Fanny Blankers-Koen wint gouden medaille Uncle Sam kan het niet meer bij benen Bronzen medaille voor Marie L. Vaessen Schitterende zege op de 00 meter Zwarte bladzijde in voetbaltournooi. Prijsstijgingen ontstellend Marshall-hulp wordt te duur Weer een waterpolozege Onze schoonspringsters waren niet in vorm. De film brengt uitkomst TWEEDE BLAD PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 3 AUGUSTUS 1948 Brons voor Slijkhuis op de 5000 meter. Y'üf nieuwe Olympische kampioenen konden Maandag op de eerste dag van het athletiektournooi worden uitge roepen en onder hen was één Nederlandse, Fanny Blan- kersKoen. Nog nooit in de geschiedenis van de Olym pische Spelen heeft een Nederlandse athleet een gouden medaille weten te veroveren en het was een dappere Am sterdamse vrouw» die na jaren van ernstige training en geduldig volhouden haar energie beloond zag met de hoogste eer, welke een athlete kan bereiken! Een Olym pische titel! Deze vrouw, die gehuwd is en moeder van twee kinderen, heeft bewezen, dat het beoefenen van sport, ook op rijpere leeftyd, de physieke conditie ver sterkt en dat zy in geen enkel opzicht behoeft onder te doen voor jongere sporlzusters. Integendeel, Fanny BlankersKoen vormde op de 100 meter een Idasse op zich zelf. Zy won haar serie, de halve finale en de eindstrijd met grote voorsprong en met tyden, welke door haar concurrenten niet benaderd konden worden, 't Was jammer, dat de weersomstandigheden byzonder on gunstig naren, hetgeen de tijden nadelig heeft beïnvloed, want In normale condities, met droog weer en een beetje zon, op een goede baan en niet op een baan, welke bij kans onder water stond, zou haar tjjd vele tienden van seconden onder de 11,9 sec. hebben gelegen. FannyBlanlcersKoen won zonder moeite haar demi-fi nale voor Strickland (Aus tralië) en Lovso (Denemar ken). In de beide andere se ries vielen Xenia Stadtde Jongh en Gré de Jong kans loos af. Onder grote belangstelling vond omstreeks kwart voor vyf de finale plaats. De loting om de banen had deze volgor de tot resultaat: le baan My ers (Can.), 2e Thompson (Ja maica), 9e Fanny Blankers Koen, 4e Strickland (Austr.), oe Jones (Can.), 6e Maniey (Gr. Br.) Fanny startte zeer snel en nam direct een voorsprong, ge volgd door de Engelse Maniey. Regelmatig vergrootte de Ne derlandse favorite haar voor sprong en onbedreigd ging ze ais eerste door de finish. Een moeder van twee kin deren had voor Nederland de eerste gouden medaille van de ze Olympische Spelen veroverd. D© uitslag luidde: 1'. en Olympisch kampioene Fanny BlankersKoen (Ne derland 11,9 sec.; 2. Maniey (Gr. Br.) 12,2 sec.; 3. Strick land (Australië) 12,2 sec.; 4. Mijers (Canada); 5. Jones (Canada); 6. Thompson (Ja maica). Het gejuich voor de win nares was niet van de lucht en voor het eerst ging ons rood wit en blauw aan de hoogste mast omhoog klonk het Wilhelmus voor athletiek zege! De echtgenoot en coach van Fanny BlankersKoen ver klaarde, dat zij op het ogen blik in uitstekende vorm is. Zij heeft, nu er een Olympische titel is behaald, nog slechts één ding voor ogen: te bewij zen, dat zij op het ogenblik de beste all round athlete is ter wereld. Succes voor Slijkhuis. In, de finale 5000 meter heeft onze landgenoot Slijkhuis, die goed was voor een gouden me daille, met het brons genoegen moeten nemen. Hy werd der de. achter de Belg Reiff en de Tsjech Zatopek. die verleden ■week zo mooi de 10.000 meter won. Zatopek leidde het grootste deel van de race, met achter zich Reiff en Slijkhuis. Drie en een halve ronde voor het. einde versnelde Reiff plot seling het tempo, passeerde Zatopek, enkele meters licht kwamen, er tussen hem en Za topek en drie ronden voor het einde ging Slijkhuis naar vo ren en liet Ahlden achter zich en bleef achter Zatopek han gen op de derde plaats. De strijd ging uitsluitend tussen dit drietal. Twee en een halve ronde voor het einde passeerde Slijkhuis Zatopek en lag op de tweede plaats op ongeveer 4 meter achterstand op Gaston Reiff. Reifi vergrootte evenwel zijn voorsprong en in de laatste ronde was Zatopek over zijn inzinking heen en viel plotse ling zo fantastisch aan, dat hy Slykhuis de tweede pkuats weer ontnam en zowaar bijna Reiff inhaalde. De Belg zag het gevaar tydig in en wist zich te handhaven. Het resultaat luidde: 1. Gaston Reiff (België) 14 min. 17.6 sec., nieuw Olympisch record, (oud record 14 min. 22.2 sec. van de Fin Hockert, gemaakt In 1936 te Berlyn); 2. Zatopek (Tsj.-Slowakye) 14 min. 17.8 sec.; 3. Slykhuis (Ne derland) 14 min. 26.8 sec.; 4. Ahlden (Zweden) 14 min. 28.6 sec.; 5. Albertsson (Zweden) 14 min. 39 sec.; 6 Stone (V.S.) 14 min. 39.4 sec. Daarna vond de ceremonie protocolaire p&ats met Gas ton Reiff op de ereplaats. Za topek als tweede en Slykhuis als derder Slykhuis is de eerste Neder lander, die een Olympische athletiekmedailla won. Een keurig resultaat dus! Wim Slykhuis zal niet deel nemen aan de 3000 meter steeplerace waarvoor hy oor spronkelijk stond ingeschreven. Onze landgenoot zal in de ko mende dagen alleen uitkomen op het nummer 1500 meter waarin hij Gaston Reiff op nieuw als tegenstander zal treffen, CONSOLINI KAMPIOEN DISCUS. De Italiaan Consolini be haalde Maandag het Olympisch kampioenschap discuswerpen. Bij nameting bleek dat hy 52.78 meter had geworpen. De uitslag luidt: 1. en Olympisch kampioen Consolini (Italië) 52.78 m. (nieuw Ol. record): 2. Tosi (Italië) 51.78 (eveneens boven oude Ol. record van Carpen- tier); 3 Gordien (Ver. Saten) 50.77 m. (eveneens boven oude Ol. record van Carpentier)4. Ramstad (Noorwegen) 49.21 m.; 5. Klies (Hongarije) 48.21 m, Whitfield wint de 800 meter. De 800 meter werd gewonnen door de Amerikaan Whitfield voor de vertegenwoordiger van Jamaica Wint. De Fransman Hansenne leid de in de eerste ronde, maar kon op de tweede 400 meter het hoge tempo niet volgen. De tijd van Whitfield was 1 m. 49.2 s., een nieuw Olympisch record. Het oude stond op naam van Hampson (Gr.- Brittannië) met 1 m. 49.8 s.. ge maakt in 1932 te Los Angelos. De verdere uitslag luidt: 2. Wint (Ja maica) 1 m. 49.5 s.: 3. Hansenne (Frankrijk) 1 m. 49.8 s.; 4. Barten (V.S.) 1 m. 50.1 s.; 5. Bengtsson (Zweden) 1 m. 59 s.; 6. Chambers (V.S.) 1 m. 52.1 s. POLSHOOG. Owen Smith, het Amerikaans lichtgewichtje, had aan 4.30 meter voldoende om wederom voor de Verenigde Staten een gouden me daille te veroveren bij het polsstok hoogspringen. Tweede werd Kataja, Finland, 3e Richards V.S., 4de Kaas Noorwegen, 5e Lindberg. Zweden) en 6e Mocom. V.S. Ten slotte werden nog de series en de tweedé ronde gelopen van de 200 meter voor heren, waarbjj goede tijden werden gemaakt en enkele malen 1.3 werd afgedrukt. Een spannende finale staat op dit nummer te wachten. Onze land genoten Lammers en Scholten vie len in de tweede ronde af. UITSLAGEN. Baskett Ball: China—België 36—34. Waterpolo: tweede ronde: Egypte—Frankrijk 33. Hockey: BelgiëPakistan 1—2 (1—0). Voetbal: 8ste finale: Italië Verenigde Staten 90 (20). Nederland Denemarken 4-1. De Nederlandse hockeyploeg, die Zaterdag België klopte, heeft Maandagavond Dene marken met 41 geslagen. Ons elftal speelde uitstekend. Reeds in de eerste minuut doelpuntte Bromberg, waarna Blach voor de Denen gelijk maakte. Kruize scoorde daar na twee doelpunten voor Ne derland, zodat de rust met 31 inging. Boerstra maakte er na de rust 41 van. Pakistan heeft niet 21 van België gewonnen, door welk re. sultaat de stand in groep C, waarin, naar bekend, een hal ve competitie wordt gespeeld; thans-als volgt is: 1. Nederland 2 2 0 0 4 82 2. Pakistan 1 1 0 0 2 2—1 3. Frankrijk 10 0 11 22 4. Denemarken 2 0 111 36 5. België 2 0 0 2 0 26 De landen, die in deze halve competitie als nummer één en twee in deze groep eindigen, worden in de halve finales ge. plaatst. Argentinië klopte Spanje met 32. Het Nederlands hockey-elf- tal, dat Dinsdag zijn derde wedstrijd zal spelen in het hockey-tournooi, zal ongewij zigd tegen Frankrijk in het veld treden. Mocht Nederland deze ontmoeting winnen, dan is het zeker dat ons land voor de halve eindstryden zal zijn geklasseerd. PERUAAN WINT PISTOOL SCHIETEN. De Peruaan Vasques Cam werd Maandag Olympsich kampioen op het nummer schieten vrij pistool. Hij behaalde 545 van de mogelijke 600 punten. De Zweed Ullman. de Zwitser Schrijder en de Amerikaan Benner eindigden gelijk op de 2e plaats met 539 punten. Op treffers werd Schrijder 2e. Ullman 3e en Benner 4e. ILONA ELEK WINT GOUDEN MEDAILLE IN FLORET- SCHERMEN. De Hongaarse Ilona Elek won Maandag een gouden medaille in het floret-schermen dames indivi dueel. Ook in 1936 te Berlijn werd de Hongaarse op dit nummer Olym pisch kampioene. Zij boekte 6 over winningen. 2. mej. Klachmann (Den.) 5 ov.; 3. mevr. E. Mueller-Preiss (Oost.) 5 overw.; 4. mej. M. Cerra (V.S.) 5 overw.: 5. mej. F. Filz (Oost.) 4 overw.; 6. mej. B. Elek (Hong.)1 1 overw. Willem Slykhuis, In Londen „de Vliegende Hollander" ge noemd, wint de derde serie in de 5000 meter in 15 min. 6.8 sec. voor de Belg G. Reiff (15 min. 7 sec en de Zweed Albertsson. Zaterdagavond is de 71-jarige mevrouw Van Berkel te Rotterdam onder een tram terechtgekomen en enkele uren later overleden. HET OLYMPISCHE ZWEMTOURNOOI. Grela Andersen. (Den.) zegevierde. De derde zwemdag bracht Nederland wederom succes. Wat iedereen hoopte maar niet durfde uitspreken, ge beurde: Marie Louise Vaes sen tikte als derde achter Grethe Andersen en Ann Curtiss aan in de eindstrijd 100 meter borstcriawl en ver overde de bronzen medaille voor Nederland. Irma Schuh- macher werd een mooie zesde en wordt dus ook in het ereboek der Olympische Spe len opgenomen. Als één dit succes heeft verdiend is het zeker het Heerlense meisje, dat na dc Europese kampioenschappen in Monaco in September '47 in traning bij mevrouw Braun is gekomen. Alles en alles heeft zij daarvoor over ge had. Het resultaat bleef dan ook niet uit. In Januari '48 noteerde zy 1 min. 10 sec. en dat nog wel op een 25 meter baan. In de volgende maanden wérd zij steeds be ter, ook op de 50 meter baan, zodat zy op de Neder landse kampioenschappen, welke op 11 Juli in Den Haag werden gehouden, als tweede eindigde. Nu volgde dit fraaie succes! Toen Marie Louise aan 't eindpunt aantikte en een landgenoot drie vangers op hield, haalde zij ongelovig haar schouders op: Dat kon toch immers DE WEDSTRIJD. De finale verliep als volgt: Marie. Louise Vaessen had de zevende baan, naast de Amerikaanse Ann Curtiss en de Zweedse Ahlgren Irma Schuhmacher lag naast Frit- zie Nathansen en Irmgard Fradin. Bij de start, die prachtig verliep, was Marie Louise Vaessen op de derde plaats achter Ann Curtiss en Grethe Andersen, terwijl de laatste leidde. Bij het keer punt, na 50 meter, lag Gre the Andersen nog steeds eer ste, gevolgd door de Ameri kaanse en Marie Louise Vaessen en Irma Schuhma cher, die practisch gelijk keerden. Op de laatste 50 meter werd de stryd beslist. Irma Schuhmacher zakte iets af, doch Marie Louise Vaessen hield de twee favorieten, Grethe Andersen en Ann Curtiss, goed bij Grethe An dersen won het Olympisch kampioenschap in de tijd v,an I min. 6,3 sec. Tweede werd Ann Curtiss 'in I min. 6,5 sec. en Marie Louise Vaes sen werd derde en won dus voor Nederland de bronzen medaille in de tjjd van 1 min. 7,6 sec. De verdere uitslag was: 4. Karen Harup (Denemar ken) 1 min. 8,1 sec.; 5. Irmgard Fredin (Zweden) 1 min. 8,4 sec.; 6. Irma Schuhmacher (Nederland) zelfde tijd; 7. Ahlgren (Zwe den) 1 min. 8,8 sec.; 8. Frit- J-'O.l. iVUll LULJl JIJUUCIÖ niet! Toen echter de voorzit- 351 Nathansen (Denemarken) ter van de K. N. Z. B„ Jan de Vries, haar uit het water haalde, moest zij het wel aannemen, dat het waar was. 1 min. 9,1 sec. Voor het eerst ging in 't zwemstadion het rood-wit- blauw aan de mast! Zwéden slaat Oostenrijk. Maandag is de eerste en laten wij hopen ook de laat ste zwarte bladziide der Olympische Spelen 1948 ge schreven en wel door Oos tenrijk, welks voetbalploeg zich zodanig misdroeg, dat de Britse scheidsrechter Ling zich niet alleen genoodzaakt zag na de rust het spel te onderbreken om de naam van linkshalf Jaksch te noteren, maar later zelfs rechtsback Kowanz, een der beste spe lers van het Oostenrijkse team, het veld uit te zenden, zodat Oosenrijk op een ach terstand van 20 met tien man moest doorspelen, waar door het zich de laatste kans ontnomen zag zich te reha biliteren. Na genoemde inci denten was de wedstrijd, die tot op dat moment uiterst interessant geweest was, het aankijken niet meer waard, vooral niet nadat de Zweden door hun rechtsbuiten Rosen de stand op 30 hadden ge bracht, die tevens de eind stand zou worden. De Zweden speelden schit terend en Nederland zou te gen hen geen kans hebben gehad. Ook de Oostenrijkers waren trouwens beter dan d: Oranjeploeg. Korea sloeg Mexico met 5 3. Turkije klopte China met 40 en Italië schakelde de V.S. uit Op 5 Augustus worden de volgende halve finales ge speeld: Joeso-SlaviëTur kije, Korea—Zweden, Groot BrittanniëFrankrijk en D. nemarkenItalië. Trygve Lie had vertrouwen in Fanny Blankers. (Van onze speciale verslaggever.) Wembley Stadion, 31 Juli. Hij zat daar onopvallend, in een blauwgrijs pak, waar tegen het bruingebrande, sympathieke gezicht scherp afstak. Op een der tribunes, temidden van enkele Noren en Zweden, Trygve Lie, de secretaris-generaal der U-N- O-, die enkele dagen de zor gen van zijn „Verenigde"' Na ties had verwisseld voor de broederschap der Olympische athleten in dit Sadion. Mijn hand dook onder in de stevige handdruk van de grote Noor, hij nam zijn zwarte Stetsen op zyn knie en ruimde een plaatsje voor mij in. Samen volgden wij de serie 100 meer dames, waarin Fanny BlankersKoen met een straatlengte won en de beste tijd van de dag maakte- „Bent u hier officieel, Mr. Lie?" „Ik ben altijd officieel en heb ook nu een officiële uit nodiging ontvangen". „Waarom zit u dan hier tussen het publiek en niet in de ere-loge „Kan ik het hier niet goed zien?" is zijn wedervraag en breed lachend slaat hii mij op de knie. „Hoe vindt U Mrs. Blan kersKoen „Zij is prima. Ik heb al over haar gelezen toen zij schitterde in de Europese kampioenschappen". „Geeft u haar 'n kans in de finale „Daarover kan ik mij niet uitlaten- Dat kan ik je pas zeggen na de finale" en we derom lacht hij hartelijk, „daarbij komt, dat ik ook dat Engelse meisje Maniey goed vind". Een der Zweedse toeschou wers vertelt Trygve Lie dat Fanny moeder is van twee kinderen en bewonderend zegt de U-N-O.-secretaris: „Maar dat is fantastisch". Het is tijd om naar de perstribune terug te keren- Nog even rust mijn notitie boekje in zijn grote handen. Hij geeft mii zijn handteke ning. „Je bent niet de eerste' en ik denk ook niet de laat ste." Een stevige handdruk, een woord van dank en dan zegt Trygve Lie: „Succes met je sprintende moeder". Zij zal de eer van Holland stel lig hooghouden". W.M. (Door onze economische medewerker). In Februari van dit jaar kwa men er verblijdende berichten uit de Ver. Staten; de prijzen van di verse grondstoffen waren aan het dalen. Verblijdend daarom, omdat Nederland, naar mate de dollar- prijzen dalen, veel meer aocde- ren voor de verstrekte Marshall- credieten zou kunnen kopen. Wij waarschuwden er echter toen al direct voor geen te hoge ver wachtingen te koesteren, daar wij ons anders wel eens blii zouden kunnen maken met een dode mus. En inderdaad, van de prijsda ling is, behoudens voor katoen, katoenolie, mais, reuzel en tarwe, niets meer over. Als wij thans de berichten van de laatste weken zien. dan wemelt het van prijs verhogingen; de prijzen van draad, spijkers, ruw ijzer, en sdiroot zijn gestegen; de afge werkte staalproducten gingen met 7 a 8 omhoog: koper en ko- perproducten met 5 dc binnen- en buitenbanden volgen met 4A tot VA de nikkel-, tin- en alu minium prijzen blijven evenmin achter en zo is het ook niet te verwonderen, dat dc prijzen van personen- en vrachtauto's met pi- min. 8 zijn gestegen. Ta bak, papier, rubber, peper, hars, iute, koffie, lood, kalk. varkens, zij alle sluiten zich voorts aan in de rij. Wij kunnen dan ook rustig zeggen, dat deze langs de infla tiespiraal omhooa kruipende (soms springende) prijzen een funeste uitwerking hebben. In de eerste plaats in de Ver. Staten, waar de kosten van levenson derhoud sedert 15 Tuli een nieuw hoogtepunt hebben bereikt. Een kleine illustratie hiervan: de prij zen van de verbruiksgoedcren liggen Dim. 29 boven die van Tuni 1946. toen de prijscontrole werd afaeschaft. In dit licht moeten wii nu de stap van president Truman zien. die plotseling in de vacantiepe- riode het Congres heeft biieen- qcroepen en daar een urgentie programma tegen de inflatie heeft aangekondigd. En al weten wij, dat Truman met deze zet ook po litieke voordelen tracht te beha len, dan blijft toch buiten kijf, dat dit inflatieqevaar met alle ter beschikkina staande middelen be streden moet worden. Niet alleen ten bate van Ame rika zelf, waar elke prijs-stiiginq uiteindelijk ook weer een eis van de machtige vakbonden tot loons verhoging zal afroepen, maar ook van Europa en dus van ons eigen land. Wij hebben thans over het 1ste Marshallkwartaal (1 April t/m 30 Tuni) voor plm. 43 millioen dol lar of onqevcer f 114 millioen qoederen ontvangen, waaronder tarwe, kolen. meel. lijnolie, vet, stearine, staalproducten. medeca- menten. dwarsliaoers. tin en ta bak. Natuurlijk zitten hieronder al goederen, welke hoqer in prijs waren dan in het beain van het iaar was geraamd, doch het staat als een paal boven water, dat dc qoederen van het tweede Mars hallkwartaal duurder zullen uit vallen dan waarop oorspronkelijk was gerekend. Dit wordt een tweesnijdend rwaard voor Neder land. Wii ontvangen voor elke 1000 dollar, die wij tc leen krijaen, min der goederen, zodat, als deze prijsstiiaina zich voortzet en de totale crcdietbedragen niet wor den verhoogd door de Ameri kaanse volksvertegenwoordiging, het voor 1952 geprojecteerde her stel zeker niet zal worden be reikt. Doch deze hogere Amerikaanse prijzen voor de invoer van grond stoffen en halffabrikaten werken ook op dc Nederlandse groot handels- cn kleinhandelsprijzen door. Van Tan. t/m Mei zijn de eerstgenoemde blijven hangen op het cijfer 279 (Tuni 1938—Tuni 1939 is 100). Een verdere ver hoging via dé post arondstoffen ligt nu echter wel in de lijn der verwachtinq. En als het iuist is. dat Min. Lieftinck. koste wat het kost. de uitgaven voor 1949 drastisch wil drukken, o.a. door een verminde ring op de levensmiddelen subsi dies (thans plm f 500 millioen bedraqende). dan wil dit zeggen- dat de prijzen der levensmidde len duurder worden. Doch dan zullen, om sociale spanningen te voorkomen, andere prijzen moe ten dalen, ten einde de totale kos ten van levensonderhoud gelijk te houden. Dit zal voor onze prijs beheerders een uiterst lastig kar wei worden. (Nadruk verboden.) Nederland-Spanje 5 1. Maandagmiddag heeft Ne derland de eerste wedstrijd In de tweede ronde gespeeld en wel tegen Spanje, welke werd gewonnen met 52, nadat de rust met een 21 achterstand was ingegaan. Door deze over winning behoort Nederland tot de eerste acht. De ploeg was in de tweede ronde in een poule met Spanje en India ingedeeld. Daar zij reeds in de eerste ronde won van India, behoeft niet meer te worden gespeeld tegen deze ploeg. Over het algemeen was het een slechte wedstryd van onze landgenoten, vooral voor rust. Zii '-.ebben het in de eerste ron de te gemakkelijk gehad. Bo vendien maakte de scheids rechter de indruk niet veel van de regels tc kennen. De eerste goal werd door Spanje ge scoord. Een schot van links voor Castillo hield Salomons niet 'goed, waardoor midvoor Mestres de bal alsnog de goal kon inwerken (01). Even la. ter kon Smol door goed aan geven van Ruimschotel, gelijk maken (11). Even voor rust kon Castillo het tweede doel punt scoren, nadat de Neder landers drie goede kansen had' den gemist. Tijdens de rust werd een hartig woordje met de jongens gesproken cn in dex-daad, het hielp. Het spel werd meer open gegooid en men was veel actiever. Boven dien werd van Feggelen meer ingeschakeld en hij wist zijn bewaker door een snelle draai- beweging driemaal te mislei. den (42). Bovendien nam hij nog eenmaal keurig de bal uit handen van de midachter Mar ti, zodat het einde kwam met een 52 overwinning voor de Oranjeploeg. De andere uitslagen luidden: ItaliëHongarije 43, België Zweden 11. Even uitblazen, want de temperatuur in de commandotoren van Hr Ms. Tjerlc Hiddesz is nogal aan de hoge kant. Links de vuurleider, luitenant ter zee II G. Zeiler uit Bergen en rechts luitenant ter zee HI K.M R. H. O. G. ten Raa, doelsol ficier. Vijf Nederlanders bij Engelse koning. Naar het A.N.P. verneemt zul len verscheidene deelnemers uit diverse landen Dinsdagavond door dc koning op Buckingham Palace ontvangen worden Vijf Nederlanders zijn voor deze ont vangst uitgenodigd. Onder lei ding van dc chef de mission, de heer K. J. J. Lotsy zullen dc Looper (hockey), Slijkhuis (Athletiek), de Ruytcr (Athle tiek), Braascm (Waterpolo) cn de Vroet (Voetbal) naar Buckingham Palace gaan om ons land bij deze receptie te vertegenwoordigen. Speciale reportages K.R.O. De K.R.O. deelt mede, dat hij hedenavond (3 Aug.) twee spe ciale reportages van de Olympi sche Spelen zal verzorgen. Het betreft hier een verslag van dc hockeywedstrijd Nederland Frankrijk van 13.40 uur—19.25 uur en een verslag van de fi nale van de 200 meter school slag dames van 20.10 uur20.20 uui\ Beide uitzendingen op golf lengte 301 meter. Maandagmorgen kwamen de twee Nederlandse schoon- springsters aan de beurt in het zwemstadion te Wembley. Kiki Heck was aanvankelijk enigs zins nerveus en maakte juist de twee gemakkelijkste dei- verplichte sprongen niet goed. Zij plaatste zich na de eerste serie sprongen als tiende. Coby Floor leek ons niet goed uit gerust. In het klassement be zette zij de 12e plaats. De eer ste drie plaatsen werden door Amerikaanse meisjes ingeno men. Het klassement na de vier verplichte sprongen luidt: 1. Draves (V.S.) 48.61 punten; 2. Olsen (V.S.) 47.51 p.; 3. Else- ner (V.S.) 46.13 p.; 4. Pelis- sax-d (Frankrijk) 44.44 p.: 5. Kroener (Oostenrijk) 43.53 p.; 6. Moreau (Frankrijk) 41.76 p.; 10. Kiki Heek (Nederland) 39.09 p.; 12. Coby Floor (Ne derland) 37.51 p. Hoe Gré de Jongh in halve eindstrijd kwam. Menigeen heeft Zaterdag getwij feld of Gré de Jongh wel recht had op de tweede plaats van de serie 100 meter, welke Zaterdag middag in het Wembleystadion werd gelopen. Zij was in felle strijd gewikkeld met het Franse meisje Moussier. van wie wij dachten, dat zij als tweede in de serie eindigde, waardoor de Zaan- landsc voor de halve eindstrijd niet meer in aanmerking zou kun nen komen. De jury oordeelde echter anders en ook de film was in dit opzicht volkomen duidelijk, tot grote verbazing van onze landgenote zelf! Wat was het ge val? Het meisje Moussier lag en kele meters voor de finish op de tweede plaats vóór Gre de Jongh. maar zij vergiste zich bij 't finish en. Zij liep niet volledig uit, waardoor Gré de Jongh, die uitste kend op de laatste 20 meter had gelopen, toch nog voor mej. Mous sier aankwam. De film heeft nog meer goede diensten bewezen. Menigeen was ook in twijfel of Dillard wel de 100 meter had gewonnen, en velen hadden zijn landgenoot Ewell na dc finish een vreugdedans zien maken. Het duurde vrij lang voor dat de jury het resultaat bekend maakte. Dillard was overwinnaar. De film had het bewezen. Frankrijk wint floretschermen. Frarxkryk heeft de gouden medaille voor het floretscher men gewonnen. De uitslag luidt: 1. en Ol. kampioen Frankrijk 3 overwinningen: 2. Italië 2 overw.; 3. België 1 overw.; 4. Hannie Termeulen niet op 400 meter. Men heeft besloten om de voorlopige inschryving van Hannie Termeulen op de 400 meter borstcrawl in te trek ken, ten einde haar geheel te sparen voor de 4 x 100 meter estafette, in welk nummer de Nederlandse ploeg een uitste kende kans maakt voor een der prijzen. FANNY KOEN. Voorlopig zijn alle inschrijvin gen van Fanny BlankersKoen voor de diverse nummers gehand haafd. Dit betekent, dat zij van Maandag tot en met Zaterdag elke dag in het veld of op de baan zal moeten komen. Men wil na elke dag beslissen, of zij dc volgende dag in een nummer zal starten. Behalve op de 100 meter, welke Maandag is gelopen, zal zij haar inschrijving in ieder geval op het nummer 80 meter horden gestand doen. Ver. Staten 0 overwinningen. Raeve, Vrij worstelen. Het eindklassement van de finale vrjjworstelen vliegge- wicht luklt: 1. en Olympisch kampioen Viitala (Finland); 2. Palamir (Turkye); 3. Johans son (Zweden). Vcdergewicht: 1 en Olym pisch kampioen Bilge (Tur kije): 2. Johin (Zweden); 3. Mueller (Zwitserland). Bantamgewicht1 en Olym pisch kampioen Akar (Turk.); 2. Leeman (V. S.); 3. Kouyos (Fr.) Middengewicht1 cn Olym pisch kampioen Brand (V.S.) Zwaargewicht: 1 en Olym. pisch kampioen Bobis (Hong.); 2. Antonsson (Zweden); 3. Armstrong (Australië). Ongelukkige sprong. De Amerikaan Anderson, die vorige week bij het schoonspnngen van de 3 m. plank 2e werd achter zyn land genoot Harlan, kwam Maan dag bij een sprong van het 10 m. platform, zn ongeluk kig terecht, dat hy onmid dellijk naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Hier constateex-de de ge neesheer een long-kneuzing. Anderson's toestand is be vredigend. ZWEMMEN Europese kampioenschap pen 1950 in Boedapest. Tijdens de bestuursvergade ring van de L.E.N. (Europese Zwemfederatie) is besloten dc Europese zwemkampioenschap- pen van 20 tot 27 Augustus 1950 te Boedapest te verzwem- men. Als vice-voorzitters werden gekozen onze landgenoot Jan de Vries en de Belg R. de

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 5