sanatogen Amerikaans echtpaar maakt „thank-you-tour" NIEUWS UIT ZEELAND IVOROL Lord Provoost van Edinburg op Walcheren Altijd moe en mat wm.wmtveAhuJ^cm Nieuws in een Noiedop r WALCHEREN Na 3«/2 jaar vonden zij het stoffelijk overschot van hun zoon. Sneuvelde in slag bij Arnhem. Met de j.Veendam" arri veerden te Rotterdam de heer en mevrouw Ellis S. Middle- ton van Stamford uit Ameri ka, die voor een „Thank you tour", zoals zg het noemen, een maand lang: in Europa zullen doorbrengen, om al de genen te bedanken, die er toe hebben medegewerkt om het stoffelijk overschot terug te vinden van hun zoon, capt. Ellis S. Middleton, die in Sep tember 1944 in de strijd om Arnhem met zijn vliegtuig werd neergeschoten. OPSPORINGEN „Direct na de bevrijding", zo vertelt de heer Middleton, „hoorde ik dat mnn zoon was neergeschoten boven het Reicnswald. niemand wist ech ter waar hn begraven lag. In Juni 1945 vernam ik ech ter, dat een Duitse houtvester Karl Riemer uit Magdebom, op het ogenblik dat een Ame- Olympisch voetbal- tournooi gewijzigd. Nederland—Eire wordt echter gespeeld. De organisatie van het Olympisch voetbaltoumooi heeft een ingrnpende wijziging ondergaan. Alle voorwedstrij den zgn vervallen met uitzon dering van twee ontmoetingen n.l. NederlandEire en Luxem burgAfghanistan. De win naars van beide wedstrijden zul len worden gevoegd bij de 14 overige landen te weten Dene marken, Zuidslavië, India, Chi na. Turkije, Zweden, Oosten rijk, Verenigde Staten, Frank- ryk, Groot-Brittannië, Korea, Palestina en Mexico. Deze 16 landen loten Zondag 25 Juli opnieuw voor de acht ste finales. Naar men weet, wordt Ne derlandEire te Portsmouth gespeeld op Maandag 26 Juli des middags 17 uur op het veld van de Portsmouth football club. De ontmoeting tussen Luxemburg en Afghanistan vindt plaats op het terrein van Brighton and Hove Albion football club, op dezelfde dag en tgd. Wanneer de beide ont moetingen in geljjk spel eindi gen, worden de wedstryden overgespeeld op Dinsdag 27 Juli op dezelfde terreinen en op hetzelfde tydstip. De achtste finales worden verdeeld over twee dagen, Za terdag 31 Juli en Maandag 2 Augustus. Alle ontmoetingen worden in Londen gespeeld. rikaans vliegtuig neerstortte, zich op enige honderden me ters afstand bevond en gezien had dat Duitse parachutisten de piloot begroeven in het bos. Riemer cn zijn vrouw hebben, toen de Duitse soldaten waren vertrokken, een houten kruis boven het graf van de hun onbekende piloot opgericht en er een stuk van de propeller aan bevestigd ten teken, dat or een geallieerde soldaat lag begraven. Daar de plaats over eenkwam, met die, waar het vliegtuig van -mgn zoon was neergestort,, vermoedde ik, dat de door de Duitsers begraven vlieger mijn zoon was. Ut heb toen ^0.000 circulaires, die 'n beschrijving van mijn zoon en van zgn geschiedenis be vatte, door Noord-West Euro- Bi laten verspreiden. Een uitse katholieke priester liet ze in Duitsland nadrukken, daar het niet mogelijk .was mijn circulaires .over de grens te krijgen.. „ONBEKENDE SOLDAAT" Houtvester Riemer was na 1945 naar de Russische zóne verhuisd. Toen hij in het be gin van dit jaar terugkeerde naar Magdeborn, bezocht hij weer het graf van de onbe kende geallieerde piloot en zag toen tot ziin verbazing, dat op 't graf 't geschilderd kruis stond opgericht waarop stond „unknown germ an soldier". Onmiddelijk wendde hij zich tot de legerautoritei- ten, die inzagen dat de sug gesties door vader Middleton aan de hand gedaan, wel eens juist konden zijn. Het stoffe lijk overschot werd opgegra ven. Men zond mg ter verdere identificatie vier sleutels op, die bg de overblijfselen waren gevonden, een daarvan her kende, ik als een contact sleuteltje, dat behoorde bg 'n auto, die mijn zoon voor hij in het leger ging bezat. Hij ligt nu begraven op een Amerikaans kerkhof in België en zal volgend jaar naar Amerika worden overge bracht voor bijzetting op het Arlington National Cemetery. Scheepvaartberichten Aangekomen te Vlissingen: Ku- wle v. Hudlksfall, Prins Bernhard van Antwerpen. Vertrokken: Arbo n. Southamp ton. Gep. n. Antwerpen: Aalsdijk v. R'dam. Oase v. R'dam, Batavier v. Zweden. Gep. v. Antw.: Liberty n. Rot terdam, Oranjefontein n. A'dam. (Ingezonden mededeling) Oost Indonesië huldigt H.M. de Koningin. De voorlopige volksverte genwoordiging van Oost-Indo- nesië heeft bg de sluiting van de laatste zitting tijdens de re gering van Koningin Wilhel- mina een telegram aan Hare Majesteit gezonden, dat bij acclamatie aangenomen werd en door redevoeringen van alle fractieleiders werd onder streept. De tekst luidt: „Het voor lopig vertegenwoordigend lichaam van de Staat Oost- Indonesië, zich diep bewust, dat het zgn instelling beleefde onder Uwer Majesteits roem volle regering, herdenkt in grote dankbaarheid Uwer Ma jesteits wijs- en krachtig be leid. hetwelk voor de Indone sische volksgemeenschap zal leiden tot verwezelgking van haar nationale aspiraties, be tuigt Uwe Majesteit zgn hul de en diepe eerbied en smeekt om de zegen van de Aller hoogste voor Uwe Majesteit en haar huis." Prov. Financiën. Verschenen is de memorie van antwoord der regering op het voorlopig verslag van de Tweede Kamer inzake de wet „Herziening regeling der Prov. Financiën" en voorts het voor lopig verslag der Tweede Ka. mer betreffende het wetsont werp „Afwikkeling Geldzuive- ring". Wg komen op deze ver slagen nog nader terug. Gi) kent dat! Dagen^van hangerigbeld: futloos en loo m; alles 'zien van de donke re kant. En als dan ook nog 's nachts de slaap niet komen wil. nog méér zwarigheid en zorgen in het verschiet. Dat is allemaal een gevolg van verslapte zenuwen. Neem regelmatig wat Sanatogen en reeds na korten tijd blijken U de heilzame gevolgen aan lichaam'en geest, (Ingezonden mededeling) DE TOPKWALITEIT TANDPASTA De conductur der R.T.M., J. de Leeuw, die dienst deed op de veer boot Middelharnis—Hellevoetsluis, is Vrijdagnacht verdronken. De veerboot moest een extra reis ma ken om een touringcar met pas sagiers te halen. In het kader van de „Natio nale Koopvaardijweek 1948" is Maandagochtend voor de eerste maal de coaster „Beta" uit Gro ningen voor een zeereis uit Rot terdam vertrokken. Aan boord bevonden zich ongeveer 200 „landrotten". De advocaat-fiscaal bij het bijzonder gerechtshof te Amster dam. eiste 12 jaar gevangenisstraf togen de 43-jarige Duitser ZUhlke, die in de jaren 1941-1944 als on dercommandant van het huis van bewaring te Amsterdam de gevan genen mishandelde. Bij bschikking van de mi nisters van oorlog en marine a.l. is het directoraat der luchtstrijd krachten opgeheven en ingesteld het commando luchtvaartopleidin gen. Dit commando is belast met de verzorging van de vakopleidin gen in Nederland. Vele Noord-Limburgse sla gers beschikken gedurende de laatste weken niet over voldoende vlees om de aange .verin bonnen te honoreren. Er wordt namelijk te weinig slachtvee aangevoerd. Het driejarig zoontje van de familie van Delden. wonende Sn dc Boomhoek te Nieuw Loosdrecht. viel van een steiger te water en verdronk. Apen op de vuilnisbelt Kerkrade zal binnen kort een miniatuur die rentuin rijk worden. Een van de ingezetenen een middenstander, die zich uit zijn zaken heeft teruggetrokken - wil na melijk herten, pauwen, fazanten, exotische vo gels en apen gaan hou den. Hg heeft daartoe de medewerking gevraagd van het gemeentebe stuur. B. en W. hadden er wel oren naar en hebben de verzoeker de beschik king gegeven over een gedeelte van dege meentelijke vuilnisbelt. De beslissing is minder eigenaardig dan ze op het eerste gezicht lijkt. De belt zal in de toe komst in een park veran derd worden. Een gedeel te ervan is reeds van plantsoenen voorzien. Tussen deze plantsoenen en de stortgrens wordt thans een hértenkamp aangelegd waarbij ook volières e.d. zullen wor den gebouwd. Wilde staking in Oranje Nassau Hjnijn. In de mijn Oranje Nassau II te Schaesberg is een wilde staking uitgebroken. Vrgdag werd in een pijler van deze mijn by wgze van proef het nieuwe pijleraccoord met groepsindeling ingevoerd. De betrokken arbeiders namen hiermee geen genoegen en gingen in staking. Zaterdag verklaarde een deel van- de andere arbeiders zich met hen solidair, en ook gisteren werd er weer gestaakt. Van de 200 man van de avonddienst van gisteren zgn er slechts 70 af gedaald. Toen de nachtploeg van de mijn Wilhelmina Dinsdagavond om 10 uur aan het werk ging, bleek zg geheel volledig te zgn. Op de mgn Oranje Nassau II duurt de staking echter voort. Van de 300 man uit de middag- ploeg waren er 94 aan het werk. In een bespreking over het nieuwe accoordsysteem hebben de organisaties, aangesloten bg de bedrgfsunie voor het mijn. werkersbedrijf, besloten de mijnwerkers in een communi qué mede te delen, dat zij de stakingen op de mijn Oranje Nassau II en Wilhelmina af keuren, doch eveneens afwij zend blijven staan tegenover het nieuwe accoord.systeem. De bedrgfsunie zal trachten door overleg het geschil op te lossen en stelt voor eerst de resultaten hiervan af te wach ten. Het Bureau Nationale Veiligheid. Er is een officiële medede ling verschenen over het onder zoek, dat de commissie Wijn. veldt instelde naar de activi teit van het Bureau Nationale Veiligheid dat destijds onder leiding stond van mr. L. Eint- hoven. Blijkens deze mededeling heeft mr. Einthoven beleids fouten gemaakt, die in het rap. port nader zgn omschreven en die mede de oorzaak werden, dat het bureau ineenstortte. Dit laatste was echter mede te wijten aan de chaos, die mr. Einthoven vond toen hij optrad als hoofd en aan de tegenwer king, die hij van vele zgden ondervond. Naar het oordeel van de com missie heeft mr. Einthoven aan de grofste laster blootgestaan, die voortvloeide uit de houding van een deel zijner onderge schikten. Er was een gebrek aan sa. menwerking, waarbij de drij vende kracht de heer W. E. Sanders was, die een der fac toren is geworden waardoor mr. Einthoven zgn doel niet kon verwezenlijken. Tegen de ex-agent van het bureau Joodse zaken H., eiste de advocaat-fiscaal bij het Bijzonder Gerechtshof te Amterdam 16 jaar gevangenisstraf. Gouvernemenl eist aandelen van Surinaamse waterleiding maatschappij op. Het Surinaamse gouverne ment heeft bekendgemaakt, dat het de aandelen van de Suri naamse waterleidingmij. opeist naar aanleiding van het onbe vredigend antwoord van de raad van commissarissen in Nederland betreffende de ver melde uitvoering van de uit breiding van de installatie ter voorkoming van onvoldoende watertoevoer in het komende droge seizoen. Tarief vlastrekken. Door het weer van de laatste weken moet het meeste vlas met de hand getrokken worden. De ligging van het gewas is in sommige gevallen zelfs zo ab normaal. dat tegen de over eengekomen tarieven niet kan worden gewerkt. De sociale commissie van de Stichting voor de Landbouw heeft daarom aan de plaatse- lgke commissies geadviseerd, om voor dergelgke gevallen ho gere tarieven goed te keuren, waarbij richtlijnen zijn ver strekt voor het aanbrengen van eventuele verhogingen. Aanvragen voor het bepalen van een hoger tarief dienen ge richt te worden aan de plaat selijke secretarissen van dc Stichting voor de Landbouw, Laatste bewaringskamp in Zeeland verdwijnt. BEGIN AUGUSTUS OPHEFFING KAMP DOMBURG. Naar wg vernemen zal het laatste bewaringskamp voor politieke delinquenten, dat nog in Zeeland is overgebleven, het Zwitsers kamp te Domburg, in de eerste dagen van Augustus worden ontruimd. De bewoners zullen naar andere kampen worden overgebracht, waarbij rekening wordt gehouden met familie-omstandigheden en werk. De meesten gaan naar het kamp Hoogerhelde. De opheffing van dit- kamp een gevolg van de door het Directoraat-Generaal voor de Bijzondere Rechtspleging, ge. Voerde bezuiniging. Geleidelijk wordt het aantal gedetineerden kleiner en omdat één vol kamp goedkoper in exploitatie is dan twee half gevulde, gaat men tot samenvoeging over. Over de toekomstige bestem ming van het Zwitserse Kamp te Domburg staat nog niets vast. Zomervergadering Prov. Zeeuwse V.V.V. Het algemeen bestuur van de Provinciale Zeeuwse Ver eniging voor Vreemdelingen, verkeer hield onder leiding van de voorzitter, mr. J. Moolen- burg, zijn zomervergadering in Middelburg. Na de opening door de voor zitter en de verslagen van se. Cretans en directeur werd de momenteel niet rooskleurige financiële toestand der vereni ging besproken Hoewel er steeds meer waardering is te bemerken voor de arbeid, die de vereniging verricht, ver minderen de inkomsten. Het algemeen bestniur be. raadslaagde hoe aan het drei gend kastekort is te ontkomen. Er werd een aantal bezuinigin gen voorgesteld, die weliswaar in ernstige mate de activiteit van de vereniging zouden be. lemmeren doch nochtans even tueel noodzakelijk zullen blij ken te zgn. K.L.M.-VLUCHT VOOR GELUKKIGE SCHOLIEREN Tien leerlingen van verschil lende scholen in Nederland, die de coloradokever invasie een maand geleden hebben bestreden, zijn Dinsdag de fast geweest van de K.L.M. Is beloning voor het krach tig ingrijpen van duizenden leerlingen maakten zg een vliegtochtje van Schiphol naar het vliegveld Twenthe. In Haaksbergen bezochten" .de kinderen de werkkledingfa- briek van de K.L.M. Zoals wij reeds eerder meldden, waren de Zeeuwse deelnemers Jaap Castel uit Vlissingen, Jan Meeuwen uit Terneuzen en Mattie de Vrieze uit Wisse- keirke. BENOEMING AAN RIJKS KWEEKSCHOOL. Met ingang van 1 September i.s. is mej. M. Minderhoud, on derwijzeres aan de Rgksleer- school, benoemd tot lerares in de vakken Nederlandse taal en Duits aan de Rijkskweekschool te Middelburg. OESTERPANNEN WORDEN GELEGD. Verscheidene pannenleggers te Yerseke hebben een begin gemaakt met het te water brengen van pannen als oester collecteurs. Normaal hadden dtz^ reeds enkele weken te wa. ter moeten zijn, maar het kou de weer heeft dit werk aan zienlijk vertraagd. Het bezoek van H.M. de Koningin. H.M. de Koningin, die, zoals wij reeds meldden, 27 Juli a.s. een bezoek aan Zeeuwsch Vlaanderen zal brengen, zal om plm. 13.00 met eén extra- trein in Vlissingen aankomen. Een kwartier later wordt met een extra boot naar Breskens overgestoken. Om ongeveer 16.30 zal de boot weer vanuit Breskens naar Vlissingen terugkeren. Van Vlissingen reist de Ko. ningin per trein naar Den Haag terug. Klankbeeld van „Mijn Schill ende Betrouwen". Donderdagavond om 9 uur zal over Hilversum II een klankbeeld worden uitgezon den van het te Middelburg op te voeren openluchtspel „Mijn Schilt ende Betrouwen". Woensdagavond zullen hier voor de opnamen worden ge maakt. Excursie naar Tholen. Op uitnodiging van de ver. eniging van burgemeesters, se cretarissen en ontvangers te Tholen, heeft een gezelschap van ruim 20 Nederlandse jour nalisten Dinsdag een bezoek gebracht aan het eiland Tho len. Wg komen op deze excur. sie nog nader terug. Aanvaring op de Schelde. VROUW VAN MACHINIST VERDRONKEN. Het Zweedse stoomschip „Uruguay" (5294 ton), komend uit .Antwerpen, is op de Schel de ter hoogte van Walsoorden in aanvaring gekomen met het motorschip „Ida-M". Het ach terschip van laatstgenoemde is onder water. De „Ida-M" is van Finse nationaliteit en was op weg met een lading hout naar Antwerpen. De bemanning is door de „Uruguay" naar Vlis singen gebracht. Nader vernemen wij: De be manning van het Finse motor, schip „Ida M", dat 305 br. reg. ton groot is, bestond uit 10 personen. De vrouw van de eerste machinist Sulone is bij de aanvaring verdronken. Een sleepboot zal trachten de „Ida M" weg te slepen. De bemanning, die door de „Uru guay" naar Vlissingen was overgebracht, is thans naar Walsoorden vertrokken, om dit werk te kunnen gadeslaan. De „Uruguay" ligt nog op de rede van Vlissingen, in afwach ting van het certificaat van zeewaardigheid, dat door Lloyds verstrekt moet worden. Nieuwe gemeente secretaris van Bruinisse Tot secretaris der gemeente Bruinisse is benoemd de heer C. H. van de Linden, commies ter secretarie te Leiden. Vlissingen HENGELS-'ORT. Zaterdag organiseerde de hen- gelvereniging in Vlisisngen een wedstrijd, waaraan 30 leden deel namen. De vangst was zeer ge ring. Eerst na l'/2 uur vissen werd de eerste paling gevangen. Enkele prijzen werden aan de winnaars uitgereikt. EXAMEN „DE RUYTERSCHOOL", VLISSINGEN. Geslaagd voor het eindexamen stuurmansleerling getuigschrift B. S.: J. van Andel, W. Arnoldus, C. de Boer, J. W. Brethouwer, M. C. den Exter, H. H. Hacken, J. v. d. Hoven, A. E. A. de Rijk, J. Roose, J. G. H. Theunissen, C. Vas Dias, J. Th. Veerbeek. J. de Vries, G. Zweedijk. Afgewezen 2. Geslaagd voor het eindexamen stuurmansleerling getuigschrift A. S.Th. G. Bilderbeek, J. van Don gen, H. C. van Druten. J. W. H. Hellendoorn, G. Hoevenaars, J. A. G. H. Koesen, J. E. Kortlang. M. C. v. d. Linde. J. F. v. d. Meijden, J. M. Noordhoek, W. A. Oosten dorp. L. P. Römelingh. A. A. Smit, W. L. M. van Troost, J. A. Veeke, M. W. H. Vorsterman van Oyen, T. D. de Waal, J. J. P. de Wijs. J. A. van Zoolingen. Afgewezen 3. BENOEMING. Tot plaatsvervangend' lid in de commissie, voor het jaar 1948 belast met het afnemen voor de examens ter verkrg- ging van een diploma als scheepswerktuigkundige en als motordrijver aan boord van zeeschepen, is benoemd de heer W. A, van Leeuwen, hoofd van de practische opleiding van scheepswerktuigkundigen der K.P.M. en K.J.C.P.L. te Vlissingen. Middelburg WEDVLUCHTEN. De vereniging van postduiven- houders „De Telegraaf" te Mid delburg hield een wedvlucht met oude en jonge duiven uit Roosen daal over een afstand van 58 km. De prijzen werden als volgt be haald. Met jonge duiven: R. Dir- ven 1, 2. 16, 25 en 26, H. Verhage 3, W. Daane 4 en 24. Chr. de Graaf 5, 7. 8 en 9. W. M. Walra ven 10 en 17, M. Karstanje 12 en 18. H. A. Polvliet 15. allen te Mid delburg, C. Pouwer 6, 19, 20 en 21, S. Kodde 11, 13 en 14 en A. v. d. Hoofd 22 en 23e prijs. Met oude duiven: M. Karstanje Ontvangst te Middelburg en Vlissingen. Bewondering voor herslel en wederopbouw. Maandagavond arriveerde in Middelburg de Lord Provoost van Edinburg Rt. Hon. A. H. A. Murray, vergezeld van de industriële expert, Edward Cransten en de onderwijsex- pert Alexander Slvewright. Zij werden door de Commissaris der Koningin in het gebouw van de Prov. Griffie ontvan gen, waarna in Domburg de maaltgd werd gebruikt, waar- bg aanwezig waren de burge meesters van Middelburg en Vlissingen en het dagelijks be stuur van de Stichting Nieuw Walcheren. Dinsdagochtend werd bezoek gebracht aan Middel burg. In het gemeentehuis wer den de Schotse gasten ontvan gen door het gemeentebestuur, waarbg aan de stad Edinburg de zilveren stadspenning van Middelburg werd uitgereikt, terwyi men de gasten persoon lek een molenbord aanbood. Vervolgens werden bezichtigd de Abdg', de lange Jan en het stadhuis, alsmede de nieuw bouw op Het Zand en het park De Griffioen. Er werden toespraken gewisseld, waarbij de Lord Provoost herinnerde aan de banden, die reeds in de 14e en de 15e eeuw bestonden tussen Middelburg en Edin burg. Hij wees ook op de over eenkomst welke in onze tijd nog bestaat, tussen de beide steden. Via Westkapelle, waar de landingsplaats werd bezocht, begaf het gezelschap zich naar Vlissingen, waar mr. B. Kolff aan de Lord Provoost een foto aanbood van het Edinburg- huis. Na een bezoek aan de landingsplaats te Vlissingen, werden plannén bekeken voor het nieuwe Nollebos, in de aanleg waarvan zoals be kend Edinburg een zeer groot aandeel zal hebben. Verder spraken in Vlissin gen notaris J. L. Verhagen als voorz. van Nieuw Walche ren en de Lord Provoost van Edinburg. In de middaguren werden Ritthem en Veere be zocht, waarna ten huize van de Commisaris dér Koningin nog enige uren werden door gebracht. De Schotse gasten verklaar den zeer onder de indruk te zgn van de vooruitgang in Zeeland sedert 1945 en van de energie, waarmee zowel de stedelijke als de landelgke be volking het herstel en de we deropbouw hebben ter hand genomen. U hebt jonge leiders,- zo wel voor uw provinciaal be stuur als voor de steden Mid- delb. en Vlissingen en U mag U zelf daarmee gelukkig prgzen zo zeide de Lord Provoost, zg' zien naar de toekomst en hoe veel moeilijkheden die wellicht ook In zich bergt, aan jonge Zeeuwen moet hét gegeveh zijn die problemen op te los sen* 1. H. Verhage 2. W. M. Walraven 3 en 4, E. G. H. Graafhuis 5, 6, 9 en 10. M. D. Walraven 8, allen te Middelburg, S. Kodde, Veere 7. POGING TOT AANRANDING. De Middelburgse politie werd gewaarschuwd, dat op het Noordbolwerk een poging tot aanranding was gedaan. Na onderzoek kon de dader worden aangehouden. Het was de 18-jarige I.M.J. uit Mid delburg, die aan de Officier van Justitie werd overgele verd. O.- en W.-Souburg OUDERAVOND. Door de Marnixschool te West-Souburg werd Donder dagavond een zeer geslaagde ouderavond gehouden, die door vele ouders werd bezocht. Na dat het werk der leerlingen was bezichtigd en inlichtingen over de vorderingen der leer lingen waren verschaft, hield na een pauze mej. Brasser een causerie over „domme kinde ren". De.heer Gideonse, hoofd der school," sprak over „taalvor ming". Enkele leerlingen de clameerden. Het was een zeer leerzame avond. Domburg CONCERT. De muziekvereniging „Crescen do" uit Oostlcapelle gaf Zaterdag avond in de muziektent te Dom burg een concert. Het was een ver rassing, die zeer gewaardeerd werd. Onder leiding van de heer J. Laroes werd een aantal num mers ten gehore gebracht. Ooslkapelle PROGRAMMA FEESTELIJKHEDEN. Het bestuur van de Oranjever eniging hield Maandagvond een vergadering om de komende fees telijkheden op 31 Augustus, tc Oostkapelle, te bespreken. Het voorlopig vastgestelde pro gramma is: Des voormiddags kerk diensten in alle kerken, tractatie der schpolkinderen en kinderspe len. Des namiddags: Ringrljderij met versierde paarden en sjees, veld loop. gecostumeerde voetbalwed strijden en optochten. Het muziekcorps en de beide zangverenigingen zullen medewer king verlenen. Veere Aicvnrtt CONSUMPTIEGA ANALEN. In de week van 12 t.m. 17 Juli werden te Veere 5703 leg consump tiegarnalen en 8800 kg. vis aange voerd. eeuwse nippen Ged. Staten van Zeeland heb ben met ingang van 1 September a s. benoemd tot klerk ter provin ciale griffie (bureau gemeete-fi- nanciën) de heer L. A. Wisse, ambtenaar ter secretarie in de ge meente Oostkapelle. Geslaagd voor het theorethisch gedeelte Staatsexamen piano L. O., mej. J. van de Hofstede te St. Lau- s. Aan de Middelbare Technische school te Amsterdam slagde voor het eindexamen Bouwkunde, de heer W. Maas te Middelburg. De heren A. G. Keus en J. v. d. Heuvel te Vlissingen behaalden aan de M.T.S. in Dordrecht het diploma werktuigkunde. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Bedankt voor Middelburg (als hulpprediker) J. A. van Duyne, cand. te Scheveningen. EVANG.-LUTH. KERK. Beroepen te Middelburg—Vlis singen ds. C. F. Nolte te Utrecht. GEREF. GEMEENTEN. Na ruim 28 jaar zal de Geref. Gemeente in Tholen thans ook weer een eigen predikant krijgen. De heer Joh. van Dijke, cand. te Rotterdam heeft het beroep naar Tholen aangenomen. Handelsagentschap der N.S. in Middelburg wordt verplaatst. SAMENVOEGING MET REIS BUREAU TE GOES. Naar wij vernemen zal het Handelsagentschap van de Ned. Spoorwegen te Middel burg met ingang van 1 Augus tus a.s. worden verplaatst naar Goes, waar het om bezuini gingsredenen wordt samenge voegd met het aldaar bestaan de N. S. reisbureau. Voorlopig zal men gehuisvest zijn in dit kantoor pp het Stationsplein, doch wanneer het pand van van Gend en Loos op de Markt leeg komt, zal men daar zgn intrek nemen. Het gecombi neerde Handelsagentschap en Reisbureau staat onder leiding van de heer B. Feenstra, han delsagent van N. S. te Middel burg. ERGERLIJKE BALDADIGHEID. De landbouwer Z. te Bres. kens merkte bij het melken van zijn koeien, dat één der dieren een speen miste. Onmid- dellgk werd een veearts ge waarschuwd, die constateerde, dat de speen afgesneden was. Later werd deze in het weiland gevonden. De politie heeft de zaak in onderzoek. DE „GURO" GELICHT. Zaterdag is door een tweetal drijvende' bokken het tijdens het stormweer van 9 Juli bg Terneuzen gezonken motor schip „Guro" gelicht en in de haven gebracht. Het schip is deerlgk gehavend en gebroken. KLAP VAN EEN PAARD. Het 5-jarig zoontje van A, S. kreeg door onbekende oor zaak een slag van een paard tegen het hoofd. Zwaar ge wond werd hg door de metse laar P. aangetroffen. Het ventje werd naar het zieleen- huis te Oostburg vervoerd, waar een zware hersenschud ding werd geconstateerd. MULO-EXAMENS. Voor het Mulo-examen slaagden Dinsdag te Goes: E. Bets, A. Hui- bregtse, H. C. de Keljzer, C. G. Lubsen, A. E. Zwigtman, allen te Middelburg, K. v. d. Bosse, Vrou wenpolder, P. J. van Boven, O.- en W.-Souburg, J. C. v. Oosten, Kloe- tinge, C. Phaff en C. J. v. d. Plas- sche, beiden te Goes, I. E. de Ja ger, Yerseke. C. F. Lavooy. Kapèl- 1e. J. W. Polderman, Ritthem, M. Wisse, Terneuzen, L. Scheele. te Zaamslag. E. D. Brakman, Axel, C. M. Franje. Waarde, A. Hirdes, Krabbendijke. Afgewezen 5. Marktberichten. COÖP. VEILINGSVERENIGING „WALCHEREN" W.A. MIDDELBURG. Veiling van 19 Juli 1943. Groenten: Andijvie 417, Dop erwten (stam) 65, Kroten 7—10, Peen II 812, Postelein 4048, Ra barber 1718, Pootuien 1118. Zil veruien 2837, Rode kool 610, Savoije kool 2039, Spitskool 26 37, Tuinbonen 1923, Dubb. prin- cessen 73128, Snijbonen 88—112, Wagenaars 62102, Saxa's 64113, alles per kg. Bloemkool IA 62, idem I 25—69, idem II 18—29, idem III 415, Platglaskomk. IA 1415, idem I 12 —18, idm II 9—15, idem Hl 8—11, Natuursla I 29, idem II 25, alles per stuk. Kroten 36, Peen 922, belden per bos. Fruit: Rode bessen 6794, Drui ven (Frankenth.) 176182, Kruis bessen 3642. Frambozen 160175, Tomaten (kas) 3557, Kersen (klerken) B 30—78, Appels (Made- leinen val) 12—29, Pruimen (Early Laxton) 56—90, ales per kg. Meloenen (net) 5279, Kasprui- men 5—18, Kasperziken 1945, alles per stuk. Aardappelen: Grote 6.88.2, Bon ken 7.1—8.2, Drielingen 5.66.2, BI. Eigenheimers 7.9—8.7, Bintjes 6.8— 7.8, Kriel 3.65, alles per kg. FILMS VAN DE WEEK Pietje Bell en Raffles vorm den in de dagen, dat dé jon- genskiel om onze schouders gleed, onze lievelingslèctuur. Nu verschijnt in Alhambra. Viissingen, een film over de gentleman-inbreker, die ons anderhalf uur evenzeer ge boeid en geamuseerd heeft als destijds de roman in afle veringen. Raffles is geen der derangsfilmpje met louter sensatie: er is kwistig met humor gewerkt, de sfeer is heel goed aangevoeld en het spel van rasacteurs als David Niven en Olivia de Havilland komt ver boven alle middel maat uit. „Raffles" is gpen film van de maand, maar past prachtig bij cake-walks, pof. fertjeskramen en schiettenten. Het bescheiden en vrg pri mitieve lachfilmpje Grootpapa is zo dom nog niet gekoppeld aan een cowboyfilmpje, vormt het kermisprogramma van Luxor, Vlissingen. jT-genda VLISSINGEN. Woensdag: Alhambra, Raffles, 7, 9. Luxor: Grootpapa is zo dom nog niet, 7, 9. Concertgebouw: Ramblers, 8 uur. Donderdag: Alhambra en Lu xor: id. Concertgebouw: bal, 8. MIDDELBURG. Woensdag. Van Benthem en Jut ting: tentoonstelling werk van P. ten Klooster: Café Groene- wegen: vergadering Midden standspartij, 8; Electro: De beste jaren van ons leven (3e week), 7. Donderdag: Van Benthem en Jut ting en Electro: zie Woensdag: Café De Vriendschap: vergade ring Bedrijfsvereniging Het Platteland, 11.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 2