PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Bittere pil voor Finse Communisten. Sokolovsky weigerde opheffing der „blokkade" Bernadotte's voorstellen thans bekend gemaakt Chr. Plattelandsjeugd hield landdag te Goes D£ BILT Agrarische partij boekte de grootste winst. Albanië breekt met Joego-Slavië. Vraagt Engeland uitlevering van Schreieder Handelsaccoord met de Sowjet-Unie. Tragische Vliegramp bij Londen 191e Jaargang - No. 155 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Algemeen Christelijke feestdagen. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 5 Juli 1948 ABONNEMENTSPRIJS: 30 ct. per week; 3.75 per kwartaal; franco per post 4,— per kwartaal. Losse nummers 10 cent. ADVERTENTIEPRIJS: 12 ct per mm., minimum p. advertentie 2. Giro nr 359300 P.Z C., Middelburg. Bureaux te Vlissingen. Vlamingstr. 16-18-20 (tijd.) teL10en51 - Middelburg: Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorstatr 55. tel 2475 (b.g.g.2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, teL 102 - Temeuzen: Brouwerijstr. 2 - Zlerikzee: N. Bogerdstr C 160. tel. 28 Zij verloren elf zefels bij de verkiezingen. De communisten in Finland hebben by de Donderdag en Vrijdag gehouden verkiezingen een bittere pil moeten slikken, hen toebereid volgens onvervalst democratisch recept. Zij verloren niet minder dan 11 zetels en zakten daardoor af tot de derde laats in het nieuwe parlement met 38 zetels. Een schrale roost voor hen was, dat Herta Kuuslnen In Helsinki een groot aantal stemmen op zich verenigde. De grootste winst boekte de Agrarische Partij, die van 49 tot 56 zetels steeg en daarmee tevens de grootste partij werd. Dan volgen de sociaal-democraten, die van 50 tot 55 zetels stegen.De conser vatieven stegen van 29 tot 31 zetels en de liberalen daalden van 9 tot 5. De Zweedse volksparty behield 15 zetels. De uitslag is daarom zo veel zeggend, omdat voor het eerst volkomen vrije en geheime verkiezingen plaats vonden in een land, dat volgens het poli tieke spraakgebruik „achter het ijzeren gordgn ligt". Dank zr) de betrekkelijke lankmoe digheid van het Kremlin en de taaie vasthoudendheid en onaf hankelijkheidszin van het Finse volk, bleef het land der meren tot nu toe gespaard voor een lot geiyk Tsjecho-Slowakye werd toebedeeld. De verkie- zingscomedie daar waarbg als bij tovèrslag 90 der bevol king achter de volksdemocra ten stond, beleefde in Finland geen reprise. De communisten moesten onder dwangmidde len, zonder terreur en zonder verkiezingsfoefjes bewijzen hoe veel aanhang zijn door de enkele kracht der argumenten onder het volk konden verwerven. Welnu de cgfers hebben een duidelijke taal gesproken. Niet alleen de Finse bourgeoisie en de boerenstand, maar ook een groot deel van de arbeiders klasse heeft de op een presen teerblaadje aangeboden zege ningen der volksdemocratie geweigerd. Beleefd maar be- De communisten moeten het zelf bekennen. Op spijtige toon schreef het blad der volks- Versperringen'op de wegen naar Oostenrijk. Albanië heeft de economi sche en culturele betrekkingen met Joego-Slavië verbroken. Daarmee is dus het in 1946 getekende pact, dat van beide landen een economische een heid wilde maken, van de baan. De leveranties van Albanese olie zyn stopgezet. Het Joego-Slavische persbu reau Tanjoeg noemde de op zegging „in strgd met elk be ginsel van internationaal recht en eerbied voor internationale verdragen." De Joego-Slavische regering zond een nota naar Albanië waarin de regering te Tirana verantwoordelgk wordt gesteld voor de gevolgen, die uit de eenzgdige opzegging van de economische overeenkomsten zullen voortvloeien. Het persbureau Tanjoeg heeft verder de geruchten te gengesproken, dat in Joego- Slavië de staat van beleg zou zgn afgekondigd. De berichten, dat Joego Sla- vië zich bg het plan Marshall zou willen aansluiten noemde het persbureau „vals tenden tieus en op de benadeling van het prestige van Joego Slavië gericht." Aan June Furst, een Ameri kaans correspondente van „Te- lepress" is „het recht ontno men in Joego-Slavië te blgven op grond van lasterlgke be richten." BLOKKERING WEGEN NAAR OOSTENRIJK. Volgens berichten uit het grensgebied van Joego-Slavië en Oostenryk zyn Joego-Slaven „ln koortsachtige haast" bezig versperringen op te werpen op de voornaamste wegen, die over de grens naar Oostenrijk lei den. Langs de gehele grens zijn de bomen over een strook van 160 meter breedte verwijderd, terwijl op afstanden van onge veer 1V2 k.m. houten uitkijk posten zijn opgericht, die dag en nacht van wachten zijn voorzien -v ONLUSTEN Ef TRIEST. Volgens radio Rome rijn bot singen voorgevallen tussen vol gelingen van maarschalk Tito en aan het Kominform trouwe communisten in de Joego-Sla vische «öne van het vrfce gebied van Triësfc democraten in een beschou wing over de uitslagen: „De reactie, die geen oog heeft voor de levensmogelijkheden van ons volk, heeft kans gezien de nationalistische en anti-com munistische instincten, die ge durende 25 jaar in ons volk hebben rondgewaard, wakker te maken. Hiertegen heeft onze verkiezingspropaganda, die aanzienlijk effectiever was dan in 1945, niet mogen baten." Een andere opvatting had uiteraard het socialistische blad „Suomen social demo- kraatti", dat schreef: „De communistische gangsterpoli- tiek heeft geen vrucht gedra gen. De communisten hebben het recht met de voeten getre den en plukken thans de wran ge vruchten daarvan". Het conservatieve blad „Uusi suomi", gooide het over weer een andere boeg: „De verkie zingen hebben uitgewezen, dat het Finse volk argwaan koes tert tegen de linkse krachten en hun economische utopie." De vraag is nu: wat voor invloed zal de verkiezingsuit slag hebben op de samenstel ling der regering? In de oude regering reeds hebben de volks democraten een positie, die niet in overeenstemming is met hun getalsterkte. Zowel minister president Pekkala als zijn broer, de mi nister van justitie, zijn volks democraat. De socialisten en de agrariërs willen geen kabi net steunen, waarin deze he ren opnieuw de sleutelposities bezetten. Voor de post van premier worden in Helsinki als nieuwe namen genoemd de sociaal-democraat Fagerholm en de leider van de linkervleu gel der agrariërs, Urbo Kerko- nen. Of Moskou en zijn Finse vol gelingen voor de nuchtere taal der cijfers zullen zwichten dan wel luidruchtige eisen zullen biyven stellen dient afgewacht te worden. Duiven vlogenin Dakota's. 14 vleugels droegen Zaterdag 46.000 vleu geltjes van de lage landen naar het zonnige Zuiden. Zes K.L.M.-Dakota's en 'n vracht-Skymaster startten van Schiphol met als luchtvracht aan boord 23.000, ln 576 manden verpakte, post duiven, deelnemers aan de door de Ned. Alg. Bond v. Postduivenhou- ders georganiseerde vlucht. Op het vliegveld Cha- teauroux, 250 km ten Z.- W. van Pargs, werden de vogels Zondag losgela ten. Het is de eerste keer in de geschiedenis van de bond, dat een zo groot aantal postduiven door de lucht wordt vervoerd. Op het vliegveld Eelde kwamen Zaterdag per vliegtuig 10.000 Deense duiven aan, die eveneens Zondagmorgen werden losgelaten. Earl Wan-en, de gouverneur van Californlë, die tot candl- daat voor het vice-president- schap der Ver. Staten is gekozen. Het Westen doet concessies aan de „roebel rnarik". Zaterdagmiddag hebben de W. mogendheden een laaU ste poging gedaan om een oplossing voor Berlijn te vin den. In het hoofdkwartier van Sokolofsky te Babelsberg kwamen de vier militaire bevelhebbers bijeen ter bespre king van de verkeersbeperkingen. Het resultaat echter was nihil, daar maarschalk Sokolovsky niet de verzeke ring kon geven dat de blokkade van Berlijn zou worden opgeheven. Zondagavond werd gemeld, dat Sokolovsky brieven heeft gezonden naar de drie ande re bevelhebbers. Over de in houd van deze brieven is nog niets bekend gemaakt. De sfeer op de bgeenkomst te Babelsberg was volgens een Amerikaans woordvoer der „beleefd en niet on- vriendschappeiyk." Na afloop ervan kondigde generaal Clay aan, dat de luchtbrug naar Beriyn gehandhaafd en ver sterkt zou worden. Men kan thans spreken van een wedyver tussen de beide bezettingsmachten, wie de grootste bijdrage kan le veren aan de voorziening der ingesloten stad. Daarbij be perken zg zich niet tot voed sel, doch zy hebben eveneens de postdienst ontlast van 60.000 pakketten en wagon ladingen briefpost. Daarnaast is het personenverkeer aan- zieniyk uitgebreid De grote vraag is thans of de lucht- verbinding zal kunnen uit- f roeien tot een zodanige raagkracht, dat ook de es- sentieele kolenvoorziening kan worden gewaarborgd. De Britse en Amerikaanse lucht- cörridorfl naar Beriyn zyn thans de drukst bevlogen routes ter wejreld. Tot nog toe heeft het verkeer nog zonder enige stoornis kunnen plaats hebben. CONCESSIE VAN HET WESTEN. De Westeiyke geallieerden hebben Zaterdagavond te Ber iyn een nieuwe geldmaatre- gel uitge vaanl gld, volgens welke de arbeiders in de Westelijke sectoren van Ber lijn slechts 25 procent van Utrechl Baarn wordl 25 Juli elecirisch. Met ingang van 25 Juli a i- zal op de spoorlijn Utrecht Baarn met het zg. electrische buffermateriaal worden gere den- Dit is het niet gestroom lijnde materiaal, dat ook op de lijn UtrechtAmersfoort rijdt. hun loon ln Westmarken kun nen verlangen. Volgens de opvatting in zakenkrlngen betekent deze maatregel Sractisch een erkenning van e „roebelmarkt", welke door de Sovjets in hun sector is ingevoerd. In Duitse politieke kringen critiseerde men eenstemmig dit besluit, waarvan men vreest, dat het de eerste stap is naar het laten va ren van de poging tot- in voering van de Deutsche Mark in Berlgn. Van gezaghebbende zijde te Londen kon geen bevesti ging of ontkenning verkregen worden van berichten, dat Groot-Brittannië verzocht zou hebben om uitlevering van Joseph Schreieder. Een woordvoerder van het Britse departement van buitenland se zaken zeide. dat hij offici- j eel van deze zaak geen ken nis droeg doch Maandag na dere inlichtingen zou ver strekken. Stucadoor stal schilderij uit het Rijksmuseum. De politie te Wassenaar heeft een 31-jarige Amster dammer gearresteerd, die in het bezit bleek te zgn van het schildery „de rust" van Adri- aan van de Velde dat behoort tot het bezit van het Rgksmu- seum te Amsterdam. De man werd gearresteerd, terwgl hg mét het doek onder zgn arm over straat liep. Hy bekende hetschildery uit het museum, waar hij aan de res tauratie van het gebouw werk te, te hebben gestolen. De dief, die als assistent van een stucadoor in het gebouw werkte, kon bg het schilderij komen en heeft kans gezien het op een slimme wijze buiten het gebouw te brengen zonder dat het de overigens zeer scherpe controle passeerde. Militaire steun voor WestJEuropa. Te Washington wordt ver nomen. dat de lang verwach te besprekingen der zes mo gendheden over deelneming en ondersteuning van eenW - Europees militair verbond door de V-S. Dinsdag te Washington zullen beginnen. De ambassadeurs van En geland, Frankrijk, Nederland en België en de gezant van Luxemburg zullen hun lan den vertegenwoordigen bij deze besprekingen met Mars hall en Lovett en andere functionarissen van het mini sterie. Nederland krijgt o.m. timmerhout en graan. Naar radio Moskou heeft be kend gemaakt, is te Moskon een handelsovereenkomst tus sen d© Sowjst-Unle ©n Neder land getekend. De overeen komst voorziet in de uitwisse ling van goederen gedurende 20 maanden en voor sommige Nederlandse leveranties ook voor ©en langere termijn. De Sowjet-Unie zal Neder land graan, timmerhout kali, zouten, mangaanijzer, asbest, teer, hars en andere producten leveren; Nederland zal o.m. schepen, uitrusting, rubber, kabels, verfstoffen kleine en haring leveren. Tass meldt verder nog, dat de overeenkomst op 2 Juli ge tekend werd, namens de Sow jet-Unie door de minister van buitenlandse handel, Mi- koyan, en namens de Neder landse regering door de Neder landse ambassadeur, mr. Vis ser. Indonesië in de Veiligheidsraad. Dinsdag zal de Indonesische kwestie wederom in de Vei ligheidsraad behandeld wor den. Unie van Arabische en Joodse staten. Een federale unie van Ara bische en Joodse staten, waarbjj Jeruzalem aan de Arabieren wordt toegewezen, is de kern van de voorstel len voor een duurzame vre de in Palestina, die door graaf Bernadotte werden ont worpen, zo wordt te Lake Success medegedeeld. Griekse regering meldt successen. De Griekse regering meldt opnieuw militaire successen. De grierillastrydkrachten van generaal Markos zouden in het gebied van de Grammos 60 van hun manschappen verloren hebben. Van het front wordt gemeld, dat de guerillalinie over een lengte van 20 km aan beide zgden van het Grammos- gebeurgte doorbroken is. De Griekse regeringstroepen hebben verder de KleftiB hoog te, ten Noorden van Konitza. bezet. Om deze hoogte werd tien dagen lang gevochten. 39 slachtoffers onder wie de Hoge commissaris voor Malakka. Als gevolg van een botsing tussen een Scandinavisch passagiersvliegtuig en een toestel van de Britse lucht macht nabg het vliegveld Northolt te Londen zyn 39 personen om het leven gekomen, onder wie de Brits© Hoge Commissaris voor Malakka, sir Edward Gent. Beide vliegtuigen vielen niet ver van elkaar dicht bg een boerdery neer. De toestellen vlogen onmiddeliyk in brand. Daar het dichtst by zynde water 3 Ion ver wijderd was, werd bet blussingswerk zeer bemoeiiyiit. De York van de Britse luchtmacht had 7 inzittenden aan boord, een bemanning van 6 koppen en als enige passagier sir Edward Gent. De piloot had ongeveer 'n uur boven het vliegveld ge cirkeld maar kon niet lan den wegens het slechte zicht. De Skymaster van de Scandinavische luchtvaart- maatschappg had een zeven koppige bemanning en 25 passagiers aan boord. Ook onder de Inzittenden van dit vliegtuig waren geen overle venden. De maatschappij heeft van 18 passagiers ae namen bekend gemaakt. Het zgn 9 Zweden 3 Engelsen en een Zwitserse. Aan de omringende bomen en struiken hingen na het on geval stukken kleding en wrakstukken. Een van de genen die bg de reddings- en opruimingswerkzaamheden betrokken is, verklaarde, dat de lijken, die men uit de York haalde, hoewel hevig verbrand, toch nog een ge heel waren, terwgl men uit de Skymaster alleen stukken armen en benen te voor- schgn haalde. SIR EDWARD GENT f Sir Edward Gent streed tgdens de eerste wereldoorlog in Vlaanderen en Italië. Na de oorlog was hg in de ko- De vraag naar landbouw grond in Zeeland. De Prov. Afdelingen in Zee land van de Chr. Boerinnen- en Plattelandsmeisjesbond de Chr. Boeren- en Tuinders organisatie hielden Zaterdag 'n druk bezochte landdag te Goes. Aanvankelijk lag .het in de bedoeling deze bgeenkomst te houden in een boomgaard, doch'in verband met de weers omstandigheden kwam men in „de Prins van Oranje" bgeen. De grote zaal was geheel ge vuld, zodat de voorzitter, drs. J. Knibbe, na opening met zang en gebed, in zgn welkomst woord kon wgzen op een ver blijdend grote opkomst op deze eerste zomervergadering, een opkomst welke de verwachtin gen overtrof. REDE Mr. W. RIP. Na het zingen van het Zeeuwse volkslied en „wy le ven vry", verkreeg de alg. se cretaris van de C.B.T.B., mr. W. Rip, het woord, die de aan dacht van de jonge boeren en boerinnen vroeg voor enkele actuele vraagstukken. Hij be lichtte hierbij in het bgzonder de komende publiekrechtelgke bedryfsorganisatie. Wg hebben thans de Stichting "van de Landbouw waarin de onder scheidene organisaties geza- menlgk de zaken van de land bouw behartigen en aan welke stichting straks publiekrechte lgke bevoegdheid kan worden toegekend. Hier past echter grote voorzichtigheid. Wy wen sen nl„ aldus spr„ een be dryfsorganisatie stoelend op vrgwillige medewerking van de bedryfsgenoten zelf. De eigen rechten van het maatschappe- Igk leven moeten in acht ge nomen worden. EIGENDOM. De vraag komt hier ook in het geding, hoe men als Chris tenen staat tegenover de parti culiere eigendom. Het eigen dom en het beheer van het eigendom moet Bybels gezien worden. De rentmeestersge- bpr. latie verzette zich tegen socJalisal van de gronden. Daarom, als we er iets aan kunnen doen, aldus spr., dan moeten we geen socialistische minister van landbouw meer krggen. GEBREK AAN GROND. Voorts besprak mr. Rip de grote vraag van het gebrek aan cultuurgrond. De jeugd van het platteland moet de illusie van zich afzetten dat allen op het platteland zelfstandige on-; dcmeznerB kunnen worden. Bij een jaren geleden gehouden on volledige enquête bleek dat 876 boeren in Zeeland nog 12.526 ha land erbg wilden hebben, terwgl 656 boeren geheel nieu we bedrijven wensten, met een totaaloppervlakte van 41.458 ha.,Daar slechts de besten hun kans zullen krggen, wees spr. op het grote belang van het onderwijs. De C.B.T.B. streeft er ernstig naar om in Zeeland een Chr. Landbouwwinter- school te krijgen, terwgl ook hard gewerkt wordt voor het Chr. landbouwhuishoudonder- wjjs in deze provincie. De schaarse cultuurgrond zal alleen aan deskundige boeren toegewezen worden en spr. gaf als rijn mening, dat u» de toekomst ook voor de Iandbonw vestigingsver gunningen noodzakeiyk zul len zyn. Spr. wees er verder op dat de jonge boeren zich niet al leen theoretisch doch ook prac- tisch moeten bekwamen. Ten slotte zette spr. nog het we zen van de Chr. organisatie uiteen. Er is maar éèn bron: de Heilige Schrift waarnaar wy steeds teruggaan. Dat men hiermee op de goede weg is, biykt volgens spr. wel uit het feit dat ook de neutrale orga nisaties zich meer en meer gaan bezinnen op de bron der dingen. Na deze met grote aandacht beluisterde toespraak werd de rest van de middag gevuld met een gevarieerd programma, be staande uit zang van een koor tje, samenzang en voordracht. Ds. J. Karelse uit Goes sprak een slotwoord. loniën werkzaam en werd hij een deskundige op het gebied van aangelegenheden betref fende het Verre Oosten. Van 1942 tot 1946 was hg plaats vervangend onderminister van buitenlandse zaken. Daarna werd hy benoemd tot gouver neur en opperbevelhebber van de Unie van Malakka. Na de wijziging van de staatsvorm aldaar in Januari 1946 werd Sir Edward benoemd tot Hoge Commissaris voor de fe deratie van Malakka Hg vertrok Donderdag uit Colombo om met het minis terie van koloniën overleg te plegen. Men meent te we ten, dat hij is teruggeroe pen in verband met me ningsverschillen ten aanzien van de stappen, die men wil de nemen tegen het verzet in Malakka. Het ministerie van koloniën weigerde de vorige week commentaar te leveren op 'n bericht uit Malakka, dat Sir Edward van zijn functie was ontheven. Zo'n „gekke" vraag. Een 22-jarige Duitser te Dilsseldorf is via een indiscrete vraag aan de Amerikaanse militaire gouverneur. generaal Clay, in het gekkenhui beland. De man belde Clay in diens hoofdkwar tier op en vroeg hem wanneer de derde wereld oorlog vermoedelijk zou uitbreken. De Engelse militaire politie de Duitser had zich voor 'n Engelsman uitgegeven bracht de man voor de rechter. Deze liet hem in een krankzinnigenge sticht opnemen, nadat een psychiater geestelg- ke afwijkingen had ge constateerd. Het gouden j'ubileum van de K.N.A.C. In het kader van de vie ring van het gouden K.N.A. C.-jubileum vond Zaterdag middag een receptie plaats in het Palacehotel te Sche- veningen, waar organisaties op verkeersgebied en andere bevriende verenigingen, als mede de Belgische, Antwerp se en Franse automobielclub vertegenwoordigd waren. Mr, D. G. W. Spitzen, se cretaris-generaal van het de partement van Verkeer er. Waterstaat, voerde het woord en reikte aan mej. A. W. Bruggeman, procuratie-houd ster, de versierselen uit van de haar toegekende onder scheiding van Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. In het Indisch Instituut te Amsterdam vierde Zater dagmiddag het Kon. Ned. Aardrijkskundig Genootschap zijn 75-jarig bestaan. De voorzitter prof. dr. L. F. de Beaufort sprak een herden kingsrede uit in 28 De voorstellen werden het diepste geheim op Juni aan Joden en Arabieren voorgelegd. Het plan voor zag in een Unie, die het ge bied beslaat van het oorspron kelijke Palestgnse mandaat gebied met inbegrip van het huidige Koninkrijk Transjor- danië. Graaf Bernadotte stel de eveneeens voor, dat de ge hele Negeb (Zuid-Palestina) of een gedeelte ervan bg het Arabische gebied zou komen en geheel West-Galilea of 'n gedeelte ervan by het Jood se gebied. In het plan is ook nog begrepen een vrijhaven -te Haifa en een vrye luchthaven te Lydda. HET ARABISCHE ANTWOORD. Het officiële antwoord van do Arabische Liga zou „te genvoorstellen" bevatten. Koning Abdoellah van Transjordanië heeft t© Am man verklaard, dat de voor stellen van Bernadotte van de hand gewezen waren en dat de Arabieren „de strijd gaan hervatten en op hun wapenen zullen vertrouwen." OOK DOOR JODEN VERWORPEN. Men neemt aan, dat ook do regering van Israël be sloten heeft de voorstellen van Bernadotte van de hand te wójzen om de volgende re denen 1. Het verlies van het ge bied van Negeb zou de Jo den dwingen tot beperking van de immigratie. 2. Volgens de voorstellen zou Israël afgesneden wor den van de potasfabrieken aan de Dode zee. een hoofd bron van inkomsten. 3. De Joodse wensen Je ruzalem onder trustschap van de V.N. te doen vallen. Uitwisseling van gevangenen op Java. Het-communiqué van de Commissie van Goede Dien sten meldt, dat de Veilig heidscommissie de evacuatie en het uitwisselen van krijgsgevangenen heeft be sproken. De Republikeinse vertegenwoordiger deelde mee, dat ongeveer 10000 fa milieleden van de T.N.I. zich in West-Java bevinden. De Nederlandse vertegenwoordi ger schatte, dat nog onge veer 5000 personen uit Repu blikeins gebied geëvacueerd moeten worden. Voorts is er nog geen voortgang gemaakt aangaan de de kwestie van de onge veer tweeduizend Japanners en tweehonderd Duitsers, die zich in Republikeins gebied bevinden, welke kwestie Ne derland in verband met zijn internationale verplichtingen zeer belangrijk acht. Nationale Koempoelan der Ned. Padvindersvereniging. De Koempoelan, de jaar lijkse bijeenkomst van pad- vindersleiders, die Zaterdag en Zondag op de Goudsberg bij Lunteren werd gehouden, werd Zaterdagmiddag door de hoofdcommissaris der N. P.V., de heer W. C. Roest van Limburg, geopend. Deze stel de .H-M- de Koningin, die ve le jaren een waarlijk leidster van het Nederlandse volle is geweest, tot voorbeeld aan de aanwezige leiders en leid sters. Na de maaltijd kwam hot hoogtepunt van de eerste dag, het kampvuur. Het werd ont stoken met de fakkel, die H. M.. de Koningin 's morgens had aangestoken en die per estafette van Den Haag naar de Goudsberg was gebracht. Zondagmiddag werd een wedstrijd tussen de verschil lende districten gehouden- Elk district kreeg opdracht een bepaald onderdeel van een lunapark in elkaar te zetten, waarna ieder der deelnemers een kwartier als spullebaas moest optreden en geld moest verdienen- De winnaars werden uitgeroepen tot het zuinigste district van het land- Beide dagen werden ver schillende inleidingen gehou den. VOORSPELT: OPKLAREND. Geldig tot Maandagavond. Vry krachtige, naar Noord- West ruimende wind. Enige daling in temperatuur. In het Westen van het land: Wisse lend bewolkt met nog slechts plaatselgk een enkel buitje. In het Oosten: Aanvankelgk nogi enige regen, doch later opkla rend met nog enkele verspreide bultjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1