Aflossing geldleningen wordt opgeschort KAPPIE en het geheim van de aardlaag sanatogen rubter #ern' laarzen Sport en wedstrijden KLANKEN AETHER Kantoor gemeentewerken wordt verbouwd. Bijzondere PolHierechier Middelburg Repatriëringsdienst wordt opgeheven. Synthetische bereiding van Vitamine D3 Gemeenteraad Middelburg. De raad der gemeente Mid delburg vergadert Maandag 28 Juni om 14 uur. De agenda omvat 15 agendapunten. B. en W. stellen voor 2600 uit te trekken voor het uitrei ken van een herinnering aan het a.s. regeringsjubileum aan de schoolkinderen. Voor de leerlingen van de scholen voor uitgebreid en voortgezet l.o. zal deze herinnering uit een tegel bestaan, voor de leerlin gen der lagere scholen uit een speld of een broche. De kosten zullen worden gedekt uit een kleine verhoging van de post straatbelasting. B. en W. vragen verder een crediet van 5750.voor het afschilderen van de complexen van 33 en 10 woningwetwonin gen aan Karelsgang en Haven- dijkstraat. Het rijk heeft zich bereid verklaard deze kosten voor z(jn rekening te nemen. Voor het herstel van 149 wo ningen van de Alg. Woning bouwvereniging vragen B. en W. woningwetvoorschotten. B. en W. stellen de raad voor enige percelen grond aan te kopen bij de 6 door de ge meente aangekochte Oosten rijkse woningen. Deze aankoop zal het mogelijk maken, de kosten van het bouwrijp ma ken etc. om te slaan over meer percelen, waardoor de uitkomst gunstiger wordt. De kosten zullen bedragen rond 6000. B. en W. stellen de raad voor de eindwyzigingen vast te stellen voor de gemeentebegro ting 1947 en dienen voorts een tweede wijziging in van de begroting 1948. B. en W. stellen voor aan de Coöp. Landbouwver. „Eiland Walcheren" toestemming te verlenen om met drie tractoren, elk met twee aanhangwagens, over de gemeentewegen te rij den. Daar de kantoren van de Dienst Gemeentewerken te klein zijn geworden en de aan leg van centrale verwarming de voorkeur verdient boven het stoken van 13 kachels vragen B. en W. voor de verbouwing (betrekken van de voormalige directeurswoning) en de aan leg van centrale verwarming een crediet van 25.000. 13.000.hiervan wordt ge dekt uit een bedrag, ontvangen wegens werkzaamheden met betrekking tot oorlogsbuit. De overige 12.000.moeten worden gedekt door een geld lening met een leningsduur van 10 jaar. Voor verbetering van het schoolplein school C vragen B. en W. een crediet van 7500.- waarvan 3590.als oorlogs schade ve-goed wordt en ƒ3910 door mid iel van een lening moet worden gevonden. Ten slotte stellen B. en W. voor om de aflossing van eni ge geldleningen voor twee jaar op te schorten in verband met de sterk gestegen kosten voor onderhoud en de gebreken, welke vele woningwetwoningen vertonen tengevolge van ach terstallig onderhoud. De hier door vrg komende gelden wor den gestort in een gemeentelijk fonds voor achterstallig onder houd, dat zal worden opge richt. (Ingezonden mededeling) Wel niet siek maar zo lusteloos Ge behoeft juist geen ziek bed gehad te hebben om U slap en lusteloos te voelen. Juist na tijden van spanning, óók van tekort aan lichame lijk en geestelijk voedsel, zijn' die verschijnselen aan de orde van den dag. Neem een tijdje Sanatogen. Dit zenuwster kend voedsel brengt Uw zenuwgestel weer op peil en ge komt ook lichamelijk weer op krachten* Hel <énwriart«Ad rosditl (Ingezonden mededeling) 132 filialen in Nederland. Middelburg VERKOPING Ten overstaan van notaris J. L. van der Harst is te Middelburg verkocht een hui3 met voor- en achtertuin aan de Noordsingel Nr. 90 voor 3.570 aan de heer P. Din- gemanse te Koudekerke, het nieuwgbouwde huis aan de Korte Geere No. 31 aan de heer N. C. But te Oost en West Souburg voor 3.500 en de woonwagen op 'het open terrein aan de Lange Delft tegenover de Fa. San- dij ck voor 1.600 aan de heer E. G. Lindbergh te Vlis- singen. WEDVLUCHT De vereniging van postdui- venhouders „De Telegraaf" te Middelburg hield 19 Juni een wedvlucht met oude dui ven van Cont St. Maxence. De lossing was om 11 uur. De eerste duif kwam in Sou burg aan om 14.02.32 uur. Snelheid 13.68.56 m. p. min*. De prijzen werden als volgt behaald: A Steketee, Sou burg 1; S. Kodde, Veere 2, 3, 4; A. v. d. Hoofd, Veere 6. C. Pouwer, Veere 9. R. Dirven, Middelburg, 5. M. Wattel, Middelburg, 7. W. M. Walraven, Middelburg 10. WEDVLUCHT. De uitslag van de wedvlucht uit Chateauroux (Fr.) over een afstand van 540 kilometer van de postduivenhoudersvereniging „Zeelandia" te Middelburg luidt: 1 J. J. Snoep; 2 en 9 D. M. Klaassen; 3, 4, 6 en 7 P. van Sabben; 5 J. Poelman; 8 G. v. d. Voorde; 10 W. Adriaansens. Vlissingen FEESTAVOND WEDEROPBOUW ARBEIDERS. Voor de arbeiders in de wederopbouwkampen te Vlis singen werd in het K.A.B.- gebouw een avond georgani seerd- Verschillende spre kers voerden het woord, ter wijl het dameskoor oJ.v. de heer A. Theunis en enkele accordeonnummers muzikale afwisseling brachten. JAARVERGADERING „DE BROEDERBAND" U-A. De voorzitter van de coöpe ratieve verbruiksvereniging „De Broederband" te Vlissin gen, de heer A. de Bart, deel de in de Maandag gehouden jaarvergadering mede, dat de kolenloods op het stations emplacement in gebruik was genomen en plannen worden uitgewerkt om het filiaal te Souburg te vernieuwen- Het vestigen van een winkel in het nieuwe stadsgedeelte van Vlissingen is in bespreking genomen. Uit de jaarversla gen bleek, dat de afdelingen bakkerij, manufacturen en brandstoffen de omzet over 1947 wisten te vergroten en behoorlijke bedrijfsinkom- sten gaven, terwijl de kruide niersafdeling wel de omzet in geld verhoogde, doch minder gunstige eindresultaten boek te- Bij de bestuursverkiezing werden de heren W- A- Gil lissen Verschage en B- Hu- brechtse herkozen. In de plaats van de heer J- F- Vis ser, die zich niet meer be schikbaar stelde, werd als commissaris gekozen de heer M- van Dis- De voorzitter bracht de heer Visser dank voor het vele werk, dat hii in het belang van de coöperatie in zijn functie had verricht. Verder werd tot commissa ris gekozen de heer S- de Graaf. Weslkapelle SCHOOLREISJE De oudste klasse van de O. L. school te Westkapellc, maakte dezer dagen een tocht per autobus naar Breda en Tilburg. O-a. werden het Mastbos, de vennen en het Dierenpark bezocht. Koudekerke DE NIEUWE VOET BALVERENIGING V. C. K. Zoals wg reeds meldden werd Maandagavond te Kou dekerke de oprichtingsverga dering gehouden van de voet balvereniging V.C.K. Als bestuursleden werden gekozen de heren P. Flipse, voorzitter; D H. W. Ver- ers, secretaris; N. I. Mes- er, penningmeester; H. van der Schuur, J. A. Blaakman, A. de Haan en P. A. de Jonge. Tot ere-voorzitter werd benoemd burgemeester J. L. Dregmans, die namens een onbekende gever, de vereni ging een nieuwe voetbal schonk. In de elftal-commis sie werden benoemd: P. Flip se, A. Hitzert en W. van Sluijs. Als trainers werden aan gewezen de heer M. Vreeke voor athletiek en de heren P. A. de Jonge en K. Wie- lemaker voor voetbal. De vereniging heeft de beschikking gekregen over een veld aan de Biggekerk- sestraat. De V.C.K., die nu reeds 80 leden telt, waaronder 20 junioren, zal zich aansluiten bg de Z.V.B. en meespelen in de Zaterdagmiddag-com petitie. Voorts werd in deze ver gadering het donateurschap vastgesteld op een minimum van 2.50 en hetlidmaat schap op 0.25 per week, terwijl dit voor de junioren 0.10 per week zal bedragen. Ook voor de inwoners van de gemeente Biggekerke be staat de mogelijkheid tot aansluiting bg de vereniging. O.- en W.-Souburg GROENE KRUIS-GEBOUW HERSTELD. Dinsdagavond werd ln de zaal Tramzicht te Domburg, 'n algemene vergadering gehou den van de vereniging „Het Groene Kruis". Uit het verslag van de secretaris, de heer J. W. Schuurman, bleek, dat een groot gedeelte van de geleden schade aan het gebouw is ver goed, maar de aanschaffing van voldoende verpleegmate- riaal nog grote uitgaven zal eisen. De penningmeester, de heer B. J. Westenburger, deelde mede, dat in 1947 werd ont vangen 4862 en uitgegeven 3073. De voorz., dr. B. Vaan drager. besprak de pensioen en salarisregeling van de wijk verpleegsters, waarmede het Rijk bezig is. De heren dr. B. Vaandrager en B. J. Westenburger wensten niet meer voor een herbenoe ming in aanmerking te komen. Dr. Vaandrager dankte de heer Westenburger voor zijn jarenlange toewijding. De heer J. W. Schuurman bracht dank aan dr. Vaandrager en over handigde een boekwerk. In het bestuur werden gekozen de heren P. van Dullemen en B. Goeabloed. De heer M. A. Romijn sprak namens de leden en dankte dr. Vaandrager voor de wijze, waarop hg het „Groene Kruis" heeft geleid gedurende meer dan 40 jaren. Zjjn voorstel om de scheidende voorzitter te be noemen tot erelid, werd met applaus aangenomen. Oostkapelle KIESVERENIGING „ONS BELANG". Dinsdagavond hield de kiesvereniging „Ons Belang" te Oostkapelle de jaarverga dering in het verenigingsge bouw onder voorzitterschap van de heer Z. Maljaars- Volgens het verslag van de secretaris-penningmeester be draagt het aantal leden 114 en sloot de kas met een klein batig saldo- De contributie voor 1943 werd vastgesteld op f 0.50. De aftredende leden van het bestuur, de heren J. Koe ne en A W. Louws, werden herkozen. Domburg De collecte voor de stichting „De Nederlandse Vrouw 18981948" bracht te Domburg f 440 op. 37. En toen Kappie uit het vliegtuig stapte, holden de twee agenten op hem af. „Houd de dief!" riepen ze. „Waar is de dief!" schreeuwde Kappie. „Hij moet net voor ons geland zijn! Daar staat het toestel, waarin hij zat!" „Gij vergist U", zei Alfredo, de agent „Die heer, die uit dat vliegtuig kwam was geen dief. Hij was een heer. Hij schonk ons een diamant!" „Wat!" riep Kappie. „Gaf hg jullie een diamant! En hebben jullie hem daar om laten lopen! Wat zijn jullie voor agenten! Wat is dit voor een land! Wijs ons meteen de trein naar Villa- grande. De schurk mag ons niet voor zijn!" „Schurkdiefdiamant!" sta melde Alfredo. „Daar staat de trein- Rechtuit en dan de hoek om!" „Kom mee!" riep Kappie naar Profes sor Larifix. vroeg de Professor, terwijl hij achter „Wat is er allemaal aan de hand?" Kappie aanholde. „Mijn hoofd suist; mijn hersenen zijn tot pap geworden. Dit is de manier van leven niet voor een geleerde „Te laat!" riep Kappie, toen hg de hoek omrende en nog net de trein zag vertrekken. Uit één der raampjes zwaaide Kaper Knipoog triomfantelijk naar hen. VOETBAL HET OLYMPISCH VOETBAL-TOURNOOI. De wedstrijd IerlandNeder land in de voorronde van het Olympisch voetbaltournooi zal Maandag 26 Juli te Ports mouth worden gespeeld, aan vang 6 uur 's middags. Voorts zullen op 26 Juli worden gespeeld: ChinaTur kije te Eastbourne, Burma- India te Worthing; Luxem burgAfghanistan te Brigh ton en op 27 Juli: Zuid-Slavië- Pakistan te Southend; Zwe denOostenrijk te Bourne mouth; EgypteDenemarken te Portsmouth. Indien er wedstrijden over gespeeld moeten worden, zal dit op 28 Juli gebeuren, hetzij te Brighton, Eastbourne, Worthing of Portsmouth. TENNIS Nederlandse prestaties te Wimbledon vielen tegen. MEVR. BLAISSE—TER- WINDT IN DERDE RONDE. De derde dag van de Wim- bledon-kampioenschappen was de volledige Nederlandse ploeg, de grootste, die ooit werd af gevaardigd, in strijd gewikkeld. Van de vier Nederlandse da mes werden er drie in de eerste ronde van het enkelspel uitge schakeld: mej. Hermsen ver loor van mrs. Lines, mej. Rol- lin Couquerque van de Franse speelster wïjvers en mevr. Lubbers-Fischer van madame de Meulemeester uit België. Mevr. Blaisse-Terwindt was de enige, die in een schitterend gespeelde partij mrs. Lefthan der versloeg. Het herendubbel van Swol en Rinkel trof het dit jaar on gelukkig en moest direct te gen de sterk spelende Austra liërs Bromwich en Sedgman eeuwse nippen De Rode Kruis-collecte bracht te Biggekerke/ 149.55 op. RUND CLANDESTIEN GESLACHT. gekregen en niet meer terug betaald, door deze te zeggen, dat hij van Domburg kwam cn een familielid op Schouwen ging opzoeken, die plotseling zeer ernstig ziek was gewer den; dat hg in de haast geen voldoende reisgeld had mede genomen. De Wit geloofde hem en vloog er in. J. B. werd ver oordeeld tot 6 m. gevangenis straf, waarvan 4 m. voorw., proeftyd 3 j., met bflz. voorw. Vlees werd in Vlissingen verkocht. De bgzondere politierechter te Middelburg behandelde de volgende zaken: In de nacht van 28 op 29 Mei 1948 werd door controleurs der C.C.D. een onderzoek inge steld in het slagesbedrgf van J. de J. te Vlissingen. Op ver schillende plaatsen in dit be- drflf werden hoeveelheden vers ongestempeld rundvlees aange troffen. Slager de J. verklaar de dit vlees te hebben gekocht van de 25-jarige slager M. de J. te Nieuwdorp, zonder bon. Dezelfde nacht werd een on derzoek ingesteld in de woning van M. de J. te Nieuwdorp, waar 30 kg pas gesmolten rundvet werd aangetroffen. M. de J, gaf bij zijn verhoor toe frauduleus een rund van onge veer 350 kg te hebben geslacht. J. de J. werd wegens het in ontvangst nemen van vlees, zonder bon veroordeeld tot 300 of 60 d. en 1 maand gev. voorw. proeftijd 2 j., met ver beurd verkl. van het vlees. M. de J. werd wegens het frauduleus slachten van een rund veroordeeld tot 8 m. gev., waarvan 4 m. voorw., proeftijd 2 jaar, met verb, verkl. van het rundvet. J. D., in wiens schuur het rund was geslacht, werd we gens medeplichtigheid aan dit frauduleus slachten veroor deeld tot 40 of 20 d. ANDERE ZAKEN. De 69-jarige grondwerker J. B. te Breda, thans ged., stond terecht wegens oplichting. Hij had 76.van W. de Wit los- Met de debarkatie van de passagiers van de Johan de Witt, die Dinsdagavond in Amsterdam arriveerde met 667 evacuee's aan boord, is het werk van de repatrië ringsdienst afgesloten. Deze dienst, die in allerijl in De cember 1945 ziin taak voor de uit Indonesië verwachten moest opvatten, wordt nl. met ingang van 1 Augustus a.s- opgeheven. De „Johan de Witt" was het laatste „eva- cuatieschip", dat van Indone sië naar Nederland kwam- Dit wil niet zeggen dat nu al le evacuee's naar het moe derland ziin gebracht, maar de weinigen, die nog in de tropen verblijven, zullen ge woon als passagiers met de lijndiensten naar het vader land reizen. Ze zullen bii aankomst in Nederland ver zorgd worden door instanties als „Nederland helpt Indië", „het centraal bureau voor oorlogsslachtoffers" enz. uitkomen en verloor op eer volle wijze. In de tweede ronde dames enkel wist mevr. Blaisse-Ter windt te winnen van mevr. Behr uit Engeland. ATHLETIEK Tsjechische athleten wonnen drie landen-tournooi. De drielanden atletiekwed strijd Tsjecho-SlowakijeNe derlandHongarije te Praag ls door Tsjecho-Slowakrje gewon nen met Hongarije op de twee de en Nederland op de derde plaats. De onderlinge punten- verhouding was: Tsjecho-Slo wakijeNederland 10682 Tsjecho-SlowakijeHonga rije 10288; HongarijeNe derland 11276. Op de 1500 m. hardlopen begon de Tsjech Cenvou niet erg sterk, maar door een felle eindspurt wist hij nog een zeer fraaie tijd te maken. De Ruijter leverde een zware strijd tegen de Hongaar Garayi, die met klein verschil won. •De voornaamste uitslagen van de tweede dag luiden: 100 m.: 1. Goldsvanyl (Hong.) 11 sec.; 2. Kleyn (Ned.) 11 sec.; 3. Horclc (Ts.) 11 sec 4. Lammers (Ned.) 11.1 sec. 1500 m.: 1. Cenova (Ts.) 3 min. 49.4; 2 Garayi (Hong). 3 min. 53.6; 3. De Ruijter (Ned.) 3 min. 53.8 4 x 400 m. estafette: *1. Hongarije 3 min. 23.3; 2. Ne derland 3 min. 25.7; 3. Tsje cho-Slowakije 3 min. 29.8. WERELDRECORD 80 M. HORDEN VERBETERD. De 19-jarige ballet-lerares Maureen Gardner, een van Engelands troeven voor de Olympische Spelen, heeft Woensdag in 'n wedstrijd tegen dames-studenten van de Read ing universiteit met 11.2 sec., een nieuw wereldrecord geves tigd op de 80 m. horden. Het oude record bedroeg 11.3 sec., een tijd welke Clau dia Testoni (It.), tweemaal maakte in 1939 en Fanny Blankers-Koen eenmaal In '43. Zoals bekend, liep onze land genote op de Olympische dag 11 sec., doch met harde wind in de rug, zodat geen erken ning is aangevraagd. PAARDENSPORT JOHNSTONE WINT IERSE DERBY. De bekende jockey Johnstone heeft Woensdag de Ierse Derby gewonnen, een race over 1% mijl, met een prijs van bijna 10.000 pdst., met het paard „Mathoo" van de Aga Khan. Johnstone had reeds de En gelse derby gewonnen met „My Love" en de Franse met „Bey". Hij heeft dit seizoen dus in drie derby's gezege vierd, wat een uniek feit is ln de geschiedenis der paarden sport. WIELRENNEN NEDERLANDSLUXEM BURGSE PLOEG VOOR TOUR DE FRANCE. De Nederlands-Luxemburg se ploeg voor de Tour de Fran ce 1948, die Woensdag 30 Juni begint, zal bestaan uit de vol gende renners: Jos. Janssen, Cor Bakker, Henk de Hoog, Wim de Ruiter, Bernard Fran ken, Frans Pauwels en de Luxemburgers: Dlederich, Kir- chen, Kemp en Blever. Joris van den Bergh zal de ploeg als leider vergezellen. Amsterdamse beurs Officiële Publicaties 23 Juni 24 Juni N.I. Hand. B. 120 120 Ned. Hand. Mij. 160 158 A.K.U. 163 Calvé 193% 193 Unilever 294 292% Kon. Petr. 343% 342 Fokker V Amst. Rubber 164 161% H.A. Lijn 197 197 Scheepv. Unie 189% 188 H.V.A. 230% 229% Deli Mij. 139% Ned. '48 (3% 7c) 100% 100% Ned. (dollar '47) 102% 102% Ned. N.W.S. 81% 81% Grootboek '46 99 f De atmosfeer van apathie, waarin de effectenbeurs te Amsterdam reeds enige tijd verkeert, bleef Woensdag on verminderd bestaan. De be langstelling van het publiek was minimaal en de omzetten waren hiermede in overeen stemming. Op geen enkele af deling konden omzetten van betekenis worden waargeno men. Wel werden oude en nieuwe Koninklijken en aande len Deli mg. nu en dan nog in open hoeken verhandeld maar bij nadere beschouwing had de handel in deze fondsen toch maar heel weinig te be tekenen. De stemming, voor zover daarvan sprake was, was ongeveer prijshoudend, rekening houdende met het feit, dat gebrek aan affaire doorgaans een koersafbrokke- ling tengevolge heeft. Bg de opening werden de aandelen waarin zaken werden gedaan, afgedaan op ongeveer het peil van de vorige slotkoersen of iets daar beneden, terwijl on der beurstijd een hele kleine verzwakking kon worden waargenomen. Nederlandse vinding. Opnieuw is een uitvinding van internationale betekenis van Nederlandse geleerden met succes bekroond door het verlenen van octrooien ir Nederland, verschillende an dere Europese landen en de U-S-A- Het betreft hier de fabricage van sythetische vi tamine D3. Tot de oplossing hebben in belangriike mate bii Bedragen twee ionee che mici. dr J- van der Vliet en dr- W. Stevens- De productie is van dien aard, dat niet alleen in de Nederlandse behoefte ruim schoots wordt voorzien, doch dat grote hoeveelheden vita mine D3 geëxporteerd kun nen worden, hetgeen weder om een belangriike deviezen- opbrengst oplevert. PrQvinciale begroting 1947 gewijzigd. Ged- Staten van Zeeland hebben bii de Provincie Zee land een wijziging van de be groting 1947 ingediend. En kele posten hebben meer op gebracht dan oorspronkelijk was geraamd. In totaal wor den de inkomsten der ge wone dienst over 1947 ver hoogd met 817-832-89, de uitgaven met f 356-070.44- De uitgaven worden op sommige posten verlaagd tot een be drag van totaal 48-317-55- De kapitaaldienst onder gaat enige wijziging o-a. in verband met het sluiten en converteren van geldlenin gen. Scheepvaartberichten Aangekomen te Vlissingen: Pelikaan v. Antw., Noordzee v. Antw., Madjoe v. Antw. Vertrokken: Twente n. Aloa, Pelikaan n. Coldlng. Orion n. R'dam, v. Gelder n. Hamburg. Gepasseerd n. Antw.: Glas haven v. R'dam, Grada v. Ty- nemouth, Celebes v. Engeland, Margriet v. Krageriö. Gepasseerd v. Antw.: Zwer ver n. Delfzijl, Palma n. Rot terdam, Hydra n. A'dam, Joost n. Lübeck, Bestevaer n. A'dam, Gruno n. Hamburg. Schepen van en naar Indonesië Van Batavia: Kota Baroe, passeerde 23 Juni Malta; Modjokerto, passeerde 23 Juni Gibraltar, wordt 27 Juni te Hoek van Holland verwacht: Willem Ruys, 24 Juni van Singapore. Naar Batavia: Kota Gede, passeerde 22 Juni Point de Galle; Batoe Bahra, passeerde 23 Juni Sabang; Ceram, 23 Juni van Aden; Kota Agoeng, 25 Juni te Colombo; Groote Beer. passeerde 24 uJni Kaap Bon. HINDERWET VLISSINGEN. B. en W. van Vlissingen, brengen Ingevolge de art. 6 en 7 der Hinderwet ter openbare kennis, dat bij hen is ingeko men een verzoek van C. J. van Wezel, alhier, om vergunning tot het oprichten van een steenhouwerswerkplaats, waar in zullen worden geplaatst 1 electwmotor van 10 P.K. en 1 idem van 0.75 P.K. voor het drijven van een steenzaagma chine in het perceel van Dis- hoeckstraat 24; dat dit verzoek met de bij lagen. vanaf heden op de Ge meentesecretarie (2e afd.) ter visie zal worden gelegd en dat schriftelijk bezwaren bij hun college kunnen worden inge diend. Op 29 Juni 1948 zal ten Ge meentehuize, des v.m. 10 uur, gelegenheid worden gegeven, om bezwaren tegen het oprich ten dier inrichting ln te bren gen. terwijl daarbij zowel de verzoeker als zij, die bezwaren Indienen, in de gelegenheid worden gesteld deze monde ling en schriftelijk toe te lich ten. Zowel de verzoeker, als »tJ, die bezwaren inbrengen, kun nen gedurende drie dagen vóór de 29e Juni ter Gemeentesecre tarie (2e afd.) van de ter za ke ingekomen schrifturen ken nis nemen. Voorts zij er de aandacht op gevestigd, dat niet tot beroep zijn gerechtigd zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebe stuur of één of meer zijner le den zg'n verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Vlissingen, 15 Juni 1948. UIT DE ZATERDAG. Wagen aar's „Getemde feeks" wordt gespeeld door het Omroeporkest o.l.v. Henk Spruijt (H. n 20.12). In de uitzending voor de arbeiders in de continubedrij ven een uitvoering van Beethovens 9e (H. I 10.50), Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 10.20 Radiof euilleton10.35 Anna Wester, piano; 10.50 Uitzending voor de arbeiders ln de continue-bedrijven; 12.15 Bekende marsen en walsen; 13 Ned. Strijdkr.; 13.30 Vau deville-orkest o.l.v. Cor v. d. Linden; 14 Het Nederlandse l'ed o.l.v. Renske Nieweg; 15.15 Radio Philharmonlsch Orkest o.l.v. Albert v. Raai te; 16.45 Het Jeugd-Stadionspel; 17.30 Om en naby de twintig; 18 Nieuws; 18.30 Ned. Strijd kr.; 19 Actualiteiten op kunst gebied; 20 Nieuws; 21.30 Vin- dobona schrammel'n; 22 „De bronzen fles"; 23 Nieuws. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; «.35 Londens Phllh. Orkest o. l.v. Eugène Goossens; 11 De Zonnebloem; 11.45 Schoolradio; 12.45 Lunchconcert door het Orkest van Klaas v. Beeck; 13 Nieuws; 15.15 Jonge kunste naars stellen zich voor; 16.15 De schoonheid van het Grego riaans; 17.15 De Wigwam; 18 Gerard van de Woude;, piano, speelt eigen bewerkingen; 18.15 Journalistiek week overzicht door Paul de Waart; 19.45 Z. Afrika. een reeks causerieën, door G. J. Rooyman8; 20 Nieuws; 20.12 Het Omroepor kest o.l.v. Henk Sprutyt; 20.20 Lichtbaken door de Z.E. heer Henri de Greeve; 20.50 Klein Orkest m.m.v. een Vocaal Kwartet o.l.v. Marinus van 't Woud; 21.25 Radio-feuilleton door Bob van de Poll; 23 Nieuws; 23,15—24 Avondcon cert. ZON EN MAAN 26 Juni Zon: op 4.21, onder 21.04. Maan: op ondor 9.01. 26 Junt. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER u. +nap u. -f Nap 5.05 1.95 17.18 1.74 5.33 2.12 17.47 1.92 6.09 2.20 18.18 2.01 6.34 1.44 18.09 1.26 LAAG WATER u. —NAP u. —NAP 10.69 1.76 11.40 1.95 0.14 2.54 11.16 1.43 23.34 2.14 12.14 2.11 23.52 1.76

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3