Oplichter verduisterde f 60.000 NIEUWS UIT ZEELAND „Communistisch complot" in Berlijn? Bernadotte stelt verlenging bestand voor Bobet wint 6e etappe in ronde van Frankrijk. Graan-areaal kleiner dan vorig jaar. Busverkeer Terneuzen- Philippine. Prof. Aalberse overleden. WALCHEREN Russen zouden geallieerden willen dwingen de Duitse hoofdstad te verlaten. Geen bevestiging door Londen. Een woordvoerder van de Britse ambassade te Parys heeft verklaard, dat „er een bericht Is geweest over een communistisch complot welk bericht geheel en al waar schynt te zyn om de ge allieerden er toe te dwingen Berlijn te verlaten". Hy zei. dat „een geheime order naar com munistische cellen te Beriyn was gezonden, waarin de leden bevel werd gegeven op een la ter te bepalen datum tegen de geallieerden te demonstreren. Xa de demonstraties zou de Beriynse politie worden opge roepen om het geallieerde per soneel tegen de menigte te be schermen. De politie zou dan verklaren om onmachtig te zyn dit doeltreffend uit te voeren en om de hulp van de Sowjet- troepen ln de stad verzoeken. I)e Sowjet troepen zouden het geallieerd personeel ln een spe ciaal daartoe afgesloten gebied samenbrengen en het vandaar naar de Westelijke zones zen den". De woordvoerder verklaar de. dat hij sprak over een be richt, dat door het Paryse blad „Figaro" was ontvangen. LONDEN ZWIJGT. Te Londen heeft men tot dusverre het bericht over het „complot" niet bevestigd. Een Toelichting op zijn plannen. Bernadotte zeide dat. naar zijn mening, het besluit tot verdeling, van November 1947, niet erg gelukkig was geweest. Volgens dit besluit zouden de gebieden overal verspreid ko men te liggen. Internationale contróle op Jeruzalem zoü niet Sractisch zijn ln verband met e voorgestelde begrenzing van de Arabische staten. Ber lijn bevond zich in een soort gelijke situatie. „Ge ziet, hoe oe Internationale contröle daar werkt". aldus Bernadotte: „niet zo erg best". Bernadotte vertelde nog, hoe hy een hele nacht lang aan een bepaald plan had zitten werken en, toen hy dit de volgende morgen aan zyn raadsman, Ralph Bunche, uiteengezet had, van deze te horen kreeg: „Dat Elan is al twee jaar geleden esproken". Reuters correspondent meldt uit Amman, dat de spanning ln Palestina stygl. nu naar ver luidt Arabieren en Joden de voorstellen van Bernadotte hebben verworpen en belde par tyen zich gereed maken de str|jd na 9 Juli te hervatten. Men heeft nog slechts een geringe hoop op verlenging van het bestand. Graaf Folke Bernadotte heeft officieel Joden en Arabieren voorgesteld, de wapenstilstand in Palestina te verlengen en Jeruzalem en de havenraffina derijen te Haifa te demilitari seren. Belgische socialisten tegen een volksstemming. De algemene raad van de Belgische socialistische partij heeft tydens een vergadering te Gent een motie goedge keurd waarin „het vast en eenparig standpunt der socia listische partij tegenover de ko ningskwestie bevestigd wordt. De algemene raad verwerpt „als onverenigbaar met ae grondwet en met het algemeen stemrecht elk ontwerp van volksraadpleging. onverschil lig in welke vorm dit wordt voorgelegd". Commissie van Bijstand yoor oud-illegalen. De Nationale Federatieve Raad van het voormalige ver zet heeft een Landeiyke socia le commissie benoemd met het doel bystand te verlenen aan allen uit het voormalige ver zot. die zich in aangelegen heden van juridische aard, rochtsherstel, economische of andere moeiiykheden bevinden, voorzover zij niet krachtens haar statuut door de Stich ting 1940-'45 in behandeling genomen kunnen worden. Schepen van en naar Indonesië. Van Indonealë: Sibaiak. 4 Juli te Suez; Willem Ruys, 4 Juli te Suez. Nüiar Indonesië: Groote Beer, Sasseerde 4 Juli Socotra; Jo an van Oldenamevelt, pas seerde 4 Juli Dondrahead; Temate, 1 Juli te Londen. (Ingezonden mededeling) V'RUCIITE ST TJ&l MaakZELf J«m woordvoerder van het ministe rie van buitenlandse zaken verklaarde, dat hy wel afwist van een bericht in een Parys blad met byzonderheden over het beweerde complot, doch dat geen officiële mededeling over de ontdekking van een dergel yk complot uit Beriyn in Londen was ontvangen. Verantwoordelijke commen tators zyn evenwel zeer voor zichtig met berichten over com munistische instructies en willen er niet eerder geloof aan hechten dan nadat zy degeiyk gefundeerd zyn, gezien de twij fel die bestaat t.a.v. de echt heid van het opzienbarende „plan M". Een aantal Ne derlandse vlieger- officieren heeft op het Binnenhof te 's-Gravenhago on derscheidingen ontvangen uit han den van H. K. H. da Prinses-Regen tes. In tegenwoor digheid van vele autoriteiten ont ving de majoor vlieger-waarnemer J. N. Mulder de Militaire Willems orde.. Verkocht denkbeeldi ge dump-goederen. Contract met Wederopbouw Op het naamkaartje van de voormalige bunkerbouwer \V. stond in sieriyke letters „industrieel" gedrukt. In werkelHkheid echter was li ij een oplichter. Samen met zyn compagnon rar. H is hy de zer dagen door Je Amster damse recherche gearresteerd wegens oplichting en verduis tering van 60.000. W. leefde tijdens de oorlog in Pargs en verdiende grof geld als bunkerbouwer voor de Duitsers. Na de bevrij ding achtte W. het raadza mer voorlopig in Parijs te blyven tot de eerste storm geluwd was cn keerde toen platzak naar Nederland •terug. In Nederland deed hy zich voor als Sales-manager van de z.g. War Supplies Liqui dation Ltd., een combinatie van Amerikaanse bankiers die de goederen uit alle le- gerdumps had opgekocht. W. bood van alles aan o.m. auto's. camera's cn bouwmaterialen en hij had succes. Verschillende grote firma's liepen er in. Zn be stelden voor ruim f 60.000 by W. TE GOEDER TROUW. By een pas afgestudeerde advocaat, mr, H., liet W. de contracten 'opmaken. De koopsom moestende kopers vooruit aan mr. H. betalen. Deze hield het geld onder zyn "berusting tot W. de goede ren geleverd had. De Kopers cn ook mr. H., die niet van he*' begin af geweten heeft, welke weg W. zou gaan, had den er het volste vertrouwen in. De moeiiykheden begon nen eerst toen W. aan mr H. vroeg hem wat van het feld te geven, zogenaamd om e invoerrechten van ge kochte goederen te betalen. Toen mr. H. eenmaal inzag hoe de zaken stonden durfde hy niet meer terug. Veel gemak hadden de he ren van een contract, dat zy mot het ministerie van We deropbouw hadden gesloten. W. liet van dit contract een 'aantal lichtdrukken ma ken en toonde deze by voor komende gelegenheden aan nog twyfelende slachtoffers. In November 1947 werd be sloten, dat een ambtenaar van de Wederopbouw met W. en mr. H. naar Frankrijk zou gaan om het betonyzer te bekyken. Deze ambtenaar had In IflminyUi, Zwitserse communisten steunen Tlto. Maarschalk Tlto heeft toch nog steun gekregen. De Zwit-' serse communisten hebben doen weten, dat zij het eens zyn met zyn verwerping van de critiek van de Kominform. De Zwit serse communisten zyn de enige, die het voor Tito heb ben opgenomen. Minister Manshdt sprak met de Stichting voor de Landbouw. BH het maandelijks onder houd tussen de minister van Landbouw werd, behalve over gers van de stichting voor de Landbouw werd behalve over akkerbouwaangelegenheden, gesproken over de conferentie in Benelux-verband op het Chateau d'Ardennes en over het plan-Marshall. By het onderhoud met de minister kwam o.m. de prys- zetting van consumptie-aard appelen ter sprake, waarby werd aangedrongen op het vaststellen van een mimnium- garantieprrjs. Door de minis ter werd toegezegd, dat men alles in het werk zal stellen, om voor eventuele overschot ten een nuttige bestemming te vinden. In dit verband kan tevens wórden medegedeeld, dat er door de Stichting be sprekingen werden gevoerd met enkele instanties omtrent de mogeiyke export van een groot kwantum zandaardap pelen. By het onderhoud met de minister is nogmaals aange drongen op spoedige vaststel ling en publicatie van de koolzaadprys voor het volgen de jaar. door verschillende besprekin gen met W. argwaan tegen hem opgevat. De ambtenaar, ir. J., trok met mr. H. langs verschil lende dumps op zoek naar betonijzer, maar zij vonden niets. Toen dit ir. J. ging vervelen zei hij W. wat hij van hem dacht. Deze trok zich daar niets van aan en vertelde met gro te voldoening dat hy eens in Amsterdam geld had losge kregen van enkele Neder landse zakenlieden, die hy voorgespiegeld had dat de Eifeltoren in Parys zou wor den gesloopt en hy het yzer daarvan ais schroot gekocht had. Ir. J begaf zich naar het Nederlandse consulaat te Pa rys. Daar bleek W. ook geen onbekende te zyn. Men zocht hem omdat hy het geld, dat hij naar een Joodse familie in Nederland zou brengen, verduisterd had. Tenslotte is een rechercheur van de fis cale recherche er toe over gegaan W. in een café'te Pa rys te arresteren. W. echter zag kans om weer uit handen der justitie te ko men en trok met mr. H. naar de Riviera. De handel' daar bleek maar matig te zyn en al spoedig begaven de heren zich naar Zwitserland. Van Zwitserland trokken zy naar Italië. Toen zij na allerlei wederwaardigheden eindelijk weer in Nederland terug wa ren werden beiden gearres teerd. Van de 60.000 was reeds' niets meer over. Britten nemen maatregelen op Malakka. De opperbevelhebber in het gebied van Malakka. generaa-1 majoor Boucher, heeft ver klaard. dat- „eenheden van de Bntse marine en lucht macht thans voor de Oost kust van Malakka opereren om te voorkomen, dat com munistische versterkingen Malakka bereiken." Troepen en politie zijn reeds versterkt en uitrustin gen worden door de lucht aangevoerd De regering heeft 6.50Ó.000 straits dol lars toegestaan om de poli tie te versterken. Boucher zeide ervaring te hebben opgedaan in Voor- Indië en Griekenland in het bestrijden „van róde terroris ten." De vyand kon zich in Ma lakka wel goed verbergen, doch was technisch minder goed uitgerust en minder moedig dan de verzetslieden in Griekenland en Voor-In- dië, aldus Boucher. Bakker en Ackerman uitgeschakeld. Maandag bleek al dadelijk na de start voor de 6e étap pe BordeauxBianitz, dat er ettelijke renners waren die popelden van strijdlust. Joly van de internationale ploeg en Muller zorgden voor span ning, toen ze ontsnapten, en aangezien ze elkaar konden aflossen, hadden zc spoedig 1 minuut voorsprong. Toen begonnen Bobet, Thietard en Yvon Marie, drie Fransen uit verschillende ploegen, te spur ten en lieten de hoofdgroep in een ommezien ver achter zich. Na met de twee uitlo pers contact gemaakt te heb ben ging het vyftal proberen het behaalde voordeel zo veel mogelijk uit te buiten. By Sore, op 65% km. van de start, bedroeg de voor sprong bijna 4 minuten, en bij de contrólcpost van Mont de Marsan, ruim 118 km. van Bordeaux, arriveerde de hoofdgroep pas 8% minuut na de vyf leiders. In Bayonne, met nog slechts 8 km. te rijden, was er in de situatie weinig ver anderd, hoewel het verschil tussen de kopgroep en het peleton aanmerkelijk kleiner was geworden. Bobet bleek nog de mees te reserves .te hebben ge spaard en na een felle spnnt ging hy in Bianitz als eerste door de finish. Het klassement van de 6e étappe luidt: 1. Bobet (Frankrijk) 6 uur 27 min. 12 sec.; 2. Mul ler (Noord-Oost lie de Fran ce) op lengte; 3. Marie (West Frankrijk) op 2 leng ten; 4- Joly (internat.) op 2 lengten; 5. Teisseire (Frank rijk) 6.29.19. 60 t/m 77 een groep ren ners, waaronder Janssen en Kemp van de Ned.-Lux. ploeg, in 6 uur 33 min. 12 sec.; 84/95 een groep met de Ne derlander Franken in 6 uur 39 min/ 29 sec.; 96 Biever (Ned.-Lux-.) 6.42.20; 98 Pau wels (Ned.-Lux.) 59.25; 101. en 102. Bakker en Ackerman van de Ned.-Lux. ploeg in 7 uur 10 min. 34 sec. Deze beide renners arr riveerden met meer dan 10 achterstand op de eerst aankomenden en werden uit de course genomen. Het algemeen klassement van de ronde van Frankrijk luidt na de 6e étappe:. 1. Bo bet (Frankryk) 38.56,06; 2. Lambrecht (intern.) 38.56.17; 3. Sciardis (intern.) 38.59.03; 4. Engels (Jonge Adelaars België) 39.02.44; 5 ex aequo: Schotte (België A) en Teis seire (Frankryk) 39.03.10; 38. de Hoog en Kirchen 39.21.55; 49 Janssen 39.27.13; 79. de Ruyter 39.50.28; 85. Kemp 39 57.54; 97. Franken 40.20.57: '98. Biever 40.22.35; 100. Bakker 40 38.53; 101. Pauwels 40.58.37;'102. Acker man 41.11.07. In het ploegen klassement neemt de Ned.-Lux. ploeg de 10e plaats in. ERWTEN STAAN ER HEEL SLECHT BIJ. Teneinde een vroegtydig in zicht te verkrygen Tn het te verwachten areaal akkerbouw producten, werd in de week van 15-20 Maart j.l, een steekproef inventarisatie ge houden. Thans zyn ook de voorlopige uitkomsten van de Mei-inventarisatie bekend. In tegenstelling met vorig jaar vertonen deze cyfers een zeer goede overeenkomst met dio van de steekproefinventarisa- tle. Uit deze voorlopige uitkom sten blykt, dat het graanare aal in vergeiyking met de cH- fers van de Mei-mventarisatie van 1947, een achteruitgang vertoont van 23.000 ha., waar tegenover een uitbreiding is waar te nemen in het areaal van aardappelen van 20.0000 ha. (12.0000 ha. consumptie aardappelen en 8.0000 ha. fa brieksaardappelen). Ondanks een verhoging in de richt prijs liep de verbouw van erw ten terug met 3.000 ha, of wel ongeveer 12%. Hoewel de richtprys van de suikerbieten werd verlaagd, is de met suikerbieten beteel- de oppervlakte bevredigend te noemen, n.l. 46.000 ha. tegen over 51.000 ha. in 1947. OOGSTVERW ACHTINGEN Wat de te verwachten oogstresultaten betreft, kan worden opgemerkt, dat het koolzaad goede verwachtingen doet koesteren. Daarentegen luiden de verwachtingen ten aanzien van erwten niet gun stig. De berichten uit de pro vincies Zeeland en Noord-Bra bant zijn bepaald slecht. Over het algemeen worden de erw ten als het slechtste gewas gekwalificeerd. De granen, aardappelen en bieten vertonen over het al gemeen een goede stand. Tenslotte valt op de sterke uitbreiding van het vlasareaal n.l. 17.697 ha. tegenover 13.271 ha. in 1947. Zal de dienstregeling gehandhaafd blijven Ongetwijfeld betekent de dienstregeling die de Z-V.T. M. per 9 Mei 1948 heeft inge voerd een grote verbetering in de verkeerstoestanden m Zeeuwsch-Vlaanderen. Bii het inwerking treden van deze zomerdienstregeling werd hét personenvervoer door genoemde maatschappij geheel omgeschakeld van tram vervoer, in busvervoer, behalve voor één klein lijntje. Het is thans mogelijk ge worden om uit Philippine van 5 uur 's morgens af tot 9 uur 's avonds om het uur aansluiting te krijgen op de boot te Breskens, terwijl van eerstgenoemde plaats uit eveneens om het uur een bus naar Temeuzen rijdt. Vooral voor de inwoners van Hoek betekenen deze verbindingen een oplossing- Vóór 9 Mei bestonden van hieruit namelijk slechts drie verbindingen in de richting Terneuzen en drie in de rich ting Philippine, terwijl thans dagelijks achttien maal ver- voersmogeliikheid bestaat. Het is echter waarschijnlijk dat deze verbeteringen ge durende de a-s- wintermaan den niet zullen kunnen wor den gehandhaafd. De weg van Vooraanstaand Katholiek. In het pension Eykenburg te 's-Gravenhage. waar hij verpleegd werd, is voorzien van de sacramenten der stervenden Zondagnacht om half twee overleden de mi nister van Staat, prof. Mr. P. J- M- Aalberse- Met hem is een van Nederlands meest vooraanstaande staatslieden heengegaan, die jaren lang in ons politieke en sociale leven een grote rol speelde- Prof. mr- Petrus Josephus Mattheus Aalberse werd 27 Maart 1871 te Leiden gebo ren. Na de dood van dr- Schaep- man werd prof. Aalberse in Februari 1903 voor het district Almelo lid der Twee de Kamer. Weldra ontplooide hii daar vooral op sociaal gebied een grote activiteit In 1919 werd hii hoofd van het toen nieuw ingestelde departement van arbeid- Prof. Aalberse werd 27 De cember 1934 benoemd tot minister van Staat, in 2936 tot voorzitter der Tweede Kamer en in 1937 tot lid van det Raad van State, welke functie hij tot in 1946 ver vulde. Prins Bemhard bezocht de Hoeksche Waard. In het kader van zijn plan om verschillende streken des lands meer van nabij te le ren kennen, bracht Prins Bemhard Maandag een be zoek aan de Hoeksche Waard( Op de Bierense brug werd hij ontvangen door de Commis saris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland, mr. L. A. Kesper. De Prins bezocht S try en, Mijnsheerenland, Klaaswaal, Numansdorp, Zuid- en Oud- Beyerland en Heinenoord. De hoge gast nam kennis van verschillende problemen van deze streek en werd voorge steld aan vertegenwoordigers van diverse bevolkingsgroe pen. Scherpe contröle op het Zondag-rijverbod. Zondag werd door de poli tie te Amsterdam, Rotterdam en 's Gravenhage bij de con tröle op het Zondagsrijver- bod voor motorrijtuigen te vens meer speciaal aandacht geschonken aan motorrijtui gen, voorzien van buitenland se kentekens, C-D.-platen of andere speciale aanduidingen, zoals pers en fotopers. Motorrijtuigen met buiten landse kentekens en met C D-platen behoeven geen rij vergunning of Zondagsont heffing, doch de bestuurders moeten wel andere beschei den kunnen tonen (voor bui tenlanders o-a. internationaal rijbewijs, in het buitenland afgegeven, of achtdaags rij bewijs, paspoort). Direct mis bruik van buitenlandse ken tekens werd niet geconsta teerd. Het 'is gebleken, dat auto bezitters de bii hun auto be horende bescheiden niet zorgvuldig onder zich houden en in hun wagen achterlaten tijdens het stallen in een ga rage. Hierdoor wordt mis bruik in de hand gewerkt- Zo werd o-a- in Amster dam geconstateerd, dat de auto van een arts, die zijn vehikel in een garage had gestald en alle papieren daar achter liet, door de garage houder was verhuurd voor 25 per dag, in de veronder stelling, dat de arts de auto die dag toch niet nodig zou hebben. Alle bescheiden wer den in het voertuig aange troffen. doch het artsen-em bleem was er tijdelijk uit verwijderd- Philippine over Hoek naar Temeuzen verkeert in een zodanige slechte toestand, dat het onmogelijk moet worden geacht met de grote bussen gedurende de winter deze dienst te blijven exploiteren zonder gevaar voor passa giers en andere weggebrui kers. Verbetering van deze weg is een dringende eis. Het pro vinciaal bestuur heeft dit oolc ingezien door de weg op het provinciale wegenplan te plaatsen. Ook de weg van Philippine naar Isabellasluis behoeft dringend verbetering. Volgens regeringskringen zou hierin reeds in het voorjaar van 1947 verbetering worden gebracht, zonder dat tot he den hiervan iets merkbaar is. zodat vorige week weer een lijnbus van genoemde maat schappij in de sloot terecht kwam. Gelukkig deden zich geen ernstige persoonlijke ongelukken voor. Rode Kruiswedstrijden. In het Schuttershof te Goes kwamen Zaterdagmiddag de winnaars van de regionale Roode Kruiswedstryden tegen elkaar uit, om te beslissen welke Zeeuwse dames- en he- renploegen onze provincie zullen vertegenwoordigen by de op 7 Aug. te houden lan- delijke Rode Kruiswedstryden te Lunteren. By de heren werd de ploeg Souburg n thans winnaar met 212 punten. Tweede werd Souburg I met 185 punten en derde Tholen met 159 punten. De commandant van Souburg H, de heer de Klerk kreeg 't hoogste aantal punten van de leiders, n.l. 55 punten. De commandant- van Tholen, de heer Guiquierre, behaalde 41 punten en de commandant van Souburg I, de heer Wal raven, 34 punten. Bij de damesploegen werd Goes eerste met 187 punten. De commandante van deze ploeg, mevr. van Heel-van Dissel, kreeg* 45 punten. Twee de van de damesploegen werd die van Middelburg met 165 punten; de commandante, mevr. v. d. Voorde, behaalde 45 punten. De ploeg uit Vlis- singen werd derde met 162 punten; de commandante, mevr. Casteleyn, verwierf 33 punten. De herenploeg Souburg I en de damesploeg van Goes zullen dus naar Lunteren gaan Affiche voor openluchtspel. Om het publiek in Zeeland en daarbuiten op te wekken op 23 of 24 Juli a s- in Mid delburg het grote openlucht spel „Mijn Schilt ende Be trouwen", door de heer en mevr- W. AbelevenLabbei- ton geschreven ter gelegen heid van de viering van Ko ningin Wilhelmina's gouden regeringsjubileum, te komen zien, heeft de vereniging „Uit het VolkVoor het Volk" 'n aantrekkelijk affiche uitgege ven, door de heer W. Abele ven ontworpen. In Oranje en rood uitgevoerd toont dit bil jet de drie Koninklijke attri buten, de Kroon, de scepter en de Rijksappel; in letters, die zich hierbij goed aanslui ten, wordt daaronder de naam van het spel genoemd- Deze fraaie plaat zou ont luisterd worden, wanneer men er de vele bijzonderhe den over de opvoeringen en over de historische optocht op Zaterdagmiddag 24 Juli bii had vermeld. Daarom zijn deze op een apart oranje af fiche gedrt#kt, dat naast de plaat kan worden opgehan gen. Centrale Landbouw- Onderlinge vergaderde. Dezer dagen werd te Goes in ..De Prins van Oranje" on der voorzitterschap van de heer Ir. W. Kakebeeke, te Rilland, de jaarlijkse algeme ne ledenvergadering gehou den van de afdeling Zeeland van de Centrale Landbouw- Onderlinge, bedrijfsvereni ging ingevolge de Land- en Tuinbouwongevallenwet '22. Aan het ter vergadering uitgebrachte verslag over het boekjaar 1947 ontlenen wij 't volgende: Het aantal leden, dat aan het einde van het vorige ver slagjaar 1947 3261 bedroeg liep in 1947 terug tot 3149. Deze daling van het ledental is in hoofdzaak het gevolg van het feit, dat een aantal leden werd afgevoerd wegens staking van het verzekerings- plichtig bedrijf. Door de leden werd in dit jaar 12.071.494 verloond (vo rig jaar f 11.444-188). In 1947 werd aangifte ge daan van 1030 ongevallen, waarvan 952 als bedrijfsonge val in behandeling werden genomen- Voor 1946 waren deze ge tallen resp. 1069 en 976. Door de Rijksverzekerings bank werd een bijdrage over' 1946 nageheven voor het Bij zonder Ongevallenfonds (oor logsongevallen), welke na- heffing voor de afdeling Zee land 0.176 .per 100 loon 1947 bedraagt. Met inbegrip van deze bijdrage kan met de leden worden afgerekend op 1-48 per 100 loon benevens 1.50 per lid. Het verslag en financieel overzicht werden door de algemene ledenver gadering goedgekeurd- Tot leden van het bestuur werden herkozen de heren: Ir. W. Kakebeeke te Rilland, M- C. Lindenbergh te Werael- dinge en C- M. v- Zeyler te Oosterland. Tot plaatsvervan gende leden werden herbe noemd de heren: W. A. Mol te Ovezande, J. Burger Fzn. te Wemeldinge en C. J. v. Schelven te Brouwershaven- Ter vergadering werden de heren Scheele te Kapelle. Aug- Borm Bruggmans te Graauw, G- D. v- d- Bossche te Oostburg, die gedurende 25 jaar in een plaatselijke onge vallen-commissie hun mede werking aan de Centrale Landbouw-Onderlinge heb ben verleend, gehuldigd. Uit det handen van de di rectie van de Centrale Land bouw Onderlinge ontvingen zij als büik van waardering een oorkonde met herinne ringsmedaille. W. GEHRELS (JAT ZANGLESSEN. TJ veel beluisterde lessen van de radio volksmuziekschool hebben 71e heer W. Gehrels een bekende radiofiguur doen wor den. Gehrels volgt een aparte zangpaedagogiek, gericht op het spelenderwijs bijbrengen van muzikale kennis, die vol gens deskundigen zeer goede resultaten afwerpt. In het Schuttershof te Middelburg en ook in Goes gaf de heer Gehrels een openbare les, waarvoor grote belangstelling bestond, vooral uit onderwijs kringen. Na enkele in populai. re toon gehouden uiteenzettin gen over waarde en doel van het aankweken van muzikaal gevoel, afgewisseld met proe ven van samenzang, volgde een demonstratie van Gehrels' zangrnethode met enkele klas sen van de lagere school. Bewaringskamp Domburg wordt opgeheven. Hoewel de opheffingsda tum nog niet officiéél is vastgesteld, wordt verwacht, dat het Bewakingskamp te Domburg over enkele weken zal worden opgeheven. Middelburg WIELRIJDER AANGEREDEN. Op de hoek van de Markt en de Lange Noordstraat te Mid. delburg werd een wielryder aangereden door een bespan nen voertuig. Een wiel van deze wagen reed over de voet van de wielrijder, de fiets liep schade op. De man werd over gebracht naar het ziekenhuis, waar hy verbonden werd. Te gen de voerman G. R. uit Nieuw- en Sint Joosland werd proces.verbaal opgemaakt, NIET GESPOTEN. De politie heeft proces-ver baal opgemaakt tegen de Mid delburger R. J. wegens het overtreden van het coloradoke- verbesluit. De man had nage laten zyn aardappelen te be spuiten. VERKIEZINGS VERGADERING MIDDENSTANDSPARTIJ. Maandagavond heeft de Middenstandspartii in het Schuttershof te Middelburg een verkiezingsvergadering gehouden, waarin het woord werd gevoerd door de voor- :itter, de heer A. T- van Eng Deze verweet de politieke partijen verwaarlozing van de belangen van de midden stand. Hij deed een heftige aanval op de belastingpoli- tiek. waarvan vele midden standers het slachtoffer dreig den te worden, op de geleide economie en op naar het oor deel van de spreker andere misstanden. De middenstanders moeten hun eigen belangen gaan be hartigen door zelf mensen naar het parlement te sturen. Nadat gelegenheid was ge geven tot het stellen van vra gen deed ook de lijstaanvoer der, de heer Meijeren, een krachtig beroep op de aanwe zigen om op de Midden standspartii hun stem uit te brengen. Koudekerke BENOEMING. Tot ambtenaar ter secretarie te Oosterhesselen (Dr.) is be. noemd de heer W. Aamoutse te Koudekerke, m.i.v. 1 Augus tus a.s. Arnemuid'en VERGADERING S.G.P. Zaterdag vergaderde de S.G. P. Kiesvereniging te Amemui- den ,De Heere regeert" in een openbare vergadering in het verenigingsgebouw. Als spre ker trad op de heer D Kodde, burgemeester van Zoutelande. Spr.' behandelde het onder werp: „Het doel der Staatkun dig Gereformeerden". Op een zeer duidelijke wijze zette spr. de beginselen van de verschil, lende partyen uiteen. De rechtsprotestantse par tijen waaronder de C.H.U. en A.R. hebben wel enige over eenstemming met de S.G.P. de eerste op theoretisch gebied cn de andere inzake Ned. In- dië, maar beiden missen de zuivere grondslag De S.G.P. daarentegen is de enige party die dè ere Gods en het heil van land en volk be oogt. NED. HERV. KERK. Beroepen te Ritthem cand Middelkoop te Badhoevedorp-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 2