PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Nationale Woningraad Zitting Staten-Generaal door Dr. Beel gesloten Vliegveld midden Zeeland Koningskwestie schept scherpe tegenstellingen. D£ BILT Hoffman is ontevreden over Marshall-landen Vandaag.. VOORSPELT. 191e Jaargang - No. 173 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg. Drukkerij Fa. F. van de Velde Jr. Vlissingen. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Christelijke feestdagen. Maandag 26 Juli 1948 ABONNEMENTSPRIJS: 30 ct. per week; 3,75 per kwartaal; franco per post 4,— per .kwartaal. Losse nummers 10 cent. u ADVERTENTIEPRIJS: 12 Ct. pei behalve..."p. z™ e„ Alleen WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN «"tem !>■->«'"&?2 359300 P.Z.C., Middelburg. Bureaux te Vlissmgen: Vlamingstr. 16-18-20 (tijd.) tel. 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55. tel. 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr Mauritsstr 12. tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr 2 - Zlerikzee: N. Bogerdstr G 160, tel. 26 „Werkplan" bepleit op Parijse conferentie. Paul Hoffman, de hoofdadministrateur van het Marshall plan, is ontevreden over de zestien Europese landen, die van de dollar-hulp profiteren. Op een pèrsconferentie te Parijs klaagde hy over gebrek aan economische samenwerking en andere tekortkomingen. Op de Zondag gehouden „Marshall-conferentie" bepleitte Hoffman het inslaan van nieuwe wegen voor het herstel van Europa. Amerika heeft de belofte der zestien landen om alle moge lijke moeite te doen voor eco nomische samenwerking ems. tig opgevat, aldus Hoffman op de persconferentie. „Wij zien uit naar een zo vrij mogelijke uitwisseling van goederen en diensten tussen de Europese landen en de afschaf fing van handelsbeperkingen, die deze uitwisseling thans belemmeren". Gevraagd of Joego-Slavië te maken had met het plan- Marshall, antwoordde Hoff. man, dat het eerst een beroep moest doen op de organisatie van het Europese herstelplan. Zover hij wist had Joego- Slavië dit nog niet gedaan. Hoffman onthulde, dat de E.C.A. de beschikking had over een fonds van 6 millioen dol lar om, waar dat in Europa nodig was technische hulp en advies te kunnen geven. Met betrekking tot de duur van de Marshall-hulp zeide Hoffman met nadruk: ,iNa vier jaar scheiden wy er mede uit. Wy venvachten, dat na vier jaar elk der 16 landen, sterk, welvarend en po. litlek onafhankelijk zal zijn en geen behoefte meer zal hebben aan economische steun van buitenaf". CONFERENTIE TE PARIJS Zes ministers van buiten landse zaken en tien andere ministers, vertegenwoordigers van de Marshall.landen, heb ben Zondag te Parijs twee uur geconfereerd onder voorzitter schap van Paul Spaak. De con ferentie werd bijgewoond door Hoffman en de reizende am bassadeur van het plan, Averell Harriman. Hoffman vertelde op deze conferentie de ministers; „De laatste tijd is men. in Amerika hoe langer hoe meer tot de' overtuiging gekomen, dat het •herstel van Europa niet kan worden verwezenlijkt op de oude wijze van zaken doen of volgens de oude opvattingen, ten aanzien van de vraag hoe de belangen van een land het best worden gediend. Er moe. ten nieuwe wegen worden ge vonden voor de inter-Europese handel en nieuwe richtlijnen voor het gebruik van de Eu ropese hulpbronnen. Hoffman achtte een „groots werkplan" noodzakelijk, ge richt op het volledig herstel van de Europese economie te gen 30 Juni 1952. Dit plan zou uiteraard een samenstel van door de zestien deelnemende landen, West- Duitsland en Triest opgestelde programma's zijn. Ik wens er geen twijfel over te laten be staan dat wat ik in gedach. ten heb een werkplan is en geen stroef en onhanteerbaar vijfjarenplan dat het levens proces van een land in een aantal voorschriften en statis tische tabellen tracht samen te persen. Slachtoffers marine-vliegramp. Maandag teraardebestelling. Zaterdagmorgen is H. M. „Van Kinsbergen" met de slachtoffers van de verongelukte Mitchell- bommenwerper uit Aberdeen in Den Helder aangekomen. De lijkkisten stonden opgebaard op het achterschip, bedekt met de Nederlandse vlag. Zij werden door onderofficieren en matro zen van boord gedragen langs een erewacht van mariniers. De commandant zeemacht schout bij nacht J. J. L. Willinge, be tuigde aan boord van de „Van Kinsbergen" zijn deelneming <te- genover de nabestaanden. Vijf saluutschoten van H. M. wacht schip van de marinebasis waren een laatste groet van de mili taire luchtvaartdienst. Per auto werden de stoffelijke overschot ten naar hun woonplaatsen overgebracht, waar zij met mi litaire eer zullen worden be graven. Wenst begrenzing bouwspaarkassen. De komende huurverhoging. In de te Apeldoorn voortge zette jaarvergadering van de Nationale Woningraad, gepre sideerd door do onlangs nieuw gekozen voorzitter, de heer A. In 't Veld, gaf de heer J. Bom- mer, namens het bestuur, een nadere toelichting op het standpunt, dat dit inzake huur verhoging inneemt. Er bestaat een verschil in huurpeil tussen vóór en na de oorlog gebouwde woningen. Wanneer er een algemene huurverhoging komt, dient met dit verschil in huurpeil reke ning te worden gehouden, zo dat niet automatisch eenzelfde percentage voor oude en nieu we woningen wordt vastge steld. Van de eerste etappe der huurverhoging moet men gebruik maken, om dit ver schil in huurpeil zoveel moge lijk recht te trekken. PLATTELANDS WONINGEN. De heer C. J. van As, voor zitter van een door de Nationa- Marie tot Frans premier gekozen. André Marie is door de Franse Nationale Vergadering met 352 tegen 190 stemmen tot premier gekozen. Alleen de communisten stemden en bloc tegen. - Marie verklaarde, dat zijn kabinet zou bestaan uit perso nen van verschillende politieke opvattingen, die het echter al len eens waren over een tot essentiële punten beperkt pro gram. Marie ontving in de Kamer vooral applaus van rechts en het centrum. De communisten bleven stil, de socialisten klap ten zonder veel geestdrift. Fagerholm Fins kabinetsformateur. Karl Fagerholm sociaal-de mocraat en voorzitter van het laatste Finse parlement, heeft er in toegestemd een nieuwe regering te formeren die in de plaats komt van de coalitie regering, die na de onlangs ge houden algemene verkiezingen aftrad. President Paassikivi wenst, dat de regering wederom zal worden samengesteld op de ba sis van een coalitie van de drie grootste partijen. Dit zijn de agrariërs, de sociaal-democra ten en de volksdemocratische Unie. Amerika verbelert atoomwapen. President Truman heeft ver klaard, dat de proeven, die on langs in het gebied van de Stil le Oceaan werden genomen, de positie van de V. S. op het ge bied van de atoomwapens „aan merkelijk verbeterd" hadden. De president had opdracht gegeven alles in het werk te stellen om de leidende positie van de V. S. in de wetenschap van de atoomenergie en haar militaire toepassing te handha ven. Timmerende wethouders. In Ommen, waar een houten zomerhuisje werd gebouwd, gelastte de po litie de bouw stop te zet ten, omdat er geen ver gunning was verleend. Twee wethouders waren echter van mening dat de bouw wel was geoor loofd. Zij gaven de aan nemer opdracht het werk voort te zetten, trokken zelf him jasje uit en gingen mee bou wen. Tijdens een audiën tie had de minister hen n.l. gezegd accoord te gaan met de bouw van zomerhuisjes. Het bureau wederopbouw in Zwolle wilde echter geen mede werking verlenen. De wethouders verklaarden gevangenisstraf te wil len riskeren Het wethouderlijke jasje is aan de haak ge hangen en er wordt ijve rig getimmerd. Zouden de heren een omscho lingscursus voor de bouwvakken hebben ge volgd Henry Wallace officieel candidaat gesteld. Henry Wallace heeft Zater dag de benoeming tot candidaat voor het presidentschap van de V. S. door zyn „progressieve party" aanvaard. In een toe spraak tot zyn aanhangers ver klaarde hy: „Wanneer ik pre sident was, zou er thans geen Berlynse crisis bestaan." In Hydepark begroeven ze onze president en in Washing ton onze dromen, aldus riep hij uit. „Duitsland zal de kern blij ven vormen van elke wereld crisis totdat wij tot een over eenkomst met de Sowj et-Unie zijn gekomen". De Amerikaanse progressieve partij van Wallace heeft Zater dagmiddag de afgevaardigden haar officiële program voor de verkiezingsstrijd tegen de De mocratische en Republikeinse partijen voorgelegd. Op het gebied van de binnen landse aangelegenheden is de progressieve partij van oordeel, dat „om aan een regering van de kartels en de monopolies, die een derde wereldoorlog voorbe reiden, te ontkomen het volk door bemiddeling van zijn ge kozen democratische vertegen woordigers de voornaamste hef bomen van het economische systeem onder zijn controle moet nemen." Op het gebied van de buitenlandse politiek wordt opnieuw bevestigd, dat de on derhandelingen en besprekingen met de Sowj et-Unie op grond van de brief van Wallace aan Stalin dringend geboden zijn om een accoord te bereiken, dat de vrede waarborgt. 'Ie Woningraad verleden jaar ingestelde commissie ter be studering van het vraagstuk van dc verkrijging van een eigen woning op het platte land, hield over dit onderwerp een voordracht, waarin hij. voornamelijk bezwaren ont wikkelde tegen het bouwen van eigen woningen door ar beiders en kleine zelfstandigen, welk streven door de als pad denstoelen uit de grond gere zen bouwspaarkassen wordt gestimuleerd. DE KROTTEN. In de regel zijn zulke bou wers niet kapitaalkrachtig ge noeg, om bij tegenslag het noodzakelijke onderhoudswerk aan hun woning te doen voortgaan. Voortijdig vervallen de woningen en aan deze „nor male" loop der dingen danken wy de krotten, waaraan vele steden nog zo „rijk" zijn welke merendeels in handen van de slechtsten onder de huisjesmelkers komen. Spr. hoopte, dat overheids maatregelen erin zullen sla gen, de bouwspaarkassen binnen gezonde grenzen te houden, waarbij waarborgen worden geschapen, dat het eenmaal verworven woning- bezit niet al te snel ver dwijnt.. Spr. poneerde de stelling, dat de woningbouwverenigin gen in dit opzicht meer waar borgen geven dan welke over heidsmaatregel ook en noemde het daarom een verblijdend ver schijnsel, dat ook ten platte- lande steeds meer belangstel ling voor het werk der wo ningbouwverenigingen komt. Voorts was hij van mening, dat de Nationale Woningraad de taaie heeft, te bevorderen, dat een behoorlijk toezicht op het onderhoud van eigen wo ningen in het leven wordt ge roepen. Vliegtuig in Canada neergestort. Een passagiersvliegtuig is Zaterdag op het Gaspe-schier- eiland met 26 personen aan boord neergestort. Een functionaris van de be trokken luchtvaartmaatschappij vermoedde dat alle inzittenden om het leven zijn gekomen. Hij kon nog geen onmiddellijke be vestiging geven. is het 20 jaar geleden, dat de Biesboschpolder werd geopend; wordt op Curagao her dacht dat dit eiland in 1499 door Alonso de Ojeda werd ontdekt. DUITSE PILOTEN ALS TRAINERS. Volgens de onder Britse con trole verschijnende „Telegraf* worden Duitse piloten, en ii het bijzonder zij, die bekend zijn met straalvliegtuigen, ge bruikt om Russische leerling vliegers te trainen. Alle Duitse vliegers, die sedert 1946 uit krijgsgevangenschap zijn ontsla gen, zijn volgens de „Telegraf" door de Sowj ets op lijsten inge schreven. Luchtbrug-vliegtuig verongelukt. Een tweemotorig Amerikaans vliegtuig, dat ingeschakeld was in de uchtbrug, is vlak voor 't landen op Tempelhof veronge lukt. Het vliegtuig een Dakota met twee man aan boord stortte neer in de Prinz Regen- tenstrasse en vloog onmiddel lijk in brand. Tevens ontstond brand in een flatgebouw van vier verdiepingen. De beide inzittenden kwa men om het leven. Uit alle de len van West-Berlijn arriveer den brandspuiten en ambulan ces op de plaats van het onge- uk. Eerst na één uur was .men de brand meester. Meer Luchtbrug- vliegtuigen. Onmiddellijk na de aankomst te Berijn van Lewis Douglas, de Amerikaanse ambassadeur in Engeland, is de conferentie van hoge Amerikaanse functi- onnarissen in Berlijn begonnen. Na afloop heeft generaal Clay tegenover een kleine groep cor respondenten verklaard,dat Amerika geen oorlog wenst, doch van plan is in Berlijn te blijven. Het luchtvervoer naar Berlijn zal worden voortgezet, wat er ook langs de luchtcorri- dors moge gebeuren. Hem wat beloofd, dat het aantal Sky- masters voor het luchtverver- voer aanzienlijk zou worden vergroot. Alvorens andere stappen zul len worden genomen, aldus Clay, zullen wij langs alle mo gelijke diplomatieke wegen trachten dc Bcrlijnse kwestie op te lossen. Amerika is bereid tot bespreking van de zaak op een conferentie van vier, doch niet onder dwang. Kabinetsformateur ontving ministers. De kabinetsformateur, dr. L. J. M. Beel, ontving, naar het A. N.P. verneemt, Zaterdag in de looiJ van de dag de ministers Götzen, Gielen, van Maarse- veen en van den Brink. Verlies Utrechtse jaarbeurs. Over het jaar 1947 boekte de Utrechtse jaarbeurs een verlies van 40.281. Het totaal ver- liessaldo van vorige jaren steeg daardoor tot 235.654. Zaterdagmiddag vertrok van Utrecht de feestelijk versierde electrische trein tot het maken van een officiële openingsrit, ter ge legenheid van het op Zondag in gebruik nemen van de electrische tractie op. het traject Den Dolder Baam. Constitutie voor Nederlandse Antillen. De commissie ter bestude ring van de status van Aruba in het nieuwe koninkrijk heeft voor de Nederlandse Antillen een constitutie onworpen, die door alle leden eenstemmig werd aangenomen. Voorgesteld wordt, dat de „Verenigde Ne derlandse Antillen" een fede ratie van zes eilanden zullen zyn, waarvan elk eiland wordt bestuurd door een gouverneur, een vollcsveirtegenwoordiging en 'n college van gedeputeer den. De gemeenschappelijke aangelegenheden in het toe komstig „Verenigd Koninkrijk" zullen worden behartigd door het bestuur van de Verenigde Antillen, bestaande uit een fe derale raad en een bestuurs raad. „Complot" ontdekt in Boedapest. Tc Boedapest zijn 62 perso nen aangehouden als gevolg van de ontdekking van een sa menzwering op het ministerie van landbouw. Het complot zou onder lei ding gestaan hebben van een groep ambtenaren met Bela Perneczky, een lid van de Hongaarse Katholieke actie cn drie andere vooraanstaande functionarissen aan het hoofd De groep zou zich ten doel ge steld hebben op het ministerie een contra-revolutionnaire geest te kweken en de land bouwproductie te saboteren. NIEUWE KAMERS 27 JULI BIJEEN. Bezorgdheid over Duitse kwestie. Daartoe gemachtigd door H. K. H. de Prinses-Regentes heeft de minister-president, dr. L. J. M. Beel, Zaterdag middag de zitting der Sta ten-Generaal gesloten. De beide Kamers zijn daar toe te kwart voor drie in het gebouw der Tweede Kamer in verenigde vergadering bijeen gekomen onder voorzitterschap van de president der Eerste Kamer, prof. mr. R. Kranen burg. Nadat dr. Beel de vergader zaal was binnengeleid, hield hij, staande achter de regeringsta fel, de volgende toespraak: „Het heeft Hare Koninklijke Hoogheid de Regentes behaagd mij in naam van Hare Maje steit de Koningin op te dragen de zitting der Staten-Generaal te sluiten. Gedurende het nu afgelopen zittingstijdvak heeft het over leg tussen de volksvertegen woordiging en de regering we derom tot goede resultaten ge leid. In het byzonder moge hier worden herinnerd aan de G.S. hebben geen grote verwachtingen van financiële steun door de „streek". Terrein bij Haamstede het eerst bruikbaar. In een zitting van de afde. lingen der Provinciale Staten van Zeeland, waarin de leden hun mening weergaven over de plannen tot inrichting van drie Zeeuwse vliegvelden, hebben Gedeputeerde Staten verklaard, dat naar hun overtuiging het vliegveld Haamstede het eerst gereed zal zyn, omdat de plaiats daarvoor disponibel is en de bevolking van Schou- wen-Duiveland met het vlieg- wezen vertrouwd is. By de vliegvelden in Zeeuwsch- Vlaanderen en op Walcheren zal men waarschijnlijk meer moeilijkheden ondervinden, al geloven G.S., dat. men ook in Zeeuwsch.Vlaanderen spoedig belangstelling zal tonen. Voor Midden-Zeeland heeft men geen grote verwachtingen be treffende financiële deelname door de „streek": alleen van de zyde van „De Schelde" wordt op belangstelling gere kend. In één der afdelingen gaf een lid als zyn mening te ken nen dat, wanneer drie vlieg, velden tegelijk zouden worden aangelegd, zulks vry kostbaar zal worden. Hy achtte het juist, dat een veld bij Ritthem is geprojecteerd in verband met de aanwezigheid van „De Schelde". Andere leden waren het hier echter niet mee eens, omdat hierdoor 100 h.a. goede cultuurgrond in beslag zullen worden genomen, hetgeen voor het ter plaatse aanwezige klein-bedrijf wel zeer bezwa rend is en omdat het veld voor de bewoners van Zuid- Beveland niet gunstig zal lig gen. Van de zyde van G.S. werd geantwoord, dat het college oorspronkelijk aanleg van een vliegveld wenste in het Noord. Sloe. Grondboringen wezen er op, dat hier goede cultuurgrond aanwezig is. Mede als gevolg hiervan is de Rijkscommissie luchtvaartterreinen tot het ad vies gekomen het veld by Rit them aan te leggen. Daarbij Belgische Senaat begint Dinsdag met debatten. Volgt regeringscrisis De politieke toestand in Bel. gië is, als gevolg van de ont wikkeling, die de konings kwestie de laatste dagen neemt, als vrij critiek te ken schetsen. De tegenstellingr tussen Ka tholieken en socialisten met betrekking tot de oplossing van het thans reeds drie jaar hangende koningsprobleem, is de afgelopen twee weiten nog toegespitst door de beslissing van de liberale partij, haar ne. gatieve houding te" laten va ren, door de motie van het partHbureau van de socialisten, waarin dit eens te meer op troonsafstand aandringt, en tenslotte door een oproep van het nationale comité der Ka tholieke Volkspartij tot een raadpleging der bevolking over de terugkeer van de koning. Sommige leden der Katho lieke Volkspartij hebben reeds openlijk te kennen gegeven, geen mogelijkheid meer te zien een regeringscrisis te voorko men. Deze kringen nemen het de regering ten zeerste kwalijk op de brief van de koning, waarin deze een plebisciet voorstelt, op geen enkele wijze te hebben gereageerd. In het bijzonder verwijt men de Ka tholieke ministers meer belang te hechten aan het beewaren van de huidige Katholiekc-so- cialistische regeringscoalitie dan aan het oplossen van de koningskwestie. Van liberale zijde schijnt men een toenadering te zoeken tot de Katholieke Volkspartij. Volgens de socialisten heb ben de meeste liberalen hun standpunt inzake de konings kwestie niet gewijzigd. De debatten, die a.s. Dins dag in de Senaat gehouden zul len worden mogen met enkele spanning tegemoet worden ge zien daar het niet onmogelijk is, dat zij tot ernstige verwik kelingen aanleiding zullen ge ven indien socialisten en Ka tholieken niet tot een modus vivendi inzake de konings kwestie weten te geraken. Te Stamproy vond de jaarlijkse samenkomst plaats van de Koninklijke Marechaussee en officieren van de Belgische Gendarmerie. Ter gelegenheid van deze samenkomst worden demonstraties gegeven. Hier een aanval der marechaussee op een in der haast opgeworpen barricade. voorstellen tot verandering in do grondwet, onder meer teneinde een nieuwe rechts orde voor Nederland, Ned.- Indië, Suriname en Curacao te kunnen voorbereiden cn vestigen, welke in eerste le zing door u werden aanvaard en welke do oorzaak zyn, dat de sluiting van de zitting der Staten-Generaal op dit ongewone tijdstip plaats vindt. Dat met betrekking tot de staatkundige hervormingen tn Suriname en de Nederlandse Antillen reeds de eerste stap kon worden gezet door de aanvaarding van de wetsont werpen tot wijziging van de staatsregelingen van Curacao en Suriname, stemt de rege ring tot voldoening. DE DUITSE CRISIS. Op internationaal gebied valt te vermelden de ondertekening door Nederland van het ver drag met België, Frankrijk, Luxemburg en Groot-Brittan - nië en Noord-Ierland op 17 Maart j.l. en van het verdrag nopens de Europees-economi sche samenwerking op 18 April j.l., aan welke verdragen u reeds uw goedkeuring hebt ge hecht. Mogen deze gebeurte nissen tot tevredenheid aan leiding geven, de internationale toestand, in het bijzonder ten aanzien van hetgeen zich in Duitsland voltrekt, is voor de regering voortdurend een re den tot bezorgdheid. Tal van andere wetten kwa men voorts in deze zittingspe riode dank zij uwe medewer king tot stand. Hare Koninklijke Hoogheid de Regentes heeft mij verzocht u, mede namens Hare Maje steit de Koningin, hare erken telijkheid te betuigen voor uw toewijding en ijver in het be hartigen van 's lands zaken. Door de Regentes daartoe gemachtigd verklaar ik de zit ting der Staten-Generaal in naam der Koningin te zijn ge sloten". De commissie heeft daarop de minister-president uitgelei de gedaan, waarna de voorzit ter de vergadering sloot. De nieuwe Kamers zullen bij eenkomen op Dinsdag 27 Juli a.s. Dr. Beel zal de zitting ope nen. Daarna houden beide Ka mers elk een korte vergade ring. kend werd, dat ter plaatse veel klein-bedryf is gevestigd, doch de opzet van de Herverkave- lingswet Walcheren 1947 is juist om do bedx^jven groter te maken, waarbij verplaatsingen bijv. naar de N.O. polder nood zakelijk zullen blijken DE FINANCIERING. G.S. hex-innerden er nog eens aan, dat de Rijkscommissie aanvankelijk slechts financiële medewerking voor aanleg van één vliegveld wilde zien verle nen. In verband met de uit. zonderlyke geografische ge steldheid van Zeeland is dit standpunt herzien. Voor zover het financiële gedeelte betreft moeten echter ook de betrok- ken streken (waaronder de ge- kan niet de hand worden ge- meenten en de Kamer van legd op een terrein van min- Koophandel en Fabrieken val- dere cultuurwaarde. Niet ont.len) haar medewerking verlc. nen. Eerst wanneer dat het ge val zal zijn, zullen verdere voorstellen kunnen worden ge daan. Thans berust alles nog op eeix voorlopige raming. De financiële nadelige gevol. gen van drie velden in één pro vincie, zullen door een byzon. dere regeling worden opge- vangexx. Een lid deed nog opmerken, dat vooral ook West-Zeeuwsch Vlaanderen van het verkeer door de lucht gebruik zal ma ken, een ander noemde de keu 3 van de Van Wuvckhuise- polder voor het vliegveld ge. lukkig omdat daardoor een goede verkeersregeling met België wordt verkregen. Er werd voorts nog geconstateerd, dat de wens om te komen tot spoedige verwezenlijking van de gedachte plannen, algemeen Terroristen gearresteerd. Vier verdachten, die kort ge leden te Semarang werden ge arresteerd, hebben bekend schuldig te zijn aan de moord op 22 Chinezen tijdens het te rugtrekken van de T.NJ. in de omgeving van Bawang in het Semarangse. Een hunner be kende ook nog de moord op 4 agenten van de veldpolitie te hebben gepleegd. Van één ver dachte waren tijdens een wor steling bij een moordaanslag alle vingers van de linkerhand afgekapt. Congres in Belgrado tegen „lage laster". Het vijfde congres van de Joegoslavische communistische partij te Belgrado heeft Zondag eenstemmig een resolutie aan vaard, waarin de „monsterachti ge laster" over het congres, als in de Prawda gepubliceerd, van de hand werd gewezen. Het congres van de Joego slavische communistische par tij te Belgrado „werd voorbe reid en wordt gehouden in een atmosfeer van hevige terreur", aldus meldt de coiTespondent van de Prawda te Belgrado aan zijn blad. „Deze terreur werd uitgeoefend door de leiders van de partij tegen alle leden, die van de geringste afwijkende mening over de politiek van maarschalk Tito en generaal Rankowitsj blijk gaven. 6-jarig jongetje verdronken. Ondanks langdurige red dingspogingen van de 33-jarige schipper Dirk Algra, die te water sprong en verscheidene malen dook, is Vrijdagmiddag in de Dijkgracht te Amsterdam een 6-jarig jongetje verdron ken. De schipper zag het jon getje van enige afstand in het water vallen, voer onmiddellijk naar de plaats, waar hij onder water was verdwenen en dook hem na echter zonder succes. Later slaagde hy er in het jon getje op te dreggen. DROOG, ZONNIG, WARM. Weersverwachting, medege deeld door het KJLM.I. te De Bilt, tot Maandagavond. Droog, zonnig, warm weer. Zwakke tot matige wind tussen Oost en Zuid. (Auteursrechten voorbehouden)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1