PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Geallieerde nota's aan Moskou verzonden Joden willen alliartie met de Arabieren Veesmokkelcomplot opgehelderd oe BILT Tegen versnippering van landbouwbedrijven. Beurtschipper uit Yerseke wilde 32 koeien naar België brengen 191e Jaargang-No.l57 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg. .Dtukl.erij Fa. F. van de Velde Jr. Vlissingen. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Christelijke feestdagen. Woensdag' 7 Juli 1948 ABONNEMENTSPRIJS30 ct. per week; 3,75 per kwartaal; franco per post 1 4.— per kwartaal. Losse nummers 10 cent. ADVERTENTIEPRIJS: 12 ct per mm., minimum p. advertentie 2. Giro nr 359300 P.Z.C., Middelburg. Bureaux te Vlissingen Vlamlngstr. 16-18-20 (tijd.) teL 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 5C. tel 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. teL 102 - TerneuzenBrouwerijstr. 2-Zierikzee: N. Bogerdstr C 160, tel. 26 Het Wereldgebeuren Berlijns gemeentepersoneel krijgt geen salaris meer. Aan de drie Sovjet ambassadeurs in Washington, Lon den en Parijs zijn namens de drie Westelijke regeringen ongeveer gelijkluidende nota's overhandigd over de toe stand te Berlijn, bestemd voor Moskou. De inhoud van deze nota's zal pas Donderdag gepubliceerd worden. De nota van de Ver. Sta ten werd een formeel en krachtig protest' tegen de blokkade van Berlijn ge noemd en na een onderhoud van 14 minuten door Mars hall aan ambassadeur Pany- oesjkin ter hand gesteld. Bevin had er minder tijd voor nodig. Ambassadeur Za- roebin, die" op het ministerie was ontboden, vertoefde slechts 2 minuten bij hem. In Parijs was het Bidault, die zich met het overhandi gen van d© nota belastte. Aangenomen wordt, dat in de nota's de nadruk wordt gelegd, op het recht van de Westelijke mogendheden om in Berlijn te blijven. Zij be vatten evenwel geen bedrei gingen voor geval Moskou weigert de verkeersbeperkin- gen op te heffen. Er is ook geen termijn voor antwoord gesteld. Intussen schijnen ook de Russen nieuwe stappen in de zin te hebben. Het gerucht gaat, dat maarschalk Nicolai .Boelganin, lid van het Polit bureau en Russisch minister voor de strijdkrachten Berlijn is aangekomen. Mali- nin, één van Sokolovsky's voornaamste adviseurs, zou naar Moskou zijn teruggeroe pen en vervangen door gene raal Gribanof. AMBTENAREN PLATZAK, Financiële functionarissen van Berlyn, naar het Sovjet- Russisch hoofdkwartier te Karlshorst ontboden, hebben mededeling gekregen, dat al le gemeentepersoneel van de laagste rang tot en met de burgemeester geen salaris meer zal krijgen, „totdat de politieke toestand is opge klaard." De financiële functionaris sen ondèr leiding van dr. F. Haas vroegen om 900 milli- oen Mark, die zich op het Militaire besprekingen in Washington begonnen. Dinsdag zijn op het Ame rikaanse ministerie van bui tenlandse zaken de militaire besprekingen begonnen tus sen de landen van de West- Europese Unie en de V. S. teneinde de weg te banen tot directe gewapende Ameri kaanse steun aan de West- Europese Unie. Behalve Amerika, België, Engeland, Frankrijk, Luxem burg en Nederland was Ca nada vertegenwoordigd. Volgens Amerikaanse func tionarissen zouden de be sprekingen zich mogelijk over enkele maanden uitstrekken. Het plan bestond om ver schillende commissies te vor men voor de behandeling der verschillende aspecten van 't onderwerp. Tot hen, die aan de be sprekingen deelnamen, behoor den de Nederlandse ambas sadeur mr. E. N. van Klef- fens en de ambassadeurs van België, Engeland en Frank rijk. Engeland aanvaardt Marshall-hulp. Het Britse Lagerhuis heeft met 409 stemmen voor en 12 stemmen tegen de Brits-Ame rikaanse overeenkomst in het kader van het plan-Marshall goedgekeurd. Reeds eerder was de over eenkomst door het Hogerhuis aanvaard. Mijnwerkersstaking in Amerika. Onder de 40.000 Ameri kaanse arbeiders in- de mij nen, welke toebehoren aan staalfirma's in West-Pennsyl vania, is een staking uitge broken. Massa-vergiftiging op een officieel banket. Ongeveer 200 van de 700 personen, die hebben deelgeno men aan een Deens-Ameri kaans banket te Aalborg, waaraan o.m, de eerste mi nister Hedoft deelnam, zijn het slachtoffer geworden van een vergiftiging. Een zestal personen moest in het ziekenhuis worden op genomen. Er zijn -evenwel geen ernstige gevallen. konto van de gemeente in de „Stadtkontor Bank" bevin den, ter uitbetaling van sa larissen en voor andere uit gaven. De betaling was reeds eni ge dagen verschoven wegens de muntvorming. De meeste ambtenaren zijn thans plat zak. In politieke .kringen van West Berlyn beschouwt men deze Sovjet-actie als 'n nieuwe poging, het overwe gend anti-communistische ge meentebestuur te dwingen zijn hoofdkwartier uit de Sov jetsector terug te trekken en voor de drie Westelijke sec toren een aparte administra tie te vormen. OPSTAND IN PERU. Peru staat thans onder de con trole van het leger volgens een door het kabinet uitge vaardigd nooddecreet naar aanleiding van een opstand, welke is uitgebroken in de Noordelijke provincies Puno en Juliaca onder troepen, die gecommandeerd worden door majoor Alfonso Llosa. Officieel is medegedeeld, dat de orde in Puno. een der cen tra van de militaire opstand in Zuid-Peru, hersteld is en dat operaties te land en in de lucht ondernomen worden om de op standige beweging, die zich thans beperkt tot het gebied van Juliaca, tot staan te bren gen. Motorduivels zetten stad op stelten. De Californische slad Riverside beleefde Maandag een invasie van honderden motor rijders, die allen in min of meer beschon ken toestand verkeer den en in de straten, onder hevig getoeter, de vreemdste toeren gingen uithalen met hun machines. Toen de politie tussenbeiden wilde komen begonnen de dolle motorduivels een scheldkanonnade waaraan kracht werd bijgezet door een beko- geling met lege flessen en massa's voetzoekers- Een der lawaaimakers kwam om het leven en twintig anderen wer den gewond. Een hon derdtal is tenslotte ge arresteerd. Naar het A.N.P. verneemt zal bij de Tweede Kamer worden ingediend een wets ontwerp tot regeling van en kele rechtshandelingen be treffende landbouwgronden. Dit ontwerp beoogt de over dracht van landbouwgrond onder toezicht van de Grond kamers te brengen en het wil er op deze wijze toe bij dragen, dat de versnippering der landbouwbedrijven, een verschijnsel, dat de welvaart van die bedrijven ernstig be dreigt, wordt tegengegaan. De Grondkamer zal bij de uitoefening van haar toe zicht ook de samenvoeging van kleine percelen tot ren dabele bedrijven kunnen be vorderen. Als belangrijk nieuw beginsel kent het ont werp een voorkeursrecht van de pachter bij de overdracht van landbouwgronden. Radiorede H.M. de Koningin in druk verschenen. OPBRENGST TEN BATE STICHTING 1940—'48. De radiorede van H.M. de Koningin, waarin zij medede ling deed van haar voorne men om afstand te doen van de troon, is thans, met in stemming van H-M. de Ko ningin, benevens met die van de minister-president en de ministers van binnenlandse zaken en van onderwijs, kun sten en wetenschappen, in druk verschenen. De brengst van de verkoop komt overeenkomstig de wens van H-M. de Koningin, ten goede aan de Stichting 1940'45- De prijs is zo laag gesteld (25 cent per exemplaar), dat het boekje in ieders bereik kan komen. Medewerking ingeroepen van de gemeente besturen. van inrichtingen voor onderwijs, verenigingen, enz., zodat een ruime ver spreiding en een goede op brengst mag worden ver wacht. NIEUWE KAMER 27 JULI BIJEEN. Het is nog niet bekend of de opening van de nieuwe Sta- te-Generaal zal geschieden door de Prinses-Regentes of door de nieuwe Minister-president. Men houdt rekening met de mogelijkheid, dat de Prinses- Regentes de nieuwe Minister president zal verzoeken de ope ningsplechtigheid te verrichten, om zich dan in September zelf met een kroningsrede tot de Staten-Generaal en het Neder landse volk te richten. De opening van de nieuwe Staten-Generaal zal geschieden op 27 Juli. Communistische cel ontmaskerd in Medan. Een huiszoeking in de wo ning van vijf Chinezen te Me dan bracht een grote hoeveel heid wapens, munitie en hand granaten aan het licht. De Chinezen werden gearresteerd. Het vermoeden bestaat, dat men hier de hand heeft ge legd op een belangrijke com munistische cel, Vandaag worden de Tweede Kamerverkiezingen ge houden; is het 450 jaar ge leden, dat Leeuwarden zich overgaf aan hertog Albrecht van Saksen, die de stad kort daarop offi cieel tot hoofdstad van Friesland proclameerde. Drie kinderen gedood. Dinsdagavond heeft te Sit- tard een zeer ernstig ongeluk plaats gehad. Kinderen waren in het veld onder Sonderbout met een granaat aan het spe len. Een van de kinderen heeft dit projectiel weggegooid met het noodlottige gevolg, dat de ze ontplofte bij deze in groep jes spelende kinderen. Het 4- jarig kindje J. Meussen en de 11-jarige J. Steenbakkers wer den onmiddelyk gedood. De 14-jarige Feenstra is aan zyn verwondingen in het ziekenhuis te Sittard overleden. Tien an dere kinderen z(jn in het zie kenhuis op genomen, en hiervan zijn er vijf zeer ernstig ge wond. Het huwelijk van de dag. Te Oostzaan werd het hu welijk voltrokken tussen de TOCH BUTLINKAMP TE ZANDVOORT Naar het Haarl. Dagbl. ver neemt is in principe overeen stemming bereikt over de stichting van een Nederland se N.V., die te Zandvoort een zomercentrum zal gaan ex ploiteren- Behoudens toe stemming van de Bank of England en de Nederlandse Bank zal Butlin Ltd voor een belangrijk bedrag in deze on derneming deelnemen. De plannen van de architect Clem Meyer hebben in Enge land grote waardering ont moet. Binnenkort zal de heer Billy Butlin een bezoek aan Zandvoort brengen om de si tuatie ter plaatse in ogen schouw te nemen. Weer Poolse kolen naar Nederland. Door de directeur van het rijkskolenbureau werden te Warschau met de Poolse steenkoolverkoopcentrale be sprekingen gevoerd over de aankoop van Poolse kolen voor het 2e halfjaar 1948. De ze besprekingen hebben tot een overeenkomst geleid, waarbij de levering van Pool se kolen aan Nederland on middellijk zal worden hervat- Deze leveranties van steen- kool dienen voornamelijk ter 91-jarige Tjerk Veen en de betaling van schepen, in Ne- 74 lentes tellende Joikie Mul- derland besteld- der. In de Russische sector van Berlyn houden zich ook de vrou wen bezig met het ruimen van puin. De Russen hebben voor hen, die werken, hogere rantsoenen vastgesteld, dan voor degenen, die niets doen. Vanthmr dat vele vrouwen aan het werk zijn gegaan. Brug bij Hedel gestremd. Het verkeer over de brug te Hedel zal gestremd zijn van 9 Juli 21 uur tot 10 Juli 7 uur- Het verkeer kan om rijden over de brug bii Heus- den en het veer te Alem. MAAR EERST DE OORLOG WINNEN. Onze Paryse correspondent had in Montreux een vraagge sprek met David Remez, minister van Verkeer in Israël. De •bewindsman gaf hierin voor het eerst openlijk toe, dat de Joden na een overwinning op de Arabieren zullen pogen een sterke Joods-Arabische alliantie te vormen in het Midden- Oosten. David Remez, de minister van Verkeer te Tel-Aviv, is met een speciaal vliegtuig naar Montreux* gevlogen om aldaar het Joods qongres by te wo nen. Onmiddellijk na de bespre kingen zal hij weer naar Israël terugkerèn. In een exclusief interview, dat ik met hem mocht hebben, vertelde hij o.m.: „Wij weten niet, wat er zal gebeuren, als de wapenstil stand is afgelopen, doch we verwachten, dat Graaf Bema- dotte zal pogen de wapenstil stand verlengd te krijgen. De grote mogendheden zijn niet gediend met een oorlog in dit deel van de wereld en zoeken naarstig naar een vrede, die voor alle partijen het prestige kan redden. Ik geloof, dat ook de Arabieren geen lange oorlog willen riskeren. Integendeel, zelfs onder hun huidige leiders zijn er die een onmiddellijke vrede wensen. Ook de grote massa verlangt naar een tijd perk van rust en vrede. „Zijn er ook thans nog mo gelijkheden voor een samen werking tussen Joden en Ara bieren?" vroegen wij. „Ja, natuurlyk! Ook de Ara bieren. die thans Palestina zijn binnengevallen, zien de goede dingen, welke wy hebben ge presenteerd; zij zullen straks proberen om in hun eigen land gelijkwaardige toestanden te scheppen. Sociale vooruitgang is noodzakelijk voor alle lan den in het Midden-Oosten en ik ben er vast van overtuigd, dat wij straits op dit terrein met de Arabieren zullen sa menwerken." „Wat gaat er gebeuren als de oorlog voorbij is"? luidde onze volgende vraag. „Dan zullen we in de eerste laats een Joodse overwinning ebben en daarna een alliantie met de Arabische mogendhe den. Dat is het juist, wat ze kere machten vrezen. Ik ben er van overtuigd, dat de Arabie ren zelf ook hun volledige on afhankelijkheid willen in plaats van satellieten te zyn van En geland of andere machten. En deze onafhankelijkheid kunnen ze terug krijgen door samen werking met ons volk." Breskense vissers als loodsen Na twee «maanden jagen en speuren is #dezer dagen het onderzoek gesloten in de grote veesmokkelaffaire, welke op 29 April j.l. aran het licht kwam, toen de te Wemeldinge ge- stationneerde Rijkspolitie te water buiten Westenschomven, bijna in volle zee, het beurtschip „Waakzaamheid" uit Yer- sefco ten anker vond, met 32 koeien in het ruim. Dat vee was kennelijk bestemd om frauduleus overzee naar België te worden uitgevoerd. In deze zaak werden 6 personen gear resteerd, van wie 2 Zaterdag jl. op vrije voeten werden ge steld. Een woord van lof komt thans zeker wel toe aan Op- perschipper Lok en zijn mannen, die dag en nacht in touw zijn geweest om de Meden te ontmaskeren, die zich ten kos te van ons verarmde volk op ergerlijke wyze trachtten te verrijken. er wel eens iets aan het hand je kon zyn, breidde de water- politie haar surveillancegebied uit tot buiten om Noord-Beve land en Schouwen. Op de 29sté April had de politieboot onder commando van schipper Bout, varende be oosten Schouwen byna de 36 uur surveillance erop zitten, zodat besloten werd weer koers te zetten naar Wemeldinge, doch dan buitenom. Even voor bij Scharendrjke ontdekte BEURTSCHIPPER KWAM IN VERKEERD „VAARWATER". Het was de mannen van de politieboot uit Wemeldinge, die regelmatig op de Zeeuwse wateren patrouilleren, reeds enkele maanden opgevallen dat de beurtschipper Jac. M. uit Yerseke zich weinig met zijn eigenlijke zaken ophield. Op de onmogelijkste tijdstippen voer zijn scheepje op en neer en van een geregelde beurtdienst was geen sprake. Op vermoeden dat'schipper Bout door zijn vérre- kijker een binnenschip, bijna in volle zee voor anker liggend. Dit kwam hem enigszins ver dacht voor en de argwaan werd nog groter, toen men ontdekte, dat het de „Waak zaamheid" was. Direct werd koers gezet naar het scheepje en toen men langszy kwam, klonk het ge loei van koeien de politieman nen reeds tegen. Tegelijk kwa men 5 mannen uit het achter onder kruipen. Papieren had den zij niet, zodat zekerheids halve de gehele bemanning, de schipper Jac. M. en zijn broer J. M. en de knecht P. Ph., al len uit Yerseke, alsmede de Breskense vissers A. E. en P. E., aan boord werden genomen en afzonderlyk opgesloten. Het schip met de koeien werd op gebracht naar Wemeldinge. Hier wist P. E. te ontsnappen. VAN HET ENE KWAM HET ANDER. Toen men een onderzoek in stelde aan boord van het beurt schip, werd een vrachtbriefje gevonden, waaruit bleek, dat op 10 April 20 koeien van Flauwers bij Zlerikzee naar onbekende bestemming waren vervoerd. Dit was het eerste aanknopingspunt. Ook werd een nieuwe zeekaart gevonden, waarop twee tekens waren ge plaatst, hetgeen naar later zou blijken, de plaats van ontmoe ting moet zijn geweest, waar by een vorige smokkelzaak 20 koeien werden overgeladen. Voordat de politieboot met zijn arrestanten in Wemeldinge was aangekomen, had een van de aangehoudenen zich reeds laten ontvallen, dat het vee af geleverd moest worden aan de veehandelaar A. M. te Zierik- zee. Nog dezelfde avond voer de politieboot naar Zierikzee waar M. aan boord werd geno men. Bij het verhoor verklaar de M., de koeien op de vee markt te Rotterdam te hebben gekocht voor een zekere Van Dam en het vee alles van eerste kwaliteit te Leiden te hebben afgeleverd. DE GROTE ONBEKENDE. Wie was echter van Dam? M. zou hem wel herkennen als hij hem zag. De waterpolitie reisde met M. enkele veemark ten af, doch wie men ook zag, geen Van Dam. Dit heen en weer reizen werd daarom spoe dig gestaakt. In samenwerking met de douane-recherche, 'C.C. D. enz. ging men het onder zoek over een andere boeg gooien. Alle verdachten werden herhaalde malen in verhoor genomen. Langzamerhand kwam men iets meer te weten. Zo kwam vast te staan dat de schipper M. begin Maart con tact had gekregen met een Belg aan de Postbrug te We meldinge, die hem had ge vraagd een vrachtje koeien te laden, waarvoor hij 1000 zou krygen. Later kwam „van Dam" met 2 Belgen en een vrouw de schipper in Schie dam opzoeken en vroeg hem zyn beurtgoed snel te lossen om koeien te gaan laden. M. ;af de lossers nog een fooi van j 25.zodat dit zaakje snel voor elkaar kwam. M. bleek dus niet zo onschul dig als hij zich voordeed. Bij een huiszoeking te Yerseke vond men in een zakboekje van M. het telefoon-adres van een zekere L. S. uit Nieuwdorp, die blijkens de telefoonstrook jes vlak voor en na de aan houding bij Westenschouwen was opgebeld! (Vervolg on pagina 21 1 VERWERPING VERLEN GING BESTAND. De Arabieren hebben Berna- dotte geantwoord de wapen stilstand niet te zullen verlen gen Wel zijn de Arabieren be reid onder „zekere voorwaar den" de vredes onderhandelin gen voort te zetten. De Joden zullen vandaag ant woorden op het verzoek van Bernadotte tot verlenging van de wapenstilstand. Wel heeft Mosje Sjertok het antwoord op Bernadotte's vredesvoorstel len verzonden. Er wordt daar in op gewezen, dat de verde lingsresolutie van de Ver. Na ties de enige internationaal geldige uitspraak blijft over de Palestijnse kwestie. Grieks-Russische besprekingen. Griekse regeringskringen hebben Dinsdag te Athene ver klaard, dat besprekingen tus sen Griekenland en de Sowjet- Unie te Athene binnen veertien dagen „niet uitgesloten" zijn. Constantin Tsaldaris, de Griekse minister van buiten landse zaken, verklaarde, dat hij niet officieel in kennis was gesteld van de aankomst te Athene van Alexandre La- vrisjef, Sowjet-ambassadeur te Turkije, voor dergelijke bespre kingen. Draai S.V.P. en het komt in orde. Als men in Parijs de letters S.V.'P. op het nummerbord van de te lefoon draait wordt 'n verbinding tot stand gebracht met 'n dienst, die op geen enkele vraag, of het nu een wetenschappelijk pro bleem dan wel een be scheiden zaak uit het dagelijks leven betreft, het antwoord schuldig blijft. De nieuwste service van deze dienst be staat hieruit, dat hij aan vreemdelingen be schaafde jonge mannen en meisjes van goede familie, die een uitste kende opvoeding heb ben genoten en die hun taal spreken hoe ongewoon deze ook zijn ter beschikking stelt Bovendien kunnen zy hen door geheel Frank rijk rondleiden en hun niet alleen de klassieke bezienswaardigheden, maar ook alle typische aspecten van het Fran se leven, die hun bij zondere belangstelling, genieten, laten zien. Als vierde aan de bridgetafel, als veer tiende gast aan tafel, en als ideale reisgeno ten, zijn deze „gast vrouwen en gastheren" de verpersoonlijking van de glimlach van hun land. Doodvonnis voltrokken. Dinsdagochtend is het dood vonnis voltrokken aan D. Eykelboom, tot doodstraf ver oordeeld bij sententie van het Biiz. Gerechtshof te Arnhem. By Kon. Besluit was afwijzend beschikt op een door hem in gediend verzoekschrift om gratie, terwijl de Brjz. Raad van Cassatie een door hem ingediende aanvrage om her ziening van de tegen hem ge wezen sententie niet ontvan kelijk had verklaard. Pootaardappeloogst in West-Brabant in gevaar. Door het slechte weer ver. keert de pootaardappeloogst in West-Brabant in gevaar. Vóór Zaterdag a.s. moeten de aard appelen n.l gerooid zijn. Ge beurt dit niet op tyd dan be. staat grote kans, dat de knol. len door ziekte worden aange tast of de knol in waarde ver liest. Om nu nog te trachten de planten tijdig te „ontloven" worden er in heel West-Bra bant vrijwilligers opgeroepen. Iedereen kan zich melden. Gegadigden kunnen zich mel den Donderdag op de markten te Breda, Roosendaal en Ber. gen op Zoom. 20 jaar geëist tegen S.S.-ronselaar. De 50-jarige S.S._er G. H. H. Spekman nam in 1942 dienst bij de S.S., met als speciale taak het werven van Nederlan ders voor de S.S. Voor dit feit en nog een aantal andere anti. Nederlandse handelingen, had hij zich thans voor het Bijzon der Gerechtshof in Amsterdam te verantwoorden. Ook had S. zich schuldig gemaakt aan verraad en mishandeling. De procureur-fiscaal, mr. S J. Timmenga, eiste 20 jaar ge. vangenisstraf met aftrek. Voldoende radio telegrafisten. Naar de persdienst van de P-T-T. mededeelt is de be hoefte aan de radio-telegra fisten voor de koopvaardij etc-, die na de oorlog bestond, thans geheel aangevuld- De verwachting voor de toe komst is, dat de behoefte aan radiotelegrafitsen betrekke- 1 lijk klein zal zijn. Ouders en opvoeders wordt daarom dringend aangeraden, aldus de P.T.T., zich op de hoogte te stellen van de vooruitzich ten, alvorens zii voor hun zoons of pupillen tot deze stu die besluiten. Meer Amerikaanse fabrieken in Nederland. Volgens het blad „Business Week" zouden naar verluidt, behalve de Kaiser-Franzer fabriek te Rotterdam, welke naar verwacht wordt tegen het einde van dit iaar met de werkzaamheden zal be ginnen. nog ongeveer 10 an dere Amerikaanse firma's on derhandelen met Nederland se belanghebbenden over de vestiging van filialen in Ne derland. De plannen omvat ten o-m. de productie van scheermesjes, vulpenhouders en pompen. De nieuwe Ame rikaanse investeringen in de Nederlandsche industrie be droegen in het afgelopen idar ongeveer 14 millioen dollars- Ontploffing te Livorno. Tien personen zijn om het le ven gekomen bij een ontplof fing, welke zich heeft voorge daan in een huis in de haven Capraia, nabij Livorno. Drie personen werden gewond en drie andere huizen zijn door de luchtverplaatsing met de grond gelyk gemaakt Men vreest, dat nog andere slachtoffers onder 't puin liggen. De oor zaak van de ontploffing is on bekend. VOORSPELT AANHOUDEND KOEL. Geldig tot Woensdagavond: Zwaar bewolkt met tijdelij ke opklaringen en op som mige plaatsen enige regen of motregen. Matige, langs de Waddenzee tijdelijk nog krach tige. Noord-Westelijke wind. Aanhoudend koel voor de tijd .van het jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1