PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Haagse tram rijdt weer Duitse communisten gaan zich zuiveren oe BILT Licht optimisme in Washington Terroristen ter dood veroordeeld. Bestemmingsplan voor aardappelen Zeeuwse pootgoed-export ernstig in gevaar Geen misdragingen van het corps speciale troepen. VOORSPELT 191e Jaargang-No. 181 Woensdag 4 Aug. 1948 ABONNEMENTSPRIJS: 30 ct. per week; I 3,75 per kwartaal: franco per post 4.— per kwartaal. Losse nummers 10 cent. Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg. Drukkerij Fa. F. van de Velde-Jr. Vlissingen. w mm mm mm mm wmmm^mm^ mmm^m mmmmm -w rn m w èêütim°eiZ0£S WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN £?HS$5!iz'éï^ddÏÏb^. Bureaux te Vlissingen: Vlamingstr. 16-18-20 (tijd.) teL 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29. tel 2077 en 2924 - Goes: L Vorstetr. 55. tel. 2475 (b g.g. 2228) - Oostburg: Pr Mauritsstr 12. tel. 102 - Temeuzen: Brouwer jjstr 2 - Zterikzee: N Bogerdstr G 160b Werk hervat op voorwaarde, dat lonen 13 verhoogd worden. Felle verwijten aan het organisatiebesluur. Tijdens een Dinsdag gehou den vergadering van stakers werd medegedeeld, dat reeds meer dan 30.000.in de sta kingskas is gestort. Niet al leen uit arbeiderswijken, doch ook uit de Haagse wijken van middenstand en beter gesitu eerden stromen bijdragen bin nen, zoals blijkt uit de steun- lijsten. ROTTE TOMATEN. De stakers, aangesloten bij de Ned. Ver. van Spoor en Tramweg-Personeel, werden door de stakingsleiding aange spoord de algemene vergade ring van hun vakbond te be zoeken en zich daar rustig en ordentelijk te gedragen. Ge waarschuwd werd tegen het werpen van rotte tomaten, waarvan reeds een partij aan gekocht schijnt te zijn. De lei ding drong er op aan het be stuur het volle pond van de aandacht te geven. Ter vergadering werd mede gedeeld, dat een Scheveningse bakker gratis brood voor de stakers uit zijn wijk beschik baar stelt. Het aantal groente handelaren, dat groenten en aardappelen tegen verminder de prijzen ter beschikking van de stakers stelt, is wederom toegenomen. Het personeel van de Haagse trammaatschappij heeft Dinsdag avond besloten het werk Woens dagmorgen te hervatten op voor waarde, dat op korte termijn 'n loonsverhoging van 13 zal worden gegeven. Het personeel, grotendeels lid van de Nederlandse Vereniging voor Spoor- en Tramwegperso neel, hoorde kalm de loonvoor- stellen van het hoofdbestuur en het afdelingsbestuur aan. De leider van het stakingsco mité. de heer L. Touw, deelde mede, dat deze voorstellen voorshands voldoende basis ge ven om het werk te hervatten, maar dat het personeel zich het recht voorbehoud opnieuw in staking te gaan. indien deze lo nen niet op korte termijn van kracht worden. Hij spoorde aan tot discipline en scherpe strijd in vakverenigingsverband en kreeg een donderende ovatie. FELLE VERWIJTEN. Na enkele sprekers uit het pu bliek trad de heer de Later, van de organisatie, die, tezamen met zijn medebestuurders, felle ver wijten over sloomheid en nala tigheid te horen had gekregen, voor de microfoon. Hem werd het spreken onmo gelijk gemaakt onder ge schreeuw van „wat jullie in an der half jaar niet konden, heb- Ministers onderscheiden. Bij K. B. is aan dr. Jos. J. Gielen, minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, te Roosendaal, verlof verleend tot het aannemen van de onder scheiding van grootofficier der Orde van het Legioen van Eer van Frankrijk. Aan S. L. Mansholt, minister van landbouw, visserij en voed selvoorziening, te Wassenaar, verlof verleend tot het aanne men van het grootkruis der orde van de Kroon van België en van het Commandeurskruis der Orde van Verdienste voor de Landbouw van Frankrijk. Aan J. Groen Az., lid van de Tweede Kamer, te Alkmaar, verlof verleend tot het aanne men van het ridderkruis der orde van St. Gregorius de Gro te van de Heilige Stoel. Rijwïelfabriek uitgebrand. Door onbekende oorzaak is de Mustang rijwielenfabriek te Assen door brand volkomen vernield. Ook gingen grote en machines verloren. De Nederlandse schoonspring- ster Coby Floor, die na de verplichte sprongen met 37.51 punten als twaalfde werd geklasseerd» ben wij in vier dagen strijd be reikt". De heer Touw wist echter de orde te herstellen. Na enige discussie werd het voorstel van het stakingscomité om de staking voorlopig op te heffen tot algemeen besluit ver heven. Voor een groot gedeelte is door deze nieuwe voorstellen, die thans aan de H.T.M.-directie worden voorgelegd en alle kans hebben te worden goedgekeurd, aan de verlangens van de sta kers tegemoet gekomen. Tot eis werd gesteld, dat geen rafacune- maatregelen zullen worden ge troffen, dat de H.T.M. de sta- kinsgdagen zal doorbetalen en dat de stakingsleiding in de looncommissie zal worden opge nomen. Van bestuurszijde werd verklaard, dat althans aan de twee eerste dezer eisen alle kracht zal worden bijgezet Ouderwetse lading. De „Weltevreden" van de Kon. Rotterdamse Lloyd wordt uit Batavia te Rotterdam verwacht, „tot de nok toe" gevuld met een ouderwetse la ding aan Indische pro ducten: rubber, hout. palmolie, rotting, palm- pitten, thee, kofie, peper, tinerts, enz. Onder de pas sagiers bevinden zich ko lonel van de Hoogen- band van de generale staf van het K.N.I.L. en de heer de Vogel, direc teur van de Cultuur Mij. „Kadipaten". Roemeense scholen aan de staat. Per 3 Augustus zal in Roemenië een nieuwe wet in werking treden, volgens welke alle onderwijsinrich tingen in het land aan de staat overgaan. Aan aUe burgers wordt kosteloos lager onderwijs aangebo den voor een periode van zeven jaar. waarvan de eerste vier jaar verplicht. PASSIEVE LEDEN DE LAAN UIT. In de communistische partijen In Europa is de laatste weken de neiging tot zuivering en zelfcritiek een ware manie geworden. Blijkbaar zgn op de Kominform-bgeen- komsten kwistig standjes rondgedeeld aan partijen, die minder successen boeken dan het Kremlin wenselijk acht. In de S. E. D., de Duitse communistische partij, is 'n grootscheepse zuivering op touw gezet. In een door het partijbestuur uitgegeven verklaring heet het: De verschijnselen van onte vredenheid onder de Duitse arbeiders, de geringe uitwer king van de communistische propaganda op de massa, het optreden van Trotzkisten en de ontdekking, dat leidende func. tionarissen in de partij waren binnengeslopen als agenten en waarnemers van anti-commu nistische partgen, hebben de leiding van de S.E.D. gedwon gen een zuivering uit te voe ren. Voortaan zal er nauwgezet op worden gelet, welke leden zich passief gedragen en geen vergaderingen bezoeken. Alle leden, die te weinig belangstelling voor het werk der party tonen en zg, die een anticommunistische of een anti-Sowjet-Russische 'houding aan de dag leggen, zullen door een bepaald comité op korte termgn uit de party kunnen worden gesloten. In de toekomst zal de opne ming van nieuwe leden in de partij voorafgegaan moeten worden door een streng onder zoek naar het verleden, de ge. zindheid en de betrouwbaar heid der candidaten. Er zullen speciale commis sies van onderzoek worden ingesteld ter uitvoering van de zuivering. PARTIJ IN DE PARTIJ. In een toelichting wordt aangekondigd, dat de leiden de functies in de partij en haar nevenorganisaties door activisten zullen moeten wor den bezet. De beoogde zuive ringsmaatregelen hebben ten doel de stootkracht der be weging op een hoogtepunt te brengen. In het by zonder zal streng worden opgetreden te gen alle leden van leidende organen, die niet in volle omvang aan de eisen van 't partyprogram voldoen. Als 'n „Lindbergh.baby" nog in leven? EEN DEEN ZEGT: IK BEN HET. Leeft het kind van kolonel Lindbergh, dat op 1 Maart 1932 in de staat New-Jersey werd ontvoerd, in Denemar ken? Volgens de correspondenten van verscheidene Engelse bla den te Kopenhagen heeft zeke re Erik Nielson, een in het Noordwesten van Jutland wo nende landbouw-arbeider, on langs' verklaard, dat hg de vermaarde „Lindbergh-baby" is, wiens ontvoering destgds de gehele wereld in opschudding heeft gebracht. De vingeraf drukken van de achttienjarige Nielson zouden overeenkomen me die, welke destdys zyn af genomen van een aan de baby toebehorende ballon. Ook zou Nielson een frappante gelgke- nis met kolonel Lindbergh ver tonen. Er zal thans nog een bloedonderzoek worden ver richt Twee maanden na de ont voering van de baby is in een een ïykje aangetroffen, waarvan men veronderstelde dat het van de Lindbergh-baby was. In 1936 is Bemhart Hauptman als de moordenaar terechtgesteld. „partij in de partyzal een selectie-corps van actieve en volkomen betrouwbare perso nen worden gevormd, dat „steeds bereid is, onvoor waardelijk de bepalingen der partijleiding ten uitvoer te brengen. Szakasits tot Hongaars president gekozen. Dinsdagochtend heeft het Hongaarse parlement bg ac clamatie Arpad Szakasits tot president der republiek geko zen. Tgdens de stemming ver lieten de oppositie-afgevaardig den de zaal. Onmiddellijk na zgn verkie zing legde Szakasits de eed af in handen van de voorzitter der Kamer, Emeric Nagy. De nieuwe Hongaarse pre sident is 60 jaar oud en zoon van ee t handwerksman. Hij is timmerman, metse laar, politiek journalist en vakverenigingsleider geweest. Bij de aanvaarding van het ambt dankte hij het parle ment voor zgn verkiezing en verklaarde, dat de eer te beurt viel aan de arbeidende klasse en zgn partij. Hij zeide verder, dat zgn f rootvader een eenvoudige oer was geweest en dat zo wel hg, Szalkasits, als zgn vader, arbeiders waren ge weest. Hg gevoelde grote so lidariteit met de werkende klasse en was bereid haar naar beste vermogen te die nen Zij beoogden infiltratie in het K.N.I.L. De landrechter mr. H- M- Cohen te Batavia behandelde de zaak tegen vijf leden van de terreurorgnisatie Posar, die hadden deelgenomen aan de aanslag voor de Rex-bios- coop te Batavia, waarbij een handgranaat werd geworpen. Uit het verhoor bleek, dat de organisatie Posar van Djocja uit werd geleid- De voorzitter van de afdeling Ba tavia was een Indonesische tolk van het Japanse vertaai- kantoor. De man. die de handgranaat wierp was een gemilitari seerde koeli van het Kon- Ned- Indisch Leger. In ziin re quisitoir noemde de officier van justitie vo9ral de poging tot infiltratie in het K-N-I-L gevaarlijk Hii eiste tegen de drie hoofdverdachten de doodstraf en tegen twee andere ver dachten, die alleen handgra naten hadden bewaard, een gevangenisstraf van resp. 9 en 7 jaar- De landrechter veroordeel de de drie hoofdverdachten conform de eis en de twee an deren tot resp. 9 en 5 jaar. Bij het uitspreken van zijn vonnis costateerde mr. Cohen, dat zeer waarschiinliik aan de andere zijde van de demarca tielijn aan de touwtjes wordt getrokken door onruststokers- Israël zet Zweedse familie eruit. De regering van Israël heeft John Larsen, een Zweedse functionaris van de V.N., en zgn gehele gezin uit het Isralitisch grondge bied uitgewezen wegens „anti-Joodse activiteit". Lar sen is secretaris van kolonel Brunson, V.N.-waamemer voor Jeruzalem. Hg werd Vrijdag j.l. bij Latroen door de Joden gearresteerd. te Tel Aviv gevangen gezet en Zondag j.l. zonder uitleg weer vrijgelaten. Togliatti leider af. „Togliatti zal wellicht nim mer meer zijn plaats als leider van de Italiaanse communisti sche partij innemen", schrijft de correspondent van de „Dai ly Telegraph" te Rome. „Mos kou zou de partij bevolen heb ben een strijdpolitiek te voe ren en Togliatti definitief wil len vervangen". Togliatti zal een herstel- ling3kuur van twee maanden ondergaan. Van 30 Augustus tot en met 6 September a.s. mag in ons lahd feestverlichting branden. Elk elec- triciteits- en gasbedrijf mag binnen zijn verzorgingsgebied die regelen treffen, welke in verband met zyn capaciteit toelaatbaar is. Geen vleespot voor de slagers. De provinciale slagers uit de Noordelijke en Oostelijke provin ciën van ons land. hebben gepro testeerd tegen de laatste rantsoen verlaging van vlees. Het slagersbe- drijf zou hierdoor „met de onder gang worden bedreigd". Zij willen een extra toeslag voor de veehou ders, waardoor een rantsoen van 600 gram per twee weken gewaar borgd zou zijn. De ministers kregen een telegram van deze slagers. Er komt een studiecommissie (Van onze Haagse redacteur) In de Stichting voor de Land bouw is besloten een studiecom missie in het leven te roepen, die zal moeten komen tot het opstellen van een aardappelbe- stcmmingsplan. Men wil de zaak zo breed mogelgk opvatten en aandacht besteden aan alle vra gen, die zich rondom de aard appelteelt voordoen. Het uit te brengen rapport zal de voorwaarden dienen aan te geven voor een verantwoorde aardappelteelt. Het spreekt van zelf, dat hierbij ook de rationa lisatie en de mechanisatie aan de orde zullen komen. Het is ook niet ondenkbaar, dat in dit rap port bepaalde conclusies voor de dag zullen komen over de modernisering en de concentra tie van de aardappelverwerking. Alvorens de eigenlijke studie commissie in het leven geroe pen wordt, wil men eeen duide lijk overzicht krijgen van een goed geformuleerde probleem stelling. Met dit doel zal eerst een kleine commissie gevormd worden, die het terrein voor de studie-commissie afbakent en haar taak vaststelt. Automobilist reed door By de Vechtbrug op de rgksweg te Muiden is Maan dagavond een ernstig ongeluk gebeurd. Het echtpaar C. S. K. en J. Chr. K. uit Hilversum wilden daar tgdens een on. weersbui de weg oversteken om zich naar een wachtende bus te begeven. De man en de vrouw werden door een voor- bgsnellende auto aangereden en in deerlgke toestand op de weg gevonden. De 56-jarige vrouw is met een zware her senschudding en een gebroken been naar het Diaconessen- ziekenhuis te Naarden ver. voerd, de man liep verscheide ne hoofdwonden op. De bestuurder van de auto, die vermoedelijk uit Groningen komt, reed na de aanrgding snel door. Volgens officiële gegevens van het militaire bestuur te Ludwigs- hafen zijn er na dc ramp bij de I. G. Farben reeds 613 lijken ge borgen. Er zou nog een 50-tal lijken onder het puin liggen. Het Wereldgebeuren ER WAS MET STALIN TE PRATEN. De Westelijke gezanten in Moskou hebben hun ministers van buitenlandse zaken rapporten gezonden over het verloop van hun onderhoud met Stalin. Men verwacht, dat dc bespre- kingen zullen worden hervat zodra de afgezanten nieuwe instructies hebben ontvangen. Op het ogenblik worden de rapporten naarstig door Marshall en Be vin en hun adviseurs bestudeerd. De inhoud wordt strikt geheim gehouden. Diplomaten in Washington verklaren echter dat in de ver slagen „een licht optimistische noot" doorklinkt. Stalin zou bereid zijn de mogelijkheid van een vier-mogendheden.confe- rentie onder ogen te zien, zij het onder enigszins andere voorwaarden dan voorgesteld. Dat is al heel wat. OORDEEL DER BRITSE PERS. De gehele Londense pers maakte Dinsdag onder grote opschriften melding van de ontvangst der Westerse gezan ten doo»- Stalin. Het gematigd optimisme van de beide laatste dagen houdt aan. Zo beschouwde de liberale „News-Chronicle" het onder houd als „het meest aanmoe digende bericht sedert het be. gin van dc blokkade van Ber- iyn", terwyi de „Times" sprak van een „ontegenzeggelgke vooruitgang" en van een „gun stig klimaat". De „Daily Mail" was echter De heer L. Neher naar Nederland. De gedelegeerde van het Koninkrijk, de heer L. Neher, Is Maandag per vliegtuig naar Nederland vertrokken. Met hetzelfde toestel vertrok de de legatie der federale gebieden, die de resolutie van Bandoeng in Nederland komt toelichten. Da Nieuwsgier schrgft o.m. dat het onverwachte vertrek van Neher naar Nederland sterk de aandacht trekt van ieder, die meent in hem een uitstekende minister van over zeese gebiedsdelen in het nieu we kabinet te zien. De Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. rar. A. F. C. de Cascmbroot, tydens de opening van de Nytengo te Goes. MILLIOENEN SCHADE DOOR FRANSE REGERINGSMAATREGEL. Nederlandse regering tracht te bemiddelen. Op 7 Juli jl. werd door de Franse regering een circulaire gezonden aan de Franse importeurs van pootgoed, waarin deze 't bevel kregen dat zy het pootgoed, bestemd vooi^ de Franse selectiebedry- ven, uitsluitend mochten aankopen in Friesland en Groningen en eveitfueel de Wieringermeer, «klus met uitsluiting van aUe andere Nederlandse pro vincies. Het spreekt vanzelf dat deze maatregel van de Fran se regering, in Zeeland gro te verwondering heeft ge wekt, temeer daar van offi ciële zgde in Holland niets bekend was van deze instruc ties, welke uiteraard het ex portsysteem, zoals het werd voorzien in het Frans-Neder lands accoord, in de war stu ren. DE AANLEIDING. Wat was de aanleiding tot deze betreurenswaardige maatregel, die zo schadelgk is voor alle exporteurs die niet wonen in de aangeduide provincies en die reeds zo'n lange tgd de Franse impor teurs tot grote voldoening van pootgoed bediend hebben en waaronder de Zeeuwen 'n zeer belangrijke plaats inne men? Deze is zeer vermoe- delgk gelegen in het feit dat het pootgoed van oogst 1947 niet de gehruikelgke voldoe ning heeft gegeven en het juist nu voor het eerst moge- lgk was geweest, dat Franse importeurs rechtstreeks za ken deden met de Hollandse exporteurs hunner keuze. SLECHT tVEER. Er zgn in dit jaar dingen gebeurd, die boven het con trole- en observatievermogen van de Hollandse selecteurs uitgegaan zgn. Door slecht weer werd de oogst 1947 slechts zeer laat uitgepoot, terwgl de groei belemmerd werd door een lange periode van buitengewone droogte en warmte. Daarbg bleken de weersomstandigheden gunstig te zijn voor de vermenigvul diging en activiteit der blad luizen, vooral in die streken waar geen enkele regenbui is tussenbeide gekomen (o.a. Zeeland). Deze bladluizen hebben ons pootgoed op opmerkeiyke wh- ze besmet. By een normale groei van het gewas is het mogelgk. enige tijd na de in fectie, het primaire stadium der ziekte te onderkennen en dan kan men de nodige maatregelen nemen. Ongeluk kig was, gedurende de zo mer van 1947, de onderken ning van dit primaire sta dium zeer moeilgk, zodat de exporteurs niet volledig be kend raakten met deze be smetting. DE UITSLUITING! Moeten nu echter door één enkel, zeer uitzonderlgk en on gelukkig jaar, negen van de elf Hollandse provincies uitge sloten worden van de leverin gen, bestemd voor de Franse selecteurs Dat zou toch zeer onjuist zgn, want in alle provincies, ook in Zeeland en Brabant, zijn er verantwoordelgke goe de zakenhuizen, die een goede naam hebben in Frankrijk en daar het volste vertrouwen genieten. Bovendien heeft de Ned. Al- gem. Keuringsdienst de con- tróle verscherpt door laborato rium-onderzoek, waarbij geen enkel pootaardappel-perceel overgeslagen wordt. De rooidata zgn veel vroeger gesteld ten opzichte van het vorige jaar. Ook wordt het ge was streng gecontroleerd op eventuele aanwezigheid van bladluizen. Kort gezegd, er is een gehele serie maatregelen genomen, opdat de Franse im porteurs weer met volle ga rantie hun pootgoed kunnen kopen by hun gebruikeiyke le veranciers in Holland. De bekendste pioniers van de Franse selecteurs hebben altyd het voor hen bestem de pootgoed aangekocht in Zeeland en zU waren daar over steeds volledig tevre den. De Hollandse exporteurs hebben daarom een dringend beroep op de Franse regering gedaan om de genomen maat regelen ongedaan te maken, opdat elke Franse importeur weer in volle vrijheid zelf de beste Hollandse leveranciers zal kunnen uitkiezen, zonder daarbij van overheidswege ge limiteerd te worden door aan duiding van bepaalde provin cies. DE SCHADE. Naar wy vernemen zijn er door den Haag stappen ge daan om de aanwgzing van de Franse regering weer onge daan te maken, doch of deze stappen resultaten gehad heb ben, is nog onbekend. Als men bedenkt dat alleen door Zeeland 25 millioen K.G. pootgoed aan Frankrgk werd geleverd, dan begrypt men dat de Franse maatregel grote ontsteltenis heeft veroorzaakt onder de Zeeuwse exporteurs. Een van de bekendste expor teurs, de heer M. Govaertuit Groede, voorzitter van de Bond van West-Zeeuwsch- Vlaamse exporteurs, sprak over dit onderwerp Dinsdag avond voor de radio. Aan 't slot van de uitzending richt te de heer Govaert zich in het Frans tot de importeurs en selecteurs in Frankrgk. REGERINGSDINER. De regering heeft Dinsdagavond in kasteel Oud-Wassenaar een di ner aangeboden aan het Ameri kaanse lid van de Commissie van Goede Diensten, de heer M. Co chrane. Tegenwoordig waren vele Nederlandse ministers, enkele Ka merleden en andere hoge gasten. van oordeel, dat „het idee om de staatshoofden byeen te brengen thans niet gunstig is, tenzg de Sowjet-regering deze bgeenkomst wenst". Het con servatieve blad schreef verder, dat de Westerse mogendheden liever met vergaderingen van deskundigen moesten begin nen, waarna een conferentie van de ministers van buiten, landse zaken zou kunnen vol gen. De „Daily Telegraph" waar schuwde tegen „buitensporige concessies", zeggende, dat het Kremlin met minder bekende doch even grote moeilijkheden te kampen heeft als de Wes terse regeringen. DE BELGRADO- CONFERENTIE. Sir Charles Peake, de Britse gedelegeerde der Donauconfe- rentie te Belgrado, heeft op de bgeenkomst van Dinsdag ge. antwoord op de beschuldiging van Wysjinsky, dat de Weste- lgke mogendheden de wet zou de: willen stellen. Peake zeide, dat Groot-Brittannië niet naar Wysjinsky's pgpen wenste te dansen. Groot-Brittannië, aldus Pea ke, stelde geen voorwaarden voor de manier van bespreken van de Donau.kwcstie. doch verklaarde slechts, dat dc con ventie van 1921 niet gewgzigd kon worden zonder de instem ming van alle ondertekenaars. In antwoord op de woorden van Wysjinsky, dat de Donau- staten in het verleden behan deld waren als „de aardappe len in de keuken door de kok", zeide Peake: „Dit is een kleu. rige en huiselijke phrase, doch wie is dan de kok?" Associated Press lanceerde een onjuist bericht. Naar aanleiding van berichten over beweerde misdragingen van het corps speciale troepen te Tjikalong (West-Java), deelt de dienst voor legercontacten te Batavia het volgende mede: Het betreffende bericht van Ass. Press geeft een geheel on juiste voorstelling van de fei ten. In een onderhoud met ge neraal Spoor beweerde de cor respondent van A.P. nauwkeu rige gegevens te bezitten om trent het optreden van het corps speciale troepen te Tjikalong, anderhalve maand geleden, waarbij 150 personen gedood, 165 huizen verbrand en 980 ton rijst vernietigd zouden zijn. Ge neraal Spoor heeft hierop ge antwoord, dat hem daarvan niets bekend was, doch dat hij niettemin onmiddellijk een on derzoek zou doen instellen, waarvan het resultaat onver wijld aan de correspondent zou worden medegedeeld. Zonder het resultaat van dit onderzoek af te wachten, zond de correspondent een telegram naar Londen, waarin, geheel in strijd met de waarheid, de in druk gevestigd werd, als zou generaal Spoor hem mededeling hebben gedaan van een door de ze reeds vóór het onderhoud gelast onderzoek tegen het corps speciale troepen. Intussen is gebleken, dat aan de betrokken verantwoordelijke civiele en militaire autoriteiten in de desbetreffende streek niets bekend is van misdragin gen tijdens de actie te Tjikalong. Joseph Scott in de Commissie voor Goede Diensten. De Commissie voor Goede Diensten zal worden aangevuld met Joseph W. Scott, die na afwezigheid van een half jaar zijn plaats in de Amerikaanse delegatie wederom zal inne men. Scott kwam naar Indonesië met de Commissie voor Goede Diensten in haar oorspronke lijke samenstelling en was toen adviseur van Grahapi. KOEL WEER. Vooral in het Noorden van het land veel binnen drijvende bewol king. Plaatselijk een enkele re genbui. Zwakke tot matige, lang!; de Waddeneilanden nu en dan vrij krachtige wind tussen West en Noord. Koel weer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1