De Donau als vredesrivier NIEUWS UIT ZEELAND f Wfarine 4 Ambachts- en Machinisten- school te Middelburg Elf landen confereren In Belgrado, Tito als gastheer. Vrijdag is tc Belgrado de conferentie geopend over dc scheepvaart op de Donau. Aan deze conferentie ne men elf landen deel, namelijk de Grote Vier en de landen van het Oosterse blok. De openingsrede werd uit gesproken door de Joego-Sla- vische minister van buiten landse zaken, Simic. Deze zeide. dat in het ver leden geen enkele internatio nale overeenkomst had kun nen voorkomen dat. de Do nau gebruikt werd voor agressie tegen de landen, waar zü doorheen stroomt. Thans hebben de volksdemo cratieën onder aanvoering van de grote Sovjet-Unie het belangrijkste en grootste ge deelte van de Donau in bezit en aldus kunnen zii er toe bij dragen. dat deze rivier een doorgangsweg wordt voor de vrede en een weg voor inter nationale goederenruil- De Joego-Slavische regering zou Nederland eet dit jaar 20 millioen liter ijs. En betaalt daarvoor 50.000.000. Wie nog denkt, dat het „ijsje" dat wij in de gloeien de hitte van de laatste da gen opnieuw zo zeer waar deren, een onbelangrijk arti kel is in onze nationale eco nomie. vergist zich deerlijk. Zie hier enkele cijfers. Naar schatting, volgens de ver strekte toewijzingen aan grondstoffen, zal de verkoop van consumptie-ijs over het gehele land dit jaar onge veer 20,000.000 liter bedra gen. Een ijsje van tien cent moet 40 gram wegen. Een li ter ijs bevat ongeveer 25 van deze ijsjes en kost de con sument dus een rijksdaalder. 20 millioen rijksdaalders is 50 millioen gulden. Hiervan heft de staat 15 </0 weelde belasting, ontvangt daardoor dus 7.5 millioen. Intussen be tekent 20 millioen liter ijs in Nederlandse keelgaten, dat iedere Nederlander, zelfs de pasgeborene, in 1948 ruim 2 liter consumptie-ijs zal eten, wat erg veel lijkt maar in vergelijking met de Ame rikanen nog een peulschille tje is. De Amerikaan eet nl. gemiddeld 20 liter ijs per jaar. De contróle op het ijs is zeer scherp. Het ijs mag per kubieke centimeter 100.000 basteriën bevatten (yoghurt zelfs een milliard. De bac teriën zijn nL voor 't aller grootste deel onschadelijk), zodra geconstateerd wordt, dat het ijs de contröle is wekelijks meer bacteriën bevat, wordt de betrokken bereidcr gewaarschuwd in overleg met de vakgroep wordt de oorzaak opgespoord en verholpen. Veertien jaar tegen „V-mann" geëist. Tegen de 49-jarige Amster dammer. die tijdens de oorlog dienst deed als „V.-mann eiste de procureur-fiscaal bij het bijzonder gerechtshof te Amsterdam 14 jaar. B had zich schuldig gemaakt aan het aanbrengen van Nederlanders, die door Duitsers verboden handelstransacties verrichtten. De verkiezingen voorde Zuid-Afrikaanse Senaat hebben tot uitslag gehad, dat 22 ze tels aan de regeringspartij en 18 aan de oppositie zijn toege wezen. De andere 4 zetels wor den bezet door inlandse verte genwoordigers, die gewoonlijk de oppositie van maarschalk Smuts steunen. gaarne zien. dat het resultaat van deze conferentie een nieuw bewijs gaat vormen voor de mogelijkheid van in ternationale samenwerking tussen landen, die er onder ling zeer verschillende econo mische systemen op na hou den. De politie onderzocht de papieren van alle gedelegeer den bij hun aankomst aan het gebouw van de volksuniversi teit, waar de conferentie ge houden wordt. Alleen de Sowj et-Russische afgevaar digde, Wiisjinsky, die op het laatste nippertje aankwam, mocht meteen doorgaan. Sjahrir over de resolutie van Bandoeng. Van weinig waarde. Een deputatie van de on dertekenaars van de Ban doengse resolutie is Vrijdag morgen onder leiding van de Oost-Indonesische minister van economische zaken, Hoes- sain, met een gecharterd vlieg tuig naar Bandoeng gevlogen om de Bandoengse resolutie aan de Republiek aan te bie den. Inmiddels gaf Soetan Sjah rir aan Antara zjjn mening over de Bandoengse resolutie te kennen. Sjahrir zeide, dat het nationale gevoel en het - verlangen naar medezeggen- oorlog uitb^ldt. M. A. v.d. ltd) schap tegrdpelijk en te waar- L'ÏT V™?» SS Te vroeg aangezegd... James Forbes White- ford, een Amerikaans technicus, die in Midd lesex (Engeland) ver bleef. heeft een schade- goedingseis ad 6300 pond sterling toegewe zen gekregen tegen een arts, die hem in 1942 had verklaard, dat hij aan blaaskanker leed en nog slechts enkele maanden te leven had. De patiënt had dien tengevolge zijn bezit tingen verkocht en zjjn woning opgezegd om zijn „laatste levensmaan den" in de Ver. Staten te kunnen door brengen. De Amerikaanse specia list, door wie de patiënt zich achteraf liet onder zoeken, had echter geen spoor van kanker kun nen vinden De rechter oordeelde, dat de Engel se arts het onderzoek op slordige wijze had verricht. DE NIJTENGO. (Vervolg van pag. één). Tenslotte resten dan nog de stands In de schouwburgzaal, die zeker wat uitvoering betreft geens zins onder doen voor de reeds op gesomde. Om dan te beginnen met het toneel, waar Sturm's Boek- en Kunsthandel. Goes, een kantoor met de modernste inrichting brengt. Op het toneel exposeren verder de Alg. Zeeuwse Verzeke- ringsmfj.. Middelburg, de Stoom tram Walcheren, Middelburg, di< o.m. aan de hand van modellen dt ontwikkeling van het bedrijf na de - ag fM Heil schap begrijpelijk deren zijn. „Als bij lossing van de politieke moei lljkheden tussen Nederland en de Republiek of zelfs de Indo nesische nationalisten in het algemeer heeft deze resolu tie echter niet veel waarde, want het is zeer goed mogelijk dat door deze resolutie nog meer moeilijkheden ontstaan. De hoofdzaken in de Neder lands-Republikeinse onderhan delingen, zoals de buitenlandse betrekkingen, de staatsverde- diglng, economie en financiën, worden geheel aan de Neder landers overgelaten terwijl in de strijd van do Republiek juist deze vier hoofclpunten worden beschouwd als basis voor het wel en wee van dit volk". Paraplu's zonder punten. Het ministerie van econo mische zaken deelt mede. dat paraplu's zonder afgifte van textielpunten kunnen worden gekocht. Ook voor reparaties aan en het overtrekken van paraplu's behoeven geen pun ten meer te worden afgegeven. Nagekomen advertentie Na een langdurig, geduldig gedragen lij den ging heden van ons heen ons innig geliefd Dochtertje en Zusje NELLY, in de jeugdige leeftijd van 15 Jaar. Haar heengaan was vrede. Haar diepbedroefde Ouders en Zusje, J. M. LAMEUN. A. J. LAMEIJN— GRIEP. ADDY. Vlissingen, 30 Juli 1948 Kasteelstraat 50. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 2 Augustus a.s., des namiddags om 2 uur vanaf het sterf huis. (Ingezonden mededeling) fc JBHff yi uaiiun 4IOJ9 Nieuws in een Notedop Van gezaghebbende zijde te Londen wordt vernomen, dat de Britse premier. Attlee en Bevtn be sprekingen hebben gevoerd met de Britse staf-chefs. Manschappen van de Britse genie zijn er in geslaagd de grote schuiltelder in de Tiergarten op te blazen'De bunker bezweek onder de explosie van een lading van 35 ton dynamiet. De vereniging Simavi heeft 80 kisten geneesmiddelen voor Indo nesië aan het Rode Kruis overge dragen. Het geschenk werd samen gesteld in verband met het .rege ringsjubileum. Vrijdagmiddag arriveerde op het vliegveld Schiphol de heer Herremans. Belgisch lid van de commissie van drie. Hij was op weg naar België voor familiebezek. Kerknieuws Ds. D. LOS 40 JAAR PREDIKANT Maandag 2 Aug. a.s. hoopt ds. D. Los emeritus predikant van Zeist de dag te herden ken, waarop hij voor 40 jaar het predikambt in de Ned. Herv. kerk aanvaardde. De jubilaris stond o.m. te te Sint Philipsland (classis Ziorikzee) 1920-1923; Mijns heerenland (classis Dordrecht) 1923-1925; Scherpenisse (clas sis Zierikzee) 1925'SO. 26 Jan. 1930. verbond ds. Los zich aan zhn vijfde en laatste gemeente Maasdijk (classis 's Graven- hage). GEREF. KERK. De classis Zierikzee der Geref. Kerken heeft prae- Earatoir geëxamineerd en eroepbaar verklaard, de heer G. Aalbersberg, cand. en lerend ouderling te Zonne- maire (Z.) Do heer Aalbersberg zal terstond een e.v. beroep in overweging nemen. Sport E.M.M. NAAR ENGELAND. In het kader van de Sport- uitwisseling Vlissingen-Scar- borough, zullen 13 spelers van „E.M.M." en 3 van „De Zeeuwen" een trip naar En geland maken en daar wed strijden spelen tegen de F. C. „Schaborough" en F. C. „Pickering". Het gezelschap vertrekt 4 Sept. a.s. uit vlissingen en hoopt 15 Sept. weer terug te keren. electr. appa :en e.d. uiteraard In een zee van licht baadt, en de fa. Brand—Dekker. Goes, met de d^or haar in de handel gebrachte bouwmaterialen en enkele mooie deuren. In de zaal tr-ffen we ver der nog aan de fa. Daniel Visser. Schiedam, met gedistilleerd, de Zeepfabriek „De Klok", Heerde. Merison's Ijzerhandel C.V., Goes, die zeker de dames zal trekken met demonstraties met huishoud-Hjke artikelen, de damesconfectiezaak „Derco" uit Goes, ak een stand voor de dames, de fa. A. J. Blan- kenburgh, Kapelle, die een volledi ge slagerij met koelkast exposeert en de Pov. Zeeuwse Courant, Goes, die behalve gegevens omtrent op laag en verspeidingsgebied, op aan trekkelijke wijze uitgebeeld, boven dien een telex-apparaat In werking toont, waarlangs het nieuws uit binnen- en buitenland binnen stroomt. Verder hebbe: we dan nog een geslaagde stand van de fa. K. Pik Zn., brandstoffenhandel, Goes en in de gang de fa. C. A. Mynsbergen. Goes, die fraai spie gel- en glaswerk brengt en de fa. Oosterbaan Le Cointre N.V. met het Zeeuws Dagblad, Goes, waar men o.m. een pers n bedrijf kan zien. Hiermede is dan d. vluchtige rondwandeling over de Nijtengo t"V einde Natuurlijk is er over al hetgeen hier tentoongesteld is. nog v meer te vertellen. Nog beter is echter zelf komen kijkenI D N:;'engo wacht UI Walcheren Vlissingen CHR. METAALBEWER- KERSBOND. De afd. Vlissingen van de Chr. Metaalbewerkersbond hield Donderdagavond in het Concertgebouw een feestelijke jaarvergadering, onder voor zitterschap van de heer H. Ch. V. Sorel. Sprekers voor deze avond waren de districtsbestuurder, de heer L. de Waal, deze sprak over; „Ons dagelijks brood" en de heer B. Rool- vink, lid van het hoofdbe stuur. die een propagan- da-rede hield. Als declamator trad op de heer J. Nobel met een pro gram, dat de aanwezigen zeer wist te boeien. Aan de heren P. Joziasse en J. Malie werd door de heer Roolvink met een har telijke toespraak het gouden insigne van het C. N V. voor 25-jarig onafgebroken lidmaatschap uitgereikt. Middelburg Watergebrek in Middelburg. Vrijdag was het waterge brek in Middelburg nog nij pender dan Donderdag. De druk was zo gering, dat men op de bovenverdiepingen en in woningen op hoger gele gen gedeelten van de stad geen water had. De bedrij ven, die met flinke hoeveel heden water moeten werken, zoals de plaatselijke Wasse rij, de Ijsfabriek en de Li- monadefabrieken, waren hier door zeer gedupeerd en kon den hun personeel niet lan ger aan het werk houden. Boerderijen voor Walcherse boeren In de Nóordoostpolder. ZULLEN EIND 194.'. GEREEDKOMEN. Naar wij vernemen bestaan thans vaste bouwplannen voor boerderijen in de Noordoostpolder ten behoeve van Walcherse boeren. In net komende najaar zal een aan tal boerderijen voor deze boeren worden aanbesteed- Men verwacht, dat zij eind 1949 gereed zullen komen. Het juiste aantal staat nog niet vast. De directie van de Noord oostpolder heeft reeds con tact opgenomen met landbou wers, die zich voor vestiging in de polder hebben opgege ven- Sergeant uit Goes in Indonesië gesneuveld. De regering maakt bekend, dat in de afgelopen week 2 leden der Koninklijke land macht zijn gesneuveld, o w. sergeant. CJ- Ventevogel, af komstig uit Goes- Landbouwschuur te Serooskerke verbrand. Vrijdagmorgen omstreeks half 8 werd brand ontdekt in de landbouwschuur van de heer A. Wondergem aan de Oost-Kapelse weg te Se rooskerke, vermoedelijk ver oorzaakt door hooibroei. De plaatselijke brandweer was spoedig ter plaatse en trad doortastend op. Niettemin was het niet mogelijk de schuur te sparen, daar het door het hooi gevoedde vuur krachtig om zien heen greep. De inventaris ging daardoor verloren, maar kostbare werktuigen konden worden gered. De woning staat los van de schuur en liep dus weinig gevaar; de bewoners hebben zelfs geen last van waterschade aan hun huis. De verloren gegane goederen worden door de verzekering gedekt. Interprovinciale damwedstrijden in Zeeland. De damwedstrijden, die jaar lijks tussen de vertegenwoor digende tientallen van Lim burg, Brabant en Zeeland gehouden worden om de „Vrije Volk" wisselbeker, zul len dit jaar in Zeeland gehou den worden. Het ligt in de bedoeling, dat de wedstrijden in de eerste helft van Septem ber zullen plaats vinden, op nader aan te duiden plaatsen in Walcheren en Zuid-Beve land. Het vori£ jaar kon de wis selbeker met uitgereikt wor den, daar de wedstrijden toen onbeslist eindigden. Voorts staat het wel vast, dat het Limburgse tiental een trip door Zeeland zal maken en wedstrijden zal spelen tegen de districten Zuid-Beveland, Walcheren, Schouwen en Dui- veland, en Tholen en Bergen op Zoom (damclub van stichting „Vrederust") Buitengewoon lager onderwijs in Zeeland. In ons artikel over het buitengewoon lager onderwijs in Zeeland is een onduide lijkheid geslopen, die recht zetting behoeft. Het aantal kinderen dat over het ge hele land gewoon lager on derwijs volgt, maakt 13 van de bevolking uit. In Zee land maakt dat percentage 11 uit. Van de lagere schoolbevolking in Neder land is. tussen de 2% en 3 bestemd voor buitengewoon lager onderwijs. 3e juiste percentages voor de verschillende streken van Zeeland moeten nog vastge steld worden. Voor Schou wen en Duiveland, waar het percentage reeds werd vast gesteld, bedraagt het 3,1 van de lagere schoolleerlin- gen. De globale berekening van 8 9 B.l.o.-scholen, die voor Zeeland nodig zijn, is ge maakt met behulp van het landelijke percentage B.I.O.- leerlingen, waarbij uiteraard, doordat de lagere schoolbe volking in Zeeland enige pro centen kleiner is dan elders, ook het aantal B.l.o.-Ieerlin- gen geringer is dan in de overige provincies. MIDDENSTANDSEXAMEN. Voor het Donderdag te Middel burg gehouden Middenstandsexa men slaagden de heren G. A. v. d. Ham, N. Heynsdijk, L. J. Hille- brand. J. W. F. de la Houssaye en A. C. Kil, allen te Goes, M. J. Kerkvoort en Mej. K. A. E. de Hond te Middelburg, N. P. de Ha mer en J. Jonkman te Vlissingen, M. Hannewijk en Mej. E. Hubregt- se te Heinkenszand, W. Hamelink en D. Huyssen te Wemeldinge. Mej A. W. J. Stroo en dhr. J. P. Jas- perse te Koudekerke. W. Kasse en C. van Keulen te Vrouwenpolder W. L. Hirdes te Heinkenszand. C. Hoebeke, Nieuwvliet, Mej. J. E. op 't Hof, 's-Gravenpolder, C. B. Hol- lestelle. Yerseke. J. Hoogerland, Sluis. L. Imanse. 's-Heer Arends- kerke, Mej. A. de Jager, Kapelle- Biezelinge. Mej. L. P. Janse, Sou burg. D. Jansen, N.isse, K. Janse, Oostkapelle, P. Kakebeke. Nieuw en St. Joosland, J. N. Karstanje, Wissekerke, J. J. van Kervlnck, Krabbendijke, J. Knuyt, Nieuw en St. Joosland. Afgewezen werden 8 candi daten. Behoud van schoonheid In Zeeland. Verschenen is. het" afdelings verslag van de Provinciale Staten betreffende de veror dening tot behoud van schoon heid in stad en land van Zee land. Een der leden meende, dat te vergaande bevoegdheid werd verleend, waarop Gedepu teerden antwoordden, dat over leg met B. en W. is voorge schreven en dat een eigenaar of gebruiker b(j G.S. zgn be zwaren naar voren kan bren- jn. Voor grote lichtreclames zal aanvrage en toestemming no dig zijn. De opmerking werd gemaakt, dat de verordening alles bestrijkt, zelfs de bebouw de kom van de gemeenten. Gedeputeerden antwoordden daarop, dat in verschillende gemeenten niet voldoende wordt gelet op het landschaps- schoon. De bestaande schoonheids commissie zal gereorganiseerd worden. Gedeputeerden stellen tenslotte voor een nieuw arti kel op te nemen, waarbij de mogelijkheid wordt geopend, dat voor gemeenten, die zelf maatregelen hebben getroffen, welke de naleving verzekeren van de beginselen, die aan de verordening ten grondslag lig gen, de "bepalingen van de ver ordening geheel of ten dele buiten werking worden gesteld. DIPLOMERING EN BEVORDE RING MACHINISTENSCHOOL MIDDELBURG. Aan de Machinistenschool te Mid delburg werden de leerlingen H. Achterberg, L. Bakker, D. J. Dirks. J. K. Hoogesteger, P. C. Jiskoot (n.jt prijs) en J. Sturm uit Goes, M. Kik uit Bruinisse. L. Joosse. Terneuzen en A. J. Gosseye te Schoondijke gediplomeerd. Bevorderd van de le naar de 2e klasse afd. Practici: de leerlingen N. E. Burgs, Goes, W. M. Dieleman Axel, M. de Doelder. Terneuzen en r. J. van Liere, Kloetinge; afd. Theoretici M. F. Scherp. Kortgene. J. Vemimmen, Hansweert en M. Wisse, Waarde. De uitslag van de wedstrijd Hellas—Tonido tijdens het tournooi te Goes was niet 1—3, zoals in ons blad vermeld, maar 93 Diploma-uitreiking, Bevorderingen. De DE KERMIS. Middelburgse kermis staat er weer bijna. En de exploitanten, o.w. maar liefst vier eigenaren van poffertjes kramen, wachten af of zij feld zullen verdienen. Of z\j it zullen doen is nooit van te voren te zeggen, want de gemeente verpacht de con cessies en de concurrentie in het kennisvak is groot. Soms overschreden de concessie- prijzen de f 2000! Bovendien moeten zij 0.50 per m2 staangeld betalen, alsmede 15 voor het parkeren van de slaapwagen. Zjj hebben hun personeel en de belas tingen en er gaat dus heel wat „cost" voor de „baet" uit. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend, dat de opgaven, bedoeld in artikel 35 lid 1 cn artikel 51 lid 1 der Drankwet voor een ieder ter gemeente-secre tarie (2e afdeling) ter inzage zijn nedergelegd en tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn gesteld. Middelburg, 27 Juli 1948. PLV. VOORZITTER HERVERKAVELINGS COMMISSIE, Tot plaatsvervangend voor zitter van de Herverkave lingscommissie Walcheren, is benoemd de heer A. Geschie- re te Griipskerke. DE VERDUISTERING BIJ GRQSS1ERDERIJ. Kon aanvankelijk worden ge meld, dat het door de reiziger H. F. A. van H. ten nadeele van de grossierderij in kaas en vis fa. H. en Zn. te Middelburg verduisterde geld een som bedroeg van ruim 4500, thans blijkt, dat dit bedrag nog veel hoger ligt en de 5000 reeds ver is gepasseerd. Overeenstemming over salarisregeling P.Z.E.M. Donderdag kwam de com missie van georganiseerd overleg der N.V. P.Z.E.M. in vergadering bijeen. In deze vergadering werd overeen stemming bereikt over de nieuw in te voeren salaris- en .loonregeling, die thans ter nadere goedkeuring aan het bestuur van de vennootschap zal worden voorgelegd. Grenswijziging GroedeBresikens. Reeds vóór de oorlog heb ben zich een belangtyk aan tal bewoners van de omgeving van de rijksweg, in de onmid dellijke nabijheid van de be bouwde kom van Breskens, die nochtans onder de gemeente Groede wonen, tot Gedeputeer de Staten gewend met het verzooek hier een grenswijzi ging te willen bevorderen. Aangezien gedurende de be zetting deze grenswijziging niet tot stand kwam, hoewel er wel aan werd doorgewerkt, hebben vele bewoners uit dit gebied zich na de bevrijding wederom, met een gelijk ver zoek, tot Gedeputeerde Staten gewend. Wij vernemen nu, dat dezer dagen de grenswijzigingscom missie-Zeeland, waarvan het lid van Gedeputeerde Staten mr. dr. A. J. J. M. Mes, voor zitter is, met de gemeentebe sturen van Breskens en Groede hierover 'n bespr. heeft gehad, zodat de mogelijkheid niet uit gesloten schijnt, dat de ge wenste grenswijziging, welke een incidenteel karakter schijnt te dragen, toch nog binnen niet te lange tijd tot wet zal worden verheven. Vrijdagmorgen verzamelden de ruim 350 leerlingen vah Machinis ten- en Ambachtsschool te Middel burg zich in de Lutherse kerk, waar gewoonte getrouw aan het einde van het schooljaar bekend werd gemaakt welke leerlingen het einddiploma hebben behaald er v/elke er zijn overgegaan. Aan de ze bijeenkomst was een plechtig tintje gegeven door de aanwezig heid van het schoolbestuur, de wet houders L. J. van 't Westende A. J. Berenpas en anderen. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer G. van Neder- veen, er op. dat het proefwerk dit jaar bijzonder goed geslaagd is: hij bracht daarvoor een saluut aan leerlingen en leraren. De heer E. Visscher, directeur der school, maakte hierna de namen der ge slaagden en bevorderden bekend, daarbij van tijd tot tijd repriman des of lof uitdelende. Na een korte pauze volgde de prijsuitreiking aan de beste leer lingen, waarna de heren Visscher, van Nederveen en Van 't Westende. die de burgemeester moest veront schuldigen, omdat deze niet aan wezig kon zijn, de geslaagde en be vorderde leerlingen \an harte ge luk wensten met hun succes. De klassevertegenwoordigers J Blind, L. Kint, A. Haars, G. J. Sey- bel, J. van Sighem, C. Jeras, J. de Jong en A. Pieterse dankten ten slotte bestuur, directie, leraren en de concierges. De namen van de geslaagden en bevorderden luiden als volgt: Bevorderd van de le klas naar de 2e klasse, afdeling Practici: K. Adriaanse, Zoutelande, N. E. Burgs, Goes, W. M. Dieleman, Axel. M. de Doelder, Terneuzen, S. A. E. Haaze, VL' angen, P. J. van Liere, Kloetingc <pr.), H. Moens, Vlissingen, J. A. Roth, Mid delburg (pr.). M. J. Seybel. Mid delburg, J. A. Steenaard, Vlissin gen. K. L. Verburg. Vlissingen, L. A. Verhuist, Westkapelle (pr.), J. Vreek. Domburg, P. de Waal, Vlis singen (pr.). Voorwaardelijk over: M. Rijsdijk K. L. Verburg. Afdeling Theoretici: H. F. Becks, Middelburg (pr.). C. v. d. Berge. Middlburg, M. Bos, Middelburg. A. P. Göts, Havelte, G. F. Mes. Mid delburg, M. F. Scherp, Kortgene, J. Vemimmen, Hansweert, C. Wieland St. Laurens, M. Wisse, Waarde. Voorwaardelijk over: G. F. Mes. MACHINISTENSCHOOL. Gediplomeerd: H. Achterweg, Goes, L. Bakker. Goes. J. Blind, Vlissingen, D. J. Dirks, Goes, C. F. Ferwerda, Middelburg, A J. Gos seye, Schoondijke, A. J. A. Hooge steger, Middelburg, J. K. Hoogeste ger, Goes, P. C. Jiskoot, Goes (met pr.), L. Joosse. Terneuzen, M. Kik, Bruinisse, J. J. Lous, Oostkapelle, C. van Offenbeek, Middelburg (met prijs). J. W. Ruck. Middelburg, J. Sturm, Goes. J. Walthuis, Middel burg. Aan L. de Theye zal het diploma uitgereikt worden, wanneer hij voor Landmachinist slaagt. AMBACHTSSCHOOL. Timmeren: Gediplomeerd I. de Buck (pr.). E. den Hollander (pr.). C. Jeras, L. Jobse. P. Joosse. J. Ko- le. L. Koppejan (pr.), I. d. Lange, J. Louws, G. Maranus, J. Moens, M. Passenier, A. Polderman, J. Poppe, A. Reynierse, A. de Rijke, P. de Rijke, W. de Rijke, G. Schout, C. Sinke (pr.). J. v. Sluys, J. Tevel (pr.). J. Verschelling, P. Vogel, C. v. Wallenburg, P. Wielemaker. A. de Witte en L. Wouters. Niet gedi plomeerd: 2. Electrotechniek: Gediplomeerd: A. de Beste, J. Boone. A. Haars, H. Hengeveld, J. Janse (pr.), N. Kes- teloo (pr.), J. Koole (pr.), J. Kruis- dijk, L. Leunis, C. Marijs, J. Marijs, J. Melsè. J. Mes, N. de Munck, H. Swiers. M. Vader, J. Verstraate, B. Wamelink, P. Weiss en W. Wiegel. Extra prijs: Ni Kesteloo. Rankwerken HA. Gediplomeerd: P. Baan, C. Bal jeu, J. Bsuyen (pr.) W. Bilterbej-g. L, Brand (pr.). J. v. Boven, P. Geleyn, J. Geschiere, R. Goethart. M. Hillebrand. A. Hui- bregtse, L. Kint. A. Leenhouts, L. Lous (pr.), C. Maasdam, J. de Rid der (pr.), L..v. d. Roost, L. Roth, J. Vreeke, A. de Wolf (pr-). Voorwaardelijk bevorderd naar Mach.school of 3e Monteursklas: R. Fastenau, J. Jacobs, K. Krijger, J. Lijk en A. Paling. Niet gediplo meerd: 1. Bankwerken IIB: Gediplomeerd: A. Adriaanse. W. v. Belzen, H. de Bliek (pr.), D. Caljouw, J. Corbijn (pr.). W. Huibregtse, A. Jansen v. Roosendaal, J. de Jong, J. de Jonge, J. Louws. C. Meulenberg, H. Mey ers. Iz. Ovaa, L. Riemens, G. v. Sighem, Iz. van Sluys (pr.). F. de Smit. L. van t Westende. Voorwaardelijk bevorderd Bos P. v. Brda, B. Schuilwerve. Niet gediplomeerd: 2. Schilderen: Gediplomeerd: D. de Back. J. Heeren, J. Provoost, C. Sie- reveld, H. Siës. J, V. Sighem, C. de Wolf (pr.). Verklaring 3e leerjaar M. Kodde. C. Meerman. Getuig schrift practisch gedeelte: J. Din- gemanse. Metselen: Gediplomeerd: P. Ga- briëlse (pr.), A. Pieterse, J. v. Sluys A. de Ridder, A. Wielemaker. Ge tuigschrift practisch gedeelte: P. v. d. Swaluw. Bevorderd naar klasse 2: Timme ren IA: J. Antheunisse (pr.), C. Blaasse, C. Brouwer. W. Dunnes. C. Filius, J. Houmes (pr.), A. Kal- jouw, J. Meyers. J. Theune. J. de Lignie (pr.), L. v. Keulen, J. v. Leerzem, J. Wiltenburg (pr.). Niet bevorderd: 6: Timmeren I B: A. Dourleyn (pr.). H. Flipse (pr.), S. Hengst (pr.), A. Hovijn, D. Jansen, L. Jobse, L. v Keulen, B. de Laater, J. 'Liever.sc (pr.) H. Mallekoote, M. Meulbroek. M. de Nooyer J. Roose, J. Schets, F. Watt el. Niet bevorderd: 5. Electrotechniek: P. Barentsen, J. Brasser, R. Broeksma, M. Francke (pr.), P. Francke, J. Joosse, L. Ka- land (pr.), H. v. d. Linden, A. Lok ker. G. Mannaart, J. Minet, P. Osté, M. de Pree, J. Provoost, J. Reynier se, F. Sluis, L. de Vos, J. de Woes- teyne, H. v. d. Zouwen. Voorwaar delijk bevorderd: J. Hermans. H. de Rijke, C. Hill en A. Smaardijk. Niet bevorderd: 5. Bankwerken: H. v. Asperen, A. Brasser (pr.), A. Elants, S. Hille brand," A. Jobse (pr.), J. Kint, J. Kluyfhout, L. Kodde (pr.), C. Luyk J. Meulmeester, J. Meyers (pr.), J. de Nooyer, R. v. Opbergem. P. de Pagter. L. v. Peene (pr.). J. Pro voost, L. Roose.-L. Schink, A. Stroo A. v. d. Welle, P. Wiskerke. Voor waardelijk bevorderd A. Filius. Niet bevorderd: 4. Monteurs: R. v. Belzen, H. Boo- he, J. Burgs (pr.), J. Dingemanse, C. Dominicus (pr.), P. v. Eyzeren. Janse (pr.), G. v, d. Mast, A. Nijsse. H. de Hollander, A. Huyszoon. F. M. Onderdijk, M. Sturm. P. de Rij ke. J. Vos, A. Wagenaar, A. Wijk huis, J. v. d. Meyden. Voorwaar delijk bevorderd: L. Caron, H. v. d. Weele, H. Willeboordse, A. Willem- se, J. Wondergem. Niet bevorderd: 7. Schilderen: A. Bos, M. Dingeman se. j. de Groot (pr.). P. Koole. F. Pouwer, M. Reynhout. W. Roose (pr.), W. Spruyt, J. Sturm. J. Ver- hage, L. Verhage, A. Vlieger. Voor waardelijk bevorderd: A. Hoefkens. Niet bevorderd: 3. Metselen: J. Bassie, M. Catsman. M. Kasse, W. MtJnsbergen. H. Wiessner. Voorwaardelijk bevor derd: J. Boone, J. v. Sluys. Niet bevorderd: 1. „De Ruyterschool" te Vlissingen. De overgangsexamens. Geslaagd voor het overgansexa- men van de M.T.S. (afd. Werktuig- bouwk.): L. J. Carlier, H. P. Cij- souw. W. Daane, J. Dorsman. C. A. v. d. Eijk, D. C. Galle, L. C. Giljam, A. J. Haak, J. J. Huigh, P. Lieuwen, S. van der Meulen. A. W. ter Meulen. D. Moes, A. C. Mun ter, G. G. M. Speckens, J. de Vries, A A. M. de Waal. E. P. A. Wael- put, H, J. W. Wesselink. C. W. Wondergem. Niet bevorderd 4. Her examen 1. MACHINISTLEERLING. Geslaagd voor het overgangsexa men van de 2-jarige cursus voor Machinistleerling (getuigschrift B. M.): C. Adriaanse. N. Adriaanse, J. W. Appelman, J. B. H. Bekkènutte, F. v. d. Berg. P. J. Bemsen. P. de Bie, G. Braham, L. van Brakel, H. van Dam, W. van Dam, L. F. v. d. Ende, H. J. Fikkert, J. A. M, Gem- ke, R. Gravesteyn, J. Harders. P. J. v. d. Hell, S. Heijkoop, F. J. Hil- ligehekken, J. M. W. Hoebert, C. Hijmans, J. Inderwisch, B. Jansen, J. H. Jentink. J. H. de Jonge, H. Kamlade. J. van der Klok, F. Krab ben, A. de Kleijn, J. T. Knopper, A. H. Koelma, R. Koppenol, C. J. Krug, J. J. Labijt, C. van het Maal- pad, J. Meulenkamp, J. Moorman, H. Mulder, H. E. Mulder. J. G. A. Munter, Th. E. Mutsaers, K. Neij- meijer. P. Nieuwburg, L. E. Oppel, L. J. Pool, A. J. A. Riemens, W. E. Roelofsen, H. W. M. van Roy, L. Roest. Tj. v. d. Schaaf, W. F. See- gers, E. Scheidema, U. A. C. Schoemaker, A. C. van Spijk, *J. Straalman, C. Varekamp, W. F. Verhoeff, A. Vinke, H. van Vliet, J. Ph. F. Vóórhaar, A. J. v. d. Vorst, J. Vorenkamp. M. H. Vroon, D. F. v. d. Wateren, J. E. Wéidema, M. G. W. Wiessner, H. v. d. Wijngaard, H. Wynmaalen. Afgewezen: 9, Her examen: 3. RADIOTELEGRAFIST. Geslaagd voor het overgangsexa men van de cursus voor Radiotele grafist: J. F. J. van Beek, J. C. Brakenhoff, M. J. Bruys, A. v. d. Caay, J. C. de Coninck, H. van Doesum. A. van Donge, P. Faes, J. J. Flipse, C. J. Geldof, J. de Jonge, M. A. de Jonge, (voorwaar delijk). P. Jurcka, D. J. Kaljouw. J. B. Kieboom, (voorw.), L. M. J. Lauret, W. Th, Rombout, P. v. d. Slot G. P. Timmermans, (voorw.), Th. J. Visser. STUURMANSLEERLING. Geslaagd voor het overgangsexa men van de le naar de 2e klasse stuurmansleerling getuigschrift B. S.: P. M. J. v. d. Boom, J. A. B. Damman, H. Th. Giezen, A. Hee- res, E. J. Koesen, H J. L. Koster, A, Kranendonk, P. G. H. M. Küppers, B. H. van Oudvorst, J. A. de Rid der, M. Romijn, L. F. de Rijk, F. H. van Santwijk, J. M. H. Scheeren, F. de Vries, J. W. Vugts, (voorw.). A. d Waard. J. H. E. Witte, A. C. M. M. Wijnen, B. J. M. v. d. Zand, Herexamen: 1 Afgewezen: 2. Geslaagd voor het overgangsexa men van de le naar de 2e klasse stuurmansleerling getuigschrift A. S.: K. Bareman, (voorw.), J, C. v. d. Driest, J. A, M. Franssen, A. Janse, W. J. H. Janssen, F. G. J. Quite, J. Rijnsaardt, H. H, C. Roes- tenberg. A. J. Smits, H. D. Trimpe. J. Vlaander, B. W. P. van Vliet, J. C. Wiegman, A. Wielemaker, W. H. T. Wolfs. C. P. Brakman, H. G. C. Bruens, W. v. d. Hage, (voorw.), R. Kiviet, P. J. L. V. Laere. Afgewe- zen:2. DAGSCHOOL VÖOR NIJVERHEID. Vrijdagmiddag hadden in het schoolgebouw de bevorderin gen plaats aan de dagschool voor Nijverheid te Vlissingen. De volgende leerlingen werden bevorderd: Van 1ste naar de 2de klasse: Klasse IA: J. J. Belle, A. Boer, P. Buyse, A. W. v. Iren, J. Th. de Kam, J. J. Lako, D. Marijs, C. Poppe, J. Menheere, P. R. Schot, E. Sinke (L), J. B. Tax, P. J. Wanst, H. v. We zel, A. Wisse, C. Dey (L), G. Gerritsen (L), I. Zijta, I. A. Verschoor. Niet bevorderd 3 leerlingen. Klasse 1 B: M. Izeboud, J. G. Meerman, J. Simpelaar, A. de Ridder, N. Schroevers, I. Bakker (L), S. Kasse, A. Keersemeeckers, A. v. Noor den J. de Nooyer, L. C. Slooff, P. Ventevogel, J. Ventevogel, J. de Witte (L), A. F. Vreeke. Niet bevorderd 4 leerlingen. Van 2de naar de 3de klasse: J. v. d. Bosse, J. Broerse, J. L. v. Dullemen, C. Gerritse (L), J. C. v d. Grijp, P. Lous, A. Provoost, A. Schuit, J. Stroo (L), P. de Witte, D. A. Mar- ckelbach, A. Krol, L. P. Alme- kinders (L), A. de Buck, W. Dekker, A. v. Leuverden, D. Passenier, F. Landsman. Niet bevorderd 2 leerlingen. De (L) achter de namen be tekent met lof geslaagd. Dansverbod opgeheven De gemeenteraad van 's- Gravenpolder besloot met 4 tegen 3 stemmen tot opheffing van het dansverbod. De burge meester is nu bevoegd bij fees telijkheden dansvergunningen af te geven. WATERLEIDING-MIJ. „SCHOUWEN-DUIVELAND". De Waterleiding Maatschappij Schouw en-Duiveland" hield te Zierikzee een algemene vergade ring. Behandeld werd de Balans en Verlies- en Winstrekening. Na eni ge discussie, waarbij door voorzit- t< en directeur toelichting werd gegeven, werd deze Balans, alsme de de Winst- cn Verliesrekening,on veranderd vastgesteld. De heren W. G. Boet en W. v. d. Berg traden af als leden van de raad van Beheer. De heer Boot stelde zich niet herkiesbaar. De voorzitter dankte hem voor het vele werk in het belang der maat schappij verricht. In zijn plaats w?rd gekozen jhr. mr. J. Schuur- beque Boeije. De heer v. d. Berg werd herkozen. Met ingang van het kwartaal volgende op dat, waarin het bedrijf weer normaal fu >nneert. zuilen de tarieven met 25 worden verhoogd of zo veel minder als door de Prijcbe- heersing zal worden bepaald. On geveer April 1949 zal waarschijnlijk alles weer normaal functionneren. Voor het practijk-diploma boekhouden, van de Nederlandse Associatie voor practijk-examens slaagden de heren J. Teirlinck en I'204 km MIDDELKAMP DERDE Theo Middelkamp werd in een wegwedstrijd te Schoten (België) over een afstand derde achter D. Stroo uit Vlissingen. I Achhiel Burjsse en Kaepkens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 2