PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Belgrado wil niet buigen „Tijdelijke maatregelen' verklaarde Sokolovsky H. M. de Koningin richtte zich tot Prins Bernhard D£ BILT Geen Molenbouw in Zeeland Alle beschuldigingen fantastische laster" genoemd Zal het regiem van Tito blijven? Londense harenstaking aan het verlopen. 1 Juli stopt de Britse bezetting van Palestina. Vandaag. Court Dubois wil zich terugtrekken. Eén dode bij vlieg ongeval. RAUTER 20 OCTOBER IN CASSATIE. 191e Jaargang-No. 151 Uitgave van de Firma Provinciale Woensdag 30 Juni 1948 Dit blad behalve op Zon- en Christelijke feestdagen. ABONNEMENTSPRIJS: 25 ct. per week; 1 3,20 per kwartaal; franco per post 1 3.45 per kwartaal. Losse nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: 12 ct per vjrscha». «geajg. WAftR1N OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN SP- P.Z.C., Middelburg. Bureaux te VUsslugen Vlamingstr. 16-18-20 (tijd.) teI.10en51 - Middelburg: Londense Kaai 29. tel 2077 eb 2924- GoesU Voratstr K. tel 2475 (bg.g.2228) - Oostburg: Pr. Maurltsstr. 12, lel 102 - TerneurenBrouwerl]str 2-Zlerlto.ee: N Bogerdstr C160.tei.26 NOG 7 DAGEN. Nog zeven dagen, dan trek ken de Nederlanders weer ter stembus. En als de peilin gen der publieke opinie er niet volkomen naast zijn, zal er na de stemming niet veel veranderen. We kunnen zo goed als zeker wederom een regering tegemoet zien, die steunt op de samenwerking tussen K.V.P. en Partij van de Arbeid. Intussen treden twaalf par tijen in het strijdperk- Dat zijn er dus twee meer, dan bij de verkiezingen van 1946- Van die twaalf zijn er niet minder dan viif, die bij de vorige verkiezingen niet me dedongen naar de gunst van de kiezers. En of dit vijftal veel succes zal boeken, is aan gerechtvaardigde twijfel on derhevig. In 1946 was de aanhang der kleine partijen minimaal- Ditmaal kan van invloed zijn, dat de groep Weiter bestaat uit dissidente Katholieken, die wellicht een of twee ze tels af zullen knabbelen van de grote K.V P. De groep Feuilleteau de Bruyn heeft kans qp een zetel, die anders vermoedelijk zou zijn toege vallen aan de V-V-D. Het zou ons echter niet verwonderen, als zelfs voor deze beide groepen het succes zeer ge ring bleef. Ook de Midden- standspartij heeft een kansje, maar zij heeft het nadeel, dat vele van haar doelstellingen reeds voorgestaan worden door andere partijen- Kans loos zijn de ..oude S-D-AP.» ers" en de Revolutionnalr- Communisten- Zij hadden hun geld beter kunnen spa ren. Geen grote verschuivingen dus. En dat is ook niet te verwonderen. De inzet is in hoofdzaak de Grondwetsher ziening in verband met de rijkshervorming. Welnu: ons volk begrijpt van de gang van zaken in Indonesië en van de wisselvallige politiek onzer regering zo weinig, dat de meeste kiezers zullen vertrouwen op de groepen, die zij ook eerder reeds hun stem gaven. Het is logisch dat zij dit zullen doen. Zo lang zelfs in de boezem der regering geen gelijk inzicht gevonden wordt en zo lang de gehele Indonesische kwes tie zó sterk beïnvloed wordt door de internationale pro blemen. dat Nederland het allerminst voor het zeggen heeft, mag men van de kiezer niet verlangen, dat hii het beter weet. De verkiezingsstrijd is wei nig emotioneel geweest. De steden werden niet ontsierd door massa's aanplakbiljet ten. De verkiezingsvergade ringen waren minder talrijk dan vroeger wel eens het ge val was.' Helaas is de strijd in enkele bladen uitgevoch ten op een manier, die vroe ger niet voorkwam. Met na me De Waarheid heeft zich bezondigd aan een aantal verdachtmakingen, die niet door de beugel kunnen- Het strekt de Nederlandse jour nalistiek niet tot eer, dat sommige bladen tot dit peil afdaalden. Maar het zal op de totaaluitslag nauwelijks van invloed zijn- Maar wie weet! Misschien brengt de 7de Juli toch nóg een verrassing- Het bestuur van de communistische partij in Joego-Sla- vië schijnt vastbesloten niet te zwichten voor Moskou, noch zich uit het veld te laten slaan door de Stalinistische ban vloeken van de Kominform. Voor de Joego-Slavische zen ders is Dinsdagavond een verklaring voorgelezen, waarin alle beschuldigingen jegens Belgrado als „gemene laster" gekenschetst wordt. In de verklaring werden alle Joego- Slaven opgeroepen zich achter de huidige partijleiding te stellen. De resolutie van de Komin form .aldus de verklaring, is een poging om het bestuur der communistische partij in discrediet te brengen en tweedracht te zaaien onder de Joego-Slavische commu nisten- De felle critiek was des te verbazingwekkender, daar de Sowiets een aanbod om een onderzoek ter plaatse in te stellén hadden afgewe zen. Er is geen enkel bewijs, dat de Russische civiele en mili taire specialisten onder toe zicht stonden van de Joego- Slavische geheime politie. Het is daarentegen absoluut juist, dat sinds de bevrijding leden van de Russische ge heime politie zonder overleg poogden Joego-SIaven te re- cruteren voor hun dienst. ONBESCHOFTE BE WOORDINGEN. De uitnodiging om deel te nemen aan de Kominform- bii eenkomst in Roemenië is niet aanvaard omdat ze in onbeschofte bewoordingen was opgesteld. Alle andere beschuldigingen worden in de verklaring eveneens met verontwaardiging van de hand gewezen. Ze ondermij nen slechts het socialisme en geven steun aan de reaction- naire krachten in Joego-Sla- vië- De Kominform-landen geven blijk de toestanden slecht te kennen. De ervaring heeft geleerd, dat de politiek van Tito de enjg juiste is- Er is geen sprake van, dat in de partij „een dictatoriaal bestuur" zou heersen en de leden niet op de hoogte wa ren van de beschuldigingen tegen bepaalde ministers- BLIJFT TITO? De „rebellie" van maar schalk Tito en de zijnen te gen de alheersende macht van het Kremlin heeft in alle hoofdsteden diepe indruk ge maakt. In het Westen ver- beelt men allerminst zijn vreugde over deze „broeder twist", terwijl de communis tische wereldpers met het ge val kennelijk zeer verlegen is- De meeste bladen verstou ten zich niet commentaar te leveren, zolang radio Moskou niet duidelijk is voorgegaan. Het Britse blad de „Man chester Guardian" schreef, dat de legende van de Slavi sche solidariteit, door de Rus sische propaganda met zoveel moeite geschapen, met één slag vernietigd is- De vraag, die thans alge meen gesteld wordt is: zal het regiem van Tito zich kunnen handhaven of heb ben de Russen inmiddels plannen gesmeed om in Bel grado eén corps te organise ren, die meer slaafse volge lingen van Moskou aan het bewind moeten brengen? Als opvolger van Tito fs de naam Mosja Lyade genoemd, een van de invloedrijkste mannen uit het hoofdbestuur der par tij- Zo neen. waarom heeft dan Moskou het conflict, dat aan 't Sowjet-prestige enor me afbreuk zal doen, we reldkundig gemaakt? De kalmte, waarmee re geringskringen in Belgrado de zaak aanvatten en de niet te miskennen felheid, waarmee de leiders van zich Vele arbeiders weer aan het werk. Op een vergadering van meer dan 5000 Londense havenarbei ders is met grote meerderheid besloten Woensdag weer aan het werk te gaan. Ook 2000 havenarbeiders te Birkenhead, die Maandag in staking gingen uit solidariteit met de stakers in Londen, zul len weer aan het werk gaan. Zij besloten hiertoe met het oog op het einde van de sta king in Londen. De bevelhebber der Britse troepen in Palestina, luite nant-generaal MacMillan, heeft Dinsdag in een procla matie medegedeeld, dat de Brits© strijdkrachten één Juli op zullen houden enig gebied in Palestina te bezetten. Woensdagochtend vroeg zouden de laatste Britse manschappen uit de haven van Haifa vertrekken. De Britse enclave sinds de be ëindiging van het mandaat, de haven van Haifa, zal aan de Joodse autoriteiten overge dragen worden onder auspi ciën van waarnemers der Ver. Naties, die gedurende een dag en een nacht zullen toezien, dat de bestandvoorwaarden worden nagekomen. afbijten, ziin echter aanwij zingen. dat Tito was voorbe reid en van plan is zich tc verzetten tegen de aanval van de Kominform. In Vaticaanstad heeft men reeds voorzichtig gezinspeeld op steun van de Katholieke kerk aan Tito, om de vor ming van een nog strenger communistisch regiem tegen te gaan. Het merkwaardige geval doet zich voor, dat de eens zo verguisde Tito in het Westen plotseling aan sym pathie heeft gewonnen. GEEN KNIEVAL. De aanleiding tot het con flict schiint geweest te zijn de arrestatie van de twee leiders Hebrang en Zoejovic. Volgens Matsjek, de thans in Washington vertoevende vroegere vice-premier, waren deze heren agenten van Mos kou in Belgrado, de Sovjets waren derhalve zeer ontsticht over hun ontslag. De Sowjet-maarschalk Tol- boerhin werd met een aantal officieren naar Belgrado ge zonden om te trachten Tito tot reden te brengen en eventueel oppositie tegen hem te organiseren- In hoe verre Tolboerhin in zijn op dracht geslaagd is staat nog niet vast. Zeker is, dat de zelfbewuste Joego-Slavische dictator niet zoals Dimitrov een knieval wilde doen en nederig zijn excuses stame len. De oorzaak ligt dieper. Van alle ledenstaten van de Ko minform wordt verwacht, dat zij hun nationale belangen ondergeschikt maken aan voorschriften van de Russi sche communistische partij Een deel der Joego-Slavische communisten is echter sterk nationalistisch van inslag et: weigert elk sprankje onaf hankelijkheid oo te geven ter wille van de Kremlin-ooli- tiek- Het front van satelliet staten blijkt niet zo stevig als werd aangenomen. ...Is het 100 jaar gele- den, dat op Nieuw Gui nea het Nederlands be zit aanzienlijk werd uit gebreid; ...bestaat de Postspaar bank in Ned. Indië 50 jaar; ...begint de Ronde van Frankrijk. Uit Commissie voor Goede Diensten. Het Amerikaanse ministe rie van Buitenlandse Zaken heeft officieel medegedeeld, dat Court Dubois, het Ameri kaanse lid van de Commissie voor Goede Diensen, ver zocht heeft wegens zijn ge zondheidstoestand van zijn functie te worden ontheven en naar huis te kunnen te rugkeren. Lesvliegtuig maakte nood landing in Twenthe. Dinsdagmiddag heeft een tweemotorige bommenwer per, een zg Oxfordtoestel. lesvliegtuig van de Lucht vaartschool Twenthe. een noodlanding moeten maken in een roggeveld links van do weg OldenzaalOotmarsum- Het toestel was even /oor !2 uur van het vliegveld Twenthe opgestegen. Een der inzittenden, de adj. onderof ficier K- P- Meijer, werd ge dood, twee andere inzitten den werden licht gewond en ziin naar het ziekenhuis in Oldenzaal overgebracht- Het toestel is vriiwel onbescha digd. Thans weer het EIbe-verkeer stopgezet. De twee hoofdfiguren uit de Berlijnse crisis, de Amerikaan se generaal Clay en de Russische maarschalk Sokolovsky. FELLE WOORDEN VAN ROBERTSON. De Russische bezettingsauto riteiten hebben thans ook alle scheepvaart op de Elbe stopge zet, het transitoverkeer naar Tsjecho-Slowakije incluis. Aan het gemeentebestuur is bevel gegeven, dat geen brieven en poststukken voor Berlijn meer mogen aanvaard, die met Wes terse postzegels zijn gefran keerd. Op het Deense ministerie van buitenlandse zaken is inmid dels bevestigd, dat de gemeen teraad van Berlijn door bemid deling van de Deense militaire missie, de toestand in Berlijn aan de Ver. Naties zal voor leggen. In Washington is echter ver klaard, dat men de tijd daar voor nog niet rijp achtte. Generaal sir Brian Robert- soti, pas uit Denemarken in Oorlog bracht Walcherse molens nekslag toe. Een gesprék met de voorzitter van de Alg. Ned. Molenaarsbond. Vijftig jaar bestaat de Al gemene Nederlandse Mole naarsbond en voor het eerst in de geschiedenis van de bond is een Zeeuwse molenaar tot voorzitter gekozen, namelijk de heer C. A. Kam me raad te Middelburg. Hjj was reeds le plv. v. voorzitter van de vak groep Maalderij. Van de ruim duizend leden, die de bond telt, wonen er 13S in Zeeland. Ho© staat het met de toekomst van 't molenaars bedrijf in Zeeland hebben wij aan de heer Kammeraad gevraagd en zijn antwoord was -terughoudend. Er zijn lichtpunten voor de molenarij in Zeeland, maar er zijn ook donkere kanten. De malerij met windmolens is niet zo'n oud bedrijf als ve le mensen wel denken. De meeste windkorenmoiens' date ren uit het midden van de vorige eeuw. Br zjjn in die tijd heel wat molens gebouwd, nu wordt er nooit meer een gebouwd, want er is een ver schuiving naar de fabriekma tige productie. Windmolens zijn namelijk oneconomisch, omdat ook bij windstilte de personeelskosten doorgaan. VERDWENEN MOLENS Wanneer ik alleen op Walcheren rondkijk, dan tel ik heel wat molens, die na '40 gesneuveld zijn. Zij zullen niet meer opgebouwd worden. In Westkapelle zijn twee molens weg, een in Koudeker- ke, een in- Ritthem; de molen t© Grijpskerke is van zijn wie ken ontdaan, die in Zoutelande zal wel niet meer gaan draai en en de molen te Sint Lau rens is verbrand. Dan staan er nog drie kapott© molens in Middelburg. Neen, zo besloot de heer Kammeraad, voor de bouw van nieuwe mo lens is de tijd voorbij. HANDHAVEN Daaruit volgt, dat het aan tal molenaars in Zeeland' niet toeneemt. Wel kunnen de be staande molenaarsbedrijven rich handhaven en dat komt voornamelijk, omdat de Zeeuw se molenaar in een akker bouwgebied woont, waar hij vaste relaties met de boeren onderhoudt. Elders in het land is de toestand lang niet zo gunstig. Toen in 1931 de Tarwewet aan de orde kwam heeft de Molenaarsbond hard moeten vechten om de belangen van de Zeeuwse tarwemolenaars veilig te stellen en ook in de jaren '39-'40 wilde men de tarwemalerij zoveel mogelijk concentreren in grote fabrie ken met voorbijgaan van de tarwemolenaar. Gelukkig heeft men toen kunnen verhinderen, dat de Zeeuwse molenaars uitgeschakeld werden voor het malen van consumptlemeeL DE TOEKOMST Men heeft nu redelijke ver wachting, dat de bestaande bedrijven een behoorlijke toe komst hebben. Wel zal daarbij grote ac tiviteit bfetoond moeten wor den, want zowel de coöpera tie als de industrie trachten het maalbedrijf aan zich te trekken. Een molenaarszaak is een typische ambachtsonder neming, waarin meestal twee 3 man per bedrijf werken. Sedert 1912 bestaat er een molenaarsschool te Wagenin- gen, waar een beperkt aantal leerlingen meestal zoons van molenaars wordt toe gelaten. Men streeft er naar door verhoging van de vakbe kwaamheid het bedrijf te verstevigen, opdat de jonge molenaars van vandaag m de toekomst het bedrijf, dat zo typisch Nederlands is, in stand kunnen houden. Berlijn teruggekeerd, noemde de Russische maatregelen een daad van meedogenloze onmen selijkheid, die zijn weerga in de wereldgeschiedenis niet kent. In een plenaire zitting van de bestuursraad voor de Britse zóne zeide hij: „het afsneden van de Westelijke sectoren van Berlijn van alle voedseltoevoer schept een situatie, die niet al leen voor de bevolking van West-Berlyn en Duitsland, doch voor de gehele wereld ernstig is. Ik gebruik het woord ern stig in het volledig besef van zijn betekenis." Generaal Clay heeft een be zoek gebracht aan maarschalk Sokolovsky. A.D.N. meldt, dat Clay alleen zijn excuses kwam aanbieden voor de aanhouding van Sokolovsky's auto door Amerikaanse militaire politie. Andere onderwerpen werden niet besproken. SOKOLOFSKY ANTWOORDT ROBERTSON. Kort voor middernacht (pL tijd) is Dinsdag het antwoord van de Sowjet-maarschalk So- kolofsky aan de Britse gene raal Robertson gepubliceerd. In het antwoord staat, dat de verkeersbeperkingen, die op 19 Juni tussen de Westerse zone en de Sowjet-zöne ztfn ingesteld, slechts van tydeljjke aard zullen wezen. Deze beper kingen dienden ter bescher ming van de valuta in de Sovv- jetzöne wegens de gescheiden geldsanering in het Westen. Reuters diplomatieke corres pondent seint uit Londen, dat men in politieke kringen van oordeel is, dat de verklaring van Sokolofsky, dat de ver keersbeperkingen „niet van permanente aard zijn" de crisis aanzienlijk verlicht heeft. Deze verklaring versterkt de overtuiging dat de Sowjet-re- gering niet de bedoeling heeft, om het tegenwoordige geld- conflict met de Westelijke mo gendheden „tot een directe bot sing te laten leiden, noch om het ,hongerwapen" te gebrui ken om Amerikanen, Britten en Fransen uit Berlijn te ver drijven. Centraal Consultatiebureau voor t.b.c.-bestrijding. (Van onze Haagse redacteur). Naar wij vernemen ziin er plannen in voorbereiding om te komen tot de oprichting van een Centraal Consulta tiebureau ter bestrijding van de t.b.c. in ons land. Dank voor 's Prinsen ijveren voor de zaak der vrijheid H. M. de Koningin heeft het volgend schrijven aan Prins Bernhard gericht: Op uw Iaatsten verjaardag tijdens mijn regering, voel tk my gedrongen U zeer hartelijk t© danken voor al het geen Gij op zoo velerlei gebied voor ons volk en voor het vaderland gedaan hebt, zoowel vóór als tijdens den oorlog en daarna.. Nimmer zal ik vergeten, hoe gtf mij bijges aan hebt buiten mijn regeerlngstapk gedurende de moeilijk© jaren in Engeland, steeds op de bres staande voor de zaak der VTyheld. Gelijk met de troonsbestijging van Juliana zjjt gij krachtens de geldende bepaling „de" Prins der Neder landen. Ik doe een beroep op alle land- en rjjksgenoo- ten en niet minder op het buitenland U zoo te noemen. Alhoewel goed bedoeld, Is de vergissing vrij algemeen, dat gij in den vervolge Prins-gemaal zoudt heeten. Deze titel heeft echter hier te lande nimmer bestaan en is daarom onaanvaardbaar. Ik wensch U van harte toe, dat Gij, voortgaande op den Ingeslagen weg. Uw gaven en Uw werkkracht ten behoeve van Juliana en ons volk ten volle zult kunnen ontplooien. WILHELMINA. Prinsesjes maakten cadeaux voor vader. H. M. de Koningin heeft Dinsdag in Söestdijk de ver jaardag van Prins Bernhard meegevierd. Zij woonde 's mid dags met haar dochter en drie oudste kleindochters een con- cours-hippique achter het Pa lels bij. Prinses Beatrix heeft haar vader Verrast met een zelf-ge- boetseerd hondje, prinses Irene had van boetseerklei een schaapje gemaakt en prinses Margriet kwam aandragen met bet traditionele gevlochten matje. Wetsontwerp Ondernemingsraden. Naar wij vernemen is bin nen enkele dagen de in diening te verwachten van het wetsontwerp „onderne mingsraden".. Naar wij vernemen zal op 20 October de behandeling van de cassatie-zaak Rauter door de Bijzondere Raad van Casatie geschieden. Opnieuw conferentie in Kalloerang. In de Dinsdag gehouden vergadering van de agenda commissie heeft de Republi keinse delegatie verklaard, dat de voorstellen van Dubois en Critchley, hoewel niet ge heel aanvaardbaar voor de Re publiek, de beste basis vormen voor voortzetting van de on derhandelingen. Mr. W. Ripha- gen deelde mede, dat de Ne derlandse regering de voor stellen niet in overweging kan nemen. De Republikeinse delegatie is bereid de conferentie weder om in Kalioerang te ontvan gen op Maandag 5 Juli voor de volgende driewekelijkse pe riode van onderhandelingen. Een vertegenwoordiger van de Nederlandse delegatie zal con tact opnemen met de Republi keinse afvaardiging ter be spreking van de technische aangelegenheden. „ES 1ST NICHT WAHR". Voor het Amsterdamse Bij zonder Gerechtshof stond het eerste Duitse lid der Sicher- heitspolizei, Zühlke, terecht. Hij was drie jaar commandant van een bewakingsploeg in het Huis van Bewaring aan de Amstelveenseweg. Hjj ontken de geslagen te hebben. Daar de verdedigster geen gelegen heid had gehad twaalf getui gen décharge op te roepen, werd de zaak geschorst. Zware straf voor smokkelende doelman. Het Amsterdamse gerechts hof heeft de doelman G. P. Keizer, die op 15 Juni in ho ger beroep terechtstond we gens overtredingen van het deviezenbesluit. veroordeeld tot een boete van 1500 voor enige lichtere overtredingen, bevestiging van de gevange nisstraf voor de tiid van zes maanden, voorts een boete van 1000 of 30 dagen, een boete van 5000 of 60 dagen en een boete van 500 of 30 dagen. Een en ander met af trek van het gehele voorar rest en verbeurdverklaring van de in beslag genomen Engelse ponden. Met ingang van 1 Juli wordt het verbod van ver vaardiging van napieren ko- lenzakken ingetrokken. Staatsschuld steeg sinds 1945 met slechts milliard. In verband met het ver strekken van onjuiste en on volledige gegevens over de ontwikkeling van de staats schuld, deelt het ministerie van financiën het volgende mede: In officiële stukken is in dertijd uiteengezet, dat de staatsschuld per 30 Juni '45 bedroef bruto 25.5 milliard en netto f 21.5 milliard. Per 30 Juni 1947 "is een specifi catie gegeven vermeldende 26.230 millioen bruto en 22.801 millioen netto. Uit deze cyfers blijkt reeds dat de staatsschuld tussen deze beide data niet zo s'.erk is toegenomen als publicaties van de laatste tijd beweren. Daarin wordt zelfs gespro ken van een toeneming van d© staatsschuld sinds de be vrijding met 9 milliard. Uit een bijgevoegde staat blUkt, dat er tussen 30 Juni 1945 en 31 Mei 1948 een ne^to schuldstijging is van ongeveer 720 millioen, nl. van f 24.0( •01 millioen. Tenslotte wordt opgemerkt, dat een belangrijk verschil tussen de specificaties van de schuld per 30 Juni 1945 ligt in de vergoedingen we gens oorlogsschade. Aanvan kelijk was hiervoor bq elke achtereenvolgende opstelling van de staatsschuld na de bevrijding een stelpost van 3000 millioen opgenomen. Aan d© hand van nader be kend geworden gegevens kan echter de schuld per 30 Juni 1945 welke toen in feite materiëel reeds bestond worden geschat op 5214 millioen. Duitsland betaalde tot dusver 25 millioen mark. Omtrent het resultaat der herstelbetalingen door Duits land wordt door de Regering in de memorie van antwoord inzake de goedkeuring van de betreffende overeenkomst medegedeeld, dat tot einde Mei goederen werden ontvan gen tot een totale waarde van 25.677.225 Reichsmark. Herinvoering rant-" soenering in Sowjet- Unie. De New York Daily News bericht, onder aanhaling van „een onverdachte diplomatieke bron" uit Washington, dat „de Sowjet-Unie in het geheim plannen heeft opgesteld voor herinvoering van de rantsoe nering van voedingsmiddelen en schaarse gebruiksgoederen, waarschijnlijk in de tweede helft van Augustus." Deze maatregel zou noodza kelijk zijn, aldus werd ver klaard, niet vanwege schaarste aan voedsel, doch omdat „het Sowjet-Russisch distributie systeem geheel gefaald heeft de boeren en arbeiders van het nodige te doen voorzien." VOORSPELT AANHOUDEND KOEL WEER. Wisselende bewolking met nu en dan buien- Aanhou dend koel weer. Matige, in de kustgebieden tijdelijk vrii krachtige wind tussen West en Noord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1