PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Afgezanten bijna 5 uur bij Stalin en Molotov Hollanders, kom maar op DE BILT Opstand in Birma De jubileumfeesten te Vlissingen Voor-ontwerp interim-regering gepubliceerd VOORSPELT 191e Jaargang - No. 198 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg. Drukkerij Fa. F. van de Velde Jr. Vlissingen. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- Dinsdag 24 Aug. 1948 ABONNEMENTSPRIJS: 30 ct. per week; 3,75 per kwartaal; franco per-post 4.per kwartaal. Losse nummers 10 cent. ADVERTENTIEPRIJS: 12 ct. per mm., minimum p. advertentie 2. Giro nr 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bureaux te Vlissingen: Vlamingstr. 16-18-20 (tijd.) tel. 10en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L Vorststr. 55, tel 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr Mauritsstr 12, tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr 2 - Zierikzee: N. Bogerdstr G 160, tel. 26 Het Wereldgebeuren Extremisten van links in verzet. Britse „politionele" actie. Waren tot voor kort Frans Indo China en Indonesië de brandpunten van nationalis tisch verzet, sinds een maand z\jn Birma en Malakka de meest roerige gebieden in Z.- Oost-Azië. Voor de Britse Labours-lelders, wier progTes sief beleid in Azië,1 speciaal in India, de andere Europese landen vaak ten voorbeeld werd gesteld, is dat een hard gelag. Het heeft er immers alle schijn van, dat de Britse regering datgene doet wat an dere regeringen afgeraden werd: krachtig militair optre den tege elke opstandige beweging. Zelfs Engelse kran ten betichtten hun regering van huichelarij en dubbelhar tigheid. Toch ligt, zeker in Birma, de zaak geheel anders dan ln Indonesië. Wait zich daar af speelt is een opstand van een communistische minderheid tegen het erkende bewind van Eremier Thakin Noe. Birma eeft vorig jaar volledig zelfbestuur gekregen zonder voorafgaande Linggadjatti en Renville-overeenkomst en zon der eindeloos getwist over staatsrechtelijke constructies. De anti-facsistische Liga, een combinatie van al wat links was, communisten in-luis, een organisatie ook met een goede staat van dienst in de onder grondse strijd tegen de Ja panners, was op dat moment de grootste nationalistische party' in Birma. De eerste on- afhankelyke regering kwam dan ook voort uit deze Liga en ze ging in zee met een vérgaand socialistische pro gram. De communisten, die ver in de minderheid waren, ging dat program nog niet ver genoeg en de overgebleven Britse in vloed was him nog een doom in het op Moskou gerichte oog. Ze beschuldigde boven dien verscheidene inheemse ministers van slapheid en cor ruptie. Na enkele maanden tra den zij dan ook uit de anti fascistische Liga. In de regeringspartij, in het bijzonder in de voormalige in heemse verzetsbeweging, vol trok zich daarna een split sing tussen hen, die aan de communistische eisen «tegemoet wilden kómen en het deel, dat Thakin Noe getrouw bleef. De gelederen der ontevredenen werden algauw versterkt door allerlei inheemse avonturiers en amokmakers voor wie over vallen op plantages en dorp jes een kolfje naar de hand was. In Juli begon de opstand van de linkse extremisten te gen de Birmese regering, vol gens sommige op instigatie van Moskou. Een oproep tot het Birmaanse leger had tot resultaat, dat een deel deser teerde en zich voegde bj de opstandelingen, die vooral in het binnenland opereerden en het daar de Britse planters zeer lastig maakten. ♦O* De Britse strijdmacht on geveer 14000 man sterk en geassisteerd door een eenheid van de R.A.F. kwam de regering Thakin Noe te hulp, maar is er tot nu toe niet in geslaagd het uitgebreide ge bied van Birma geheel onder contróle te krygen. Ook hier verloopt de opstand in een uitputtende guerilla, die de normale ontwikkeling van het land veel afbreuk doet. Tot welke uitwassen zulk een strijd onvermijdelijk leidt, blijkt uit het hieronder weer gegeven telegram van Reuter, dat het relaas bevat van een jonge Birmese marinier. De „rode Deken" mag niet naar Amerika. De Amerikaanse consul te Londen heeft de deken van Canterbury, dr. Johnson, me degedeeld, dat hem een visum voor Amerika geweigerd is, omdat de Amerikaanse auto riteiten de uitnodigende orga nisatie, de vereniging voor AmerikaansSowjetrussische vriendschap afkeurden. In zijn commentaar hierop zegt de deken onder meer: ..Het schijnt, dat er geen stappen gedaan mogen wor den om het begrip of de vriendschap tussen Amerika en de Sowjet-Unie te ontwik kelen". Johnson, die door de Britse pers vaak ,.de rode deken" wordt genoemd, vervolgde met te zeggen: „Amerika wordt het land van vrijheid van spre ken genoemd, doch blijkbaar behoort hiertoe niet de vrij heid te spreken over vriend schap met de Sowjet-Unie". Geen derde loonronde. Minister Stikker spreekt Belgische uitlating tegen. (Van onze Haagse redacteur) De minister van Buitenland se Zaken, mr. D. U. Stikker, heeft tegengesproken, dat Ne derland voornemens zou zijn een derde loonronde in te voeren. Hg deed dat naar aan leiding van een publicatie in „De Volkskrant" van Zaterdag j.l., waarin de secretaris-gene raal van de Nederlands-Bel gische Douane Unie, dr. Jas- par, een derde loonronde voor Nederland onvermijdelijk noemt. Zowel de lonen als de prijzen zouden teneinde tot 'n aanpassing van de Nederlandse economie aan de Belgische te komen, hier te lande omhoog moeten. Aangezien dr. Jaspar aan wezig is geweest bij de be spreking: tussen onze minister van Buitenlandse Zaken, mr. D.U. Stikker, en de Belgische minister van Buitenlandse Handel, de heer Van der Stjaeten Waillet, hebben wij ons tot mr. Stikker gewenu met de vraag, of er verband bestaat tussen de conferentie op het landgoed Anneville in Noord-Brabant en de uitlating van dr Jaspar. Mr. Stikker deelde ons mede, dat dit m fenen dele het geval is en dat e bewering van dr. Jaspar geheel voor diens rekening komt. Aardbeving in Zuid-Italië. Een aardschok in Zuid-Italië heeft Maandagmorgen vroej een paniek doen ontstaan on der de bewoners van Napels, Bari en Foggia. Er zijn geen doden of gewonden gemeld, Huwelijksrage in de Ver. Staten. De Vrijdag door pre sident Truman afge legde verklaring, dat gehuwde mannen van dienstplicht vrjgesteld zouden worden, heeft overal in de Ver. Sta te" een huwelijksrage ontketend. Zaterdag moest in Brooklyn de politie een queue van jonge lieden in be dwang houden, die zich voor het bureau van de burgerlijke stand begonnen te verdrin gen toen dit bureau zijn deuren opende. De politie sloot de deuren nogal vroegtijdig en tientallen paartjes zwermden toen naar 't bureau van de burger lijke stand in Manhat- ten, dat nog geopend was. Relaas van een Birmese marinier. Een jonge Birmese marinier, pas in Rangoon teruggekeerd, heeft verteld hoe een dorpje bij Bassein, een rjsthaven, „in de as werd gelegd" bij een veldslag tussen mariniers en door communisten aangevoer de opstandelingen. „Het ge kerm en geschreeuw van vrou wen en kinderen was hoorbaar boven het kanonvuur uit", zo zeide hij. Toen zijn fregat het anker liet vallen in de rivier, hadden de opstandelingen zich via het dorp teruggetrokken. De bewoners, ongeveer 100 vrouwen en kinderen, weiger den de achtervolgende mari niers te vertellen, waar hun mannen waren. „Wij hadden toen geen andere keus dan hen op te pakken. Toen werd er van de andere zjde van de ri vier op ons geschoten en be antwoordden wij het vuur met alles wat wij er tegenover konden stellen". „De opstande lingen werden verdreven", al dus de marinier, „en wij keer den naar Bassein terug, waar wij extra beloond werden door de kolonel, die uiterst tevreden was DE TOESTAND OP MALAKKA. In de guerilla op Malakka is nu een periode van rust in getreden, die nu en dan ver stoord wordt door botsingen maar niet door acties van gro te omvangen. Britse troepen versterken hun patrouilles ter wijl de organisatie van de po litie en het militaire apparaat meer en meer verstevigd wordt. THEE EN KOEK OP HET KREMLIN. „Afscheidsfuifje". van Frank Roberts. Maandagavond hebben de drie Westelijke gezanten ln Moskou tot na middernacht besprekingen gevoerd op ,het Kremlin met Stalin en Molo tov. De bijeenkomst duurde vier uur en. 40 minuten en v de langste in de serie. By het verlaten van het Kremlin verklaarde Bedell Smith, de Amerikaanse am bassadeur te Moskou, niet te geloven, dat dit de laatste bj- komst was geweest. Hij liet verstaan, dat mis schien verdere instructies uit de Westerse hoofdsteden te verwachten waren nadat van deze jongste bespreking ver slag zou zijn uitgebracht. De drie Westerse afgezan ten schenen, aldus meldt Reu ters correspondent Don Dal las. tevredener te zjn over de ze laatste bespreking dan over de vorige. De Sobsi wordt „anti-imperialistisch" Naar de communistische hoek? De Sobsi (Republikeinse Vakverenigingscentrale) heeft bekend gemaakt, dat zij „de vergissing van het voeren van een compromis-politiek met imperialistische landen erkent" en dat zy voortaan een „consequente anti-impe rialistische politiek zal voe ren", aldus deelt het Repu blikeinse persbureau Antara mede. De Sobsi zal er bij de Re publikeinse regering op aan dringen Llnggadjati, Renvil le en het Amerikaans-Austra lische voorstel vervallen te doen verklaren. Zy wil een verantwoordelijk „nationaal front"-kabinet en uitvoering van het nationaal program. Dit werd besloten op 'n con ferentie van vertegenwoor digers van 32 vakverenigin- fen, die te Djocja werd ge- ouden. De Sobsi zal ook b(j de re gering aandringen op een spoedige uitwisseling van consuls met de Sovjet-Unie en het verkrijgen van erken ning door landen in Oost- Europa in het Sovjetblok. Voorts wil zy intensivering van de voorbereidingen voor de tactiek van de verschroei de aarde. Inmiddels zegt een ander bericht van „Antara", dat de communistische part\j, de P. K. I., een algemene aankon diging het licht deed zien, waarin wordt voorgesteld dat alle linkse groepen, die thans in het F. D. R. (Front De- mokratisch Volksfront) zit ting hebben, zich verenigen in een grote communistische partij. Gevraagd, of er vorderingen waren gemaakt, zeide Smith; „Ik denk, dat we een weinig vooruit zijn gekomen. Dat doen we meestal. Men hoopt altijd het beste en verwacht hét slechtste". De Britse en de Franse af gezant, Roberts en Chataig- neau, wilden over hun zeven de vergadering op het Krem lin geen commentaar geven. Smith vertelde, dat hij en zijn collega's kort na hun aan komst in het Kremlin ont haald waren op thee en koek. Na het Kremlin verlaten te hebben hielden zij een kor te ochtendvergadering op de Amerikaanse ambassade. Volgens bronnen, die in nauw contact staan met de Westerse afgezanten, moeten nieuwe meningsverschillen ge rezen zyn, waardoor de De- sprekingen met het Kremlin een ander aspect gekregen zouden hebben. Men had vast geloofd, dat de bespreking van Maandagavond de laatste zou zijn en dat een bijeenkomst van de ministers van buiten landse zaken in zicht was. Maandagavond, voor de bij eenkomst in het Kremlin, woonde Frank Roberts, de af gezant van Bevin, een ter ere van heip gegeven cocktail party by, die betiteld werd als „afscheidsfuifje" bij zijn bin nenkort verwacht vertrek naar Groot-Brittannië. Amerikaanse officieren zullen voornaamste toeristencentra van België bezoeken om na te gaan, of België in aanmerking komt als verlofcentrum voor de Amerikaanse troepen in Duitsland. Prijsbeheersing gaat bezuinigen. (Van onze Haagse redacteur.) Naar wij vernemen, zullen tegen 1 Januari 1949 14 over het land verspreid gevestigde afdelingscommando's voor de Pryscontróledienst worden op geheven. De bedoeling hiervan is, tot een bezuiniging te ko men en de pryscontróledienst efficiënter in elkaar te zetten. De taak van deze afde lingscommando's wordt over genomen door speciaal opge leide brigades, die over het gehele land opereren. Twaalf j'aar legen brandweercommandant geëist. Twaalf jaar gevangenis straf met aftrek en ontzetting uit de beide kiesrechten voor de duur van het leven werd Maandag door de advocaat fiscaal by de Rotterdamse Kamer van het Bijzonder Ge rechtshof geëist tegen de 48- jarige voormalige N.S.B.-er D. A. B., die in de periode 19421945 commandant was van de Rotterdamse brand weer. Niet aanvaardbaar voor conferentie van Bandoeng Aneta's speciale correspondent In Bandoeng verneemt, dat de schets van het wetsontwerp op de bestuursvoorzieningen in Indonesië gedurende de overgangstijd voorziet ln: a. een federale regering; b. een kabinetsraad; c. een federale raad; d. federale volksvertegenwoordiging. De federale raad zou moe ten bestaan uit vertegenwoor digers van de staatkundige eenheden, uit elk dier eenhe den een vertegenwoordiger. De volksvertegenwoordiging zal moeten bestaan uit ten minste twee en ten hoogste tien vertegenwoordigers van elke betrokken staatkundige eenheid. Deze vertegenwoordi gers zyn niet verantwoordelijk aan hun deelstaat voor hun daden in de volksvertegen woordiging. De federale rege ring zou benoemd worden door Overzicht van de afdaling van de Geulemerberg ln de wereldkampioenschappen Wielrennen in de omgeving van Valkenburg. Landbouwers ontevreden over Rijksbemiddelaars. In een communique van de Stichting voor de Landbouw wordt critiek geoefend op de wijze van behandeling der collectieve arbeidsovereen komsten door het college van rijksbemiddelaars. Deze „ern stige ontstemming" vloeit voort uit de traagheid waar mede bij het college aanhan gig gemeakte C.A.O.'s worden afgewerkt. Van verschillende collectieve contracten is sinds geruime tijd niets meer ge hoord. Ook zyn ernstige be zwaren gerezen tegen de werkwijze van het college, dat vergaderingen voor betrokke nen bij overeenkomsten belegt zonder dat deze betrokkenen voordien van de bezwaren van dit college tegen de onderha vige ontwerp-overeenkomsten op de hoogte zijn. Aangezien de Stichting voor de Landbouw het niet langer verantwoord acht de bedrijfs- genoten onkundig te laten van de tussen werkgevers en werk nemers overeengekomen ont- werp-C.A.O.'s. is opdracht ge geven deze terstond te publi ceren. Bende, die trein op Java overviel, liet pamflet achter. Relaas van ooggetuige. Aneta's correspondent te Bandoeng meldt nader, dat bij de treinoverval van Za terdagavond geen personen zijn ontvoerd. Het gerucht van de ontvoering was ont staan, omdat twee leden van het treinpersoneel werden vermist. Deze hebben zich echter thans bij één der spoorwegposten gemeld. Aan de herstelling van het baan vak is gedurende de gehele Zondag hard gewerkt en men hoopt het baanvak binnen twee dagen weer gereed te hebben. In de nabijheid van de plaats van de ramp werd 'n pamflet gevonden met de ti tel „Hollanders, kom maar op. Wij dagen jullie uit mor genavond achter de goenoeng poetri." Het pamflet was ondertekend: „Witte Meeuw." Een ooggetuige, lid van de civiele politie, vertelde, dat de overvallers gekleed waren in zwarte kleren en VEELBELOVEND FEESTPROGRAMMA. Een jubileum-winkelweek, Het officiële programma is verschenen van de feeste lijkheden in Vlissingen ter gelegenheid van het 50-jarig regeringsjubileum van H. M. de Koningin. Op 30 Augustus is e<r te acht uur des avonds 'n her denkingsbijeenkomst in de St. Jacobskerk, waar de heer A. Schout, lid van Ged. Sta ten, de herdenkingsrede zal uitspreken. Daarna zullen als sprekers optreden ds. J. S. Hartjes, kapelaan Kamp- schoër en ds. R. Slofstra. De Vlissingse Oratorium- en Orkestvereniging zal haar medewerking verlenen. Dien avond van 8 tot 10 uur zal er geconcerteerd wor den door de harmonie SL Caecilia in het Bellamypark en door de harmonie Ons Genoegen in het Havendorp. JUBILEUM VUUR. Om 10 uur des avonds zal door de estafettelopers van Marathon een fakkel overge bracht worden van de grens der gemeente (N. Vlissingse weg) naar het jublleumvuu. in het Bellamypark (fontein). Te half elf wordt dit vuur officieel ontstoken door de burgemeester. Dit vuur blijft branden tot Dinsdagnacht 31 Augustus. OP 31 AUGUSTUS. De feestelijkheden op 31 Augustus worden geopend met een reveille te zeven uur door de harmonie Ons Genoegen en de harmonie St. Caecilia. Om 9 uur voert Ons Ge noegen koraalmuziek uit op de Oude Markt Te tien uur wonden de ge nodigden op het Stadhuis ontvangen. De bond van buurtverenigingen biedt een tractatie aan 2300 schoolkin deren aan. Om tien uur vertrekt van de Paul Krugerstraat de gro te vlaggenoptocht, waarin de beide muziekcorpsen meelo pen. Om half elf is er een au bade en huidebetoging met vaandelgroet en défilé op de Stenen Beer. Om twee uur des middags vangt in het Bellamypark de grote wielerwedstrijd aan onder leiding van de wieler club „De Scheldemond." DE SPROOKJES OPTOCHT. Te kwart over drie ver trekt van de Wilhelmina- straat de Sprookjes-optocht, die zeventien groepen en en kele extra wagens omvat. Van 4 uur tot half zes is er feest en zjn er kinder spelen op het strand. Daar na worden er 1000 postdui ven opgelaten en wordt een ballonwedstrijd gehouden. Des avonds te half negen vertrekt een fakkeloptocht van de Wilhelminastraat. De feestdag wordt te kwart voor elf besloten met een groot vuurwerk aan de Boulevard Bankert. OP 6 SEPTEMBER. Op 6 September zal wor den volstaan met kinderspe len op de kinderspeelterreinen der buurtverenigingen en met muzikale wandelingen naar die terreinen. Te half drie vangen deze festiviteiten aan. Vermelden wy tenslotte nog, dat de Vlissingse mid denstand van 28 Augustus tot 8 Sopt. een jubileumwin kelweek houdt, waaraan een groot aantal winkeliers deel neemt. Uitvoerige bjzonderheden over de feesten zjn opgeno men in het officiële feest- proramma. dat in de boek handel verkrijgbaar is. dat sommige van hen lange haren droegen. Hij verklaar de, dat, toen de bende bj de trein arriveerde, hij zich met drie andere leden der po litie, die door de schok van de ontsporing bewusteloos waren geraakt, voor dood- hield. De bendeleden kwa men op hen af om zich te overtuigen, dat zij werkeljk dood waren Twee der poli tiemannen konden zich niet goed houden en bewogen zich. Deze twee werden par does doodgeschoten, aldus de ooggetuige, en hemzelf werd het mes op de keel gezet en een slag in het gezicht ge geven. Hij kon zich echter goed houden en men meen de, dat hij werkeljk dood was. MEISJE VERMIST. Maandagavond is in een po litiebericht door de radio de opsporing verzocht van Johan na Petronella Moleman, oud 15 jaar, en dienstmeisje te Nieuwer-Amstel, die sedert 19 Augustus j.l. wordt ver mist. Er bestaat het vermoe den, dat zy verdwenen is gezelschap van een 20-jarige jongeman met wie zij in een luna-park had kennis gemaakt. De jongeman, die zich uit gaf voor Amerikaan en nu eens Eddy Brooklyn, dan weer Frank Baudife heette, was er een paar dagen in geslaagd goeie maatjes met het meis je te worden en was zelfs bj haar thuis ontvangen, Hij deed allerlei fantastische verhalen in een vreemd taaltje, dat wei nig met Nederlands gemeen had en het geval natuurljk zeer intessant maakt. Vooral zjn bewering, dat hij over „plenty money" beschikte had de nodige indruk gemaakt. Desalniettemin waren de ouders van het meisje niet zeer ingenomen met de vriend schap. Op 19 Augustus had het meisje een gedeelte van haar salaris opgevraagd en zou zy met haar nieuwe vriend een middagje naar Amsterdam faan. 's Avonds zouden zj j haar ouders eten. Zij zjn echter niet teruggekeerd, en de politie is er nog niet inge- slaagd een spoor van het tweetal te vinden. De Zwitserse federale rege ring heeft bij decreet bepaald, dat alle Roemeense activa in Zwit serland geblokkeerd worden, dit als tegenmaatregel in verband met de nationalisatie van Zwitsers eigendom in Boemenië zonder compensatie. de federale raad. De federale regering is ver- antwoordeljk aan de federale raad en de volksvertegenwoor diging. De kabinetsraad zou bestaan uit de federale rege ring en het college van secre tarissen van staat. De beslui ten van de federale regering worden genomen in kabinets raad. Op alle belangrijke ge bieden zoals op gebied van voorzieningen betreffende de Verenigde Staten van Indone sië en de Unie worden beslis singen genomen in overeen stemming met de federale raad. Alle bevoegdheden van de gouverneur-generaal zouden worden overgedragen aan de federale regering. Benoemd wordt een hoge vertegenwoordiger van de kroon ln overeenstemming met wie het benoemingsrecht wordt gehanteerd en met wie overleg gepleegd wordt in zake als de buitenlandse be trekkingen, financiën e.d. Zo regelt de federale regering in overleg met deze verte genwoordiger de organisatie en taakverdeling van de bui tenlandse clienst. Inzake vestiging van buiten landse betrekkingen in Indo nesië en het voeren van het buitenlands beleid besluit de Nederlandse regering. De fede rale regering regelt voorts in overleg met vertegenwoordi gers van de kroon de organisa tie en opleiding van de federale strijdkrachten. Bevoegdheden ten aanzien van het KNIL, het KL., en de Koninhljke Mari ne bijven bij de koning. De hoge vertegenwoordiger van de kroon voert het opper bevel over alle strijdkrachten in Indonesië. De commandan ten van land- en zeemacht hebben ln de kabinetsraad stemrecht, wa&r het zaken be treft, die op hun terrein lig gen. Indien op bepaalde pun ten geen overeenstemming wordt bereikt tussen de verte genwoordigers van de .kroon en de federale regering kan een beslissing gevraagd worden bij de Nederlandse regering. Aldus is in grote trekken het 32 artikelen tellende voor ontwerp dat voorts de moge lijkheid Inhoudt om naast de vertegenwoordiger van de kroon gedelegeerden van de kroon te benoemen. TELEURSTELLING. Aneta's speciale correspon dent vernam voorts in Ban doeng, dat het te verwachten is.' dat in het advies van de federale conferentie op boven staand ontwerp vele wijzigin gen zullen worden voorgesteld. Vrij algemeen gaf men in kringen van de conferentie, die Maandug wederom bijeen was, te verstaan, dat het ontwerp zoals het thans ter tafel ligt niet aanvaardbaar kan worden genoemd. ,Wy hebben grote waarde ring voor bepaalde gedachten, die in het ontwerp worden ontwikkeld, maar daarnaast bestaat teleurstelling ten aan zien van de beperkte bevoegd heden voor de federale rege ring, zoals die in onderschei dene artikelen zijn omschre ven", aldus verklaarde tegen over Aneta een invloedrijk deelnemer aan de conferentie. Fanny Blankers-Koen en Slijkhuis naar Ierland. De burgemeester van Edin burgh is de laatste tot dus verre van wie Fanny Blan kers-Koen een uitnodiging heeft gekregen deel te nemen aan aldaar te houden athle- tiekwedstrijden. maar zoals de meeste anderen zal ook hij een afwjzend antwoord op zjn invitatie krijgen: Fanny's loop boekje is voorlopig volgeboekt. De Ieren zijn tot mi toe de enigen, wier uitnodiging suc ces heeft gehad. Woensdag a s. vertrekt onze viervoudige Olympisehe kampioene met Slijkhuis naar Dublin om deel te nemen aan de internationa le atletiekwedstrijden. PLAATSELIJK ENIGE REGEN. Geldig tot Dinsdagavond. In het Zuiden van het land: aanvankeljk zwakke tot ma tige Zuid-westeljkc wind. la ter tjdeljk veranderljkc wind. Meest zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen. Weinig verandering in tempe ratuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1