ml Tsjechische arbeiders verluieren hun werktijd Expositie van 30.000 kranten Het blijft nog warm Premier Zapototsky fulmineert tegen corruptie Dreigement met disciplinaire rechtbanken Mysterie Prinsengracht LEZERS SCHRIJVEN Nederlandse parachutisten willen vaardig blijven Tuchtrechter Middelburg WMjfefrljp -"Tfai •r 1 VI i&CP&t WmomtPICGAMES/94SI door BOB SCHRIJVER. OSTRAVA, Juli. Dezer dagen kwam het TsjeQho-Slowaak- se Revolutionnaire Vakverbond de „Uro", in congres bijeen. Bij deze gelegenheid hield premier Zapototsky hij is tevens voor zitter van de Uro een zeer melkwaardige rede. Merkwaar dig was deze rede, omdat Zapototsky daarin felle critiek lever de op de arbeiders, die blijkens de misbruiken van de door hen verworven rechten, nu denken dat de fabrieken er slechts voor han zijn. Zapototsky was allerminst te spreken over vele be drijfsleidingen en zonder omwegen gaf hij toe, dat de produc tie op het ogenblik nog absoluut onvoldoende is, waardoor een groot tekort aan allerlei producten bestaat. De oorzaken, die hij voor-de onderproductie geeft zijn zeer aannemelijk. Hier onder volgen citaten uit zijn rede; zij spreken voor zichzelf. „Versluierde werkuren, ver loop, slechte productieorganisa tie: slechte indeling der arbeids tijden, gebrek aan arbeidskrach ten in sommige branches, te laat op het werk komen, gebrek aan grondstoffen, storingen door be schadiging van machines", wa ren de eerste verwijten, die Za pototsky'zijn kameraden maakte. Verder „Niet alleen enkelingen, maar hele personeelsgroepen houden het voor vanzelfspre kend, dat nationaal eigendom verspild en gestolen wordt". Het is voorgekomen dat de bedrijfs- raad-voorzitter bij de politie ging onderzoeken wie de euvele moed had gehad de arbeiders- solidariteit te verbreken toen een gevolmachtigde van het Nationale Bedrijf een al te er gerlijk geval bij de politie ge meld had. TE BAR. De sociale omstandigheden voor de arbeiders zijn aanzien lijk verbeterd. Maar Zapototsky vond het toch wel een beetje bar, dat zij veertien dagen in een recreatieoord van de vak vereniging of van de fabriek doorbrengen, nog veertien dagen „gewoon" vacantie hebben en dat er bovendien een niet ge ring aantal extra vacantie voor de Sokolfeesten genoten had. Daarbij komt tenslotte nog dat om- en herscholing in de tijd van het bedrijf geschied, dat de leden van bedrijfsraden hun functies uitoefenen in de tijd van het bedrijf. Zapototsky sprak nog niet van het voor de buitenlander belachelijk grote aantal festi viteiten en nationale herdenkin gen, waarvoor vrij gegeven wordt. Soms trekken hele bedrijven, die niet zo vitaal zijn, uit om in een belangrijker bedrijf te gaan helpen. Soms werkt de hele na tie een Zondag. Minister Zapo totsky merkte naar aanleiding daarvan op: „De werkbrigades hebben ons in vele opzichten ge holpen. Maar dikwijls verande ren zij in uitstapjes. Zij moeten doelmatiger worden georgani seerd". Ik ben niet tegen Zon- dagsploegen, maar laten wij niet op Zondag willen inhalen wat in de week is verslampamperd". DE LONEN GESTEGEN. De lonen zijn tijdens het com- munstische regiem zeer geste gen. Zapototsky vroeg zich af of dat wel gemotiveerd was. „Iedere loonsverhoging, die wfj niet kunnen verhinderen, moet als basis een verhoging der prestatie hebben. Loonsverho ging zonder een verhoging der productie voert slechts tot een nationaal bankroet" Dit is een argument, dat steeds weer te gen de eisen om loonsverhoging van de E.V.C. in Nederland wordt aangevoerd. De practijk van het communisme houdt dus zeker niet ln „hoge lonen". In het slot van zijn rede vestigde Zapototsky er de aandacht op, dat het loonpeil verre boven het productiepeil ligt. Zoals ik reeds schreef, is er hier vrijwel niets te krijgen. „Ik geef hier enige cijfers. In 1937 betaalden de districtsziekenkass- 1 in Bchemen en Moravië 196 mil- lioen kronen aan ziekensteun, in 1947 1 milliard 610 millioen kronen. Dit is niet het gevolg van een vermeerdering der ziek tegevallen dit is het gevolg van het voorwenden van een ziekte en onnodig verzuim. Dikwijls dwingen de arbeiden- op grove wijze de artsen een verklaring van ongeschiktheid voor de ar beid af. „Het arbeidersaandeel in de nettowinst van een bedrijf wordt door enkelingen mis bruikt. Bij een groothandel in het gebied van Ostrava (cen trum van mijnen en zware in dustrie) onder nationaal beheer werd de winst als volgt verdeeld Directeur 64.000. voorz. bedrijfs- raad 27.940, secretaris 28.140, plaatsvervangend directeur 27.721, boekhouder 22.990, plaatsverv. voorz. bedrijfsr. 20.268, voorz. vakbondsgroep 20.280, penningmeester 25.800, In Nederland heet dat corrup tie. De rede culmineerde in een dreiging met disciplinaire recht banken naar Russisch model, die onder andere de volgende geval len te behandelen zouden krij gen; schending der arbeidsdisci pline, onvoorzichtige behande ling van socialistisch eigendom, diefstallen in bedrijf of bureau gepleegd, grove misdi.gingen. Een merkwaardige rede, vindt U niet? In Den Haag Is een Hottentots blad te lezen, In Internationaal Persmuseum. (Van onze Haagse redacteur). DEN HAAG, Juli Wanneer U ooit in de verleiding mocht komen een krantje in het Hot tentots te gaan lezen, of wan neer U de krant van de Pinda- Chinezen zou willen inzien of 'n HET VAN DE FEUILLETON fjeerd Adem» 109 Ik heb U er straks al aan herinnerd", zei de rechter commissaris. ..dat U mii des tijds verteld heeft, dat U de kamer even heeft verlaten- Is U aan meneer Visser niet eei^ vlammetje voor Uw siga ret gaan vragen?" ,.Dat kan wel", zei meneer Dupois. „dat weet ik zo pre cies niet meer. Ja, ik geloof het wel". „Zoudt U zo vriendelijk willen zijn, dat nu weer te doen? Ik stel er priis op, dat alles tot in de kleinste details hetzelfde verloop heeft". „Och ja. als U dat van enig belang acht", zei meneer Du pois een beetje spottend. „Stelt. U er ook prijs op. dat ik dan een sigaret in de hand heb, of is het de bedoeling, dat ik alleen maar even weg ga?" „Neen, neen. neemt 'U een sigaret mee alstublieft. Zo. nu bemerkt U, dat U geen lu cifers heeft. U gaat nu naar he t kamertje van meneer Visser om er een te vragen". De heer Dupois haalde ziin schouders op als zwijgend protest tegen een zijns inziens volkomen nutteloze vertoning Hij verliet de salon en liet de deur met een slag achter zich dicht vallen- Er gingen twee minuten voorbii. twee minuten waarin door niemand een woord werd gesproken, omdat allen, die daar hiieen zaten wisten, dat het psychologisch ogen blik voor bekentenis of be schuldiging nu was aange broken. Toen klonk uit het achter huis een rauwe kreet, de schreeuw van een vtouw, die in dodelijke angst verkeert. De mannen in de kamer trilden een ogenblik van emotie en zagen elkaar spra keloos aan- De hoofdinspec teur rukte de deur open en rende, door inspecteur Beek man gevolgd, naar de keu ken. Een minuut later opende hii de deur van de studeer kamer. „Het binnenmeisje heeft een zenuwtoeval gehad", zei hii. „Wilt U even naar haar komen kijken, dokter? Ik ge loof, dat het verstandig zal zijn haar niet langer in de keuken te laten". „Ik zou U willen adviseren aan dit alles zo spoedig mo gelijk een einde te maken", zei de dokter- „Ik kan er an ders niet voor instaan, dat er ook onder de vrouwelijke gasten dergelijke slachtoffers zullen vallen". De hoofdinspecteur knikte. „Nog enkele minuten, dok ter". zei hij, naar de salon lopend- „Wat was dat nu?" vroeg de commjssaris hem tegemoet komend- „Och niets- Van den Berg heeft gister dat meisje geïn terviewd om te wete.n te ko men waar die knecht tijdens de moord was gebleven- Zij heeft begrepen wat er nu zal gebeuren en omdat die knecht in de keuken vlak bij haar zit, heeft zij od het cri- tieke ogenblik een zenuwaan val gekregen". „Tja", zei de commissaris verwijtend, „dat komt er van als leken voor réchercheu* gaan spelen. Kom maar gauw binnen, dan kunnen we op nieuw beginnen. Zo'n gillen de meid zou de hele boel in de war sturen". Met inspecteur Beekman in de achterhoede liepen ze de salon binnen waar de hoofdinspecteur de rech- ter-commissaris fluisterend een explicatie gaf De commissaris liep nog maals haastig de gang in. Wat duivel, ze zouden intus sen Dupois toch niet gearre steerd hebben- Hii vond hem tot zijn geruststelling in het kamertje in opgewonden ge sprek met de heer Visser en juffrouw Schaafsma. die bleek zag en over misselijk heid klaagde. „Moet diet sinistere comediet nog lang duren, commissaris, vroeg de heer Dupois niidig: „Neen, neen, mijnheer", zei de commissaris, „nog een paar irymuten waarschijnlijk. Gaat U weer naar de salon, alstublief". x (Wordt vervolgd). Nederlandse gevangeniskrant, dan kunt U daarvoor tëreeht in het Internationaal Persmuseum, in de Javastraat 32 in Den Haag. een van de merkwaardige in stellingen, die de Residentie rijk is en die niet alleen veel interessants biedt voor de Kof stadbewoners. die gemakkelijk in de gelegenhheid zijn er eens even binnen te wippen, maar ook voor de landgenoten buiten Den Haag, die belangstelling hebben voor def krant, voor het krantenwezen en de geschiede nis van de pers. De heer W. N. van der Hout, die voor de oorlog aan de Utrechtse Universiteit dagblad wetenschap gedoceerd heeft en die een verwoede verzamelaar is van alles, wat op zijn vak betrekking heeft, heeft een hoogst merkwaardige en tevens belangwekkende collectie bij elkaar gebracht. Hij is al lang geleden begonnen allerlei we tenswaardigs te brengen. Ten slotte puilde het zowat zijn huis uit, waarna het gemeente bestuur van Den Haag hem het gebouw in de Javastraat be schikbaar stelde. Daar zwaait nu dc heer Van der Hout de scep ter en licht hij allen voor, die het museum bezoeken. Er is niet alleen maar een verzameling kranten en curi osa bij elkaar gebracht. Men krijgt in het Persmuseum een systematisch overzicht van de groei van de krant van de eer ste tijden van zijn ontstaan af tot heden toe. Wie zich interes seert voor het dagblad, wie iets meer wil weten van de ontwik keling van het allerbelangrijkste publiciteitsorgaan dat de mens heid bezit, wie kennis wil ne men van de wijze, waarop men in alle tijden en in alle landen door middel van de krant nieuwsberichten heeft overge bracht en de openbare mening heeft beïnvloed, brenge een ochtend door in het Internati onale Persmuseum. Men heeft er de ruim 30.000 Een 40-jarige paardenfokker «it Ravenna, Giovanni Gambi, ls de eerste zwemmer, die in 1948 het Kanaal is overge stoken. Gambi (links) aan boord van de trawler, direct na aankomst. Maar de kans op onweer neemt toe. Het K.N.M.I. deelt mede: In de laatste dagen is er in de luchtdrukverdeling boven West en Midden-Europa zeer weinig veranderd. Het weer in ons land werd bij voortduring beheerst door een langgerekt gebied van hoge luchtdruk, dat zich van het eilandje Jan May en tussen Groenland en Noorwegen uit strekte tot aan de Zwarte Zee. Tengevolge hiervan stroomde voortdurend zeer warme lucht uit Oostelijke richtingen over Nederland. Doordat deze lucht een tamelijk stabiele opbouw vertoonde en de vochtigheid vooral in de hogere luchtlagen zeer gering was, kon de tempe ratuur dagelijks tot hoge waar den oplopen, zonder dat er zich onweersbuien ontwikkelden. In tegendeel, het hele land is voort durend zo goed als geheel wol kenloos geweest met als gevolg een zeer felle zonnestraling. Ook des nachts was de afkoeling ge ring en op vele plaatsen is het kwik niet beneden 20 graden ge daald. Intussen ontwikkelde zich bo ven Frankrijk een kleine trog van lage druk, die zich ook over het uiterste Zuiden van Enge land en Ierland uitstrekt. Deze trog beweegt zich over de Britse eilanden heel langzaam naar het Noorden, maar op het West-Eu- ropese vasteland is zijn verplaat sing wel uiterst gering. Aan de Zuidzijde van de trog is nu in West-Frankrijk wat koelere oce- aanlucht binnengestroomd, die daar aanleiding gaf tot uitge breide onweersverschijnselen. Op sommige plaatsen in Frank rijk waren de onweersbuien zeer zwaar. Bij zijn verdere verplaat sing naar het Noord-Oosten wordt deze lucht al weer be langrijk opgewarmd, zodat slechts van een tijdelijke afkoe ling sprake is geweest. Intussen is de circulatie in de hogere luchtlagen nog bij voort kranten uit binnen- en buiten land niet alle in te zien, even min is het nodig de titels te le zen van de ver over de 3000 boeken, brochures enz. of alle 5000 carcaturen, platen, enz., al le betrekking hebbende op de krant, te bekijken. Van de rijke verzameling is een aantal spe cimen tentoongesteld: zij geven een voortreffelijke indruk van de rijke schatten die in het mu seum verborgen liggen. Wie die per wil graven, wie wat meer van de krant en zijn geschiede nis wil afweten, kan .uit het vele materiaal, dat ligt opge borgen, een keus doen. Is het niet aardig het eerste exemplaar van een van de oud ste Nederlandse kranten te zien, de „Oprechte Haarlemse Courant" van 8 Januari 1656, vervolgens een exemplaar van hetzelfde blad uit de Franse tijd, toen er alleen beursberich ten en advertenties instonden? Of van de oudste krant van Europa, een exemplaar uit 1609 van de „Münchener-Augsbur- ger Abendzeitung", het blad, dat op 31 December 1934 door Hit- Ier verboden is? Of van illega le bladen van 1696 en 1699, ge drukt in het Frans in Den Haag en bestemd om naar Frankrijk uitgevoerd te worden? during ongunstig voor het door komen van de koelere lucht naar Nederland. Daar bovendien de veranderingen zich in bijzonder langzaam tempo voltrekken, mo gen we er op rekenen, dat het warme weer bij ons ook nog ge durende het week-einde zal aanhouden, al zullen de maxi mumtemperaturen vooral in de kuststreken wat minder hoog worden. De kans op enkele on weersbuien neemt evenwel iets toe. Fuivende H.B.S.-ers. Drs P. C. Buyter'se te Vlissingen schrijft ons: Met grote instemming las ik Uw critiek op een babyconcours in het City-Theater te Amsterdam waaruit de critische zin van de Prov. Zeeuwse Courant blijkt. Temeer betreurde ik daarom dan ook vlak daarnaast (Dinsdag 20 Ju li, 2e bl„ 3e kolom) een stukje aan te treffen, waarbij de directeur van een H.B.S te Deventer, meent zijn rancunes over een slecht verlopen eindexamen aan de openbaarheid prijs te moeten geven. Natuurlijk wordt hier deze uitslag voor 100 pet. geweten aan de slechte ijver van de schooljeugd. De directeur is de moeilijkheden van de oorlog ge heel vergeten en aan moeilijke wo ningvraagstukken (vrije studeerka mer) wordt geen aandacht ge schonken, evempin als aan het feit, dat ook bij henzelf misschien een gedeelte van de fout kan schuilen, want iedere leraar is nog niet al tijd een knap paedagoog. Vanzelfsprekend zullen er wel leerlingen zijn, die te ver over de schreef gegaan zijn. Maar ook deze directeur zal vroeger over zijn leraren niet altijd netjes van „Mijnheer Jansen" gesproken heb ben, want de bijnamen zijn „zo oud als de weg naar Rome". Ik meen dan ook uit ervaring te spreken wanneer ik de jongelui van heden, waarmee ik dagelijks contact heb niet baldadiger, luier of iets anders vind dan de jeugd waarmjse ik ben opgegroeid. Club van valschermspringers opgericht. Tijdens oorlog waren hun capaciteiten bekend. (Van een speciale verslaggever). DEVENTER, Juli. On der voorzitterschap van res.- kapitein J. Sisselaar, voor malig hoofd van een para- chutistenschool te Hollandia, Nieuw Guinea, thans wonend te Amsterdam, is dezer da gen opgericht de Eerste Ne derlandse Parachutisten Club. Secretaris is de heer E. B. ten CateBrouwer te Al phen aan de Rijn. Leden zijn voormalige Nederlandse mi litairen, die zich voorgeno men hebben hun geoefend heid op peil te houden. Wanneer in vroegere jaren een enkele man met een val scherm uit een vliegtuig sprong, stond nagenoeg het gehele publiek te rillen van zulk een waaghalzerij. In de jaren '40'45 heeft de parachute een rol van niet te onderschatten betekenis gespeeld. De Meidagen, toen de Duitse valschermjagers bij menigten omlaag kwamen en verwarring in het hart van het land stichten, Kre ta en later de geallieerde landingen van valschermtroe pen zijn er de bewijzen van, evenals het afwerpen van agenten boven bezet gebied en de „droppings" van wa pens voor het binnenlandse verzet. OVERAL NEDER LANDERS Minder bekend is het, dat er in de afgelopen oorlog geen strijdtoneel is geweest waar parachutisten werden afgeworpen, of er waren Ne derlanders bij. Zij werden in Engeland, op de daarvoor speciaal gestich te scholen opgeleid, waarna zij ingedeeld werden in de geallieerde onderdelen. Een Nederlandse parachutistenaf deling is er nooit geweest, en zo gebeurde het, dat al die Nederlandse parachutis ten bij het einde van de oorlog weer gewone soldaten werden. Een deel ervan, vooral het kader, kwam in Indië terecht, waar kapitein Sisselaar in opdracht van generaal Spoor op Nieuw Guinea een parachutisten- school stichtte en daar ver scheidene lieden opleidde. Op die manier beschikt ons land over een aantal geoefende ïn ervaren parachutesprin gers, waarvan er verschil lende, tengevolge van de af lossing van troepen in Indo nesië, weer in ons land zijn teruggekeerd. Sterker nog dan bij ande re onderdelen was de onder linge band zeer groot en zo gevoelden velen de drang om het contact te bewaren en hun sport te blijven be oefenen. HOE MEN SPRINGT. Volgens de voorschriften van de Rijksluchtvaartdienst vliegt het toestel, waaruit de sprong gemaakt wordt op minstens 500 meter hoog te In de cabine van het toestel loopt aan de rechter kant een stalen kabel. Daar langs schuiven de stroppen, waaraan, met D-ringen en musqethaken, dè static lines (een Nederlands woord hier voor bestaat niet) zjjn beves.- tigd. Het uiteinde van deze lines zitten met een geknoopt koordje aan het boveneind der parachutes, vlakbij de opening, welke in elk val scherm is, de line heeft een breekgrens van 400 pond, het geknoopte koordje breekt, wanneer de belasting meer dan 100 pond is. Wanneer nu de parachutist uit het toestel springt, komt op een gegeven moment de line strak te staan, waardoor de para chute uitgetrokken wordt, zonder dat er nog iets breekt, want de parachutist valt nog de lengte van zijn valscherm door. Dan pas komt het volle gewicht er op. De line kan het wel houden, maar het koordje geeft het op en met een snelheid van 5 a 7 meter per seconde gaat de man naar ds aarde. Even voor 't springen heerst er in het toe stel grote spanning De man nen staan klaar mét het val scherm op de rug, nauwkeu rig schuiven zij de stroppen langs de staalkabel, want zij moeten voorkomen dat de verschillende lines in elkaar geraken. Dan hurkt de eer ste bij de inmiddels geopen de deur, klaar om t<_ sprin gen. Daar gaat hij. Onmid dellijk na de sprong strekt hij het lichaam om te voor komen dat hij over de kop duikelt. Bij de Duitsers hin derde dit niet, omdat die de lijnen van de chute" op de rug bevestigd hadden, maar bij de geallieerden gaf men de voorkeur aan bevestiging bij de schouders. Tegelijker tijd als de eerste springt, schuiven de volgenden op 'n bepaalde, ingestudeerde ma nier een plaats opZo verlaat het gehele contingent het vliegtuig. (Nadruk verboden). TE DURE FOTO'S. Zitting van de tuchtrechter voor de prijzen, Arr. Middel burg in het kantongerecht te Midelburg, op 23 Juli 1948. J. Z., te Goes, had textiel- goederen ten verkoop aange boden, zonder dat hij deze goe deren van een prijsaanduiding had voorzien. De boete was groot: j 20. C. P. G„ Arnemuiden had knotten sajet en knotten wol tegen te hoge prijzen te koop aangeboden. Verdachte, voor de balie verschenen, verklaar de vol te houden dat het een vergissing was; er waren 7 knotten in beslag genomen. Deze werden door de tucht rechter verbeurd verklaard, terwijl de boete 30 groot J. W. en M. O., beiden te Goes, hadden reproducties van foto's verkocht tegen een veel te hoge prijs. Alleen J. W. was verschenen. Verdachte moest toegeven, dat het product niet veel bijzonders was. Beiden werden gestraft met 30. P. B„ te Vlissingen was op geroepen wegens een te dure verkoop van zijn banketbak- Engeland heeft als organisatrice van de Olympische Spelen 1918 een serie van vlei speci ale postzegels uitgegeven in do wJarden van V/i, 3 en 6 penny en van 1 shilling. kerswaren, terwijl de grond stoffen gedeeltelijk werden in geleverd. Boete 100. Aan C. R., koopman te Goes was ten laste gelegd tegen te hoge prijzen klompen te heb ben verkocht. Verder had hg klompen verruild tegen koffie bonen. Deze bonen werden ver beurd verklaard, terwijl de boete bedroeg 50. L. L. I. te Kortgene had diverse textiel- goederen teged te hoge prij zen te koop aangeboden. Boe te J 15. Aan A. L'., te Krabbendijke was ten laste gelegd tegen te hoge prijzen straalkachels te koop te hebben aangeboden. Boete j 10. Westminsterklok van Rijssen's toren. De inwoners van Rgssen en vele andere bezoekers van de jubilerende stad zullen zich deze feestdagen afvragen, hoe het klokkengelui van de to ren der Schildkerk toch ont staat. Het zijn de bekende klanken van de Westminster klok. De heer Baan, Radio- techniker te Rijssen, heeft n.l. gezorgd voor een bijzondere attractie tijdens de feestdagen. Reeds enige tijd geleden heeft de heer Baan geprobeerd door middel van een kamer pendule klokgelui te verkrij gen, door deze klanken vele malen te versterken. Een maand geleden is hij er in geslaagd, dit denkbeeld te verwezelgken. Van zjjn woning in de Haarstraat heeft hij on opgemerkt een verbinding tot stand gebracht met de toren van de N.H. Kerk op het Schild. Boven op de toren plaatste hij 21 luidsprekers. Burgemeester Zeeuw heeft officieel het kunstig instru ment in werking gesteld, waarna over geheel Rijssen en verre omgeving het klok- gelui hoorbaar is. Want, zo verzekerde ons de heer Baan, als zijn pendule in de kamer slaat, worden deze klanken 24 millioen maal versterkt van de toren uitgezonden. De K.L.M. D.C. 6 „Prinses Ma rijke", op weg van Johannes burg naar Amsterdam bracht naar Brussel een baby uit Leopoldville, die in levensge vaar verkeerde door een ver nauwing van de sluitspier van de maagingang opdat 't kind in België geopereerd kon worden. De operatie gelukte. Paparagas gearresteerd. Volgens de „Vrne Griekse Radio" zou Minos Papaj-agas, de secretaris-generaal van het Griekse Vakverenigingsver- bond, gearresteerd zgn. Zeven eeuwen Den Haag. To 's-Gravenhage opende Donderdagmiddag de waarne mend burgemeester, ir. L. J. M. Feber, in de aula van het gemeentemuseum de, tentoon stelling „Zeven eeuwen den Haag". Bij deze opening werd het woord gevoerd door de voor zitter van de vereniging „Die Haghe", dr. W. Moll. De ten toonstelling laat verschillende Poolse riviersleepboot te water gelaten. Donderdag is van de werf van de N.V. „Vooruitgang" te Foxhol de stoomsleepboot .Perkun" te water gelaten. Deze boot werd in opdracht van de Poolse regering via de Nederlandse scheepsbouw ex port centrale te Den Haag ge jouwd. Het is het eerste schip, dat door bemiddeling van de centrale aan het buitenland geleverd is. De derde conferentie van de internationale adviescommissie der vakbonden voor het plan-Mars hall is Donderdagmorgen in het gebouw van de T.U.C. geopend on der voozitterschap van de heer E. Kupers, voorzitter van het N.V.V.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 4