PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Maarschalk Tito uitgestoten Nieuw Provinciaal wegenplan Publiekrechtelij ke bedrijfsorganisatie T erroristen-actie op Java 06 BILT Japanse stad door vloedgolf weggevaagd. Schreieder gearresteerd VOORSPELT 191e Jaargang - No.150 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Cc Drukkerij F Vllssingen. Dit blad verschijnt behalve op Zon- en Christelijke feestdagen. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dingdag 29 Juni 1948 ABONNEMENTSPRIJS: 25 ct. per week: 1 3,20 per kwartaal; franco per post 3,45 per kwartaal. Losse nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: 13 ct. per mm., minimum p. advertentie 2. Giro nr 359300 P.Z.C., Middelburg. Bureaux te Vlissingen. Vlamingstr. 16-18-20 (tijd.) tel. 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 5Z, tel 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. teL 102 - Terneuzen: BrouwertJstr. 2 - Zlerlkzee: N. Bogerdstr C160. tel. Kominform beschuldigt communistische partij van Joego-Slavië van verraad Belgrado wilde niet aan Moskou's leiband lopen Het is tot een openlik en heftig conflict gekomen tussen de communistische party van Joego-Slavië en Moskou. Op initiatief van de Sowjets zijn de leiders der Kominform er gens in Roemenië bijeen geweest om de houding van matfr- schalk Tito en zyn aanhangers te bespreken. Eenparig werd besloten de communistische leiders in Joego-Slavië uit de Kominform te stoten. In een uitvoerig communiqué worden zij in bittere woorden beschuldigd van Trotskisme, verraad van het socialisme en antipathie tegen de Sowjet-Unie. Het communiqué is ondertekend door communistische kopstukken als Zdanov, Anna Pauker, Thorez en Togliatti. De Joego-Slavische commu-1 mentalre rechten van de par- nisten, zo zegt het communi qué, voeren de laatste maanden een anti-communistische poli tiek. Zij hebben stilzwijgend de burgerlijke stelling aan vaard, dat de kapitalistische landen een geringer gevaar zijn voor de onafhankelijkheid van Joego-Slavië dan de Sow- iet-Unie. Daar zij niettemin bevreesd zq'n voor de op chan tage neerkomende bedreigin gen van de imperialisten gelo ven zij de gunst van de Wes terse staten te winnen als zij zich op het kapitalisme oriën teren. DICTATUUR Binnen de Joego-Slavische party heerst een dictatuur. De leiders vermijden verkiezingen, critiek en zelfcritiek. De ele- Turkse tabak voor de Beneiux-landen. De onderhandelingen die te Ankara worden gevoerd tus sen de directie van het Rijks- monopolie voor tabak en een Belgische groepering hebben tot een overeenkomst geleid- Krachtens dit accoord zal 'n BelgischTurks consortium met gelijke deelneming in het kapitaal worden gesticht. De nieuwe maatschappij zal Turkse tabak plaatsen op de Belgische. Nederlandse en Luxemburse markt. Wei collectieve passen voor Benelux-reizen. Naar aanleiding van de me dedeling, dat geen collectieve paspoorten worden verstrekt voor een bezoek aan België en Luxemburg, deelt het co mité Benelux mede, dat dit niet geldt voor reizen met culturele doeleinden en uit- wisselingsreizen voor de le den van het comité Benelux, waarvoor door de Nederlan-i se Bank reeds een algehek vergunning voor 1948 werd verstrekt. De kwestie Berlijn voor de Ver. Naties. ELKE 8 MINUTEN LANDT EEN TRANSPORTTOESTEL Elke acht minuten landt thans een groot Amerikaans transport toestel op het Ber- lijnse vliegveld Tempelhof, geladen met voedsel. Generaal Clay heeft Wash ington dringend verzocht om nog meer transporttoestellen, teneinde de herhaalde verze kering, dat het Westen de toestand in Berlijn het hoofd zal blijven bieden, waer te maken- Het ministerie van oorlog te Washington heeft daarop besloten onmiddellijk 30 tot 40 viermotorige vliegtuigen te sturen, die elk zeven ton per vlucht kunnen vervoeren. Naar schatting zullen deze toestellen 500 ton per dag ver voeren. Volgens onbevestigde be richten zal generaal sir Brian Robertson, de Britse militaire gouverneur in Duitsland, die te Kopenhagen wordt ver wacht, de Deense minister van buitenlandse zaken, Gus- taf Rasmussen, verzoeken de kwestie van de Berlijnse cri sis voor de V-N- te brengen- ty-leden worden vertrapt I critici 'met wrede repressailies beantwoord. Voorbarige wetten worden geschapen, b.v. die tot natio nalisatie van kleine winkels, waarvoor Joego-Slavië nog niet rijp is. Deze poging be paalde kwesties door decreten en inderhaast te regelen bete kent „een onafwendbare ramp". In Maart van dit jaar heeft de Sowjet-partij in een brief aan de Joego-Slavische partij een uitvoerige critiek geleverd en de fouten der leiders geana lyseerd. De brief had echter geen resultaat. De Joego-Sla vische leiders weigerden bo vendien de bijeenkomst van de Kominform bij te wonen, om dat ze niet op gelijke voet zou den hebben gestaan met hun critici. Daaruit spreekt anti pathie tegen Moskou. De Kom inform gelooft, dat in de lei ding der Joego-Slavische par tij gedurende de afgelopen vijf h zes maanden nationalistische elementen de eerste viool zijn gaan spelen. De Joego-Slavi sche leiaers overschatten hun macht in het binnenland en GRENS VOOR HEROPEND DUITSERS De Sow jet-autoriteiten heb ben voor Duitse reizigers de grens tussen Oost- en West- Duitsland heropend. Alle reigers moeten nor male interzonale passen kun nen tonen. Dat betekent niet, dat de interzonale treinen weer gaan lopen, voegde het A.D.N. aan dit bericht toe. „De reparatie aan de lijn Helmstedt-Berlijn zal zelfs meer tyd vereisen dan men aanvankelijk meende." De maatregel der Sowjet- autoriteiten dient om Duitsers, die niet hebben kunnen ver trekken toen de grens geslo ten werd, in de gelegenheid te stellen terug te keren. Er is de nadruk op gelegd, dat de nieuwe maatregel geen invloed heeft op „de blolcka- de van Beriyn". Jacob Malek, de opvolger van Gromyko als vertegenwoordi ger bij de Ver. Naties. menen hun onafhankelijkheid te kunnen bewaren en een so cialistisch stelsel op te kunnen bouwen zonder de steun van de communistische partijen in andere landen. VERRAAD Daarmee plegen zij verraad aan de zaak van de solidariteit van het werkende volk en heb ben zij zich afgescheiden van het verenigd socialistisch front tegen het kapitalisme. Als voornaamste schuldigen wor den genoemd Tito, Kardelj, Rankowitsj en enkele andere ministers. Zij zijn nog steeds volgens het communiqué verwaand, listig, berekend en ondemocratisch. De Kominform meent ten slotte, dat er in Joego-Slavië genoeg mensen zyn, die het Marxisme en het Leninisme zijn trouw gebleven. Zij moeten (le Joego-SLavische party dwingen van politiek te ver anderen en de vele leiders te vervangen, indien deze daar niet toe gebracht kunnen wor den. De Kominform twijfelt er niet aan. dat de par:y in styat is, „deze eervolle taak ten uitvoer brengen". NIET ONVERWACHT. De verklaring van de Kom inform heeft overal veel op zien gebaard. Toch is ze niet geheel onverwacht gekomen, want het was al geruime tjjd duidelijk, dat er iets in de lucht hing. De Joego-Slavische leiders schenen niet meer van zins een slaafse houding tegen over Moskou aan te nemen. De bevelen van de Kominform werden eer langzaam of in 't geheel niet dan vlug uitge voerd. Herhaalde malen werden mi nisters uit het kabinet Tito ontslagen, hetgeen wees op be paalde spanningen. In de eerste plaats valt dit te verklaren door de sterke nationalistische gezindheid van het overgrote deel der Joego- Slaven, ook van de communis ten en verder door de nauwe economische banden met West- Europa. In Belgrado ls nog geen commentaar geleverd op de beslissing van de Kominform: de leiders bevonden zich juist op hun buitenverblijven. Wel betreurt men het, dat de Sow- jet-Unie de laatste tijd een enigszins koele houding heeft aangenomen tegenovèr „Bel grado". Maandagmiddag hebben he vige aardbevingen zich in Midden-Japan voorgedaan, waardoor honderden personen werden gedood en gewond en duizenden huizen werden ver woest. Geweldige vloedgolven volgden op de bevingen, die verschillende plaatsen in Midden-Japan met de grond •gelijk gemaakt zouden heb ben. Volgens de jongste schat tingen zijn er 1000 doden en 100.000 daklozen. Een Amerikaans legerbureau te Tokio meldt, dat vijf ste den tengevolge van de aard beving zijn verwoest. Het zijn: Foeikoei, Maroeoka, Mikoeni, Matsoeoka en Kanaza. Foei koei staat in brand. Vandaag. viert Z.K.H. Prins Bemhard ztfn 37ste verjaardag; het vyf jaar dat Prinses is geleden Margriet in de St An drews Church in Otta wa werd gedoopt; is het 150 jaar ge leden, dat de Italiaan se dichter Giacomo Graaf Leopardi werd geboren. Nel van Vliet in Haarlem geslagen. Tijdens de selectiewedstrij den, welke Maandagavond in Haarlem werden gehouden, werd Nel van Vliet op de 200 meter schoolslag na spannende strtfd door Jannie de Groot ge slagen. Hun tfden waren resp. 3 m. 1.25 en 3 m. 1.45. Hannie Termeulen (H.D.Z.) werd eerste op de 100 m. borst- caawl-dames In 1 min. 7.3 sec. Had hij de hand in repressaille-moord? In verband met het feit, dat er verdenkingen bestaan, ddt Schreieder de hand heeft ge had in de represaillemoord, welke op II April 1945 te Dronry'p heeft plaats gehad op veertien personen uit het ver zet, is door de procureur-fis caal te Leeuwarden de arresta tie van Schreieder gelast, wel ke inmiddels heeft plaats ge had. In verband met het opnieuw arresteren van Schreieder deelt het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie mede, dat de represaillemoord op 11 April 1945 geschiedde als weerwraak tegen gepleegde sabotage bij een brug. Veertien personen werden voor het vuurpeloton ge plaatst, allen inwoners van Leeuwarden- Een van her werd niet dodeliik getroffen, maar wist zich later weg te slepen en schuil te houden. WEER SPOORLIJNEN OPGEBROKEN. Van de zyde der staatspoorwegen op Java vernam Aneta, dat er voor de tweede maal sabotage ls ge pleegd aan de spooriynen in West- en Midden-Java. Dit maal echter zonder dat dit persooniyke ongevallen ten gevolge heeft gehad. Nauwelijks was de iyn by Tjikam- pek na de aldaar veroorzaakte deraillering, welke 5 doden on 8 gewonden eiste,hersteld, of saboteurs ver nielden 200 meter rails West van de Tjikampek, cn nog eeas 100 meter rails in de iyn CheribonScmarang. Inmiddels meldt Aneta's speciale correspondent, die thans in West-Java een reis maakt langs de gebieden, waar ongeregeldheden zyn gemeld, dat volgens medede ling var *de politie-autoritei- ten de ingestelde naspeurin gen nog niet hebben geleid tot arrestatie van de daders van de sabotage en de be schieting nabij Tjikampek. Echter zijn reeds vele ver dachten gearresteerd. Men Onvoldoende en ondoelmatige .ordening schaden de volkswelvaart Product- en bedrijfschappen worden bij afzonderlijke wet ingesteld Bij de Tweede Kamer is, j lijk reeds gemeld. Ingediend het reeds aangekondigde wetsont werp tot toepassing* ten aan zien van het berijfsleven van de art. 80 er. 152 tot en met 154 van de Grondwet (publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie). De toelichting herinnert er aan, dat reeds vóór de oorlog vrijwel algemeen werd inge zien, dat zij ongelijk hebben, die menen, dat een maximale volkswelvaart wordt bereikt, indien het sociaal-economische leven aan zich zelf wordt over gelaten. Ook de Regering is er zich echter by voortduring van bewust, dat niet slechts on voldoende ordening schade be rokkent aan de welvaartsver zorging, maar dat evenzeer ondoelmatige ordening een be letsel kan zijn voor het berei ken van een maximale volks welvaart. Dit ontwerp voorziet slechts in de instelling van een alge mene bedrysorganlsatie met als bestuur een sociaai-economi- sche raad, tenvjjl de instelling van productschappen, hoofdbe- dryfschappen en bedryfschap- pen aan de wet is overgelaten. WAARBORGEN. Uit de zelfstandigheid der ontworpen publiekrechtelijke bedrijfsorganisaties vloeit voort, dat de zelfwerkzaamheid der bedryfsgenoten in deze lichamen zoveel mogeiyk tot ontwikkeling moet komen. Waarborgen dienen te wor den geschapen, ten einde te voorkomen, dat de bepalingen van art. 2 (dienen van het be drijfsleven) en art. 71 (ge meenschappelijk belang van ondernemingen en personen) van het ontwerp van wet tot een zinledige phrase worden. De benoeming van de voor zitter van een productschap is hierom by de Kroon ge legd, terwyi de voorzitters der bedrijfschappen worden be noemd door de besturen van deze lichamen. Ook de voorzitter van de sociaal-economische raad wordt door de Kroon benoemd, ter wijl ten hoogste een derde van het totale aantal leden van de raad eveneens door de Kroon kan worden benoemd. Ook het recht van de Kroon tot vernietiging en schorsing van verordeningen der bedrijfs organisaties moet worden ge- Belangrijke wegomleggingen bij Zierikzee en Tholen De verbinding tussen West en Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Het Provinciaal Wcgenplan. dat ingevolge de wet elke tien jaar door de Provinciale Staten moet worden herzien, is eigenlijk sedert 1932 al niet meer ,,op de helling" ge weest. In 1942, toen dit had moeten gebeuren, is dit om alleszins begrijpelijke redenen achterwege gebleven en ook onmiddellijk na de bevrijding was er nog geen gelegenheid voor. Thans doen Gedeputeerde Staten de Provinciale Sta ten echter een voorstel tot herziening, dat dus in de eerst volgende Statenzitting aan de orde zal komen. Verschillen de belangrijke veranderingen, vooral voor Zeeuwsch- Vlaanderen, Schouwen en Tholen, zijn er in verwerkt zee- Hierdoor wordt het ver keer door de nauwe straatjes van Zierikzee ontlast en een verbinding om Zierikzee heen gekregen van de Rijks weg met de wegen van Zie rikzee naar Brouwershaven en naar Renesse. Men kent de betekenis van het Provinciaal Wegenplan: vooral in verband met de uitkeringen uit het Verkeers- voor het onderhoud, is de fonds bij aanleg, verbetering en ook voor het onderhoud, is de plaatsing er op voor de streek vaak van het grootste belang. OM ZIERIKZEE. Bij de thans aanhangig ge maakte herziening wordt aan de Staten voorgesteld het plan aan te vullen met een weg Welke zal lopen van de bocht in de rijksweg nabij „Tiuoli" bii Zierikzee door het Diikwater ter plaatse naar de Grachtweg te Zierik- OMLEIDING OM THOLEN. Het is voor de gemeente Tholen reeds lang een doom in het oog, dat het verkeer vanuit Brabant enz-, verder Tholen in. zich, met gevaar voor mens en auto, door de nauwe straatjes van die ge meente moet wringen- Nu .de brug over de Een dracht gereed is, wil men een verbinding maken om Tho len heen naar de weg Tho lenScherpenisse, maar dan zal een gewapend betonbrug moeten worden gelegd over de oesterput van de gemeen te Tholen, aansluitende aan de brug over de Eendracht. Uit verkeerstechnisch oog punt zal dit voorstel van Ge deputeerde Staten stellig een grote verbetering brengen- VERBINDING MET KAPELLE. Gedeputeerde Staten wen sen ook de weg tussen de Rijksweg en het dorp Kapel- Ie op het Wegenplan te bren gen, waardoor de. noodzake lijke aansluiting wordt ver kregen met de wegen 's-Gra- venpolderKapelle en Ka- pelleW emeldinge. IN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Gedeputeerde Staten wil len de weg HoofdplaatBier vliet, die zeer slecht is en naar het zich laat aanzien, spoedig geheel verbeterd zal worden, overbrengen naar het tertiair wegenplan, zodat hij bii de spoedige verbete ring aan minder zware eisen zal behoeven te voldoen. In plaats daarvan wensen Gedeputeerde Staten echter een nieuwe weg te projecte ren van Biervliet naar LJzen- diike. Deze weg zal in de toe komst moeten aansluiten aan de weg, die na de indijking van de Braakman (in 1949?) West- en Oost Zeeuwsch- Vlaanderen ter hoogte van Biervliet zal verbinden en een rechtstreekse doorver binding geven met Oostburg en Sluis. Aangezien evenwel nog niet volledig bekend is waar de weg door de Braakman zal komen (Terneuzen-Bier- vliet) wensen Gedeputeerde Staten hierover later een af zonderlijk voorstel aan de Staten te doen. Ook willen Gedeputeerden de weg HulstAbsdaleDrie Schouwen op het Prov. We genplan brengen, waardoor een betere verbinding zal worden verkregen tussen de weg naar Sas van Gent en de rijksweg HulstPerkpol- der. Tenslotte menen Gedepu teerde Staten dan nog. dat de weg van Stavenisse naar de steiger aldaar kan worden afgevoerd en dat het wegsge- deelte van Kamperland naar de Prov. steiger, als zijnde van minder betekenis, naar het tertiair wegenplan kan worden overgebracht. HET WOORD VAN DE STATEN. Het woord is nu aan de Statenleden Mogelijk zullen verscheidenen onder hen nog wel wensen hebben t-a-v- we gen in eigen streek. Wensen, die ongetwijfeld gemotiveerd ziin. doch die niet alle in vervulling zullen kunnen gaan, omdat de provincie bij de vaststelling van dit we genplan nu eenmaal gebon den is aan het maximaal aan tal kilometers weglengte, waarvoor het Rijk de uitke ring uit het Verkeersfonds geeft. Veel veranderingen zullen er dan door de Staten-leden wel niet in het plan kunnen wor den aangebracht. zien als rechtstreeks gevolg van de afhankelijkheid van het zelfstandig doel' dezer lichamen van het algemeen belang. OPENBARE LICHAMEN. Met uitzondering van de al gemene bedrijfsorganisatie, die reeds by de thans besproken wet zelf wordt ingesteld, wor den de nieuwe lichamen in de opzet van het ontwerp by af zonderlijke wet in het leven ge roepen. Het ontwerp voorziet in de mogelijkheid van instelling van product-, bedrijf- er hoofdbedrijfschappen. Bedrijf- en hoofdbedrijfschappen zijn horizontaal, d.w.z. naar be drijfstakken en samenvattin gen daarvan, productschappen verticaal, dit is naar bedrijfs kolommen opgebouwde orga nisaties. In de besturen van de be drijfschappen en hoofdbedrijf schappen zyn ondernemers en werknemers paritair vertegen woordigd. De instellingswet zal echter zo nodig van de pariteit kun nen afwijken. Uit de toekenning aan de werknemers van medezeggen schap, ook op economisch ge bied, vloeit verder voort, dat deze ook in het bestuur van het productschap, zij het ook hier niet noodzakelijkerwijze op paritaire basis, dienen te zyn vertegenwoordigd. SOCIAAL-ECONOMISCHE RAAD. By de onderhavige wet wordt ingesteld een openbaar lichaam voor het bedryfsleven in het algemeen, algemene bedryfs- organisatie geheten, waarvan het bestuur is genaamd: so ciaal-economische raad. Reeds aanstonds zal deze raad een taak te vervullen hebben bij de opbouw van en straks ook bij het toezicht op de nieuwe bedrijfsorganisatie. De regering meent, dat met name op organisatorisch ge bied een mogelijkheid tot het zelfstandig treffen van regelin gen door de sociaal-economi sche raad moet worden open gehouden. De benoeming van ten minste twee derden van de le den van de sociaal-economische raad geschiedt door represen tatieve organisaties van on dernemers en van werknemers. De overige leden worden door de Kroon benoemd. Voor alle leden geldt, dat zij stemmen zonder last of ruggespraak en dat zij dus niet optreden als mandataris var. degene, die hen heeft benoemd. De regering acht het niet noodzakelyk om zoals de commissie-van der Ven heeft voorgesteld dwingend voor te schryven, dat de sociaal- economische raad by haar werkzaamheden op sociaal ge bied steeds de Stichting van de Arbeid zal inschakelen. De raad zal ook vast college van advies voor de regering zyn. De mogelykheid is geopend van het stellen van een strafsanctie op verordeningen van de raad. COMMISSIE-v. d. VEN. Het wetsontwerp is onderte kend door alle ministers. Het is vergezeld van het rapport der commissie-van der Ven, waarin de commissie zegt, dat zjj er in zeer belangrijke mate in geslaagd is, tot een één stemmig voorstel te geraken. Ten aanzien van de hoofdlijnen van het ontwerp had alleen de heer Borst verschillende be denkingen, welke hij in een minde rheidanota heeft vast gelegd. hoort in West-Java veelal de naam noemen van de luit. kolonel Oesman Soemin- tra als coördinator tussen de extremistische groepen, In politiekringen ver klaarde men, (lat do bon den goed bewapend zfln, o.a. met automatische wapenen, verplaatsbare artillerie cn mortieren. Deze benden zjjn moeiiyk op te sporen, omdat hun tactiek fs, slechts in klei ne eenheden bijeen te biy- ven. Toch zun van ver schillende benden reeds tal van kopstukken gear resteerd. Volgens deze politieautoriteiten Ls de be volking in West-Java thans bevreesd voor een oplaaiïng der pogingen tot intimidatie. By een poging om tegen stand te bieden is de admini strateur van een onderneming ln het Soekaboemische, de heer Thung Djie Tjong, door een bende, die op roof uit was, do- delyk verwond. Sluipschutters hebben een auto met militai ren, die uit de richting van Buitenzorg kwam, beschoten, waardoor een soldaat werd ge dood. Coert Dubois verlaat'Java. Naar Aneta verneemt, zal het Amerikaanse lid der C. V. G. D., de heer Court Du bois, 8 Juli per vrachtschip „Steal Admiral" naar de Ver. Staten vertrekken. Hij zal zich waarschijnlijk 5 of 6 Juli per vliegtuig naar Sin gapore begeven om zich al daar in te schepen. Reeds eerder is gemeld, dat de ge zondheidstoestand van de heer Court Dubois zeer te wensen overlaat. Jhr. van Vredenburch naar Nederland. Naar het A.N.P. verneemt, zal de gedelegeerde van het opperbestuur jhr. van Vreden- burgh, in de loop van deze week naar Nederland vertrek ken teneinde met de regering overleg te plegen over de hui dige toestand in Indonesië en ter nadere bepaling van de in structie der Nederlandse dele gatie. De besprekingen met de Republikeinen. Mohammed Roem, voorzit ter der republikeinse delega tie, heelt verklaard, dat zyn delegatie geen andere weg ziet om dc besprekingen voort té zetten dan die van rechtstreekse discussies over de Australisch-Amerlkaanse voorstellen. Naar Reuter uit betrouw bare bron verneemt heeft de republikeinse delegatie, na do verklaring van Roem, een brief gezonden aan dé Com missie van Goede Diensten waarin gevraagd wordt om een spoedig byeenroepen van de agenda-commissie. Djocja verwierp accoord voor verkeer ter zee. De Republikeinse regering te Djocja heeft de door de Nederlandse en de Republi keinse delegaties bereikte overeenstemming over het verkeer ter zee verworpen. De voorzitter van de Com missie voor Goede Diensten meende dat spoedig toch over eenstemming zal worden be reikt Geldigheidsduur boterbonnen. De geldigheidsduur van dc bonnen voor 500 gram boter enz. reserve 434 en rseerve 437 is t.e.m. Zaterdag 3 Juli ver lengd. Alle boterbonnen zyn geldig gedurende 14 dagen, ook die, welke eens per vier weken worden aangewezen. AANHOUDEND KOEL Wisselend bewolkt met nu en dan buien. Hier en daar met onweer. In de kustgebie den later wat afnemende buiïgheid. Matige, vooral langs de kust nu en dan krachtige wind tussen West en Noord. Koel weer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1