan ik mii verbergen?" Bob Dayton had zich al weer hersteld, pakte de on gewenste bezoeker bii de arm. trok haastig een zijdeur in het vertrek open en duwde hem in de donkere ruimte daar achter, Hier bent u veilig! Houdt u vooral stil!" De deur ging dicht. Day ton draaide de sleutel om- Jane Grey stond naast hem, nerveus en opgewonden. „Wat wil je doen, als het werkelijk die journalist is"? „Afwachten!" antwoordde hij kort. „En al was het zo met hem spelen we het ook wel klaar!" Er werd opnieuw geklopt, ditmaal wat aarzelender. ..Wat is er?" „De wagen staat voor, mis ter LAris!" klonk de stem van de piccolo aan de andere ziide van de deur. „Goed, boy, wij komen!" „Wat beginnen we nu in vredesnaam met die lastige meneer Moundsight, Bob? De man is even opdringerig als naïef „Voor zijn brutaliteit ver diend hij ongetwijfeld een flin ke straf! Hij is niet alleen op dringerig en naïef, maar laf bovendien, Hij durft daarbin nen natuurlijk geen vin te ver roeren uit vrees zijn vriend Walter in handen te vallen! Laten we hem dus rustig aan zijn lot over laten tot hij er zelf genoeg van krijgt en intussen verdwijnen wii!" „Het is ook hoog tijd, als we niet een groot deel van de match willen missen!" „Je wilt daar dus toch heen? Heb ie dan niet ge hoord, wat die man zei?" „Daarom juist!" lachte ze- „Die Walter schijnt werkelijk een duizendkunstenaar te zijn. Gisteravond is hij de jacht begonnen., en vandaag heeft hij me reeds gevonden! Ik zou wel eens willen weten, hoe hii dat heeft klaar ge speeld- In ieder geval wil ik wel eens zien, hoe hii er uit ziet. „Je schijnt het er percé op aan te leggen (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 4