KAPPIE en het geheim van de aardlaag AETHER CUTEX Vacantieweek 15-21 Augustus '48 Fa. 1. Cerritzen en W. Koejemans UIT DE PROVINCIE Walcheren. LEZERS SCHRIJVEN Versterkte degradatie bij K.N.V.B. Mysterie Voor de inwoners van Vlissingen! Kaartverkoop Openbare Vergadering J0 FIBBE Nieuws uit de Noordstraat. Kop en Schotels, geen plastic en Theepotten BOUWGROND EXTRA AANBIEDING Vlissingen Houten montageschool. B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor in princi pe te besluiten tot de bouw van een houten, uit Finland geïmporteerde school in plan Oost met 6 lokalen. De kosten zulen 15.000 per lokaal zijn. Verder stellen B. en W. voor om in principe te besluiten ook de Vlissingse Schoolvereniging voor een dergelijke school in aanmerking te laten komen. Deze voorstellen worden ge daan omdat Vlissingen de eerste jaren wel geen kans zal krijgen permanente scho len te bouwen. Tevens stellen B. en W. voor het pand Paul Krugerstr. 5 aan te kopen voor 10.000 van mej. M. van Melle te Breskens. Het pand zou eer lang toch moeten worden ont eigend voor de uitvoering van het plan Nieuwe Markt. Middelburg Afscheid leraar van Chr. Kweekschool. Bestuur, leraren, oud-leer lingen en leerlingen hebben afscheid genomen van de heer J. W. v. Swigchem, sinds 1922 leraar in Ned. Taal, Engels en zang en sinds 1932 onder directeur van de Christelijke Kweekschool te Middelburg. Deze meende, nu hij de gewo ne „pensioengerechtigde leef tijd" reeds overschreden heeft, heen te moeten gaan. In een gezellig samenzijn met muziek, zang en declama tie door leerlingen, werd de heer van Swigchem gehuldigd door de voorzitter van 't be stuur, door de directeur (ook namens de leraren), door ver tegenwoordigers van oud-leer lingen en door woordvoerders van verschillende groepen van leerlingen. Zijn arbeid en zijn omgang bleken zeer grote waardering te hebben verwor ven bij allen. De sprekers de den hun woorden vergezeld gaan van cadeaux en van bloemen voor mevrouw van Swigchem. De gehuldigde dankte getroffen. EXAMENS. Aan de Gemeentelijke Uni versiteit te Amsterdam slaag de mevr. N. BeekhofKoole, voorheen te Middelburg, voor het doctoraal examen archaeo- logie en kunstgeschiedenis. De heer H. Koops,'adjunct-com mies ter Provinciale griffie (afd. Registratuur) te Middelburg, slaag de voor het examen Archiefverzor ging B, uitgaande van het Insti tuut voor Bestuurswetenschappen. In de ons verstrekte opgave van de bevorderingen aan het gymna sium te Middelburg stond te lezen: van VA- riaar VB. Dit" moet zijn; van V A naar VIA. RECHT OF ONRFCHT? De weduwe A. Kroonenv. d. Berge te Vlissingen, werd in Octo ber 1944 door het water uit haar woning verdreven. Zij vergat uit een buffet vier briefjes van 100 mee te nemen, maar vond in Sep tember dit van haar pensioen overgespaarde geld weer terug. De geldinlevering was al achter de rug, zodat zij pas bij de na-inleve ring aan de beurt kwam. Thans heeft zij bericht ontvangen, dat dit geld niet zal worden vergoed. Zij vraagt nu, wat de redactie daarvan denkt, te meer omdat zij bij de inlevering door drie mees ters in de rechten kon laten getui gen, dat de toedracht was zoals wij hierboven schreven. Ons antwoord kan kort zijn. Als er inderdaad deze bewijzen waren, dat de zaak zich zo had toegedra gen, achten wij 't onbegrijpelijk, dat het geld niet vergoed wordt. INTREDE VAN Ds. DE METZ. Ds. W. C. F. Metz te Heerewaar den (Bet.), beroepen Ned. Her vormd predikant te Middelburg, hoopt zich op 28 Juli in deze ge meende te vestigen, waarna hij op Zondag 8 Augustus, na zijn intrede te hebben gedaan, door ds. F. Don in zijn nieuwe ambt zal worden be vestigd. BEDANKT VOOR BENOEMING. Ds. J. A. van Duyne te Scheve- ningen. die door de kerkeraad van de Ned. Hervormde gemeente van Middelburg in de vacature ds. C. J. J. Janse tot hulpprediker was benoemd, heeft voor deze benoe ming bedankt. Zoutelande RINRRIJDERIJ. Zaterdag werd te Zoutelande de jaarlijkse ringrijderij gehouden, die een aardige attractie vormde voor de vele badgasten. De door jhr. Stoop beschikbaar gestelde wisselbeker werd gewon nen door E. Koppejan. De wissel beker van de Wed. de Jong, door J. v. Sluys, terwijl W. van Sluys beslag wist te leggen op de beken de potlepel. De prijs van S. Wijk huis werd gewonnen door F. de Voogd. De verdere uitslag is als volgt: le pr. P. de Visser (20 r.), 2e pr. A. Dingemanse (17 r.). 3e pr. C. de Groot (16 r.). 4e pr. W. Vos (15 r.). 5e pr. J. Vos (14 r.)t 6e pr. W. v. Sluys (IS r..) 7e pr. E. Koppejan (13 r.), 8e pr. J. v. Sluys (12 r.), 9e pr. J. Kodde (11 r.), 10e pr. P. Vos (11 r.), lie pr. J. Melis (10 r.). 12e pr. W. Janse (10 r.), 13e pr. J. Fran- che (10 r.), 14e pr. W. Brasser (9 r.), 15e pr. J. de Kam (7 r.), 16e pr. F. de Voogd (5 r.), 17e pr. R. Jobse (3 r.), 18 pr. W. de Kam (3 r.), 19e pr. C. Versluys (2 r.). Domburg ONBEHOUDEN HUIZEN. De in de gemeentekom van Domburg onnatuurlijke vergezichten van d© Oost- straat en de Wijngaardstraat, de laatste beter bekend als Wagenmakerstraat waar de „onbehouden hui zen" stonden, zijn bezig in te krimpen of te verdwijnen. Truffel en hamer reppen zich en nieuwe panden, halve stra ten verrijzen. Mogen zij wèl l&ng „behouden" blijven! VOETBAL Het bondsbestuur van de K. N.V.B. heeft besloten in alle districten de competitie-afde lingen zo spoedig mogelijk te rug te brengen tot: 10 elftallen in de le klas, 20 elftallen in de 2e klas, 40 elftallen in de 3e klas, ten hoogste 110 elftallen in de 4e klas, zodat in de toekomst het aan tal elftallen per district ten hoogste 180 mag bedragen. In verband hiermede zal met In gang van het a.s. seizoen in alle districten voor de le, 2e en 3e klas versterkte degradatie plaats vinden. Uit iedere com petitie-afdeling zal één elftal meer dan normaal aan de pro motie- en degradatiecompetitie moeten deelnemen. Voor de 4e klas zal alleen versterkte degradatie plaats vinden, indien het totaal aan tal elftallen in een district de 180 overschrijdt. Is het aantal elftallen minder dan 150, dan zal uitbreiding van het aantal mogelijk zijn. Indien het aan tal elftallen van een district bij aanvang van het seizoen meer dan 150 bedraagt en min der dan 180, wordt voor de 4e klas de normale promotie- en degradatie-competitie gespeeld. ZEILEN ZEILWEDSTRIJD VLISSIN GEN—OSTENDE. Zondag vond een zeilwed strijd plaats over het traject VlissingenOstende. Van de 18 gestarte jachten arriveerden er slechts 2 te Ostende en wel „Stormvogel" van de heer A. de Zeeuw van Terneuzen en „Jeanne" van de heer G. v. d. Peyl, eveneens van Terneuzen. Alle overige deelnemers durf den vanwege dg zeer sterke golfslag de tocht niet volbren gen en keerden of naar Vlis singen terug, of liepen in an dere havens binnen, zodat de prestaties v&i de heren de Zeeuw en van der Peyl wel hoog mogen worden aangesla gen. Kantongerecht Middelburg De Kantonrechter te Middel burg behandelde de volgende za ken: A. W., koopman te Borssele, reed op een rijwiel naast een paard. Uitspr.: j 6 subs. 3 d. h.; Ph. J. de V., werkman te Kou- dekerke. werd wegens dronken schap veroordeeld tot een boete van I 15 subs. 8 d. h. Voor het zelfde feit werd L. L. de V., te Oudelande eveneens beboet met 15 subs. 8 d. h. A. W., te Serooskerke, wegens 't fietsen onder invloed van sterke drank. Boete 25 subs. 10 d. h. G. A. v. D., vertegenwoordiger te Vlissingen, viste met twee hen gels zonder een schriftelijke ver gunning van de rechthebbende op het viswater. Boete 5 subs. 3 d. h. Voor een soortgelijke overtre ding werd W. de N. beboet. C. S., smid te Rilland-Bath, werd beboet wegens het besturen van een vrachtauto zonder rijbe wijs. Voor het geen acht slaan op het rode verkeerslicht bij de Stations- brug te Middelburg werden ver oordeeld Ch. J. J. van A., te Kort- gene tot 5 subs. 3 d. h. en F. L. D.. bankwerker te Middelburg, tot 5 subs. 3 d. h. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: M. A. C. Meyer Warnau, z.; E. HeiboerJoziasse, d.; J. de VriesLigthart Schenk, d.; P. v. Hest-Schoe, d.; E. Moens- Dekker, z. M. BiondinaCaljouw, d.; A. MatthijsseDingemanse, z.; H. C. JoziasseDingemanse, z.; C. Smits—v. d. Kooy, d.; M. Dijkwel Pekaar, z.; J. FlohilHibels, d.; C. Boogaard—den Hollander, z.; I. J. Rijkse—Roskam, d.; J. P. Abra- hamse, d.; C. Rozemondvan Leest, 7..: E. A. NagelhoutBuijs. z.; N. Dieleman—Wisse, z.; M. Al- laartVader, z. M. Behagev. d. Werf. z.\ W. J. J. Wondergem Kopmels, d.; J. S. BalProvoost, z. Overleden: L. Joosse, 60 j., geh. met M. Grote; A. Aalewijnse. 74 j., geh. met S. v. Vlaanderen: P. de Vries, 48 j., ongeh.; A. C. La- meijn,. 63 j., wede. J. M. Somme- ling; R. Maes, 9 mnd., d. van T. en J. van Belzen J. C. Vermeulen. 37 j., geh. met M. J. van den Broek; A. Bosdijk. 64 j„ wede. M. Snoek, Ondertrouwd: J. P. Zwartepoor- te, 24 j. en J. A. Provoost, 21 j.; J. J. E. Heeren, 20 j. en J. li!. Niest- hoven, 18 j.; J. C. van Loo, 60 j. en C. W. de Goede, 46 j. C. J. Friesema. 39 j. en R. Valckx, 31 j.; J. Bostelaar. 25 j. en L. Peene, 22 j.; L. Wijnands, 21 j. en J. Wille- boordse, .21 j. Getrouwd: J. C. Hendrikse en L. Florusse, 31 j: G. Hageman, 21 j. en G. W. Wieleman, 20 j.; J. M. de Vries. 31 j. en A. L. Maljers, 31 j.; C. W. Alewijnse. 35 j. en G. A. Kleijn, 31 j.; C. A. V.'illemsen, 36 j. en M. P. Breel, 36 j. VLISSINGEN. Bevallen: M. C. Meijer—van Vlijmen, z.; M. M. Verdaasdonk— Valckx, z.; C. Janiszowski—van Leest, d.; J. P. MaquelinMoeli- ker, d.; J. B. KoningBierling. z.; L. M. Daanede Nooijer, z. Ondertrouwd: W. I. Daansen, 24 j. en N. Jobse. 26 j.; M. de Vries. 25 j. en M. Vermeerssen, 24 j.; A. J. Havermans, 39 j. en A. M. M. Ronde, 35 j. Getrouwd: A. Weering, 21 j. en M. C. de Buck, 21 j.; D. Leeuwen burg. 43 j. en J. Suwijn, 35 j.; A. J. Prinse, 25 j. er. J. Theune. 20 j.; G. H. Kooger, 22 j. en A. R. So- mers. 19 j. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: A. H. de RidderWis- kerke, z.; A. Vis—Broere, d.; J. VosKwekkeboom, z.; W. van Sabben—Midavaine, d.; M. J. Kokje—Stokx, z. 58. Zo logeerden Kappie en Professor Larifix een week in het hotel en de Professor bracht zijn tijd cijferend en studerend in zijn kamer door. Maar na die week zei Kappie: „We horen maar niets van de minister. Het lijkt me het beste, dat we maar weer eens naar hem toe gaan. Dat wachten maakt me kriebelig en ik verveel me trouwens dood!" Zo doende begaven ze zich op weg naar het Regerings-Paleis. Daar spraken ze met een deftig heer, die de secretaris van de minister bleek te zijn. „Wanneer de heren even in de wachtkamer willen wachten!" zei hij beleefd. „De minister is juist in confe rentie, maar dat zal niet lang meer duren!" Hij liet hen in de wachtkamer en de deur bleef openstaan. Daardoor kwam het dat de stemmen van d© kamer ernaast te horen waren (de kamer van de minister), Eén stem klonk luider dan de andere en nadat Kappie een poosje geluisterd had, zei hij: „Het is gek, maar die stem komt me bekend voor! Die heb ik eerder gehoord!" Ondertrouwd: G. van Sluijs, 25 j. en A. Arendse, 26 j.; P. J. Con tant, 25 j. en H. H. Riekwel. Getrouwd: C. Overweel, 30 j. en M. den Engelsman, 27 j. Overleden C. Rottier, 2 dg., z. v. A. Rottier en J. T. Jobse; J. van Eijkeren, 71 j„ echtg. van A. Beu lens; A. J. Kamermans, 70 j., echt- gen. van J. Gijzels. Amsterdamse beurs 19 Juli 20 Juli N.I. Hand. B. 122% 120 Ned. Hand. Mij. A.K.U. Calvé Unilever Kon. Petr. Fokker Amst. Rubber H.A. Lijn Scheepv. Unie H.V.A. Deli Mij. 160 158% 167% 167% 193 191% 295% 293% 335% 333% 181 178 169 158% 196 198 180% 221% 221% 133 Ned. '48 (3% 100% 100% Ned. (dollar *47) 102 102 Ned. N.W.S. 81% 81% Grootboek '46 98 98 Weliswaar was de handel op de effectenbeurs te Amster dam wederom van bescheiden afmetingen, doch de algemene stemming was in wezen toch niet gedeprimeerd. Aanvanke lijk was er klaarblijkelijk met de gespannen toestand te Ber lijn nog enig aanbod.te ver werken en de fondsen waarin zaken werd gedaap bij de ope ning waren algemeen lager. Maar onder beurstijd vond in tegenstelling met Maandag geen afbrokkeling plaats. Integendeel volgden de koer sen een opwaartse richting en bij het slot werd gehandeld op ongeveer het hoogste punt van de dag. Koninklijke volgde In dit opzicht een typisch voor beeld. Beginbeurs werd afge daan tegen 330 waarna even een kleine verzwakking Intrad tot 329, maar daarna kon een verbetering worden geconsta teerd en later op de middag werd afgedaan tegen 334 ter wijl bij het scheiden van de markt 333% werd bedongen. In industriëlen ging weinig om. AKU's bewogen zich tussen 166 en 167%. Officiële Publicaties SLUITINGSUUR CAFé'S. Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend dat in verband met de repetities en de uitvoering van het openluchtspel het sluitingsuur voor de café's op Woensdag 21 en Donderdag 22 Juli a.s. wordt gesteld op 1 uur des nachts en op Vrijdag 23 Juli a.s. op 2 uur. Middelburg, 19 Juli 1948. HUISNUMMERING. Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend dat de vernummering der huisnum mers van de panden Noordweg 37 -39 en 41 en Klarenbeeklaan no. 1- 3 en 5 is aangebracht en gecontro leerd. Met ingang van heden moeten de nieuwe nummers worden ver meld op poststukken en dergelijke. De oude nummers moeten gedu rende één jaar op de percelen blij ven aangebracht. Middelburg. 19 Juli 1948. UIT DE DONDERDAG. Vanavond een klankbeeld over het te Middelburg op te voeren openluchtspl „Mijn schilt en de betrouwen" van de heer en me vrouw AbelevenLabberton (H. H 21). Het Omroeporkest speelt on der leiding van Anton Krelage, composities van Handel, Mozart en Ravel (H. II 20.15,. Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9.05 Gramofoonmuziek; 10 Instrumen taal kwintet van farijs; 10.45 Jo Vincent zingt met begel.; 11 De Zonnebloem; 12.03 Het orkest van Klaas v. Beeck; 13 Nieuws; 13.20 Léon Combé, bariton en André Rieu, piano; 14 Peter Nobino's Mu- sette-orkest; 14.30 Ne Mayfair or kest met vocalisten; 15 Oude volks liederen in nieuwe zetting (Alex Schellevis); 15.30 Altviooirecitai door Juup Raphael, a. d. vleugel Marinus Voorberg; 16.50 Radio Jeugdjournaal; 18.30 Ned. Strijdkr. 19.30 Het actueel geluid*#) Nieuws; 21.30 Het openlucht-concert (Busch Strijkorkest); 22.35 Nieuwe aanwin sten van onze discotheek; 23 Nieuws; 23.15—24 Kamermuziek. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 8.45 Klassieke gramofoonmuziek; 10.30 Korte gesprekken van vrouw tot vrouw; 11 Concert in de Noor- derkerk te Hilversum door Pierre Palla; 12 Het Lyra-trio; 13 Nieuws: 14 Herdenking Poolse Nationale feestdag; 15 Voor zieken en ge zonden; 17 Kaleidoscoop: 17.30 An dré de Raaff. piano en Jacques Schutte, orgel; 18 Nieuws; 18.30 The Skymasters: 19.15 Solistencon cert: werken van Clara Wildschut; 20 Nieuws; 20.15 Het Omroeporkest o.l.v. AntonKrelage; 21 Klankbeeld over het te Middelburg op te voe ren openluchtspel „Mijn schilt en de betrouwen-'; 21.40 Techniek en noodlot, hoorspel; 23 Nieuws. HET FEUILLETON Tjeerd Adema van de Prinsengracht 101 Amsterdam, 5 Mei. Adolphe, II faut attendre encore quel- que jours. Je vous enver- rai votre argent si tót que possible. S „Zie je wel!" riep de hoofd inspecteur triomfantelijk. „Die hotelportier is zijn be richtgever- Hij zal hem zo spoedig mogelijk zijn geld sturen. De kerel is zeker on geduldig geworden. Fotogra feer 't direct. Schram, plak de brief weer netjes dicht en stop hem weer in de postzak. De wachtcommandant mag die aan een geuniformde be steller afgeven- Niet aan een willekeurige burger begre pen?" „In orde meneer", zei de rechercheur. De reporter keek op zijn horloge. ,,'t Spijt me, dat ik niet blijven kan", zei hij. „maar er is een vergadering waar op mijn komst wordt gere kend We behoeven nu niet meer té vragen waarom die dokter een knecht zocht, waar hij zoveel op lijkt, dat hij hem kon vervangen. Hij heeft het wagentje binnen gereden en is op die manier in huis gekomen- Toen het spel voor de eerste keer ge speeld werd heeft hij bij die die meneer Dupois dat over- invalide gezeten. Later heeft genomen en ik geloof niet, dat iemand nagegaan heeft waar die knecht toen is ge bleven. Het zou toch wel de moeite waard zijn om dat eens te onderzoeken. Ik weet ook nog niet hoe dat wapen ZON EN MAAN Donderdag 22 Juli. Zon: op 4-46, onder 20-46- I Maan: op 22-01, onder 5-35. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Hoog water U.+N.A.P. U.+N.A.P. 2.51 2.01 3.19 2.20 3.58 2.27 4.24 1.48 15.06 1.94 15.36 2.13 16.14 2.18 16.41 1.36 Laag Water u.—N.A.P. u.—N.A.P. 8.57 1.89 21.29 2.19 9.38 2.07 22.10 2.39 10.12 2.25 22.44 2.55 9.43 1.47 22.15 1.77 van dokter Van Bremen daar in huis is gekomen". „O dat, weet ik wel", zei de hoofdinspecteur. „Ik heb een onderhoud met ziin huis knecht gehad, die me ver teld heeft, dat er de dag vóór de moord 'n paar heren ge weest zijn waarvan er een in een wagentje zat. De dokter had geen spreekuur en ze zijn na een half uurtje wach ten weer weg gegaan. Ze hebben het wapen na tuurlijk onder de plaid ver borgen en het op die manier ook in het huis van meneer De Wit gebracht". „Die invalide heeft daarte gen natuurlijk niet kunnen protesteren", zei de reporter. „Trouwens, daar zou toch nie mand iets van verstaan heb ben. 't Spijt me, dat ik weg moet, maar ik reken er op, dat U me waarschuwt, com missaris, als het grote ogen blik van de arrestatie is aan gebroken. Dat heeft U me toch beloofd, commissaris?" „Hm", zei de commissaris aarzelend- „Ja. ik meen me zo iets te herinneren". De journalist keek een beetje bezorgd naar de hoofd inspecteur, die hem bemoe digend toeknikte. „Daarop kunt U rekenen, mijnheer Van den Berg", zei hij glimlachend. Hij wachtte tot de journa list de deur achter zich ge sloten had- „Nu moeten we nog even iets anders behandelen", zei hij- „Was er straks iets. dat ie nog niet wou vertellen?" vroeg de commissaris- De hoofdinspecteur knikte. „Ik geloof wel. dat Van den Berg kan zwijgen", zei hij, „maar deze zaak is te ernstig dan dat we alle troe ven uit handen kunnen ge ven- Ik ben blij, dat hij niet langer kon blijyen, want ik heb nog wat anders te ver tellen. commissaris- Er is na tuurlijk geen enkel bezwaar dat Beekman daar bij blijft". Hij liep naar de deur en sloot die zorgvuldig af. (Wordt vervolgd). De gewone audiëntie van de Commissaris der Konin gin in Zeeland op Donder, dag 22 Juli a.s. zal NIET doorgaan. Middelburgse Kruideniersvereniging Op Zaterdag 24 Juli a.s zullen onze zaken in ver band met de feestelijkhe den om 12 uur GESLO TEN zijn. Het bestuur M.K.V. Zijn uw motoren, machi nes of werktuigen defect of versleten Laat ons uw reparatiën ver zorgen. Wij zijn speciaal in gericht voor het fabriceren van allerlei onderdelen voor motoren, tractors, betonmo lens, persen, binders, bak- kerijmachines enz. Wg verrichten alle las werk, draaiwerk, bank- en smeedwerk. J. DE NOOD, Bellinkplein 15, Telef. 2476, Middelburg. DERT's Foto- en projectlehandel. Breng bq ons Uw fotowerk. 's Maandags gebracht, Woensdag gereed, 's Woens dags gebracht, Zaterdags gereed en U ontvangt een nieuwe film. Ch. L. DERT, Nieuwendyk 35, Vlissingen. voor het Historisch Openluchtspel te Middelburg op 23 en 24 Juli a.s., elke dag 's middags te 2 uur, in de zaak van Leo Helder, Optiek- en Foto- handel, Bellamypark 38. Vereniging Nederlandie Vakscholen voor Kappers, gevestigd te Utrecht, Oudenoord 12. voor alle Zeeuwse kappers(sters) welke gehouden wordt op Maandagavond 26 Juli om 8 uur in „De Eendracht", Lange Giststraat, Middelburg. Onderwerp: „Oprichting van een Zeeuwse vakschool voor kappers". Gelegenheid tot het bekomen van inlichtingen en in. schrijvingen als cursist. De Commissie van Voorbereiding, J. VERELST, Pottenmarkt, Middelburg. J. P. JOOSSE, Lange Delft 26, Middelburg. TH. TER POORTEN, St. Jacobsstraat 19, Vlissingen. nagellak, het welbekende vooroorlogse Amerikaanse merk, hebben wq weer in voorraad in diverse mooie teinten. Prqs per flacon 1.25. Verder hebben wq nog vele andere prima na gellakken, w.o. plastic en parelmoer lak. Ook verko pen wy goede lak afhaal- water voor 75 ct. Dus voor handenverzorgingsartike- len Vlissingen Middelburg. FIRMA L. DE JONGE Molen „De Koornbloem", Goes. DEZE WEEK H. DE KONING, Telefoon 657, Vlissingen Te koop gevraagd geschikt voor de bouw van arbeiders- en mid denstandswoningen. Brieven onder No. 6322, aan Arc's Advertentiebedrijf, Kettingstraat 2, Den Haag, Rokken en pantalons. Moderne klok. en rimpelrok 18.50. Co8tuumrok vanaf 6.50. Heren sportpantalon, bruin, 18.50. Costuumbroek 24.50. Tweedjassen, geheel gevoerd 55. Blauwe gummi regenjassen 25. MAGAZIJN „NIEUW ENGELAND". Lange Giststraat 11 (benedenhuis, Middelburg) NOTARISHUIS Middelburg. Notaris J. L. VAN DER HARST te Middelburg, zal op Woensdag 28 Juli a.s., om 10 uur, in het Notaris huis aan de Koepoortstr., te Middelburg, a contant publiek verkopen: ZEER NETTE INBOEDEL, best. o.m. uit: ledikanten met spiralen, beddegoede- ren, tafels, stoelen, spiegels, divans, dressoirs, div. kas. ten, div. schryfbureaux, Amerikaans orgel, stalen archiefkast en stencilmachi ne, veel glas- en steenwerk en hetgeen meer te zien is Dinsdag 27 Juli van 1012 en van 24 uur. Nette goederen kunnen nog worden ingebracht, op te geven aan de heer GA- BRIÊLSE, in het Notaris huis. VENDUTIE op Woensdag 28 Juli 1948, in de zaal by dhr. J. C. KRIJGER, Beestenmarkt te Goes. Zindelqke goederen kun. nen worden bygebracht of afgehaald, waarvan opgave te doen bq de Vendumeester A. JACOBS, Scheldestraat 48 of ten kantore Kleine Kade 11. J. M. DE KOK, deurwaarder. Prima luidspreker te koop. Beenhouwerssin gel 43, Middelburg, na 6 u. NOTARISHUIS Middelburg. Notaris J. L. VAN DER HARST te Middelburg, zal op Vrydag 30 Juli a.s. om 1 uur, in het Notarishuis aan de Koepoortstraat te Middelburg, k contant, pu bliek verkopen een partij Boot-, Rtywiel. en Au to-onderdelen en ge reedschappen, best. o.m. uit: automotor, koppakkingen, gebr. Ford bootmotor, aanh. bootmo tor, motorbootschroeven, askoppelingen, spaken, nip pels, wielen, zuigerveren, bankschroeven, westontakel, met loopkas, kraal machine, stalen bouten en moeren, werkbank, enz. enz. Kijkdag de morgen van verkoop. *.HJOQS5fc'aüi.< lANQE VOQSCJÏBAAJ5P55 - THff.24Ó6 Waarom zoudt U wachten Gebruikt als zovelen de WITTE WOLVULLING voor 't bijvullen van Uw bedden en kussens, nu 1.53 per k.g. Te koop 5 gemet koolzaadpeulen. H. JANSE, Dorpsstraat 15, Serooskerke (W.) Oude of gebikte steen te koop gevraagd. L. MIN- DERHOUD, Zuidstraat 90, Westkapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3