PREDIKBEURTEN KAPPIE en het geheim van de aardlaag Officiële publicaties Landbouwherstel Walcheren onder nieuwe leiding WALCHEREN Chefariive 4 Pensions in de duinen Walcheren. De heer J. Aartsen in dienst getreden. „Wij zijn er voor de boeren" ..De grond wordt weer goed" noemde de Regerings voorlichtingsdienst zeer opti mistisch een instructief filmpje, dat opgenomen werd in de dagen, dat het nog he lemaal niet zo zeker was. dat de Walcherse grond, waar over de rolprent handelde, hersteld zou kunnen worden- Met datzelfde optimisme heeft de heer A- D- Ganze- man. het districtshoofd voor Walcheren van Landbouw herstel, die per 1 Juli de dienst heeft verlaten, des tijds zün schouders onder het werk gezet- De tijd heeft geleerd, dat hii gelijk heeft gehad, want hoewel er nog veel moet gebeuren, voordat het eiland zijn oude luister heeft herkregen, belooft toch een deel van Walcheren dit seizoen weer een goede oogst- Het is mede aan de arbeid van de heer Ganzeman te danken, dat vele boeren weer van de opbrengst van hun grond kunnen leven en niet langer afhankelijk ziin van regeringssteun. Niemand, die het eiland kent, zal echter de mening zijn toegedaan, dat de heer FILMS VAN DE WEEK De beste jaren van ons leven. i: Een Amerikaanse bommen werper keert terug na afloop van de oorlog. In de comman dokoepel zitten drie vrienden, een kapitein-vlieger, een ser geant en een matroos, die jeide handen mist en er ha ken voor in de plaats kreeg. Zjj hebben meegeholpen de oorlog te winnen, maar zy gaan zonder idealen de vrede tegemoet, bang voor de terug keer in de burgermaatschap pij, bevreesd voor de ontmoe ting met het oude, waarvan zij vervreemd zijn Dit is het begin van de film ..De beste jaren van ons leven", die van deze weck af gedürende enige tijd in Elec tro, Middelburg, Alhambra. Vlissingen en Grandtheater, Goes, wordt vertoond. Op kei harde. uitermate realistische wijze brengt de knappe regis seur William Wyler ons mid den in een groot na-oorlogs probleem De soldaten keren niet terug als helden, maar als onzskeren, die allen een gemis voelen. geestelijk of lichamelijk, die een vrede ont moeten. die even wreed is als de oorlog. De film is zeer lang, maar dc aandacht verslapt geen ogenblik. Men mag dit deels toeschrijven aan het voortref felijke spel in hoofd- en bij rollen (Myma Loy. Fredenc March, Teresa Wright en vele andere) en aan de regie. Maar wat deze film in hoofdzaak tot zulk een bijzondere bele venis maakt is het gegeven, dat. gespeend van alle pathe tiek en melodramatiek, een Srobleem stelt, waarvoor wij e ogen niet mogen sluiten en dat onze pacifistische ge voelens versterkt. Het zijn goede uren, die men door het zien van „De beste jaren" be leeft. De sprankelende Ameri kaanse comedie „Guest Wi fe". waarvan wij vorige week de Ned. priemière zagen, zal deze week niet de belangstel ling krijgen, die zij verdient. Deze film met Claudettc Col bert en Don Ameche is boor de vol gezond, meeslepend amusement (Schouwburg, Middelburgj. Een kleurig prentenboek is „Sindbad, de zeeman", dat, z-o als de titel reeds zegt. exo tisch, avontuurlijk en hyper romantisch is. Douglas Fair- hanks Jr. speelt Sindbad met verve. Maureen O'Harra is 'n bekoorlijke schone in dit spectakel. (Luxor, Vlissingen) (Ingezonden mededeling) Mijnhardtjes Dc overwinnaars van moeheid ei^ede^rimeerdheulJDoo^30xt. J. Aartsen, het nieuwe dis trictshoofd. dat Donderdag zün intrede heeft gedaan, nu ziin bedje gespreid vindt. Met name in de Zuidwatering is de toestand nog miserabel en het cultuurtechnisch werk op Walcheren eist nog vele ja ren herde arbeid. Op cultuurtechnisch gebied is de heer Aartsen een des kundige, die zijn sporen reeds vele malen Verdiend heeft- Hii heeft in alle pro vincies gewerkt, behalve in Zeeland en hii stelt er zich veel van voor om tezamen met het Bureau Ruilverkave ling en de Herverkavelings commissie mee te kunnen ar beiden aan een werk. dat niet alleen voor Walcheren maar voor het gehele land van groot belang is- Zelf boerenzoon, is de heer Aartsen met de practiik goed vertrouwd. Hii is een groot voorstander van nauw con tact met de grondgebruikers en stelt zich oo het standpunt „De boeren zijn er niet voor ons.- maar wij voor de boe ren". Ziin school was de Ned Heide Maatschappij, waarbij hü tot 1939 werkte. In de mo bilisatietijd traa hij in dienst van het Bureau Ontruiming en bereidde ondermeer een noodevacuatie uit de Grebbe- linie voor- Toen de ramp spoedige Meidagen van 1940 kwamen had hij de leiding over duizenden veeleiders; in één dag moesten toen 60-000 koeien worden wegge bracht. Na de capitulatie moest de- linie worden „ge slecht": opheffing van inun- datieschade- Sedertdien was de heer Aartsen onder meer werkzaam bij de ont ruiming van Bommelerwaard en Betuwe en kwam tenslot te op de Zuid-Hollandse eilanden, waar hii als adi - infpecteur belangrijke ontwa- teringswerken en polderver beteringen heeft .uitgevoerd. Hoewel pas enkele dagen in zijn nieuwe functie, heeft hii zich reeds behoorlijk inge werkt. Ziin capaciteiten staan er borg voor, dat. Walcheren in hem een waardig opvolger van de heer Ganzeman vin den zal met hart voor de goede zaak. Het afgetreden districtshoofd neemt op 9 Ju li te 3 uur officieel afscheid in het Schuttershof, waarna hii aldaar van 4-305-30 een afscheidsreceptie houdt. ATHLETIEK ZEEUWSE K AMPIOEN SCHAPPEN Zondag 11 Juli organiseert het district Zeeland van de K.N A.U. het eerste deel van de Zeeuwse atheletiek-kam- pioenschappen op 't Nadorst terrein te Middelburg. Voor het eerst komt op het programma het loopnummer 1500 meter junioren voor. om dat dit seizoen de nummers voor de jongens A onderge schikt zijn gemaakt aan de veranderde leeftijdsgrens. Jammer is echter, dat deze wedstrijd samenvalt met de Nederlandse A kampioenschap pen, welke te Eindhoven wor den georganiseerd door P.S.V. en waaraan de beste Zeeuwse cracks zullen deelnemen. Zo zal bijv. G. de Pagtcr (De Zeeuwen) starten op de nummers 200 meter en 400 meter, terwyl H. Harting en J. Fliers resp. 1500 meter en 5000 meter zullen lopen. Ook Nel Karelse zal aan deze wed strijden deelnemen, zodat on mogelijk valt tc voox-spellen, wie dc Zeeuwse titels in de wacht zullen slepen. SCHAKEN PERSOONLIJK KAMPIOEN SCHAP Zaterdagmiddag 3 Juli wordt in het C. J. M. V.-gebouw te Middelburg de eerste ronde gespeeld van de voorwedstry- den om het schaakkampioen schap van Zeeland en de titel persoonlijk kampioenschap le klasse. TENNIS DE HALVE FINALES TE WIMBLEDON Door een overwinning res pectievelijk op Asboth en Mul- loy zullen Bromwlch en Fal- kenburg Zaterdag de strijd aanbinden om de kampioens titel 1948 te Wimbledon in het herenenkelspel. In de halve finale van het damesenkel spel schakelde mej. Hart de kampioene van verleden jaar, mevr. du Pont-Osborne, uit, terwijl mej Brough zich la ter op de dag door een over winning op mevr. Todd even eens in de finale wist te Slaatsen. In de halve finale erendubbelspel versloegen de Australiërs Bromwith en Sedg- man de Amerikanen Falken- burg en Parker met 6-2, 6-8, 4-6, 6-4 en 6-1. In het vorige week door gegeven bericht over de le veringsvoorwaarden voor mosselen hebben wy bericht, dat de leverprys der mosse len war verlaagd ten opzich te van het vorige seizoen. Dit is onjuist, de prijs bleef dezelfde. (Ingezonden mededeiine) 4 geneesmiddelen thans in de hele wereld beroemd. De A geneesmiddelen van Chelarine „4" Worden in de hele wereld met zéér gunstig resultaat gebruikt en ztjn stuk voor stuk beroemd ge worden. Zij verjagen een bijzonder zware hoofdpijn, hevige rheumati- sche pijnen en zijn heilzaam bij griep enz. De werking is krachtig, maar één der bestanddelen - Chefarox - zorgt dat zelfs de gevoeligste maag riet van streek raakt HMN «JHW tN C«* IAHSTTW t I Oï» (Ingezonden mededeling) EXTRA SUIKER"! MaakZELF Jam mat Middelburg Stelling vóór Concertzaal slortle om. Vrijdagmorgen geschiedde in de Singelstraat te Middel burg een ongeval, dat won der boven wonder goed af- lier. Werklieden waren bezig een stellage vóór de gevel van de Concert- en Gehoor zaal. die gediend had voor schilderswerkzaamheden, af te breken. Plotseling stortte deze om; de palen sloegen dwars over dc straat en ver nielden enige ruiten in een perceel aan de overzijde. Per soonlijke ongevallen deden zich hierbij niet voor. Wel viel een werkman, die zich op de stellage bevond, mee naar beneden, maar hij kwam goed terecht en liep geen letsel op. Aangenomen wordt, dat de oorzaak van het ongeluk ge zocht moet worden in een onjuiste afbraak. Het voor val trok veel publiek. G. K. A. NONHEBEL f Te Doorwerth overleed de heer G. K. A. Nonhebei, die 19 September 1870 tc Mid delburg geboren werd en na aan de Rijks Universiteit te Utrecht op 14 October 1895 het apothekersexamen te hebben gedaan, in de apotheek van zijn vader, de heer A. A. Nonhebei, werkzaam was. Later heeft de thans overle dene de zaak onder de firma wed. A. A. Nonhebei en Zoon voortgezet. In Mei 1936 ver liet hij Middelburg. Gedurende een lange reeks van jaren was de heer Non hebei bestuurslid van de af deling Zeeland van de Neder landse Maatschappij ter be vordering der pharmacie. Te Middelburg was de heer Nonhebei zeer geruime tijd secretaris van de gezond heidscommissie. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal hedenmiddag te Oosterbeek plaats hebben. WEG VERBETERING OP WALCHEREN Donderdag heeft de Her verkavelingscommissie Wal cheren te Middelburg een aan besteding gehouden Van het bestek P 5, de verbetering van de weg tussen Aagteker- kc en Westkappelle. Uit de bus kwamen: Fa. Van Gooi en Moerland, Rotterdam 195.000, A. W. v. d Pol, Heemstede 179 000, J. D. Janse, Colijnsplaat 159.000, Aannemersbedrijf Zeeland, Middelburg 158.000, Sanders, Snepvanger Vlieger, Rijs- wflk 150.700, G. v. Oord, Werkendam 149.400. Ned. Basalt Maatschappij, Amster dam 147.700, Fa Van 't Ver laat, Middelburg 147.400, De Ned. Herv. Synode tegen het communisme. De generale Synode der Ned. Herv. Kerk liet 27 Mei j.l. een kanselboodschap uit gaan over het communisme en andere gevaren in de maat schappij. Ds. de Vries te Mid delburg heeft deze boodschap in een bijeenkomst van ge meenteleden toegelicht. Ds. de Vries wees erop, dat de kanselboodschap er geen doekjes omwindt. De kerk zegt tot het communisme: Neen. Immers het is lijnrecht in stryd met het Evangelie van Jezus Christus en het wortelt in een verderfelijke leer waarbij het menselijk wil len en handelen uitsluitend wordt bepaald. Deze demonie moet uitlo pen op het gebruik van onge breideld geweld. Het communisme is ook niet een politiek-sociaal systeem zonder meer, doch integendeel een religie, die alle levensge bieden voor zich opeist en godsdienst, cultuur, zedelijk heid. kortom heel het geeste lijk en maatschappelijk leven in zijn totalitaire greep om klemt. De Christen zal hiertegen over echter niet met een ne gatief standpunt kunnen vol staan. doch diep verontrusten geleid door het schriftwoord „Een Iegelijk die de naam van Christus noemt, sta af van ongerechtigheid", moeten ver staan. dat in het communis me en de woelingen dezer da gen onbetaalde rekeningen worden voorgelegd. Na de pauze werden ver schillende vragen gesteld, waarbij de voorzitter er nog op wees dat de eerlijkheid ge biedt het democratisch socia lisme. dat met het historisch materialisme en de leeruit- spraken van Marx principieel heeft gebroken, niet met dit Marxisme te vereenzelvigen. De Ned. Herv. Kerk heeft zich alleen uitgesproken tegen het Communisme Gaslhuis steunt U.N.A.C. Het personeel van het Gast huis te Middelburg heeft spontaan gevolg gegeven aan de oproep van de U.N.A.C. om cén dag salaris af te staan ten bate van de hulp aan de millioenen noodlijden de kinderen in de wereld. Het Gasthuis is daardoor de eerste var. de Middelburg se instellingen, waarvan het personeel voor dit doel ge zamenlijk een offer brengt. Het heeft zich bovendien be reid verklaard medewerking te verlenen aan de op 17 Juli te houden collecte. Ongetwijfeld zullen vele kindervrienden door dit voor beeld gestimuleerd worden om onder hun collega's een aotie voor het gebrekiyden- de kind te beginnen, 44. Toen Kappie en Professor Larifix met de agenten uit het stationsgebouw kwamen, stond daar een grote, witte politie-auto klaar, waar ze in geduwd werden. „Wat moeten we nu weer in deze "auto?" vroeg de Professor vermoeid „Waar rijden we nu weer heen! Eerst rijden we op een olifant en dan in een vliegtuig-toestel en dan op een loco motief en nu weer in een automobiel krijgt de mens dan nooit geen rust en eenzaamheid?" „Ik denk. dat we straks genoeg rust en eenzaamheid zullen krijgen!" zei Kappie somber. „Zou het?" vroeg de Professor „Dat lijkt me heerlijk! Dan kan de stand van mijn hersenkronkeling zich weer herstellen en dan kan ik weer nadenken over het pampiet dat ik op het eiland vond- „We hebben wel andere dingen aan ons hoofd dan die janpiet", vond Kap pie- „Ik vind het veel belangrijker dat die schurk met dat ene oog, die Kaper Knipoog nu dat eiland gaat kopen! Als ik denk aan al die diamanten. daarbah!" De auto stopte en de agenten grepen hen weer vast en brachten hen in een gebouw, dat de gevangenis van Villagranda was, en daar werden ze samen in een kleine cel met tralies gestopt! Gemeenteraad Koudekerke. Uitbreiding van h et waterleidingnet. Wegverbetering. De gemeenteraad van Kou dekerke kwam onder voor zitterschap van burgemeester J. L. Dregmans bijeen. Met grote voldoening nam de Raad kennis vari de brief van Ged. Staten, waarin stond, dat van het standpunt om in de duinen van Koudei kerke geen pensions te bou wen zal worden afgeweken en het rapport van de Snel- commissie op dat punt zal worden herzien De voorzit ter meende dat de mogelijk heid tot het bouwen van pen sions het gevaar afwendt, dat Koudekerke slechts een een voudige plattelandsgemeente zou blijven. De heer Flipse dankte B. en W. voor de activiteit in deze belangrijke kwestie voor Koudekerke betoond. Op voorstel van B. en W. besloot de Raad voor iedere leerling van een school 0.50 beschikbaar te stellen voor tractatie en een photo van H.M. de Koningin bij de a.s, jubileumfeesten. Voor de verbetering van het Lange Weegje zullen stroken grond aangekocht worden. Enkele raadsleden brachtén naar voren, dat de eigenaars hierdoor schade zullen lyden, daar de grond tegen een hogere prijs is ge kocht dan nu door de ge meente zal worden betaald. De voorzitter was van me ning, dat de verbetering van het Lange Weegje een waar devermeerdering van de aan grenzende perc. meebrengt 't Voorstel werd aangenomen. De Raad besloot over te gaan tot het bouwen van een urinoir op het Dorpsplein. UITBREIDING WATERLEIDING. Bij het voorstel van B. en W. tot het verlenen van me dewerking voor de aanslui ting van ongeveer 120 perce len op de onlangs naar het wederopbouwkamp aangeleg de hoofdleiding der waterlei ding, was de heer de Kroo van mening, dat de W.M.Z teveel garanties en geld vraagt. Hy had tegenover het fetroifen gebied een royaler ouding verwacht. Verder werd opgemerkt dat de W. M. Z. alleen rechten doch geen enkele verplichting aan vaard. Enkele andere leden waren van mening dat de waterwin ning Beter overgedaan kon worden aan de betreffende gemeente en dat Vlissingen uitsluitend water zou kunnen betrekken uit Noord Brabant De heer Vos bepleitte me£ klem de mogelijkheid van aansluiting op de leiding van de wijk Lammerenburg",, die het hardst gebrek aan water heeft. Na een toelich ting door de voorzitter werd het voorste! door de Raad" aangenomen De Raad besloot voorts nog tot het plaatsen van 'n waterkraan bij de weegbrug op het voormalig tramempla cement, teneinde het wegha len van water te. vergemak kelijken. Deze kraan zal ook aangesloten worden op de hoofdleiding. Op een verzoek van de Ger. School tot beschikbaar stelling van een leermidde- lenkast en buizen ten behoe ve van de verwarming der school, werd gunstig beschikt. Op voorstel van de heer Flipse besloot de Raad nog gedurende het badseizoen het huisvuil in Dishoek van ge meentewege te doen ophalen, tegen betaling van een reini gingsrecht. ZONDAGSDIENST Voor spoedgevallen zullen te bereiken zijn: Te Middel burg de heer C- F. Frumau, arts, Groenmarkt 17, tel. 2635. Te Vlissingen de heer L. P. Boone, arts, Badhuisstr- 24, tel. 602. Voor Koudekerke, Zoutelande en Westkapelle dr. M. Huygens te Westkapel le, tel- K 118&—316. Voor Veere, Serooskerke en Oost- kapelle de heer P. J. Bom, arts te Oostkapelle, tel. K 1188—276. APOTHEKEN. Middelburg: 3 tm. 10 Juli, apotheek Nonhebei, L. Delf 133. tel. 2538. Vlissingen: apotheek Engering, Singel 60. tel. 25- De volledige passagiers lijst van het troepentrans- portsthip „Zuiderkruis", dat vermoedelijk 11 Juii in Rotterdam aankomt, ligt van heden af ter inzage op onze kantoren te Middel burg, Vlissingen, Goes en Oostburg Ned. Hervormde k^rk. Aag- tekerke: 10 ds- Theunisscn, 2-30 ds. v. Willenswaard; Ar- nemuiden: 10 leesd-, 2-30 ds. de Keijzer; Biggekerke: 10 ds. Witteveen, 2 ds. v- Loon; Domburg: 9-30 ds- v- Willens- waard, 7 ds. Theunissen; Ga- pinge: 10 ds- den Boer; Grijpskerke: 10 ds- v- Loon; Kleverskerke: 2.30 ds- Otte: Koudekerke: 9-30 ds-Hartjes. 2.30 ds- Spijkerboer; Melisker- ke: 2.30 en 7 dhr- Barnard: Middelbtfrg Oostkerk: 10 ds- v. Woerden, 7 ds- Don; Con certzaal: 10 ds- Janse; Bo- gardzaal: 10 Jeugddienst dhr. de Voogd; CJ.M.V.-gebouw: 10-30 Kinderkerk. Nieuw- en St. Joosland: 10 ds- Don, 2-30 ds- Janse; Oost- en West-Sou burg: 9 30 en 7 ds- Spijker boer: Ooskapelle: 10 en 2.30 ds- Richard: Ritthem: 10 ds- v- Empel, 2 30 ds. v. Dijk; Se rooskerke: 10 ds. v. d- Wind (H.A.), 2-30 ds. v. d. Wind; St. Laurens: 10 en 7 ds. Keij zer; Vlissingen: St. Jacobs- kerk: 10 ds. Spijkerboer, 5 ds. Hartjes; Nieuwe kerk: 10-30 ds. de Vries (jeugddienst); Havendorp: 10 dhr. v. Rooij- en; Vrouwepolder: 2 ds- den Boer (H-A.); Westkapelle: 9.30 ds. Oosthoek (H.A.), 2.30 ds- Oosthoek; 't Zandt: 10 dhr. Wijsman, 7 ds. Har tjes; Zoutelande: 9-30 ds- Aal- bers, 7 ds- Witteveen- Eglise Wallonne. Middel burg: 10-30 ds. Blommaert (Engelse kerk). Gereformeerde kerk: Arne- muiden: 10 leesd-, 2-30 ds. v- Til: Domburg: 11 leesd-, 3 ds- Scheele: Gapinge: 9-30 en 2 ds- Veldhuüzen; Grijpskerke: 10 en 2-30 ds. Dorst: Koude kerke: 2,0.45 en 4.50 ds. v. d- Berg; Meliskerke: 9.15 en 2-30 ds- v. Nes; Middelburg Noorderkerk: 9-30 dr- Ousso- ren, 2.30 ds. Nijenhuis: Hof- pleinkerk: 9-30 ds. Nijenhuis, 5-30 dr. Oussoren; Oost- en West-Souburg: 9 en 2.30 ds- v. d. Berg: Oostkapelle: 10 en 2-30 ds. van Wouwe: St. Lau rens: 10 en 2-30 ds- Boon: Veere: 9 30 cn 2-30 ds- Streef kerk: Vlissingen: 9 en 5 ds- Hindriks: Vrouwepolder; 10-30 leesd., 4.15 ds- v- Wou we: Westkapelle: 9.30 ds- Scheele. 2 30 dr. Oussoren. Geref. kerk ex art. 31. Mid delburg: 2 en 7 ds. Veldman: Zoutelande: 9-30 en 4 ds. Veldman. Geref. gem. Arnemuiden: 9.30, 2 en 6 leesd-: Melisker ke: 11 en 4 leesd-: Oostkapel le 10 en 2-30 leesd-: Westka pelle: 11 en 4-30 leesd- Chr. Geref- kerk. Middel burg: 10 en 3 ds- Rijksen: Vlissingen: 9-30 en 5 ds- Slofr stra. ,Ver. Vrijz. Godsdienstigen Middelburg: 10 mej. mr. Vos. Evang. Luth. gom. Middel burg: 9 prof- Steginga: Vlis singen: 10-30 prof Steginga. Doopsgcz. gem. Middelburg: geen dienst- Herst. Apost. Zendingsgem. Vlissingen: 10 en 4-30 dienst. OPENBARE BEKENDMAKING. Betreffende het kennisgeven van het voorhanden hebben van ontplofbare middelen en de inbewaringgeving van vuurwapenen. Het hoofd van de plaatse lijke politie in de zin der Vuurwapenwet 1919 der ge beente Vlissingen maakt hierbij het volgende bekend: aVerplichte kennisgeving van het onbevoegd voor handen hebben van ont plofbare voorwerpen. Als een gevolg van de be zetting van ons land en de hier te lande plaats gehad hebbende oorlogshandelingen zijn vele ontplofbare voor werpen, zoals: projectielen, mijnen, munitie, ontstekings middelen, hulzen, enz. in handen Van onbevoegden ge raakt. Welhaast dagelijks vinden daarmede in den lan de ongevallen plaats, vaak met dodelijke afloop. Jeugdi ge personen in het bijzonder blijken zich vaak schuldig ta maken aan het spelen en ex perimenteren met ontplofba re voorwerpen. Onschuldig schijnende voorwerpen kun nen vaak zeer gevaarlijk zijn. Men verzuime niet zijn kin deren te ondervragen of zij misschien ook over gevaarlij ke voorwerpen beschikken. Deuiterste voorzichtigheid is gebóden. Eèh explosie kan onnoemelijk leed voor U en de uwen opleveren. Het door volwassenen als souvenir bewaren van projec tielen én dergelijke voorwer pen vormt eveneens een bron van gevaar. Op grond van de Vuurwa penwet 1919 is het verboden bommen, mijnen, handgrana ten, projectielen, munitie of onderdelen daarvan onbe voegd voorhanden hebben- In verband daarmede ge last ik de inwoners van mijn gemeente, die dergelijke voorwerpen onbevoegd voor handen hebben, daarvan on verwijld kennis te geven aan het bureau van politie, Bree- straat 11 te Vlissingen. Aan gezien het verVoer van pro jectielen, munitie, enz- zeer gevaarlijk kan zijn, dient men te volstaan met het ken nisgeven van de eventuele aanwezigheid van bovenbe doelde voorwerpen, na maat regelen te bebben getroffen, dat minderjarige personen ze niet meer in handen kunnen krijgen. In geen geval moet men de voorwerpen zelf gaan vervoeren. Zij zullen, na kennisgeving van de aanwezigheid, zo spoedig mogelijk door des kundigen worden afgehaald- De gelegenheid tot boven bedoelde kennisgeving be staat tot J0 Juli 1948. Wan neer na die datum mocht blijken, dat desondanks nog voorwerpen onbevoegd voor handen worden gehouden waarvan het bezit krachtens de Vuurwapenwet 1919 is verboden, zal een strafver volging ter zake van overtre ding dier wet worden inge steld, met alle gevolgen van dien- b- Inbewaringgeving van vuurwapenen. Aangezien zich, eveneens ten gevolge van de bezetting en de oorlogshandelingen, vele vuurwapenen in handen bevinden van personen, die daartoe niet bevoegd zijn, wordt de aandacht er op ge vestigd, dat het onbevoegd voorhanden hebben van vuurwapenen eveneens een overtreding der Vuurwapen wet 1919 vormt. In verband daarmede gelast ik de inwo- nex-s van mijn gemeente, die vurwapenen onbevoegd voor handen hebben, deze binnen 8 dagen op het bureau van politie, Breestraat 11 alhier in bewaring te geven. De aandacht zij er op ge vestigd, dat de mogelijkheid is geopend, dat leden der voormalige verzetsbeweging, mits voldoende aan bepaalde vooinvaarden, na aanvragen- in aanmerking kunnen ko men voor een bijzondere machtiging ingevolge de Vuurwapenwet 1919 voor het vuurwapen, hetwelk zij thans wellicht onbevoegd voorhan den hebben. Wanneer na het verstrijken van de tei'inijn, binnen welke de inbewa ringgeving kan plaats heb ben, mocht blijken, dat aan dit bevel geen gevolg is ge geven, zal tot strafvervolging ter zake van overtreding der Vuurwapenwet 1919 worden overgegaan. Vlissingen, 3 Juli 1948- Het hoofd van plaatselijke politie voornoemd, C. v. d- MARK. STEMMING TWEEDE KAMER De burgemeesters van Mid delburg en Vlissingen bren gen ter openbare kennis, dat op 7 Juli a.s., van v.m. acht tot n.m. vyf uur, zal geschie den de stemming te verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal. Herinnerd wordt aan de verplichting, opgelegd bij art. 72, 2c lid, der kieswet, dat ieder, die volgens de kiezers lijst bevoegd is tot de keuze mede te werken, zich binnen de voor de stemxxiing bepaal de tijd ter uitoefening van zijn kiesrecht moet aanmelden bij het stembureau van het voor hem op de kiezerslijst aangewezen stemdistrict. De kiezer, die aan deze verplichting niet voldoet, wordt, tenzij van een geldige reden van verhindering blykt, gestraft met eeri geldboete Van text hoogste vijf gulden. Indien tijdens het plegen van de overtreding nog geen twee jaren zijn verlopen se dert een vroegere veroorde ling van de schuldige wegens gelijke overtreding onherroe pelijk is geworden, wordt geldboete van ten hoogste vijftien gulden opgelegd. Tevens wordt de aandacht gevestigd op: Art. 128 van het wetboek van strafrecht, lui dende: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een© krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven -ver kiezing deelneemt, wordt ge straft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar Art. 150a der kieswet, 'lui dende: Hij die bij een verkie zing als gemachtigde stemt voor een persoon, wetende dat deze overleden is, wordt ge straft met een hechtenis van ten hoogste een maand of geldboete van ten hoogste duizend gulden^ VLISSINGEN. VERKIEZING LEDEN TfVEEDE KAMER STATEN- GENERAAL. Aan degenen, die in deze ge meente op de kiezerslijst voor komen, werd een oproepings- kaart gezonden ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, welke verkiezing zal plaats vinden op 7 Juli a.s. Indien nog geen oproepingskaart werd ontvangen en U meent hier voor in aanmerking te komen, kunt U zich vervoegen ter ge meentesecretarie, 3e afdeling. ZEEP VUILE ARBEID. De directeur van de Distri butiekring Walcheren maakt bekend, dat artsen, tandart sen. vroedvrouwen, wijkver pleegsters, sociale gezinsver zorgsters, melkers, enz. voor de 8e en 9e periode 1948 we derom een aanvraag voor ex tra zeep kunnen indienen. Aanvraagformulieren moe ten vóór 17 Jyli a-s. worden afgehaald en ingediend bij het kringkantoor te Middel burg Dam 43, lokaal 4, loket 1, het kantoor te Vlissingen, Brouwenaarstraat 4, loket 9 en bij de verschillende agentschappen. Scheepvaartberichten Aangekomen te Vlissingen: Tubo v. Colchester; Noordzee v. Antwerpen; Duixrswold v. Antwerpen. Vertrokken: Mirak n. Antw.; Tubo n. Antwex-pen. Gepasseerd n. Antwerpen: Trompenburg v. Rotterdam; mr. Linthorst Ho'man v. Zwe den; Brem v. Lissabon; Nar wal v. Par; Helder v. Amster dam; Gaasterland v.* Amster dam. Geppasseerd v Antwerpen Madoera n. Amsterdam; Al- cop n. Amsterdam; Wim n. Plymouth; Trude n. Brugge; Tropenburg ix. La Palice.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 4