De nieuwe ministers Chefarine 4 NIEUWS UIT ZEELAND Jubileumfeesten te Goes Stimulans voor de vee-levering. Nieuws in een Notedop WALCHEREN De Nijtengo VI te Goes. (Slot van pag. 1). terug, als secretaris van de hoofdvertegenwoordiger der z.g. zuster-maatschappijen. Van 1918 tot 1920 trad hij op als secre taris van de directie dier maat schappijen te 's-Gravenhage. In laatstgenoemd jaar werd hij be noemd tot referendaris aan het toenmalig departement van ar beid en in 1923 tot administra teur. Van 1921 tot 1924 was hij secretaris van de Nederlandse delegatie op de internationale arbeidsconferentie te Genève en in latere jaren herhaaldelijk re geringsgedelegeerde op deze conferentie. In 1925 werd mr. Joekes gekozen tot lid van de Tweede Kamer voor de Vrijz. Dem. Partij, van welke hij van 19331937 fractie-voorzitter was. In 1938 trad hij weer als zoda nig op. Toen mr. Marchant we gens zyn overgang tot het ka tholicisme als partijleider aftrad, volgde mr. Joekes hem als zoda nig op. In 1939 werd hij gekozen tot lid van de Haagse gemeenteraad en later tot voorzitter van het College van Rijksbemiddelaars. In 1947 was mr. Joekes voorzit ter van de 30ste internationale arbeidsconferentie te Genève. Hij is Ridder in de Orde van de Ncd. Leeuw. Mr. E. M. J. A. Sassen. Mr. E. M. J. A. Sassen, is in 1911 geboren. Hij deed in 1936 doctoraal examen in de rechten aan de R.K. Universiteit te Nij megen. Jaren lang heeft mr. Sassen het beroep van advocaat cn procureur uitgeoefend. Voorts is hij lid van de gedeputeerde staten van Noord-Brabant. In 1935 vertegenwoordigde hij de Nederlandse regering ter confe rentie van de raad van bestuur der internationale arbeidsorga nisatie te Quebec (Canada). Ook behoorde hij tot de Nederlandse delegatie bij de algemene ver gadering der Ver. Naties over de verdeling van Palestina. Kor te tijd was hij bestuurslid van de Stichting Radio Nederland en van de Wereldomroep. Thans is hij lid van de Commissie van Negen voor overleg met de rege ring met betrekking tot de staatsrechtelijke reconstructie van het Koninkx Mr. D. U. Stikker. Mr. D. U. Stikker werd 5 Fe bruari 1897 te Winschoten gebo ren. Hij bezocht de universiteit in Groningen. In 1922 behaalde hij de graad van meester in de rechten. Hij was werkzaam bij de Groninger Bank, daarna bij de Twentse Bank te Amsterdam, en werd vervolgens directeur van de Lissese Bankvereniging te Lisse. Toen de Twentse Bank de Lissese bankvereniging over nam, werd de heer Stikker be stuurslid van 't Westelijk rayon dezer bank. Eerst ter standplaats Leiden, later te Haarlem. Op 1 Juli 1935 werd hij benoemd tot directeur van Heinekens Bier-, brouwerij-Mij. N.V. te Amster dam. Als voorzitter van de Party van de Vrijheid voorde mr. Stik ker in 1947-'48 het als zodanig bekend staande „politieke ge sprek" met mr. P. J. Oud, welke laatste uit de Partij van de Ar beid trad. Dit „gesprek" heeft de oprichting van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie tengevolge gehad. Fransen bewonderen ons land. ALKMAARSE KAASMARKT GROOTSTE ATTRACTIE. (Van onze Haagse redacteur). Den Haag, Aug. Als aan een Nederlander gevraagd wordt, wat hij als do grootste toeristische attractie van ons land beschouwt, zal hij stel lig een ogenblik moeten na denken. Is het de zee met zijn blonde dulncrij? Zijn het de Veluwse bossen of het Zuid-Limburgse landschap, de Friese meren of de oude stad jes, de grote havenplaatsen of onze rijke musea? De Fransen hebben echter een vry eenstemmig oordeel, De A.N.V.V. heeft onder de ons land bezoekende Fransen een enquête gehouden. Daar bij is gebleken, dat bijna 70 pet. de Alkmaarse kaasmarkt het meest bewondert. Daarna komen de polders en kanalen aan de beurt, op de voet ge volgd door de klederdrachten. Enkele geënquêteerden noemden nog bijzondere onder werpen. Zo vermeldt een professor in de technische we tenschappen: „Het vlakke land de groene weiden de molens de openstaande bruggen dc witte zeilen van de schepen de oude kerken van DelftDe Ne derlandse natuur, vrijwel ge heel doorsneden door kanalen is merkwaardig, maar laat een wat monotone indruk ach ter. Daarentegen heb ik zeer geapprecieerd het Nederland se huis, licht zindelijk en com fortabel. De baksteenconstruc tie en de pannedaken maken een fraaie en vrolflkc indruk" Wachtmeester met riek mishandeld. Even over de Belgische grens werd de wachtmeester Weide van de rijkspolitie te Luyksgcstel door een aldaar wonende Nederlander zekere J. met een riek aangevallen waardoor hy hevige wonden en een armbreuk opliep. Een door W. vorig jaar tegen J. opgemaakt proces-verbaal was do aanleiding tot deze mis handeling. Dt Regering maakt bekend, dat in dc algelopen week in Indië geen yerUcxen sgn gerapporteerd. Mr. W. F. Schokking. Mr. W. F. Schokking is 14 Augustus 1900 te Amsterdam ge boren en behaalde de titel van meester iu de rechten aan dc Gemeentelijke Universiteit al daar. In 1924 vestigde hij zich als advocaat-procureur in de hoofdstad. In 1939 werd hij tot lid van de gemeenteraad der hoofdstad gekozen voor de Chr. Hist. Unie. Deze functie vervul de hij tot in 1942. Hij is toen door de Duitsers gevangen ge nomen en als gijzelaar naar St. Michielsgestel gebracht Gedu rende 8 maanden is hij in gijze ling geweest. Tijdens de mobili satie was mr. Schokking reser vekapitein der artillerie en au diteur-militair bij een Krijgs raad te velde. Na de bevrijding werd de heer Schokking, die stafofficier bij de Binnenl. Strijdkrach ten was, gekozen tot wethouder voor de openbare gezondheid te Amsterdam. Hij bekleedt voorts nog een aantal functies in het maatschappelijke leven van de hoofdstad. Prof. dr. F. J. Th. Rutten. Frans Jozef Theo Rutten werd 15 September 1899 te Schinnen (L.) geboren. Hij studeerde aan de universiteit te Utrecht, waar hy Nederlandse Letteren stu deerde. Vervolgens ging hij naar Leuven, waar hij in 1928 cum laude in de Nederlandse lette ren promoveerde. Het volgende jaar behaalde hij de doctorstitel cum laude in de letteren en wijsbegeerte aan de Utrechtse Universiteit. In 19251926 werk te hij als assistent aan het psy chologisch laboratorium aldaar en was hij tevens leraar aan het St. Ignatiuscollege te Amster dam. In 1927 werd hij assistent aan het psychologisch laborato rium van de R.K. Universiteit te Nijmegen. Voorts was hij do cent aan de psychologische in stituten der R.K. Leergangen te Tilburg. In 1931 werd dr. Rutten benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de experimentele psychologie aan de R.K. Univer siteit en in 1933 volgde zijn be noeming tot hoogleraar. Mr. Th. R. J. Wijers. Mr. Th. R. J. Wijers werd te Roermond geboren op 27 Juni 1891. Hij voltooide zijn gymna siale studie te Rolduc (L.) en promoveerde te Leiden tot meester in de rechten in 1915. Vervolgens was hij van 1915 tot 1930 advocaat en procureur in 's-Hertogenbosch, waarna hij enige jaren als rechter fungeer de bij de rechtbank te Rotter dam. In 1939 werd hij benoemd tot president van het Bijzonder Ge rechtshof te 's-Hertogenbosch etJ' in 1946 vice-president van het Bosse Gerechtshof. Fanny beslist zelf. Fanny BlankersKoen, onze drievoudige Olym pische kampioene, zal vanmiddag vlak voor de wedstrijd zelf beslissen, of zij ook aan het hoog springen zal deelnemen. In elk geval neemt zii deel aan de 4 x 100 me ter estafette. jT Sabotage aan spoorlijn tussen Buitenzorg en Soekaboemi. De dienst legercontacten meldt dat in de nacht van Donderdag op Vrijdag door onbekenden sabotage is ver richt aan de spoorlijn tussen Buitenzorg en Soekaboemi. Een trein van Buitenzorg naar Bandoeng is ter hoogte van Pondok Leungsir tussen Tjibadak en Soekaboemi ont spoord ten gevolge van het losdraaien van schroeven van enkele rails. De locomotief en tender liepen over het losgeschroefde gedeelte heen, doch van de daarop volgende wagons zijn enkelen uit de rails gelopen. De trein kwam ogenblikkelijk tot stilstand. Er waren geen persoonlijke ongelukken en de materiële schade was gering. De dichtstbijzijnde Neder landse militaire posten zon den onmiddellijk patrouilles uit, teneinde het omliggende terrein te zuiveren. Wrakstukken gevonden van vermiste vliegboot, Naar Reuter meldt, heeft een Amerikaanse kustwach ter, de „Campbeol" geseind, dat twee drijvende zetels ge vonden zijn in de Zuidelijke Atlantische Oceaan, die, naar men meent, afkomstig ziin van de vermiste vliegboot. Enige tijd later berichtte een vliegtuig, dat verdere wrakstukken gevonden wa ren- Men blijft zoeken- Wasplkse tweelingen. De weduwe Cornelia Mon- tensStraver en de heer Melchior Straver, wonende te Waspik, vierden Vrijdag hun 92ste verjaardag. Ook deze tweeling, die evenals de ge zusters de Bont, die gisteren 95 jaar werden, te Waspik is geboren, mag zich nog m een uitstekende gezondheid verheu- §en. Cornelia woont in het int Franciscus-gesticht, sa men met haar dochter Bet je. Melchior woont in het huis van zijn vader, die een leer looierij had. 1600 leden van de Nederlandse Vereniging voor de Volkszang uit alle delen van het land hebben Donderdag ln de congreszaal van de tentoonstelling Bloemen in Berg en Bos te Apeldoorn gezongen, ter ere van het gouden regeringsjubi leum Van H.M. de Koningin. (Ingezonden mededeling) Wie volgende week levert, krijgt voorrang in het najaar Zoals men weet heeft de regering zich genoodzaakt ge zien het vleesrantsoen tijde lijk te verminderen als ge volg van het zwakke aanbod van slachtvee op de ovema- memarkten. Dit geringe aan bod werd o.m. In de hand gewerkt door geruchten als zou de overnameprijs voor slachtvee spoedig verhoogd worden. Deze" geruohten zyn inmid dels tegengesproken, terwijl de veehouders eveneens ter kennis is gebracht, dat de in het najaar te verwachten grote aanvoer zal moeten worden geremd. Ter stimulering van de aan voer van slachtvee is thans bepaald, dat veehouders, die de volgende weken slachtvee van de beste gewichtsklassen (aa en a) leveren, naar even redigheid voorrang van leve ring krygen in die weken van het najaar, waarin door een te grote aanvoer de over name van slachtvee zal moe ten worden beperkt. Gespannen toestand in Jeruzalem De toestand in Jeruzalem is gespannen als gevolg van de toenemende activiteit van sluipschutters. Met spoed zijn nieuwe waarnemers der V.N. naar de stad gezonden. De Belgische consul-gene raal te Jeruzalem heeft Transjordanië verzocht de wa tervoorziening van de nieuwe stad geen belemmeringen inde weg te leggen. Dit verzoek is van de hand gewezen, „daar de Joden het bestand voort durend schonden en zich on menselijk tegenover de Arabi sche vluchtelingen gedroegen." BERNADOTTE IS ACTIEF. Graaf Bernadotte heeft Vrij - dag de Joodse uitnodiging tot vredesonderhandelingen aan de Arabische regeringen door gezonden. Bernadotte. die Vrijdag uit Tel Aviv naar Rhodes is te ruggekeerd.''verklaarde dat de toestand van een deel der Arabische vluchtelingen „af schuwelijk" was- Hij hoopte dat er spoedig iets voor hen zou kunnen worden gedaan- Jongen van veertien overrijdt broertje van vier. Vrijdagavond zou de 14-ja- rige zoon van een aardappel handelaar te 's Gravenzande de vrachtauto van zijn vader keren. Juist op het moment, dat hy draaide, liep zijn vier jarig broertje voor de wagen. Het ventje kwam te vallen en kreeg een der wielen over zijn hals en borst en was op slag dood. Een tweejarig broertje kon nog juist op tijd voor de auto worden wegge trokken. Massa-ziekte in Uitgeest. Bijna een tiende van de in woners van het watersport centrum Uitgeest is in de loop van deze week aangetast door een keelaandoening, soms ge paard gaande met zeer hoge koortsen en vlekken op de huid, die aan roodvonk doen denken. De beide plaatselijke doktoren hebben sinds het massale uitbreken van deze keelaandoening, onder hoog spanning gewerkt om de vele, later tot een 4 500 aangroei- enden, patiënten (Uitgeest heeft een goede 4000 inwo ners) van gorgeldrank te voor zien, welke dan ook by em mers tegelijk is gemaakt. Het verloop van de ziekte is zeer verschillend. Sommige pa tiënten ondervinden er zeel veel hinder van en moeten het bed houden, andere hebben al leen maar wat last van hun keel. Meestal verdwijnen de verschijnselen binnen een paar dagen na flink gorgelen en neemt de koorts af. Er be staat echter voorhands, zo deelde gisterenavond de burge meester mede, geen reden tot ernstige ongerustheid. H.M. de Koningin bezocht bloemententoonstelling. Vergezeld van kapitein-vlie ger R. van Zinnicq Bergmann en haar particuliere secreta resse mej. J. Geldens, heeft H.M. de Koningin Vrijdagoch tend een bezoek gebracht aan de nationale bloemententoon stelling „Bloemen in berg en bos" te Apeldoorn, welke, zo als bekend, te harer ere in dit jubileumjaar is georganiseerd. De Koningin maakte een wandeling over het tentoon stellingsterrein. Z\j bracht daarby een bezoek aan de bloemenhal, die speciaal voor dit bezoek een dag eerder dan in andere weken gebruikelijk is, met een nieuwe expositie prykte: een weelde van kleu rige gladiolen, tentoongesteld door de Nederlandse gladiolen- vereniging. T oeristen-avonturiers naar Frankrijk. Speciaal Frankryk wordt te genwoordig overstroomd door Nederlanders, die er op uit zyn zich door enige weken werken een goedkope en naar men hoopt, langdurige vacan- tie te verschaffen. Er zijn on der deze min of meer avon tuurlijk aangelegde landgeno ten, inderdaad sommigen, die trachten zich in Frankrijk de finitief een bestaan tc ver schaffen. Maar de meesten begeren slechts, met zo weinig mogelijk moeite aan francs te komen voor een tijdelijk ver- blyf. Dit avonturierstoerisme moet met het oog op' de daar aan verbonden risico's met klem afgeraden worden, aldus de A.N.W.B. REPATRIËRENDE ZEEUWEN. Met het troepentransport schip „Groote Beer", dat ver- moedelyk 16 Augustus in Am sterdam aankomt, repatriëren de volgende Zeeuwse militai ren: J. F. P. Scheele Axel, J. J. Versprille Sch'oondyke, A. J. G. Smits Nieuw-Vossemeer, C. Chr. Bakker Stavenisse, M. Leer Middelburg, P. Tleleman Axel, J. de Wilde 's-Graven- polder, J. de Witte Souburg, R. B. Baert Koewacht, M. W. ter Hoot Westdorpe, D. Klaas- sen Breskens, M. de Koster 's-Heer Arendskerke, P. de Kooyer Yerseke, J. Kuzee Vlissingen, C. J. v. Dongen Souburg, L. J. de Glopper Goes, F. W. Harlaar Vlissin- fen, J. v. d. Klooster Oud- ossemeer, H. Koens Ovezan- de, A. Meerman Vlissingen, C. Scheffers Vlissingen, C. Schip pers Middelburg, J. F. Steke- tee Goes, J. E. P. Stockman Terneuzen, F. C. van Vliet Biezelinge, P. J. Velleman Terneuzen, M. J. Wullems Axel, C. Adriaanse Vlissingen, J. M. van Belzen Middelburg. C. Besterveld Brouwershaven, J. M. Jansen Terneuzen, C. Meliefste Middelburg, H. J. Slabbekoorn Kapelle-Biezelin- fe, J. Sijnke Vlissingen, W. v. Jagt Sint Maartensdijk, M. Bakker Zoutelande. Zeeland vacai^ieland. Voor Hilversum II (415 m,) zal Zondagmorgen 8 Augus tus te 8 uur 30 in de serie „Nederland vacantieland" spreken, de heer G. Houte kamer, secr. van de Prov. V.V.V. te Goes over „Kris kras door Zeeland." Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft bij handop steken een lening van-55 millioen dollar goedgekeurd, bestemd voor de bouw van een vaste zetel der V.N. te New-York. Vrijdag werd op het ge meentehuis van Geleen aangifte gedaan van de geboorte van de 20.000ste inwoner. Naar verwachting zal de Aus tralische regering Maandag over eenstemming bereiken over het zenden van wapenen en uitrustin gen uit Australische legervoorra- den naar Malakka. Vrijdagmiddag heeft de N.V. Gebr. Gerzon. modemagazijnen ook in Den Haag haar poorten geopend voor de, door het Nederlandse post- museum georganiseerde tentoon stelling. „meer dan 50 jaar Konin ginnezegels". Vijfentwintig arbeidsters van de Twentino garenfabrieken te En schedé zijn een wilde staking be gonnen wegens te lage lonen. Malcolm MacDonald, de Britse commissaris voor Zuidoost-Azië. heeft in een radiorede voor radio- Malakka verklaard, dat de verzets lieden in Malakka van plan ge weest waren op drie Augustus de ..Sowjet-republiek van Malakka" te proclameren. De lonen in de Zeeuwse landbouw. Het dagelijks bestuur van de Z. L. M. deelt in het Zeeuws Landbouwblad mede, dat op 28 Juli overleg plaats had tussen de rrjksbemidde- laars en de sociale commis sie van de Stichting voor de Landbouw in Zeeland over het feit, dat er teveel ver schillen van mening waren blijven bestaan tussen werk gevers- en werknemers, om tot een vrijwillige arbeids overeenkomst te komen. Ook dit overleg heeft weinig ef fect gehad. Afgezien van een aantal andere bezwaren te gen de wensen van arbeiders zijde. is het standpunt van de Commissie Werkgeversbe- langen der Z. L. M., dat 't arbeidscontract gebaseerd dient te zijn op een uurloon van 68 cent voor alle voor komende werkzaamheden. Af wijking daarvan, door voor allerlei bepaalde werkzaam heden een toeslag van (door het College van Rijksbemid delaars voorgestelde) 10 cent per uur te geven, acht de Commissie principieel onjuist. Zij heeft ook nog andere be zwaren. Aangezien op dit en an dere punten geen overeen stemming kon worden ver kregen, zal ér voor 1948 1949 ook geen C.A.O. tot stand komen in de Provin cie Zeeland. Het Collége van Rijksbemiddelaars- zal nu een bindende regeling opleggen Inmiddels is het Augustus en nu weten we pas bijna zeker, waar we aan toe zyn voor een arbeidsjaar, dat 1 Mei inging, aldus het Z. L. M-bestuur. „Bijna zeker", omdat de bindende regeling er nog niet is, en ook, om dat het College van Rijksbe middelaars over de accoord- lonen nog geen beslissing kan nemen, zolang de Ministers van Sociale Zaken en Land bouw hun standpunt nog niet bepaald hebben. Laten we hopen, dat dat toch dit jaar nog zijn zal. Zolang gelden de tarieven 19471948. Directeur E.T.I neemt ontslag. Naar \vy vernemen is aan de heer W. O. F. Wittebol te Middelburg op zijn daartoe gedaan verzoek wegens ver trek eervol ontslag verleend als directeur van het Econo misch Technologisch Instituut voor Zee&nd. Bioscoop-conflict Terneuzen opgelost. Na maandenlange sluiting zullen op 13 Aug. a.s. de beide bioscopen te Terneuzen him deuren weer openen. Daarmee zal het befaamde bioscoop-conflict ten einde zyn. Dat deze kwestie eindelijk is opgelost, is te danken aan het persoonlijk initiatief, van burgemeester Teilegen, die in een onderhoud met de Ned. Bioscoopbond te Am sterdam een accoord tot stand wist te brengen. Voorlopig zal een uniforme belasting worden geheven van 35 terwijl de bioscoop inzake de definitief te heffen belasting aan de Terneuzense gemeen teraad een voorstel zal doen toekomen. Hoe dit voorstel zal luiden en hoe de gemeen teraad uiteindelijk zal beslis sen, moet natuurlyk worden afgewacht, maar in ieder ge val zal het bioscoopminnend publiek in Terneuzen en om streken weer van de film kun nen genieten. Hoe of men ook over het witte doek den ken mag, heel wat jongelui werden door de bioscoopslui ting naar de café's gedreven. De gemeentepolitie kan mee praten over het toenemende aantal gevallen van openbare dronkenschap. Uitgeweken studenten op Walcheren aangekomen. Donderdagnacht zyn in Grijpskerke 51 uitgeweken studenten, die thanste Mün- chen, Parijs en Leuven stude ren, gearriveerd, doodmoe, maar tevreden over wat zij reeds in Nederland hadden gezien. Vrijdagmiddag begon nen zij met het werk: het dichten van slootjes en het egaliseren van lage gronden nabij de nieuwe watergang bij Hoogelande. De jongens wer ken 48 uur per week en gaan ook enkele excursies maken. De bedoeling is, dat dit kamp van de World Students Relief een maand duurt. Het gezel schap bestaat uit 18 Joego- Slaven, vier' Spanjaarden, vyf Roemenen, een Tsjech, een Albanees, zes Oekrainers, twee Hongaren, een Bulgaar, een Portugees, drie Polen en acht jongens uit de Baltische landen. Hedenmiddag zal het kamp officieel in gebruik worden genomen. Middelburg Belgische brandweerlieden naar Middelburg. Zondag a.s. zullen 54 Belgi sche brandweerlieden een be zoek brengen aan Middelburg. Het gezelschap, dat per auto bus reist, wordt aan de haven van Kruiningen ontvangen door de Middelburgse brand weer. In de Zeeuwse hoofd stad wordt het brandweerma teriaal in ogenschouw geno men. Nadat in het Schutters hof iets is gebruikt, wordt 's middags een tocht over Walcheren gemaakt. By de te rugkomst verenigen de gasten zich met de Middelburgse brandweerlieden en hun dames aan een gemeenschappelijke maaltijd. J. VAN DIJK. Tot burgemeester der ge meente Kapelle a. d. IJssel is benoemd de heer J. van Dijk, referendaris ter gemeente secretarie van Arnhem. De heer van Dijk was ach tereenvolgens werkzaam op de gemeente-secretarie van He- melummer Oldevaart, Noord- wolde, Hennaarderadeel, Ou- Het programma. De plannen voor de a.s. ju bileumfeesten tê Goes begin nen steeds vaster vorm aan te nemen. Het is nu 'mogelijk iets meer te vertellen van het uitgebreide programma dat de Oranjevereniging in nauwe samenwerking met de Bond Van Buurtverenigingen samen stelde. Op 31 Augustus zullen voor gangers van verschillende kerkelijke gezindten het woord voeren op de Grote Markt. De morgen zal verder gevuld wor den met kinderspelen bp de Markt, zoals zaklopen, hinder nislopen enz. Des middags wordt een optocht van ver sierde auto's, wagens, fietsen enz. gehouden. Deelnemers worden verzocht zich zo spoe dig mogelyk aan te melden by de op strooi- en raambil jetten aangegeven adressen. Muzikale medewerking is ver zekerd. Strykjes zullen op wa gens door de stad ry'den, waarby gelden zullen worden ingezameld voor het Nationale Huldebiyk. Des avonds is er een con cert, terwijl de Bond van Buurtverenigingen de dag be sluit met een gevarieerd pro gramma. Woensdag 8 September hou den de schoolkinderen een grote zangdemonstratie, ter wijl 300 leerlingen van de mid delbare en de ULO-scholen een gymnastiekuitvoering geven, met medewerking van het tamboer- en pijperscorps, dat een figuurmars uitvoert. HISTORISCHE OPTOCHT. Voorts zal een grote histo rische optocht worden gehou den, waarin verschillende epi sodes uit onze geschiedenis zullen worden uitgebeeld; ook zullen er sprookjeswagens zijn. Het ligt verder in het voor nemen op een der beide dagen een gecostumeerde korfbal- wedstrijd te houden, een groot aantal duiven zal worden ge lost, een zanghulde is in stu die en een flink vuurwerk zal de feesten besluiten. Een aardig aantrekkeiyk programma, voor het welsla gen waarvan echter een zo groot mogelijke deelname ver eist is. Nieuwe pruimensoort. Reine Claude van Schouwen De heer J. Th. Vermunt te Zierikzee heeft een nieuwe pruimensoort ontwikkeld uit Reine Victoria en Reine Clau de. De nieuwe soort zal Reine Claude van Schouwen heten. De fruitkwekers gebroeders J. C. en P. C. van 't Westende te 's-Heer Arendskerke hebben van deze variëteit het kweek- recht van de heer Vermunt gekocht. De vrucht i9 zacht- rood van kleur. Smaak en vruchtvlees komen overeen met Reine Claude. dér Amstel ,en Middelburg, in welke laatste plaats hy hoofd commies en plv. secretaris was en chef van de afdelingen financiën, onderwijs en pen sioenen. Hij was voorts ouder ling der N.H. gemeente, vice- voorzittcr van de Chr. school voor b.l.o. op Walcheren, lid van de A.R. kiesvereniging en oprichter en hoofdredacteur van het Tijdschrift voor Over heidsadministratie. Vlissingen BESTRATING BIJ DE BINNENHAVEN. De hoofdingenieur van dé Rijkswaterstaat heeft het ma ken van de bestrating op de landtong tussee de eerste en tweede binnenhaven te Vlis singen onderhands opgedragen aan de fa. C. Wiskerke Zn. te Nieuwdorp voor 12.235. TE WATER GERAAKT. In de watergang van de polder Walcheren te Vlissin gen geraakte gisteren een kindje te water. Een omstander sprong ge deeltelijk ontkleed te water en mocht het genoegen sma ken het kind op het droge te brengen. Het kindje dat nog al wat water had binnengekregen, werd door een geneesheer onderzocht, maar had geen bijzonder letsel opgelopen, O.- en W.-Souburg WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „De Luchtbode" te Souburg hield een wedvlucht met jonge duiven uit Mons, over een afstand van 112 km. De uitslag luidt: 1ste prys P Babijn; 2de prijs Gebr. Caljouw; 3de prys J. v. Weel; 4de prijs A. M. Florisse; 5de prijs J. Francois; 6de, 7de en 8ste prijs W. Wouters; 9de prijs de Kraker; 10de J. Pot huizen. OOSTKAPELLE. Bevallen: M. Rejack—Willemse, z.; A. MaranusSpruyt, d.; L. van OordPettenier, z. en d.; M. J. Franckede Pagter, d.; M. Koppe- janMaljaars, d.; A. Lous—Geldof, d. Ondertrouwd: A. Maljaars, 27 j. en M. Wondergem, 24 j.; A. Ver- hage, 30 j. en S. van Maldegem, 28 jaar. Overleden: C. Francke. 66 j.; Jkvr. C. L. M. Schorer, 75 j., wed. van D. R. Wijckerheld Bisdom; P. Willemse, 71 j. Kerknieuws BESTEMMING VAN EEN LEGAAT. De Molukse Protestantse kerk heeft besloten om het belangrijke legaat, dat haar door mevrouw StapCladder vermaakt is, te gebruiken als een studiefonds voor in Bata via aan de Hogere Theologi- school op te leiden theologen. OUD GEREF GEM. Beroepen te St Philipsland J. v. d, Poel te Gleeendam* Naar de 10.000 bezoekers. Het is vandaag de laatste dag van de Nijtengo VI te Goes. Nog enkele uren en zij behoort tot het verleden. De eindbalans kan nu nog niet opgemaakt worden, wanneer het weer meewerkt zal er zeker nog een stroom publiek komen doch wel kan reeds worden vastge steld dat de Nijtengo VI ge slaagd is en aan haar doel heeft beantwoord. Vrijdag had men weer met enige tegenslag te kampen. Er kwamen die dag 1157 bezoekers, zodat het totaal op 8651 kwam. Een mooi aantal, maar het had nóg beter kunnen ri)n> wanneer 's avonds Pluvius niet was gekomen. De attracties in de tuin zijn door dezelfde oorzaak ook niet zo goed tot hun recht gekomen. Behalve mu ziek van de Babytonband, was er ditmaal na tienen in de tuin een filmvertoning door de fa. Focus. Er was vrij veel belangstelling, doch een flink regenbuitje maakte er een einde aan. De prijswinnaars van Vrij dag waren: 7500ste: mej. N Uyl, Poortvliet (lepel Libelle); 7600ste: E. Verrijzer, 's-Gra- venpolder (pakket Adelaar producten); 7700ste: P. A. Vermeulen, Ovezande (blik opener fa. Merison); 7800ste: mej. J. 'Jasperse, Kwaden- damme (pakket 888-produc- ten); 7900ste: J. S. Hoés, Tilburg (boekwerk, Ned v. 1845)8000ste: J. Bruskct, Goes (pak Klokproducten en lepel Libelle)8100ste: .C. Brand, 's-Heerenhoek (lede ren portefeuille, Nutricia en 3 proeffl. Oude Boll, Boll en Dunlop): 8200ste: mevrouw Does, Goes (verchr. hand- doekrek, fa Tamse en 3 groefflac. Boll en Dunlop) 300stede heer Torbijn, Goes (3 proefflac. idem, por tefeuille, Nutricia); 8400ste: C. Meijaard, Kloetinge (fles 1001 en 3 proefflac. idem) 8500ste: van Weele, Goes (le pel Libelle en fles dx-ank Daniel Visser en Zonen); 8600ste: mej. J. Foudraine, Goes (verchr. glashouder met Tlas, fa. Tamse en 3 proef- 'lac. Boll en Dunlop). BANKGEBOUW IN GEBRUIK GENOMEN. In Haamstede werd deze week het correspondentschap van de N.V. Rotterdamss Bankvereniging officieel in gebruik genomen. Het gebouw bevat naast een kantoor, 'n safe-lokettenkast met loket ten van verschillende afme tingen, die brand- en inbraak- vrij zyn. 25-JARIG JUBILEUM. De heer J. Loof herdacht Vrijdag te Hulst het feit, dat hy voor 25 jaar in dienst trad by de Rotterdamse Bankvere niging. Gedurende vele jaren was hij als procuratiehouder werkzaam bij de bank te Ter- - neuzen. Sedert 1941 is hij di recteur van het bijkantoor Hulst. Het ontbrak hem die dag niet aan belangstelling en de vele bloemstukken en feli citaties getuigden van de sympathie, die hij allerwege geniet. Bekroonde vliegtuig modellen. Op de Terneuzense tentoon stelling van vliegtuigmodellen werd bekroond met een 1ste prijs een model van een mili tair watervliegtuig, vervaar digd door de heer F. A. v. d. Berkhof van Terneuzen; met een 2de prys een model van de jachtkruiser G. I., eveneens vervaardigd door de heer v. d. Berkhof en met een 3de. prijs, een model van de jachtkruiser G. I. op standaard vervaardigd door de heer G. J. de Moor van Kamperland. De heer v. d. Berkhof ontving tevens nog een ereprijs voor de mooiste collectie ingezonden modellen. In de afd. groepsinzendingen verkregen een 1ste prijs de leerlingen van de O.L.-school van Heinkenszand, terwijl de leider van deze leerlingen, de heer R. K. van Riet, een per- soonsprys ontving. Felle brand in Kloetinge. In de nacht van Donderdag op Vrijdag brak door onbeken de oorzaak brand uit in een stromijt in Abbekinderen, toe behorende aan de landbouwer H. H. uit Goes. Het stro en een dorsmachine werden een prooi der vlammen. De by de dorsmachine behorende trac tor liep grote schade op. De twee laatste dagen lag het werk stil, zodat van kortslui ting of iets dergelijks geen sprake kan zijn. De brandweer uit Kloetinge arriveerde nog wel ter plaatse, maar stond, machteloos tegenover de vuur zee die zich reeds te ver had uitgebreid om iets te redden. MIDDENSTANDSEXAMENS. Voor het Middenstandsexamen Algemene Handelskennis slaagden Donderdag j.l. de volgende perso nen: A. A. Verdonk, J. de Visser, A. V." .ttel. H. J. v. d. Woestijne te Middelburg; J. de Visser, F. de V"Ogd, Zoutelande; B. P. dc Vos, P. Weststrate, te Goes; I. Weug, J. W. Weug. J. Wisse, Vlissingen; J. Vercijs. A. C. van Wijk, Krabben- dyke; J. W. Vogel, M. Walraven, St, Laurens; L. A. E. Wissekerke, M. Wissekerke, Kruiningen; S. v. d. Velde, Brouwershaven: Mej. C. L. Verhage, Koudekerke; H. Visser, Oostkapelle; J. Vleugel, Yerseke; Mej. C. A. P. Vreeke. Lewedorp; B. Wattel. Serooskerke (W.); L. C. v. d. Weele. Rilland Bath; M. v. 't Westeinde. Ovezande; M. van Wes ten, Borssele; D. P. Willeboordse. Souburg; C. v. <L Woestijne, Dom burg; L. Zwartepoorte, Kloetinge. Afgewezen werden op deze laat ste dag 11 candldaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 2