KAPPIE en het geheim van de aardlaag Fokdag te Axel was een succes sanatogeh UIT DE PROVINCIE Hysterie Van de Prinsengracht WALCHEREN KLANKEN AETHER Paarden van uitstekende kwaliteit. Goede toekomstmogelijkheden. De fokdag van paarden te Axel heeft weer eens overdui delijk bewezen, dat men in Zeeuwsch Vlaanderen over een massa best fokmateriaal be schikt. Voor een buitenstaan der valt dat niet zo zeer op. De kenners echter weten er meer van te vertellen. Thans was het beste uit Oost- en West Zeeuwsch Vlaan deren op het concours-terrein te Axel bijeengebracht en het was moeilijk uit deze verzame ling van ongeveer 350 paarden de beste aan te wijzen. Bijna een gehele dag nam dit de jury in beslag en dan nog wel op drie banen. Vooral de prachtf- SCHERMEN DEENSE SCHERMPLOEG VERSLOEG NEDERLAND. In Kopenhagen werd een wedstrijd op sabel gehouden tussen een Deense en een Nederlandse equipe, waarbij de Denen onze landgenoten versloegen met 97. Bij deze wedstrijd behaalde Hordijk drie overwinningen, Kuypers eveneens drie en Zoet een overwinning. KORFBAL. UITSLAGEN VAN ZATERDAG. De uitslagen van de Zeeuw se Korfbalbond van Zaterdag 3 Juli luidden: le kl.: Swift I—Seolto 5—0; Madjoe ILuctor 46; Togo I—B.K.C. 5—1. 3e kl. A: Top—V.K.V. 2 3— 2. 3e kl. B: Dios ITjoba 2 5—1. 3e kl. C: De PoelIvo. Ivo niet opgekomen. Vios 2W:H. 3e kl'. D: K.W.B.—Fortuna 42; GroedeMadjoe 2 32. ZuidzandeSwit III 30. De wedstrijd Madjoe I Togo I op 27 Juni eindigde met een overwinning voor Madjoe. PROGRAMMA VOOR ZATERDAG 10 JULI. Daar het Zeeuwse twaalftal in een wedstrijd te Selzaete (België) tegen het twaalftal van Belgisch-Vlaanderen uit moet komen, zijn er voor de eerste klasse geen wedstrijden vastgesteld. 2e kl. A. V.K.V. I—S.I.W.: 2e kl. B: EendrachtTogo 2. 3e kl. A: geen wedstrijden; 3e kl. B: VopoDios 2. 3e kl. C: Ivi—Elto I; W.H. S.—Elto 2. 3e kl. D: ZuidzandeK.W. B.; GroedeA.K.C.; Madjoe 2 Fortuna, ZEEUWEN NAAR SELZAETE. De opstelling van het Zeeuw se Twaalftal voor de wedstrijd tegen Belgisch Vlaanderen op 10 Juli te Selzaete is als volgt: Aanval: Mej. S. Schouwe- naar (Zeelandia), Mej. J. van Hecke (Seolto) en de heren J. Harteveld en J. Inderwisch (beide van Madjoe). Midden: Mevr. Schieman van der Staal (Luctor), Mej. W. Adriaansen (Swift) en de heren B. Burger (Luctor) en P. Eiff (Swift). Verdediging: Mevr. A. Brug- gemanZondervan, Mej. R. Jacobs (beide Swift) en de heren H. Bruggman (Swift) en J. Leys (Togo). Een omzetting van de heren Eiff en Leys is echter nog mo gelijk. De beide wedstrijden van het vorig jaar zijn in een gelijk spel (22) geëindigd, en ook nu zal het de Zeeuwen moeilijk vallen een overwinning te behalen. (Ingezonden mededeling) Mensen met een eeuwige jeugd! Levenslustig en vitaal, vol werklust en geest den gansen langen dag maar ook 's avonds in huiselijke kring nog prettig en onderhoudend. Dat is het soort dat met Sana- togen gemaakt wordt! Waar om nog langer neergeploft, na tafel - in Uw zetel en lusteloos om te hangen, tot niets meer in staat, omdat alles en iedereen U teveel is? Neem Sanatogen en wordt voor Uw omgeving weer de oude. opgewekte kameraad van weleer. HU MMwttarW nxfwl ge hengsten en vierspannen gaven een imposante aanblik. Er waren vele bekende fokkers uit binnen- en buitenland naar Axel gekomen, omdat men wist dat hier iets byzonders op het gebied der paardenfokke rij te zien zou zijn. Zy zijn niet teleurgesteld. Aan de goede verwachtingen is niet alleen voldaan, doch in sterke mate overtroffen. Men zag vele Bel gen, bekende figuren in deze streek, doch er waren ook De nen, Italianen, Fransen en Spanjaarden. Wel een bewijs dus dat het fokmateriaal in Zeeuwsch Vlaanderen ook ver buiten onze landsgrenzen gro-. te en toenemende belangstel ling heeft. Dit weten ook de Zeeuwse fokkers en deze wetenschap boort nieuwe energiebronnen aan. Nu is Zeeuwsch-Vlaande ren en speciaal Axel met zyn mooi terrein sinds oudsher de bakermat der paardenfokkerij; het Axelse terrein heeft dan ook een zekere vermaardheid op dit gebied. Van hieruit trokken de beste hengsten naar de grote ten toonstellingen te Berlijn, Mi laan, Parijs, enz. en keerden terug met de hoogste onder scheidingen. Welk een mach tige indruk hebben de Zeeuws- Vlaamse stallen niet gemaakt in de grote wereldsteden met hun kostbare hengsten? Waar ter wereld ook het rood-wit- blauw en Oranje met deze mas sieve dieren verscheen, was men vol bewondering over het doorzettingsvermogen, de ener gie van de fokkers uit de ver re, vrijwel onbekende streek. Ook dat was „vlagvertoon". Nu doen de Zeeuws-Vlaamse paarden weer met ere van zich spreken. En de fokkers gaan voort, sparen moeite noch kos ten en weten, dat zij daarmee een nationaal belang dienen. Niet echter alleen de fokke rij, doch alles wat daarmede verband houdt, heeft hun be langstelling. Zo zal de inrich ting van het Axelse concours- terrein worden gemoderniseerd en zullen nog betere banen worden aangelegd. De gebou wen enz., vernield en bescha digd van de laatste oorlog, zul len worden vernieuwd, waar van de kosten op ongeveer 20.000 zyn geraamd. Waarschijnlijk zal in het na jaar nog een keuring van an derhalf jarige paarden worden gehouden. Zeeuwsch-Vlaanderen werkt en bouwt verder, speciaal op het gebied der paardenfokkerij. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Bleiswrjk W. Vroegindewey te Poort vliet. GEREF. KERKEN. Beroepen te Tholen A. de Lange te Haarlem (Oost). GEREF. GEM. Beroepen te St. Philipsland cand. F, J. Dieleman te Rot terdam. Scheepvaartberichteo Vlisslngen aangekomen: 5 Juli Amazone v. Kottex; Blark v. Antwerpen. Gepasseerd n. Antwerpen 5 Juli Havik v. Loriënt. Gepasseerd v. Antwerpen: 5 Juli Loenerkerk n. Marseille; Setas n. zee; Prins Alexander n. Montreal. De „Pavilion d' Or". Reeds 70 motorjachten ingeschreven. In aansluiting op de be richten, die we reeds betref fende de deze zomer in ons land te houden internationale kruistocht voor motorjach ten, de z.g. „Pavilion d'Or" te Terneuzen hebben gegeven, vernemen wij nu, dat deze tocht definitief zal worden gehouden op Zondag 25 Juli en Maandag 26 Juli en dat er ca. 70 jachten aan zullen deelnemen- Op Zaterdag 24 Juli moeten alle deelnemen de jachten in de binnenha ven te Terneuzen aanwezig ziin. waar zij zullen worden ontvangen door de harmo nieën van Sas van Gent en Terneuzen. Des avonds zullen deze muziekgezelschappen op de Markt concerteren. Om 6 uur worden de deelnemers aan deze Pavilion d'Or 1948 officieel door het Gemeente bestuur en door het hoofdbe stuur van de kruistocht ont vangen. Bij deze gelegenheid zal aan alle deelnemers een fraaie herinneringstegel wor den aangeboden en de film. die van de Pavilion d'Or 1947 is gemaakt, worden ver toond. Zondag 25 Juli om 6 uur wordt gestart en via Hansweert naar Dordrecht gevaren, terwijl op Maandag de tocht naar Amsterdam wordt voortgezet. In het ge bouwtje van de Dienst der Invoerrechten en Accijnzen bij de Middensluis te Terneu-* zen. de z.g. „Kommiezen- wacht", zullen bij de aan komst der deelnemers, de Vereniging voor Vreemdelin genverkeer. de Middenstands- bank, de distributiedienst en de douanen hun intrek ne men zodat alle nodige en ge wenste formaliteiten in een enkel kantoortje kunnen worden vervuld- Koopvaardij- tentoonstelling. DOEL VAN EXPOSITIE TE MIDDELBURG. Hoewel wjj dit niet altijd realiseren neemt de koopvaar dij in ons dhgelijks leven een voorname plaats in, ook al zijn wij doorgewinterde landrotten, die nog nimmer een voet op een passagiers- of vrachtschip hebben gezet. Wol en katoen voor onze kleding, lakens en dekens, het graan voor ons brood, de rubber voor onze fietsbanden, kortom talloze zaken voor dagelijks gebruik worden door onze koopvaardij aangevoerd. In scheepvaartkringen be treurt men het, dat het besef van het ontzaggelijk belang der koopvaardij voor ons land te weinig bij het Nederlandse volk leeft. Daarom heeft de Stichting Nederlandse Koop- vaardijweek 1948 een reizende tentoonstelling ingericht, wel ke, zoals reeds gemeld, van 10 tot en met 15 Juli in de Bo- gardzaal te Middelburg is te bezichtigen. Deze expositie geeft een vol ledig beeld van onze passa giersvaart alsmede van de zeer uiteenlopende typen vracht schepen, waarmede de Neder landse koopvaardij zich de derde plaats temidden van de grote zeevarende mogendheden ter wereld heeft veroverd. Men zai ondermeer een verlicht mo del van de. Willem Ruys kun nen zien. In de afdeling scheepsbouw wordt het pièce 47. Het paard, dat daar zo rustig ge staan had. schrok op een ontzettende manier. Hy trok zijn voorbenen hoog op en nam toen een sprong! Gewel dig! De tralies kraakten en verdwe nen achter het paard aan, dat als een dolle over het plein wegrende. Zozei Kappie opgewonden. „Het is net gedaan, zoals ik gedacht had. Nu kimt U eens zien, dat ik ook myn her sens kan gebruiken, Professor!" „Heel aardig," zei Professor Larifix. „Maar wat nu?" „Nu klimmen we er gewoon uit!" zei Kappie. ,.Ik zie niemand op het plein, dus dat kunnen we veilig do§n-" „Maar het was hier juist zo rustig", zei de Professor. „Waarom moeten we nu weer de onrust van een grote stad op gaan zoeken!" „We zijn geen boeven, die in de ge vangenis moeten zitten", zei Kappie. „Daar heeft U gelijk in!" zei de Pro fessor. „Nee, misschien kunnen we be ter buiten een rustige plek zoeken-" En zo klommen ze allebei uit het ven ster. „Nu moeten we het gebouw zoe ken, waar we het eiland kopen kun nen!" „Juist", zei de Professor. „Dat is be langrijk! Vanwege het pampiet" de résistance gevormd door de in werking zijnde modellen van een Stork Hesselman dieselmo tor en van een electrische stuurmachine. In andere plaatsen heeft de tentoonstelling de belangstel ling van duizenden getrokken. Ongetwijfeld zal zij ook in Zeeland een succes worden en zal het doel de Zeeuwen een beter begrip en meer waarde ring bijbrengen voor de grote taak, die onze koopvaardij met haar 25.000 opvarenden en on ze scheepsbouw met zijn 33.000 werknemers in de herbouw van ons land vervult worden be reikt. Tholen voor de P.C.J. Voor de wereldomroep van de P C.J. werd Zondag 4 Juli een Tholen-programma uitge zonden. Dr. J. L. Bernhardi sprak over de stichting „Dorpsgemeenschap" en het. culturele leven in Stavenisse, terwijl hij ook iets vertelde van de herbeplanting. De burgemeester van Sta venisse hield een praatje over de ambachtsheerlijkheid en vroeg de aandacht voor de haven van Stavenisse als jachthaven. Een dorpsomroe per kwam voor de microfoon, die een bekendmaking deed en een vrouw vertelde iets over het eten van krukels. Tenslotte interviewde de om roeper mevr, Jeekel, die in Huize Roosevelt te Oud Vos- semeer woont. KIND WAARSCHIJNLIJK VERDRONKEN. Sedert Vrijdagmiddag 12 uur wordt het 6-jarig zoon tje van de heer Heida uit Sas van Gent vermist. Alle tot dusver ingestelde pogin gen om het knaapje op te sporen bleven vruchteloos. Het moet vrijwel zeker wor den geacht, dat het knaapje verdronken is, daar hij in ge zelschap van egn ambtenaar van politie de steiger opliep vóór het douane-kantoor en daar zyn .vader opzocht die met enkele schippers aan 't praten was. Deze vond het beter, dat zijn zoontje maar weer terugkeerde naar de vaste wal en stuurde hem van boord. Het ventje heeft vermoedelijk het bevel van zyn vader willen opvolgen op het moment, dat een buiten gewoon groot zeeschip pas seerde, waarop gedurende en kele ogenblikken ieders aan dacht gevestigd werd. Toen men weer naar het knaapje wilde kijken, bleek het spoor loos verdwenen te zijn. HET9 FEUILLETON Tjeerd Adem» 91 „Ja, natuurlijk!" riep de in specteur, die plotseling een lo gische reden voor zijn bezoek had gevonden. Inspecteur Beekman belde en het duurde geruimn tijd eer er open werd gedaan. Er waren twee naambord jes naast de deur, blijkbaar van bewoners van de eerste en de tweede etage. Op éên er van stond: J. Hovenier, boek houder, op het andere maar één naam: P. Hondius Jzn. De inspecteur drukte onge duldig voor de tweede maal op de bel, toen hij geluid in de gang hoorde. De deur ging open en me neer Dupois vertoonde zich op de drempel. „Inspecteur" zei hij, blijk baar geagiteerd, „neem me niet kwalijk, dat ik zo ongekleed Ik heb m(jn jas ergens neer gelegd en ik kan 'm zo gauw niet vinden". Inspecteur Beekman staar de hem een ogenblik verbaasd aan. Het was inderdaad meneer Dupois, die hem te woord stond en meneer Lagerman was dan natuurlijk die oom, die in het wagentje had gezeten op die verschrikkelijke avond in het huis op de Prinsen gracht. Hij moest dat alles even verwerken en bleef een mo ment sprakeloos staan. „Komt U toch binnen, in specteur", zei meneer Dupois. „Wy krijgen hier zo weinig be zoek, dat wij blij zijn als er ie mand belt. U treft het, dat ik een vrije dag heb. De knecht is uit en nu moet ik voor-m'n oom zorgen." „Hoe maakt Uw oom het?" vroeg de inspecteur, die zich weer zeker van zyn optreden voelde. „Och, wat zal ik U zeggen. Gaat U alsjeblieft hier binnen inspecteur en neemt U plaats alstublieft. Kan ik U dienen met een sigaartje?" „Dank U, meneer Dupois, „als ik in uniform ben kan ik buiten niet roken en ik zal U niet zo lang ophouden".. „O, maar ik heb de tijd, in specteur. Een sigaretje dan?" „Graag, als U die bij de hand heeft". De heer Dupois haalde een pakje .van de schoorsteenman tel, presenteerde een sigaret en hield er een vlammetje by. Inspecteur Beekman zag op het asbakje de rookspiraaf- tjes van twee sigaretten, die beide blijkbaar pas waren aan gestoken. „U heeft toch geen bezoek? informeerde hy' beleefd. „O, u bedoeld die sigaret?" zei meneer Dupois, naastig met de achterkant van een pot lood het vuur uit een der si garetten drukkend. Mijn boven buurman was juist hier. Hij ging weg, toen hij zag, dat ik bezoek kreeg. Verbazend hoe verstrooid of die man is. Jam mer van het kostelijke roker tje. U houdt toch van North State?" „Een buitengewoon goed merk", zei de inspecteur prij zend. „Kan ik U ergens mee van dienst zyn, inspecteur?" vroeg de heer Dupois nieuws gierig. „Ik hoop het, meneer", zei de inspecteur. „De reden van mijn komst is" hij blies een klein rookwolkje voor zich uit „ik bedoel, staat in ver band met..." „Ik begrijp het", zei de heer Dupois, „met die geschiedenis hiernaast wilt U zeggen". „Inderdaad", zei de inspec teur. „Heeft nooit iets bij zonders opgemerkt. meneer Dupois?" „Tja", zuchtte meneer Du pois, „dat is toch ook wat. Zo vlak naast onze deur. U vroeg of ik er wel eens iets van ge merkt had. Welnee. Nooit, in specteur. Nu ja, we wonen hier pas een paar maanden en m'n oom komt natuurlijk met nie mand in aanraking, dus we spreken uiteraard weinig men sen. Neen, we hebben er nooit erg in gehad. De man was musicus, dat stond ten minste op zijn naambordje en, nou ja, d'r kwamen 's avonds wel eens mensen, maar dat is te begrijpen. Er werd dikwijls mooi gezongen. Ik heb wel eens tegen mijn oom gezegd, dat die man blijkbaar goed geld verdiende. Maar ja, ik be gin nu te geloven, dat die zoge naamde muzieklessen groten deels camouflage geweest zijn. Gramofoonplaten bedoel ik". „Ja, wie weet", zei inspec teur Beekman, ,,'t Spijt me, dat u me er niet meer van kunt vertellen. We hadden zo'n hoop, dat de buren... U komt uit Arnhem als ik me goed her inner, meneer Dupois?" „Inderdaad, inspecteur, ik heb daar een paar jaar op de gemeentesecretarie gewerkt". „Hoe kwam U er zo toe naar de hoofdstad te trekken?" (Wordt vervolgd) Middelburg WEDVLUCHTEN Zaterdag hield de vereni ging van Postduivenhouders „De Telegraaf" te Middelburg een wedvlucht uit Breaa. De prijzen met jonge duiven werden als volgt behaald: Kor- stanje 1 en 2; W. Daane 3; R. Dirven 4-21-27-28 en 30; alle te Middelburg; S Kodde. Veere 5-6-22-23-24 en 26; C. Pouwer, Veere 6 en 10; J. A. Minneboo, Veere 8; T. Ra- dings, Souburg 9; A. v. d. Hoofd, Veere 4; M. D, Walra ven, Middelburg 12 eri 13; M. P. Pikkaart, Middelburg 15 en 16; J. J. v. d. Slot, Middel burg 17 en 19. Uitslagen met oude duiven zijn: S. Kodde 1, M. Korstanje 2 en 3, C. Pouwer 4 en 6. J. de Regt, 5, M. D. Walraven 7. Eveneens werd nog een wedvlucht met oude duiven uit vuievrain (België) gehou den De uitslagen luiden W. Walraven 1, E. G. H. Graaf- huis 2 en 4, M. Wattel 3 en 6. J. J. v. d. Slot 5. Uitslag van de wedvlucht van Limoges (Fr.) uit, (af stand 652 km.) door de post duiven der vereniging Zeelan dia te Middelburg: le en 7e prijs J. J. Snoep; 2e. 3e en 6e prijs J". Poelman; 4e prijs H. H. Hooftman; 5e prijs G. de Blaey; 8e prijs W. Adriaan- sens. VERKIEZINGS VERGADERING MIDDENSTANDSPARTIJ Maandagavond heeft de Middenstandspartij in het Schuttershof te Middelburg een verkiezingsvergadering gehouden, waarin het woord werd gevoerd door de voor zitter, de heer A. T. van Eng. Deze verweet de politieke partijen verwaarlozing van de belangen van de midden stand. Hy deed een heftige aanval op de belastingpoli- tiek, waarvan vele midden standers het slachtoffer dreig den te worden, op de geleide economie en op. naar het oor deel van de spreker, andere misstanden. De middenstanders moeten hun eigen belangen gaan be hartigen door zelf mensen naar het parlement te sturen Nadat gelegenheid was ge geven tot het stellen van vra gen deed ook de lijstaanvoer der, de heer Meyeren, een krachtig beroep op de aanwe zigen om op de Midden standspartij hun stem uit te brengen. MOLENWATER-CONCERT Het programma. dat het Middelburgs Muziekkorps Vrij dag a.s. op het Molenwater ten gehore zal brengen, be staat na de pauze uitsluitend uit nummers. die voor de eerste keer worden uitgevoerd, zoals „Bizetherinneringen". Voor de pauze speelt het korps ondermeer de suggestieve Danssuite van Tchakoff. de geliefde Strauss-wals „G'schichten aus dem Wiener- wald" en de ouverture tot de melodieuze opera „De kalief van Bagdad" van A. F. Boiel- dien. Nieuw- en St. Joosland VERKIEZINGS VERGADERING P.v.d.A. Vrijdagavond hield de afde ling Nieuw- en Sint Joos land van de Partij van de Ar beid een verkiezingsvergade ring in het verenigingsge bouw te Arnemuiden, waar. als spreker optrad de heer mr. A- J. v. d- Weel uit Mid delburg, lid van Gedeputeer de Staten en candidaat voor de Tweede Kamer. Spreker stond uitvoerig stil bil het Beginselprogram der Partij en ook bii de toestanden in Nederland vóór 10 Mei 1940 en thans- Spreker besprak uitvoerig het kapitalisme, hetgeen jaagt naar het parti culiere winstbejag. De Partij v. d- A- wil niet de democra tie van Amerika en ook met de terreur van Rusland. De Partij van de Arbeid wil het stelsel van democratie» socia lisme en personalisme. De kracht tot arbeiden is een gave tegenover de gehele maatschappij. De arbeid wil len wp. het hoogste geven, die staat boven het kapitalisme- In de afgelopen twee jaren, dat het kabinet BeelDrees heeft geregeerd is heel wat tot stand gebracht. Tenslotte hield spreker een uitvoerige uiteenzetting over Indonesië en wekte allen op hun stem uit te brengen op de Partij van de Arbeid De fungerend voorzitter, dhr. v- Nimwegen, dankte de spreker voor zijn redevoering. wijdde enige woorden aan de nagedachte nis van partijgenoot de Nooij- er en het vertrek van de heer Visser en hoopte, dat de af deling Arnemuiden weer spoedig zal herrijzen. Officiële Publicaties VRIJSTELLING VAN DE DIENSTPLICHT WEGENS BROEDERDIEN ST Voor de lichting 1949 gelden de volgende bepalingen. Aan wie vrijstelling wordt verleend. 1. De vrijstelling wordt ver leend aan de ingeschrevene, die ten minste drie broeders heeft of gehad heeft, die dienen of gediend hebben by de land macht, bij de zeemacht of bij de overzeese krijgsmacht. 2. In een van deze gevallen wordt geacht te verkeren de broeder, die vóór 31 October 1948: a- ten minste 30 dagen in werkelijke dienst geweest, of b. ten gevolge van een na 31 December 1945 verleend uitstel van eerste oefening nog niet of nog geen 30 dagen in wer kelijke dienst is geweest, of c. in het genot van militair pensioen is gesteld, of d. gedurende zijn verblijf In werkelijke dienst is overleden. 3. Voor vrijstelling wegens broederdienst worden onder broeders verstaan wettige broeders en wettige halfbroe ders. 4. Als werkelijke dienst wordt ook beschouwd de dienst van hem, die op grond van ge wetensbezwaren is te werk gesteld bij een burgerlijke tak van Staatsdienst. Indienen van de aanvraag. 1. Door of vanwege de inge schrevene, die voor vrijstelling wegens broederdienst in aan merking wenst te komen, wordt daartoe aanvraag ge daan by de burgemeester van de gemeente, voor welke hij voor de dienstplicht is inge schreven. 2. De aanvraag moet worden gedaan vóór 1 Augustus 1948. Ontstaat het recht eerst na 31 Juli 1948, dan moet de aan vraag binnen 14 dagen na het ontstaan worden gedaan. Gelijktijdig In dienst ri-eden van twee of meer broeders. Indien twee of meer broeders bestemd zijn om ongeveer in dezelfde tijd in dienst te tre den en twee andere broeders reeds dienen of gediend heb ben, kunnen belanghebbenden aan de Minister van Oorlog een verzoek richten om vrijstelling van de dienstplicht wegens aanwezigheid van een bijzonder geval van één of meer hunner, ten einde te voorkomen, dat meer dan drie broeders zouden behoeven te dienen. UITREIKING BONKAARTEN 810 TE VLISSINGEN. De directeur van de distri butiekring Walcheren maakt bekend, dat de uitreiking van bonkaarten voor de 10e en 11e periode aan ingezetenen der gemeente Vlissingen als volgt zal geschieden: 9 Juli letter A, C. en B- t- m. Blok: 10 Juli rest letter B. D en E: 12 Juli letter F. G en H; 13 Juli letter I. J en K; 14 Juli letter L en M; 1-5 Juli letter N. O, P. Q en R; 16 Ju li letter S. T, U en V: 17 Juli letter W, X. IJ en Z- De uitreiking zal plaats vinden in het pand Brouwe- naarstraat 4. loketten 11 en 13- Mede te brengen stam kaarten met afgeknipte in wisselingsbonnen van de bon kaarten 808- Amsterdamse beurs N.I. Hand. B. Ned. Hand. Mij. A.K.U. Calvé Unilever Kon. Petr. Fokker V Amst. Rubber H.A. Lyn Scheepv. Unie H.V.A. Deli Mij. Ned. '48 (3 Ned. (dollar '47) Ned. N.W.S. Grootboek '46 5 Juli 6 Juli 122123 161% 163 168 164 299* 306 353% 164% 167%' 199 203 189% 190% 222 225% 140 100 100 102 102 81% 81%' 98% 98% Zonder dat zich heden nieu we gezichtspunten in politiek of economisch opzicht in bin nen- en buitenland vertoonden, opende de aandelenmarkt Dinsdag in een vaste stem ming. Waaraan deze moest worden toegeschreven, viel niet terstond te constateren, doch wel bleek een der grote banken op vry grote schaal tot het aankopen van aande len Kon Olie alsook van Phi lips over te gaan, waardoor de gehele markt werd mee- getrokken.De omzetten bleven evenwel practisch op het peil van Maandag, toen wederom slechts voor iets meer dan 1 millioen gulden aandelen werd verhandeld. Niettemin kon ge constateerd worden, dat de ondertoon van de markt niet ongunstig was, zodat over de gehele linie koersverbeteringen konden worden geboekt. Het inwerking treden van de de- viezenbeschikking verplichte bewaargeving effecten, werd voor kennisgeving aangenomen en bleef zonder enig effect, daar men deze beschikking verwacht had. ZON EN MAAN Donderdag 8 Juli- Zon: Op 4-30 onder 21-00- Maan: Op 5-51 onder 22-46- DONDERDAG. Dr. Frieder Wlismann di rigeert het Radio Philharmo- nlsch-orkest. Uitgevoerd worden concert voor viool in E van Bach, en het Piano concert in E S van Beetho ven. Solisten de violist Nicholas Roth en de pianist Pierre Palla (H. II 20.15). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9.05 Concertgebouworkest Symphonie no. 6 in b kl. t. op. 74 (Pathetique), Tsjaikofsky; 10 Ginette Doven, piano; 11 De Zonnebloem: 12.03 Het Orkest van Klaas van Beeck; 13 Nieuws; 14.30 Raoul van Koczalski, piano Scherzo no. 2 in Des opus 31, Chopin; 35 Omroeporkest o.l.v. Henk Spruit; 16.45 Robert Cassade- sus, piano; 18.30 Ned. Strijd- kr.; 19.45 De Regeringsvoor lichtingsdienst antwoordt 20 Nieuws; 21.30 Het Busch- Strhkorkest; 22.35 N.B.C.-or- kest o.l.v. Arturo Toscanini; 23 Nieuws; 23.1524 Beierse S taatskapel o.l.v. Richard Strauss. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 10.30 Korte gesprekken van vrouw tot vrouw; 11 Orgel concert door Johan Spelde, m. m.v. Bep Ogterop, alt; 12.38 Dick Willebrandts speelt me lodieën die U kent; 13 Nieuws; 14.15 Solistenconcert; 15 Voor zieken en gezonden; 16 Van vier tot vyf; 17 Kaleidoscoop door R. Feenstra; 18 Nleilws; 19.15 Originele Hollandse Bei aardcomposities; 's-Hertogen- bosch 'Muziekcorps o.l.v. M. H. Pos; 20 Nieuws; 20.15 Het Ra dio Philharmonisch Orkest; 21.25 „Een baanbreker in Ae- therland" een denkbeeldig spel van' streven en strijd in een onzichtbare wereld, door James Yoland; 22.10 Koninklij ke mannenver. „Apollo" o.l.v. Fred. J. Roeske; 22.30 Lys Gauty zingt Franse chanson- nière successen uit haar re- portoire; 23 Nieuws. 8 Juli Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER NAP u.+NAP 15-03 2-23 15.35 2.40 16-19 2.43 16.45 1,55 u.- 2-44 2.21 315 2-40 4-00 2.42 4.24 L60 LAAG WATER. u—NAP u—NAP 8.52 2-04 21.30 2-28 9-37 2-24 22.15 2-48 '10.11 2-39 22-49 2-63 9,35 1,52 22.11 1.75

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3