PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Vorming Oost-Duitse staat uitgesteld Het Joodse leger meldt successen Schuman wil niet toegeven De dorpsgemeenschappen 0E BILT Tiio moei verdreven worden Italiaanse communisten kregen nieuwe bevelen J' DE RONDETAFEL CONFERENTIE. Vandaag De Kabinetsformatie. Dr. de Vries te goeder trouw? VOORSPELT: 191e Jaargang - No. 162 Uitgave van de f nia Provinelale Zeeuwse Courant, Middelburg. Drukkerij Fa. F. van de Velde Jr. Vlissïngen. verschijnt dagelijks. Dinsdag 13 Juli 1948 ABONNEMENTSPRIJS: 30 ct. per week: 3,75 per kwartaal; franco per post 4.— per kwartaal. Losse nummers 10 cent. ADVERTENTIEPRIJS: 12 ct per beti,]vV-op| zón-""m Aimmeeri WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN ggu 359200 P.Z.C., Middelburg. Bureaux te VUssingen: Vlamingstr. 16-18-20 (tijd.) tel. 10 en 51 - Middelburg: LondenseKaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55. teL 2475 (b.g.g.2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierlkzee: N. Bogerdstr. C160, teL 26 Geheim verslag van Warschau In het katholieke blad „De Volkskrant" en in een aantal grote buitenlandse bladen zijn de strikt geheime notulen van de Kominform-bijeenkomst te Warschau gepubliceerd. Volgens het vertrouwelijk?, verslag blykt, dat de bijeenkomst af en toe een vrij stormachtig verloop had. De Sowjet- delegatie was talrijker dan gewoonlijk. Behalve de drie gedelegeerden, officieel aangewezen door het cen trale comité in Moskou (Zjdanoff, Malenkoff en Sousslof), namen nog drie andere kopstukken aan de werkzaamheden deel Het waren Molotof, Youdine en Beria, de „burgerlijke maarschalk". Ook verscheidene „bekwame technische advi seurs", zoals de maarschalken Tolboechin en Worosjilof en generaal Lebedeff (Malenkoff en Zjdanof hebben ook de rang van generaal), waren present, zodat de Russische de legatie meer leek op een delegatie voor een militaire confe rentie dan voor een zitting van een politieke organisatie. Behalve de affaire-Tlto, waarover de pers reeds uit voerig heeft bericht, behandel de de Kominform de volgende onderwerpen: I. De Duitse kwestie; n. de toestand in Griekenland; III. de tactiek van de Italiaanse communistische party; IV. de vorming van een Balkan-fede ratie; V. de toestand in Frank rijk. DUITSLAND In zake de Duitse kwestie besloot men de gehele invloed van de SED te gebruiken om de vorming van een West- Duitse staat, met hoofdstad Frankfort, te verhinderen. Het zwaartepunt van de genomen beslissing wordt gevormd door een voorstel van Zjdanof. De ze stelde voor „de nationalis tische stromingen, die leven in de massa van de kleine Duitse bourgeoisie, te gebrui ken en uit te buiten om de totstandkoming van een af zonderlijke staat in» West- Duitsland te voorkomen." Op advies van Picck besloot de Kominform „de oprichting van een Oost-Duitse staat uit te stellen tot na de defini tieve ontruiming van Berlijn door de Briten, Amerikanen en Fransen, om te vermydcn, dat Oost-Duitsland zou wor den beschouwd als een aparte staat". Na de ontruiming van Berlyn zal er echter naar ge streefd moeten worden, zó veel mogelijk een pan-Ger- maans stempel op deze op richting te drukken. GRIEKENLAND Malenkoff (de assistent van Kominform-leider Zjda nof) bracht rapport uit óver Griekenland. Hjj betitelde de toestand in dit land door de toenemende druk van de rege ringstroepen op de strijdkrach ten van Markos als „zeer ernstig". De conferentie be sloot „de eerste gunstige ge legenheid te gebruiken, om nogmaals te trachten tussen d«- regering in Athene en Markos een compromis te be werkstelligen." ITALIË In het verslag van haar se- crataris Secchia wordt de Italiaanse communistische partij zeer fel gecritiseerd. Met de stemmen van alle de legaties vóór en slechts die der Italiaanse delegatie tegen, werd besloten aan de Itali aanse communistische party bevel te geven „op alle gebie den onmiddellgk een grotere activiteit te ontwikkelen en niet terug te schrikken voor Geen rivaal voor Truman te vinden. DEMOCRATISCHE CONVENTIE TE PHILADELPHIA. De conventie der Ameri kaanse democratische party is gisteren te Philadelphia geopend. Vyftien honderd af gevaardigden zijn bijeengeko men voor het kiezen van de candidaten voor het presi dentschap en vice-president- schap tijdens de in November te houden verkiezingen. Men is somber gestemd ten aan zien van de kansen der de mocratische party tydens de verkiezingen, daar vele leden er van overtuigd zijn, dat de Republikeinse candidaat, Tho mas Dewey, zal worden ge kozen. Nu generaal Eisenhower definitief geweigerd heeft zich candidaat te laten stel len, wordt Truman's verkie zing tot candidaat voor het presidentschap niet meer in twijfel getrokken. Zondagavond deelde sena tor Claude Pepper uit Flo rida nog mede, dat hy mee wil dingen naar het candi- daatschap. Zijn aanhang is echter genng. De leiders van de Zuidely'- ke staten hebben in een spe ciale vergadering geen eigen candriaat voor het president- schal, als rivaal van Tru man, kunnen vinden. de methoden van directe ac tie of de revolutie." BALKAN Over de vorming van een Balkan-federatie verklaart de Sowj et-afgevaardigde Malen koff. dat de Russische commu nistische party op dit punt van gedachten is veranderd: zy heeft thans geen enkel be zwaar meer tegen deze lede- ratie op voorwaarde, dat zij pas zal worden gevormd na de zuivering van de Zuidslavische communistische partij en de verdrijving van Tito. FRANKRIJK De bespreking over de toe stand in Frankrijk kenmerkte zich door een grote levendig heid. De Tsjechoslowaakse af gevaardigde Slansky stelde een motie voor, waarin de Franse communistische partij verweten werd, „dat zij een volkomen gebrek heeft ge toond aan energie en capa citeiten en dat zy verzuimd heeft, van de onder de massa levende ontevredenheid te pro fiteren, om een vast en on wrikbaar front op te'werpen tegen het huidige regiem". Deze resolutie werd echter verworpen, hoewel de Tsjechen Roemenen en Bulgaren 'voor stemden. Zjdanof, de verdediger van Leningrad verklaarde hierop, dat de voornaamste taak van de Franse communistische par tij hieruit bestaat, dat zij de kern vormt van de weerstand tegen de „machtsovername" door do fascistische en avon- tuurlyke machten, die zich scharen rond generaal de Gaulle. Alle andere opdrachten worden in dit licht bezien van ondergeschikt belang, aldus Zjadanof. GEEN PUBLICATIE Voordat de conferentie uit een ging, besloten de aanwe- Voorbarige begrafenissen. „In het Seine-depar- tement zyn de artsen het er over eens, dat van de 500 personen die begraven worden, één niet dood is", zo luidt de verklaring die door dr. Hiet in de de partementale raad van de Seine is afgelegd. Volgsns dr. Hiet laat de contróle door de dokter van de burger- lyke stand veel te wen sen over. In de meeste gevallen is zyn bezoek en het afleveren van 'n attest een doodgewone formaliteit Het lyk wordt slechts zeer zel den onderzocht en de voor het toezicht vast- gestede termijnen zijn niet voldoende. De ge vallen van schijndood zijn steeds talrijker, vooral wanneer het overiyden te wyten is aan een ongeval zoals electrocutie, verdrin king, verstikking, enz. Dr. Hiet heeft 'n wens ingediend om de nodige maatregelen te treffen, ter voorkoming van voorbarige teraarde be stelling." Dr. M. F. da Costa Go mez en de heer W. R. Plantz, leden der commissie voor het ontwerpen ener nieuwe grond wet voor het Verenigd Ko ninkrijk, vertrokken Zondag van het vliegveld Laguardia naar Den Haag. De voorbe reidende commissie voor de rondetafel conferentie zal op 15 Juli haar werkzaamheden aanvangen. Deze commissie is samengesteld uit twee le den voor Curasao, twee voor Suriname en twee voor Ne derland. zige delegaties zonder specia le toestemming geen enkel op deze byeenkomst genomen besluit te zullen publiceren, met uitzondering van het uit- slotingsbesluit tegen Tito en de Zuidslavische communisti sche party. Ook werd nog ge sproken over de mogelykheid, diat Tito door te weigeren zich aan de besluiten van de Ko minform te onderwerpen „het bondgenootschap tussen de Sowjet-Unie en Zuid-Slavië practlsch zou vernietigen en zich in het kamp van het vve- rcldkapitalisme zou begeven." Maarschalk Beria de Russische Himmler gaf de afgevaardigden van de Euro pese communistische partyen de verzekering, dat de Sowjet- Unie nooit zou toestaan, dat Tito essentiële belangen van het Zuidslavische volk zou verraden door hét verbond met de Sowjet-Unie op te zeggen. Hierdoor zou het offer, dat millioenen gesneuvelde Sowj'et- soldaten voor de bevryding van Zuid-Slavië hebben ge bracht, geschonden worden. is het 6 jaar gele den, dat de Duitsers een begin met de deportatie van de Nederlandse Jo den maakten; wordt Grootherto- gin-Moeder Marie Anne van Luxemburg 86 jaar; wordt Kroonprinses Louise van Zweden 59 jaar. H.K.H. de Regentes heeft Maandag in het Huis ten Bosch de voorzitter van de Tweede Kamerfractie van de C.H.U.. de heer H. W. Tila- nus, cle lijstaanvoerder van de V V.D., mr. P. J. Oud, de voorzitters van de Tweede Kamerfracties van de C.P.N. en van de Staatk. Geref. Partij, onderscheidenlyk de heren G. Wagenaar en ds. P. Zandt, alsmede de heer Ch. J I. M. Weiter. ter con ferentie ontvangen. Met het doel de emigra tie van Nederlandse boeren naar Canada te vergroten, zal de minister voor de „plan ning" in Ontario spoedig een bezoek aan ons land brengen- Bernadotte in New York aangekomen. Het Joodse leger in Palestina heeft enkele opmerkelyke successen behaald. Zondag zyn de Israëlitische troepen de plaatsen Lvdda en Ramlen binnengetrokken, nadat al eer der het grote vliegveld bij Lydda was genomen. Er zouden daarbij honderden Arabische krijgsgevangenen gemaakt zyn. Het Joodse legerbericht van Maandagavond meldt zware gevechten rondom Misjnar Ha- garden nabij de Syrische grens. Ook daar zijn krijgsgevange nen gemaakt en werd oorlogs buit behaald. Volgens nog niet bevestigde berichten zou Misjmar Hagar- den reeds genomen zyn. GRAAF BERNADOTTE IN NEW YORK. Graaf Bernadotte is Maan dag op het vliegveld van New York, La Guardia, aangeko men. Hij werd ontvangen door de secretaris-generaal der V. N., Trygve Lie ,met wie hij een kort onderhoud had. In zijn rapport aan de Vei ligheidsraad zal hij verslag uitbrengen van de handelingen van zijn missie en van oe toe stand in Palestina, zoals hij die zag. De Amerikaanse delegatie heeft na aankomst van Berna dotte de Veiligheidsraad ver zocht zo spoeoig mogelyk by- een te komen. Maandag heeft de Ameri kaanse delegatie de gehele dag met die van andere landen, voomamelyk Engeland, bespre kingen gevoerd. Het is echter nog niet zeker of de V. S. een resolutie zullen indienen of dat dit aan Engeland overgelaten zal worden. De vraag is nu, of de dele gaties, na Bernadotte gehoord te hebben, onmiddei'\j:c aanlri- ding vinden te verklaren dat een bedreiging van de viede optreedt. De meerde meid van de raad is van oordeel, dat de ty aangebroken is om krach tiger maatregelen te treffer. Er zal echter veel van Berna- dotte's rapport afhangen. ARABISCH DREIGEMENT. Koning Saoed van Saoedi- Arabië heeft by gelegenheid van het bezoek van koning Abdoellah van Transjordanië bevestigd, dat hij van plan is alle petroleiimconcessies te an nuleren, indien tegen de Ara bische landen sancties zouden worden getroffen in verband met het Palestijnse conflict. Groot-Brittannië zal geen beslissing nemen aangaande de uitbetaling over een kwar taal van de jaarlijkse twee millioen pond sterling aan Transjordanië, voordat de Vei ligheidsraad bijeen is geweest. De vervaldatum voor het thans verschuldigde bedrag dat dient om de kosten der Transjordaanse strykrachten te helpen dekken was 12 Juli 1948. Graaf Folke Bernadotte, de bemiddelaar der V.N., heeft in de Veiligheidsraad gezegd, dat de toekomst van de Joodse staat op het slagveld zal worden beslist, tenzij de V.N. in Palestina krachtig ingry- pen, zo werd Maandagavond vernomen Zondag 1 Augustus zal het Residentieorkest een con cert geven te Knocke in het kader van het „Festival du Littoral Beige". Het A.N.P. meldt, dat de arrestatie van dr A. B. de Vries, de directeur van het Mauritshuis, in kunstkringen zeer veel verontwaardiging heeft gewekt, omdat dr. de V, geacht wordt geheel te goeder trouw te zijn geweest. Op zijn hoogst zou hem grove nala tigheid ten laste kunnen wor den gelegd. Het gaat om 31 schilderijen, w.o. Rembrandts, Dou's, Jan Steens, Pieter de Hooghs etc. die Kats aan Duitsers zou hebben verkocht of aan de voormalige kunsthandel J. Goudstikker. Na de oorlog kreeg hij deze schilderyen te rug. Het gaat om doeken met een waarde van twee en een half millioen gulden. Vermoedelijk zullen de doe. ken voor de staat behouden blijven. Katz had nog geen der onrechtmatig door hem terug ontvangen schilderijen ver kocht en in de administratie van de Stichting Kunstbezit bevinden zich papieren, die duidelijk aantonen, dat de doeken onrechtmatig aan Katz werden teruggegeven. Rauter in cassatie. Naar wy vernemen is de Kamer van de Raad, die de zaak Rauter 20 October a.s. in cassatie zal behandelen, als volgt samengesteld: President: mr. H. Haga, raadsheren: prof. mr. dr. J. H. W. Verzyl. prof mr. dr. S. van Brakcl, prof', mr. W. P. J Pompe; militair raads heer:' luitenant-generaal P. W. Best; bij-zitter: vice-admi- raal F. J. Heeris en griffier mr. H. van Oordt. Het is n; niet bekend, of mr A v»i Tuyll van Serooskerken dan wel prof. mr. G. E. Langemeyer als procureur-fiscaal zal op treden. Treinroof in Parijs. Bandieten hebben een wagen van de Paryse Metro overval len en daaruit een bedrag van 18 millioen francs geroofd. De wagen bracht het Maandag ontvangen geld van do stations naar het kantoorgebouw. Het is de grootste buit, die bandie ten ooit op deze wyze in han den kregen. 70.000 AMBTENAREN STAKEN. Eerst stabilisatie. De Franse minister-presi dent, Robert Schuman, heeft verklaard, dat de regering „niet zal toegeven onder de druk betreffende de herinde ling van de salarisschaal der ambtenaren." Zeventigduizend employé's van het departement van fi nanciën en andere departe menten zyn thans in staking voor een herindeling der sa larisschaal. Schuman haalde officiële cyfers aan ten bewijze, dat de prijzen over het geheel sedert December jl. niet ge stegen zyn. „Wanneer ik dit zeg, bedoel ik niet, dat wij tevreden zijn", aldus voegde hij er aan toe Hij verklaar de, dat „stabiliteit" het sleu telwoord was van de politiek van zyn regering. Stabiliteit van pryzen, lonen en koop kracht, van financiën en po litiek, door de regering op een zo groot mogelijke par lementaire meerderheid te doen steunen. De r gering had niet slechts het budget in evenwicht ge bracht doch ook sedeert Ja nuari honderd milliard francs aan de Franse bank terugbe taald. GRONDPERSONEEL LUCHTHAVENS IN STAKING. Het grondpersoneel op de luchthavens in Frankrijk is in staking gegaan. De K L.M. is derhalve genoodzaakt haar DRIELING GEBOREN. In dé kraaminrichting Den nenheuvel heeft mevr Vos uit de Gravestraat te Arnhem, het leven geschonken aan, een drieling. De drie meisjes, 'die resp. 2000, 1250 en 1800 gram wegen en genoemd zijn naar de prinsesjes Beatrix, Irene en Margriet, zyn opgenomen in het kinderziekenhuis. Ze ma ken het, evenals de moeder, naar omstandigheden, goed. Op het fort Rhynauwen by Utrecht had Vrydagmiddag dc jaarlijkse herdenking plaats van de op 9 Juli '42 gefuslleerde leden van de verzetsorganisatie „Oranjewacht". Na de herden kingsrede van ds. P. S Saraber, werden door de nabestaanden bloemen bij het gedenkteken gelegd. NIEUWE STICHTINGEN OP THOLEN. Dorpshuizen nodig. Enkele dagen geleden is te Poortvliet een stichting „Dorpsgemeenschap" opge richt, nadat kort te voren zo'n stichting te Stavenlsse tot stand kwam en reeds enige tyd lang een stichting Dorpsgemeenschap werkt in Sint Maartensdyk. Deze oplevende belangstel ling voor de dorpsgemeenschap pen, houdt verband met de po gingen, die van verschillende zyden worden aangewend om het sociale en culturele leven op het platteland van .Zeeland aan te moedigen en te active ren. Uitvoerig is destyds de bete kenis van zulke gemeenschap pen omschreven in een rapport van de Z.L.M. -In verscheidene dorpen van Zeeland is het zo, dat er wel talryke verenigingen zijn, die belangstelling hebben voor so ciale en culturele arbeid, maar dat haar ledental te gering is om zelfstandig iets te bereiken. SAAMBUNDELING. Om tot daden van betekenis te komen is saambundeling van krachten nodig en dat kan geschieden in de „Dorpsge meenschap". Te Sint Maartensdyk ont stond deze stichting spontaan. Het waren de verenigingen zelf, die tot de conclusie kwa men, dat samenwerking voor het gehele dorp nodig was. De burgemeester mr. H. H. Schuller en notaris W. L. Blin- denbach ^aven leiding aan de ze beweging en zo ontstond toen de stichting Dorpsgemeen schap. In Stavenisse heeft men een andere weg bewandeld. Daar hebben de arts J. L. Bemardi, ds. F. J. Sinke en burgemees ter L. A. Verburg eerst een stichting in het leven geroepen, waarna de plaatselyke vereni gingen zich bij de stichting konden aansluiten en een plaats in het bestuur konden krijgen. Te Poortvliet kwamen de af gevaardigden van plaatselijke verenigingen bijeen en vorm den een stichtingsbestuur, waarvan de arts C. J. Poort vliet, voorzitter en burgemees ter B. J. van Oeveren, secre taris is. De Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel werk toonde voor deze nieuwe dorpsgemeenschappen reeds haar actieve belangstelling. HET DOEL. Het doel van de stichtingen is: het versterken van het ge meenschapsgevoel en bevorde ring van de samenwerking op cultureel en sociaal terrein, waarbij de eigen aard van de aangesloten corporaties, welke sbuverein zijn in eigen kring, geëerbiedigd wordt, en niets wordt verricht waartegen on- overkomelyke principiële be zwaren zouden bestaan. Dit laatste is van veel bete kenis, omdat in verscheidene dorpen het culturele en sociale leven een geheel eigen karak ter heeft dat sterk bepaald wordt door de godsdienstige gezindheid. DORPSHUIS. In het reeds genoemde rap port van de Z.L.M. wordt in verband met de dorpsgemeen schap ook de oprichting van dorpshuizen genoemd. Te Sta venlsse zal die oprichting aan gepakt worden. Het dorp heeft dringend behoefte aan een goed verenigings- en vergader lokaal. Men stelt zich voor een grote bazar te houden, die de nodige gelden moet opleveren en de gedachten gaan dan uit naar aankoop van een barak, die als verenigingslokaal zou kunnen dienen. Voor het overige hebben de meeste dorpsgemeenschappen, lezingen, vertoning van culture le films, vraagavonden enz. op haar program staan. Wy hebben ons in deze korte beschouwing uitsluitend be paald tot enkele aspecten van de nieuwe dorpsgemeenschap pen op Tholen. Uiteraard be staan deze stichtingen ook reeds in andere Zeeuwse plaat sen, waar ze nuttig werk ver richten en het ligt ongetwy- feld in de bedoeling ook in an dere delen van Zeeland het werk van deze instituten, nog uit te breiden. Voorzitters Kamerfracties. De anti-revolutionnaire Tweede Kamerfractie heeft als haar voorzitter aangewe zen de heer J. Schouten; de fractie der C.H.U. de heer H, W. Tilanus. P.T.T.-personeel wil 15 duurtetoeslag. De bedryfsorganisatie van Ned. Overheidspersoneel deelt mede: Op Vrijdag 9 Juli kwam de bedrijfstak PJT.T.- personeel van de bedrijfsor ganisatie van Nederlands overheidspersoneel in lande lijk verband bijeen. De vol gende motie werd met alge mene stemmen aanvaard De bedrijfstak P.T.T.-per soneel der bedryfsorganisatie '•an Nederlands overheidsper soneel, stelt met voldoening vast, dat de B. N. O. P. een actie voert voor een onmid- dellyke uitkering van een duurtetoeslag van 15 voor het gehele overheidspersoneel. Dat de B.N.O.P. er by de regering op heeft aangedron gen ovei te gaan tót onmid- dellyke uitkering aan hen, die voor deze gratificatie in aanmerking komen. Dat zy mede met het hoofdbestuur der B. N. O. P van mening is, dat de uitvoe ring van de voorstellen van de salariscommissie ad hoe te lang op zich laat wachten. Pietro Nenni is herkozen als voorzitter van de parle mentaire fractie der Italiaanse socialistische meerderheidspar- Premier Schuman, in conflict met zyn ambtenaren. diensten op Parys tot nader order te staken. Volgens berichten uit Nice zijn ook de Franse douane beambten aan de grenspost Port Saint Louis aan de Itali aanse grens in staking gegaan. De meerderheid van de sta kende zeelieden te Marseille heeft echter besloten het werk te hervatten. VLIEGTUIG VERONGELUKT. Op het vliegveld Orly is een vliegtuig vlak voor de start in brand gevlogen. De acht passagiers konden het toestel verlaten, daar de deuren nog open stonden. Het staat nog niet vast, of de brand een ge volg is van de staking van het grondpersoneel. Geen rijvertkeer meer naar Berlijn. EDEN IN HAMBURG. De Sowjet-autoriteiten in Berlijn hebben Maandag alle vergunningen voor Duitse mo- torrytuigen om de Sowjet-zóne uit Berlyn binnen te komen, ingetrokken. Het gevolg van deze maatregel is, dat alle rij- verkeer tussen Berlyn en om streken stopgezet zal worden. Eden, de vroegere Britse mi nister van buitenlandse zaken, is per vliegtuig te Hamburg aangekomen, alwaar hij een re ceptie op het stadhuis zal bij wonen. Hij zal Dinsdag een ontmoeting met gedraal Ro bertson hebben en zal met hem doorvliegen naar Berlijn. Een woordvoerder van het leger sprak categorisch de persberichten tegen, dat En geland besloten was troepen versterkingen naar de Britse zóne of Berlijn te zenden. Guerilla-strijders actief in Malakka. Tussen de zeventig en hon derd „communistische guerilla- strijders" zijn het enige kolen- mynencentrum van Malakka, Batoe Arang, binnengedrongen, en hebben deze plaats, met be hulp van machinegeweren, an derhalf uur lang bezet gehou den. Geoefende saboteurs hebben uitrusting van vitaal belang vernield. Een tweede groep gewapenae verzetslieden heeft een aanval ondernomen op een rubber plantage. De Indische directeur ontkwam en liet de plantage achter in handen der guerilla- stryders. Vele aanvallers waren ge kleed in het uniform van het voormalige Maleise anti-Japan se volksleger. 53 treinpassagiers werden te Batoe Arang een uur lang door de verzetslieden in be dwang gehouden. „Zij werden gefouilleerd en beroofd". JOEGOSLAVISCHE SOCIALISTISCHE PARTIJ ONTBINDT ZICH. Een van de negen partyen van het Joegoslavische Volks front waarop de Komin form critiek leverde heeft medegedeeld, dat zij per 8 Juli haar activiteit gestaakt heeft. Het is dc socialistische party, die onder leiding stond van Milorad Belitsj. REGENBUIEN. Geldig tot Dinsdagavond. Zwaar bewolkt met regen buien. Naar Noordwestelijke richtingen draaiende en dan tot krachtig toenemende wind. Koel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1