KAPPIE en het geheim van de aardlaag NIEUWS UIT ZEELAND Terugblik op Tour de France KLANKEN AETHER Hysterie ZUID-BEVELAND WALCHEREN NEDERLANDERS HADDEN PECH. Onrechtvaardig reglement. Campionissimo Gino Bartali heeft met grote voorsprong zijn tweede Tour de France gewon nen op 34-jarige leeftijd. Precies tien jaar geleden bracht hij deze monsterrace eveneens op zijn naam. De Italianen zullen hem onge twijfeld als een godheid vere ren, want de populariteit van deze renner is na Zondag nog wel iets gestegen. Bartali was in deze tour wer kelijk de grootmeester, vooral in de bergen, maar ook op het vlakke gedeelte verloor hij niet te veel tijd om zijn leidersplaats in de algemene klassering te verliezen. Hij was tevens de beste, die zich aan het slechte klimaat heeft aangepast. De Tour de France 1948 is wel een der zwaarste geweest sinds vele jaren. In regen en koude hebben de renners lange tijd hun kilometers moeten afleg gen en daarom mag elke man die deze Tour heeft uitgereden zich op de borst slaan. Favorieten als Robic (de win. naar van vorig jaar) en de jonge Belg Impanis, hebben niet aan de verwachtingen, welke van hen gekoesterd werden, voldaan. Daar staat tegenover, dat Briek Schotte voor België, vooral in de laatste tien etappes, de eer heeft gered met een fraaie twee de plaats. Indien deze Vlaamse renner van het begin af als kopman voor de Belgen was ge start, dan had de eindklassering er misschien nog wel anders uit gezien. Ook de Belg Lambrecht van de Internationale ploeg heeft verrast, evenals de Fransen La- pebie en Bobet. En onze Nederlanders? Zij hebben ongetwijfeld met zware tegenslagen te kampen gehad. Reeds spoedig verloren we Bak- EERSTE KAMER Wet inzake de zeevaartdiploma's verworpen. De Eerste Kamer heeft zich Dinsdag bezig gehouden met formele en huishoudelijke be zigheden. Alle benoemd ver klaarde leden werden toege laten, nieuwe afdelingen wer den gevormd. Verschillende commissies werden opnieuw samengesteld, het bleek, dat een der leden zjjn stem had uitgebracht op de heer Wei ter, die van deze Kamer geen deel uitmaakt. De Kamer nam met grote vrolijkheid kennis van deze vergissing. ZEEVAARTDIPLOMA'S Ten slotte kwam nog aan de orde het wetsontwerp tot wijziging van de wet van 2 Augustus 1935, houdende be palingen betrekking hebbende op de zeevaartdipïoma's. De bedoeling van dit ontwerp is het uitreiken van diploma's aan ongediplomeerden, die ge durende de laatste oorlog on der zeer moeilijke omstandig heden als kapitein, stuurman of machinist dienst hebben ge daan bij de koopvaardij. Kraayvanger (K.V.P.) maakte bezwaren, het ont werp ontneemt rechten van bevoegde krachten en geeft daartegen bevoegdheden aan onbevoegden zonder nodige ervaring. Minister Vos zette nader de noodzakelijkheid van de wijziging uiteen, welke is voorgesteld ten aanzien van de rangorde der diploma's zowel voor stuurlieden als machi nisten. De enige reden van deze wijziging is, dat voorko men dient te worden, dat van het ene op het andere diplo ma wordt overgesprongen. Het wetsontwerp weid hier na verworpen met 21 tegen 13 stemmen. leer en daarna de Zeeuwen Pauwels en Franken. Vooral voor beide laatstgenoemden was het spijtig, dat zy de dupe wer den van een o.i. onrechtvaardig reglement, dat zegt: Elke ren ner uit de course, die niet bin nen de vastgestelde tijd bin nenkomt en de renner die als laatste in het algemeen klasse ment staat genoteerd, worden uitgeschakeld. Frans Pauwels. die wij spraken na zijn thuis komst, heeft geweend, toen hij vernam dat de wet onverbidde lijk was. Tegenslag alleen was de oorzaak, dat hij zoveel ach terstand opliep. Want hy voel de zich zeker thuis in deze Tour. Het was werk, dat hij reeds meer had :daan. Drie dagen lang heeft ook de andere Zeeuw Franken zitten vechten om aan dit gevaar te ontkomen, maar ook over hem voltrok zich het vonnis. De Belg Stannecke Ockers had eveneens reglementair uit de strijd moeten worden genomen op een moment, dat hy met ziekte te kampen had en te laat binnenkwam. Maar de equipe leider van de Belgen sloeg eens met de vuist op tafel en Ockers mocht blijven. Joris van de Bergh, onze equipe-leider is een bezadigd man en niet iemand, die op tafel slaat. Misschien had dit trouwens nog niets geholpen, want Nederland is nog maar een derde rangs ploeg in deze Tour en de Belgen wil men niet graag missen. Ook hier zal de kleine man steeds de dupe blijven. Henk de Hoog, een moedige jongen, moest eveneens naar huis, maar evenals de anderen, verrdient hij een pluim voor zijn kranig werk. Vorig jaar kwam van de Bergh met een renner in Parijs aan. Nu waren het er twee: Jansen en de Ruiter, 2 knapen, die wij volgend jaar graag terugzien in deze monster race. Ook Ptu./els en Franken zullen ongetwijfeld een nieuwe kans krijgen. Zij allen zijn im mers geen weke kerels, die men in een dergelijke Tour niet gebruiken kan, maar on eindige doorzetters. Ook Henk de Hoog krygt ongetwijfeld een nieuwe kans. terwijl Bakker ons niet geschikt lijkt voor dit soort werk. Of we voldoende indruk heb ben gemaakt op de Fransen om volgend jaar met een volledige ploeg te starten, is nog zeer dubieus. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 27 Juli: Gruno v. Antw., Reiger v. Antw. Vlissingen vertrokken 27 Juli: Gruno n. Londen, Reiger n. Lon den. Gepasseerd naar Antwerpen: 27 Juli: Hazewind v. Opporto, Hada v. Gotenburg. Gepasseerd v. Antwerpen 27 Juli: Batavier n. zee, Heron n. zee. Marktberichten. VEILING WALCHEREN. 26 Juli 1948. Groenten: Andijvie 415. Dop erwten (stam) 25—30. Kroten 6 Postelein 48—54, Prei 22. Rabar ber 9—14, Uien 8—16. Zilveruien 25. Spinazie 7—31, Rode kool 5— 10, Savoye kool 1837, Spitskool 2830, Dubbele princessen 4072. Snijboon 48—20. Wagenaars 28—60. Saxa's 38—55, alles per kg. Bloemkool I 40—76. id. H 11—38, id. HI 4—16. Platsglaskomk. IA 17 —20. id. I 13—16, id. H 10—14, ld. Hl 7—11. Natuursla I 2—11. id. II 210. alles per stuk. Kroten 58. Peen 14—21. beiden per bos. Fruit: Druiven: Frankenthaler 209—222 per kg. Meloenen: Suiker 72105, Annanas 5595. Net 26 95. alles per stuk. Pruimen: Wash ington 7595, Eerley Larton 45 74, Czar pruim 6999, alles per kg. Appels: Perzikappel 2163, val 7 —30. beiden per kg. Peren: Ooms kinderen 5465 per kg. Diversen: Rode bessen 125125, Tomaten kas 1834. beiden per kg. Kas- pruimen 69. Kasperziken 947, beiden per stuk. Aardappelen: Grote 68.4, Bon ken 7.6—8.5. Drielingen 4.2—5.4. —36.8, alles per kg. VOETBAL Wereldkampioenschappen voetbal in 1954 in Zwitserland. Het F J.F.A.-congres neeft vruchteloos gedebatteerd over het systeem, dat bij de we reldkampioenschappen voetbal toegepast zal kunnen worden. De titelhouder Italië, ge steund door Zweden, wilde 't afvalsysteem toepassen, terwijl de Zuid-Amerikaanse landen een zodanig punten-systeem voor de „laatste vier" wilden zien ingevoerd, dat de finan ciële resultaten van het tour- nooi niet in gevaar komen. Er werd besloten de wereldkam pioenschappen voetbal in 1954 in Zwitserland te spelen en in 1958 de spelen door Zweden te laten organiseren. Woens dag kwam net congres weer bijeen. ROOZENBURG VRIJ ERNSTIG GEBLESSEERD Naar het A.N.P. verneemt, is de blessure van de midvoor van het Nederlandse elftal Roozenburg dermate ernstig, dat hij voorlopig uitgeschakeld is om te spelen, In dit verband zijn maatregelen getroffen, dat Appel, de midvoor van Sittard, Woensdag naar Londen vliegt om eventueel Zaterdag a.s. de midvoorplaats tegen Groot- Brittannië in te nemen. Met de verwondingen van van der Tuyn en van Krirjgh, die in de wedstrijd tegen Eire niet overdienstelijk debuteerde, liep het nogal los, zodat de kans groot is, dat zij Zaterdag tegen Groot-Brittannië zullen worden opgesteld. ATHLETIEK INTERLANDWEDSTRIJD TE ROTTERDAM. Op 11 Augustus zal te Rotter dam een athletiekwedstrijd ge houden worden tussen Nederland en een Zwitsers team. Wordt het Scheldewater bij Bergen op Zoom gereinigd? Het Scheldewater te Ber gen op Zoom wordt ernstig verontreinigd, doordat de ri olering van het Zuid Ooste lijk deel van de stad er in uitmondt, met als gevolg dat de Schelde ter plaatse als badwater onbruikbaar is. Daar het Scheldestrand gedurende de zomermaanden een ideale vervlijfplaats zou kunnen zijn voor West-Bra bant, heeft men zich reeds afgevraagd of niet het water zuiver kan worden gemaakt en gehouden. Het aanbrengen van zuiveringsinstallaties, 't verleggen van de uitlaat der riolering naar enkele kilome ters verder in zee, het aan leggen van een vloeiweide, wat mogelijk landwinning tot gevolg kan hebben en ande re mogelijkheden zijn reeds herhaaldelijk naar voren ge bracht. Aan het ingenieursbureau Bongaerts .te Den Haag is verzocht deze mogelijkheden onder de ogen te zien en 't gemeentebestuur daarover te rapportoren. Dit bureau heeft thans medegedeeld bereid te zijn de aangelegenheid in studie te nemen, terwijl de kosten van dit onderzoek 11.300 zullen bedragen. Wanneer de raad van Bergen op Zoom er toe besluiten kan dit bedrag daarvoor dis ponibel te stellen, kunnen dus mogelijk binnen afzien bare tijd voorstellen inzake de zuivering van het Schel destrand tegemoet wonden gezien. - Aan de Modevakschool E.N.S. A.I.D., te Utrecht, slaagde voor le rares-coupeuse mej. J. Flipse-Wis- se te Koudekerke. ZON EN MAAN Vrijdag 30 Juli. Zon: op 4 58, onder 20-34. Maan: op 23-48, onder 15-17- HET FEUILLETON TJeerd Adem* van de Prinsengracht 107 „Zei U niet, dat U dacht, dat een vrouw het gedaan had?" vroeg mevrouw Jaars- ma met overslaande stem. De rechter-commissaris. die juist de volgende zin van zijn toespraak in het hoofd had, keek verstoord op- „Ik sprak in het algemeen mevrouw", zei hii- „Ja, maar U achtte het toch waarschijnlijk, dat het een vrouw was en dan had ik toch maar liever, dat U het ronduit zei wie U op het oog had". Er was een grommend ge luid hoorbaar, dat uit de rich ting van de commissaris kwam, maar mr- Feenstra wierp hem een waarschu wende blik toe, en wendde zich met samengetrokken wenkbrouwen tot de oude dame. „Ik zou U beleefd willen verzoeken mii niet meer in de rede te vallen, mevrouw- Ik heb U gezegd", zei hii, de kring rondziende, „dat ik hmwat.... o ja, ik wees U er op, dat er in onze har ten, naast medelijden met het slachtoffer, plaats moet zijn voor het gevoel, dat wij de dader moeten opsporen en straffen. Dat is de taak aller eerst TtB politie «n jujtitle, dat is de onze en ik verzeker U, dat ze allesbehalve ge makkelijk is en dat, naast het gevoel, dat wii in het alge meen belang op een gegeven ogenblik moeten ingrijpen, altijd de vrees staat, dat wij ons kunnen vergissen"- „Van dat vergissen kan ik meespreken", zei de dokter stroef. „Inderdaad, mijnheer", zei de rechter-commissaris, „en ik geef U de verzekering, dat niemand dat meer betreurt dan ik- Ook de ambtenaren van politie en justitie ziin slechts mensen met menselij ke eigenschappen en tekort komingen en hoe moeilijker him taak is. des te groter is de kans, dat ook zy zich zul len vergissen. Maar de dader moet gevonden worden. Geen medelijden met de man, die een veelbelovend jong leven op zo gruwelijke wijze heeft afgesneden, geen medelijden met hem, die een liefhebben de familie een van haar dier baarste leden heeft ontroofd". „De Rat", fluisterde de commissaris tegen zijn buur man. Hii keek verwonderd naar de rechter-commissaris en bedacht, dat deze, toen hij substituut-officier was, iets dergelijks waarschijnlijk in een zaal vol in spanning ver kerende toehoorders had ver kondigd. „Dames en heren", vervolg de de heer Feenstra, „de om standigheden hebben er toe gedeid, dat wij tegenover een misdaad staan, welke wii psychologisch niet kunnen verklaren en voor welker op heldering ons vrijwel alle ge gevens ontbreken. Wij staren in de mist en het voik ik bedoel de maatschappij..-. hm.... ons aller veiligheid eist, dat wij de mens, die de ze afschuwelijke daad beging, zo spoedig mogelijk onscha delijk maken- Het is daarom dat wij U verzocht hebben hier bijeen te willen komen, omdat wü het voornemen hebben die ongelukkige avond te reconstrueren". De hoofdinspecteur streek zzich over het voorhoofd- „Commediant", dacht hy onwillekeurig, maar onmid- delijk maakte die gedachte plaats *voor een gevoel van bewondering- Die man won het vertrouwen van hen, die naar hem luisterden. Hij wek te de schijn alsof men nog volkomen in het duister tast te, hij moest zelfs een moor denaar de gedachte geven, dat hem op deze avond geen enkel gevaar dreigde. „Mijn verzoek", zo vervolg de de rechter-commissaris. „zal U dan ook niet zo vreemd in de oren klinken". „Zagt U maer, wat U ons wilt veurstallen", zei de heer Van Heerde. (Wordl vervolgd) 65. Nadat Kappie en de Maat een paar uren gewacht hadden, zagen ze Signor Rivaldi het rotspad afkomen met een zakje over zijn schouders. „Aaaah Signor Capitanol" riep hij, toen hij weer op de „Kraak" was. „Ik hier hebben een prachtvol geschenkencadeau voor U. Mijn hartklop breekt wanneer ik bedenk dat ik het Pampieto een kwartiert\jds spoediger gekocht dan U. Daarom geef ik U een aandenkingsher- innering aan het Pampieto-Eiland „Wel, daar ben ik blij mee!" zei Kap pie, terwijl hy in het zakje keek. „Dia manten! En geen klein beetje ook!" ,Nu wij zijn al teza men gelukkig,", zei Signor RivaldL „Nu jullie mij vaarzei- len naar die vliegwatertuig, want ik moet naar de stad wederkeren om mijn zomerkasteel te bestelkopen!" Zo voer de „Kraak" weer naar het watervliegtuig en even later steeg Sig nor Rivaldi op en in de verte stond Professor Larifix eenzaam en alleen hen na te zwaaien. EINDE Statenleden In raad van bestuur P.Z.EJW. UITBREIDING VAN AANTAL TOT ZEVEN. Het aanwijzen van vertegen woordigers der provincie Zee land op de algemene vergade ring van de P.Z.E.M. maakte on derwerp van beraadslaging uit in de afdelingsvergadering van de Provinciale Staten. Medegedeeld werd, dat de nu zittende leden van de Raad van Bestuur blijven zitten tot zij ontslagen worden. Een aanvul ling met 4 leden wordt voorge steld omdat de Raad nu min stens 16 leden moet tellen. En kele Statenleden zagen het aan tal van vier leden gaarne ge wijzigd in één persoon, maar noch G. S., noch vele andere leden vonden dit een goede op lossing om staken van stemmen of moeilijkheden te voorkomen. Om een oneven getal te bereiken bij stemming wilde een ander lid het aantal leden van 4 op 5 brengen en weer een ander vroeg „Waarom niet alle Staten leden als vertegenwoordigers? Ook was er een lid met bezwa ren tegen de binding van het mandaat, met name bij wyziging van de statuten. Daar G. S. vrezen voor de consequenties van vertegen woordiging door één of door al le Statenleden, hebben zij een oplossing gevonden, waarbij de vertegenwoordiging ter alge mene vergadering een zo ge trouw mogelijke afspiegeling geeft van het inzicht der Staten. Zij willen namelijk het gewo ne aantal der vertegenwoordi gers uitbreiden tot 7 en daarbij aan de Staten zelf overlaten, hoeveel aandelen ieder der af te vaardigen personen zal verte genwoordigen. Ovezande VERKEERSONGELUK. Te Ovezande gebeurde een verkeersongeval op de weg Ovezande's Heerenhoek. Een motorryder, komende uit de richting Ovezande, reed op een vrachtauto in van de molenaar de Baar uit Ovezande. De mo torrijder kwam zodanig te recht, dat hy met een been breuk in het ziekenhuis ,St. Joanna" te Goes moest worden opgenomen. Door de rykspoh- tie ter plaatse wordt een na der onderzoek ingesteld. VAN STEIGER GEVALLEN De heer J. Priem, metselaar te Ovezande, kwam bjj het werk aan de woning van F. J. Schuerman van de steiger 'te vallen. Hij liep enkele lich te kneuzingen op. WONINGBOUW De aan de Achterweg te Ovezande in aanbouw zijnde woningwetwoningen zyn thans zover gereed, dat verwacht kan worden dat deze begin September a.s. zullen kunnen worden betrokken. Hiermede is voor deze gemeente het woningprobleem voor het grootste gedeelte opgelost. Goes KRING-TENTOONSTELLIN Q VAN GEITEN TE GOES. Vrijdagmiddag werd te Goes een Kring-tentoonstelling gehouden geiten, georganiseerd door de Kring Zuid-Beveland van de Ver eniging ter verbetering van het Geitenras in Zeeland. Als juryleden traden op de he ren Ir. W. L. Harmsen adjunct rijks veeteeltconsulent en W. Sie- tema, secretaris van de Ned. Com missie voorde geitenfokkerij. Hoewel het aant- ingeschreven dieren groter had kunnen zijn. mag toch worden vastgesteld dat Zuid-Beveland een prima kern fokdieren bezit. Vooral de grote groep stamboek-geiten vormde een klasse edele en uniforme die ren. zoals zelden bijeengebracht wordt. De belangrijkste prijzen vielen te beurt aan: klasse niet geregistreer de lammeren: 1. J. de Kuyper, Wolfaartsdijk; 2 F. Minnaard. Kat- tendijke; 3 N. Smits, Nieuwdorp. Klasse geregistreerde lammeren: 1 Irma nr. 3485 van A. v. d. Vliet, Wolfaartsdijk: 2 Adri nr. 3488 van D. C. Hannewijk, Wolfaartsdijk: 3 Truus nr. 3502 van P. v. d. Vrie, Kapelle. 1 de klasse niet geregistreerde melkgeiten behaalde D. van Kleu nen Kattendijke met Flipje de eer ste prijs. De klasse geregistreerde melk geiten was slechts matig bezet en van matige kwaliteit. De twee die ren van de heer J. Ruyssen te Kattendijke waren echter zeer Klasse stamboekgeiten: 1 ^Bertha nr. 1189 van P. v. d. Vrie, Kapelle; 2 Maatje nr. 1172 van D. G. Hanne wijk te Wolfaartsdijk; 3 Nellie nr 1188 van P. v. d. Vrie, voornoemd; 4 Nellie nr. 1210 van C. W. Traas te Nieuwdorp: 5 Nellie nr. 1215 van M. Westdorp te Kattendijke. van P. v. d. Vrie een buitengewoon goede gelt en reserve-kampioene de gelt K003 nr. 1139 van Joh. Ruyssen. Van de familie-groepen werd de eerste prijs behaald door P. v. d. Vrie, de tweede door A. v. d. Vliet. In de verenigings-groepen be haalde de geitenfokverenjgtng Nieuwdorp de eerste en die te Wolfaartsdijk de tweede prijs. Waarde CONCERT. Zaterdagavond gaf de muziekver eniging „Vooruit" te Waarde een concert. Het concert was zeer goed; alleen de belangstelling liet te wen sen over. Yerseke CONCERT. Zaterdagavond gaf de mu ziekvereniging „Mozart" een concert op de Paardenmarkt te Yerseke onder leiding van de heer P. Huysse. De num mers werden goed uitgevoerd. Kapelle. WEDVLUCHT. De Postduivenhoudersverenlging „Oost Wer' Thuis Best", te Kapel le, organiseerde een wedvlucht uit Neufvilles. Hieronder volgen de uitslagen met jonge duiven: 1, 3, 4, 6. 9, 10, 15 en 16 P. Schrijver, 2 A. van Driel, 5. 7 P. de Leeuw. 8, 18, 20 M. Gijzel, 11, 12. 14 A. Blok, 13, 19 P. Bruinzeel. 17. 21 P. BuUer, 22 J. Mol, 23 C. Wisse. 24 J. Hensdijk. 25, 26 M. Eversdijk. 27 P. Glas. Uitslag met Oude Duiven: 1, 2, 3, 4 P. Schrijver, 5 J. Mol. Wemeldinge. ONGEVAL Dinsdagavond reden in de Dorpsstraat te Wemeldinge twee motorrijders op elkaar. Het ongeval gebeurde bij het kruispunt N. Achterweg- Z. Achterweg. De motorrij der P.P. werd ernstig aan de benen gewond. Hy werd naar het ziekenhuis in Goes over gebracht. Zijn motor was zwaar beschadigd De andere motorrijder H. 'liep slechts lichte ontvellingen op. Nnord-Beveland WEDVLUCHT. Zaterdag 24 Juli hield de Noord- Bevelandse Postduivenhoudersver- eniging „De Blauwe Doffer" een wedvlucht met Jonge duiven uit Roermond. De uitslag was 1, 2, 14 en 20 H. C. Noordhoek, Kats; 3, 4. 15 en 18 J. Sturm. Coljjnsplaat; 5 L. de Fouw, Kortgene; 6, 7. 10, 12 en 13 P. Verburg. Kortgene: 8 en 19 Z. v. d. Houten, Coljjnsplaat; 9 en 11 Z. v. Damme. Kortgene; 16 en 17 P. A Platschorre. Kats. Kortgene ORANJEVERENIGING VERGADERDE. Vrijdag hield de Oranjever eniging te Kortgene een ver gadering in hotel „De Koren beurs". De vergadering stond onder voorzitterschap xan de heer J. de Looff. Er werd een nieuw bestuur gekozen, nl. de heren J. C. Hoek, D. Rooden- burg, A. van Boven. J. de Looff, ds. Versteeg, A. Welle- man, C. Moerman, J. de Regt, J. Engelvaart. Dit bestuur werd opgedra gen de festiviteiten op 1 Au gustus a.s. te organiseren. Het dagelijks bestuur werd als volgt samengesteld: Voorzitter: J„ C. Hoek; vlce- voorzitter: J. de Looff; Secre taris: D. Roodenburg; Pen ningmeester: A. van Boven. Middelburg DAMCONCERT. Evenals vorig jaar zal het Middelburgs Muziekkorps weer een zomerconcert op de Dam geven, in de geest van de vroe gere Abdij concerten. Deze uit voering is bepaald op Zondag 15 Augustus van 8—9 uur v.m. Het is nog niet zeker of het Middel burgs Mannenkoor ook dit jaar weer zijn medewerking zal ver lenen. AMTS JUBILEUM. Vrijdag a.s. zal de heer J. H. Keizer te Middelburg, zijn 25- jarig ambtsjubileum in dienst der sociale verzekering herden ken. Tot 1 October 1941, was hij werkzaam bij de Raad van Arbeid te Groningen, sindsdien by de Raad van Arbeid te Mid delburg. Vlissingen ACCORDEONCONCERT. De accordeonvereniging „Crescendo" te Vlissingen, geeft een populair concert in 't Bellamypark o.l.v. M. P. Vente- vogel, op Donderdagavond 29 Juli. Domburg INTERLAND WEDSTRIJD Op het sportterrein te Dom burg werd Zaterdagavond een Interland wedstrijd gespeeld. De korfbalclub „Swift" uit Middelburg speelde er tegen „Ganda" uit Gent. De op brengst kwam ten goede aan de NIWIN. In aanmerking ;enomen de feestelijkheden el- ers, was de belangstelling be vredigend. De uitslag van de zeer vriendschappelijke strijd was 42 in het voordeel van Swift. Arnemuiden SCHOOLKINDEREN O? STAP. Zaterdagmiddag kwam te Arnemuiden de 7de klas van de openbare school, terug van het uitstapje uit Amsterdam. Een groot aantal ouders stond de bus op te wachten om de kinderen te verwelkomen. Het verblijf te Amsterdam bij de tijdelijke pleegouders was buitengewoon prettig, de verzorging uitste kend. Onder deskundige leiding werden wandelingen door de stad en tochten per tram en boot Vlissingen gemaakt Een en ander werd Terneuzen op de film vastgelegd, zodat de Hansweert kinderen nog van deze reis kun- Zierikzee nen nagenieten. De avond voor de terugreis werd aan de Arne- muidse kinderen een afscheids feest aangeboden. Ook de jeugdige Amster dammertjes, die hier een week van hun vacantie doorbrachten, genoten. Een wandeling met bezoek aan de boerderij van de heer Polderdijk te N.- en St. Joosland was een attractie voor deze stadskinderen, evenzo de wandeling langs de zeedyk met schorren in de richting Veere. In Veere werd een boottocht ge maakt met ARM 7, hetgeen bui tengewoon in de smaak vieL Zaterdags, de dag van vertrek werd hun een afscheid aangebo den. Hierbij sprak de heer Bliek, voorz. der commissie, woorden van afscheid. Ook de leider, de heer Visser uit Am sterdam, sprak enkele woorden Meliskerke: Maandag 16 Augustus van 10 12 en van 1315 uur. Zelf verzor gers en Niet-Zelfverzorgers. Westkapelle: Woensdag 18 Augustus Zelfver- zorgers. Donderdag 19 Augustus Niet-Zelfverzorgers. Uitreikings- uren van 10—12 en van 1316 uur. Uitreiking van Bonkaarten in de week van 2 t.m. 7 Aug. 1948. Maandag te Yerseke, niet-zelf- zorgers O tan. R. Dinsdag te Hansweert, nlet-zelf- verzorgers T t.m. Z. Woensdag te Krulningen, niet- zelfverzorgers G t.m. R. Donderdag te Krabbendijke, niet- zelfverzorgers A t.m. H. Vrijdag te Yerseke, niet-zelfver- gers S t.m. O. Zitting reizend ambtenaar. Op Maandag 2 Augustus wordt door de reizend ambtenaar geen zitting gehouden te Yerseke. Amsterdamse beurs 27 Juli. 28 Juli. N.I. Hand. B 122% 124 Ned Hand. Mij. 158% 157% A.K.U. 170% 170% Calvé 193% 194 Unilever 295% 296%' Kon. Petr. 337% 337% Fokker 171 160% Amst. Rubber 160% 160% H.A Lijn 197 197 Scheepv. Unie 182% 182 H.V.A. 222 222 Deli Mfl. Ned.'48(3% 100% 100%" Ned (dollar '47) 102% 102% Ned. N.W.S. 81 81 Grootboek '46 98 98 Nu de laatste hindemissen voor de vorming van een nieuw kabi net schijnen te zijn overwonnen, ziet men ter beurze met belangstel ling de nieuwe mlnisterltjst tege moet. Vooruitlopend op de mogelijkheid dat geen essentiële wijzigingen te verwachten zijn. lag de Nederland se staatsschuld algemeen iets zwaarder, hoewel zich geen grote wijzigingen voordeden. Grootboek 1946 bleef onveranderd op 98 gld. en de binnenlandse dollarlening noteerde 102. Op de aandelenmarkt viel te constateren, dat het koers- peil zich ondanks de geringe om vang van zaken goed wist te hand haven en de markt behoorlijk rug- gegraat toonde. Het feit dat de bil- jettencirculatie de 3 milliard gul den heeft benaderd, maakte geen indruk meer. Er heerste een apa- tische stemming en het viel mee, dat Woensdag nog voor bijna 1 mil- lioen 150 duizeng gulden nominaal aandelen is omgezet, waarvan we derom een behoorlijke post in pre ferente aandelen Herstelbank. Officiële Publicaties UITREIKING BONKAARTEN 10e EN 11e PERIODE 1948. De Directeur van de Distributie- kring WALCHEREN maakt be kend dat de uitreiking van boven vermelde bonkaarten in de onder staande gemeenten als volgt zal geschieden Koudekerke: Maandag 2 Aug. Zelfverzorgers. Dinsdag 3 Aug. Niet-Zelfverzor gers. Letter A t.m. K. Woensdag 4 Aug. Niet-Zelfverzorgers. Letter L t.m. Z. Uitreikingsuren van 9—12 en 13.3016 uur. Ritthem: Donderdag 5 Aug. van 9.30—12 en van 13.30—15.30 uur. Zelfver zorgers en Noet-Zelfverzorgers. Biggekerke: Donderdag 5 Augustus van 9.30 —12 en van 13.30—15.30 uur. Zelf verzorgers en Niet-Zelfverzorgers. Zoutelande: Vrijdag 6 Augustus van 9.30—12 en van 1315.30 uur. Zelfverzor- zorgers en Niet-Zelfverzorgers. Uitgereikt wordt in het gebouw .De Ark". Souburg: Maandag 9 Augustus Zelfverzor gers. Dinsdag 10 Augustus Niet- Zelfverzorgers, Letter A t.m. D; Woensdag 11 Augustus Niet-Zelf verzorgers, Letter E t.m. J; Don derdag 12 Augustus, Niet-Zelfver zorgers K t.m. R; Vrijdag 13 Au gustus, Niet-Zelfverzorgers S Lm. Z. Uitreikingsuren van 9.30—12 en van 13—15.30 uur. VRIJDAG. Eduard van Beinum dirigeert het Concertgebouw-orkest. Als solist treedt op in het Cello-con cert van Dvorak de cellist Tibor de Machula (H. I 20.15). Stoffel van Viegen bespeelt "t Utrechtse Domorgel. Hy voert werken uit van Böhm, Pachelbel, Bach en Vlcme. (H. I 21.35). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 8.30 Ochtendconcert. 9 Het kinderkoor „Bel Canto" zingt liederen van Catharlna van Rennes; 9.55 Quin tet in b opus 115, Brahms; 11.30 Vioolrecital door Jan Hoeben a. d. vleugel Marinus Voorberg; 13 Nws.; 14.20 Van oude bn nieuwe schrij vers; 15.05 Boston Symphonie Or kest o.l.v. Serge Koussevitzky; 16.20 André Kostelanetz en zijn or kest; 17.15 Janny v. ./ering, clave- cimbel; 18 Olympische Spelen; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.15 Sprankelende klanken van Ameland; 20 Nieuws; 20.15 Het Concertgebouworkest o.l. v. Eduard van Beinum; 21.35 Or gelconcert in de Domkerk te Utrecht door Stoffel van Viegen; 22.15 Harry van Os. bariton en het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Fe lix de Nobel; 23 Nieuws. Hilversum H: 7 en 8 Nws.; 8.18 Opera-programma; 9.35 Berlijn* Staatsopera -orkest o.l.v. Fritz Leh- mann; 10.45 Alex van Amerongen. piano-Sonate ln Bes gr. t. opus 22. Beethoven; 11M Licht orkestcon cert; 12 Frans Operette Concert; 13 Nieuws: 13.45 Gerard HÜsch, banton, zingt liederen van Hugo Wolf; 14.20 Het Omroepkameror- kest o.l.v. André Rleu; 15.20 Opge wekt middagconcert; 16 Enzo de Muro Lomanto en Jeannette Mac- Donald zingen met orkest; 17 Film land; 18 Nieuws; 19 Denk om de bocht; 20 Nieuws; 20.06 Duo Nap Klijn en Alice Heksch; 21 Men vraagten wij draalen; 21.50 Op vleug'len van muziek; 22 Buiten lands weekoverzicht: 23 Nieuws; 23.15—24 Symphonlsch concert. Hoog Water U.+NAP iL-f NAP 7.58 1.47 8.21 1.69 7.58 1.94 9.08 1.26 20.18 1.39 20.41 1.60 20.10 1.66 21.23 1.12 Laag Water u.—NAP u.—NAP 1.44 1.6 2.16 1.86 1.81 2.27 2JT 1.49 13.59 1.33 14.30 1.55 14.00 1.86 15.04 U6

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3