PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Reads nu schendingen van de wapenstilstand Zangersfestijn in Haamstede DE BILT Scherpe Sowjet-reacties op de Jorfen-demonstratie" Museumdirecteur en kunsthandelaar in vrijheid. Ontstellend tabaksverbruik. Amstelstroom gestrand. De prijzen van de landbouwproducten Tweede Kamer wil ijsco s niet extra belasten KORPORAAL GEDOOD. Italiaanse mijnwerkers naar Nederlandse mijnen? VOORSPÉLT: 191e Jaargang - No. 167 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg. Drukkerij Fa. F. van do Velde Jr. Vlissingen. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Algemeen Christelijke feestdagen. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 19 Juli 1948 ABONNEMENTSPRIJS: 30 ct per week; 3,75 per kwartaal; franco per post 4,— per kwartaal. Losse nummers 10 cent. ADVERTENTIEPRIJS: 12 ct. per mm., minimum p. advertentie 2. Giro nr 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bureaux te Vlissingen: Vlamingstr. 16-18-20 (tijd.) tel. 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924 - Goes: D Vorststr. 55, tel- 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 - Temeuzen: Brouwerijstr. 2 - Zlerikzee: N. Bogerdstr. C160, teL 26 Het Wereldgebeuren Bernadotte via Schipho I op weg naar Rhodos. Majoor Glubb Pasha afgetreden? Nauwelijks is de wapenstil stand in Palestina een feit geworden of reeds beschuldi gen de beide partyen elkaar ran bestandsschendingen. Volgens de Joodse radio te Jeruzalem hebben de Arabie ren 24 uur nadat de wapenstil stand in de Heilige Stad be gonnen is, in het oude ge deelte het vuur geopend met machinegeweren en artillerie. Het hoofdkwartier van het Arabische legioen te Amman meldde van zijn kant officieel, dat de Joden in de vroege morgenuren de order ..staakt het vuren" te Jeruzalem heb ben overtreden en in de wij ken Moesrara en Mea Sjearim en op andere delen van het front zware aanvallen op po sities van het Arabisch legi oen hebben geopend. „Hevige gevechten" woeden in Jeru zalem, aldus deze bekendma- king. De Joden hebben de staat van beleg afgekondigd in Na zareth, dat zij Vrydag ver overden. Volgens mededelingen van het Joodse hoofdkwartier vu ren Arabische sluipschutters nog op Israëlitische troepen uit verschillende kloosters. Syrische vliegtuigen zouden Vrijdagavond Nazareth ge bombardeerd hebben. ONTSLAGAANVRAGE GLUBB PASJA? Volgens het- Egyptische blad ,,AI Misri" heeft de Britse generaal Glubb Pasja aan koning Abdoellah van Trans-Jordanië zijn ontslag aangeboden „wegens de zwa re beschuldigingen, die tegen hem zijn. ingebracht en we gens de algemene ontevre denheid te zynen opzichte". Volgens dit blad is Glubb Pasja verantwoordelijk voor het verlies der belangrijkste strategische stellingen te Lyd- da en Ramleh. BERNADOTTE OP SCHIPHOL. Graaf Bernadotte arriveerde Zondagmorgen uit New York op Schiphol en vertrok na een kort verblijf met een van de K.L.M. gecharterd vlieg tuig via Genève en Rome naar zyn hoofdkwartier op Rhodos. De wapenstilstand zal moe ten worden gehandhaafd tot de vrede in Palestina 'gete kend is, verklaarde hy tot de journalisten. Merkwaardige trouwpartij.. In zijn kwaliteit van ambtenaar van de bur gerlijke stand heeft de oud-wethouder van Steenbergen, de 81-jari- ge Christiaan Herbers, het huwelijk voltrokken tussen zijn 26-jarige" kleinzoon en naamge noot Christiaan Her bers enmej. Simons. Daarbij deed zich de zonderlinge situatie voor, dat de vader aan zijn zoon huwelykstoe- stemming moest vragen voor zijn kleinzoon. Generaal Mankos wenst de Olympische toorts. De Griekse guerillaleiderl ggneraal Markos, heeft zijn communistische aanhangers in de Peloponnesus bevolen te voprkomen, dat de Olympische toorts Londen bereikt, aldus een bericht van de radiozen- déV der guerillastrijdkrachten. -Het blad „Vim-a" meldt, dat generaal Markos van plan zou zijn 3 waarnemers te zenden naar het congres van' do Joe- go-Slavische communistische party: Roemenië zegt concordaat met Vaticaan op. - Ingevolge een besluit van de Roemeense ministerraad, die Zaterdagmiddag byeen kwam, hefeft de Roemeense regering het concordaat met het Vati- caan opgezegd. De toepassing van het concordaat wordt on- njlddellyk stopgezet. Volgens een communiqué van de mi nisterraad is de opzegging ge schied „om de bepalingen van dé nietitve grondwet ten op zichte van de volledige vrijheid van godsdienst te kunnen toe passen'". Do Rooms-Katholieke scholen in Roemenië zullen nu binnen kort door de staat worden overgekomen. Er is dus geen tijdslimiet vastgesteld. Mocht zij niet gesloten of later verbroken worden, dan treedt het be sluit van de Veiligheidsraad tot het toepassen van sanc ties in werking. Op de vraag of de Pale stijnse kwestie zou kunnen uitgroeien tot een wereldcon flict antwoordde graaf Ber nadotte: „Alle conflicten, ook de kleinste, kunnen, indien geen overeenstemming be reikt wordt, ontaarden in in ternationale conflicten. Dit risico bestaat altijd en ook daarom is een oplossing van het grootste belang". ARABISCHE VOORWAARDEN. Te Beiroet is medegedeeld, dat de drie voorwaarden waaronder de Arabische Liga de wapenstilstand heeft aan vaard zijn: 1) Dat de Joodse immigra tie tijdens het bestand wordt stopgezet; 2) ongeveer 300.000 Arabi sche vluchtelingen naar hun woonsteden terugkeren 3) het bestand van vastge stelde duur is, en dat de Ara bische legers op hun plaatsen zullen blijven en paraat zul len zijn ingeval de Joden het bestand mochten schenden. In Frankrijk dreigt weer een kabinetscrisis. De Franse minister-presi dent, Robert Schuman, heeft, naar aanleiding van een voor stel van de radicalen tot be zuiniging op de defensiebegro ting, de kwestie van vertrou wen gesteld. Het radicale voorstel hield een symbolische bezuiniging op de defensiebegroting in- van duizend francs, bij wijze van critiek op het beleid van de minister van defensie, Paul Henri Teitgen. Do stemming zal vandaag gehouden worden. De socialisten, die een van de grote coalitie-partijen vor men. hebben aangekondigd, dat zij voor het radicale voorstel zullen stemmen. Verbreking betrek, ikingen Zuid-Afrika en Sowjet"Unie? Men verwacht, dat Zuid- Afrika de officiële betrekkin gen met de Sowjet-Unie elk ogenblik kan verbreken, aldus de „Sunday Express". De ge hele kwestie van de betrekkin gen met de S.U. is kortgele den op een kabinetszitting be- sprbken. Prijs van kersenjam verlaagd. Aangezien in het afgelopen seizoen de kersenprijzen be trekkelijk laag waren, is het mogelijk gebleken de maxi mumprijs voor kersenjam te verlagen. In verband hiermede wordt met ingang van 19 Juli 1948 de maximum-consumenten prijs van kersenjam van 86 cent per pot van 450 gram verlaagd tot 71 cent. Kranten bewieroken Russische luchtmacht. De overplaatsing van Amerikaanse vliegende forten naar Europa heeft in Sowjet.kringen scherpe reacties ontlokt. Aan de aankomst van deze forten wordt blijkbaar meer waarde gehecht dan aan vele Westerse nota's bij elkaar? in Berlijn wordt het mogelijk geacht, dat Moskou als antwoord een es kader „Russische superförten" naar Duitsland zal zenden. Bjjna alle met Sowjet-licen- tie verschynende Berlynse bla den publiceerden 't afgelopen weekeind lange artikelen over de sterkte van de Russische luchtmacht. De „Tagliehe Rundschau" nodigde „oorlogshitsers en al te krijgszuchtige generaals" uit, te komen kijken naar de para. des in Moskou, waar de laatste typen vliegtuigen getoond wor den de allerlaatste zal men nog niet eens laten zien. De opperbevelhebber van de Sowjet-luchtmacht, maarschalk Versjinin, vond het nodig te verklaren, dat 8400 toestellen deelnamen aan de uiteindelijke slag om Berlijn en deze lucht macht alleen het grootste deel van de Duitse manschappen en materiaal vernietigde. De „Pravda" vertelde zyn lezers, dat de Sowjet-Unie „een waakzaam oog houdt op de in. triges van de aanhitsers tot een nieuwe oorlog". De bevol king is er trots op, dat de Sowjet-luchtmacht de eerste plaats inneemt by de lucht vaartprestaties. VAN „TIJD TOT TIJD" DEMONSTRATIES. De Amerikaanse bommen werpers, waarover zoveel te doen is, kwamen in een feestelijke sfeer op hun En gelse plaatsen van bestem ming aan. De inwoners van Norfolk en Lincolnshire, de vliegers der naburige R.A. F._kampen en talrijke journa listen, liepen van het ene toe stel naar het andere om de Amerikanen welkom te heten. De bevelhebber, lt.-generaal Curtis Lemay, deelde mee, dat zijn forten „van tijd- tot tijd" op bases in de Amerikaanse zóne van Duitsland zouden landen. Begeleid door Ameri kaanse jagers en bommenwer pers, die in Duitsland zijn ge. stationneerd, zouden in schijn bombardementsvluchten ge maakt worden. De Amerikaanse minister van de luchtmacht zeide in Washington, dat het zenden van forten naar Europa een kwestie van prestige was. „Wij willen eenvoudig laten zien, dat onze B-29 gevechtsklaar zijn." AFBAKENING VAN DE CORRIDOR. De Sowjets zijn voornemens de luchtweg Berlijn.Helmstedt- Hannover-Bluckeburg af te ba kenen. Daai-toe zouden xp.ste schijnwerpers en lichten aan gebracht worden. Bovendien zou luchtafweergeschut van 88 GEARRESTEERD IN VERBAND MET SCHILDERIJENAFFAIRE. De raadkamer van de Haag se rechtbank heeft Zaterdag de al- of niet gevangenhou ding behandeld van dr. A. B. de Vries, directeur van het Mauritshuis en de kunsthan delaar B. Katz uit Dieren, die beiden gearresteerd waren in verband met de dezer dagen gepubliceerde schilderyenaffal- re. Near wy vernemen is de invr-yheidstellin g van beiden bevolen. Anti-tabaksbond wordt actief De Nederlandse anti-ta baksbond zal tegen het na jaar een conferentie houden. Besproken zal. worden, wel ke maatregelen er genomen dienen te worden, tegen het naar het oordeel van het bondsbestuur ontstellend gro te tabaksverbruik in Neder land. Artsen, predikanten, economen, paedagogen, socia le-werkers (sters), leidsters van vrouwen-organisaties en van jeugdorganisaties zullen tot bijwoning worden uitgeno digd. mm. ter weerszijden van de luchtweg opgesteld worden. Schietoefeningen zouden ge houden worden om de vliegtui. gen, te verplichten zich strikt binnen de aangewezen perken te houden. De bevolking is reeds tegen het gevaar van granaatscherven gewaar schuwd. De Sowjetdeskundigen wil len verzoeken dat de geallieer de vliegtuigen de luchtwegen Berlyn-Hamburg en Berlijn. Frankfort niet meer gebruiken, doch uitsluitend de corridor Berlijn.Helmstedt-Buckeburg. Sowjetjagers zuilen oefenin gen houden in de luchtcorridor tussen Berlijn cn de Westelijke zóne. TIENDUIZEND DUITSERS pi BUCHENWALD? „Die Welt", het officiële Britse nieuwsblad voor de Duitse bevolking, meldt, dat in het beruchte voormalige Nazi concentratiekamp van Buchen- wald thans tienduizend Duitse politieke gevangenen, onder wie 170 vrouwen, door de Sow. jet- gevangen worden gehou den. Het merendeel van de ge vangenen bestaat volgens „Die Welt" uit intellectuelen, hoofd, zakelijk leden van de sociaal, democratische, liberaal-demo cratische en christelijk-demo. cr: tische partijen. De meesten zouden gearresteerd zyn op aanklacht van critiek op de Sowjet-politie Var anderen wordt beweerd, dat zij spion neerden voor de Westelijke mo. gendheden. Door bemanning verlalen. Het 395 ton metende Ne derlandse motor-vrachtschip „Amstelstroom" is Zondag in een dichte mist op het eiland Lundy, 11 mijl ten Noord- Westen van Hartland Point, gestrand en moest door de be manning van 11 koppen, die in veiligheid is, verlaten wor den. De bemanning klauterde een 250 voet hoge steile rots op en kwam bij een oude vuurto ren, die door vogelwaame- mers is bewoond. De Amstelstroom was op weg van Amsterdam naar Bristol. Het eiland Lundy hèeft 40 bewoners en is een van de meest verlaten eilanden aan de Britse kust. De kapitein van de Amstel stroom en zyn mannen brach ten de nacht door in het ho tel op het eiland. De eilandbewoners hebben de mannen van de Amstelstroom van kleren voorzien. Tweede Kamerleden zeer critlsch. Hogere toeslagen gevraagd. Verschenen is het voorlopig verslag der Tweede Kamer over de wetsontwerpen tot wijziging van de begroting van inkomsten en uitgaven van het landbouw crisisfonds voor het dienstjaar 1947 en tot wijziging van de be groting van inkomsten en uit gaven van het landbouw-egali- satiefonds voor het dienstjaar 1948. Daaraan is het volgende ont leend: Weinig te spreken was men over de late indiening der wets ontwerpen. De wel zeer trage gang van zaken heeft het ver trouwen in de minister van landbouw opnieuw geschokt. Maar het snoepgoed wordt misschien duurder. Voorstel tot verhoging van enkele belastingen. Het wetsontwerp tot verho ging van de opbrengst van en kele belastingen is blykens het voorlopig verslag in de Twee de Kamer niet onverdeeld gun. stig ontvangen. Vele leden vinden het niet zo vanzelfspre kend, dat de toeslagen ten be hoeve van de landbouwbedrij ven op lichte gronden gedekt Luitenant ter Zee J. J. Wichers, de uitvinder van het onder-water diesel-systeem, dat van zo grote betekenis ge weest is in de jongste oorlog. Foto A.N.P. HET WEER WERKTE MEE. Voortreffelijke organisatie. Het zangcoucours van de Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt", werd Zaterdagmid dag te Haamstede gehouden. Het is uitstekend geslaagd- Men had geen betere plaats voor deze zangwedstryd kun nen kiezen; de weide achter het oude, eerbiedwaardige slot was bijzonder geschikt. Wil een dergelijk concours slagen, dan moet daartoe vol- Op 29 Juli begint de Olympiade te Londen. Het Wembley Stadion, \yortlt daarv oor klaar gemaakt. daan worden aan bepaalde eisen: een goede 'organisatie, een strenge jury, een prachtige omgeving en wellicht het voornaamste uitstekend weer. Welnu, aan die eisen werd stuk voor stuk voldaan! Het was een fleurige stoet, die via de oprijlaan van het Slot naar het „tournooiveld" trok. Men wandelde als het ware in de historie: het kasteel met zijn schietgaten en kantelen, daarnaast Duitse bunkers, oude en actuele geschiedenis. Kleurige vaandels werden in de stoet meegevoerd, tinkelen, de medailles herinnerden aan vroegere zangsuccessen. OFFICIËLE ONTVANGST.' Tevoren waren de afgevaar digden der verenigingen door het gemeentebestuur officieel ontvangen. Burgemeester jhr. R. Röell, de heer T. L. Jonker, voorzitter van „Zang Veredelt", de heer C. I. Boot, voorzitter van het uitvoerend comité en de heer J. H. Caro, jurylid, voerden hier Jiet woord. Het eigenlyke concours be gon om 12 uur. Het bleek, dat de verenigingen hard hadden gewerkt. Het was frappant te horen, hoe soms kleine koren, met beperkt stemmenmate- riaal, behoorlyke resultaten wisten te bereiken. Hoe hoger de afdelingen, hoe beter de kwaliteit van de composities. Men hoorde 'o.a. werken van Palestrina, Orlando di Lasso, Diepenbrock, Jannequin, Wa genaar. Een bewijs, dat in Zee land. ernstig wordt getracht het peil van dc zang en de zangverenigingen op te voe ren. DE UITSLAG. Burgemeester Röell maakte om ongeveer 8 uur 's avonds de uitslag bekend. De wissel beker, die in het bezit was van de zangvereniging „Nieuw Le ven" te Yergeke, veranderde van eigenaar. „Arti et Amici- tae" uit Goes behaalde het hoogst aantal punten en kreeg de wisselbeker voor 1948, evenals de medaille van H.M. de Koningin. De medaille van de Commissaris der Koningin was voor „Nieuw Leven" uit Ycrseke. De volledige uitslag luidt als volgt: Derde afdeling: 1. Zanglust. Kou- dekerke, 167 p. 2e pr.;2. Kerkkoor Herv. kerk. Axel, 16b p., 2e pr.; 3. Gemengd koor. 's-Heer Abtsker- ke, 158 p., 2e pr.; 4. Zang veredelt, Kortgene, 131 p., 3e pr. Tweede afdeling: 1. Ons Genoe gen. Kats 188 p., Ie pr.; 2. Zang en Vriendschap, Wissekerke, 175 p., 2e pr.; 3. Schoondijke's Gemengd koor 167 p.. 2e pr.; 4. Tot oefening en ontspanning, Borssele. 160 p., 2e pr.; 5. V.Z.O.S. Renesse, 156 p., 2e pr. Mannenkoren derde afdeling: 1. Scheldezonen, Hansweert, 173 p., 2e pr.; Excelsior, Yerseke, 167 p.. 2e pr.; Zanglust, Wilhelminadorp, 148 2e pr. Mannenkoren uitmuntendheid: 1. Octavo. Goes, 172 p., 2e pr. Meisjeskoren: Laetitia, 's-Hee- renhoek, 161 p., 2e pr. Eerste afdeling: 1. „Arti et Ami- tae". Goes. 206 p.. Ie pr.; 2. Zang lust. Wilhelminadorp. 190 p.. Ie pr. Uitmuntendheid: 1. Crescendo, Hoek, 194 p.„ le pr.; 2. Crescendo, Kruinlngen, 191 p„ le pr.; 3. De Lofstem, St. Maartensdijk, 187 p., le pr.; 4. Zuiderstemmen, Hans- weert. 175 p., 2e pr.; 5. V.Z.O.S., St. Maartensdijk, 168 p., 2e pr. Ere-afdeling: Nieuw Leven, Yerseke. 203 p.. Ie pr.; Haamsteeds Zangkoor, Haamstede, 183 p„ le pr\; .Nu met Hope", Burgh, 163 p., 2e pr. worden door verhoging van enkele belastingen. Het gaat hier om de dekking van 85.000.000, welk bedrag uit het landbouw.egalisatiefonds over 1947 en 1948 zal worden uitgekeerd. Deze leden zijn van oordeel, dat een tekort van het fonds niet moet worden gezien als een afzonderlijk te dekken begrotingsbedrag. De vraag werd gesteld of de regering ook heeft overwogen de verhoging van de fondsuit gaven te laten betalen door de consumenten van de hierbij be trokken levensmiddelen. De vraag werd gesteld wel ke bestemming de minister denkt te geven aan de blyven. de verhogingen ad 30 millioen gulden per jaar, wanneer de toeslagen niet meer zullen worden verleend. Vele leden hebben tegen ver hoging van de tabaksaccyns op zich zelf geen bezwaar, maar vreesden, dat deze belasting reeds het punt heeft bereikt, waarop verdere verhoging fis caal niet meer nuttig is. Uit breiding van de weeldebelas. tingtabel ontmoette weinig be zwaren, maar zeer vele leden vonden, dat in ieder geval de prijzenbeschikking doorbereke ning weeldebelasting 1947 bui ten werking moet worden ge. steld voor wat betreft de als nog aan de weeldebelasting te onderwerpen goederen. Er werd gevraagd of de weelde belasting niet moet worden uitgebreid tot de versnaperin gen. Tegen het heffen van opeen, ten ten bate van het Ryk op de ondernemingsbelasting be stonden talrijke bezwaren, om dat men vond, dat deze belas ting op zichzelf een ongelukki. ge fiscale greep is geweest. Over de producten, die al of niet als weeldeartikel zouden moeten worden beschouwd, be stond verschil van mening. Na genoeg alle leden waren er te gen verpakt consumptie.ys hieronder te laten vallen. Er waren ook talrijke leden, die personenauto-s niet extra be last wilden zien. Het Belgische vracht schip Maris van 1.444 ton is Zondag in het Kanaal na een aanvaring met het 2.905 ton metende Indische schip Bharat- chand gezonken. De beman ning is gered. Vele leden meenden, dat de regering op schriele wijze is te gemoetgekomen aan de verlan gens van de Kamer. Zij konden het niet anders zien dan dat de huidige prijs- en loonpolitiek wordt gevoerd ten koste van grote groepen land- en tuinbouwers. Aangedrongen werd op een stabiele prijspolitiek. Een aantal leden meende, dat de totale landbouwtoeslagen voor '47 verhoogd moesten wor den van 57 millioen tot 150 mil lioen gulden. Daarnaast dient nog een bedrag van 60 millioen te worden uitgetrokken voor toeslag over 1946. Door de lage bepaling van de melkprijs in het seizoen 19461947, is aan de boe ren 50 millioen tekort gedaan. Ook leden, die bereid waren genoegen te nemen met de be loofde toeslagen voor 1947 kwam het onbegrijpelijk voor, dat de regering toeslagen voor 1946 heeft afgewezen, voor zover be treft de kleine bedrijven. Dezelfde leden konden geen genoegen nemen met het afwij zen van nabetaling voor groen ten, die geen 50 of 70 van de productieprijs 1945, opbrachten. De aandacht werd er op ge vestigd, dat de regering soms belangrijk afwijkt van de kost- prijberekéningen, welke worden uitgevoerd door het landbouw- economisch instituut. Men wees er ook op, dat voor 1948 de prij zen van akkerbouwproducten werden berekend voor op zee klei gewonnen producten. Voor minder vruchtbare gronden ligt de productieprijs hoger. Een aantal leden meende, dat een gebruikswaarde-taxatie van alle landbouw- en tuinbouw- gronden nodig is. Deze leden waren benieuwd naar de instel ling van een bodemegalisatie fonds. Tenslotte werd nog vergoeding gevraagd van 2 millioen gulden verlies geleden door 53 gemeen tebesturen, die groenten hebben geteeld voor hun ingezetenen. Door speels gebruik van een revolver. In de kazerne aan de Rondvest te Roosendaal is Yrydagavond op tragische wyze om het leven gekomen de 21-jarige ongehuwde korporaal H. Jeuke uit Eindhoven. Korporaal Jeuke, die -tot het 7e R.I. vierde territoriale ba taljon behoorde, dat te Roo sendaal vertoeft voor het ver lenen van hulp bij het vlas- trekken, was zich Vrijdag avond met enige collega s aan het gereedmaken voor het vertrek naar huis. In hun gezelschap bevond zich ook korporaal van L. die de komende dagen wacht dienst zou moeten verrichten. Deze ontdekte op een der bedden het pistool van de dienstdoende sergeant van de wacht en nam dit spelender wijs op. Getuigen verklaarden, dat de sergeant de revolver ongeladen had achtergelaten. Van Lt moet echter onge merkt een kogel van het ma- gazyn in de kamer hebben gebracht door het heen cn weer trekken van de slee. Op een ongelukkig ogenblik heeft hy vervolgens het wapen af gevuurd, terwijl dit gericht was op korporaal Jeuke. Deze werd getroffen in zyn rechter- long en was nagenoeg op slag dood. De militaire politie heeft de zaak in onderzoek. De totaal-productie aan- lede ren schoenen in Nederland, be droeg over de maand Mei jl.. 805.000 paar. De gemiddelde pro ductie over 1947 bedroeg 862X00 paar per maand. Beslissing ligt bij de mijn-industrieraad. Vry dagavond circa kwart over zes zyn met het K.L.M. - Teheran toestel, uit Rome in Nederland teruggekeerd, ir. A. Paulen en C. T. Hertzinger, respectievelijk hoofdingenieur der staatsmynen en referenda ris van het rijksarbeidsbureau van het departement van so. ciale zaken. Beide heren hebben gedu rende vier dagen In de Ita liaanse hoofdstad besprekin gen gevoerd om de mogeiyk. beid te onderzoeken van het eventueel tewerkstellen van Italiaanse mynwerkers in de Nederlandse mynen en zich te oriënteren omtrent de voorwaarden beidorzyds, waftronder dat zou kunnen geschieden. Deze tewerkstelling staat nog geenszins vast. Daarover zal eerst overeen stemming moeten worden be reikt in de mynindustrieraad. Over de resultaten der ge voerde besprekingen kon ir. Paulen slechts mededelen, dat de gegevens, die zij daarvan hebben meegebracht, in Den Haag en Zuid.Limburg zullen worden bestudeerd. VEEL BEWOLKING. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.L te De Bilt, geldig tot Maandagavond: Veel bewolking, met plaatse lijk enige regen of motregen. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. (Auteursrechten voorbehou den),

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1