NIEUWS UIT ZEELAND NIEUW DEBAT OVER PROVINCIE EN P.Z.E.M. He®! Prov. Wegenplan goedgekeurd r WALCHEREN j^-genda Provinciale Staten van Zeeland DEBAT OVER DE BLEEKNEUSJES-SUBSIDIE Dinsdagmorgen kwamen de Provinciale Staten van Zee land in tweede gewone verga dering van de eerste gewone zitting te Middelburg bijeen, onder voorzitterschap van jhr. mr. A. E. C. de Casembroot. Nadat voorlezing was ge daan van de aanwijzing van voorzitters en ondervoorzitters der afdelingen, werd de voor. gestelde uitkering aan gepen- sionneerden van het Gasbedrijf goedgekeurd. DE VLIEGVELDEN. Bij de behandeling van de afdelingsverslagen en de me dedelingen van Ged. Staten betreffende de vliegvelden in Zeeland, pleitte de heer L. P. van Oorschot (Anb.) vurig voor spoed betreffende het vliegveld Midden Zeeland. Zee land heeft vliegvelden meer dan enig andere provincie no dig, omdat het zo zwaar ge. troffen is. Namens Ged. Sta te" antwoordde de heer C. Philipse (C.H.), dat het prov. bestuur spoed betracht en wel dra contact zal opnemen met de belanghebbenden uit de streek, op wie de verplichting rust een deel der benodigde gelden bijeen te brengen. De premie-restitutie voor ei gen pensioen der prov. ambte. naren ontmoette geen tegen kanting, evenmin als de mach tiging tot het verlenen van voorschotten voor de salaris herziening van het prov. per soneel. Wel werd vrij uitvoerig van gedachten gewisseld over de vaststelling van de nieuwe sa. larisverordening voor dit per soneel, waarbij mevr. van den Broeckedo Man (Arb.) zich o.m. verzette tegen het auto matisch ontslag aan de hu wende ambtenares en de heer Schets (K.V.P.) aandrong op overwerk- en gratificatierege. ling. De verordening werd daarna goedgekeurd. PROVINCIE EN P.Z.E.M, Zeer veel debat lokte de vaststelling van een reglement omtrent de behandeling van onderwerpen betreffende de P.Z.E.M. en* tot aanwijzing van vertegenwoordigers der pro vincie in de algemene verga dering van aandeelhouders uit. Zo verzette zich de heer A. H. S. Stemerding (C.H.) tegen een algemeen bindend mandaat voor de prov. vertegenwoordi gers. terwijl de heer D. Kodde (S.G.) bezwaar had tegen de voorgestelde verdeling der stemmen over deze vertegen woordigers. Voorts meende de ze spr. dat door het college van Ged. Staten leiding moet wor den gegeven ook aan de prov. vertegenwoordigers. Mevr. van den Broecke-de Man stelde voor om alle leden der Prov. Staten naar de aandeelhouders vergadering te zenden, omdat alleen dan het oordeel der Sta ten volledig tot zijn recht zou komen en de heer Kodde deed nog een voorstel betreffende de stemmenverdeling over de vertegenwoordigers. Het eind van het lied «"as evenwel, dat zowel het voorstel van den Broecke—do Man, als het voorstel-Kodde verworpen werden en dat do Provinciale Staten dus vertegenwoordigd zulen zijn door 7 leden, waar bij do namens de provincie uit te brengen stommen over de aango wezen en verdeeld zullen worden tn de verhouding, zoals dezo telkenmale bi) de aanwij zing zal worden bepaald. De vergadering werd hierna geschorst tot na de middag pauze. Na de pauze volgde aller eerst een besloten vergadering. Na de heropening stelde de heer P. V. M .Vercauteren (K. V.P.) voor om 6 provinciale vertegenwoordigers aan de wy- (Ingezonden mededeling) (It gezonden mededeling) De meet begeerde crème voorstrand, bosenheide flUSSEZSESSfS zen voor de aandeelhoudersver gadering van de P.Z.E.M. Onthutst constateerden even wel verscheidene leden, dat het gehele besluit reeds in de ochtendvergadering was aan- fenomen en de aanwijzing van vertegenwoordigers voor schrijft. Onder hilariteit wijzigde de heer Vercauteren daarna zijn voorstel in dier voege, dat ge lezen zou worden, dat „in dit bizondere geval" slechts 6 ver tegenwoordigers benoemd zou den worden. Dit voorstel werd aangenomen met 2015 stem men. Aangewezen werden hierna de heren v. Oorschot (Arb.), Vercauteren (KVP), Vogelaar (C.H.Meliefste (A.R.), Boen der (S.G.) en J. v. d. Peyl (V. V.D) en als plaatsvervangers de heren jhr mr. Schorer (Ar- b.). Raas (K.V.P.), de Kruyter (C.H.), Vingerling (A.R.), de Bruyne (V.V.D.) en Wisse (S. G.). Ten aanzien van de stem menverdeling stelde de heer van Oorschot hierna voor aan de heer van Oorschot toe te kennen 230 stemmen, aan de heer Vercauteren 207, aan de heer Vogelaar 184, aan de heer Meliefste 138, aan de heer Boender 92, aan de heer v. d. Peyl 92. Aldus werd besloten. De heer v. Boggende (A.R.) stelde daarna voor het aantal leden van de Raad van Bestuur te bepalen op 17. Als nieuwe leden werden benoemd de heren Bouwman (Arb.), Schets (K. V.P.), Stemerding (C.H.), v. d. Ende (A.R.) en Balkenende (A.R.). Het voorstel van Ged. Sta ten tot het vragen van beves tiging der provincie in het ge bruik van een provinciaal wa pen, lokte weinig discussie uit, evenmin als een wijziging van het besluit van 6 Maart 1947 tot het lenen van 25.200.000 voor de electriclteitsvoorzie- ningen, de restitutie van de kosten van grondaankoop voor wegsverbetering aan de plaat selijke ruilverkavelingscommis sie Kruiningen. PROVINCIAAL WEGENPLAN. Aan de orde was hierna de vaststelling van het provinci aal wegenplan voor 1948. De heer T. A. v. d. Spiegel (Arb.) drong daarbij aan op veretering van de weg Philip pineIsabellasluis, mevr. v. d. Broecke—de Man pleitte voor de weg Cadzand-duinen, terwijl de heer C. Boender de omleg- gingsweg om Tholen onder de loupe nam en de uitvoering van het oude plan wenste. De heer Vercauteren drong aan op meer aandacht voor de wegen in Oost Zeeuwsch Vlaanderen, met name ten O. van de weg Perkpoldergrens. De heer C. Hamelink ant woordde namens Ged. St. dat de weg van Cadzand naar de duinen een tertiaire weg is, die nog aan de orde komt. De heer Boender antwoordde spr. dat het oude plan weliswaar niet uitgevoerd, maar dat met de wensen van Tholen rekening kan worden gehouden. Aan de heer Vercouteren antwoordde spr., dat de wegen te O. van de lijn Perkpolder- grens geen doorgaand verkeer hebben en dat er daarom wei nig provinciale wegen zijn. De heer Boender drong er op aan, las de randweg Tho le i: aan de orde komt, overleg te plegen met de raad, omdat B. en W. en de raad afwijken de opvattingen hebben. Weder, om vroeg hij uitvoering van het oude plan, omdat er dan 4 goede woonhuizen bewaard blijven en de uitvoering ook goedkoper is. De heer Hamelink herhaalde, dat het nieuwe plan nog niet vast staat en dat in ieder ge val overleg zal worden ge pleegd met het gemeentebe stuur van Tholen. Het provinciaal wegenplan werd daarna z.h.s. vastge steld, terwijl het tertiaire we genplan geen discussie uitlok, te. Evenmin ontmoetten de voorstellen van Ged. Staten tot het treffen van tijdelijke voorzieningen voor de aanleg steiger te Stavenisse bezwaar. SUBSIDIES. Afwijzend werd beschikt op het verzoek van het kring- bestuur van het Rode Kruis, om een jaarlijkse subsidie te geven in de kosten van de bloedtransfusiedienst en een subsidieverzoek van de Stich ting .Nieuw Walcheren'" ten behoeve van het Landschaps- architectonisch Bureau. Even eens werd afwijzend beschikt op een subsidieverzoek van de school voor buitengewoon l.o. t" Hulst. De heer den Boer (K.V.P.) pleitte voor deze sub. sidie, omdat kinderen, die dit onderwijs zouden moeten vol gen, het niet kunnen. De heer Flikweert drong aan op voorzieningen voor buiten gewoon l.o. voor Schouwen en Duiveland. De heer A. Schout (A.R.) antwoordde namens Ged. Sta ten, dat deze problemen onder ogen worden gezien. Het verlenen van een buiten, gewone subsidie aan de ge meente Vlissingen in de te ha ren laste blijvende Rijkssubsi die voor de M.T.S., ontmoette geen bezwaar. VOOR DE BLEEKNEUSJES Het voorstel van Ged. Sta ten tot toekenning van subsidie van 3500 voor 1948 en /an 5000 voor 1947 voor kinderherstellings- en vacan. tiekolonies, werd hierna behan deld. De heer A. C. de Baare (Arb.) van wie een voorstel om het maximum van de subsi die te doen vervallen verwor pen werd met 2112 stemmen pleitte niettemin voor royaler steun dan tot dusver werd verleend. Als de provin cie niet bijspringt, zal er voor de kinderuitzending in Zeeland een tekort zijn van 3850. Dit zou betekenen, dat de kinder, uitzending ernstig in de knel zal komen. In 1947 werden uit Zeeland 154 kinderen uitge zonden, waarbij in 110 geval len de ouders niets konden bij betalen. Spr. stelde voor het subsidie ook voor 1948 te ver hogen van 3500 tot 5000. De heer Mes zeide namens Ged. Staten, niet minder waarde rend tegenover de kinderuit zending te staan als dhr. de Baare. maar Ged. Staten kun nen met verder gaan dan een subsidie van 3000. De heer van Oorschot viel de heer de Baare bij en merk te op, dat als de gemeenten straks hetzelfde standpunt in nemen, de kinderuitzending on voldoende gesteund wordt en het zwakke kind het slacht offer wordt. Laat Ged. Staten eens na gaan, of er geen weg te vin den is om 5000.— beschik baar te stellen. De heer Mes antwoordde, dat van de 17 gemeenten, waaruit kinderen worden uitgezonden, 10 geen subsidie verlenen, zodat allereerst de gemeenten iets kunnen doen. Ged. Staten zijn echter bereid om na te gaan, of er op enigerlei wijze voor 1948 toch 5000 toege wezen kunnen worden. Het voorstel van de heer de Baare werd verworpen met 19 14 stemmen. Het voorstel van Ged. Staten werd aangeno men. Het voorstel van Ged. Staten tot het verlenen van brjdragen in de kosten van herstel van monumenten van geschiedenis en kunst werd z.h.s. aangeno men. DE SCHOONHEIDS VERORDENING. Aan de orde kwam de vast stelling van een verordening tot behoud van schoonheid van stad en land in Zeeland. De heren Stemerding en Kodde oefenden hierop critiek uit. Het voorstel van Ged. Sta ten werd aangenomen, nadat art. 8 vervallen was en art. 7 enigszins gewijzigd was. De heer Stemerding was tegen. TEELTVERBOD STEKBDETEN. De door de G.S. ontworpen verordening op het verbouwen van suikerbieten, voederbieten en kroten voor zaadwinning, alsmede van wintergerst in Zeeland werd besproken door de heer Lindenbergh (V.V.D.) en de heer Balkenende (A.R.), die beiden ernstige bezwaren hadden. Zij meenden, dat de teelt van stekbieten en winter gerst vrij moet blijven. Ook de heer Kodde (S.G.) had bezwa ren. De verordening werd echter ten slotte aangenomen. Bij de vaststelling van de jaarstukken der Prov. Stoom- bootdienaten over 1946, vroeg de heer v. d. Peyl (V.V.D.), hoewel deze kwestie natuurlijk niet aan de orde was, verbete ringen op het veer Terneuzen Hoedekenskerke. Hulde aan Koningin en Prinses. Aan het einde van de verga dering vroeg jhr. mr. A. F. C. de Casembroot machtiging om ter gelegenheid van het gouden regeringsjubileum een adres van hulde te zenden aan H.M. de Koningin en bjj do inhuldi ging aan Koningin Julian*. Hü wees daarbij op de nauwe banden, die er steeds bestaan hebben tussen de Vorstin en Zeeland en de grote belang stelling, die H.M de Konin gin steeds voor Zeeland heeft getoond. De machtiging werd met spontaan applaus verleend. VOLKSDANSCLUB NAAR DEN HAAG. Ook uit Ovezande zullen op 2 September as meisjes en vrouwen deelnemen aan het défilé voor de Prinses. De meisjesclub Luctoë zal in Den Haag meedoen aan de volks dansen in Zeeuwse dracht. Voor het reeds grote gezel schap staat verder op het programma een bezoek aan de tentoonstelling „De Neder landse Vrouw", een tocht door Den Haag en Schevenin- gen en zo mogelijk nog een uitstapje in de omgeving- Ruim 30 meisjes en vrouwen gaan mee, terwijl vande volksdansclub niemand ont breekt. Voor 20 Augustus kunnen meisjes en vrouwen zich nog opgeven voor de bustocht. Het plaatselijk co mité is druk bezig om het ge hele plan degelijk en vlot te organiseren. Dronken of niet? Zondag was een Noors schip op de Schelde op weg van Antwerpen naar zee. Aan boord ontstond meningsverschil tussen de kapitein en een lid der bemanning, omdat de kapitein meende, dat de man dronken was. Deze liet dit zich niet zeggen en om te bewij zen, dat hij nuchter was, sprong hij over boord. Helaas kon hij het schip niet meer bereiken en zwom toen maar naar de kust van Zuid-Beveland, waar hij veilig en wel aankwam. Blijkbaar was het niet zo erg met de dronkenschap. De man is aan de vreemdelingen- oolitie uitgeleverd. Squadron-leader Ballard op Walcheren. Goede opbouw-resultaten. In de haven van Vlissingen ligt het Engelse jacht „Spring- maid" uit Leigh on Sea, aan boord waarvan wij Lt. Cdr. A. H. Ballard troffen, die in 1944 de landing bij Westkapelle meemaakte. Hij was comman dant van het „Support-squa dron Eastern flank" van de Engelse marine, dat de weg vry moest maken voor de Royal marines. Ondanks zware ver liezen slaagde de operatie van het squadron uitstekend. Voor de landing was bekend, dat op harde tegenstand gerekend moest worden en vooral toen door de mist steun uit de lucht ontbrak, werd de taak zeer moeilijk. „Wij allen waren echter doordrongen van de noodzaak om de haven van Antwerpen te openen en de oorlog daardoor minstens drie maanden te bekorten", vertelde de Lt. Cdr. In geallieerde krin gen vergeleek men de landing by Westkapelle met de strijd bij Zeebrugge in de wereldoor log 1914'18. De beste troe pen en marine-onderdelen wa ren by elkaar gevoegd om de landing bij Westkapelle uit te voeren. Zo had het squadron van Lt. Cdr. Ballard al vier maal een invasie meegemaakt, nl. in Noorwegen, Madagascar, Noord-Afrika en Normandië. Geen der operaties was zo moeilijk als deze. Alle officie ren en vele manschappen van het squadron van Lt. Cdr. Bal lard werden gewond en 75 der schepen werd tot zinken gebracht. Voor de moed, die leze mensen aan de dag leg den, werden vele onderschei dingen uitgereikt en herhaal delijk werd in de legerberich- ten melding gemaakt van het squadron. Lt. Cdr. Ballard, die een paar dagen op Walcheren vertoeft, was verrast door de goede re sultaten van de wederopbouw. Van een bevolking als die op Walcheren kan men ook niet anders verwachten, was zijn enige uitleg. Met een paar vrienden, die hun sporen in de oorlog eveneens verdiend heb ben, kwam hij met het 10 ton metende jacht naar Nederland. Het ligt in de bedoeling langs de Nederlandse kust naar Am sterdam te varen en dan de terugweg naar Engeland te aanvaarden. „Ik ben blij Wal cheren weer gezien te hebben", waren de laatste woorden, waarmee de Lt. Cdr. afscheid van ons nam. In N.O.-polder worden meer boerderijen gebouwd. Wij hebben reeds bericht dat een aantal boerderijen zal worden aan besteed in de Noord-Oost-polder voor de Walchersche emigranten. Het A.N.P. verneemt thans, dat in September in de Noord-Oost-polder de bouw van 121 nieuwe boerde rijen ter hand zal worden genomen. De opdracht hiertoe is gegeven aan de N.V. Schokbeton te Kampen. Men hoopt deze boerderijen, waar van een aantal beschikbaar komt voor de Walcherse boeren, in Sep tember 1949 te hebben voltooid. Het gehele bouwbedrijf van de Wieringermeerdirectie (afd. Noord- Oost-polderwerken) zal bij deze nieuwbouw worden ingeschakeld, want de vervaardiging zal geheel onder eigen toezicht geschieden. De materiaalpositie is nog niet gunstig, maar men hoopt de moei lijkheden te overwinnen. De dak bedekking zal worden uitgevoerd met hout en pannen. De boerde rijen zullen allen naar één systeem, dat door de directie van de N.V. Schokbeton is ontworpen en de naam „Raat-systeem" draagt, wor den gebouwd. De boerderijen zul len over de gehele polder verspreid staan. Van de 4000 woningen, welke in het nieuwe land op het bouw- program staan, zullen voorlopig 20 stuks worden gebouwd, maar men hoopt dit aantal in het volgend jaar tot 350 op te voeren. Vorderingen met inrichting van industrie terrein te Middelburg. VERBINDINGSWEG WORDT AANGELEGD. De inrichting van het grote industrieterrein te Middelburg kan thans in sneller tempo geschieden dan tot nu toe het geval was. Het gemeentebe stuur heeft namelijk toestem ming ontvangen voor de uit voering van nooozakelijke openbare werken, waartoe in de eerste plaats behoort de aanleg van een verbindings weg naar het terrein. Binnen kort zal ook de gas-, water en electriciteitsvoorziening gereed worden gemaakt. Met de aanleg van het haventje, waaraan thans druk wordt ge werkt. wordt goede vordering gemaakt. De aanleg va de spoorlijn en een gedeelte va de riole ring komt later aan de beurt De Coöperatieve Landbouw- vereniging Eiland Walcheren heeft verdunning ontvangen voor de bouw van een graan loods met drogerij op het In dustrie terrein. Öp de plaats, waar de drogerij zal komen, is reeds geheid- Men verwacht dit bedrijf in het najaar van 1949 in gebruik te kunnen ne men. Binnenkort komt de nieuwe kustmestloods in be- .driif. Hiervoor zijn reeds een grote, riidbare kraan en twee transportbanden ontvangen. Ook het klein industrieter rein bii de Veerse weg mag voor een gedeelte in orde worden gemaakto- Er zijn reeds vele gegadigden. Met de inrichting, waarvoor de voor bereidingen gereed ziin, zal zeer spoedig worden begon nen. Het terrein zal niet wor den opgespoten, doch opge hoogd. het Midden- Nieuwe dienstregeling „Breskens Maldeghem". Wij ontvingen de zomer dienstregeling van de N.V. Stoomtram Mij. Breskens—Mal deghem, die van 1 Aug. af voor het personenvervoer uitsluitend met bussen wordt uitgevoerd.. Van Breskens rijdt in de rich ting Aardenburg op elke pont 'n aansluitende bus. In de richting Oostburg vertrekken van Bres kens de bussen om 8 uur, 9 uur, 11 uur en vervolgens om de twee uur tot 21 uur met als laat ste bus die van 22 u. 35. De bussen in de richting Aar denburg geven vier maal per dag aansluiting op Brugge en 6 maal aansluiting op Maldeghem. Voorts is er 9 maal per dag aansluiting naar Knocke. Van Breskens uit heeft men des morgens 3 maal en des mid dags 5 maal doorverbinding via Potjes naar Cadzand of Cadzand SluisDraaibrug. Des morgens wordt 4 maal ge reden van Oostburg naar Bres kens en des middags 5 maal. Dé dienst AardenburgBres kens wordt des ochtends 7 maal onderhouden en des middags 10 maal. Uit Brugge kan men 4 maal per dag Breskens berei ken, uit Maldeghem 5 maal. Telefoonkabel te Rltthem doorgezaagd. Tengevolge van het door zagen van de telefoonkabel bij de brug in de Zandweg te Ritthem, waren alle telefo nisch aangeslotenen in deze gemeen et van aZterdag tot Maandag van elke verbin ding verstoken. De rijkspolitie te Ritthem verzoekt een ieder die enige inlichtingen kan geven over het doorzagen van de tele foonkabel, liggende door de Zuidwatergang nabij de brug aan de Zandweg te Ritthem, welk feit heeft plaats gehad op Zaterdag 31 Augustus '48 tussen 15 en 16 uur, zich even by haar te vervoegen. eeuw-se nippen Zaterdag 7 Augustus, zal In Ritthem weer de jaarlijkse ringrij- derij gehouden worden, waaraan 18 personen zullen deelnemen. De heer F. Muizelaar, onder wijzer te Katwijk aan Zee en vroe ger te Serooskerke, slaagde te Haarlem voor de hoofdakte. De scholieren van de Diaconie school te Aagtekerke hebben Vrij dag een schoolreisje per bus ge maakt naar Tilburg. Zij brachten een bezoek aan Burgers dierenpark. Bij de te Bergen op Zoom ge houden examens voor algemene handelskennis slaagde de heer D. v. d. Stel te Tholen voor het Mid denstandsdiploma. Vlissingen Ernstig geval van heling. KIND NAM GELD UIT DE KASSA. Een handelaar te Vlissingen deed enige tijd geleden aangif te bij de politie, dat hij met verlies werkte en vermoedde, dat er ergens een lek was. Za terdag ontdekte hij, dat zijn 12-jarig dochtertje geld uit de kassa nam. Het meisje vertel de de politie, dat zy reeds eni ge maanden geld uit de kassa nam en dit aan een 13-jarig vriendinnetje gaf, die daar enig snoepgoed voor kocht en de rest aan haar moeder gaf. Het verder onderzoek wees uit, dat de moeder in het totaal 600 1000 heeft ontvan gen en daarvoor meubelen, sie raden enz. kocht. Een bedrag van 150 kon aan de bestole ne worden teruggegeven. Ook de gekochte meubelen werden in beslaggenomen. De moeder zal zich voor de officier van Justitie moeten verantwoorden. De open plekken in Vlisslngen's bebouwing. EEN STICHTING GEVORMD. In een dezer dagen gehou den bestuursvergadering van de Woningbouwvereniging Goed Wonen te Vlissingen, werd aan het bestuur machtiging ver leend tot deelname in stichting, die beoogt de open plekken, welke door de oor logshandelingen ontstaan zyn in de bebouwing van de stad Vlissingen, zo spoedig mogelijk te doen bebouwen. Verder werd besloten 28.161 M2 grond aan te kopen gele gen aan de President Roose- veltlaan, de Bloemenlaan, de Paulus Potterlaan en de Hoge weg. Daarop zullen béton-wo- ningen worden gebouwd, die in de toekomst door „Goed Wó nen" geëxploiteerd zullen wor den. De kosten van deze gronden zullen ruim 255.000.belo pen. Ook werd aangekocht een hoeveelheid grond ter opper vlakte van ruim 18.000 M2, waarop de thans in aanbouw zijnde 139 woningen staan. De prijs van deze grond bedroeg ruim 200.000. De namen van de straten op dit perceel zullen zijn: Minis ter Lelystraat, Bazelstraat, Leeghwaterstraat en Caland- straat. De bedoeling met deze naamgeving is bekende water bouwkundigen te eren. ZWIJNTJESJAGER GEARRESTEERD. Btfgin Juli werd van een Pool uit ae Zilverpool te Vlissingen een nieuwe fiets gestolen. Na lang speuren vermoedde de po litie, dat de dader gezocht moest worden in de buurt van- Amersfoort. Vrijdagmiddag bleek de fiets vervoerd te zyn van Gorcum naar Amersfoort. Op het station Amersfoort werd de fiets in beslag geno men. De dader was inmiddels weer van Gorcum naar Vlis singen gereisd en werd aan het station te Vlissingen opge vangen. Hy heeft een volledige bekentenis afgelegd. De fiets is weer aan de Pool terugge geven. Bussenstation over drie weken gereed. Onmiddellijk na beëindiging van de kermis te Middelburg zal een begin worden ge maakt. met de inrichting van het bussenstation op de Bo denplaats, vanwaar de bussen naar de Walcherse dorpen, zullen vertrekken. Men ver wacht dit werk binnen drie weken gereed te hebben. Voorlopig zal de wachtplaats voor het publiek nog niet overkapt worden. De bussen naar Vlissingen en Goes blij ven van de Markt vertrekken. Eindelijk verbetering van Middelburg's singels. Naar wij vernemen zal in het einde van deze of in het begin van de volgende week het bestek voor het herstel va een klein gedeelte der Middelburgse singels, waarvan het wegdek in erbarmelijke toestand verkeert, gereed zijn- Voor het algeheel herstel van de singels is een crediet nodig van circa 450.000; voorlopig mag het gemeentebestuur voor 150.000 herstellen. Men begint de werkzaamheden bij de Veerse weg, omdat aan dit singelgedeelte de meeste wo ningen staan en het wegdek aldaar in de slechtste staat verkeert. VIERDE FILTER WATER LEIDINGBEDRIJF. Verwacht wordt, dat de nieuwe, vierde filter van het Gemeentelijk Waterleidingbe drijf aan liet einde van dit jaar in gebruik zal worden genomen Dit zal de capaciteit? van het bedrijf niet bepaald beïnvloeden, want de hoeveel heid water, die naar de rein- waterkelder moet worden ge bracht is gebonden aan de buis, die geen al te hoge druk weerstaat. Door aanschaffing van nieuwe ruw- en reinwa- terleidingpompen of door ver betering van de bestaande hoopt men de capaciteit toch iets op te voeren. In ieder ge val blijft het nodig om bij warm weer de uiterste zuinig heid met water te betrachten, ook al omdat men de bedrij ven, die veel water moeten gebruiken, in hun inkomsten kan schaden. Men moet be grijpen, dat de capaciteit van een waterleidingbedrijf gren zen heeft. Bij Koninklijk besluit is met ingang van 13 Augustus her benoemd als burgemeester van Tholen mr. A. J. van der Hoe ven. FILMS VAN DE WEEK Hollywood's nieuwste mode. Alhambra, Vlissingen: „Staatsvij and no. 1" met Dennis O'Keefe, Mary Meade en Altrad Ryder; re gie: Anthony Mann. Tegenwoordig worden in Holly wood steeds meer detectivefilms gemaakt, waarvan de inhoud be rust op authentieke gegevens: Het huis aan de 92e straat. 13 Rue Ma deleine, Boomerang, Kiss of Death. De film T-men (Staatsvijand no. 1) geeft de belevenissen weer van de mannen, die in speciale dienst van het Ministerie van Financiën po gen een valse munters-bende op te rollen. Het is geen aantrekkelijk werk en een van de dapperen schiet er dan ook zijn hachje bij in. In Luxor, Vlissingen, viert even eens de sensatie hoogtij, zij bet dan ook in films van veel mindere kwaliteit: „De verborgen schat", een weinig verrassend jungleavbn- tuur, vooraf gegaan door de zin gende cowboy Fred Scott in „De gemaskerde troubadour". Tommy Trinder, de komiek, die thans in Engeland in 't middelpunt van de belangstelling staat door een schan daaltje, verkoopt zijn soms koste lijke, soms zouteloze grappen in „Drie jantjes op stap" in Electro, Middelburg. Sportpark Vlissingen. Eerste vergadering van de stichting. NOG STEEDS OVERLEG MET GEDEP. STATEN. Maandagavond werd ten ge meentehuize de eerste vergade ring gehouden van het door de gemeenteraad benoemde be stuur van de in oprichting zijn de „Stichting Sportpark Vlis singen". De -heer Sissingh, als voor zitter van Volksherstel Zee land, installeerde hèt bestuur en gaf een uiteenzetting van de bedoeling van Vólksherstel en van de wyze waarop het ter beschikking van de stichting gestelde bedrag kan worden Het lid van het bestuur, wet houder van Oorschot, bracht de dank over van het gemeen tebestuur en namens de geza menlijke Vlissingse sportvere nigingen aan Volksherstel voor haar royale bijdrage en aan dr. Sissingh voor diens per soonlijk initiatief. Als dagelijks bestuur van de Stichting werden gekozen de heren C. van der Mark, voor zitter, dr. J. Spuijman, secre taris en J. P. Ventevogel, pen ningmeester. Besloten werd burgemeester B. Kolff te ver zoeken het erevoorzitterschap op zich te willen nemen en de heer C. Ouwehand uit te nodi gen als adviserend lid toe te treden. De heer van Oorschot gaf een overzicht van het over leg tussen Ged. Staten en het gemeentebestuur. Dit overleg betrof de formele verhouding van de Stichting tot de gemeente. Hieruit bleek, dat dit overleg nog niet geheel ten einde is, doch dat spoedig de volledige goedkeuring van G. S. ver wacht kan worden. Geconstateerd werd dat thans de stichting formeel nog niet tot handelen bevoegd is, waarom besloten werd terstond nauw contact met het gemeen tebestuur op te nemen, opdat ten spoedigste de formele ba sis gelegd kan worden en de stichting met haar arbeid kan beginnen. Vastgesteld werd, dat in de huidige omstandigheden voor de sportbeoefening in de a.s. winter niets meer kan worden bereikt. Besloeten werd het be- ande plan van gemeente werken voor een sportpark na bij de Nolledyk in studie te nemen, doch tegelykertijd te streven naar een zo spoedig mogelyke verbetering van de sportaccommodatie in Vlissin gen, desnoods door voorlopige voorziening in het kader van het te vestigen geheel comple te sportpark. Middelburg KINDERVOORSTELLING „ZUID-HOLLANDS TONEEL" Dinsdagavond voerde het „Zuid.Hollands Toneel", dat gedurende de kermisweek in het Schuttershof te Middelburg optreedt, het blyspel in drie bedrijven „Zeg maar jij tegen mij" op. Evenals Maandagavond werd er voortreffelijk gespeeld en het gezelschap slaagde er op nieuw in het stuk op aantrek kelijke wyze te brengen. Dinsdagmiddag wérd een speciale kindervoorstelling ge geven. De kinderen genoten zeer van de avonturen van DraderdaE. Alha^bra; T. Toosje en Koosje en de beer en 9; Luxor, Verborgen schat, Bollbobo. I 7 en 9. Marktberichten. VEILING „WALCHEREN". 2 Augustus 1948. Groenten: Andijvie 921. Was- peen 1417, Postelein 10—21, Ra barber 27, Pootuien 711, Spina zie 5—16, Dubbele princessen 28 35, Wagenaars 2028, Snijbonen 20 —41. Saxa's 2026. alles per kg. Bloemkool I 13—45, idem II 518, idem Hl 4—8, Platglaskomk. IA 15 —28, idem I 7—21, idem n 6—16, idem Hl 5—12, Natuursla I 1,5—7, idem Hl 1.53, alles per stuk. Peen 1625 per bos. Fruit: Peren: Précose A, B, C 50 —«8, I—n 44—62, fabr. 26—36. Ma dam Trijve A. B. C 55—66, I—H 47 48, alles per kg. Druiven: Frankenthaler 165171 per kg. Meloenen: Suiker 73—90, Oranje annanas 101123, Net 2487, alles per stuk. Pruimen: Washington 3863, Czaarpruimen 3353, Ontario 37—58 Appels: Early Viet A, B, C 41—52, I—II 35 36, fabr. en val 2538, Perzikap pels III 4159, Madelein, fabr. 4149, Keswiek A 39, alles per kg. Diversen: Bramen 111126, To maten kas 2029, beiden per kg. Kasperziken 1746 per stuk. Aardappelen: Grote 5.26.7, bl. eigenheimers 7.88.1. Bintjes 56.2, Koopmans bl. 7.18.2, alles per kg. MIDDELBURG. Woensdag: Markt, kermis; Schut tershof: „Zuid-Hollands toneel'' „Hoe kom ik aan een baby?", 8; Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Exposltiewerlc van Jaap de Carpentier (ook Don derdag); Schouwburg: C.F.A.: Marie Louise, 8; Electro: Drie Jantjes op stap, 7 en 9.15. Donderdag: Markt, kermis; Schut tershof, dansen, 9; Schouwburg; C.FA. Marie-Louise, 8; Eier- tro: Drie Jantjes op stap, 7 en 9.15. VLISSINGEN. Woensdag: St. Jacobskerk: Orgel bespeling door P. Broesse, m. m.v. de fluitist W. Broesse, 8; Alhambra: T-meri, 7 en 9; Luxor: Verborgen schat, 7 en 9.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 2