Franse smokkelaars overvielen België Generale Synode der Ned. Herv. Kerk KAPPIE en het geheim van de aardlaag Naar het Belgische luilekkerland! Mysterie UIT DE PROVINCIE Walcheren. KLANKEN AETHER Gevolg van de Franse stakingen De staking der Franse tolbeambten, welke nog steeds voort duurt, heeft aan de Frans-Belgische grens tot grote ver warring aanleiding gegeven. Het was alsof do Fi»Jnae smok kelaars het begin der staking hadden afgewacht, want zo dra deze een feit was trokken zij in drommen de Frans- Belgische grens over. Met de rust van de winkeliers en de andere ingezetenen op Belgisch gebied was het toen gedaan. Een leger van Franse smokkelaars deed een ware inval in het niemandsland langs de grens om zich te bevoorraden en de Belgische douaniers konden hier niet veel tegen uitrich ten. Alles wat de smokkelaars maar konden bijeengaren werd op vrachtauto's geladen, die dan later weer naar Frankrijk terugreden. Op i ;ische vele plaatsen kon de Bel gische rijkswacht ingrijpen om een einde te maken aan de massale aankopen van levens middelen en verbruiks-artike- len. De Belgische politie is evenwel niet talrijk genoeg om een strenge contróle uit te oefenen. Vooral door het veld trekken de Franse smok kelaars, hierin ijverig bijge staan door de Belgische grens bewoners, naar luilekkerland België om enkele uren later be laden met in hoofdzaak ciga- retten en chocolade naar het berooide Frankrijk terug te keren. De jongste gebeurtenissen langs de grens hebben ook grote invloed gehad op de zwarte deviezenmarkt en de Franse franc daalde tot 100 Franse francs voor 12.50 Bel gische francs. Enige dagen geleden moest men voor 100 franse francs nog ongeveer 15 Belgische francs betalen Inmiddels is de rijkswacht Maandag aan de grens ver sterkt en het schijnt dat zij opdracht kreeg te hebben drastisch tegen de smokke laars op te treden. Opmerkelijk is nog, dat in de omgeving van, de grens overal ledige benzineblikken langs de wegen verspreid lig gen, klaarblijkelijk afkomstig van Franse automobilisten, die van de gelegenheid gebruik hebben gemaakt in België te tanken. GEEN LUCHTVERKEER. Reuter meldt nader, dat ook de British European Airways alle diensten op Frankrijk heeft stilgelegd. Lange afstandsdien sten van andere maatschappij en, die via Frankrijk gevlogen worden, zullen worden omge legd. NOG MEER STAKINGEN. Het bij de niet-communisti- sche Force Ouvriere aangeslo ten verbond van bestuursamb tenaren, dat het personeel van prefecturen en onder-prefectu ren in de departementen en van de diensten buiten Pakijs van de ministeries van oud- strijders-aangelegenheden, ge zondheid, binnenlandse zaken, justitie en Duitse aangelegen heden omvat, heeft besloten zijn leden te verzoeken Dins dagmiddag het werk te staken wanneer niet aan hun loon eisen tegemoet wordt geko men. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Bedankt voor Schipluiden N. Kooreman te Scherpenisse; voor Wieringermeer en Wou- drichem S. G. J. Govers te Oud-V ossemeer Terrorisme in West-Java. In de omgeving van Tasik- malaja heeft de politie tiental len terroristen kunnen arreste ren. In de kampong Soekawar- ni werden alleen al 7 terroris ten aangehouden. ATHLETIEK Zeeuwse ploeg naar internationaal tournooi. Op Zondag 18 Juli a,s. zal de vertegenwoordigende Zeeuwse ploeg deelnemen aar. een wed strijd met internationaal ka rakter te 's-Gravenhage. zowel voor dames als voor heren. Lag het oorspronkelijk in de bedoeling dat het een 6-ploe- gen-wedstrijd zou zijn, thans is dit aantal uitgebreid tot 9. Bij de heren zijn deze als volgt: Jydsk Athletic Forbund (De nemarken) Oost-Vlaamse Se- lectieploeg (België)West- Vlaamse Selectieploeg (Bel gië); Racing-Club Tienen (Bel gië); Zeeuwse ploeg; Zaan streek ploeg; 2 Haagse teams; Fries team. Do nummers zijn 100, 200, 400, 800 1500 en 3000 m. hard lopen, hoog- en vèrspringen, kogel-, discus- en speerwerpen en de 4 x 100- meter estafette. Dat Zeeland hier de le viool gaat spelen, kunnen we zeker niet verwachten, temeer daar Denemarken met enkele Olym pische candidaten deelneemt, maar dat Zeeland behoorlijk van zich af zal bijten en niet op de laatste plaats terecht komt, mogen we wel verwach ten. HET APOSTOLAAT OMSCHREVEN. Het belijden der kerk In de zitting van Maandag 12 Juli werd art. 5 handelende over de ambtelijke vergaderin gen met algemene stemmen aangenomen. Art. 6 over de organen van bijstand vroeg veel discussie Sommige leden voelden in de ze organen een episcopale drei ging en kerkbureaucratie. Zij kwamen er voor op, dat aan de grondvergaderingen der kerk volledig recht zou wor den gedaan. Daartegenover werd door anderen de noodzaak van deze vergaderingen met klem betoogd: De beste des kundigen zouden de kerk en haar delen moeten kunnen voorlichten en ook het verband met het geheel zou duidelijk moeten worden vastgehouden. De definitieve formulering werd naar de volgende zitting verwezen. het FEUILLETON Tjeerd Adema van de Prinsengracht „Die chef?" vroeg de com missaris nadenkend. „Ja U heeft hem gezien, commissaris, acht U die man in staat om een moord te ple gen?" De commissaris knikte ern stig. Ja," zei hij, „dat type acht ik er voor in staat. Een lange, sterke kerel, die zich snel en onhoorbaar beweegt. Het type van een panter." „De panterman, zei in specteur Beekman opgewon den „Wie, wat, panterman?" vroeg de commissaris ver baasd. „De panterman, die de moord gepleegd heeft, com missaris", zei de inspecteur. „Ik heb er tot dusver niet veel aandacht aan geschon ken, omdat ik dacht, dat 't fantasie van een kind was, maar Nico, het zoontje van meneer de Wit heeft me ver teld, dat hij op de avond van de moord, toen hij zich in de gang verstopt had, een man met een groot mes gezien heeft, die vlug en onhoor baar door de gang is gelo pen. Hy noemt hem de pan terman." De commissaris zuchtte diep. „En al die dingen kom je nu pas te weten", zei hij verwijtend. „Neen, U moet redelijk blijven, commissaris", zei de hoofdinspecteur, „Al die din gen hadden wéinig betekenis, toen ze los van elkaar ston den. We hebben er nu- pas verband tussen gebracht en j eerlijk zeggen, dat de stukken van onze leg kaart Wonderwel aan elkaar passen, al zijn dit uiteraard n,°£ a'lemaal maar veronder stelling. ik zal last geven, dat de rechercheurs, die dat speehol bewaken ook op het naastgelegen huis letten en dat we onmiddellijk gewaar schuwd worden als die my- sterieuse dokter zich op straat mocht begeven „Kunnen we niet Beter di rect huiszoeking doen, Cor- nelissen?" „Neen, neen", zei de hoofd inspecteur. „Daarvoor zijn on ze gegevens niet overtuigend genoeg. We zouden waar schijnlijk alles bederven. Zo dra er wat meer vast staat moeten we ingrijpen. Ik vraag me alleen af of die meneer Lagerman geen gevaar loopt als hij zelf niet in het com plot zit. Enfin, ze zullen hem wel sparen, want ze zullen hem nodig hebben als het geld uitgekeerd wordt." De commissaris staakte zijn wandeling en liet zich voldaan in zijn stoel vallen. „Tja," zei hij tevreden, „misschien gaan we wat te ver op het gebied der fan tastische veronedrstellingen, maar ik heb zo'n gevoel, dat we toch een heel eind ver der zijn gekomen." „Rest nog de vraag", zei inspecteur Beekman, „of die kerel, die dokter bedoel ik..." „Ja, juist, een dokter!" riep de commissaris opgewon den. „Herinner jij je niet, Cornelissen, dat Zadelhoff vertelde, dat die moord waar schijnlijk gepleegd was door iemand, die anatomie gestu deerd had Daar hebben we die arme Van Bremen nou voor.,.,,, enfin." „Veronderstel dat alles wat wij hier nu aan elkaar gepast hebben juist is", zei de hoofdinspecteur, dan blyft nog de vraag hoe die dok ter op die moordavond in het huis van meneer De Wit is gekomen. Dat is nog een open plek in Uw legkaart, commissaris." „Volgens die mevrouw Jan sen is 't precies zo'n type als die knecht", zei inspec teur Beekman. „Zou hij niet... ik bedoel, is het niet moge lijk, dat hy daar die avond als knecht vermomd dat wa gentje heeft binnen gereden. Ik moet eerlyk zeggen, dat ik op die avond eigenlijk he lemaal geen aandacht aan die kerel heb geschonken." (Wordt vervolgd)- Art. 7 over de bedieningen werd met algemene stemmen aanvaard, nadat „openbare godsdienstoefeningen,, in „kerkdiensten" was veranderd. Art. 8 over het apostolaat werd met enige veranderingen met algemene stemmen aan genomen. De wijzigingen be troffen de formulering van het gesprek met Israël en de om schrijving van de apostolische arbeid der kerk, die nu als volgt luiut: „De kerk richt zich in de verbreiding van het evange lie tot hen, die daarvan zyn vervreemd om hen terug te brengen tot de gemeente van Christus en zyn kerk en wendt zich in de verwach ting van het koninkrijk Gods in de arbeid der kerstening tot overheid en volk om het leven naar Gods geboden en belofte te richten". Art. 9 over de geestelijke vorming der jeugd werd vrij wel ongewijzigd met algemene stemmen aangenomen. Art. 10 handelend over het belijden der kerk ontlokte een zeer brede discussie. Ener zijds werd gevraagd of met belijden de belijdenis van de Christelijke kerk bedoeld werd, anderzijds of met gehoorzaam heid aan de Heilige Schrift de aanvaarding van Genesis 1 tot Openbaring 22 dan wel de in de Heilige Schrift gevatte boodschap bedoeld werd. Er werd ook gepleit voor de on gewijzigde aanvaarding van dit artikel. Deze kerkorde is immers slechts instrument om tot belijden te komen, niet de belijdenis zelf en deze formule ring geeft een goed Christelijk compromis. Een ander spreker pleitte voor -nauwkeuriger omschre ven uitdrukkingen: Er zou vastgesteld moeten worden dat men in overeenstemming met de belijdenis der kerk heeft te prediken. De vergadering werd daarna geschorst tot de volgende dag. Ds. E. A. J. Plug is benoemd tot secretaris van de commis sie van het kerkboek en niet, zoals eerder vermeld, van de 52 En het viel Kaper Knipoog dan ook niet mee, toen hij uit de taxi stap pend bemerkte, dat hij niet alleen was. Hij siste van woede en verdween in vliegende vaart in het Regeringspaleis, maar hij werd weer op de voet gevolgd door Kappie en Professor Larifix en zo stonden ze even later met z'n drieën achter in een lange rij, weer voor een loket. „Maak dat je weg komt, leelijke ge haktbal!" zei Kaper Knipoog ziedend van woede tegen Kappie. „Of ik zal appelmoes van je stampen!" „Ik ben niks bang voor jouw, ongun stige baviaan!" riep Kappie. „Jij hebt hier niets te maken! Wy waren het eerst op het eiland! Maak dat je weg komt!" „Noch nooit in mijn leven was ik zo moe," zuchtte de Professor. „Zo intèns moe! Geen gedachte kan zich meer ontwikkelen. Misschien ben ik mijn verdere leven voor de wetenschap ver loren Kappie boog zich naar de professor over en achter zijn hand fluisterde hij: „Wy gaan hier weg achter dit loket. Dit hier is het Regerings-paleis, en hier woont natuurlijk de minister van Binnenlandse zaken. Die moeten we hebben! Kom mee!" „Wat doen we hier eigenly'k?" vroeg de Professor wanhopig. „Kom maar achter mij aan!" fluis terde Kappie. En zo verlieten ze alle bei de zaal, verbaasd nagestaard door Kaper Knipoog. Zeeuwen in de haring- motorrit. De motor- en autoclub Vlaai-dingen organiseerde Za terdag j.l. een Haringrit, ter gelegenheid van het feit, dat Vlaardingen 675 jaar geleden de stadsrechten verwierf. Van de motorclub Scheldegouwen namen hieraan 19 personen met negen motoren deel. .Zy hadden een prachtige rit en allen verwierven de plaquette, uitgeloofd voor het goed vol brengen van de rit. Het batig saldo is bestemd voor het te Vlaardingen op te richten Vissers-monument. BOKSEN ZALE—CERDAN OM DE WERELDTITEL. In September van dit jaar zal de wéreldkampioen mid dengewicht Tony Zale zijn titel verdedigen tegen Marcel Cer- Can, de Europese kampioen. Waar de wedstrijd in Amerika plaats zal hebben, is nog niet vastgesteld, maar waarschijn lijk zal New York gekozen worden. De contracten voor de wedstrijd zijn inmiddels gete kend. O.- en W -Souburg UITSTAPJE. Door de kinderen van de buurtverenigingen P.O.M. en Ritth. straatBurchtstraat te Souburg werd Woensdagmid dag een tocht per autobus door Zuid-Beveland gemaakt. RODE KRUIS BAZAR. De ploegcommandant van de Souburgse transport-colonne van het Ned. Rode Kruis, de heer A. Walraven, opende Woensdagavond de Rode Kruis bazar te Souburg. Na een kort welkomstwoord bracht spr. dank aan de vele gevers, die de organisatie van deze bazar mogelijk hadden ge maakt. Daar de kringcommissaris,' dr. Sissingh, wegéns ziekte en de wnd. kringcommissaris, de burgemeester van Middelburg wegens de verkiezingen niet aanwezig konden zijn, zette dr. Blaas doel en streven van deze bazar uiteen. Oorlog en inun datie hebben veel materiaal on bruikbaar gemaakt, dat nodig vervangen dient te worden. Spr. wekte allen op aan het sympathieke werk een steentje bij te dragen. OUDERAVOND. Door de Julianaschool te Souburg werd Vrijdagavond een ouderavond gehouden in „Rehoboth". Vele ouders maakten van deze gelegen heid gebruik om het werk van hun kinderen te bezichtigen. Na afloop werd door de kinde ren uit de hoogste klasse een zang- en geschiedenis gege ven door het hoofd der school, de heer Deij. Serooskerke ONGEVAL. Maandagmorgen had de heer W. Joziasse te Serooskerke het ongeluk door onoplettendheid in botsing te komen met de auto van bode Wondergem van Oostkapelle. Met enige hoofd wonden werd het slachtoffer per ziekenauto naar het gast huis te Middelburg vervoerd. raad voor kerk en eredienst. De chauffeur treft geen schuld. De belangstelling voor de kantoren van de Prov. Zeeuwse Courant te Vlissingen voor de publicatie van de uitslagen der Tweede Kamer-verkiezingen. De werkgelegenheid, Gevraagd worden oa-: Walcheren: bouwvakarbei ders, meubelmaker, zandvor- mers, smeden, metaalbewer kers, magazijnbedienden, kantoorpersoneel, naaisters- winkelpersoneel, huishoude lijk personeel. Het Gewestelijk Arbeids bureau te Middelburg heeft Bijkantoren te Vlissingen, Goes. Kruiningen, Tholen. Zierikzee, Terneuzen, Hulst. Oostburg en Sas van Gent. Middelburg WEDVLUCHTEN. De vereniging van po3tdui- venhouders „De Telegraaf" te Middelburg, hield een wed vlucht uit Chataureaux (Fr over een afstand van 540 km. De uitslag luidt als volgt S. Kodde, Veere, 1, 2, 3 en 5: A. v. d. Hoofd, Veere, 4 en W. M. Walraven, Middelburg; 6. De vereniging hield ook een wedvlucht met jonge en oude duiven uit Tilburg over een afstand van 102 km. In con cours 116 jonge en 30 oude duiven. De prijzen met de jonge dui ven werden als volgt behaald: C. Couwer, Veere, 1. 15 en 26; R. Dirven, Middelburg 2, 28 en 29; Ch. de Graaf, Middelburg 3 en 27; E. G. H. Graafhuis, Middelburg 4, 7 en 14; J. J. v. d. Slot, Middelburg 5, 6, 12, 21 en 23; M. D. Walraven, Middelburg 8; H. A. Polvliet, 9 en 19; M. P. Pikkaart, Mid delburg 10 en 16; A. v. d. Hoofd, Veere, 13; M. Karstanj,e Middelburg 17; W. M. Walra ven, Middelburg 18, 24 en 30; S. Kodde, Veere 20 en 22 en W. Daane. Middelburg 25. De uitslag met oude duiven luidt: M. Karstanje, Middel burg 1 en 7; S. Kodde, Veere 2; W. M. Walraven, Middel burg 3; E. G. H. Graafhuis, Middelburg; H. Verhagen, Mid delburg 5; C. Pouwer, Veere 7 en H. A. Polvliet, Middelburg 8. HET SLECHTE WEER. Zeer terecht hoort men de laatste weken steeds verzuch tingen over de weinig zomerse temperatuur, de vele regens en de windvlagen. Toch kan men ook daarvan zeggen, dat er „niets nieuws onder de zon is". Als men in de couranten van vroeger een blik slaat, ziet men dat het slechts een herhaling is van vroeger. Zo lazen wij in de Middelburgse Courant van 23 Juli 1927: „Hoewel de wind voer het Molenwater gierde, als was het November inplaats van Juli, had toch de uitvoering van het Middelburgse Muziek- kops weer veel belangstelling en werden de diverse muziek nummers als altijd uitstekend uitgevoerd. Wanneer zal ons corps deze maanden eens een uitvoering kunnen geven op 'n mooie, warme zomeravond, waarvan wij tot nu toe in 1927 gespeend zyn gebleven?" OUDERAVOND CHR. BURGERSCHOOL SINGELSTRAAT. Nadat in acht jaren, name lijk sedert 1940, geen ouder avond meer was gehouden, hield de Christelijke Burger school voor Lager en Uitge breid lager onderwijs (hoofden de heren Swanbom en Kranen donk), in het Gymnastieklokaal van die school een zeer druk bezochte ouderavond. Wegens verhindering van ds. van Voorst Vader, leidde ds. van Woerden, bestuurslid, de vergadering, die in zijn ope ningswoord het wel en wee van de school van 1940 af me moreerde: de gijzeling van het hoofd, de heer Swanborn en pan de bestuursleden ds. Kel der (voorzitter; en J. Fontyne en van het verblijf in een con centratiekamp van de onder wijzer P. Bouwense, de vorde ring en vernieling van de school door de Duitse Weer macht en de grondige restau ratie na de bevrijding. Vervolgens gaf de heer P. Bouwense «en zeer geslaagde zangdemonstratie met enige leerlingen van de 3e tot en met de 6e klasse. Het hoofd, de heer Swan born, sprak over de schoolart- sendienst, het niet zonder exa men meer toelaten van leerlin gen, die bevorderd zijn naar de tweede klasse van de U.L.O. tot de R.H.B.S., de door bemid deling van de oud-Middelbur ger, de heer D. Dronkers, ont vangen grote zending Ameri kaanse pakketten, enz. Tenslotte kregen de ouders gelegenheid om de onderwijzers te spreken en het werk van de leerlingen te bezichtigen. Be sloten werd de zeer goed ge slaagde ouderavond in de toe komst te herhalen. E.H.B.O.-EXAMENS. Voor de afdeling Middelburg van de Nederl. Ver. E.H.B.O. werd door Dr. v. Gelderen het examen cifgenomen voor het eenheidsdiplo- ma E.H.B.O. Alle candidaten slaagden, t.w.: de dames: W. Coppoolse, S. A. Dekker-Vermeulen, J. A. v Liere, P. v. Liere. D. v. Loo, M. Verhulst- v. Loo, L. Davidse en E. J. Flisse- baalje en de heren: M. Brouwer, B. v. d. Berg, A. Plorisse, A. J. J. Janssen en W. C. Mannie. De cursus stond onder leiding van Dr. E. van Konijnenburg. Nieuw- en St. Joosland J AARVERGADERING VOETBALVERENIGING. Vrijdagavond kwam de voet balvereniging „Nieuwland" in jaarvergadering bijeen. Uit de jaarverslagen van penning meester en secretaris bleek, dat de vereniging er goed voor staat. Het kassaldo per 1 Juli 1948 bedroeg 239.21. De ver eniging telt 46 leden en 46 do nateurs. De aftredende be stuursleden F. van Elsacker en L Hoebeke werden herkozen en als nieuwe bestuursleden werden in het bestuur opgeno men C. Broodman, J. G. Fritz en J. de Rijke. In de elftalcom missie werden benoemd J. Cor- nelisse, J. Keur en Joh. de Rijke. De kascommissie zal het komende jaar worden gevormd door de leden P. Hoebeke, B. Onderdijk en J. Pleijte. Als trainer zal een goede vooraan staande speler uit een bekende club worden aangezocht. De jaarlijkse feestavond zal met eigen krachten worden uitge voerd, hiervoor werd een feestcommissie benoemd, be staande uit C. Broodman, J. Keur en G. Kik. Er werd een reiskas gesticht voor bezoek interland- en kampioenswed strijden. Er zullen spelregel avonden worden gehouden om de spelers ook de spelregels bij te brengen, terwijl zo enigs zins mogelijk met twee elftallqn aan de Zaterdagmiddagcompe titie van de Z.V.B. zal worden deelgenomen. Door de vereni ging wordt een maandblaadje uitgegeven, getiteld „Nieuw- lands Voetbalnieuws", dat wordt samengesteld door de secretaris. Serooskerke De Emma-Bloemcollecte heeft te Serooskerke (W.) op gebracht 74.20, en de Anjer collecte 18. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 12 Juli: Hazewind v. Antwerpen; 13 Juli: Constant v. Antw.. Vertrokken: 12 Juli, Uni S. n. Antwerpen; 13 Juli: Ma rij n. Ostende, Hazewind n. Lissabon. Gepasseerd n. Antwerpen: 12 Juli: Ittersum v. tïenua; 13 Juli: Alcar v. R'dam. Gepasseerd van Antwerpen: 12 Juli: Rosemarie n. R'dam: Bree- helle n. Gdynia; 13 Juli; Sanden- burg n. R'dam. Schepen van en naar Indonesië. Van Indonesië: Indrapoera 12 Juli: ter hoogte van Port Soedan: Rempang pass. 12 Juli Finisterre. Weltevreden pass. 12 :ui) Soko- tra, Zuiderkruis pass. 12 Juli Fi nisterre, Sibajak pass. 12 Juli Fi nisterre. Naar Indonesië: Grote Beer 12 Juli te Batavia, Marken pass. 12 Juli Casquets, Oranje 1*1 Juli te Batavia verwacht, Riouw 12 Juli te Penang, Waterman pass. 12 Juli Suez. Amsterdamse beurs 12 Juli 13 Juli. N.I. Hand. B. Ned. Hand. Mij. A.KU. Calve Unilever Kon. Petr. Fokker V Amst. Rubber H.A, Lijn Scheepv. Unie H.V A. Deli Mij. 121 121 163% 162% 165% 147% 197 194 301% 299% 345 344% 184% 184% 163% 162 200% 193 .189 187% 221 219 137 136 Ned. '48 (3% %- 100% 100% Ned. (dollar '47) 102 101% Ned. N.W.S. 81% 81% Grootboek '46 98% 98% Na de lichte opleving, die de effectenmarkt Maandag vertoonde, was Dinsdag in practiscn a.le af delingen de apathische stemming weergekeerd, die de laatste tijd schering en inslag is. De omzet in aandelen is Maandag met bijna 1.4 millioen gulden hoger geweest dan normaal, merendeels als gevolg van de belangstelling voor Kon. Olie. waarin voor 162.000 gulden werd verhandeld. Nieuwe aspecren in de politieke of economische situatie hebben zich niet voorgedaan en de markt had dan ook een rustig, ge lijkmatig verloop. De enige afde ling die enigermate de aandacht trok, was die van Aku, gestimu leerd door het fraaie verslag der Hollandse Kunstzijde Industrie en door de verwachting van even goe de jaarcijfers, die het rayon con cern te Arnhem binnenkort zal pu bliceren. Aku verbeterde dan ook ruim 3 tot 169, om de markt op 168 te verlaten. In Koninklij" Olie ging het heel wat rustiger toe. In de eerste tape wist de notering zich nog iets boven het vorig slotpeil te verhef fen. maar per saldo week het fonds niet van de vorige notering af en bleef op 345, waarmede derhalve de koerswinst volledig behouden werd. UIT DE DONDERDAG. Een van de grootmeesters der Protestantse Kerkmu ziek is Heinrich Schütz. Vanavond worden van hem uitgevoerd Zwei biblische Szenen (H I, 21). Over Hil versum II een uitzending van het Omroeporkest onder leiding van Dr. Frieder Weis- mann. Luctor Ponse is solist in de Falla's Nuits dans les jardins d'Espagne. Verder wordt in dit programma uitgevoerd Song of nourning van Wagenaar en de Vierde van Beethoven (20.15). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9.45 Schoolradio-cursus C 2; 10 Praags Radio Symphonie Orkest o.l.v. Otakar Jeremiasj; 11 De Zonnebloem; 13 Nieuws; 14 Kamerorkest o.l.v. André Rieu; 14.40 Causerie voor de vrouw; 15.30 Pianorecital door Louise Frank; 16.50 Radio Jeugdjournaal; 18.15 Land- en tuinbouw; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.30 Het actueel geluid; 20 Nieuws; 21 N.C.R.V. koor o.l.v. Alex Schellevis; 21.30 Sangh en spel o.l.v. Piet v. d. Hurk; 22.35 Nieuwe aanwinsten van onze discotheek; 23 Nieuws. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 10.30 Korte gesprekken van vrouw tot vrouw: II Ochtend concert; 13 Niejiws; 14.15 So- listencopcert; 15 Voor zieken en gezonden; 17 Kaleidoscoop door R. Feenstra; 17.30 Ri chard Tauber zingt; 18 Nieuws; 18.30 De Radio Volksmuziek school o.l.v. Willem Gehrels; 19.40 Programma uit te voe ren door de leerlingen van An- ny Bonarius; 20 Nieuws; 20.15 Het Omroeporkest o.l.v. do Gastdlrigent Dr. Frieder Weis- mann; 21,15 Techniek en nood lot, hoorspel; 21.50 Meesters der melodie; 23 Nieuws. ZON EN ALA AN. Donderdag 15 Juli. Zon: op 4.37. onder 20-54. Maan: op 15-56, onder 0-21. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER u—l-NAP u.+ NAP 9.05 1.66 21.28 1.53 9.30 1.86 21.53 1.74 9.59 2.00 22.16 1.85 10.12 1.38 22.32 1,19 LAAG WATER u—NAP u—NAP 2.53 1.88 15.13 1.58 3.31 2.10 15.52 1.80 3.59 2.24 16.21 1.94 3.29 1.62 16.05 1.32

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3