New York's nieuwe vliegveld is een woestijn Nieuwe deviezenbron voor Nederland Een Aziatisch paradijs Zomerse kleding Geheimzinnige verdwijning in de wildernis Over 6 jaar de modernste luchthaven ter wereld Decentralisatie was nodig (Van onze luchtvaart- medewerker). Met ingang van 14 Juli zijn de buitenlandse luchtver- keersmaatschappijen, inclu sief de K.L.M.. die diensten op de Verenigde Staten on derhouden. verhuist van La Guardia Field naar de nieuwe luchthaven van New York, Idlewild, een kunstmatige woestijn, opgebaggerd uit de Jamaica baai en op een moerassig terrein bij de voor stad Queens gespoten. Een laag ter dikte van bijna 2H meter werd gelegd bij een oppervlak van bijna 2000 ha. De wind veroorzaakt er zand stormen en de zon luchtspie gelingen. zoals in de Sahara. Veertien millioen dollars heeft dat zand gekost, twaalf jaar heeft men aan dit pro ject gewerkt: zes jaren had men nodig om het moeras uit te graven, het met zand op te vullen, draineerbuizen te leg gen. het terrein te egaliseren, waterleidingen en electrische leidingen te leggen en zes banen aan te leggen met een gezamenlijke lengte van 16 kilometers. HET BEGIN. Op het ogenblik heeft Idle wild nog slechts twee loodsen en een klein gebouw, waar de havenmeester en zijn staf zetelen. De grote gebouwen moeten npg komen. Als alles goed ga*, zullen zh er om streeks 1954 zijn. En men hoopt, dat tegen die tijd de naam Idlewild zal zijn ver dwenen; het is een scheld naam. uitgevonden door de New Yorkse taxichauffeurs en krantenmensen, die wij zouden kunnen vertalen door ..Woestenij". De officiële naam is New York Interna tional Airport, een mondvol. Het veld is bijna negen malen groter dan Laguardia en het zal uiteindelijk 240 millioen dollars gaan kosten, een bedrag zo groot, dat de vroede vaderen van New York er een rilling over hun rug van kregen, twee jaren geleden. Dit was te veel, zelfs voor de rijkste stad ter wereld. Men trachtte de zaak in nieu we banen te leiden door een onafhankelijk lichaam te stichten, de New York City Airport Authority, de Ge meentelijke luchthaven-in richtingen. Dit lichaam zou Idlewild en La Guardia over nemen en tot een kwart bil- lioen dollars aan obligaties uit geven. Het plan geiukte echter niet. Er bestond intussen een tweede lichaam, de Port of New York Authority, de Ge meentelijke Haven-Inrichtin gen, in 1921 opgericht door New York en New Yersey, om de haven van New York, die ten dele ligt op het gebied van New Yersey, te beheren en tot ontwikkeling te bren gen. Deze instelling bezit een vrachtstation, kaden, vier be langrijke bruggen en de be roemde Holland- en Lincoln- tunnels onder de Hudson. Hiermee werd onderhandeld; beide partijen trachtten de voor hen meest gunstige voorwaarden te verkrijgen en uiteindelijk werd een over eenkomst gesloten, waarbij Port Authority gedurende 50 jaren de beide luchthavens zou huren en ze in goede staat zou brengen en houden. DE TOEKOMST. Als Idlewild eenmaal klaar Is, zal het de meest luxueuse luchthaven zijn, die men zich denken kan. Men zal er van alles kunnen kopen, van een schoenveter tot een overjas toe. Men zal er kunnen eten aan een snack bar, in een cafetaria, in een grillroom en in een luxe restaurant, waar een strijkje voor de dans- lusigen speelt U zult een kamer met bad kunnen huren of alleen maar een douchecel. De parkeerplaatsen zullen 15000 automobielen kunnen bergen, in de garage kunnen ze Uw wagen onderhanden nemen, terwijl U naar San Francisco of Europa en terug vliegt. Hebt U tijd over? Er is een bioscoop, U kunt een partijtje tennis gaan spelen of gaan kegelen. In het kort, er zal voor de bezoekers en passagiers werkelijk worden gezorgd. Er zijn nog tal van proble men op te lossen. Buiten land machines arriveren met platen, bloemen, fruit, vlees en de inspecteurs van de Gezondheidsdienst zullen, naar schatting, minstens een ton per dag afkeuren. Waar moet dat afgekeurde voedsel blijven? Rivieren, benzine en olie zullen stromen en ook kerosine, voor de vliegtuigen met straalmotoren ep gastur bines- Zal men thanksauto's gebruiken en ondergrondse pijpleidingen? Moet men een groot aantal pijpleidingen aanleggen, een voor elk merk of kan men een beperkt aan tal leidingen gebruiken en pompen door een buis, die op dat moment niet in gebruik is? Hoe staat het met taxi sandplaasen, met loodsen voor de verkeersvliegtuigen voor 200 passagiers, die over enkele jaren op de luchtlij nen zullen verschijnen? Waa* moet het station voor de on dergrondse spoorweg naar Manhatten komen? SERIES LUCHTHAVENS. Dit alles is echter nog slechts een onderdeel van de plannen, die de Port Autho rity heeft op het gebied van luchthavens. Men denkt aan een serie luchthavens rond New York, om het luchtver keer te kunnen opvangen. Airstrips voor de. privé vlieg tuigen, luchthavens voor de vrachtvliegtuigen, luchtha vens voor het internationale vens voor het binnenlandse luchtverkeer, luchthavens in ternationale en interconti nentale luchverkeer. Omstreeks 1960 verwacht men een vierde grote lucht haven in de buurt van Man hatten nodig te hebben, want tegen die tijd denkt men, dat het verkeer door de New Yorkse luchthavens gestegen zal zijn tot 25 millioen passa giers per jaar. Men doet geen poging om dat luchtverkeer te controleren op een centrale haven, doch men gaat het zo veel mogelijk verspreiden. (Nadruk verboden.) Schip van Columbus ontdekt In de afgelopen nacht is de „Nina", het nagebouwde schip van Columbus, door een vlieg tuig op 64 k.m. van de kust van Barbados ontdekt. Het vaartuig, dat sinds twee dagen vermist werd, wordt terugge. sleept naar Holetown. et peloton tijdens de „beklimming" van de Galibier in de ertiende etappe van de Ronde van Frankrijk, in de modder en sneeuw. Uitvoer van geneeskrachtige kruiden en aromatische gewassen. Moderne installatie in Doornspijk. (Van onze speciale verslaggever) Doornspijk, Juli. Het klei ne plaatsje Doornspijk, prach tig gelegen aan de Noordelijke Veluwerand bjj Elburg, zal ons land stellig niet van de onder gang redden, wanneer er don kere financiële wolken boven mochten samenpakken. Maar wel draagt het op bescheiden wijze bij deviezen naar ons land te doen vloeien. Meer nog: het is bezig een nieuwe bron van Voor de Vrouw Als liet regent Nog een paar weken en de grote vacantie zal zijn aan gebroken. Uw man zal voor enige tjjd katoor of fabriek vergeten, de kinderen gaan kamperen en voor u zelf is ook eindelijk het ogenblik aan gebroken, dat ge al de be slommeringen van het huishou den op zij kunt zetten. U gaat dan met z'n tweeën naar een mooi en rustig plekje ergens op de Veluwe, de kinderen Sumatra's Oostkust; BLANK EN BRUIN WERKEN SAMEN. (Van onze correspondent). Terwijl de moeilijkheden en chaos in Z.O. Azië voort durend schijnen toe te nemen, ligt de Negara Soematera T- moer (de Oostkust van Su matra) als een klein paradijs van vrede en reconstructie tussen de twee grote terreur- gebieden Malakka en Java- Menigeen verwondert er zich over, dat het bij een vrij wel algemene en gelijktijdige oplaaiing v. de terreur op Oost Sumatra zo bijzonder rustig blijft. Blank en bruin werken er tezamen aan de opbouw, zowel in economisch als in staatkundig opzicht, en van enige politieke of ge welddadige agitatie is niets merkbaar. Aan een intensieve mili taire controle valt dit zeker niet te danken- In een staat drie maal zo groot als Neder land (gelijk Soematera Ti- moer) kan men een volk met nauwelijks vijfduizend soldaten niet volledig in be dwang houden. Maar het volk behoeft hier niet in bedwang gehouden te worden. Sinds Oost-Sumatra onder Indone sisch gezag een autonome deelstaat geworden is. waar de redelijkheid boven het re- volutonnair sentiment wordt gesteld, heeft men zijn poli tieke idealen vervuld gezien. WEDEROPBOUW. Maar dat is het niet alleen. De vervulling van die poli tieke idealen wordt ge schraagd door een fundament van zeer snelle economische weder-opbouw. En dit is te danken aan het initiatief, het harde werk. het onverslaan baar optimisme van de Ne derlandse planters in Deli, die dit overigens weer konden doen door de steun welke zij van de zijde der Indonesische autoriteiten verkregen. Dez-> Indonesische leiders bezitten namelijk het inzicht, dat het welzijn der bevolking van de reconstructie der uitgebreide Nederlandse landbouwonder nemingen ter Oostkust af hang. Mishandeling berecht. De 53-jarige heer W. Vllet- stra werd op 9 Januari' te Leeuwarden In de trein naar Groningen door twee mannen bewusteloos geslagen. Met ernstige verwondingen werd V. naar Groningen ver voerd, waar zijn toestand zeer ernstig bleek. De belde mannen hadden zich voor de Leeuwarder rechtbank te verantwoorden; het waren A. W., 30 jaar, be tonwerker tc Zwaagwestelnde en de 21-jarige meubelmaker S. te Noordbergum. In een fel requisitoir eiste de officier van justitie tegen W. acht jaar, tegen S. tien jaar gevangenisstraf. De rechtbank besloot de zaak naar de rechter-comoals- saria terug ta verwijzen. Het resultaat is, dat niet alleen de planters tevreden mogen zijn, maar dat ook de algemene welvaart vap het Indonesische volk hier weer toeneemt. Eindelijk blinkt er weer zoiets als een beetje doodgewoon menselijk geluk aan de horizon na jaren van ellende en armoede door oorlog, revolutie en terreur. WERK GEDAAN. Eind Juni bracht de presi dent van de Wereld Herstel Bank te Washington, mr- E- Black, een bezoek aan Oost- Sumatra. Hij bezichtigde de plantages, hij zag de tabak groeien, hij ging naar de palmoliefabrieken, naar de vezelondernemingen, de rub ber en de thee. Hij zag wat in de tijd van oorlog en revo lutie hier verwoest en ver brand was. Maar naast de ruïnes zag hij de resultaten van de snelle wederopbouw, in een jaar tijds tot stand gebracht. Eerst zei hij een hele tijd niets. Hij keek maar rond met zijn felle blauwe ogen. Maar toen nam hij zijn hoed af, hij keek de planters aan, die hem vergezelden, en merkte op: „Gentlemen, here is a tremendous job done." De grote cultuurmaatschap pijen op de Oostkust hebben nog met enorme moeilijkhe den te kampen. Het grootste vraagstuk is het arbeiders tekort. De Japanse bezetting en de revolutie hebben de anderhalf millioen onderne mingsarbeiders gedecimeerd. Ten deele zün zij door de Ja panners voor slavenarbeid el ders afgevoerd en nooit terug gevonden. Anderdeels werden ze door revolut.ionnairen ver moord of verjaagd. Duizen den stierven als gevolg van honger en ziekte. Het arbeiders-tekort op de Oostkust van Sumatra be draagt thans ruim dertigdui zend man. Dit belemmert de vliegen uit in verschillende richtingen, het kamp aan de zee, de zeilboot op de Friese meren of de Loosdrechtse plas sen. Misschien, als de familie band sterk is, gaat u allen met elkaar er op uit In de auto of op de fiets. Hoe het zij, bij dit alles speelt de garderobe een grote rol. Die moet in elk geval te voren in orde worden gebracht. Het klimaat in Nederland is nu eenmaal wisselvallig. De dunne zomerjurkjes gaan alle mee voor de warme zonnige dagen, maar wat bent u van plan aan te trekken op regen dagen. als u toch de voorgeno men tocht wilt maken, of op zeer koele avonden? Ik heb een aardig,en prac- tisch idee voor u en uw doch ter. Ik veronderstel dat u beide wel een witte blouse bezit en één van die leuke moderne zo merrokken, schots geruit of wit met blauw genopt. Ze zijn zeer geliefd op het moment. Nu gaat u voor u zelf, daarbij een aardige trui breien. U hebt nog alle tijd. Ik stel me voor dat u in het breien de no dige routine hebt en bovendien, het model is eenvoudig. productie. Het is overigens verbazingwekkend te zien wat men met een nog onvol maakt technisch apparaat en bij een zo zorgwekkend ar beidersbestand reeds bereikt heeft. De Oostkust exporteert alweer een vierduizend ton palmolie per maand, 500 ton vezel. 4000 toi. rubber. 110.000 kg thee en de beroemde Deli- tabak, zo juist geoogst, zal ook weer spoedig zijn entrée op de wereldmarkt doen. Braziliaanse luitenant sinds 1944 vermist. Getrouwd met Indiaanse schone Wat is beter, te leven in de wildernis of in de beschaving? Het antwoord op deze vraag wordt binnenkort verwacht van een Braziliaanse, blanke officier, Gomes de Oliveira, die in 1944 op vjjf-en-twlntlg jari- fe leeftijd spoorloos in de wil- ernis verdween, aldus „Het BlnnenhoP'. Het eerste nieuws van hem dook plotseling op, toen enkele weken geleden een Indiaan van de stam der Zwartmonden vertelde dat een jonge, blanke man die eens door zjjn stamgenoten ontvoerd was, zich nu daar geheel had ingeburgerd. Het signalement dat de In diaan opgaf, kwam overeen met dat van Oliveira; diens broer, kapitein Gerson de Oli veira. vroeg de militaire auto- reiteiten verlof om met een machine over de streek te vliegen waar de Zwartmonden wonen. Inderdaad gaf het Brazili aanse ministerie van Oorlog de kapitein verlof voor de vlucht en deze slaagde er na enige moeite in het dorp van de Zwartmonden vanuit de lucht te ontdekken. Toen de plaats gevonden was, bleef het de vraag, hoe men met de ver miste officier in contact zou kunnen treden. Men liet daar toe papiertjes vallen, waarin een blanke, die zich daar mocht bevinden, werd verzocht, vuur- signalen te geven. Enkele minuten nadat de briefjes waren uitgeworpen, za- 4 '-'w Maandagavond heeft de Nederlandse regering aan de ministers van buitenlandse zaken van Engeland, Frankrijk, België cn Luxemburg in de Trèves-zaal te Den Haag een maaltijd aangeboden, van links naar rechts: de heren Spaak (België), Oosterhout (Nederland), Bevin (Engeland), Beel (Nederland) pon (Luxemburg). Baron van Boetzelaer van Bidault (Frankrijk) en Du- gen kapitein Gerson en de in zittenden van zijn toestel een der bewoners van het dorp met de handen wuiven. Er werden ook vuursignaien ge geven, zodat het leek, of hij de instructies begrepen had. Alle andere bewoners verborgen zich, blijkbaar verschrikt door het lawaai van de geheimzin nige, metalen vogel. DE VERDWIJNING. Luitenant Oliveira diende, toen hij verdween, bij een af deling genietroepen, die bezig was met het aanleggen van een weg in de staat Matto Grosso. Een sergeant en enkele solda ten ,die met hem op de jacht waren, rapporteerden zijn ver dwijning. Weldra werd de lui tenant volkomen vergeten en zelfs zijn. familie meende dat hij was omgekomen. Het be richt van de Indiaan maakte de belangstelling gaande en gaf aanleiding tot debatten in de Senaat, waarbij een der se natoren de militaire autoritei ten er van beschuldigde, dat zij niets gedaan hadden om de luitenant terug te vinden en nu eiste dat zij maatregelen zouden nemen om hem weer in de beschaving terug te bren gen. INGEBURGERD. Het is evenwel de vraag of Oliveira daar veel voor voelt, want de Indiaan, die het won derlijke verhaal van de blanke man vertelde, heeft ook mede gedeeld, dat deze zich in korte tijd aan de gewoonten der In dianen heeft aangepast en zich heeft laten tatoeëren zoals bij de stam gebruikelijk is. Hij zou verder met een van de knapste meisjes van de stam zijn ge trouwd. Desondanks wil kapitein Gerson een expoditie uitrusten om te trachten de blanke man, die naar zijn overtuiging zijn broer is, naar de beschaving terug te brengen. Maar eerst gaat hij nog eens een bood schap afwerpen om hem te vragen of hg naar huis wil ko men dan wel er de voorkeur aan geeft, in vrede bij zijn in diaanse vrouw te blijven. Je kunt immers nooit weten. Ierse legatie te Den Haag. Sean Mobride, minister van Buitenlandse zaken van Eire, heeft in de Dail bekend ge maakt, dat Eire binnenkort een legatie zal krijgen te 's-Gravenhage en Buenos Aires. Geef uw dochter een rode trui bij haar schotse rok en maak voor u zelf een licht blauwe, bij een blauw en wit genopte rok. Benodigdheden: 250 gram vrij dunne wol. Eén stel pen nen no. 3, één stel pennen no. 2. Voorpand. Opzetten 100 ste ken op pennen no. 3. (Opzet ten met dubbele draad is aan te bevelen om omkrullen van de rand te voorkomen). Brei 15 cm. in de yersey- steelt (1 pen recht, één pen averecht). Neem de pennen no. 2 en brei gedurende 10 cm. in de ribbelsteek, (2 st. recht, 2 st. averecht), minder aan weers zijden 1 st. in elke vierde toer. Daarna nog 8 cm. in ribbels met meerderen in elke zesde toer aan weerszijden. Neem de pennen no. 3 en vervolg in de yerseysteek. Op 12 cm. vanaf de ribbels het armsgat maken, door af te kanten aan weerszijden van het werk: 4 st., 3 st.. 2 st., 1 st. (Aan het begin van elke toer). Brei recht door gedu rende 5 cm. en begin dan de halsuitsnijding. Deel het werk in twee en vervolg de beide de len afzonderlijk. 1 St. minde ren aan de hals in elke vierde toer. Wanneer het armsgat onge veer 17 cm. hoogte heeft kant men de overgebleven ong. 30 steken in 4 toerenraf. Rug gelijk aan het voorpand, zonder de halsuitsnijding, de in het midden overgebleven ste ken worden gelijk afgekant. Mouw. (halflang). Begin van onder en zet op 64 st. op pen nen no. 2. Brei 6 cm. 2r., 2 av.), neem de pennen no. 3 en ga door in de yerseysteek (1 t. recht, 1 t. av.), vermeerder om de 2 cm. 1 steek aan weers zijden. Op 40 cm. hoogte af kanten aan weerszijden, 1x4 st., 1 x 3 st 8 x 2 st., daarna 1 st. bij het begin van elke toer. De 20 overgebleven ste ken gelijk afkanten. Kraag. 3 St. opzetten op pennen no. 2. Brei ribbels 2 r., 2 av. Meerder 2 st. bij elk be gin van de toer (aan één zijde) tot er 16 st. zijn. Brei zonder meerderen verder tot op 50 cm. en minder op dezelfde wij ze waarop gemeerderd ls. De lengte van de trui en de half lange mouwen zijn zeer mo dem. Wanneer het breiwerk klaar is strjjkt ge de diverse delen luchtig óp onder een vochtig doekje en naait ze aan een. Als versiering borduurt ge op de trui van uw dochter haar initialen. Voor u zelf be denkt ge een of andere bloem of cirkelmotiefje in contraste rende kleur. Zoals ik u zei. het werk is niet moeilijk, ge kunt het zelfs verrichten wan- naar ge des avonds moe zijt van uw dagtaak. En wanneer ge er op uittrekt, zijt ge op al les voorbereid met uw witte blouse en zomerrok, waarover ge, als het weer plotseling om slaat, in een oogwenk uw war me „schipperstrui" kunt aan trekken. Ik wens u prettige dagen. (De trui is gemaakt op maat 44. Voor een kleinere of gro tere maat, vermeerderen of verminderen met 10 st. voor rug en voorpand en 2 cm. meer of minder breien in de hoogte van de trui). De Jaatsie Veluwse schaapkudde. Het gerucht, dat de laatste kudde Veluwse heideschapen mgn te verdwijnen, heeft enke le natuurliefhebbers te Ede doen besluiten de handen in een te slaan en pogingen in het werk te stellen deze prach tige stoffage van de wijde vlakten ten Oosten van Ede te behouden. inkomsten te scheppen en een deel van de wereldmarkt te veroveren voor een product, waaraan tot dusver wel enige, maar toch veel te weinig aan dacht is geschonken. Daarom mag het met ere genoemd worden. Daarom was het ook geheel verantwoord, dat Woensdagmorgen de waar nemende Commissaris en de oud-Commissaris van de Ko ningin in de provincie Gelder land en de secretaris-generaal van het ministerie van Land bouw, Visserij en Voedselvoor ziening namens minister Mansholt naar Doornspijk waren gekomen om er met vele anderen getuigen te zijn van de officiële inbedrigfstelling van een installatie voor het drogen van geneeskrachtige kruiden en aromatische gewassen. Vooral de burgemeester van Doornspijk, de heer U. de Vries, heeft de bouw van deze inrich ting bevorderd. Hij sloeg daar mede twee vliegen in één klap. In de eerste plaats hielp hij een aantal boeren aan een bestaan en in de tweede plaats gaf hij de stoot tot het overnemen van Duitsland van een cultuur, waarmede wij .op buitenlandse markten furore kunnen maken. BOEREN MET TE WEINIG GROND. Evenals op tal van andere plaatsen kampt men ook in Doornspijk met het moeilijke probleem van te veel boeren voor slechts weinig grond. Men heeft er toen gezocht naar een middel om deze boeren toch aan een bestaan te helpen zon der ze naar de fabrieken te drijven en dit gevonden door de stimulering van de teelt van geneeskrachtige kruiden en aromatische gewassen. Deze gewassen eisen veel arbeid en veel zorg en komen dus bij uit stek in aanmerking voor de teelt op kleine bedrijven. In Doornspijk beoefent men deze tak van land- of tuinbouw, thans met succes: talrijke boe ren verdienen er goed de kost mee. Voor de oorlog voerde Duits land veel gedroogde kruiden uit, die de mensheid van aller lei lastige kwalen moeten af helpen. Nu heeft Duitsland zijn tijd gehad. Waarom zou ons land deze taak niet overne men ?Er is een begin mee ge maakt. Doornspijk levert reeds een bevredigende productie. Over een paar weken wordt in Oudswoude in Friesland b\j Buitenpost een tweede droog- inrichting geopend. Er ,zit dus „muziek" in de teelt van deze gewassen. Nederland zelf neemt een deel af en er gaat reeds heel wat naar Engeland en Amerika. Cijfers zijn nog niet te geven doch men is te vreden en ziet de toekomst hoopvol tegemoet. EXPORT. De regering ziet terdege het belang van de cultuur van ge neeskrachtige kruiden, van het drogen daarvan en van de ex port in en werkt daarom daad werkelijk mee. Zij verleent geen subsidies, doch steunt wel fi nancieel de bouw van goede drogerijen. Dat is ook gebeurd met de installatie in Doorn spijk. Aangezien het niet moge lijk is de productie geheel op de behoeften in te stellen de weersomstandigheden spreken een hartig woordje mee moeten de producten soms worden opgeslagen. Dit kan, mits ze goed bewerkt zijn en er voldoende kapitaal achter zit. De kleine landbouwers zijn niet in staat dit op te brengen en de regering meent, dat zij hier geen taak heeft. De Rai- feissenbank in Utrecht en een lichaam in Rotterdam springen échter bij, zodat ook financieel een goede grondslag aanwezig is. Overigens zullen de boeren, die een coöperatieve vereniging hebben gesticht, dienen te zor gen, dat de zaken verder goed marcheren. De Secretaris-Generaal van het departement van Land bouw, mr. J. Th. Bennerman, die de installatie officieel in gebruik stelde, sprak de wens uit, dat de Coöperatie de in richting spoedig in eigendom zou kunnen krijgen. Er zijn in Doornspijk drie aparte drogers, een grote, die continu werkt, een sterke ca paciteit heeft en voor grote partijen bestemd is en twee kleine voor kleinere partijen. De grote heeft een sprei-op pervlak van 300 M2 en levert 350 Kg. droog per dag en de kleine leveren per dag elk 100 Kg. droog. De capaciteit van de grote droger zal vermoede lijk verdubbeld kunnen worden. Er worden zeer veel soorten kruiden gedroogd, die alle een verschillende droogtijd hebben, doch dank zij de moderne in stallatie verloopt het gehele productie-proces uiterst vlot. Reeds werkt men intensief. Op het ogenblik gaan grote hoeveelheden groene kruiden in de drogers, in de winter ko men geneeskrachtige wortels aan de beurt. Het eerste schaap is over de brug. Doornspijk heeft het goede voorbeeld gegeven. Zal Nederland in het vervolg niet alleen bekend zijn in 't buitenland om zijn bloembollen, maar ook om zijn gedroogde geneeskrachtige kruiden en aromatische gewassen? Het is te wensen: de kleine boeren en ons land zullen er wel bij varen. (Nadruk verboden)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 4