DOBBER en KLIEKJE Atoomonderzoek in dienst van de kankerbestrijding in Zuid-Afrika Frankrijk's geldzorgen Bouwkosten moeten verlaagd worden MEK AETHER Mysterie Prinsengracht LEZERS SCHRIJVEN Goedkeuringen afhankelijk van beschikbare arbeidskrachten en materialen. Meer nieuwe woningen zullen gereed komen. Teneinde te komen tot een verlaging der nog steeds by- zonder hoge bouwkosten, heeft de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting een aan tal nieuwe maatregelen geno- men. De maximumprijs «aar- tegen de bouw van nieuwe wo- nlngen zal worden gegund, zal van 1 September 1948 af ver- lnaed worden en wel met a 50 per M3. De practök wijst uit, dat de huidige bouwkosten hoger lig gen dan noodzakelijk is, aldus de afdeling voorlichting van het desbetreffende ministerie. Zulks blijkt o.m. uit het feit, dat in verschillende gevallen tot gunning kon worden over gegaan tegen prijzen welke soms zelfs zeer belangrijk beneden de maximumprijzen lagen en uit het feit dat ver schillende aannemers nog steeds in de gelegenheid zijn bij de huidige prijzen zwarte lonen aan de bouwvakarbei ders te betalen. Waar de ho gere bouwkosten voor het grootste deel door het rijk moeten worden gefinancierd, acht de minister het niet lan ger verantwoord de huidige toestand te laten voortduren. DE LONEN. De directeur-generaal van de arbeid en het college van rijks- bemiddelaars hebben zich in verband met het voorgaande berelld verklaard besprekingen te voeren met de organisaties van werkgevers en werkne mers in het bouwbedrijf om, in aansluiting aan de proeven, welke reeds gaande zijn in de gemeenten Amsterdam, Gro ningen, Arnhem, Nijmegen en Eindhoven, te komen tot een oplossing van het loonvraag- stuk in die zin, dat bij behoor lijke arbeidsprestatie ook een behoorlijk loon kan worden verdiend. NIET TE VEEL INEENS! Verder zal de minister er op toezien, dat, meer nog dan in het verleden is geschied, het evenwicht zal worden gehand haafd tussen de hoeveelheid in uitvoering te nemen werk en het beschikbare aantal bouw vakarbeiders en materialen. Zouden immers te veel wer ken in uitvoering zijn, dan treedt stagnatie bij het werk op en stijgen de bouwkosten. Het wérk, dat momenteel In uitvoering is, heeft een zoda nige omvang bereikt, dat het noodzakelijk is de hoeveelheid werk op de markt niet verder te vermeerderen. De goedkeu- ringspolitiek van de overheid zal er dan ook op gericht zijn In het nog resterende deel van 1948 de hoeveelheid in uitvoe ring zijnde werken meer in overeenstemming te brengen met de beschikbare arbeids krachten en materialen. Het is geenszins de bedoe ling te komen tot drastische vermindering der bouwactivi teit, maar in die sectoren der bouwnijverheid, waar in het eerste halfjaar van 1948 te veel werken in uitvoering zijn genomen, zal thans een beper king der goedkeuringen moe ten plaatsvinden. Dit zal het bouwtempo ten goede komen. Er behoeft dus geen vrees te bestaan dat minder nieuwe wo ningen gereed zullen komen. Eerder zal het tegendeel het geval zijn. Door bovengenoemde maat regelen hoopt de minister van wederopbouw en volkshuisves ting te bereiken, dat de om vang van de bouwnijverheid in Nederland meer nog dan tot dusverre wordt afgestemd op de arbeids- en materiaalposi tie, waardoor de bouwkosten kunnen dalen en de tijd, die met de uitvoering der werken gemoeid is, belangrijk kan wor den bekort. EERST STENEN! In dit verband past ook de nieuwe maatregel, welke be paalt dat vanaf heden geen goedkeuring mag worden ver leend Voor werken welke de overheid geheel of gedeeltelijk financiert, dan nadat een steen fabrikant of -handelaar zich schriftelijk heeft bereid ver klaard de eventueel nodige metselbaksteen en (of) kalk zandsteen binnen een zodanige termijn te kunnen leveren, dat het werk in een snel tempo voortgang kan vinden. Middeleeuwen in 1948. De beruchte Ku-Klux-Klan heeft 450 nieuwe leden gekregen. Dat is een reactionnair pro test tegen Truman's program voor burgerrechten. Het Wiihelmina-fonds zal bijdragen tot de oplossing van het kankerprobleem. Nieuwe mogelijkheden. De bestemming welke H.M. de Koningin heeft willen geven aan het fonds dat als hulde blijk bij de viering van het 50-jarig regeringsjubileum haar zal worden aangeboden Is, zo schrijft dr. J. J. Buitel de la Riviere een goede aanleiding de aandacht te ves tigen op enkele uitkomsten van a toomkemonderzoe kin gen, welke voor de kankerbe strijding verstrekkende gevol gen kunnen hebben. Zoals bekend zijn de stralen welke door radium worden uitgezonden, sinds jaren in de geneeskunde toegepast bij de behandeling van kwaadaardige gezwellen. Het atoomkemon- derzoek de kem-physica heeft het mogelijk gemaakt ook andere elementen kunst matig radioactief te maken, d. w.z. deze elementen zodanig te veranderen, dat zij stralen uitzenden. Op deze wijze is ra dio-actieve phosphorus, kool stof, stikstof, natrium ge maakt en nog vele andere ele menten in deze gewijzigde vorm gebracht. Het element is daarbij veranderd in de atoom kern. Atomen worden beschouwd te zijn opgebouwd uit atoom kernen en electronen. De elec- tronen bewegen zich om de .kern in bepaalde banen, als planeten om de zon. De atoom kernen zijn opgebouwd uit 2 soorten deeltjes, protonen en neutronen. Het proton heeft positieve electrische la ding, het neutron is ongeladen. De atoomkernen van alle ele menten zijn gevormd uit deze beide deeltjes in een voor elk element karakteristiek aantal. ISOTOPEN. Naast deze normale elemen ten bestaan zogenaamde isoto pen. Deze verschillen van de elementen doordat de atoom kern meer of minder neutro nen bevat. Zulke isotopen kun nen thans kunstmatig worden gemaakt en vele van hen zyn radioactief. Beide, zowel de stabiele als de radioactieve, worden by het wetenschappe lijk onderzoek toegepast. Voor deze toepassing Is het nu van fundamentele beteke nis dat de Isotopen zich che misch geheel gelijk gedragen als de normale elementen. Z\j worden als element of als deel van chemische verbindingen op normale wijze in het lichaam opgenomen, ondergaan de nor male omzettingen en worden op normale wijze in het chaam opgenomen, ondergaan de normale omzettingen en worden op normale wijze in het lichaam verspreid. Het bijzondere is echter dat hun radioactiviteit het moge lijk maakt na te gat2n op wel ke plaatsen in het lichaam zij terecht zijn gekomen en soms ook in welke hoeveelheid dit het geval is. Ook de niet radioactieve iso topen lenen zich tot dergelijke onderzoekingen, zij 't dat daar bij een andere techniek wordt toegepast. Een nieuwe methode van onderzoek is steeds voor de vooruitgang der wetenschap van het grootste belang, om dat zij de studie van vraag stukken mogelijk maakt, welke te voren voor het wetenschap pelijk onderzoek niet toeganke lijk waren en het is reeds ge bleken, dat dit ook geldt voor de toepassing van isotopen in de biologie en de geneeskunde. HET IDEAAL. Voor de behandeling van kanker is het ideaal stoffen te vinden, die uitsluitend door de kankercellen worden opgeno men en niet door andere weef sels, zodat de dodende werking van de ingezonden stralen be perkt blijft tot de cellen die HE T VAN DE FEUILLETON TJeerd Adema 112 „O, kijk daar eens!" riep mevrouw Jaarsma met uitge stoken vinger naar het wa gentje wijzend. „Gaat U zitten, mevrouw", zei de commissaris ongedul dig. „Wat hebben jullie met die stakker gedaan!?" vroeg me vrouw Jaarsma uitdagend. „U moet gaan zitten", her haalde de commissaris drei gend. „Neen!" schreeuwde me vrouw Jaarsma met over slaande stem. „Ik wil weten wat er met die stumper.." De hoofdinspecteur hoorde een grommend geluid en keek ongerust naar het gezicht van zijn vriend, dat een paarsro de kleur begon te krijgen- ..Als U het dan met alle geweld weten wilt!' riep de commissaris, „we hebben hem doodgeschoten!" ••Oh-- maar waarom..?" „Omdat hii niet wou gaan zitten!" Mevrouw Jaarsma zakte in haar stoel of zij door een magneet omlaag werd ge trokken - De rechter-commissaris haalde diep adem. Hii voelde dat hii weer meester over zichzelf was. „Blijft U in hemelsnaam rustig!" riep hii- „Commissa ris, iaat die exDlicatie alstu blieft aan mij over. Mag ik U allen verzoeken Uw plaatsen in te nemen?" Hii ging opnieuw naast de vleugel staan en wachtte tot het volkomen stil was. Toen keek hii de kring .ond en gaf een nauwkeurig ver slag van alles, wat er sinds de moord in dit huis gebeurd was. HOOFDSTUK XXXI Besluit. De ochtendbladen brachten het sensationele nieuws heel Amsterdam had over het het drama van de Prinsen gracht. gelezen. De heer De Wit en zijn zus ter waren in de vroege mor gen op reis gegaan. Zii waren naar het buitenland vertrok ken en zouden de eerste we ken niet terugkeren. Het grote pand. waarvan alle gordijnen gesloten wa ren, stond als een sphinx in de rij der huizen- De gehele dag bleven er nieuwsgieri gen voor staan en maakten zo nu en dan plaats voor fo tografen van dag- en week bladen. die, in de zoekers van hun camera's turend, voor zichtig achteruit liepen, om dat ze er zeker van wilden zijn, dat het moordhuis er he lemaal op zou komen- De ochtendeditie van „Het Nieuwsblad" had een verslag met een driekoloms kop ge publiceerd, waarin een uit voerig relaas van alle ge beurtenissen was gegeven en een zo gedetailleerd overzicht van de avondbii eenkomst in het huis op de Prinsengracht dat het wel leek of een re porter er zelf bii geweest was. De ochtendbladen van an dere couranten hadden daar aan slechts enkele regels ge wijd, maar 's middags haal den zij hun achterstand in en brachten uitvoerige verslagen waarvan de meest markante gedeelten met vette letters gedrukt waren- De straatverkopers hadden een goede dag. Ze waren in een ogenblik hun kranten kwijt en haastten zich telkens weer naar de expeditieloka len om nieuwe voorraad te halen. Op de terrassen der café': werden op deze mooie voor jaarsavond overal wenkende handen naar hen opgeheven. Aan alle tafeltjes zag men breed uitgevouwen couranten en de gezichten van mannen en vrouwen, die met ware nieuwshonger alle bijzonder heden in zich opnamen. Commissaris Vonkenberg, die met de heer Comelissen. de reporter en inspecteur Beekman op het terras van American zat, keek belang stellend om zich heen. „Heeft U miin verslag ook gelezen, commissaris?" vroeg de reporter. „Natuurlijk", zei de com missaris- „Je mag vanavond wel eens een extra borrel presenteren, mijnheer de pers dinges- Ik geloof, dat je er weer dik aan verdiend hebt". „Wel neen, commissaris", zei de reporter glimlachend' „dat hoort toch bii mijn werk. Wat ik er van krijg is alleen de voldoening, dat ik iets goeds gepresteerd heb- Weet U wel, dat ik vanmorgen om vijf uur pas naar bed ben ge gaan?" „En wij dan?" zei de com missaris, „dat zal niet veel vroeger geweest zijn, Corne- lissen". (Wordt vervolgd.) vernietigd moeten worden. Het werktuig, waarmede dit ideaal verwezenlijkt kan worden, ls thüns aan de mannen en vrou wen der wetenschap in handen gegeven. Zy moeten in staat worden gesteld dit werktuig op de meest effectieve wijze te hanteren. De bestemming, die H.M. de Koningin heeft willen ge ven aan het fonds, dat als hul deblijk voor haar zal worden gesticht, stelt allen in de gele genheid aan de oplossing van dit probleem by te dragen, waarmee aan de mensheid een onschatbare dienst zou worden bewezen. Bijzondere Politierechter Middelburg. UITSPRAKEN. De Bijzondere Politierechter te Middelburg deed de volgende uit spraken: P. v.. 43 J., caféhouder te Mid delburg, werd wegens het kopen van een aantal valse vleescoupures veroordeeld tot 100 of 20 d. P. B.. 40 J., landbouwer te Co- lijnsplaat had aan een werknemer voor het strooien van kunstmest "n weekloon van 47.50 uitbetaald, terwijl dit loon niet meer mocht bedragen dan 39.35 per week. 50 of 10 d. De 25-j. landbouwer W. W. K. te Krabbendijke. betaalde aan 2 paar denknechts 40.— per week, ter wijl dit loon was vastgesteld op 32.50 per week; 26 maal 3.of 25 d. P. P., 28 J., bode te Kapelle, had aan een jeugdige arbeiders, voor welke een weekloon was vastge steld van 21.een weekloon toe gekend van 30.— per week. 75.— of 25 d. De 34-J. woonwagenbewoonster M. C. N., echtg. van P.V., ventte op 23 Maart 1948 te Kapelle met gor dijnstof, zonder een vergunning tot verkopen van textielstof. 50.of 20 d.. met verb, verkl. gordijnstof. G. G.. 23 j., hulp in de huishou ding te Vlissingen. verkocht te Middelburg een textielkaart. 25 of 10 d. De 32-j. ijsventer L. V., te Mid delburg werd wegens het kopen van bovenbedoelde textielkaart veroordeeld tot 30.of 10 d. M. P. D., 24 j.. echtg. van I. v. S., te Middelburg had in April en Mei 1948 een kolenkaart, een toeslag- kaart voor aanstaande moeders en een levensmiddelenbonkaart ver kocht. 10.of 5 d. en 3 w. gev. voorw., proeft. 2 jaar. C. C. J. v. H., 36 J., koopman te Middelburg, werd wegens het ko pen van een kolenbon veroordeeld tot 4 60.— of 30 d. A. C. A., 40 j., meubelmaker te Middelburg, werd wegens het ko pen van een toeslagkaart voor aan staande en jonge moeders, en een kolenbon veroordeeld tot 40.of 20 d. J. A. v. d. S., 26 J., matroos te Rotterdam, had te Hansweert frau duleus ingevoerd: 1000 sigaretten. 15 knotten wol, 2 paar kousen, 3 overhemden, 16 pakjes tabak, 2 coupons stof, 2 lappen voering. 30 pakken koffie, 2 flessen likeur, 8 blikjes vlees, 15 blikjes melk en 1 kg rozijnen. 50 of 20 d. met verb, verkl. der goederen. TWINTIG JAAR VOOR VERRADER. Het gerechtshof te Rot terdam heeft de 40-jarige Joodse muzikant I. H. de L., die tijdens de bezetting o - trad als V.-man voor de ri. D. en een aantal andere Joden overleverde, veroor deeld tot 20 jaar gevange nisstraf. „Een razende Roland, die Amsterdam afstroopte om Joden te zoeken". Zo had veertien dagen geleden de advocaat-fiscaal de 53-Jari- ge ex-agent van het bureau Joodse zaken te Amsterdam J. H. gekarakteriseerd Thans werd hij door het Bijz". Gerechtshof veroordeeld tot 8 jaar gevangenisstraf met aftrek. De nieuwe gouverneur van Suriname. dr. W. Huender. is Maandag met zijn gezin in Paramaribo aangekomen. Onder ge- Juich van de menigte wan delde dr. Huender naar het gebouw van de Staten, waar hij werd beëdigd. Tot besluit van het jaarlijkse studiekamp van het Brabantse Studenten- gilde te Wouw hield men Zondag een landdag voor Brabantse studenten. De Belgische Congo im porteerde in 1947 recht streeks uit Nederland 1102 ton goederen ter waarde van frs. 82.5 millioen en voerde 7950 ton producten uit ter waarde van frs. 18 millioen. Op 12 Augustus a.s. hoopt mevr. de wed. M. Jan senSteen te Vries (Dr.), haar 100ste verjaardag te vieren. Op Java zijn arrestaties verricht in verband met de aanval op de Goalpara-on- dememing in het Soeka- boemise vorige maand. JSiEN DoFFt KLAP Klonk T>ooB-DC woE-STijN-"^330^6^ EN KLi&Kje MAAKTEN EEM pRACHT VAN EBM LUCHTREIS 6N KvüAKTEN ER« ON1ACHT IN HON AUTOMoBlELTjfc NEER^, TERvJj L DE -STRUISVOGEL HET HET ©ESTE. VOND oM SNEL TE VER" DvdyrOEM. en ToCH HAD IK KOMnCN TvOEfteN DAT het EEN "BooH meesmuilde KLIEKJE- OftH,UliDT MET JE SoMEM.tEl IDoeeEf^ SpiNN'jDift SCHAKEL WO MAAR IN,WE GAAN VERbeO,.'"^ v *-* HET n/OUGELADEM REI'SWAGENTJE KWAM weer I'M -Bewegi'NG <~^AchteRap vonden ze het toch ElGENLJK wei JAMMER,DAT ze SRflïf Film vanj haddcw kunnem maken. -—EEN EiND VERDER IN DE|*"" WOESTJW LAG EEN neger--* XloRPjÉ.^. ^DAAt^ WAS EEN ÜITKÜKpo-ST.Dlt op moest lejtten,dat er <iE£N tJccÉpTjes verdwaal- X>EN.~» HET Bovenste NBGER- TIE -ZAG PLOTSELING HET F°BDJE- AAN KoMEN) WAT MAAKTE DA KERELTJE E€M KABAAL. Hoge geboortep remies Ingevoerd Nationalisatie blijkt kostbaar. (Van onze correspondent). PABUS, Juli. Vele dui zenden Franse ouders zyn gelukkig gemaakt met de af kondiging, dat hun met te rugwerkende kracht tot 1 Ja nuari van dit jaar een ge boorte-premie zal worden uitgekeerd van maar liefst 31.000 franken voor elke eerstgeborene en van 21.000 voor het tweede, het derde en het vierde kind. Zo denkt de regering van „het land der lege wiegen" de achter uitgang der bevolking te be strijden. Of het helpen zal...? Dit was een der laatste maatregelen van de regering- Schuman, waarvan twee we ken geleden al was te voor zien, dat zij het niet tot de verkiezingen in October zou uithouden. Dat is nu geble ken. Wat is nu wel gebeurd? Kyk, de minister van Natio nale Opvoeding, de socialist Depreux, die danig bij zijn partijgangers in moeilijkhe den kwam, doordat hy, als socialist, gedwongen werd om faciliteiten te verlenen aan het Bijzonder Onderwijs, heeft verklaard, dat de moei lijkheden, die zich in bepaal de ministeries voordeden uit sluitend ontstaan, doordat an dere leden der regering zich niet aan de gemaakte af spraken houden. Depreux bood gelyktydig zijn ontslag aan en de an dere socialistische ministers deden hetzelfde. Onmiddellijk heeft Schuman ingegrepen. In een nachtelyke vergade ring van ministers en staats secretarissen, die Ramadier schetste als een vechtpartij van negers in een donkere timnel, heeft men elkander geducht de waarheid gezegd. R. Mayer, de minister van Financiën, kreeg het aan de stok met Depreux en toen Schuman poogde in te gry- pen verweet Depreux hem leliike dingen. Toen de mi nisters in de vroege morgen Hotel Matingen verlieten, wa- De Vereniging „SEVIAVI" heeft per S.S. „Celebes" van de Stoomvaart MjJ. „Nederland" 80 kisten, bevattende genees middelen, verbandstoffen en instrumenten naar Indië verzon den. Deze kisten zyn een jubileumgift van do Vereniging „Simavl' 'aar, H. M. de Koningin. Alvorens aan boord gehe sen te worden wordt een der kisten door het bestuur van de Vereniging nagezien. Van links naar rechts: Dr. G. Reyer (Voorz.), Dr. Ch. F. W. Wlnckel (Secr.) en de heer D. Sant hof (Dir. bureau „Simavi". ren de gemoederen wel enigszins tot rust gekeerd, doch de dreigende crisis was niet opgelost. NIEUWE MOEILIJKHEDEN. Inmiddels stapelden de moeilijkheden zich op. De sterke Mayer wil volmacht hebben om de uitkering aan de genationaliseerde indu strieën met 100 millioen francs te verlagen. De socia listen willen hieraan niet meewerken, daar zy op hun vierdaagse congres besloten hebben niet te wyken, wan neer het o.a. nationalisatie geldt. Op dit congres is het er overigens noe al fel toe gegaan. De onderwijskwestie lokte een resolutie uit en met grote meerderheid nam men een motie aan, waarin radicale wijziging werd ver langd in de „bevoorrechte positie van het Bijzonder Onderwijs". Leon Blum, die niet alleen socialist, doch ook politicus is, zag onmiddellijk in, dat hiermee de Derde Macht uit elkaar lag, Frank rijk een kabinetscrisis te verwerken zou krijgen en ge neraal de Gaulle zijn slag zou kunnen slaan. Ramadier deed er nog een schepje op, door de Gaulle voor staats vijand nummer een te pro clameren, omdat een groot aantal socialisten naar het Gaulistische kamp was over gelopen. Dank zy dit ingrij pen van Blum gebeurde wat er nog nimmer gebeurd was. De onderwysresolutie die reeds aangenomen was, werd van haar kracht ontdaan door een resolutie van Blum, welke eveneens werd aange nomen, en volgens welke de socialistische ministers deze onderwijskwestie onder ogen zouden zien. Ondertussen braken stakin gen uit op het Ministerie van Financiën en bij de dou ane-diensten, de P.T.T.-men- sen kwamen in opstand, de C. G. T. raakte aan het wroeten en zo nog het een eü ander. Het gevolg kent men nu: Schuman moest aftreden en een ander, tracht nu de zaak weer in het rein© te brengen. (Nadruk vérboden.) EEN SPEELPLAATS. Er gebeuren tegenwoordig rare dingen in onze stad, waar schijn baar noch politie-, noch belasting ambtenaren, zich iets van aan trekken. In de C. Buskenstraat, naast de garage van de heer van Veen. be vindt zich een put, een ideale speelplaats, o.a. voor aanstaande voetballers. Dat ongevaarlijke speelterrein lag tot verleden week braak, maar nu heeft de bewoner van het daarnaast gelegen sous- terrain het gunstigst gelegen deel er van omgespit en het beplant met verschillende groenten. Daardoor is het speelterrein aan de jeugd ontnomen. Heeft die persoon daartoe het recht? Met het opnemen van deze vraag zult U zeer verplichten iemand, die zich hierover onophoudelijk ergert. VLISSINGER. Men deelt ons van bevoegde zijde mede, dat de betrokken bewoner toestemming heeft om dit per ceeltje te gebruiken. Red. P.Z.Crt. „Roden" krijgen prijzen op Tsjechisch filmfestival. De eerste prijs van het filmfesti val te Mariënbad (Tsjecho-Slowa- kije) is verleend aan de Poolse film .Auschwitz". De prijs „voor de zaak van de vrede" kreeg de Sow- jetfilm „De Russische kwestie", on der regie van de beroemde Romm, de prijs „voor de zaak van de ar beid" verwierf de Sowjetfilm „Het lied van de Taiga", geregisseerd door Pijef. BESTUDERING MARSHALL-PLAN. Maandag is in de Rykstml. versiteit te Leiden door de rec- tor-magnificus de cursus ge opend voor practiache.bestude ring van het Marshall-plan, die 350 Amerikaanse studenten in Nederland volgen als onderdeel van een studiereis door Euro. pa. Tevoren waren de studen ten op het Rotterdamse raad huis ontvangen. In de maand Juli zijn de Nieuwe Waterweg binnengekomen 831 sche pen. met 1.290.236 nettb reg. ton. tegen 659 schepen, met 992.782 netto Sedert 1 Januari zijn de Nieuwe reg. ton in Juli 1947. Waterweg binnengekomen 5185 schepen, met 8.025.589 n.r.t., tegen 3498 schepen met 5.792.576 ton in dezelfde maanden van 1947. EERSTE KAMER. De voorzitter van het Cen traal Stembureau heeft naast de heer J. van Santen (C.P.N.), die voor verscheidene groepen van provinciën gekozen was. benoemd verklaard tot lid der Eerste Kamer de heer A. D. Schoonenberg te Amsterdam. UIT DE DONDERDAG. En melodieën programma wordt uitgevoerd door het Omroepor kest en koor, met medewerking van José Candel en Frans Vroons (H. II 20.15). De dag wordt besloten door het Nationaal Symphonie-orkest van Amerika: De derde Sympho nic in D (de „Poolse"). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws: 10 Strijkkwartet in C op. 51: 10.45 An nie Woud, alt en Simon C. Jansen, orgel; 11 De Zonnebloem; 11.45 Ge deelten uit Sigurd Jorsalfar van Edv. Grieg; 12.30 Olympische spe len: 13 Nieuws; 13.20 Hubert Ver- bert, zang; 14 Het orkest van An- dré Kostelanetz, m.m.v. Lily Pons, sopraan; 15.45 De zomer in het lied: 16.10 De Olympische spelen te Lon den; 17 Radiojeugdjoumaal; 17.45 De Olympische Bpclen te Londen: 18.30 Ned. Str(jdkr.; 19.30 Het ac tueel geluid: 20 Nieuws; 21.30 Open luchtconcert: 22.35 Nieuwe aanwin sten van onze discotheek; 23 Nieuws: 23.1524 Nationaal Sym phonie-orkest van Amerika o.l.v. Hans Kindier. Hilversum H: 7 en 8 Nieuws: 9.35 Arbeidsvitaminen; 10.30 Korte ge sprekken van vrouw tot vrouw; 11 Frans opera-concert; 13 Nieuws: 14 Reportage van de tentoonstelling „Het diamant" in de standsfeestzaal te Antwerpen; 14.20 Solistencon cert: 15 Voor zieken en gezonden; 16 Een programma van Jan van Herpen: 17 Kaleidoscoop; 17.30 Or gelconcert door Edouard Comette; 18 Nieuws; 18.30 The Skymasters: 20 Nieuws; 20.15 Meesters der me- pdle; 21 Techniek en noodlot, hoor spel; 21.55 Pierre Palla, orgel; 22.30 De Olympische spelen tc Londen; 23 Nieuws. ZON EN MAAN. 5 Augustus. Zon: Op 5.07 onder 20.04 Maan: Op 4.49 onder 21.10 5 Augustus Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee Hoog Water u.+NAP u.+NAF 1.40 2.17 13.59 2.20 2.08 2.34 14.30 2.37 2.52 2.39 15.12 2.39, 3.15 1.60 15.38 1.52» Laag Water u.—NAP u.—NAP 7.54 1.96 20.29 2.25 8.39 2.14 21.14 2.43 9.13 2.31 21.48 2.60 8.41 1.44 21.15 1.70

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3