PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT B.B.C. werkt in Zeeland Marshall vertelde niet veel Deense schipper was S.S.-er Britten bieden hulp aan Arabische vluchtelingen 0B BILT De nieuwe Koningin zal toch Juliana heten. Radiomensen leiden afwisselend leven VOORSPELT 191e Jaargang - No. 188 Uitgave van de Firma Provinciale Donderdag 12 Aug. '48 Dit blad verschijnt behalve op Zon- en Christelijke feestdagen. dagelijks. Algemeen ADVERTENTIEPRIJS 12 ct. per WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Giro ar'359200 P.ZJJ^Mkidetburg. ABONNEMENTSPRIJS: 'JU cL per week: 3,75 per kwartaal, franco per post r 4.— per kwartaal. Losse nummers 10 cent. Bureaux te VUssingen: Vlamingstr. 16-18-20 (tijd.) teL 10 en 51 - Middelburg: Condense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L Vorststr. 55. tel. 2475 (b.g.g 2228) - Oostburg: Pr Mauritsstr 12. tel 102 - Temeuzen: Brouwerijstr 2 Zlertkzee: N BogerdstT G 160. tel 26 Wel felle aanval op Russische Donau-polltlek. Minister Marshall heeft op zijn gebruikelijke persconfe rentie het een en ander verteld over het -diplomatieke ko men en gaan op het Kremlin, al was het niet veel, „Amerika zal pogingen blijven doen om door onderhande lingen een vreedzame oplossing van de geschillen met de Sovjet-Unie te bereiken", was zijn kort commentaar. „Maar", voegde hg er aan' toe, „het is niet de bedoeling een overeenkomst te verkrij gen om der overeenkomst wille". Geen München dus. Marshall weigerde verder meer duidelijke mededelingen te doen over de Berlijnse crisis en de besprekingen te Moskou. Wel deed hij een aanval op de Sowjet-politiek met betrek king tot de Donau-conferentie. Marshall zeide, dat de Sow- jet-Unie de handelscheepvaart beperkte „ten koste van de al gemene welvaart in Europa, door de scheepvaart te onder werpen aan de controle van de Sowjet-Unie en de andere Oost-Europese landen. Wij kunnen geen systeem aanvaarden, dat in vele op zichten gebruikt kan worden als middel om de vrije handel langs deze grote internationale waterweg tegen te werken". De Donau-conferentie vorm de een „uitstekend voorbeeld voor de moeilijkheden, die wij ontmoeten om de na-oorlogse abnormaliteiten in Europa te regelen". Amerika was tot de confe rentie toegetreden omdat het bereid wilde zijn naar de be zwaren van anderen te luiste ren. Er moest niet van te vo ren aangenomen worden, dat er geen overeenstemming mo gelijk was. EEN NIEUW LICHT. De Berlijnse correspondent van het A.N.P. seint overigens merkwaardige bijzonderheden over de opvatting van Wes terse autoriteiten te Berlijn. Deze zouden in de Moskouse onderhandelingen niets anders zien dan een Westerse poging om tjjd te rekken. De positie van Berlijn is zodanig, dat een onmiddellijk energiek optreden vrijwel onmogelijk is. Wellicht kan daarom een beslissing uit gesteld worden tot de moei lijke toestand van de geallieer den in Berlijn verbeterd is. Dat werpt weer een ander licht op de bereidheid tot on derhandelingen van het Wes ten. EEN ORDER. De Westelijke commandan ten in Berlijn hebben het stadsbestuur gelast bankte goeden in Oostelijke marken bij banken in de Westelijke sectoren te blokkeren. De Westelijke militaire gou verneurs hebben de onderne mingen, welker tegoeden in Oostelijke marken geblok keerd waren, reeds geholpen door het verlenen van credie- ten in Westelijke marken. Sigaretten.slag in Berlijn. Volgens berichten in de West-Berlijnse pers overstro men de Russen West-Berlijn met goedkope cigaretten. De actie zou ten doel hebben met de aldus verkregen Westmar ken de propaganda in de Brits- Amerikaanse zóne van Duits land te financieren. Naar /er- luidt hebben de Amerikanen met spoed 120 millioen ciga retten naar Berlijn gezonden om de Russische actie afbreuk te doen. Het officiële rantsoen ciga retten in West-Berlijn, dat op de bon kan worden gekocht, bedraagt 40 stuks in de zes weken, tegen een prijs van on geveer 3 mark per pakje. Naar schatting kan de Berlijner hiermede nog geen tien pro cent van zijn behoefte dekken. De zwarte Engelse en Ameri kaanse cigaretten kosten on geveer 12 mark per pakje. De goedkopere Oosteuropese ciga retten, die men beter vindt dan de Duitse, kosten altijd nog 6 mark per 20. Grote graanoogst in Amerika. De E.C.A. maakte Woens dag bekend, dat de zeer gro te omvang van de Amerikaan se graanoogsten van dit jaar inhoudt, dat er in de komen de 12 maanden aanmerkelijk meer graan naar Europa zal worden verscheept in het ka der van het plan-Marshall dan aanvankelijk net plan was, en dat het voetselrantsoen van de West Europese bevol king een belangrijke verbete ring zal ondergaan. De Russische marine. De commandant van de Sowjet-marine, Admiraal Yoe- masjef, heeft tegenover Tass verklaard, dat de Sowjet-Unie druk bezig is met de produc tie van nieuwe oorlogsschepen, ■technische uitrusting en wa pens en met het aanleggen van marinebases. Hij betoogde, dat de eerste onderzeeboten ter wereld in de Sowjet-Unie gebouwd zijn. De Russische scheepsbouw had altijd een voorsprong van tien tallen jaren op de buitenland se gehad. Volksfront in Italië ontbonden. „DEMOCRATISCH REPUBLIKEINS VERBOND" Het bestuur van het Itali aanse volksfront waarin so cialisten en communisten de leiding hebben, heeft besloten de organisatie te ontbinden „omdat het niet lager moge lijk is haar programma te ver wezenlijken. Besloten is het volksfront te vervangen door een organisatie, die genaamd Echtpaar bij verkeers ongeval gedood. Woensdag gebeurde bij Wol vega een ernstig verkeerson geval. De veehouder K.N. uit Mimnekeburen begaf zich met zijn vrouw per motor in de richting Steenwijk en wilde een vrachtauto voorbijrijden, toen juist uit de richting Steenwijk een tegenligger na derde. De bestuurder van de motor moet daarop het stuur hebben omgegooid en is met volle vaart tegen de vracht auto opgereden. De kwetsuren van het echt paar waren van dien aard dat de gïïngs' ontboden geneesheer, niet anders dan de dood kon constateren. De slachtoffers laten vijf kinderen achter. Zonnehitte veroorzaakte explosie in Ludwigshafen. Het Duitse nieuwsbureau D.P.D. (Britse zóne) deelt mee', dat de Franse autoritei ten als oorzaak van de ont ploffing in de I.G. Farben- fabriek te Ludwigshafen, die meer dan 200 Duitsers het leven kostte, de zonnehitte hebben opgegeven. De Franse autoriteiten heb ben tegengesproken, dat er in deze fabriek oorlogsmate riaal vervaardigd wordt. „De Nederlander" bracht dezer dagen een bericht, als zou H. K. H. Prinses Regen tes Juliana na de inhuldiging tot Koningin de naam Wil- helmina gaan voeren. Te be- voegder plaatse is hierom trent niets bekend. Ten over vloede wijst men er op, dat in het ontwerp voor de nieu we knopen van militaire uni formen een „J", in plaats van een „W" is geprojec teerd De Sowjet-Russische autori teiten hebben aan de Berlijnse spoorwegstations een strenge con- tróle gehouden om 500 Sowjet- Russische deserteurs op te sporen, die uit het garnizoen te Witten berg ontsnapt zijn. 102-jarige oud-burgemeester. Woensdag vierde de heer M L. Honnerlage Grete, óud-burgemeester van Schiedam, te zgn en huize aan dé Baronie- laan te Breda zgn 102e verjaardag. Het leven heeft voor de heer Hon nerlage Grete nog wei nig aan waarde inge boet. Onlangs ging hg nog ter stembus. Bij goed weer maakt hij met een van zijn nichten nog dagelijks een wan deling. Het lezen gaat hem op het ogenblik niet zo goed meer af, maar met de hulp van „voorlezers" houdt de grijsaard zich nog met belangstelling op de hoogte van net wereld gebeuren. Scheepspapieren waren echter in orde. Thans in vrijheid gesteld. Het vermoeden, dat de 38- jarige schipper van het ver gane Deense jacht „Agathe" S.S.-er zou zijn geweest, blijkt inderdaad juist te zijn. De marechaussee neemt echter aan, dat de Deense regering er geen bezwaar tegen had, dat Hakon Rasmussen met zjjn gezin het land verliet. Allen hadden paspoorten en een soort monsterboekje hetgeen voor zeevarenden in Denemarken verplicht is en bovendien waren de scheepspapieren in orde, zo dat er geen reden bestond de Denen nog langer onder poli- tie-toezicht te stellen. Wel zgn zij. daar zij geen geld be zitten nog aan een aantal be perkende bepalingen onderwor- Een, doch kunnen zich vrij op et eiland bewegen. Zij zullen vermoedelijk via bemiddeling van de Deense consul op een boot naar Denemarken worden gezet en zo. practisch berooid van hun gehele bezit, in hun vaderland weerkeren. DOEL ENGELAND Naar de vloeiend Duits en Engels sprekende schipper Romeins hotelpersoneel in staking. In Rome is het hotelperso neel in staking gegaan. De ho telgasten moesten het Woens dagmorgen zonder ontbgt, zon der gepoetste schoenen stellen en hun bedden bleven onopge maakt. Het personeel van res- taurants en café's overweegt zich bij de staking aan te slui ten. vertelde, was het doel van de tocht Engeland geweest. Hij heeft de plaatselijke autori teiten verzocht nog enkele dagen op het eiland te mogen blijven, teneinde de restanten van hun bezittingen, die nog •voortdurend aanspoelen te bergen. Het jacht is kapot geslagen en bg eb kan men naar de zandbank lopen waar het strandde, doch de resten van de „Agathe" en haar la ding zinken steeds dieper in het zand weg. Voor de schip breukelingen is het een geluk, dat er vrij veel kleding gered kon worden, zij het dan door weekt van zeewater. „Speciale missie" voor Prinses Margaret. De Engelse Koning heeft goed gevonden, dat Prinses Margaret op „speciale missie" naar Amsterdam gaat, om hem bij de inhuldiging van Koningin Juliana officieel te vertegenwoordigen. Het zal de eerste keer zgn, dat Prin ses Margaret haar vader of ficieel zal vertegenwoordigen en het zal eveneens de eerste maal zijn, dat de Prinses zich op niet tot 't Britse „Empire" behorende grondgebied zal verblgven. De Prinses zal 3 September Engeland verlaten. Zg zal per vliegtuig reizen. Men ver wacht dat Hare Koninklijke Hoogheid vier a vgf dagen buitenlands zal vertoeven. Prins George van Grieken land zal de Griekse Koninklij ke familie vertegenwoordigen bij het jubileum van Koningin Wilhelmina. De bondsraad heeft de Zwit serss gezant te 's Gravenhag.e de heer Kohli afgevaardigd naar de feestelijkheden op zes September bij de inhuldiging van Koningin Juliana. Mr. dr. L. G. Korterv- horst wordt Kamer, voorzitter. In parlementaire kringen wordt aangenomen, dat tot opvolger van mr. J. H. van nik als voorzitter van de Tweede Kamer zal worden aangewezen mr. dr. L. G. Kor- tenhorst, die sedert 1925 zit ting heeft als Katholiek volks vertegenwoordiger. De onderhandelingen in Indonesië. Een woordvoerder van de Commissie voor Goede Diensten deelde mede, dat het vertrek der delegaties en de C. v. G. D. naar Kalioerang een week is uitge steld. Waarschijnlijk zullen voortaan vierweekse in plaats van drie weekse perioden voor de bespre kingen in de resp. hoofdsteden worden vastgesteld, o.a. omdat er bij de veelvuldige verhuizin gen steeds enkele dagen verlo ren gaan, hetgeen bij kortere perioden zwaarder weegt dan bij langere. Opening brug Keizersveer. De datum van de openstel ling van de brug van Keizers veer over de Bergsche Maas in de grote verkeersweg Bre daUtrecht is thans vastge steld op Woensdag 18 Aug. Joden weigerden bevel van Bemadotte. Als de Britten zich met Palestina bemoeien valt er in de regel niet veel goeds te verwachten. Hun aanbod van gis teren om de Arabische vluchtelingen te helpen zal echter ieders goedkeuring wegdragen, dat Engeland 29 Juli militaire goederen, bestaande uit zoek lichten en andere electrische Het Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft na melijk graaf Bemadotte me degedeeld, dat medicamenten en tenten aan de Arabische vluchtelingen ter beschikking zullen worden gesteld zodra hij een bevoegde internationale hulporganisatie voor de uitde ling zal hebben aangewezen. Deze goederen zijn afkomstig van Britse militaire voorraden in het Midden-Oosten. De waarde der goederen zou in eerste instantie niet de som van 100.000 pond mogen over schrijden, die zo deelde sir Alexander Cadogan kortelings in de Veiligheidsraad mede door Engeland voor deze zaak aan de Veiligheidsraad be schikbaar zou worden gesteld. De som zou als voorschot worden beschouwd op sommen, die de Veiligheidsraad na een onderzoek nodi^zou achten. BESCHULDIGING ONWAAR. Te Londen wordt de be schuldiging van Mosje Sjertok Arbeiders van de I. G. Farben zgn thans druk bezig met het opruimen van de puinhopen veroorzaakt door de ontploffings ramp in de fabrieken te Ludwigshafen. Woensdag vond in Bulgarije de fusie plaats van de sociaal-de mocratische en de communistische partij. Te Jannina zijn negen ter dood veroordeelde Griekse com munisten terecht gesteld. Klankbeelden over Nederland en Regeringsjubileum van H. M de Koningin Momenteel r\jdt op de Zeeuwse wegen een kleine, ge sloten vrachtauto, waaraan ogenschijnlijk niets bijzonders te zien is. Toch Is dit een voertuig van historische be tekenis, want het is de eerste opname-inrichting van de Engelse radio-omroep, die na het uitbreken van de oor log op Europees grondgebied arriveerde. Deze beschei den auto heeft na D-day op alle plaatsen gestaan, wel ke in de geschiedenisboekjes zullen worden geboekstaafd, zy is bovendien na de oorlog in meer Europese landen geweest dan welke andere auto ook. Maar zy kan niet, wat haar inzittenden, mr. Leonard Cottrell en mr. Har vey Sarny van de B.B.C. kunnen: op smakelglte wgze ver tellen over de vele belevenissen in tientallen landen, waar opnamen moesten worden gemaakt en over het vele werk dat voor een betrekkeiyk korte tjjd durende uitzending moet worden verricht. Zeeland interessante opna men hopen te maken, zijn in Vlissingen ontvangen door 't dagelijks bestuur van de Zeeuwse Journalistenkring. Van tgd tot tgd zendt de B. B. C. klankbeelden uit over bepaalde landen, die de luisteraar in Engeland en daarbuiten een goede indruk geven van de toestanden al daar. Op 29 Augustus zal in het Home Service-program ma (van 8 tot 9 of van 9.30 tot 10.30) in een dergelijke uitzending, getiteld „Window on Holland" de schijnwerper worden gericht op het Ne derland van 1948. Bovendien wordt op 31 Augustus in het zg. Derde Programma een programma uitgezonden, dat gewijd is aan het gouden re geringsjubileum van onze Koningin. De beide samenstel lers, die begeleid worden door mevr. Cottrell en de heer Idenburg van de Rege- zal zgn: Democratisch Re- rings Voorlichtingsdienst, tolk publikeins Verbond. en adviseur, en die ook in TWEE MAANDEN VOOR ééN UUR. De levendige mr. Cottrell is aangesteld als „feature- producer": hij selecteert de vele opnamen, die voor een bepaalde uitzending worden femaakt, vervaardigt verbin- ende tekst, zorgt, dat het programma niet te lang en niet te kort duurt en is ver antwoordelijk voor het goede verloop van de uitzending. Gewoonlijk begint hij reeds twee maanden voor de uit zending met de voorbereidin- fen van een klankbeeld. Ge urende twee weken kan men hem vinden temidden van boeken, tijdschrfiten en ander informatief materiaal, dat hem een inzicht geeft in 't te behandelen onderwerp: de structuur van het land, de aard van zijn bevolking. Daarna pakt hg zijn koffers en reist naar zijn tijdelijk arbeidsveld, waar hem een opname-wagen wacht. Hier mede gaat hg een week of zes op stap en dan komt 't zwaarste werk: de uiteinde lijke vormgeving van het klankbeeld. Wanneer dit de aether in gaat, wacht mr. Cottrell al weer een nieuwe opdracht van de programma leiding: ga naar de Goud kust van Afrika of: maak een uitzending over Frank rijk. Het is altijd een verras sing en dit vooral maakt mr. Cottrell's werk zo afwis selend. OP HISTORISCHE PLAATSEN. Over afwisseling in zijn le ven heeft ook mr. Sarny al lerminst te klagen. Dat was al zo in de oorlog: vele be langwekkende opnamen van het strijdgebied! waarnaar wij op zolder of in de keu kenkast in ademloze spanning zaten te luisteren, zijn door hem op de ebonieten plaat vastgelegd. Hij maakte drie invasies met zgn trouwe ge luidswagen mede: Afrika, Italië, Normandië, hij was bg de bevrijding van Parijs en Brussel en stond met zgn microfoon bg de gevechten aan de Rijn. Toen de gevechten in Nor mandië aan de gang waren, moest hg zelf zijn opnamen naar Engeland brengen. Tij dens de overtocht liep het schip voor de Engelse kust op een kleine mgn. Met moei te bereikte de heer Sarny land, maar zgn opnamen had hij gered en de uitzending ging op tgd door de aether. Mr. Sarny liet ook de op- naraeschgf draalen op de Lti- neburger Heidet toen een verslagen Duitsland tegenover Montgomery capituleerde. Toen de vrede was weer gekeerd, werd de opname auto gestationneerd in Salz- uffeln en mr. Sarny, een rus tige, rijzige Brit met veel gevoel voor humor, kreeg 'n plaatsje in een officierskwar tier. Maar noch hij, noch de auto kan men daar vaak aantreffen, daarvoor heeft de pas van de „recorder" teveel stempels. Alle opnamen voor de B. B. C. in Europa maakt hg, zodat hg vrijwel voort durend op reis is. KERSTMIS IN POLEN. Tijdens de Kerstdagen van vorig jaar zond de Britse radio een bijzonder geslaagd programma uit van kerst klanken uit alle delen der wereld. Mr. Sarny's taak was het, opnamen te maken van klokgelui in Polen. Het had echter heel wat voeten in de aarde voordat hij daar toe in staat was. Om te be ginnen was het niet gemak kelijk een pas van de Russen los te krijgen. Op de meest kinderachtige wijze probeer den deze heren tegen te werken. Toen mr. Sarny voor een prikkeldraadver sperring vlak bg het gebouw, waar hij die pas moest ha len, stond, hoorde hij tot zijn verbazing, dat hij die ver sperring niet mocht passeren zonder pas! Op listige wgze wist hg toch in het gebouw te komen en zgn papieren te bemachtigen. Aan de Poolse grens wachtte echter een nieuwe barricade. Een dienst doende korporaal was zeer inschikkelijk, maar een akelig kapiteintje wierp één blik in de opname-wagen en ver bood toen haastig toegang tot het land. Hij wilde niet geloven, dat de apparatuur diende voor het maken van gramofoonplaten. Pas toen hij een plaat hoorde- draaien, waarop hg zelf een liedje zong, was hg vertederd en deed de grensboom opengaan. Vervolg oo pagina i MARATHON-HELD ONTMASKERD. Nog steeds leeft in Engeland het verhaal van Dorando, de Italiaan, die bijna de eerste Ma rathon won in de Olympische Spelen van Londen in 1908. Hij zakte ineen voor de koninklijke tribune toen hij weer terugge keerd was in het stadion. En een sympathiek publiek sleepte hem over de eindstreep. Natuur lijk gold zijn overwinning niet. De jury is nu eenmaal onmense lijk.... Een tijdje geleden ontdekten de Engelsen dat Dorando nog leefde. Hij heeft een café in Bir mingham. Hij werd door Arthur Rank naar Londen gehaald om de overwinnaar van de Mara thon van 1948 te verwelkomen bij de eindstreep en samen met hem gefilmd te worden, aldus lezen wij in „De Volkskrant". Dorando kwam, zag... en is als een verslagen, beschaamd man naar huis teruggekeerd. Het Italiaanse Olympisch co mité heeft bewezen, dat de éch te Dorando in 1942 in Italië als taxichauffeur is gestorven. Eerst had de valse Dorando nog uit vluchten. Hij zei, dat de Italiaan zijn broer was en dat deze met hem in 1908 in de Spelen de Marathon had gelopen onder 'n andere naam. Hij zou aangeko men zijn als veertiende. En de gouden beker, die Dorando van de koningin van Engeland had ontvangen als troostprijs, had hij zijn broer, de Italiaanse Doran do, gegeven. Het verhaal klopte niet. Er bestaan documenten waarin alle Olympische gebeurtenissen zijn vastgelegd. Er zijn mannen met ijzeren geheugens. Een der le den van het Italiaanse comité herinnerde zich de naam van de trainer, die de echte Dorando bijna naar de overwinning had gebracht. De Britse Dorando herinnerde zich niets van dit detail. Arthur Rank gebruikt nooit ruwe woorden. Maar toch werd de valse Dorando in duidelijke termen aan zijn verstand ge bracht, dat op zijn aanwezigheid niet verder werd prijsgesteld. Zo keerde hij terug als een ont maskerde bedrieger naar Bir mingham, de stad waar hij tal loze jaren genoten heeft van de bewondering van zijn caféklan ten, die hij steeds opnieuv) ver gastte op het verhaal hoe hij bijna de eerste Marathon won. apparaten aan het Egyptische leger overgedragen zou heb ben, tegengesproken. Een onderzoek ter plaatse had uitgewezen, dat de be schuldiging ongegrond was. De secretaris-generaal van de Arabische Liga, Azzam Pasja, heeft in een telegram aan de Veiligheidsraad ver klaard, dat Joden 28 Arabische dorpelingen levend verbrand hebben door him kleren in benzine te drenken en aan te steken. RUMOER IN JERUZALEM. De afgelopen nacht was de ru moerigste te Jeruzalem sinds de afkondiging van het be stand. Urenlang weerklonk het vuur van mortieren, geweren en machinegeweren. Het was niet vast te stellen waar de gevechten werden gevoerd. Men meent echter, dat het Arabische legioen en Joodse manschappen elkaar bij de oude stad op korte afstand bestrijden. Bij een bezoek aan de sec tor bij Ajanjoel en een heuvel, die de weg Latroen-Ramallah beheerst, heeft Bemadotte de Joden gelast genoemde plaat sen te verlaten. Volgens een woordvoerder van de Israëlieti- sche regering waren de plaat sen voor het bestand bezet en was aan de 400 inwoners toe gestaan terug te keren. Eva cuatie zou een militair nadeel voor de Israëlietische troepen betekenen. Zij zagen dan ook geen reden zulks te doen. Graaf Bemadotte zal Vrij dag naar Zweden vertrekken. Javaanse zeeman met messen vermoord. VECHTPARTIJ MET 12 MADOEREZEN. Dinsdagnacht is de 27-jari- go Javaanse bediendo-vvasbaas by de maatschappy Nederland, Tojib, In een vechtpartij met twaalf Madoercse bedienden van het motorschip „Java" zo ernstig door messteken ver wond, dat hij kort na aan komst In het O. L. Vrouwe gasthuis te Amsterdam aan inwendige verbloedingen ls overleden. Het politieonderzoek wees uit dat een van de vermoede lijke daders zich door Tojib beledigd achtte, omdat Tojib met zijn meisje naar de bios coop was gegaan. Uit wraak heeft hij een twaalftal vrien den verzameld en toen Tojib de bioscoop verliet wachtte men hem op om hem een ste vig pak slaag te geven. Onge lukkigerwijs kwamen cr ech ter messen bg te pas en voor het publiek, dat van da vecht partij getuige was, kon ingrij pen, waren de steken reeds gegeven. Een der Madoerezen heeft bekend het slachtoffer de twee steken te hebben toegebracht, die de dood tot gevolg hadden. Mevr. Kosenklna mag niet voorkomen. Volgens Marshall is het Sowjet-protest, ingediend naar aanleiding van „het ontvoeren van Sowjet-burgers" geba seerd op „onjuiste inlichtin gen". Het opperste gerechtshof van de staat New York heeft een bevel uitgevaardigd „om de vrijheid van mevrouw Ko- senkina" te verkrijgen. Zy zou „opgesloten" zijn in het Sow jet-consulaat te New-York. Het bevelschrift is overhan digd aan de consul-generaal der U.S.S.R., die kort daarop deed weten, dat hij mevr. Ko- senkina niet zou overleveren, noch zou doen verschijnen voor het hof. Het door de machinefabriek en scheepswerf van P. Smit jr. N.V. te Rotterdam gebouwde enkel - schroef motorschip „Kalabahi" maakte Woensdag zijn officiële proeftocht en werd met de gebrui kelijke ceremonie op de Noordzee door het directoraat-generaal van scheepvaart namens de regering overgenomen. PLAATSELIJKE BUIEN Geldig tot Donderdagavond. Zwaar bewolkt, met latei- plaatselijke opklaringen en hier en daar enkele buien. Matige tot vrij krachtige wind tussen Zuid en West Weinig veran dering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1