De nieuwe Kamerleden KAPPIE en het geheim van de aardlaag Mosseiseizoen geopend KLANKEN AETHER K. V.P. - Kamerfractie sterk herzien c.h.u. c.p.n. v.v.d. lijst welter. Mysterie Prinsengracht Bij andere partijen terugkeer van enkele oude bekenden De k.v.P. Onder de 32 thans gekozen E. K. Kamerleden bevinden zich 23 zittende leden name- Hik de heren van Vliet, van der Zanden, Sassen. Mol, Serrarens, de Kort, Romrae, van Schaxk, Engelbertmk, Stokman, IJsselmuiden, An- driegen, Lucas, Koersen. Bach, Steinmetz, Hooy, Kor- tenhorst, Maenen, Droesen, Peters en Dassen. Voorts zijn gekozen de mi nisters Beel, Fievez, Gielen en van Maarseveen. Nieuwe verschijningen in de Kamer voor de K-V-P. zijn de heren: Janssen, v- d- Heu vel- van Thiel en de Haas en mejuffrouw Nolte. M- M. A. A. JANSSEN. Martinus, Maria Aloysius Antonius Janssen werd 13 Juni 1903 te Breda geboren. Na het behalen van het eind diploma aan de R-K-H-B-S- te Breda ging hij studeren aan de Ned- Handelshogeschool te Rotterdam, waar hii in 1926 promoveerde in de economie. In 1929 behaalde hii het ac countantsdiploma. De heer Janssen was enkele jaren werkzaam bii Philips en heeft zich in 1942 gevestigd als accountant te Utrecht- In 1946 werd hii gekozen tot ge meenteraadslid en wethouder van de gemeente Zeist- Eind '46 trad hij als zodanig af omdat hij benoemd werd tot lector aan de Katholieke Eco nomische Hogeschool te Til burg. Mr. N H. L v. d HEUVEL. Mr. Nicolaas Henricus Lo- dovicus van den Heuvel werd 21 Jan. 1907 geboren te Hey- bergen (N.-Br.), studeerde aan het gymnasium' te Eind hoven en de Rijksuniversiteit te Leiden. Na beëindiging van ziin studies vestigde hij zich als advocaat en procu reur te 's Hertogenbosch. Hij werd gekozen tot rechtskun dig adviseur van de R- K- Middenstandsvereniging te Den Bosch. Na de bevriidins werd mr. van den Heuvel be noemd tot directeur van de R. K. Middenstandsbond in 't bisdom Den Bosch» De heer van den Heuvel is secretaris van de R- K. raadsfractie van Den Bosch. MR. F. J. M. VAN THIEL. Mr. F. J. M. van Thiel werd in 1906 te Helmond geboren, de plaats waar hij thans nog woont- Hij doorliep het gym nasium St. Willebrordus te Katwijk, studeerde rechten aan de R. K. Universiteit te Nijmegen en vertoefde ver volgens enige tijd in het bui tenland- Mr. van Thiel be kleedt tal van maatschappe lijke functies en is lid van de gemeenteraad en van het provinciaal bestuur van de Noord-Brabantse Bond van het Wit Gele Kruis, van de Welvaartsstichting Noord- Brabant en het diocesaan Maatschappelijk centrum in het diocees Den Bosch. Na de bevrijding was hii de stuwen de voorzitter van het Bra bants Volksherstel. A. H. NOLTE- Mej. Agnes Helene Nolte werd 26 Juli 189G geboren, zij is in het bezit van de acte ge schiedenis' M O- en Staatsin richting MO. Mej. Nolte is secretaresse van de kring Amsterdam der K-V-P. en lid van de partijraad. Mej. Nolte was 32 jaar verbonden aan 't R. K. Lyceum voor meisjes te Amsterdam en was ook lerares aan de R. K- Schooi voor Maatschappelijk Werk. J. C. DE HAAS. Een der nieuw gekozen Kamerleden van de K-V-P. is J. C- de Haas, geboren 16 April 1905. Hii bezocht het gymnasium te Utrecht en stu deerde rechtswetenschappen aan de universiteit aldaar.. Na het beëindigen van zijn studies was hij werkzaam in het bedrijfsleven. In de noodraad werd hii gekozen tot wethouder van sociale za ken te Nijmegen, bii gemeen teraadsverkiezingen tot wet houder van onderwijs en fi nanciën van die gemeente. In April 1947 werd hij referen daris bii het departement van O. K. en W, speciaal belast met jeugdzaken. Voor de C. H partij zijn herkozen de thans zittende Kamerleden Tilanus, Schmal, Beernink, Kool, de Ruiter, Kikkert, van der Feltz en freule Wttewaal van Stoet wegen- Nieuwgekozen is de heer F- H. van de Wetering. F. H. VAN DE WETERING. F. H. van de Wetering werd 7 September 1896 te Amster dam geboren. Hii werd op geleid tot Indisch predikant en in 1919 uitgezonden naar Indië in dienst van de Indi sche kerk. Na één jaar pi onierswerk te hebben gedaan in Midden-Timor volgde ziin benoeming tot directeur der Theologische school te Koe pang. Óp 28 October 1928 werd de heer van de Wete ring benoemd tot eerste bur gemeester van de stad Me- nado -Gedurende 5 jaar is hii als zodanig werkzaam ge weest. In 19.33 volgde zijn benoeming tot burgemeester van de stad Palembang. -In 1942 werd hii door de Japan ners geïnterneerd- Na de be- vrending werd de heer van de Wetering benoemd tot hoofdambtenaar aan het de partement van binnenlands bestuur te Batavia- In 1946; ging hii met groot verlof te rug naar Nederland. De P.v.d.A. De thans gekozen Kamer leden voor de Partij van de Arbeid maken deel uit van de zittende Kamer, behalve de heren Drees. Lieftinck, Vos en Mansholt, die zitting hebben in het huidige kabi net en de heer Schermer hom, die oud-minister-presi dent is- De a.r. Alle nieuwe A. R. Tweede Kamerleden zijn herkozen zittende leden, behalve de heren Gerbrandy en Biewen- ga- De heer Gerbrandy is oud-minister president. A. W. BIEWENGA. Arend Willen Biewenga werd 28 April 1903 geboren. Hii ontving MULO-onderwiis en zette zijn studie voort aan een landbouwwinterschool- De heer Biewenga vervult vele functies. Hij is waarne mend voorzitter van de hoofdafdeling sociale zaken van de' stichting van de land bouw, lid van de Eerste Ka mer der Staten Generaal, hoofdbestuurslid en voorzit ter van de Groninger afdelin gen van de C-B-T-B-, voorzit ter van de Groninger afde ling van de Stichting van de Landbouw en lid van diverse landbouworganisaties- Van de thans definitief ge kozen Communistische Ka merleden hebben de heren Wagenaar, De Groot, Borst, Hoogcarspel. Haken en Stok vis reeds zitting. Een nieuwe verschijning is de heer Gort zak. II. GORTZAK. Reeds op zeer jeugdige leeftijd kwam de heer Gort zak in aanraking met de communistische beweging- Tijdens de Meidagen van '40 werd hii krijgsgevangen ge maakt en naar Duitsland ge voerd, keerde al spoedig te rug om zich na ziin terug keer aan de illegaliteit te wijden en wel in de groep De Waarheid -Hii werd in '44 gearresteerd en via Sche- veningen en Vught in het concentratiekamp -Sachsen- hausen ondergebracht. In April 1945 werd hii door de Russische legers bevrijd, maar wegens zijn slechte ge- zondheidstoestanr kon hij eerst in September 1945 naar Nederland terug keren. Hij werd. toen afgevaardigd naar de noodgemeenteraad van Amsterdam. Sedert 1946 is hij raadslid van de hoofdstad- De beide gekozen Staatk- Geref. Kamerleden hebben ook thans zitting. Van de V-V.D- Kamerleden wier verkiezing reeds vast staat hebben de heren Vonk. Korthals en de Hartog, be nevens mevr- Fortanierde Wit reeds zitting, Nieuw ge kozen zijn de heren Oud en Cornelissen. MR. P. J. OUD. Mr. Pieter Jacobus Oud werd 5 December 1886 te Pur merend geboren. Hii deed in 1904 eindexamen H.B-S- met 5-jarige cursus en werd in 1907 candidaat-notaris. In '12 deed hii het. staatsexamen voor toelating tot de univer siteit en in 1917 promoveerde hii in de rechtswetenschap pen. In de laatste twintig jaar heeft mr. Oud in het Ne derlandse politieke leven een belangrijke rol vervuld. Hij kwam in 1917 in de Tweede Kamer en werd minister van financiën in het kabinet Co- lijn 1933. In 1938 werd hij burge meester van Rotterdam. Mr. Oud is commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw, n Ten slotte komt als politie ke eenling in de Kamer de heer Ch. J. I. M. Weiter. CH. J. I. M. WELTER. Charles Joseph Ignace Ma rie Welter werd 6 April 1830 te Den Haag geboren Na de H-B-S.-jaren volgde de studie aan de Indische instelling te Delft en toen ook deze met goed succes verlopen was, be gaf de heer Weiter zich naar Indië, waar hii spoedig in dienst trad van het gouver nement -3 Nov. 1924 volgde ziin benoeming tot lid van de Raad van Ned. Indië, het hoogste bestuurscollege in Insulinde. Deze post moest hij echter spoedig weer ver laten, dpordat de heer Wei ter in 1925 tot minister van koloniën werd benoemd in 't eerste ministerie Colijn, daar na werd hij weer benoemd tot lid van de Raad van Ned- 48. „Het lijkt me, dat we daarvoor het gemeentehuis moeten hebben", zei Kappie, en toen gingen ze op zoek. Ze behoefden niet ver te lopen, want om de hoek van het plein zagen ze een groot gebouw. ,,Dat is het!" zei Kappie. „Nu, ben ik benieuwd of we die Kaper Knipoog met z'n gemene gezicht nog voor zijn!'' Ze liepen de brede trappen op en betra den een grote zaal waar vele loketten waren, waar mensen voor stonden. „Ik kan niet lezen, wat er boven die loketten staat," zei Kappie. „Maar la ten we ergens gaan staan, dat zal al tijd wel goed zijn." Dus schaarden ze zich achter een rij fn wachten geduldig hun beurt af. laar terwijl ze zo wachten keek Kap pie eens rond en wie zag hij toen in een een andere rij naast de zijne staan! Niemand anders dan Kaper Knipoog! Er voer Kappie een schok door de leden den, dat kan ik je verzekeren!" „Kijk eens!" zei Kappie tegen de Pro fessor. „Daar staat die schurk van een boef!" „Wat? Wie bedoel je? Die heer daar?" vroeg Professor Larifix. ,,Zjjn gezicht komt me bekend voor. Waar heb ik die eerder gezien?" „Dat is die schurk, die op ons eiland was!" vertelde Kappie opgewonden. „Die wil het eiland ook kopen!" Eerste exportpartijen afgeleverd, Strengere keuring voor België. Woensdag voerden de mos selkwekers van Bruinisse die daartoe order hadden ont vangen van het Aan- en Ver koopkantoor van mosselen te Bergen op Zoom, de eerste mosselen aan- Het mosselseizoen 1948''49 is daarmede daadwerkelijk begonnen- De vooruitzichten voor dit seizoen ziin niet ongunstig en veel betér dan enige maan den geleden werd gedacht. Door de verschijning van de Deense mossel op de Franse en Belgische markt was men beducht voor een prijsdaling en voor belangrijke vermin dering van de afzet, doch het is de Nederlandse regering gelukt met Bclgic een zeer goed contract af te sluiten Ook naar Frankrijk zal een grote hoeveelheid mosselen kunnen worden geëxporteerd. Alleen zijn de kwaliteitseisen aanmerkelijk verzwaard. Bel gië b-v. wil mosselen hebben, die absoluut vrij ziin van zand. Een partij mosselen zo als die door een kweker aan een handelaar wordt afgele verd, mag slechts 8 pet. tarra bevatten. Dit percentage voor mosselen afgeleverd door de handelaar aan de Belgische importeur-mag echter slechts 6 pet. ziin. AFGEKEURDE PARTIJEN Hiertegen nu richten zich in de praktijk bezwaren en vooral tegen het feit, dat par tijen mosselen, die door de agenten van het Aan- Verkoopkantoor worden af gekeurd (waarvoor de mos- selkw'eker dus geen geld ont vangt), toch zullen worden beschouwd als te ziin gele verd en zullen worden afge trokken van de totale hoe veelheid, die een mosselkwe ker gedurende het seizoen mag afleveren. Dit weerhield velen vorige week om met de aflevering van mosselen te beginnen, Indië. In 1929 werd hii vice- president van deze Raad. In 1931 repatrieerde hii naar Nederland. Van 1937 tot '39 was hii wederom minister van koloniën in het vierde kabinet van Coliin. HE T VAN DE FEUILLETON Tjeerd Ademt 92 „Omdat ik hier benoemd ben, inspecteur. Ik had gesol liciteerd. 't Is een financiële Ï'romotie. Maar ja, 't is na- uurljjk een kwestie van aan passen. Die drukte zjjn we niet gewend en vooral mijn oom..." „Komt hjj dan buiten?" Beker, de knecht rijdt hem vatyv in zijn wagentje. Maar mot in het drukke stadsdeel na tuurlijk. Meestal naar het Von aeipark. Dat is een ideale ge legenheid". „Woont U hier samen?" »Ja, we zijn aan elkaar ge wend. De knecht gaat in de namiddag naar huis. Die wcont ergens bh familie, ge loof-ik". „Heeft U nogal een goede hulp aan hem?" „Uitstekend, Inspecteur. Hij is met ons meegekomen uit Arn hem. M'n oom is bijzonder op hem gesteld. Zo'n manisje van alles moet U maar denken". „Maakt Uw oom het goed, meneer Dupois?" „Mjjn oom, ja, wat zal ik van hem zeggen? Hij maakt 't best, voor zover je dat dan „best" kunt noemen. Als je zö'n menselijk wrak bent, niet waar? U kunt hem wel even groeten als U wilt. Dat zal hij prettig vinden". Hij deed de suitedeuren zo ver van elkaar, dat znn hoofd er door kon en keek in de achterkamer. „Komt U maar even hier, in specteur", zei hij, de deur langzaam openschuivend. Inspecteur Beekman liep naar de andere kamer welke gedeeltelijk als slaapvertrek ingericht was. In zijn wagentje zat daar meneer Lagerman. Zijn benen, waarom een plaid was gesla gen, lagen machteloos tegen het voetenplankje. De linker hand zat half onder de plaid, de rechterarm steunde op de leuning van zijn zitplaats en de hfmd hing slap neer. Het hoofd rustte op de borst en de ogen straalden nietsziende voor zich uit. „Oom is vanmorgen wel erg down", zei de heer Dupois zachtjes. Inspecteur Beekman voelde zich onbehagelijk bij het aan schouwen van zoveel menselij ke ellende. „Hoe gaat 't U, meneer?" vroeg hij beleefd. De ir valide gaf geen ant woord. „Meneer vraagt hoe het met U gaat!" riep meneer Dupois aan het oor van zijn oom. De heer Lagerman deed blijkbaar moeite zjjn hoofd op te heffen. Een rauw geluid kwam uit zijn keel en de in specteur maakte onwillekeurig een afwijzend gebaar. „Laat ik hem toch niet sto ren," zei hrj zich omkerend. „Ik moet vertrekken, meneer Dupois. Ik hoop niet, dat ik U heb opgehouden." „Helemaal niet. Het spijt me, dat ik U niet beter van dienst heb kunnen zijn, inspec teur," zei de heer Dupois be leefd. „Mocht U nog iets wil len vragen ,dan kunt U te al len tijde over mij beschikken." Hrj geleidde zijn bezoeker naar buiten en inspecteur Beekman drukte hem vriendschappelijk de hand. Hij had medelijden met de man, die met zo'n wrak moest samenleven, maar toen de deur achter hem gesloten was, haalde hrj diep adem en keek dankbaar naar de met zonlicht overgoten gebouwen. Het was hem of een wolk, die zijn geluksstemming een ogenblik had verduisterd, plot seling was weggetrokken. HOOFDSTUK XXVL De> legkaart. Commissaris Vonkenberg ijsbeerde oudergewoonte met de handen op de rug de kamer op en neer, inspecteur Beek man zat in gepeins verzonken aan zijn schrijfbureau en de hoofdinspecteur keek, in zijn fauteuil weggezakt, glim lachend naar zijn chef. „Geld, alcohol en vrouwen," zei de commissaris, zich tot zijn jongsten inspecteur wen dend, „dat heb ik je al eens meer gezegd, jongeman, dat zijn bij elke misdaad de grote factoren. Van een moord in dronkenschap is hier geen sprake. Integendeel, de man, die dit gedaan heeft is een ke rel, die zijn kansen nauwkeurig berekend heeft en geen middel schuwt om zjjn doel te berei ken, een geniaal misdadiger, maar een gewetenloos individu. Ik geloof niet, dat vrouwen hier een rol van betekenis spe len, dus blijft er alleen de fac tor geld over. We zullen onze stukken opnieuw moeten op zetten, omdat de situatie vol komen gewijzigd is. Die arme tandarts is de erfgenaam van een kwart millioen geworden en dat zal ons uitgangspunt moeten zjjn." „Maar de mogelijkheid is niet uitgesloten, (lat de moord en de erfenis toch niets met elk aar te maken hebben," zei de inspecteur. „Als je nu zo vrlendeljjk wilt zjjn even je mond te hou den, beste jongen," zei de commissaris, „dan kan ik me beter concentreren. Laten we eerst geval nummero één ne men. Een man laat een erfenis na aan twee mensen. Als de eerste overleden blijkt, gaat 't geld naar nummero twee, Is die ook dood, dan gaat 't naar een godsdienstige instelling. Best, daarin zit niet3, dat enig wantrouwen hoeft te wekken. Nummer één is dood en num mer twee krijgt dus het geld. Nu het volgende geval. De man, die het geld zal krijgen, blijkt niet alleen dood te zijn, maar hjj is vermoord. Voel je het verschil? Er is een duide lijk motief voor de moord. Het belang, dat nummero twee heeft bjj de dood van nummero één wordt door de moord geac centueerd." „Pardon, commissaris," zei de inspecteur. „Er zjjn twee belangrijke factoren, welke U over het hoofd ziet." „Welke dan?" waardoor de opening van het seizoen moest worden uitge steld, zeer tegen de wens van de Belgische importeurs die op spoedige opening van het seizoen aandrongen- Men heeft blijkbaar.ook in gezien. dat de bepaling van het afschrijven der afgekeur de orders inderdaad te rigou reus was, want in een daar toe te Bruinisse belegde ver gadering van Algemeen Schippers- en Visserij bel- te Bruinisse kon de voorzitter, de heer Verspoor, medede len, dat martijen mosselen die meer dan 8 pet. tarra bevat ten. doch minder dan 12 pet- wel zullen worden afgekeurd, doch niet zullen worden af geschreven. Dit laatste zal eerst, het ge val zijn, wanneer eenzelfde mosselkweker meermalen met te vuile mosselen aan de markt komt- Aan het Aan- en Verkoop kantoor zal bovendien wor den verzocht, om mosselkwe kers. die toch niet aan de kwaliteitseisen kunnen vol doen, aan te wijzen voor leve ring aan handelaren naar Frankrijk- De voor Frankrijk bestemde mosselen onder gaan toch al een speciale schoningsbewerking- Vorig jaar bedroeg de totale omzet van mosselen via het Aan- en Verkoopkan toor 62.100-000 kg- WIELERSPORT Bartali won eerste bergétappe. (Van een speciale A.N.P.- verslaggever) Gino Bartali, de Italiaanse Crack, wilde ten koste van al les de eerste berg-etappe in de ronde van Frankrjjk winnen, en hij is er in geslaagd. De etappe BiarritzLourdes In de Nederlands-Luxem burgse ploeg heeft Kirchen de beste prestatie geleverd en hjj neemt als 26e een eervolle plaats in het klassement in. Janssen rijdt eveneens uitste kend. De Hoog vocht moedig in de voor hem wel zeer vreem de omgeving en de Ruyter ver wonderde iedereen door zijn ongewone stijl van klimmen, plat neergedrukt op zjjn flets. Sport EGYPTE NIET NAAR OLYMPISCHE SPELEN. Egypte zal niet deelnemen aan de Olympische Spelen te Londen, aldus een bericht in het blad ,.A1 Arham". Aan dit bericht wordt toegevoegd, dat de Egyptische minister van buitenlandse zaken, aan de Britse regering om inlich tingen heeft verzocht inzake een eventuele deelneming van Israël aan de Spelen. VOETBAL DE MUNCK BLIJFT BIJ SITTARDSE BOYS. De bekende oud-Goes doel man Frans de Munck komt volgend seizoen niet voor 't Amsterdamse Ajax uit zoals eerst in de bedoeling lag. De Munck blijft in Sittard wo nen en voor Sittardse Boys spelen MOTORSPORT KEES HUYBREGTS START WEER. Naar wij vernemen zal de .Zeeuwse motorwegrenner Kees Huybregts op 14 Aug in Tubbergen starten. Hü zal opnieuw zijn 125 cc Eysink. waarmede hii in Assen zo'n goed resultaat boekte, berij den. SCHAKEN VOORWEDSTRIJDEN PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAP Zaterdag werd te Middel burg in het C.J.M.V.-gebouw de eerste ronde gespeeld van de voorwedstrjjden om het persoenlijk kampioenschap van- Zeeland en dat van de eerste klasse van de Z.S.B. De gedetailleerde uitslagen luidden als volgt: In de hoofdgroep: Reusen- Maartense 0-1; le klasse groep 1 Goed bloed-Woudstra Sr. %- Verdonk-De Vos %-%; groep 2, Blokpoel-Mondeel 1-0; Faase-Holster afgebr. groep 3, Boot-Woudstra 0-1; Quakkelaar-Swets 1-0; De uitslagen der eerste twee te Terneuzen plaats gevonden hebbende ronden, voor de Zeeuwsch-Vlaamse groep luid den: Voorhans-Hamelinck 0-1; Dyselynck-Henry %-%; Dy- selynck-Voorhans 1-0; Henry- Hamelinck 1-0 Officiële Publicaties DISTRIBUTIEDIENST „DE BEVELANDEN". ZITTENG REIZENDE AMBTENAREN. Ingaande Zaterdag 10 Juli houdt de reizend ambtenaar te Lewedorp zitting 's Zater dags van 8-3010-30 uur- Van 10 Juli vervalt de zitting op Zaterdag te Hansweert- NA-UITREIKING BIJZONDERE ARBEID. De toeslag Bijzondere Ar beid voor de 8e en 9e periode 1848 kan in de voormalige kring Krabbendijke alsnog worden afgehaald van 1217 Juli op de-bekende zittings uren van de reizende amb tenaar ter plaatse. UITREIKING BONKAARTEN. Van 7 Juli t-m. 28 Aug. worden de bonkaarten en de toeslagkaartjes voor a-s. en jonge moeders, bestemd voor de 10e en !3e periode, uitge reikt. Bij de inwoners van' Goes en de voormalige kring 's Heer Arendskerke is de datum, van uitreiking op de thans "geldige bonkaart ver meld. Voor de overige plaatsen zullen wekelijks de uitreikin gen worden gepubliceerd. A-s. week uitreiking op Maandag te Yerseke, zelfverz A t-m. M.; op Dinsdag te Hansweert, zeliverz- vóór 10-30 uur, na 10.30 niet-zelf- verz. A t-m. E; op Woensdag te Kruiningen, zelfverz. A t m. M; op Donderdag te Ril- land-Bath, niet zelfverz. N t- m. Z.; op Vrijdag te Yerseke, zelfverz, N t-m. Z. Amsterdamse beurs N.I. Hand. B. Ned. Hand. Mij. A.K.U. Calvé Unilever Kon. Petr. Fokker V Amst. Rubber H.A. Lijn Scheepv. Unie H.V.A. Deli Mij. Ned. '48 (3% 100 Ned. (dollar '47) 102 6 Juli 8 Juli 123 121 163 164 163 Ned. N.W.S. Grootboek '46 306 301 353% 341% 178 167% IPS 203 200% 190% 189 225% 220% 140 140% 100% 102 81% 98% 81% De uitslag; van de verkiezin gen werd ter beurze voor ken nisgeving aangenomen en lok te practisch weinig of geen re actie uit. Weliswaar werd merendeels de verschuiving naar het mid den met instemming ontvan gen, doch blijkbaar waren de verwachtingen in dat opzicht hoger gespannen geweest en met name vroeg men zich af of van de nieuw te vormen re gering een andere koers In de tot dusver gevolgde financiële en economische politiek ver wacht kan worden. De beurs nam wat dit betreft een gere serveerde houding aan in af wachting van de benoeming van een kabinetsformateur en van de mogelijke verbreding der regeringsbasis. Na een iet wat weifelende doch prijshou dende opening, bleek enig aan bod van de Eeroepshandel los te komen en liepen de koersen over de gehele linie terug. De verliezen bedroegen in door snee 3 tot 4 procent. Nu het dividend van de Kon. Olie be taalbaar is gesteld en de oude aandelen derhalve heden minus het dividend van 9 verhan deld werden, is het verschil met de nieuwe aandelen ver dwenen, zodat geen onderscheid tussen beide soorten meer ge maakt wordt. UIT DE DE FOTOPAGINA. Op de fotopagina met de portretten van de leden der nieuwe Tweede Kamer, wel ke pagina wij van A-N-P.-fo to ontvingen, ziin twee por tretten gewisseld, nl- die van de heren van Maarseveen en (Wordt vervolgd). Fokkema. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Bieiswijk W. Vroegindewey te Poort vliet; naar Tilburg (2e, pred. pi.) J. A. Steenbakker Mori* lyon Loysen, pred. in alg. dienst te Den Helder, die be dankte voor Purmerend. GEREF. GEMEENTEN. Beroppen bjj de Geref. Gem. te Waarde cand M. Henschap. EVANG. LUTH. KERK. Bedankt voor Middelburg Vlissingen A K. v. d. Mejj te Nijmegen. Schepen van en naar Indonesië. Van Indonesië: Kedoe, vertr. 7 Juli v. Port Said; Sibajak, pass. 7 Juli Malta; Willem Ruys, pass. 7 Juli Malta; Zui derkruis, wordt 14 Juli te Hoek van Holland vernacht. Naar Indonesië: Johan van Oldebarnevelt, 8 Juli te Bela- wan. ZON EN MAAN. Zaterdag 10 Juli. Zon: Óp 4 32 onder 20-58. Maan: Op 8.55 onder 23-25' ZATERDAG. In de rubriek „Om en na- bjj d twintig" wordt een excursie gemaakt naar het „Natuurontwaken in de Hoge Veluwc" (H. H 17.30) Een uurtje bjj de familie Strauss: Johann Sr., Johan Jr., Joseph en Eduard (H. II 20.15). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9.05 Ochtendconcert; 11 De Zonnebloem; 11.45 Schoolra dio, Cursus A 2; 12.33 Lunch concert d. h. orkest van Klaas van Beek: 13 Ned. Strijdkr.; 14.10 Verkorte uit voering van de operette „Die Fledermaus" van Johan Strauss; 15.15 Jonge Kunste naars stellen zich voor: 16 Lichte pianomuziek door Fred Kroon; 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans; 17 De Wigwam; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.15 Kampvuren langs de evenaa door dr. Paul Julien; 20 Nieuws; 20.20 Lichtbaken door de Z E. heer Henri de Greeve; 20.50 Radio Philhar- monisch Orkest; 21.25 Radio feuilleton door Bob van de Poll; 22 Week-end-Serenade, door het orkest zonder naam o.l.v. Ger de Roos; 23 Nieuws; 23.2024 Concert door het Utrechts Stedelijk Orkest. Hilversum H. 7 en 8 Nieuws; 10.20 Radiofeuilleton; 10.55 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven; 12.33 Virtuose-trio; 13 Nieuws; 14 Het Nederlandse lied o.l.v. Renske Nieweg; 15.15 Het Radio Philharmonisch orkest; 1645 Sportpraatjc door Kiaas Peereboom; 17.30 Om en nabij de twintig; 18 Nieuws; 18.15 Orgelspel door Johan Jong m.m.v. mej. J. Klomp, zang; 19 Artistieke staalkaart-ac tualiteiten op kunstgebied; 20 Nieuws; 20.35 ,.Een uurtje bjj de familie Strauss"; 22 „Sidney komt thuis", hoor spel; 23 Nieuws.v 10 Juli. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER u~f-NAP u-NAP 4.21 2.38 16 38 2.27 4.52 2-55 17,12 2,44 5 42 2 57 17-55 2 46 6-00 1.76 18.16 1.58 LAAG WATER. uNAP u.NAP 10.28 1.89 23-10 2 25 11.14 2,09 23,57 2.46 11 48 2 24 11.14 1.34 2347 1-72

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3