PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Weg Middelburg-Viissingen Dewey heeft een goede pers Belastingmoeilijkheden? Voedsel-blokkade van West-Berlijn DF BILT Vandaag. Kost Stoomtram Walcheren f 1500 f 2000 per week VOORSPELT: 191e Jaargang - No. 148 Uitgave van de Firma Provinciale Dit blad verschijnt behalve op Zon- en Christelijke feestdagen. Zaterdag 26 Juni 1948 ABONNEMENTSPRIJS: 23 ct. per week; 3.20 per kwartaal: franco per post 3.45 per kwartaal. Losse nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: 12 Ct Der WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN S'mSo pkclTSSdbirJ". Bureaux te VUssingen. Vlamingstr. 10-18-20 (tijd.) tel. 10 en SI - Middelburg; Londer.se Kaal 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L Vorststr 1.1 tel 2475 (b g g 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 -Temeuxen: Brouwerijstr. 2-ZlerUt2ee: H. Bogerdstr C150. tel. 28 Het Wereldgebeuern Kiezen is een spel van loven en bieden. Vice-president Warren candidaat. Na teruggekeerd te zijn in zijn hotel zeide Dewey tot de daar verzamelde menigte: „Wü zuilen na 20 Januari be ginnen met de grondigste schoonmaak in eigen huis te Washington welke ge ooit hebt beleefd, vertrouwen van het Amerikaanse volk in het woord van zijn regering en de integriteit van haar doel stellingen herstellen". De Amerikaanse pers is over het algemeen nogal in genomen met de benoeming van Thomas Dewey tot Re publikeins candidaat voor de presidentsverkiezingen. Een van de weinige uitzonderin gen is slechts de „Chicago Tribune", die meent dat de internationale bankiers door het besteden van millioenen dollars voor het omkopen van de pers voor de derde maal de Republikeinse partij „veroverd" hebben. Al kan aan zulk soort uitlatingen niet te veel waarde worden gehecht, zeker is, dat de ver kiezing van Dewey eerst na veel intrigeren, bieden en lo ven is tot stand gekomen. Feitelijk ziin de kiesmannen op de conventie niet meer dan stroopoppen, die met vernuftige partij touwtjes ge trokken worden door de be roepspolitici, die binnenska mers- onderhandelen. De andere partij aan de macht betekent in de Ver. Staten, dat de gehele staats-admini- stratie van hoog tot laag m andere handen over gaat. Er zouden dus in geval van een nederlaag van Truman heel wat belangrijke bestuurs functies vrii komen voor de Republikeinen. De Republi keinse conventie was in we zen niets anders dan een huid verdelen op grote schaal voor de Democratische beer geschoten is. De candidaat en ziin groep, die zelf geen redelijke kans meer heeft, verkoopt zijn steun aan de rivaal, die hem het naaste staat of hem het meeste kan bieden. Senator Martin trok zich terug ten behoeve van Dewey. Senator Halleck volgde dit voorbeeld. De promotors van Taft, Stas- sen en Vandenberg de nog overgebleven rivalen, gingen daarop in allerijl confereren hoe de verkiezing van Dewey te verijdelen. De conferentie mislukte, omdat de heren het er niet over eens konden worden wie van de nederlaag van Dewey zou profiteren. Aldus zegevierde Dewev, eer zuchtig en populair, met vlag en wimpel- Senator Warren werd Vrijdag tot candidaat voor het vice-presidentschap gekozen. Sinds 1928. toen Hoover door Roosevelt verslagen werd, is elke stormloop van de Rep. tot herovering van het Witte Huis afgeslagen ge worden. De kans, dat het dit keer wel zal gelukken is groter dan ooit Gallup-onderzoekingen heb- Koning Leopold wil een referendum. Brief aan de regering. De Belgische regering heeft de inhoud bekend gemaakt van een brief, die kort gele den is ontvangen van Koning Leopold- In deze brief schriift de koning, dat hii voorstander is van een volksraadpleging vóór of tegen ziin terug komst Indien dit referendum geen overduidelijke meerder heid oplevert ten gunste van ziin terugkeer is de koning bereid tot aftreden. Indien de meerderheid van het volk koning Leopold evenwel gunstig gezind zou zijn, dient het parlement een eind te maken aan de huidige crisis De koning verklaart in de brief verder, dat het 18 jaar worden van prins Boudewijn ziin mening niet zal wijzigen. „Mijn zoon Boudewiin zal ter ziinertijd zijn grondwet telijke plichten uit oefenen. Toen ik zelf naar de militaire krijgsschool ging was ik reeds 20 jaar Door mijn con stitutionele eed gebonden kan ik geen afstand doen van miin troon". Het Belgisch parlement ziet zich thans voor de taak gesteld voor het begin van het reces op 2 Juli een be slissing te nemen over een mogelijk referendum. Veel kans, dat aan de wens van koning Leopold gevolg word gegeven is er niet ben aangetoond, dat, zo de verkiezingen op dit oogen- blik gehouden zouden wor den Truman het zou moeten afleggen tegen Dewey. Het is wellicht nog te vroeg na te gaan of dit voor Europa, dat in vele opzichten ziin lot me de bepaald ziet door de bui tenlandse koers van de Ver. Staten, reden tot juichen zal geven of tot betreuren. Verwacht wordt, dat Dewey met nog een schepje er op de Trumanleer als richtsnoer zal overnemen. Geruststellend is in elk geval, dat hii voor stander is van de Marshall hulp en eventueel senator Vandenberg als adviseur krijgt. De conservatieve krachten in de Republikeinse partij zijn echter nog steeds sterk en het bliift de vraag of Dewey er tegen opgewas sen zal blijken. Joe Louis won van Walcott. Te New York had Vrijdag de bokswedstrijd plaats tussen Joe Louis en Joe Walcott. De eerste ronde was voor Louis, die weinig aanstalten maakte om te attakeren. In de tweede ronde, die ook voor Louis was, brulde het publiek om meer actie. In de derde ronde pro beerde Louis zijn eerste knock out, die evenwel mislukte. Zelf werd Louis even gevloerd. De vijfde en de zesde ronde waren voor Walcott. Bij de volgende ronden was het publiek blijkbaar teleurge steld door tekort aan actie. In de elfde ronde zette Walcott een aanval in, die hem nood lottig werd, want Louis joeg hem in de touwen en sloeg hem met zeker twaalf harde kaak slagen knocked out. Na de wedstrijd zeide Louis: Ik heb mijn laatste wedstrijd gewonnen. Bemadotte komt met voorstellen ter tafel. Graaf Bernadotte is thans zover gevorderd, dat bespre kingen over vrede in Palestina op het eiland Rhodos kunnen beginnen. Volgens de Joodse pers zijn de voorstellen van graaf Ber nadotte: 1) Inkrimping van het ge bied van de staat Israël; 2) Vrije opneming van Jo den in de aldus kleiner ge maakte staat: 3) Slechts souvereiniteit van de staat Israël in het binnen land, terwijl deze in het bui tenland gezamenlijk met het Arabische gedeelte van Pales tina vertegenwoordigd wordt. Geheime documenten. In politieke strijd gebruikt. Het lid der Tweede Kamer, de heer van der Goes van Naters, heeft aan de minis ter-president en de minister van justitie vragen gesteld over het veelvuldig publice ren in persorganen en bro chures van een groot aantal ambtelijke en vertrouwelijke stukken, welke blijkens hun inhoud afkomstig zijn van met opsporing en informatie be laste ambtelijke organen, als 't B. N. V de C. V. D., de P. O. D. en de P. R. A. Hij vraagt of de ministers niet menen, dat deze afgifte van stukken ook weer blijkens hun inhoud kennelijk is geschied om deze in de hui dige politieke strijd tegen bepaalde politieke personen te doen gebruiken. Tenslotte vraagt de heer van der Goes aan de minis ters een gestreng onderzoek te doen instellen hoe het mogelijk is geweest, dat ma teriaal blijkbaar door perso nen uit bovengenoemde in stellingen werd toegespeeld aan publicisten, die daardoor in de gelegenheid werden ge steld, hiervan op tendentieu ze wijze gebruik te maken in de politieke strijd? Op een landgoed bg Utrecht zal een tehuis inge richt worden voor buitenland se studenten, die gevlucht zijn uit hun land om vrijheidsrede nen. Er mogen voorlopig 100 van deze studenten Nederland binenkomen. "1' Het vliegtuig met Rode Kruis-kenteken, is hef toestel van Graaf Folke Bernadotte de vredesbemiddelaar in Pa lestina. Het landt te Tel Aviv KORTE PREDICATIE „GIJ ZIJT DIE MAN!" 2 Sam. 12 7a. Koning Davids begeerte Is gevallen op Bathseba. Maar Bathseba behoort een ander. De Koning ruimt die ander uit de weg en huwt Bathseba. God zendt een profeet. Deze vertelt van een rijk man die 't ooilam nam van een arme. De Koning roept: Zulk één is des doods schuldig! Dan wijst de vinger, Gods vinger: „Gij zijt die man!" Davids hart Is ver slagen maar vindt ook gene zing. Hebt gij met die geschiede nis te maken? Ja! Er is nog heden een Vinger die wijst en een Stem die zegt: gij zijt die man! Wilt ge daar niet van weten, lees dan niet verder, dan blijft ge buiten schot. Maar wie zich zelf heeft ont dekt bij het licht van de bijbel, weet: ook mijn hart is onrein. Tel alleen maar uw onzuivere gedachten van vandaag op. Het wordt een zwarte lijst. Hoe dichter bij God, hoe langer de lijst. Maar ook voor U is er vergeving en reiniging door de omgang met het Licht. „Gij zijt die man". Heel In 't bijzonder in de kerk is er nog altijd een vinger die wijst en een stem, die zegt: gij, gij, gij! Gij zijt het, die U hebt te be keren tot Hem, voor Wien al onze onreinheid wegsmelt als sneeuw voor de zon. Ommekeer is een ruige bood schap. Ge zult er wel niets voor voelen. Waar ge wèl voor voelt, is zelf met de vinger naar anderen te wijzen, mis schien wel 't meest naar de kerk-mensen. Daar schiet ge echter niets mee op. Goed wordt het pas wanneer ge de Stem gehoor geeft, die tot U zegt: gij zijt die man, of die vrouw, die Ik al zo lang ge zocht heb. Wanneer ge U m.a. w. laat arresteren en laat in lijven bij de onzichtbare eeu wige Koning van het volk van God. Zo gij zy'n stem dan heden hoort Gelooft Zijn heil- en troostrijk Woord Verhard U niet, maar laat U leiden. Biezelinge. F. C. v. 't Hooft. Generaal Markos uit zijn hoofdkwartier verdreven. Volgens berichten uit Athe ne, hebben Griekse regerings troepen gen. Markos en zijn staf uit zijn hoofdkwartier in het Grammosgebergte verdre ven en stellingen nabij de Al banese grens veroverd. Generaal Markos en zijn mannen zouden zich op Alba nees grondgebied hebben terug getrokken. Het Albanese persbureau meldde, dat detachementen van „het vrije Griekse leger", die na gevechten bij Konitza de grens waren overgestoken, in Albanië ontwapend en ge ïnterneerd zijn. De advocaat-fiscaal bij het bijzonder gerechtshof te Amsterdam eiste Vrii- dag de doodstraf tegen de 55- jarige voormalige N-S B.-on- derluitenant van politie Chr. B. N. uit IJmuiden-Oost, die Joden arresteerde en ter reur uitoefende. is het 3 jaar geleden, dat te San Francisco het handvest der Ver. Naties werd getekend: bestaat de Ned- Bond van Verenigingen van Postzegelverzamelaars 40 jaar. Breng ontvoerde kinderen terug BRITS VERZOEK AAN OOST-EUROPESE LANDEN. De Britse regering heeft ze ven Oost-Europese landen ver zocht in te gaan op het ver zoek der Griekse regering „om de kinderen, die uit de door de guerilla-strijders beheerde ge bieden zijn weggevoerd, terug te laten brengen." De regeringen van Hongarije en Polen hebben het Griekse verzoek reeds van de hand ge wezen. In de Britse verklaring wordt o.m. gezegd: „De Britse rege ring kan het wegvoeren van kinderen tegen de wil van hun ouders niet krachtig genoeg veroordelen". „De antwoorden, die tot nu toe door enige der betrokken regeringen aan de Griekse zgn gezonden, blijken geen gepaste aandacht voor haar internationale verant woordelijkheden te tonen." Minister Lieftinck is er gevoelig voor. 4 maanden respijt. In een Vrijdagmiddag gehouden persconferentie heeft de minister van fi nanciën, prof. mr. P. Liefteinck, maatregelen aangekondigd ter ver zachting van de moeilijk heden, welke worden ver oorzaakt door de belas tinginvordering, welke thans in versneld tempo plaats vindt. De achterstand bij de be lasting administratie is thans gedeeltelijk ingehaald en wordt verder in snel tempo ingelopen. Dit heeft echter geleid tot een nieuwe zorg voor d© belastingbetalers, die zoals de minister het uit drukte, thans door een rof- felvuur van aanslagbiljetten worden getroffen, hetgeen moeilijkheden en spanningen veroorzaakt. De regering heeft er daar om naar gestreefd een op lossing voor deze moeilijkhe den te vinden, zonder afbreuk te doen aan het gunstig re sultaat van het inhalen van de achterstand bij de belas tingadministratie. 4 MAANDEN UITSTEL. Besloten is thans, dat voor Gemeenteraad doet beroep op de Ver. Naties. De twee mililoen Duitsers in de Westelijke sectoren van Berlijn worden bedreigd door een ernstig tekort aan voedsel. De Sowjet autoriteiten hebben namelijk besloten alle toevoer van voedsel vanuit de Sowjet-zone naar West-Berlijn stop te zetten. Het is onmogelijk dit deel van Berlijn vanuit de lucht van het nodige te voorzien, terwijl de voorraden nauwelijks voor een maand toereikend zijn. De gemeenteraad van Ber lijn heeft daarom besloten de aandacht van de algemene vergadering van de Ver. Na ties te vestigen op de toestand, waarin de bevolking van Ber lijn Is gebracht ten gevolge van de Russische blokkade. De gevolgen van deze blok kade doen zich met de dag ernstiger gevoelen. De industrie in West-Berlijn is vrijwel verlamd tengevolge van het stopzetten der levering van electriciteitsverbruik, een gevolg van het stopzetten der levering van electriciteit uit de Sowjet-zóne. De fabrieken mo gen slechts 25 procent van de normale hoeveelheid gebruiken. Particulieren zitten twaalf uur per dag geheel zonder. De Britten zijn ermee opge houden hun vrouwen en kinde ren naar Berlijn te laten ko men, in verband met de „deli cate toestand". Nabij het vliegveld Tempel hof hebben Amerikaanse solda ten twee duizend mensen uit eengedreven, die daar de zwar te markt bezochten. Zeeland de slechtste wegen? Hoewel de verbetering van de wegen voorkomende op het Provinciaal wegenplan in deze Provincie vóór de oor log door Gedeputeerde Staten in een snel tempo werd uit gevoerd, zodat de meeste wegen reeds zijn verbeterd, kan •waarschijnlijk zonder tegenspraak gezegd worden, dat de toestand van de wegen mogelijk in geen enkele provincie •s.Lechter is dan in Zeeland. En dit door oorzaken, welke misschien wel voor 90 buiten het toedoen van de Zeeu wen liggen. Immers zijn in één enkele provincie de wegen zo stuk gereden, eerst door het Duitse leger en later door de Geal lieerden, dan juist hier in Zeeland? Doch daar bleef het niet bij! Er werden werken door het Duitse leger in die wegen uitgevoerd, er hadden vernielin gen plaats door de strijd, die in Zeeland woedde, door bom bardementen, wederom zowel door onze vijanden als door onze bevrijders. En om de maat te doen overlopen brachten inundatie en overstroming zware klappen aan ons wegen net toe. Door al die vernielingen door vriend en vijand, is Zeeland wel heel sterk het kind van de rekening gewor den en is de wegenzorg te recht één van de grootste na oorlogse „zorgen" geworden. Voor de provincie, doch ook voor de gemeente- en polder besturen. Daar komt dan nog bij, dat de kosten van aanleg of ver betering van de wegen wel 3 maal zo hoog ziin dan voor de oorlog Om één voorbeeld te noe men. De verbetering van een weg on het eiland Tholen kosite in 1941 180-000, thans 450-000 en deze weg de weg Oud-Vossemeer St. Annaland is in onder houd bij één waterschap, dat voor 'n enkele „onderhorige" polder zelfs een dijkgeschot van 55 per ha- heft. Gede puteerde Staten schijnen thans te trachten de gehele streek bij deze wegsverbete- ring, waarover het klachten van vervoerders, K-N.A.C cn bevolking regent, te interes seren. Hieruit blijkt, dat, hoewel dikwijls de harde noodzaak van verbetering door ge meente- en waterschapsbe sturen wel sterk wordt ge voeld, zij ook bij de uiterste inspanning niet bij machte zijn, hun aandeel te dragen. Dit aandeel bedraagt dan ta. v. een weg van het Prov- we genplan 25 en bij een Ter tiaire weg. d.i. een slechts voor het interlocale bestemde weg, 35 terwijl de provin cie dan de rest of de grootste portie betaalt. Bij de geweldige stijging van de uitvoeringskosten worden deze gemeente- en polderbesturen dikwijls ook reeds bij een percentage van 25 en of 35 boven hun draagkracht belast. WAT EEN WEG KAN KOSTEN.. Het komt voor, dat een autobusverbinding, de enige busverbinding soms, gestaakt moet worden, in verband met de uiterst slechte toestand van de weg. Daarnaast zijn er dan nog wegen, waarop de autobussen de verbinding nog wel onderhouden, doch dan kosten deze wegen de ondernemers schatten aan materiaal. Wat zo'n slechte weg voor een autobusondernemer kan kosten mag uit dit éne voor beeld blijken. Doordat de weg Middelburg-Viissingen door allerlei oorzaken thans nog zeer slecht is, kost dit de Stoomtram „Walcheren" ge middeld dagelijks een nieuwe veer, of per week in totaal niet minder dan 1500 a 2000 aan extra-kosten. Het is dan ook reeds voor gekomen, dat een autobus- onderneming met genoegen afstand deed van ziin ge meentelijke subsidie, indien zij zekerheid kreeg, dat de betrokken weg verbeterd zou worden. STREVEN NAAR VERBETERING. Nochtans wordt door pro vincie en onderhoudsplichti gen, gemeente- en water schapsbesturen, het uiterste gedaan om althans die we gen, welke er het slechtst aan toe ziin en welker verbete ring doodeenvoudig tegen over de weggebruikers niet kan worden uitgesteld, ver betert te krijgen. Tot deze wegen behoren: De weg 's-HeerenhoekBors- sele, OudelandeBaarland (kom van Oudelande), kom Clinge enz., terwijl t.a.v. an dere wegen als de weg Ouu- VossemeerSt Annaland, WaardeRijksweg, Kruinin genYerseke, Hoofdplaat Biervliet, Retranchement Oude Tol, alles in het werk wordt gesteld, om tot verbe tering te geraken. Hoewel men op allerlei moeilijkheden stuitte ma- teriaalschaarste, gebrek aan arbeidskrachten, uiterst hoge kosten, enz. is toch kort na de bevrijding in de pro vincie met de allernoodzake lijkste verbeteringen een aanvang gemaakt. Aangezien bepaalde dorpen dreigden ge- isoleerd te worden, dwingt de noodzaak hier soms toe. (Vervolg op pagina 2) Onbevestigde berichten z zen, dat in de Sowjet-sectör vijfentwintig Westmarken voor één Sowjet-mark zgn betaald. In de Britse sector is men begonnen met de uitreiking van melkpoeder aan ziekenhuizen. De vraag is thans: wat kun nen de Westelijke mogendheden doen om aan de onhoudbare toestand een einde te maken. Als er niets gebeurt zal op de duur noodgedwongen moeten worden toegestaan, dat de Rus sen het gehele stadsbestuur op zich nemen. Het handhaven van troependetachementen heeft dan weinig zin meer. Het alternatief zou zgn: toepassing van geweld om de blokkade te doorbreken. Dat zulk een oplossing in de aller laatste, plaats in aanmerking komt is duidelijk. Tot nu toe hebben de geallieerde woord voerders weinig anders ver klaard dan: „Wij blijven in Berlijn". Het wachten is thans op nadere mededelingen, hoe aan deze vastbeslotenheid kracht bijgezet kan worden. Bevin heeft zijn vacantie- zeiltocht aan de kust onder broken om met net voltallige kabinet de consequenties van de situatie te bespreken. Te verwonderen is slechts, dat Washington en Londen, toen zij het besluit tot de geldzuivering namen, de Russi sche tegenmaatregelen niet hebben zien aankomen. Van elke 20 Fransen één bij de Spoorwegen De directeur-generaal van de Nationale Franse Spoorwegen heeft het op een conferentie zelf ver klaard:. één op de twin tig Fransen is spoorweg ambtenaar... Er zgn 2.100.000 personen by de S.N.C.F. werkzaam, die elk jaar zeventien mil liard francs aan salaris sen opstrijken. En dan klagen wy over het grote aantal ambte naren in Nederland! In elk geval leggen de Ne derlandse Spoorwegen het zuiniger aan. Er zgn ongeveer 30.000 perso nen by de N.S. werk zaam, dat is één op elke drie honderd Nederlan ders. De S.N.C.F. schgnt on verzadigbaar te zgn: er zgn 600.000 ambtenaren in opleiding. Hieronder zgn meer dan 400.000 kinderen van spoorweg ambtenaren. De vaders vinden het dus een nog al aantrekkelgk baantje voor hun kroost. President Truraan heeft de wet ondertekend volgens welke mannen van 19 tot 25 iaar gedurende elf maanden zullen moeten dienen. de invordering van d© aan slagen in de inkomsten-, ver mogens- en ondememingsbe- lasting en ook voor de een malige heffingen, wat deze laatste betreft onder bepaald voorbehoud en een beper king tot de minder draag- krachtigen, all© wetteiyke be talingstermijnen in het alge meen te verschuiven naar een vier maanden later vallend tydstip, uitgezonderd natuur lijk de bgzonder© gevallen, waarin de wet onverwüld in- grypen voorschrijft of ae ont vanger dat onvermgdelgk acht Dit alles geldt voor zo ver de betreffende aanslagen in het jaar 1948 uitgaan of zgn uitgegaan In de regel heeft men al'dus gedurende ongeveer de eerste 5 maan- dn na die van dagtekening van het aanslagbiljet gener lei vervolging te vrezen, dan wordt opnieuw tenminste 4 maanden gewacht, voordat eventueel tot de tweede ver volging wordt overgegaan. Mocht een derde vervolging nodig zgn, dan valt ook deze weer tenminste 4 maanden later. Wanneer reeds termij nen van de aanslag zgn be taald, geldt de nieuwe maat regel alleen voor de nog niet betaalde termijnen van de aanslag. De nieuwe maatregel geldt niet voor de grondbelasting. Ook niet voor de vermogens- aanwasbelasting, voor zover deze betrekking heeft op zwarte aanwas. KLEINE BEZITTERS. De bedoeling van de maat regel is vooral de helpende hand te bieden aan de klei ner© vermogensbezitters, die in moeilgkheden dreigen tc geraken. Daarom is bepaald, dat de regeling, wat de een malige heffingen betreft, al leen zal gelden voor natuur lijke personen en dan alleen indien het inkomen niet meer bedraagt dan 5000 en bo vendien de belastbare som voor de vermogensheffing ineens niet meer dan 35.000 bedraagt. Dit bedrag van 35000 gulden komt overeen met een vermogen van tenminste 50 000 gulden voor gehuwden zónder kinde ren. Deze maatregel wordt nog gecompleteerd door een an dere maatregel. Vorig jaar was al reeds bepaald, dat de definitieve aanslagen der inkomstenbelasting, die vol gens de wet ineens invorder baar zyn, voor de jaren tot en met 1946, in vijf termg- nen konden worden betaald. Deze bepaling is thans uit gebreid over 1947 en 1948. Internationale tarwe-overeenkomst van de baan Het secretariaat van dc In tern. tarwcraad heeft aan de leden medegedeeld, dat de bij eenkomst van de commlssio van voorbereiding, welke aan- vankeiyk tegen 29 Juni a.s. was vastgesteld, niet zal door gaan. Deze mededeling wordt beschouwd als een bevestiging van het algemeen vermoeden, dat de Internationale tarwe- overeenkomst niet ten uitvoer zal worden gebracht, daar do Ver. Staten weigeren er aan deel te nemen. Als officiële reden voor het niet doorgaan van do bijeen komst der commissie van voor bereiding wordt medegedeeld, dat de genoemde commissie in de twee tot dusverre gehouden bijeenkomsten reeds alle nodi ge voorbereidingen voor een nieuwo tarwe raad heeft ge troffen. Truman ondertekent met grote tegenzin. Truman heeft een wet on dertekend, volgens welke 205 duizend oorlogsvluchtelingen in de komende twee jaar in Ame rika zullen mogen immigreren. Hg verklaarde de wet „met grote tegenzin" te onderteke nen. De wet zou discriminerend zgn ten opzichte van Joden en Katholieken. DROOG WEER. Geldig tot Zaterdagavond. Tijdelgk veel overdrgvende bewolking, maar droog weer. Meest matige wind tussen West en Noord. Weinig veran dering van temperatuur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1