Meer arbeid voor Tholen NIEUWS UIT ZEELAND Handel van Djocja wordt belemmerd Er is nu al werkloosheid onder de landarbeiders Omschakeling op industrie Nieuws in een Noledop Prins Bernhard verrichtte naamgeving K.L.M.-toestellen. Hoge Engelse onderscheidingen voor Zeeuwen. eeuwse nippen WALCHEREN H-genda Burgemeester L. A. Ver burg van Stavenisse is de longste burgemeester van Zee land. Twee jaar geleden, toen hy 28 jaar oud was, werd hem de ambtsketen omgehangen. HU was afkomstig van Noord- Beveland, werkte als commies ter gemeentesecretarie in Zie- rikzee en nu flvert htf voor de belangen van Stavenisse en in groter verband voor de belan gen van het eiland Tholen. De ze jonge burgemeester is thans bezig voor het eiland Tholen de Sote trom te roeren. Hfl doet t in hoofdzaak als voorzitter van de Vereniging van Burge meesters, Secretarissen en Ont vangers op Tholen, een vereni ging, die in 1946 werd opge licht en die de samenwerking tussen de zes gemeenten op Tholen bevordert Het grote probleem, waar voor het eiland Tholen thans staat, zo zei ons burgemees ter Verburg In een onder hond, is de dreiging van werkloosheid. In de maand Juni van dit' Jaar was het reeds nodig werkloze landarbeiders t>|J de D.U.W. in te delen. Dat is somber. Intussen jraat de mechanisatlo van de land bouw voort en daardoor zul len in do toekomst nog meer landarbeiders vr(j komen. Voornameiyk in Stavenisse en in St. Maartensdijk is dat probleem nu al urgent, maar net zal straks klemmen voor geheel Tholen. Aangezien er bij de bewo ners van Tholen weinig lust bestaat het eiland te verlaten, moet er uitgekeken worden naar nieuwe bestaansmogelijk heden op het eiland zelf. De directeur van het Econ. Techn. Instituut voor Zeeland, de heer W. O. F. Wlttebol, zal over enkele dagen berinnen met een onderzoek op Tholen naar de mogelijkheid van nieu we bedrijfsvestiging. De omscholing tot bouwvak arbeider zal vermoedelijk voor Tholen niet aantrekkelijk zijn. Er wordt namelijk op Tholen heel weinig gebouwd en de bouwnijverheid op het eiland zelf heeft dus geen grote be hoefte aan arbeidskrachten. De hoop van velen is nu ge vestigd op industrialisatie. Men meent, dat op Tholen plaats is voor kleine industrieën, die dan vermoedelijk het best bij de stad Tholen opgericht kun nen worden. Ook is gedacht aan de om schakeling van bepaalde land bouwbedrijven tot frultbedrij- ven. die groter arbeidsmogeiyk- héid bieden. Voor de stichting „Dorpsgemeenschap" te Sta venisse zal de heer Gideonse, die ter zake als deskundig be schouwd mag worden, binnen kort een voordracht houden' over deze omschakeling. Dit staat wel vast. dat bij het verschaffen van ruimer werkgelegenheid ook initiatief van buiten Tholen zal moeten komen en dat ondernemers ge ïnteresseerd moeten worden voor vestiging van bedrijven of bedrijfstakken op Tholen. De verbindingen van Tholen met het overige Nederland rijn thans redelijk. Twee bezwaren zijn er nog: de weg naar Oud- Vossemeer is minder goed en er bestaat nog altyd behoefte aan de voltooiing van de ring weg om het eiland. In die ring weg ontbreekt het stuk tussen Stavenisse en Sint Annaland. De aanleg van dat stuk zou echter wat de gemeente Stave nisse betreft een uitgaaf van 63.000 vorderen, hetgeen de ze noodlijdende gemeente niet kan dragen, zodat de voltooi ing stagneert. Overigens zijn met uitzondering van Poort vliet alle gemeenten op Tholen Veesmokkel-complot opgehelderd. (Slot van pag. 1). S.. een gewezen makelaar en ex-polltlekc delinquent, werd echter bij huiszoeking niet thuisgetroffen. De waterpolltle hield het spoor vaat en uitein delijk kon men S. enkele weken later 's nachts te Yerseke bij zijn schoonmoeder van zijn bed lichten. S. wist echter van niets, zoals hij nog steeds alles ontkent, ondanks de inmiddels gevonden belastende bewijzen. bleek echter de langgezoch- te „Van Dam" te zijn! Toen men n.l. het geval van het vrachtbriefje van 10 April in de Flauwershaven ging onder zoeken, herkenden de haven meester en een bakker, waar brood werd gekocht, van een foto van S. mijnheer „van Dam", die ook by deze eerste smokkelzaak aanwezig was ge weest. Het schip was toen 's nachts geladen en daar men motorpech had, was men eerst de volgende middag om 4 uur vertrokken, in de richting van de zee. hetgeen toen ook al wat elgenaaroig werd gevon den. EEN OOEDE VANGST. Uit alle* i* intussen nu wel komen vast te staan, dat men met do arrestatie van S. een goede vangst heeft gedaan,daar deze wel do organisator voor Nederland van deze Internatio nale smokkelbende genoemd kan worden. Ook maakte de politie een reis naar Malde- ghom (België) waar 2 Belgen werden opgezocht, die natuur lek van niets wisten, maar trots hun onschuld er toch niets voor voelden ore» de grens eens mee over to gaan! Een onderzoek in een hotel te Rotterdam, waar het zaak je blijkbaar is klaargestoofd, wees verder nog uit dat de veehandelaar M. vlak vóór de transactie met de twee Belgen op een slaapkamer, de nacht had doorgebracht, hoewel hij aanvankelijk steeds had ver klaard de Belgen niet te ken nen. Het aandeel van de gebrs. E. in deze affaire moet hebben bestaan ln het verlenen van „loodsdiensten", daar zij als vissers uiteraard beter op zee bekend zijn, dan de beurtschip per M. De knechten van do „Waak zaamheid", J. M. en P. Ph. zijn Zaterdag na twee maanden voorarrest op vrye voeten ge steld, doch de vier overige ar restanten bevinden zich nog in het Huis van Bewaring te Mid delburg, .I-,-./. Majoor Rene Labarriere, Frans waarneme.- van de Ver. Nateies in Palestina, is ten Zuiden van Haifa gedood. Kol. Bonde, stafchef van Bernadotte, die bemidde laar in Palestina, is ten Zui den van Haifa door Arabie ren beschoten. De Russen te Berlijn hebben geprotesteerd tegen een Amerikaanse schending van de luchtvaartverkeer- overeenkomst. Blijkbaar slaat dit protest op het niet-lan- ger melden van de aankomst der geallieerde vliegtuigen. De Haagse Hervormde predikant dr L. D. Terlpak Poot is naar Amerika vertrok ken om besprekingen te voe. ren met verschillende kerken. Het is de bedoeling dat het in richten van „Nederlandse hoekjes" in Amerikaanse zee manshuizen ter hand wordt genomen. Zestien jaar na de afslui ting van de Zuiderzee is voor het eerst weer haring en ansjovis op de Waddenzee ge vangen. Er zyn Harlinger vis. sers die 1300 1500 kg. ansjo vis binnenbrengen. noodlijdend, waaruit wel blijkt, hoezeer het mangelt aan wel vaart. „Al deze grotere en kleinere centrale belangen van het eiland, zo besloot burgemees ter Verburg, worden in de bij eenkomsten van de vereniging van burgemeesters enz. bespro ken. Op verschillende practi- sche punten werd reed3 een goede samenwerking bereikt. Zo is men bezig de gemeente verordeningen zoveel mogelijk gelijkluidend te maken voor alle plaatsen, waarvan als voorbeeld de verordening tot behoud van dorpsschoon ge noemd kan worden. Het gaat om de vooruitgang van het gehele eiland en daar voor zal nog veel werk verzet moeten worden!" Een kroon in goud met daar onder in blauwe letters „Prins Bernhard" staan geschilderd op de boeg van de DC 6 PH- TPB, waartegen Z.K.H. Prins Bernhard Dinsdagmiddag een fles champagne liet stukvallen. De Prins gaf symbolisch de namen van alle leden van het Prinselijk gezin aan de 6 DC 6 machines, die de jongste uit breiding van de K.L.M.-vloot vormen. In de hangar „Le Bourget", op de luchthaven Schiphol, waar de plechtigheid geschied de. waren vele burgerlijke- en militaire autoriteiten aanwe zig. alsmede een aantal leer lingen van de Amsterdamse scholen en groepen padvinders, die de namen dragen van le den van het Prinselijk £ezin. Dr. Plesman uitte zijn grote erkentelijkheid voor de warme belangstelling van Prins Bern hard voor de luchtvaart. Minister-president dr. L. Beel, sprak vervolgens zijn vreugde erover uit, dat deze serie voorname vliegtuigen de namen van het Prinselijk ge zin gaan dragen als een sym bool van de eenheid en samen binding van ons volk en het Oranjehuis. Dr. Beel besloot met een woord van dank aan dr. Ples man voor wat deze voor ons land heeft gedaan en doet. Vervolgens verrichtte Prins Bernhard de naamgeving. Toen de fles champagne tweemaal weigerde haar inhoud vry te geven, merkte de Prins op: „Maakt u zich niet ongenist, drie maal is scheepsrecht." Voor de machine stond de gezagvoerder Overeijnder met de gehele 7-koppi'ge beman ning opgesteld. Terstond na de doop bood mr. W. A. Spencer, vertegen woordiger van de Douglas-fa- brieken in Europa Z.K.H. een in goud uitgevoerd model van de DC 6 aan, benevens vijf normaal uitgevoerde modellen voor de Prinses-Regentes de kleine Prinsesjes. Donderdag uitreiking in Den Haag. Sir Philip Nicholls, de Britse ambassadeur, zal Donderdag a s. op het Binnenhof te 's Gra- venhage onderscheidingen uit. reiken aan ruim 200 Nederlan ders voor door hen .tijdens de oorlog verleende diensten, voornamelijk met betrekking tot het verzetswerk. Onder hen bevinden zich ook enkele Zeeuwen, nl. kapitein J. J. van Oort, te St. Laurens, die be noemd is tot Honorary Mem. ber of the Order of the British Empire (Military Division), L. Beurkens, St. Philipsland, aan wie de King's Medal for cou rage in the cause of Freedom zal worden uitgereikt en C. Witte te Goes, wie de King's Medal for Service in the cause of Freedom is verleend. TRAM IN BOTSING DOOR VERKEERDE WISSELSTAND. Zaterdagavond is, tengevol ge van verkeerde wisselstand op het stations emplacement der R. T. M te Zype een vertrekkende Dieseltram op een andere stilstaande tram gereden. De zich in de tram bevin dende passagiers kwamen met de senrik vry, doch de materiële schade was vry aanrienlyk. Drieling geboren. Te Horst (L.) is een drie ling geboren, alle drie meisjes. De 20-jarige moeder, mevr. van Wegberg, en haar drieling ma ken het uitstekend. Vuurpijl veroorzaakte brand Maandagavond is een grote schuur te Lonneker afge brand- De brand werd ver oorzaakt door een vuurpijl, die afgeschoten was tijdens het muziekstuk „De slag bii Waterloo", 'dat in Lonneker uitgevoerd werd, steund door de Australische, de Chinese en de Sovjet-af gevaardigden. Een resolutie, waarin om zo'n rapport werd gevraagd, is- tenslotte aange nomen. Tevoren had de Nederland se afgevaardigde, mr. Snouck Hurgronje betoogd, dat de Raad de kwestie beter aan de Commissie voor Goede Diensten kon overlaten om dat er nog onderhandeld wordt PALAR VOOR DE VEILIGHEIDSRAAD. Commissie voor Goede Diensten zal rapporteren. De Veiligheidsraad te Lake Success heeft Dinsdag de be spreking van de Indonesische kwestie voortgezet. De afgevaardigde van Djocja, de neer Palar, drong er op aan tussen beide te komen opdat de economische blokkade wordt beëindigd, waardoor de Nederlanders de republiek zouden wurgen. Ook politiek handhaven de Nederlanders een blokkade. Spr. meende, dat in econo misch opzicht de tijd voor de Nederlanders werkt. Spr. wees er op, dat de" Neder landers allerlei goederen door willekeurige uitlegging van de bepalingen als contraban de aanmerken. Soms vallen zelfs geneesmiddelen daaron der. Overigens achtte spr. het niet biliyk, dat de invoer van wapenen in de republiek is verboden, terwijl Nederland zoveel wapens kan invoeren als het wil. Spr. ontkende, dat er op republikeins gebied nog spra ke kon zijn van landbouwpro ducten afkomstig van Neder lands© ondernemingen. Palar eindigde met een rapport van do commissie van Goed© Diensten te vra gen over de blokkade. Dit voorstel werd onder- Fokker gaat straal, vliegtuigen bouwen. Reeds geruime tijd voeren de Fokkerfabrieken onder handelingen voor het in li centie bouwen van de gloster „Meteor", een vliegtuig met .straalaandrijving.. Daarvan zijn naar wij thans verne men, door de Nederlandse re gering een twintigtal in En geland besteld. De lucht strijdkrachten hebben er reeds drie in gebruik- Aan gezien de behoefte aan „Me teors" waarschijnlijk groter zal worden, is het niet uitge sloten. dat de Fokker fabrie ken het vliegtuig in licentie gaan bouwen. Binnenkort zal Fokker be ginnen met de licentiebouw van de Engelse hawker „Sea- fury". een eenmotorige schroef jager oa- voor vlieg dekschepen. Dit is de snelste schroef jager ter wereld. Wat de eigen Fokkervlieg tuigen betreft is van de Fok ker S 11 „Instructor" een tweetal prototypes gebouwd, waarmede de testpiloten thans proefvluchten maken- Van dit type zullen er 100 voor de N.V. Frits Diepen- vliegtuigen worden gebouwd. De S 12 (een S 11 met neus- wiel voor speciale training der piloten) zal binnenkort de eerste proefvluchten ma ken. De P .Promotor-' een an der Fokkervliegtuig, heeft reeds alle proeven doorstaan en wordt thans in serie ge bouwd. Aan de Technische Hoge school te Delft slaagde voor he eerste gedeelte van het pro- paedeutisch examen natuur kundig ingenieur, de heer D. J. van Oog en te Middelburg. Benoemd tot tijdelijk on derwijzeres aan de Chr. school te Domburg, mej. M. C- van Sighem te Westkapel- le. Benoemd is tot machi- nist-electricien by de Ryks Waterstaat, M. Potter te Vlissingen. De heer P. Kuiper, leer ling van de „De Ruyter- school" te Vlissingen behaal de het machinisten-diploma B. De Unac-collecte,die Za terdag te Vlissingen werd ge houden. heeft in het totaal 1219.40 opgebracht. Het comité dankt alle medewer kers en schenkers- Kerknieuws Ds. A. C. Visser ten grave gedragen. Te Poortvliet is Maandag middag ten grave gedragen het stoffelijk overschot van ds. A. C. Visser, in leven pre dikant by de Geref. Gemeente van Scherpenisse en Poort vliet. Honderden belangstel lenden. onder wie zich deputa ties bevonden van kerken op Walcheren, Beveland en Tho len woonden de plechtigheid by Er werd een rouwdienst ge houden in het kerkgebouw der Geref. Gemeente, waarbij ds. G. H. Kersten van Rotterdam voorging. Na de dienst bewoog de grote rouwstoet zich naar het kerkhof, waar aan de groeve werd gesproken door ouder ling van der Jagt voor de ge meenten Scherpenisse en Poortvliet. Vervolgens spraken ds. Fraanje van Barneveld, ds. de Wit van Middelburg en ds Stuyvenberg van Yerseke. Zy eerden de overledene in zyn arbeid voor de gemeente. Nadat op verzoek van ds. Ligtenberg ps. 89:3 was ge zongen, dankte een zoon van de overledene. Marktberichten. VEILINGSVERENIGING „WALCHEREN" Veiling van 5 Juli 1948. Groenten: Andijvie 67, Doperwten (stam) 3650, Postelein 1441. Rabarber 24 28, Pootuien 2126, Rode kool 86, Spitskool 2323, Savoije kool 25—33, Tuinbo nen 1719. Dubbele princes- sen 135153, Saxa's 142146, Snijbonen 96-147, Wagenaars 135—149. alles per kg- Bloemkool I 1859, idem II 5—26, idem III 4—14, Plat- glaskomk. IA 1418, idem I 11—18, idem II 15—17, idem UI 813, Natuursla I 37, ld. II 3—4. alles per stuk- Boskroten 38 en Bospeen 1019 ct beiden per stuk- Fruit: Aardbeien 110—147, Rode bessen 2562, Druiven (Frankenthaler) 199221, Kruisbessen 4151, Frambo zen 138148, Meloen (anna- nas) 79, Meloen (net) 4486, Tomaten natuur 2662. Ker sen (Zoete Morel) 5372, Appels (Madeleinen) val 26 36, alles per kg. Kaspruimen 5—19, Kasper- ziken 1240, beiden per st. AardapDelen: Grote 1113. Bonken 1213, Drielingen 9 11. Bintjes, grote. 911. Kriel 78, alles per kg- Prov. Zomerdag Chr. Landarbeidersbond. Voor de eerste maal hield de Chr. Landarbeidersbond in Zeeland Dinsdag te Goes een grote provinciale zomerdag. Niettegenstaande het minder gunstige weer, waardoor niet in een boomgaard kon worden vergaderd, was de belangstel ling overweldigend. Uit alle delen van Zeeland waren hon derden mannen en vrouwen naar Goes gekomen, zodat de schouwburgzaal van het Schuttershof, waai* zelfs het toneel benut werd, alle be langstellenden niet kon be vatten. Enkele honderden verzamelden zich hierna in de koffiezaal, waar hetzelfde programma werd afgewerkt. Om beurten spraken m beide zalen de bondsvoorzitter en bondssecretaris de heren C. J, Maastricht en H. Oudekerk uit Utrecht de aanwezigen toe. Voor het overige werd deze dag' gevuld met samen zang enz. In de middagvergadering was na hersengymastiek, „spraakwaterval" en samen zang, het woord aan de bondssecretaris, de heer Ou dekerk, die begon met erop te wijzen dat men 30 jaar ge leden niet gedacht zou heb ben dat de landarbeider thans ook vacantie zou ge nieten. Dit is het werk ge weest van de vakbeweging, met name van de Chr. Vak beweging. Voorts wees spr op de grote betekenis van een goede samenwerking tus sen werkgever en werkne mer, een samenwerking die zich niet mag bepalen tot vertegenwoordigingen in be paalde commissies, doch er moet ook een hartelijke om gang op het bedriif ziin. Een bijzonder woord richtte de heer Oudekerk verder tot de vrouwen, die ook hun plicht als Christen hebben ervoor te zorgen, dat hun kinderen in de Chr. Vakbeweging ko men. Alle Chr. georganiseer- den moeten getuigen ziin en trachten de verkeerd of .niet- georganiseerden in de Chr gelederen te krijgen. Ten slotte zette spr. nog de doel stellingen van de Chr. Vak beweging uiteen- Zii wil niet het lot in eigen hand nemen, doch met lege handen tot God gaan- Er is geen opbouw en geen redding zonder het Woord. Met een slotwoord van de heer Vingerling, zang en ge bed, werd deze geslaagde dag besloten. Zeeuwse student stelde Studiegids samen. De Zeeuwse student A. Wat- tel te Groningen heeft een zeer handige „Volledige studie gids voor het hoger onderwys" samengesteld, die dezer dagen uitgegeven is. Het boekje wil inlichtingen in ruime zin geven over de twee grondslagen, waarop een academische op leiding behoort te rusten, de wetenschappelyke en de maat- schappelyke vorming, het stu deren en het student-zyn, de universiteit en de studentenor ganisatie. De schryver heeft zich bepaald tot feitelijke ge gevens; zijn werkje is een bron van informatie, in het byzonder voor leerlingen van middelbare scholen, die het plan hebben te gaan studeren en voor de ouders van dezul ken. Gemeentehuis te IJzendijke beschikbaar voor R.K. H.B.S. De gemeenteraad van IJzen- dyke heeft z.h.st. besloten het huidige gemeentehuis voor een jaar ter beschikking te stellen van het bestuur der R.K. H.B. S., in verband met de behoefte van deze school aan enkele nieuwe lokalen. De gemeente-secretarie zal tijdely'k worden ondergebracht in een particulier woonhuis dat in de kom der gemeente vrykomt. B. en W deelden mede, dat er geen andere oplossing voor de huisvesting van de H.B.S. was. Wel is thans aan het be. stuur een bouwvergunning ver leend, maar eerst het volgend jaar zulLa de nieuwe' lokalen gereedkomen. In dien tussentyd zou de school twee lokalen te kort komen en om die tyd te over bruggen, wordt nu het ge. meentehuis voor een jaar ver huurd ten behoeve van de school. Arnemuiden WEDVLUCHT. Vorige week hield de ver eniging van postduivenhou- ders „Voorwaarts" te Arne muiden een wedvlucht voor duiven uit Quievrain over een afstand van 12 km- In concours waren 62 duiven. 1, 2, 3. 6 en 10 J- Sturm te Vee- re: 4 M. de Meulmeester; n Job Theune 7 L. Klaasse: 8 C. de Nooijer én 9 J. Siere- veld- FILMS VAN DE WEEK WILD WEST OPUS. De enige nieuwe film van de week My darling Clementine in Luxor. Vlissingen, is als cowboy-film een verrassing, omdat Hollywood nu eens van het gebruikelijke patroon is af geweken. Wel speelt de sensa tie er een grote rol in, maar daarnaast is veel aandacht be steed aan een verkwikkende humor. Linda Darnell speelt met vuur de temperamentvolle Clementine, omwie alles draait. Henry Fonda is haar tegen speler en hy geeft 'n creatie, zoals wy deze van deze acteur gewend zijn. Gemeentehuis te Gapinge wordt hersteld. De gemeenteraad van Vrou. wenpolder vergaderde onde. voorzitterschap van burge meester W. M. van Liere. De raad besloot voor de kring-tentoonstelling van de vereniging tot instandhouding van het geitenras in Zeeland 5.beschikbaar te stellen. Op voorstel van B. en W. werd besloten het dak van het ge. meentehuis te Vrouwenpolder 'te vernieuwen, waarvan de kosten op 2000 worden ge schat De oorlogsschade aan het gemeentehuis te Gapinge zal hersteld worden. Een voorstel van B. en W. om voor het pas aangekochte duinterrein yzeren afraste- ringspalen aan te schaffen werd door de raad verworpen, daar men een goedkopere op- lissing mogelijk achtte. Met ingang van 1 November zal het definitief bewonen van bunkers in het duingebied moe_ ten worden gestaakt, daar voor de bewoners een normale woning te Serooskerke ter be schikking staat. Middelburg UNAC-COLLECTE Dinsdag kwam in de raads zaal van het Gemeentehuis te Middelburg het werkcomité van de UNAC, afdeling Mid delburg bijeen. De voorzitter, mr. P. van Empel, deelde mede dat Zater. dag 17 Juli te Middelburg een collecte zal worden gehouden. Plaatselyke muziekcorpsen en bands zullen medewerking ver lenen. „HULDEBLIJK DE NEDER LANDSE VROUW". In het gebouw van het Zeeuws Genootschap der We tenschappen te Middelburg zullen van Donderdag af tot Zondag 18 Juli geëxposeerd worden de schutbladen, die iedere gemeente van Zeeland heeft geïllustreerd voor het album, dat aan Ü.M. de Ko ningin zal worden aangeboden, uitgaande van de Stichting Tentoonstelling „De Neder landse Vrouw" 18981948. ELECTROTECHNISCH VAKONDERWIJS. Maandagavond vond in de Ambachtsschool te Middelburg de uitreiking plaats van de di ploma's Adspirant-V E.V.-cur. sist aan de geslaagde deelne mers van de op 24 April j.l. te Middelburg gehouden examens uitgaande van de Vereniging tot Bevordering van het Elec. trotechnisch Vakonderwys in Nederland te Amsterdam. De namen van de geslaag den, allen leerlingen van de Zeeuwse Electrotechnische Vakopleiding te Middelburg, zyn: C. Bos en F. J. Groote, Vlissingen: C. Hageman, Mid delburg: J. G. v. Hemert, Sou burg; H. J. Limonard, 's Hee- renhoek; A. Louwerse, West- kapelle; Ch Meyers, Zoutelan- dc; M. G. v. d. Putte, Souburg; P. Verhage. Zoutelande; L. J. de Vin, Vlissingen: J. G. Wel- leman, Lewcdorp; M. J. Wisse, Koudekerke; J. de Wijze, Mid. delburg. Vlissingen CONCERT BELLAMYPARK. Donderdagavond 8 uur zal het harmoniegezelschap „St. Caecilia in het Bellamypark te Vlissingen, onder leiding van de heer Jac. Hollaers, 'n concert geven. Uitgevoerd worden Feodo- ra-ouverture van Tschaikows ky, Romeo et Juliette van Bellini. Franse Amitié Mar tin, 47er Regimentsmars van Wagner. Domburg PROGRAMMA VAN FEESTELIJKHEDEN. De Oranjevereniging te Domburg maakt plannen om het gouden Regering leum van H. M. de Konin gin op feestelijke wyze te vieren in het begin van de maand September. Daar het vertrek van de badgasten aan hef eind van Augustus veel drukte met zich mede brengt, heeft men gemeend feesten niet eerder te kunnen organiseren. Het ligt in de bedoeling een dag de kinderen feest te laten vie ren en de volgende dag de ouderen. De burgery zal wor den opgewekt aan een op tocht deel te nemen. Verder staan wedstrijden, sport, mu ziek en zang op net pro gramma. VOETBALWEDSTRIJDEN. Op het sportterrein te Dom burg speelde Vrijdagavond Domburg II tegen een elftal van de kampbewakers. Uit slag 62 voor de thuisclub. Zaterdagmiddag kampte Domburg I tegen de ambte naren van de Heidemaat schappij. waaronder zich zeer goede spelers bevonden. Re sultaat 1I. Er staan nog vele ontmoetingen op het programma; badgasten hou den ook van sport! Vrouwenpolder RINGRIJDERIJ. Zaterdag werd te Vrouwe polder een ringrijderii ge houden- De uitslagen luiden: Beker burgemeester van Liere gewonnen door W. Dek ker met 18 r-; beker wed. de Jong door C. de Bruin met 6 r.; Pollepel door J. P. Lou werse: volgringen door W- Dekker 8 r. Prijs jongste rijder C. Schoe. 1. J. Duvekot 34 r.; 2. Adr. de Visser Pz. 30 r.; 3. P. Lou werse Hz- 27 r-: 4- L. v- Dis 26 r-: 5. Ca de Bruin 24 r.; 6- W. Dekker 22 r-: 7. C. v. Dis 21 r-; 8. A. Hoefkens 20 r.; 3 J. P. Louwerse 20 r-: 10. B- Mijers 20 r-; 11 C. Geldof 19 12. J. v. Dis 19 r.; 13. W. Duvekot Wz. 18 r-; 14. L. Gel dof 17 r.; 15 J. Francois 16 r- Kunstvoorwerpen: 1. C- de Bruin 8 r-: 2. W. Dekker 8 r-: 3. P. Duvekot 7 r.; 4. P. Lou werse Hz. 5 r-: 5 J. p. Lou werse 5 r-: 6 Adr. de Visser Pz. 5 r.: 7. L. Geldof 5 r-: 8. B. Meiiers 5r-: 9 Adr. de Vis ser Az- 4 r.; 10. A- Hoefkens 4 r.; 11. C. v. Dis 4 r-: 12 C. Corbiin 4 r-; 13- C. Geldo f 4 r.: 14 L. Geerse 4 r.; 15. L. v Dis 3 r. Officiële Publicaties DIENSTPLICHT Aanvraag om bestemming tot buitengewoon dienstplichtige lichting 1949 De burgemeester van Mid delburg maakt het volgende bekend: Het is mogelyk een deel van de ingeschrevenen voor de dienstplicht van de lichting 1949 in verband met de mindere mate van geschikt heid voor de taak, welke hun op grond van het gehouden onderzoek in het leger zou moeten worden toegewezen,; in gewone tyden buiten oproe ping te laten, door hun te be stemmen tot buitengewoon dienstplichtige. Bij de aanwijzing van bo venbedoelde ingeschrevenen^ die voor bestemming tot bui tengewoon dienstplichtige in aanmerking kunnen komen, is de omstandigheid dat reeds twee broeders dienen of ge diend hebben, van invloed. Dit wil dus niet zeggen, dat iede re ingeschrevene van wie twee broeders dienen of gediend hebben, voor bestemming tot buitengewoon dienstplichtige in aanmerking komt. Degeen, die een aanvraag indient, moet er derhalve rekening mede houden, dat hij toch als ge woon dienstplichtige kan wor den opgeroepen. Van hen, die reeds zyn in- gelyfd of een oproeping ter ïnlyving hebben ontvangen, kan geen aanvraag in behan deling worden genomen, om dat te hunnen aanzieit van zelfsprekend bü 't gehouden onderzoek voor de him toege dachte taak in het leger geen mindere mate van geschikt heid is gebleken. Om te kunnen mededingen naar bestemming tot buiten gewoon dienstplichtige moet de ingeschrevene ten minste twee broeders hebben of ge had hebben, die dienen of ge diend hebben bij de landmacht, by de zeemacht of by de over zeese strijdmacht. In een van deze gevallen wordt geacht te verkeren de broeder, die vóór 31 October 1948: a. ten minste 30 dagen in werkelijke dienst is geweest; b. tengevolge van een na 31 December 1945 verleend uitstel van eerste oefening nog niet of nog geen 30 dagen in werkelijke dienst is geweest; c. in het genot van militair pensioen is gesteld; d. gedurende zijn verblyf in werkelijke dienst is overleden. Onder broeders wordt ver staan wettige broeders en wettige halfbroeders. Als werkelijke dienst wordt ook beschouwd de dienst van hem, die op grond van gewe tensbezwaren is te werk ge steld bij een burgelyke tak van staatsdienst. Door of vanwege de Inge schrevene moet de aanvraag als bovenbedoeld, vóór 1 Au gustus 1948 worden gedaan by de burgemeester van de gemeente, voor welke hij voor de dienstplicht is ingeschreven. Ontstaat de reden voor de aanvraag na 31 Juli 1948, dan wordt de aanvraag gedaan binnen 14 dagen na het ont staan van de reden. Middelburg, 3 Juli 1948 Burgerlijke stand DOMBURG. Bevallen: E. Maas—Brou wer, d. Overleden: C- Geertse, 24 jaar. AAGTEKERKE. Bevallen: J. Woutersde Voogd, d-: N. de Visser Kwekkeboom, z. Getrouwd: A. v. d- Woestii- ne, 23 j. en C. Wouterse, 24 jaar. VLISSINGEN. Woensdag. Alhambra, De bes te jaren van ons leven 7.30: Luxor, Zonder Genade, 7 en 9. Donderdag. Zie Woensdag. - MIDDELBURG. Woensdag. Mercurius, clubten- toonstelling Aquariumver eniging Barbus Concho- nius, 8; Electro, De beste jaren van ons leven, 7. Donderdag. Zie Woensdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 2