PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Conferentie der Grote Vier op komst H. M. de Koningin bezoekt Zeeuwsch-Vlaanderen Truman luidt de alarmklok D£ BILT Interim-regering voor Ned. Indië Over het gehele probleem Duitsland Textielzwendel in heel Nederland. Deze week geen nieuwe vleesbonnen. Treffende plechtigheid op de wallen van Sluis Geeo teelt van zaadbieten en wintergerst in Zeeland VOORSPELT 191e Jaargang - No.175 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg. Drukkerij Fa. F. van de Velde Jr. Vlissingen. blad verschijnt dagelijks. Christelijke feestdagen. Woensdag 28 Juli 1948 ABONNEMENTSPRIJS: 30 ct. per week; 1 3.75 per kwartaal; franco per post t 4,— per kwartaal. Losse nummers 10 cent. ADVERTENTIEPRIJS12 ct per Als~cm"n WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN ^".'SSS Bureaux te Vlissingen: Vlamingstr. 16-18-20 (tijd.) teL 10 en 51 - Middelburg: LondenseKaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55. tel. 2475 (b.g.g.2228) - Oostburg: Pr Mauritsstr 12. tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr 2 - Zlerlkzee: N. Bogerdstr G 160. tel. 26 Officieel is medegedeeld, dat door Groot-Brittannië, de Ver. Staten en Frankrijk contact zal worden opgenomen met de Sowjet Russische regering teneinde besprekingen tussen de vier mogendheden betreffende de Duitse kwestie in haar geheel voor te bereiden. In de Sowjet Russische bla den van Dinsdag werd met nadruk verklaard, dat de Ber- lijnse crisis niet te wijten was aan de Sowjet-regering. De waarnemers te Moskou twijfelen er niet aan, dat de Sowiets een Westerse stap tot het opnieuw bijeen roepen van de raad der ministers van Buitenlandse Zaken van de grote vier gunstig zouden op nemen. De Sowjetpers besteedde .ver der veel aandacht aan de rede van Henry Wallace te Phila delphia, waarin hij verklaarde, dat, wanneer wijlen president Roosevelt nog op het Witte Huis zetelde, er geen Berlijnse crisis geweest zou zijn De bladen sluiten zich aan bij zijn pleidooi voor besprekingen over de fundamentele kwes ties om tot vrede te kunnen komen. DE SOWJETS Men verwacht, dat bij even tuele viermogendhedenbespre- kingen de Sowjets heftige cri- tiek zullen leveren op de voor stellen der Westerse mogend heden voor een West-Duitse regering te Frankfort en zul len verklaren, dat voortzetting van de viermogendhedencon- tróle over Berlijn afhangt van het opgeven door de Wester se mogendheden van hun plan voor een regering te Frank fort. DE WEST-DUITSE STAAT (Vian de correspondent van het A.N.P.) De West-Duitse ministerpresidenten hebben thans hun volle medewerking toegezegd aan de verwezenlij king van het geallieerde plan tot het stichten van een West- Duitse staat. De verwarring en de zwakte die het politieke leven van West-Duitsland in de afgelo pen weken hebben geken merkt, geven echter alleszins reden voor de verwachting, dat alles ook verder niet zo vlot van stapel zal lopen als de Westelijke geallieerden het zouden wensen. De bemoeiingen der bezet- Meerderheid voor Marie. De Franse premier, André Marie, heeft de goedkeuring van .het parlement voor zijn nieuwe kabinet verkregen. De stemverhouding was 357 tegen 197. De premier verzocht de af gevaardigden een communis, tisch voorstel voor een alge meen debat over de politiek en samenstelling van de nieuwe regering te verwerpen. Hij verklaarde dat deze verwer ping zou dienen als een be. wijs van vertrouwen in de nieuwe coalitie. Hij deelde voorts mede, dat de ministerraad een lijst zou opstellen van problemen, die het eerst door de regering zul len worden aangevat. Belgische Katholieken drijven door in Koningskwestie. Het besluit van de Katho. lieke fracties van Kamer en Se naat van Dinsdagmiddag bij het parlement een tekst in te dienen tot het houden van een volksraadpleging inzake de terugkeer van koning Leopold naar België, zal waarschijnlijk vérstrekkende gevolgen heb ben. De Belgische socialistische partij heeft bij monde van haar leiders reeds verscheidene ma. len tot uitdrukking gebracht, dat zij een plebisciet strijdig met de Belgische grondwet acht. Naar het zich laat aanzien zal het in behandeling bren gen van het voorstel tot heti houden van een volksraadple ging in Kamer en Senaat waarschijnlijk leiden tot een regeringscrisis. De thans meer dan een jaar durende Katho. liek-socialistische coalitie zou dan vervangen worden door een Katholiek-liberale rege. ring, die een volksraadpleging, in de geest, zoals deze door koning Leopold wordt ge wenst, in werkelijkheid kan omzetten. Togliatti genezende. Een Dinsdagavond door de geneesheren van Palmiro Tog liatti, de leider der Italiaanse communistische partij, uitgege ven bulletin meldt, dat de pa tiënt aan de beterhand is en weldra uit het ziekenhuis' zal worden ontslagen. ting, om het volk een nieuwe geest by te brengen, worden als mislukt beschouwd. Het antisemitisme leeft ondanks het feit, dat er practisch geen Joden zijn. Van dankbaarheid jegens de geallieerde hulp is nauwelijks een spoor te ont dekken, Verontrustend wordt het geacht, dait de zwaarte kracht van „de kleine P.G." de voormalige nazi haar stempel drukt op de politieke lijn van de beide grot© massa partijen. De kleine PG's vor men de massa der kiezers. „Zij beslisen niet, maar zij ge ven de doorslag: op de duur kan niemand tegen hun men taliteit in regeren", zo schreef de „Frankfurter Rundschau" dezer dagen. Onder dit 'politiek gesternte begint West-Duitsland aan de opbouw van een staat, waar van het hoopt, dat hij een zo danige aantrekkingskracht kan uitoefenen, dat het door de Russen beheerste Oosten er door geïmponeerd wordt. Arrestaties in verscheidene plaatsen. De Haarlemse economische recherche is reeds weken op het oorlogspad om 'n wijdver takte handel in valse textiel punten onschadelijk te maken. Men heeft nu in samenwerking met rechercheurs in andere plaatsen verschillende van deze takken kunen afsnijden, in totaal zijn thans ongeveer 100.000 valse textielpunten in beslag genomen, terwijl een twintigtal personen is gear resteerd als verdacht van im- Sorteren en verhandelen van eze bonnen. Arrestaties en inbeslagne mingen werden verricht in Amersfoort, Harderwijk, den Haag, Axel, Zaandam, Mid delburg en Amsterdam, waar bij echter nog steeds niet dui delijk is geworden waar de punten hun oorsprong vonden, vermoedelijk ligt de bron in het buitenland. Thans zijn echter wel de belangrijkste tussenhandelaren, die de klei ne winkeliers van hun prac- tijken slachtoffer doen worden, achterhaald. De Haarlemse recherche heeft al deze zaken ter behandeling gekregen, doordat de vervalsing op het Haarlemse distributiekantoor werd ontdekt. Vijf doden bij busongeval in Zwitserland. Dinsdagavond heeft zich op de weg van Biasca naar Faido (Zwitserland) een ongeval voorgedaan, waardoor vijf per sonen gedood en verscheidene zwaar gewond werden. Een Bel gische autobus met eer» 15-tal Moordaanslag te Zutfen. DADER VOORTVLUCHTIG Te Zutfen heeft de verzeke ringsagent v. 't H, de echtge note van <lo polishouder T. tijdens een bezoek onverwachts enige slagen op het hoofd toegebracht. Een worsteling volgde, waarbij de man poog de mevrouw T. te worgen. Zy wist evenwel het huis uit te komen, waarop de verzeke ringsagent het hazenpad koos. Van 't H, had mevrouw T. verzocht een kwitantie te te kenen zonder echter geld ter beschikking te stellen. Zij weigerde, waarop de verzeke ringsagent verzocht zijn han den te mogen wassen. Me vrouw T. ging hem voor naar de keuken, waarna de moord aanslag geschiedde. De toestand van mevrouw T. is niet verontrustend. De da der is nog voortvluchtig. Maar wel iels meer kaas. Tengevolge van tijdelijke moeilijkheden by de vleesvoor ziening, In hoofdzaak veroor zaakt door weinig aanbod van slachtkoeien op de binnenlandse markt en enige vertraging in de import van vlees, heeft het ministerie van landbouw, visse rij en voedselvoorziening de geldigheidsduur van de lopende vleesbonnen met een week ver lengd nl. tot en met 7 Augus tus 1948. De nieuwe vleesbon nen, die deze week zouden kunnen worden verwacht, zul len per 7 Augustus, dus een week later, worden aangewe zen, terwijl de geldigheidsduur van deze bonnen nog nader zal worden bepaald. In verband met deze vermin dering van het vleesrantsoen zal het kaasrantsoen, dat op de nieuwe bon van deze week verkrijgbaar zal worden ge steld, met 50 gram worden verhoogd. De verhoging van het kaasrantsoen zal voor kleine kinderen (DE-groep) 25 gram bedragen. ONDER INDONESISCHE LEIDING. De Bandoengse resolutie. Donderdag is de tekst van de Bandoengse resolutie, welke is gedateerd 15 Juli, vrijgege ven. Het document formuleert, na een inleding, de wensen van de conferentie van Ban doeng als volgt: Instelling van een federale interim-regering op korte ter mijn is noodzakelijk. Deze federale interim-rege ring dient de voorloopster te zijn van de regering der sou- vereine Ver. Staten van Indo nesië. Derhalve dient deze federale interim-regering te bestaan uit Indonesiërs. HOGE COMMISSARIS. in Indonesië i Hoge Commissa- Er dient Nederlandse ris te zijn. Gedurende de interim-perio de dienen er de volgende or ganen te zijn: a. een regering bestaande uit een directorium, b. hoofden van departemen ten, genaamd secretarissen van staat; c. een federale raad; d. een vertegenwoordigend li chaam. Het directorium dient te be staan uit Indonesiërs ten ge tale van tenminste drie. De federale raad dient te bestaan uit de hoofden der re geringen c.q. hoofden van de besturen der deelgebieden, met inbegrip van de adviesraad voor Zuid-Sumatra, dan wel hunne vertegenwoordigers. De afvaardiging voor het vertegenwoordigende lichaam dient door de deelgebieden zelf te worden geregeld met in achtneming van het beginsel, dat de aanwijzing dezer afvaar diging zoveel mogelijk langs democratische weg geschiedt. De vertegenwoordiging der minderheden in het vertegen woordigende lichaam dient te worden geregeld door de fede rale interim-regering. x Het directorium voert het Britse en Belgische toeristen bewind met dien verstande, stortte vermoedelijk ten gevolge dat ten aanzien van met name van een defect aan de remmen to noemen onderwerpen, als in een bocht een veertigtal me- b.v. die, welke de staatsbouw ter naar beneden. der federatie betreffen, over eenstemming met de federale raad dient te worden voorge schreven. Onder „bewind" wor den mede begrepen de voorbe reiding ener constituante, de vorming van federale strijd krachten, de voorbereiding van een buitenlandse dienst alsmede het voeren van onder handelingen over de vorming der souvereine Ver. Staten van Indonesië. CONTACT-LICHAMEN. Er zullen Indonesische-Ne- derlandse contactlichamen wor den ingesteld, welker samen werking zal geschieden op ba sis van pariteit. Deze contact lichamen zullen in elk geval worden ingesteld voor de de fensie voor de buitenlandse betrekkingen alsmede voor de financiële aangelegenheden. CONCLUSIES. Aan de resolutie waren twee conclusies verbonden: a. De vertegenwoordigingen van Bandjar, Oost-Indonesië, Zuid-Oost-Bomeo, Oost-Bomeo, Madoera en Pasoendan menen, dat de tot standkoming der Ver. Staten van Indonesië op 1 Januari 1949 haar beslag moet hebben verkregen; b. De vertegenwoordigingen der ove rige deelgebieden, te weten Banka, Billiton, Dajak Besar, West-Borneo, Riouw, Zuid-Su- matra en Oost-Sumatra blij ven vasthouden aan vorenge noemde datum als richtlijn en zullen slechts in verschuiving daarvan berusten om redenen van practische onuitvoerbaar heid. DEPUTATIE NAAR NEDERLAND. Binnen enkele dagen zal een deputatie uit de onderteke naars van de Bandoengse re solutie naar Nederland ver trekken voor overleg met de commissie der „negen man nen". Deze deputatie zal waar schijnlijk worden geleid door Anak Agoeng, de minister-pre-' sident van Oost-Indonesië. Te zelfder tijd zal er een deputa tie naar Djocja gaan om daar de resolutie te overhandigen. Eerbied en dankbaarheid jegens onze Vorstin De tocht van H. M. de Koningin door Zeeüwsch-Vlaan deren is een ware zegetocht geworden. De bevolking heeft weer op ondubbelzinnige wtyze blyk gegeven van haar hechte oranjeliefde; de verbondenheid tussen dynas tie en volk is in Zeeuwsch-Vlaanderen op overtuigende wyze tot uiting gekomen. Als er ooit een „Oranje- zonnetje" heeft geschenen, is het \yel deze Dinsdag geweest. Het was stralend weer. De wallen van het geteisterde Sluis, waar de plech tige overdracht van de nieuwe beplanting aan H. M. de Koningin geschiedde, waren zon-overgoten. Het was feest op deze oude historische plaats. De jeugd vftn Neder land toonde hier het niet alleen bij schone woorden te laten, doch daadwerkelijk mede te helpen by de opbouw van het geteisterde Zeeland. Daar stonden ze, de Neder landse studenten, temidden van het werk door hen ver richt Zy hadden geploeterd en gesjouwd in de modder- Soel," waarin de regen de wallen had herschapen, zy had- en aangepakt om Sluis een nieuw plantsoen te geven. Nu was het dan zover, dat zy het resultaat van hun werk aan de Landsvrouwe kouden overdragen. Er heerste 's morgens een zenuwachtige drukte. Tussen de ruïnes van het eertijds zo mooie stadje wapperden vrolijke vlaggen en waren nagenoeg alle mensen met oranje getooid. Van heinde en ver stroomden de bezoe kers naar Sluis en naarmate het tijdstip naderde, dat H. M. te Sluis zou arriveren, nam de drukte toe. Er waren ook een groot aantal Belgi sche gasten, die de gelegen heid, om de ook in België zo geliefde vorstin van dicht- by te zien, niet ongebruikt wilden laten. En dan de stu denten, die bij clubjes tege lijk in Sluis aankwamen, de heren in rok, de dames in new look. Zy beheersten het stadsbeeld en brachten spoe dig de juiste stemming door ongedwongen vrolijkheid. Om half elf vertrok H. M. de Koningin per speciale trein van Scheveningen. Zij arriveerde om kwart over twee te Vlissingen, waar zich op het perron te harer be groeting bevonden de Com missaris der Koningin in Zee land, jhr. mr, A. F C. de Casembroot, de burgemees ter van Vlissingen, mr. B. Kolff, de drie wethouders, de heren L. P. van Oorschot, M A. van Popering en W. Poppe, de gemeente-secreta ris de heer A. de Beyl* de commissaris van politie, de heer R. van der Mark, ma joor van Helden van de Ryks- Êolitie en de stationschef, de eer Van Woudenberg. Een dochtertje van wethouder Poppe bood H. M. de Konin gin een fraai bouquet oranje rozen aan. Bij de wachtkamers en ook buiten het station langs de weg naar de ponton, hadden zich enige honderden Vlis- singers opgesteld, die de Ko ningin hartelijk toejuichten. Aan de ponton lag ge meerd de „Prins Willem I" van de Prov. Stoombootdien sten, welke juist is gereed gekomen van een volledige revisie. De Koningin werd aan boord begroet door de directeur van de Prov Stoom bootdiensten, de heer G. J. de Jonge. Direct nadat H. M. zich aan boord had begeven, wer den de kabels los gemaakt en voer de „Prins Willem F snel de haven uit. Van het bovendek wuifde H. M. naar Program voorgesteld tegen nieuwe depressie. Opnieuw voorstel tot bouwverbod door G.S. De afdelingen van de Pro- vincitle Staten van Zeeland hebben hun mening gegeven over het voorstel van G. S. tot vaststelling van een ver ordening op de verbouw van suikerbieten, voederbieten en kroten voor zaadwinning als mede van wintergerst in Zee land. Enkele leden konden zich niet verenigen met een teelt verbod voor wintergerst- Vol gens wetenschappelijke on derzoekingen ziin de soorten hiervan resistenter tegen roest dan de zomergerstsoor- ten. Ook blijft de mogelijk heid bestaan wintergerst na 1 Januari van het oogstjaar uit te zaaien, de z-g. Maartse gerst Hier is toch ook kans op roestontwikkeling aanwe zig. G- S- antwoordden hierop dat een aantal personen toe zicht moet houden op het be gaan van overtredingen. Bij de Stichting voor de Band- bouw kwam 'steeds het teelt verbod van wintergerst weer naar voren en toen in de vo rige Statenvergadering de verordening was teruggeno men, is er een storm van ver ontwaardiging opgegaan. In Tholen is als gevolg van dc terugname een gemeentelijke verordening in het leven ge roepen, die later door de Kroon is vernietigd, hetgeen ook weer grote verontwaar diging verwekte. Nadat ge bleken was, dat de minister van Landbouw er geen over wegende bezwaren tegen had, hebben G- S- de verordening opnieuw aan de orde gesteld- In Zeeland is in de afgelo pen drie jaar geen winter gerst meer verbouwd, een be wijs, dat de landbouwers aan 'deze teelt grote bezwaren verbonden achten. Dit is ook de reden, dat een Statenlid tegen het teeltverbod is- G. S. menen echter, dat het nood zakelijk is op dit punt orde ning te brengen- ZIEKTEBESTRIJDING Tenslotte werd er op gewe zen, dat alles in het werk ge steld moet worden om ziek ten te voorkomen en te bestrijden ten einde te komen tot verlaging der productie kosten. Op dit punt begrijpt de verbouwer vaak zijn eigen belang niet. Een lid wees op de moge lijke oorzaken van de verge- lingsziekte. Het is helemaal niet zeker, dat deze door bladluis wordt veroorzaakt. Weliswaar worden zaadteelt- bedrijven enigszins vrijge steld, doch er zijn voor de teelt van stekbieten vele ha- nodig- Door het verbod is het voor de telers niet meer mo gelijk hun bedrijf uit te oe fenen, waardoor zij gedwon gen worden buiten Zeeland stekbieten te telen. Dit lid verwonderde zich erover dat geen verbod wordt gesteld voor de teelt van spinazie- zaad, terwijl toch op dit ge was dezelfde bladluis voor komt als op de stekbieten. G. S- antwoordden, dat daar blijkbaar geen behoefte aan bestaat en merkten voorts op, dat verbouw van winter gerst na 1 Januari van het oogstjaar practisch niet meer voorkomt. Op 15 Augustus zal het 50 jaar geleden zijn, dat dokter A. J. Bra- bers zijn praktijk als geneesheer te Roosendaal begon. President Truman heeft Dinsdag in een rede tot beide huizen van het Congres ver klaard, dat, teneinde een nieu. we depressie af te wenden, het dringend noodzakelyk is, dat de kosten van levensonderhoud niet verder stijgen. Zulk een depressie zou de •ond onder de voeten der vrije uropese landen wegnemen en een bedreiging van de wereld vrede vormen.' Het volk eist van de rege ring, aldus Truman, dat de in. flatie wordt beteugeld en de woningnood gelenigd. Dit zijn zaken, die elk Amerikaans ge zin aangaan en ook de gehele wereld. Het Congres dient deze aangelegenheid nog tijdens de huidige zitting ter hand te nemen. Truman schetste de moeilijk heden, die het Amerikaanse volk ondervindt als gevolg van de hoge pryzen. Het vorig jaar, zo zei hij, was een vierde deel van alle gezinnen genood, zaakt meer uit te geven dan de inkomsten waren. Gezinnen met een laag of matig inko men kunnen vele noodzakelijke levensbehoeften niet kopen. De president stelde een pro gram van acht punten voor om de stijgende kosten van levens onderhoud te doen dalen, o.a. 1. Wederinstelling van een belasting op bovenmatige winsten. 2. Reglementering van de speculatie op de goederenbeur zen. 3. Een toewijzings.stelsel voor schaarse goederen. 4. Scherpere contróle op de huren. 5. Volmacht om zo nodig rantsoenering in te voeren. 6. Machtiging tot prijscon trole voor schaarse goederen. Verder verzocht Truman het Congres wetsvoorstellen te doen mèt sociale strekking. Onze mldvoor Roosenburg (rechts) tijdens de wedstryd tegen Ierland in een duel om de bal met Javanagh. Het eitje niet op tijd Tengevolge van een zich ont wikkelende export van eieren naar België en de daling van de productie in ons land, hteft de overheid de betrokkenen aangeschreven het quantum eieren bestemd voor binnen lands gebruik te leveren. Naar de vakgroep groothandel in eieren ons meldt, is dit quan tum op het ogenblik niet toe reikend om de detaillisten reeds deze week zodanig te bevoorraden, dat zij tegemoet kunnen komen aan de vraag welke met de bonaanwijzing van 29 Juli zal ontstaan. De bor. biyft, zoals gebruikelijk, 14 dagen geldig. Binnen deze periode zullen alle detaillisten van het vereiste quantum wor den voorzien. Het publiek wordt verzocht om indien blijkt, dat de detail list a.s. Donderdag geen eieren kan leveren, enig geduld te willen oefenen. „Indrapoera" aangekomen. Het troepentransportschip „Indrapoera" is Dinsdag in de Schiehaven te Rotterdam met 1400 militairen uit Indonesië aangekomen. Naar de Volkskrant meldt is er 'n accoord bereikt in de peiler kwestie, waarvoor een aantal mijn werkers te Heerlen gestaakt heb ben. het publiek,- dat haar van de wal nog toejuichte. AAN DE OVERKANT In Breskens had zich op de wei een dichte menigte verza meld, waarin welhaast vanzelf, sprekend de schooljeugd de bo ventoon voerde. Toen de Prins Willem I met de Koninkiyke Standdaard fier in top, de ha ven binnen voer, steeg er een gejuich op uit de menigte die reeds van verre H.M. de Ko_ ningin, die met de Commissa ris der Koningin in Zeeland, ihr. mr. A. F. C. de Qftsem- broot, haar hofdame freule Roell en haar secretaris drs. Kohnstamm op het salondek had plaats genomen, herkende Dit gejuich steeg tot een ova. tie, toen H.M. de Koningin, on der meer ook begeleid door de dir. der Prov. Stoombootdien sten, de heer de Jonge, de wal betrad. Burgemeester J. A. Eekhout begroette hier H.M., terwijl Janny Verschoor, het dochter, tje van een der gemeenteraads- Suukerspekken voor de Prinsesjes. Nieuwvliet zorgde wel voor een buitengewoon aardige attentie, toen H. M. de Koningin daar gis. teren passeerde. Twee bestuursleden van de Oranjevereniging, mevr. Rogies en mej. Heule, overhandigden hier namelijk aan H.M. de Koningin vier pakjes Niemvjaarswaf eitjes en blikjes „suukerspek- ken", 'n speciale Nieuw- vlietse lekkernij voor de kleine Prinsesjes, een geschenk dat H.M. ver heugd aanvaardde. leden, fraaie bloemen aanbood. Bovendien werden hier bloe men aangeboden door Wiepje en Pietje Nootebaert, kinderen van een weduwe, die veel per. soonlyke steun van H.M. de Koningin heeft ondervonden en dankbaar was op deze wyze haar erkenteiykheid te kunnen betuigen. In Schoondyke langs de weg was geen huis, geen boe renhoeve kwam men onderweg tegen, waarvan de driekleur niet wapperde en waar de be woners niet voor een ogenblik de oogst in de steek hadden gelaten werden bloemen aangeboden door Hannie Mari. nusse, het dochtertje van de postcommandant der Rijkspoli tie. Ook hier was de ganse be volking op de been. In Oostburg offreerde bur gmeester mr. KI Hoekzema Ie Landsvrouwe een fraai vouwblad met drie foto's, nl. de Markt van Oostburg met het raadhuis voor de ver woesting, eenzelfde foto ge nomen onmiddellyk na de verwoesting en een foto van de huidige toestand. yr. Vervolr nrtgina 2/ Tweede Kamer maakte nominatie voorzitter op. Dinsdag is de Tweede Kamer bijeengekomen onder voorzit terschap van mr. J. R. H. van Schaik. Het bleek dat 97 leden hun geloofsbrief hadden ingezon den. Van mevrouw van den MuijzcnbergWillemse, en van de heren Serrarens en Stokman waren nog geen geloofsbrieven ingekomen. 'vereenkomstig het advies der commissie werd besloten tot toelating van de bovenbedoelde 97 leden. Hierna werd de nominatie voor het voorzitterschap opge maakt. Deze kwam aldus te lui den: 1 mr. J. R. H. van Schaik (K.VJP.), 2. mr. A. M. Joekes (Arb. en 3. mr. J. Terpstra (A.- R.) Veiligheidsraad besprak Syrisch verzoek. In de Veiligheidsraad is het Syrische verzoek behandeld om de status van Palestina aan het oordeel van het Interna tionale Hof van Justitie voor te leggen. Waarschijnlijk zal het merendeel der leden dit verzoek niet steunen, daar aan de Palestynse kwestie teveel politieke kanten zitten om het door juristen te laten beoor delen. ZEER WARM WEER. Geldig tot Woensdagavond: Zonnig en zeer warm weer echter met een kleine kans op enkele verspreide warmte-on- weders in het Zuiden van het land. Meest matige wind, hoofdzakelijk uit Oostelijke richtingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1