Geen succes voor Ned. rugzwemsters Nederlandse poloploeg in de eindstrijd Nieuwe successen voor Fanny Blankers Drievoudige Zweedse zege in Steeplechase TWEEDE BLAD PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1948 NEL KARELSE BOEKTE GEEN SUCCES. Op de zesde dag van het athletlektournooi waren Don derdag Zweden, Jamaica en Nederland de landen, die vanwege hun prestaties da meeste aandacht trokken. Wat de Nederlandse deelnemers betreft, alleen onze sprintsters kwamen aan bod en wel op de 200 meter series en halve eindstrijden. Fanny BlankersKoen, dit reeds twee Olympische titels in haar bezit heeft, zal vnaarschynlyk nog een derde gouden medaille veroveren, aangezien zjj op de 200 meter series en halve finale we derom een klasse boven deandere concurrenten uitstak. Dit bleek ook dadelijk uit de tjjden, want in de halve eindstrijden won zij in 24,3 sec., terwijl haar naaste con currenten uit de halve eindstrijd, de Australische Strick land en de Britse sprintster Williamson daar 24,9 sec. over deden. De tijd van onze landgenote iag slechts 0,1 sec. boven de snelste tijd, welke zij dit seizoen in Ne derland op deze afstand heeeft gemaakt. Een ander be wijs voor de extra klasse van Fanny was, dat zij de eni ge deelneemster was, die in haar serie afstopte en over de finish ging zonder zich geheel te hebben gegeven. Zo groot was haar meerderheid over de andere deel neemsters! De twee andere landse vertegenwoordigsters, Gré de Jongh en Nel Karei- se, wisten zich niet voor de eindstrijd te klasseren. Gré de Jongh liep dit seizoen in eigen land 25,1 sec., maar ditmaal bracht zij het niet verder dan 26,2 sec., wel een bewijs dat zij in Londen ze ker niet in topvonn is Even als op d© 100 meter liep' zy stroef, verkrampt en zij bleek gebrek aan uithoudings vermogen te hebben. Nel Ka- relse bracht het tot de hal ve eindstrijd, doch hierin kwam zij als vijfde aan en aangezien slechts de eerste drie naar de finale overgin gen. was ook zij uitgescha keld. Jamaica wint de 400 meter. Slechts twee nummers wer den op deze zesde dag be slist: de 400 meter heren en de 3000 meter steeplechase. De finale 400 meter vorm de het hoogtepunt van deze middag. Drie Amerikanen, Whitfield, Boien en Guida, twee vertegenwoordigers van Jamaica, Wint en Mc Ken ley, de wereldrecordhouder met 45,9 sec. en een Austra liër Curotta verschenen aan de start onder doodse stil te. De strijd ging volkomen tussen de twee vertegen woordigers van Jamaica. Mc Kenley was zeer snel begon nen en nam een grote voor sprong, maar hy bleek op de laatste 100 meter volko men te zyn uitgelopen en de reus Wint, de man, die qua stijl, qua lengte en qua persoon de grootste indruk in dit toumooi tot nu toe heeft gemaakt, wist hem op het laatste rechte eind te passeren. Zo won Wint de Olympische titel met Mc Kenley op de tweede plaats, een goede dag voor Jamai ca! De 3000 meter steeplecha se, was een Europees num mer, want de Amerikanen en de vertegenwoordigers uit ander© werelddelen kwamen er niet aan te pas. Het werd niet eens een Europees num mer, maar zuiver een Zweed se wedstrijd, want de drie deelnemers van dit Scandi navische land eindigden op de eerste drie plaatsen met Neder- Sjoestrand, die dit seizoen trouwens de beste vorm van allen had vertoond met een tijd van 9 min. 0,2 sec. als Olympisch kampioen met 'n tijd welke juist iets boven het Olympisch record van de Fin I~o Hollo, gemaakt in Berlyn 1936, lag. De talrijke Zweedse supporters voerden een Scandinavische vreugde dans uit en zij zongen uit volle borst het volkslied mee, zodat het muziekkorps kon zwijgen. Er zijn nu totaal 24 Olym pische athletieknummers af gewerkt, waarvan de Vere nigde Staten er acht won nen, Zweden drie, Nederland, Hongarye en Frankrijk ieder twee en verder België, Tsje- cho Slowakye, Australië, Italië, Finland. Oostenrijk en Jamaica elk één. Verder wer den Donderdag de eerste vijf nummers van de tienkamp verwerkt in minder gunstige omstandigheden wegens de regen Heden wordt dit num mer beëindgid. Hotelconflict te Uxbridge. Woensdagavond Iaat zijn de Nederlandse wielrenners en boksers in Londen aan gekomen, een paar uur te laat, aangezien de boot van Hoek van Holland naar Harwich vertraging had ondervonden. Het gevolg is geweest dat onze landgeno ten eerst tegen middernacht in het kamp Uxbridge arri veerden. De voor hen gereserveerde kamers in het huis Doirant waren door Franse deelnemers bezet en deze weigerden plaats te maken voor de Nederlan ders. Ten einde raad besloot de heer Lotsy deze leden van de Nederlandse ploeg voor die ene nacht elders onder te brengen met de bedoeling om de volgende dag de strijd te gen de Fransen, welke een rechtmatige is, voort te zetten. Volgens de Britse organisa toren van het kamp zullen de Nederlanders de ontmoeting wel van de Fransen winnen. Dat het in het kamp Ux bridge niet alles pais en vr.ee is, moge ook blijken uit het volgende voorbeeld: Er is een melkoorlog ge voerd tussen Holland en Bel- In het algemeen at de elgische ploeg in Uxbridge vroeger dan de Nederlandse, met het gevolg, dat onze Zui derburen zoveel flesjes melk op dronken, dat er voor onze k-ndgenoten niets meer over bleef. Iedere deelnemer heeft recht op een flesje melk, maar de Belgen namen er wel twéé of drie. Het gevolg was woe dende protesten van de Ne derlandse officials en deelne mers en wat men nu niet rechtmatig kreeg, proberen de deelnemers op onrechtmatige wijze te krygen ten einde de partijen althans op gelyke voet te brengen. Ten slotte streken de Bel- fen de vlag op advies van een unner leiders, die het onbil lijke van de houding zijner landgenoten inzag. Zo won Holland de melkoorlog tegen België, De 200 M. dames. Fanny BlankersKoen startte op de 200 m. dames in de eerste serie en klopte haar tegestandsters zonder de minste moeite. Uitslag: 1. BlankersKoen 25,7 sec.; 2. Sprecher (Fr.) 26 sec.; 3! Faggs (V.S.) 26 sec. Gré de Jongh werd door Mc. Kin non (Austr.) geslagen en door Faugoin (Fr.) en was daarmede uitgeschakeld. Nel Karelse deed het be ter. In de zevende serie liep ze op de tweede baan met naast haar Williamson (Gr. Britt.), Chester (Canada) en Weeier (Chili). De eerste start was fou tief van de Chileense Wee- Ier. Een druilregen maakte het verblijf op de baan niet bepaald plezierig. Ook de tweede start was foutief, wederom veroorzaakt door de Chileense. Zy mocht niet verder deelnemen. Drie meis jes bleven en nu was de start goed. Nel Karelse wist zich als tweede te plaatsen en liet de Canadese achter zich. Het resultaat luidt: 1. Williamson (Gr. Br.) 25,4' sec.; 2. Nel Karelse (Nederland) 26 sec.; 3. Ches ter (Canada) 26.4 sec. Nel Karelse had zich zo met Fanny BlankersKoen in de halve eindstrijden ge plaatst. DE HALVE EINDSTRIJD. Zeven dames kwamen in de eerste halve eindstrijd 200 meter met Fanny Blankers- Koen op de vierde baan. Spoedig had zij haar start achterstand ten aanzien van de buitenbaan ingehaald en zij won met enige meters verschil. De nummers 1, 2 en 3 van de halve eindstrij den werden in de eindstrijd geplaatst: 1. Fanny Blan kersKoen Nede rland24,3 sec.; 2. Patterson (V.S.) 25 sec. en 3. Walker (Gr. Br) 25,3 sec. Tweede halve eindstryd: Nel Karelse liep hier op de zesde baan met voor naar alleen de Francaise Sprecher en achter haar de Britse athlete Cheeseman, De start van Nel Karelse 'was niet vlot genoeg, ?odat het zeer lang duurde voor zij op volle snelheid kwam. Zij eindigde dan ook op de vijfde plaats en werd hiermede uitgescha keld voor de eindstryd. Het resultaat luidt: 1. en 2. dead heat Williamson (Gr. Britt.) en Strickland (Aus tralië) 24 9 sec.: 3. Robb (Zuid Afrika) 25,1 sec. UITSLAG 100 METER FINALE. 1. en Olympisch kampioen Wint (Jamaica) 46.2 sec.; (Olympisch re cord geëvenaard) 2. Mc Kenley (Jamaica) 46.4 sec.; 3. Witfield (V.S.) 46.9 sec.; 4. Bolen (V.S.) 47.2 sec.; 5. Eurotta (Austr.) 47.9 sec.; 6. Guida (V.S.) 50.2 sec. De steeplechase. ZWEEDSE ZEGE. De 3000 meter steeple leverde zoals gezegd een daverend succes op voor Zweden. De eerste drie plaatsen werden door Zweedse athleten bezet, waar bij zelfs kwam, dat hun sterkste tegenstanders de Fransman Puja- zen de strijd moest staken en de Fin Siltaloppi, een van de beste specialisten op dit nummer, op het beslissende ogenblik een inzinking kreeg en zijn derde plaats, welke hij voortdurend had ingenomen, kwijt raakte. De uitslag luidt: 1. en Olympisch kampioen Sjoest rand (Zweden) 9 min. 4.6 sec.; 2. Elmsaster (Zweden) 9 min. 8.2 sec.; 3. Hagstroem (Zweden) 9 min. 10 sec.; 4. Cuyodo (Frank.) 9 min. 13.6 sec.; 5. Siltaloppi (Finland) 9 min. 19.6 sec. en 6 Sëgedin (Zuid- Slavië) 9 min. 20.4 sec. Ook Donderdag boekten de Ne derlandse zeilers geen succes. Zij eindigden op slechte plaatsen en 't is pract.isch uitgesloten, dat zij een medaille zullen veroveren. Bonte plaatst zich In halve finale. De Nederlandse zwemsters Greetje Gaillard, Ria v. d. Horst en Dicky van Ekris hebben, geen succes gebracht in de finale 100 meter rug- crawl dames. Er heerste grote stilte voor de start. Karen Harup lag onmiddellijk voor en keerde na 50 meter het eerste. De drie Nederlandse meisjes wa ren iets achter gekomen. Op de tweede baan lag de Deen se zwemster nog steeds voor, bedreigd door de Amerikaanse Zimmerman en door de Au stralische Davies. Van de Ne derlandse meisjes was Ria v. der Horst de snelste, zij. tikte als vyfde aan. Karen Harup werd Olympisch kampioene en kreeg de eerste felicitatie in ontvangst te nemen van de Olymp. kampioene v. 1936 Ni- da SchefferSenff. De Neder landse meisjes hebben hun best gedaan, maar zij konden niet voldoende snelheid ont wikkelen tegen de andere dee-1 neemsters. De uitslag luidt: 1. Karen Harup (Denemar ken) 1 min. 14.4 sec. (nieuw Olympisch record); 2. Zim merman (V.S.) 1 min. 16 sec.; 3. Davies (Australië) 1 min. 16.7 sec.; 4. Ilona Zovaak NEDERLAND—ZWEDEN: 5—3. Donderdagavond werd de waterpolo wedstryd Nederland Zweden gespeeld welke doo r onze ploeg; werd gewonnen met 53, nadat de rust met 11 was ingegaan. Hierdoor heeft Nederland zlcli In de fi nale geplaatst, tezamen met Hongarye, Italië en België. Ruimschotel speelde deze maal achter terwijl Itorevaar op de pluiats van de Tjikini-zwem- mer kwam. jongens aan het vertier kalm aan, te doen, hetgeen zij ook deden, terwijl er nog verschei dene minuten moest worden gespeeld. Het gevolg was dan ook, dat de Zweden daar ge bruik van maakten. Rolf Julin kon na een corner met een kopbal in de hoek de stand op 32 brengen en Ake Julin benutte een fout van Korevaar die zijn tegenstander vrij liet (3—3). Het idee dat gewonnen moest worden beving de Ne derlandse ploeg echter weer en na een. prachtige aanval maakte Smol het vierde doel punt en nogmaals kwamen de oranjebroekjes opzetten en na samenspel van de drie voor hoedespelers vergrootte van Feggelen de voorsprong tot 53, waarmede het einde kwam. DE EINDSTAND. Het grootste succes voor Nederland kwam Donderdag van de poloploeg, welke met 53 van Zweden won. Deze wedstrijd moest gewonnen worden om in de eindstryd- poule te komen tezamen met Hongarije, Italië en België. Immers als gelijk werd ge speeld, stonden Zweden en De Nederlandse opstelling luidde dus: Doel: Rohner (Robben); Achter: Braasem (Zian), Stam (HZ en PC) en Ruim schotel (Tjikini) Voor: Korevaar (Merwede), van Feggelen (Meeuwen) en Smol (Zian). In de eerste helft was Ne derland meer in de aanval doch tot tweemaal toe ging een schot tegen de staander en eenmaal schoot Smol naast. Het eerste doelpunt kwam van de midachter Spanberg, die een pass van Ake Julin benutte (01). Doch slechts korte tyd daarna speelde Ko revaar de bal naar Ruimscho tel, die met een boog de bal in de hoek van het do§l werk te (1—1). NA. DE RUST. Direct na. rust kreeg Ruim schotel gelegenheid op te zwemmen, en via Korevaar ging de bal weer in het Zweedse doel (21). Geen minuut later kon Korevaar weer inschieten (31). De Nederlanders waren na tuurlijk enthousiast door deze voorsprong doch tevens werd daardoor een grote fout geg- maakt» De leiding raadde de (Hongarije) 1 min. 18.4 sec.; 5. Ria v. d. Horst (Nederland) 1 min. 18.8 sec.; 6. Dicky van Ekris (Nederland) 1 min. 18.9 sec.; 7. Mellon (V.S.) 1 min. 19 sec.; 8. Greetje Galliard (Nederland) 1 min. 19.1 sec. KIEVIET UITGESCHAKELD. Kees Kiviet werd in de hal ve finale 100 meter rugslag heren 7de en is daarmede uit geschakeld. SUCCES VOOR BONTE. Donderdagavond werden vyf series gezwommen van dc 200 meter schoolslag heren waar aan ook onze landgenoot Bob Bonte deelnam. Hij startte in de tweede serie op de achtste baan met naast zich de vlin derende wereldrecordhouder Joe Verdeur. Bob Bonte zwom in dit sterke internationale milieu uitstekend. Verdeur had reeds op de eerste 50 meter de leiding genomen, met Bob Bonte op de tweede plaats. Bob Bonte wist zich uitste kend te verdedigen en aange zien uit elke serie de nummers een en twee naar de halve eindstryden overgingen, boek te onze landgenoot een uitne mend succes. Joe Verdeur werd eerste ln de tyd van 2 min. 40 sec, een nieuw Olympisch record. Het oude stond op naam van de Japanner Hamuro met 2 min. 42.5 sec. gemaakt in Berlyn 1936. Bonte werd tweede in 2 min. 48.7 sec., juist iets bo ven de tijd, welke hij bij de Nederlandse kampioenschap pen te Den Haag had ge maakt. Verder dan de demi- fianle zal hij het echter ver moedelijk niet brengen. Tijdens de wereldkampioenschap pen op de baan van het Olympisch stadion te Amsterdam worden ver schillende interessante bynummers verreden. Op Maandag 23 Aug. a.s. een openingswedstrijd voor ama teurs met 5 klessementen. 20 Aug.: koppelwedstrijd voor amateurs over 30 km en een tan- damwedstrijd: 25 Aug. Premiewedstrijd voor Profs en tandemwedstrijd voor amateurs: 27 Aug. wedstrijd voor amateurs over 20 km en afvalwedstrijd voor Profs; 29 Aug. rijdt de Olympische ploeg tegen een buitenlandse ploeg. Nederland gelyk in puntenaan- tal, doch het doelgemiddelde zou in het nadeel van de Oranjeploeg uitvallen. En zij wonnen in een aantrekkelijke wedstryd aangemoedigd door vele landgenoten. De eindstand luidt: Nederland 3 2 10 13— 8 5 België 3 1 2 0 8— 5 4 Zweden 3 111 87 3 Spanje 3 0 0 3 4—13 0 DE EINDSTRIJD POULE. De indeling van de wedstrij den voor de eindstryd poule is als volgt: Vrydag 19.45 uur Nederland Hongarije (scheidsrechter Scott)20.20 uur België Italië; Zaterdag 7 Augustus 15.30 uur NederlandItalië; 16.15 uur BelgiëHongarije. ItaliëFrankrijk 5—2 (3—1) BelgiëSpanje 41 (11). De finale van de 100 m. was een succes voor de negerlopers, dio de eerste drie plaatsen bezetten. Links No. 1, Harrisom Dillard (V.S.), geheel rechts No. 2 (V.S.) N. N. Ewell en de tweede van rechts Lebeach van Panama. Programma voor vandaag. ZWEMMEN: 9.0012.00 1500 m. borstcrawl-hal- ve eindstr.. 400 m borstcrawl dames-halve eindstr. 14.0017.00 200 m. schoolslag-halve eindstr.. Waterpolo. 19.00—22.00 100 m rugcrawl finale, finale 4 x 100 m. estafette-da mes Waterpolo. ATHLETIEK: 10.30 Tienkamp 110 m. horden. 11.30 Tienkamp discuswerpen. gen; 16.00 4 X 100 m series. 15.00 Tienkamp polsstokhoogsprin- 16.30 Tienkamp speerwerpen. 16.30 200 m. dames-finale. 17.00 1500 m. finale. 17.30 4 X 400 m series. 18.30 Tienkamp 1500 m. Voedselvergiftiging in kamp Uxbridge. Van Zij het ziekenhuis. Pakistan en Nederland in punten gelijk. Zonder te spelen is Neder land Donderdagavond de lei ding in groep C van het Olym pisch Hockeytoumooi kwijt ge raakt. Pakistan staat thans nl. met een gelijk puntenaantal, maar met een beter doelge middelde aan de kop. Het won met 31 van Frankrijk. België werkte zich voorts van de laat ste naar de derde plaats door een 2—1 overwinning op De nemarken. In deze groep resteren mi nog slechts twee wedstryden: NederlandPakistan (om de bovenste plaats) en Frankrijk —België. De laatste wedstrijd is van geen enkel belang meer. De stand luidt: 1. Pakistan 3 3 0 0 14— 2 6 2. Nederland 3 3 0 0 10— 2 6 3. België 3 1 0 2 4— 7 2 4. Frankrijk 3 0 1 2 37 1 5. Denem. 4 0 1 2 417 1 De winnaar van deze groep komt Maandag a.s. in de halve finale uit tegen de kampioen van groep B (waarschijnlijk- Groot Brittannië), nummer twee uit bovenstaande poule ontmoet in de andere halve fi nale de winnaar van groep A (waarschijnlijk India). Radioreportage Nederland - Pakistan. Zaterdagavond 7 Aug. zal over Hilversum I (301 m.) van 18.0019.20 uur een reportage door de K.R.O. worden gege ven van de hockeywedstrijd NederlandPakistan. Nederlands roeisucces. Te Henley zijn Donderdag de Olympische roeiwedstrijden begon nen. De vier zonder stuurman var de Delftse Sport, bemand met van Suylekom, Haarsman. Dekker en van den Berg won in de eerste ronde met enige meters voorsprong van Zuid-Slavië. De Nederlanders komen daardoor in de demi-finale, waarin tevens geplaatst zijn de Eu ropese kampioen Italië, de V.S. en Engeland. Zaterdag wordt deze ge roeid. De Nederlandse twee zonder stuurman Neumeier en van dei- Meer. de -Europese kampioenen, lieten zich in hun serie kloppen door de Belgen Piessens en Collet, maar krijgen nog een kans om in de verliezers ronde verder te ko men. Grieks.Romelns worstelen. Munnikes kwam tegen dc Fin Virtanen uit, die moest winnen om een kans te behouden. Hij streed hard voor de overwin ning, maar Munnikes was zeer agressief. De wedstrijd werd niet beslissend geworsteld, maar toch werd de Fin tot overwinnaar uitgeroepen, om dat hij actiever was geweest en iets in de meerderheid. Munnikes had deze partij niet behoeven te verliezen. Na 16 min. stond htf gelyk met de Fin en met wat meer aanvals lust was de uitslag wellicht anders geweest. Met drie straf- punten bleef hy evenwel voor de volgende ronde geplaatst. Harris mag starten. Na een vergadering van ruim 2)2 uur, waarin Harris de gele genheid kreeg zijn standpunt te verdedigen, maakte de Britse Olympische Wieier Commissie bekend, dat Harris, na aanvan kelijk te zijn afgevoerd, weer op de lijst van deelnemers voor de Olymp. wielerwedstrijden, zal worden geplaatst. Naar het A.N.P. verneemt hebben zich in het kamp te Uxbridge, waar een groot aantal Nederlandse deelne mers is ondergebracht, en kele gevallen van voedsel vergiftiging voorgedaan, waarvan ook de directeur van het Nederlandse Olym pisch Comité, de heer van Zyil, het slachtoffer is ge worden. Hy is opgenomen in het Hillingdonziekenhuis. Naar omstandigheden is zijn toestand redelijk wel en over enkele dagen zal hy onge twijfeld het ziekenhuis kun nen verlaten, In het kamp van de Royal Air Force is een cantine voor de officieren, die leidng ge ven aan 't Olympsche kamp. Aan de tafel dezer officieren eten wel eens officials mee, voornamelijk, wanneer deze sportleiders geen tijd hebben gehad om elders hun maal tijd tc nuttigen. Deze maal tijden worden dus afzonder lijk geserveerd van die der Olympische deelnemers. Deze deelnemers eten trouwens in een andere zaal. Voor hen wordt afzonderlijk gekookt. De heer van Zij 11 maakte Donderdagavond gebruik van de gelegenheid om met de RA.F.-officieren de maaltijd te* nuttigen. Zes dezer offi cieren werden na de maaltijd onwel alsmede de heer van Zijll. Zij werden allen in het ziekenhuis opgenomen. De commandant van het kamp, kol. Adams, is ook on wel geworden en bevindt zich eveneens in het ziekenhuis. Zijn toestand is minder gun stig djan die van de andere slachtoffers. Kapitein Grut een all-round athleet. Kapitein Willy Grut heeft de moderne vyfkamp gewonnen. En wel op formidabele wijze. Wat nog nooit in de geschiede nis is voorgekomen, gebeurde nu: van de 46 deelnemers won hij het zwemmen, het paardrij den, het schermen, cross-coun try en schieten en hij werd dus winnaar, met slechts 16 punten. Hij is een vreemde kerel, de ze Grut. Een Engelse krant weet te vertellen, dat toen een kennis op hem toekwam, na dat hij het zwemnummer had gewonnen, hij wegliep met de woorden: Kom maar terug als je je sigaret op hebt. Nu is hij inderdaad overdre ven voorzichtig wat zijn ge zondheid betreft. Dit, gevoegd bij een ijzerharde twaalfjarige training, hebben hem gemaakt tot de man, die vanavond met recht kan zeggen: Alles wat jij kan, kan ik beter. Het huiselijke leven met zyn vrouw en zijn twee kinderen heeft hij er aan moeten opof feren en dit is tegen zijn principes. Waarom hij het dan toch gedaan heeft? Grut stamt uit een milieu, dat niet tot de gefortuneerden behoort. Maar hij was een uit stekende student en de militai re loopbaan, waartoe hij zich vrijwillig meldde, zag hem spoedig als kapitein. Toen hij in die rang in 1936 in Berlyn Handrick de vyfkamp zag win nen, stelde hij zich tot taak dit op de volgende Olympische Spelen te doen. En van die dag af werd zijn dagelijkse inde ling: 6.15 opstaan, 6.30 drie kwartier paardryden; 9.15 be gint hy zijn werk op het mi nisterie van oorlog; 12.30 half uur hardlopen; 1 uur: lunch met zyn regiment; 2.15 is hy terug op zijn werk; 5.15: half uur schermen (om de andere dag); 6.30 diner thuis; 8.30 naar bed. Van deze indeling is h\j gedurende de afgelopen ja ren, met uitzondering van de oorlog, nooit afgeweken, 's Zon dags neemt hij vryaf. Meestal maakt hij dan een wandeling in de bossen of gaat een dagje zeilen in zijn zesmeter jaent. Maar dit alles is tegen zijn principes. Hij houdt er niet van. En daarom houd ik er mee op. Ik had mij voorgeno men dit te bereiken en nu ben ik zover. Nu begin ik aan een nieuwe phase in mijn leven,, aldus kapitein Grut. Het voetbaltoumool. In het voetbaltoumooi heeft Engeland Donderdag Frankrijk met 1—0 geklopt. Zweden be. haalde een monster-overwin ning van 12—0 op Korea, De nemarken klopte Italië met 53 en Zuid-Slavië Turky'e met 31. Het resultaat van de loting voor de halve finales was: 10 Augustus: Denemarken— Zweden. 11 Augustus: Groot Brittan niëZuid-Slavië. Beide wedstrijden worden in het Wembley.stadion gespeeld. Omtrent de wedstryd En gelandFrankrijk kan nog worden medegedeeld. dat Frankrijk een uitstekende ploeg had. die zeker niets voor de Britse onder deed, maar dat de Fransen niet konden schieten en daaraan hun nederlaag te wijten heb ben De wedstryd werd ge leid' door Karei van der Meer. een Nederlandse scheidsrechter, die een zeer goede indruk maakte. Greta Anderson bewusteloos geraakt. De Olympische kampioene op de 100 meter borstcrawl dames, de Deense Greta An derson is Donderdagmiddag tijdens het verzwemmen van de derde serie 400 meter borstcrawl, na. 200 meter af gelegd te hebben, plotseling bewusteloos geraakt. De Hon gaar Szatmary sprong direct te water en terwijl de wed strijd doorging, werd Greta Anderson op de kant gebracht en op een brancard naar de kleedkamer gedragen. Daar kwam, zij spoedig tot bewust zijn en verklaarde door maag kramp te zyn overvallen. Het is te hopen dat de Deense zwemster Vrijdagavond deel zal kunnen uitmaken van dc 4 maal 100 meter estafette. AMERIKAAN LEE WINT TORENSPINGEN. De V.S. behaalden Donderdag de zoveelste gouden medaille door de overwinning van Lee in de finale torenspringen voor heren. De uit slag luidt; 1. en Olympisch kampioen Lee (Ver. St.) 130.05 pnt.: 2. Har lan (V.S.) 122.30 pnt.; 3. Capilla (Mexico) 113.52 pnt.; 4. Brunnhage (Zweden) 108.62 pnt.; 5. Heatly (Gr. Britt.) 105.29 pnt. NIEUW WERELRECORD SNELVUUR-PISTOOL- SCHIETEN. Na de tweede en laatste dag van het nummer snelvuur-pistoolschie- ten luidt het klassement: 1. en Oympisch kampioen Tackacs (Hongarije) 580 pnt. (van de 600 mogélijke) nieuw wereld- en Olympisch record. Het oude we reldrecord stond met 570 pnt. op de naam van de Argentijn Va- liente. 2. Valiente (Argentinië) 571 pnt.; 3. Lundqvist (Zweden) 569 pnt.; 4. Ullman (Zweden) 564 pnt.; 5. en 6. Ravilo (Finland) en Heu- De Tienkamp begonnen. Kislenmacher leidt. Donderdag is ook de Olympische tienkamp begonnen. De resultaten luidden: 100 m.: 1. Kistenmacher (Argen tinië) 10.9 sec. (872 pnt.): 2. Clau sen (IJsland) 11.1 sec. 814 pnt.; 3, 4 en 5 Simmons (V.S.), Mullins, (Austr.) en Matthias (V.S.) 11.2 sec. 787 pnt. Vèrspringen. 1. en 2. Kistenma cher (Arg.) en Adamozyk (Polen) 7.08 m. (825 p.): 3. Heinrich (Frankrijk) 6.895 m. (775 pnt.); 4. Mondschien (V.S.) 6.81 m. (754 pnt.). Kogelstoten: 1. Gierutto (Polen) 14.53 m. (871 p.): 2. Stavem (Noorw.) 13.89 m. (805 pnt.); 3. Adamczyk (Polen) 13.20 m. (735 pnt.); 4. Makela (Finland) 13.10 m. (725 pnt.). Hoogspringen: 1, 2, 3. 4 en 5 Hein rich (Fr.) Matthias (Ver. St.). Sim mons (Vei'. St.). Ascune (Ux-ug.). en Tannander (Zweden) allen 1.86 m. (859 p). 400 m.: 1. Kistenmacher (Arg.) 505 sec. (845 p.); 2. en 3. Heinrich (Frank.) en Mondschien (Ver. St.) £>1.6 sec. (785 pnt.); 4. Mathias (Ver. St.) 51.7 sec. (780 pnt.). Het klassement na de eerste dag, waarop 5 nummers (100 m. vèr springen. kogelstoten, hoogspringen cn 400 m.) werden afgewerkt, luidt: 1. Kistenmacher (Arg.) 3897 pnt. 2. Heinrich (Frank.) 3880 pnt. 3. Matthias (Ver. St.) 3848 pnt. 4. Simmens (Ver. St.) 3843 pnt. 5. Mondschien (Ver. St.) 3811 pnt. 6. Mullins (Au/tr.) 3717 pnt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 5