Hogere uitkering invaliditeitsrente enz. KAPPIE en het geheim van de aardlaag Mysterie Kosten de voetbalpools millioenen aan clandestiene deviezen? Sport en wedstrijden VERMOORDDE f KLANKEN AETHER Kosten bedragen ongeveer 25 millioea Kinderbijslagregeling. (Van onze parlementaire redacteur). Er is goed nieuws voor de invaliditeits-, ouderdoms-' wezenrentetrekkersHun uit keringen zullen een aanzien lijke verhoging ondergaan. De Tweede Kamer, besloot daartoe ln haar Dinsdagmid dag gehouden vergadering uoor aanneming van een twee tal wetsontwerpen van minister W. Drees. De invaliditeitsrente be draagt op het ogenblik voor gehuwden zonder kinderen, met inbegrip van enkele bijzondere toeslagen gemiddeld 5.25 per week en maximaal 8.40; voor ongehuwden 4.50 per week en hoogstens 7.20. De uitkering wordt voor het gros der rentetrekkers 6.— k 6.50 per week en maxi' maal 9.60. Dat is echter niet het enige. De gehuwde manne lijke rentetrekkers krijgen bo vendien een toeslag van 35 per maand, waardoor hun uit kering tenslotte 14.k 15 per week -zal bedragen. WEDUWEN-RENTE. De weduwenrente houdt op het ogenblik met de toesla gen met 3.75 k 4.50 per week op. In het allergunstigste feval kunnen zij 5.40 berei- en. De wezenrente is nog la ger; zij komt niet boven ge- mideld 2.k f 2.50 per week uit en bedraagt maximaal i 3.60. De weduwenrente wordt 5 k 6.per week en maxi maal 7.20 en de wezenrente 4 5.per week en ten hoogste 7.20. Ook voor de weduwen, die weduwenrente trekken krachtens de Invalidi teitswet en kinderen te haren laste hebben en in nader aan te wijzen gevallen voor gehuwde vrouwen zal de be paling gaan gelden, dat zij een toeslag krijgen van 35.per maand. Het moet een gelukkige ge waarwording zijn voor een we duwe, die gewend was met 5 naar huis te gaan, nu 13. in haar hand te krijgen. Minis ter Drees heeft het zo goed mogelijk met deze categorieën willen maken en daarom ook is in het wetsontwerp opgenomen, dat geen aftrek van eigen in komsten zal worden toegepast. DE KOSTEN. Deze verbeteringen kosten de staat een hele duit. De re- „Mej. Suid Afrika 1948" bezoekt ons land. Een vrolijk negentienjarig meisje met een roodbruine krullebol bekeek Dinsdagmor- fen Den Haag. „Mejuffrouw uid Afrika", schoonheidsko ningin van dit jaar „deed" de Residentie, zoals zij in de afge lopen maanden New .York en Hollywood, Parijs en Brussel en tal van andere steden heeft bekeken. Avelyn Macaskill uit Bloem fontein beantwoordt niet aan het Amerikaanse type van schoonheidskoninginnen. Kunstmatige „oomph" en „glamour" ontbreken haar, evenals de lagen „plamuur en verf", die gewoonlijk derge- lyke vorstinnetjes plegen te verfraaien. „Ik ben een van die baie mooie meisjes van Suid-Afrika" vertelt zij en voegt daaraan toe, dat het wellicht meer geluk dan wijs heid was, dat juist zij uit de 49 finalistes in Maart van dit jaar gekozen werd. Een streekje lippenstift en een vleugje poeder zijn uiterste concessies, die op het gebied van make-up worden gedaan. gering heeft berekend, dat er 'n bedrag van ongeveer twaalf k dertien millioen mee gemoeid zal zijn. Zij komt zelfs nog verder over de brug. In het vervolg zuilen namelijk de in- validiteitstrekkers en zij, die ouderdomsrente genieten krachtens de Invaliditeitswet, alsmede de vrouwen, die in het gengt zijn van een weduwen rente volgens deze wet of een van de ongevallenwetten in een kinderbyslagregeüng vallen, die overeenstemt met de rege ling voor de loontrekkenden. Tot nog toe ontvingen zij geen kinderbijslag. Deze nieuwe be palingen zullen de staat nog eens elf millioen gulden kos ten. In totaal dus 25.000.000 voor een groep weinig-draag- krachtigen! De Tweede Kamer had gevoel voor de noden van deze mensen en achtte deze uitgaaf ten volle verantwoord. 15.000 boete voor textlel-knoeler. Voor de bijzondere politie rechter te 's-Hertogenbosch heeft terecht gestaan A. P textielhandelaar te Eindho ven, wegens het verkopen van textiel, voor export be stemd, op de binnenlandse markt. Beklaagde nam bo vendien nog textielpunten voor deze goederen in ont vangst en berekende zijn de taillisten 100 000 te veel- Bij export dezer goederen zou de transactie f 250.000 aan de viezen betekend hebben. De officier van justitie eis te verbeurdverklaring der in beslag genomen goederen, een voorwaardelijke gevan genisstraf van 6 maanden en een geldboete van f 25-000 subs. 6 maanden hechtenis» Onmiddellijk uitspraak doen de, veroordeelde de Bijz Po litierechter beklaagde con form de eis voor wat betreft verbeurdverklaring en voor waardelijke gevangenisstraf. De geldboete werd beperkt op 15.000. Bond van Ambtenaren heeft critiak op de Regering. De Algemene Bond van Ambtenaren houdt te'Utrecht voor het eerst na de fusie tussen de Ned- Bond van Personeel in Overheidsdienst en de Centrale Ned. Ambte naren Bond een congres. De voorzitter oefende in zijn openingsrede critiek uit op dQ houding der regering. Ondanks de reeds lang gele den gedane toezegging, dat het overleg door de regering uitsluitend zou plaats vinden met de bonden, deel uitma kende van de Raad van Vak- centralen en de Stichting voor de Arbeid, is hierin nog steeds geen definitieve be slissing genomen. Ernstig waarschuwde spr. tegen het streven om ook andere vak bonden, die niet bereid zijn gebleken de loon- en prijspo litiek met him verantwoor delijkheid te dekken, tot het overleg toe te laten. De voorzitter van het N-V. V., de heer E- Kupers, sloot zich bii deze critiek aan- De heer H. A. Vulink. voorzitter van de R. K. Bond van Overheidspersoneel en secretaris van de Unie van Overheidspersoneel, sprak zijn voldoening uit over de tot stand gekomen intensieve samenwerking. Het beleid van het hoofd bestuur en de jaarverslagen werden goedgekeurd HET 7 FEUILLETON Tjeerd Adem» van de Prinsengracht 81 HOOFDSTUK XXII. De commissaris is boos. „Goeien middag", zei de commissaris, toen de weduwe van de postdirecteur hem had binnengelaten en de deur weer zachtjes achter hem had dicht gedaan. „Nou Comelissen, nogmaals van harte, kerel. Dat je maar fauw commissaris mag wor- en, als je dan maar niet op mijn stoel gaat zitten. Zo Beekman, ben je weer terug; van je binnenlandse ex pedities? Je denkt zeker, dat we op het bureau niets anders te doen hebben dan familie te bezoeken en uitstapjes naar de grote riveren te maken. Kijk, daar hebben we de journalist ook. Die weet ook precies waar te wezen moet als er wat te drinken valt. Nou, en fin, schenk me maar gauw in, Cornelissen, want mfln tong hangt in mijn mond als een stuk leer in een schoenma kerswinkel." Hy liet zich met een plof in een fauteuil vallen en de hoofd inspecteur haalde opnieuw het feestkistje voor de dag om zijn chef een rokertje te pre senteren. De commissaris veegde met een grote zakdoek uitvoerig zijn voorhoofd af. De hoofd commissaris was door ziekte al een paar maanden met bui tenlands verlof en commissaris Vonkenberg, die hem vervan gen moest, omdat hy de oud ste commissaris was, voelde de laatste weken, dat de lange diensttijden en voornamelijk de uren waarin hij 's nachts moest werken, te veel van zijn krach ten begonnen te vergen. Hij sneed voorzichtig het puntje van zijn sigaar af en blies even later met een tevre den gezicht een blauwe rook wolk voor zich uit. „Een borrel, commissaris?" „Ja, natuurlijk!" blafte de commissaris. „Denk je mis schien, dat ik hier gekomen ben om aan de borst van die uitgedroogde weduwe gelegd te worden?" De hoofdinspecteur glimlach te, haalde een glas uit de kast en schonk het tot de rand toe vol en de commissaris slurpte er met welbehagen de kop af, likte zich langs zyn snor en keek met een tevreden gezicht naar een ingelijste gravure bo ven het schrijfbureau waarop tot in alle bloedige finesses de slag van Waterloo afgebeeld was. „En." zei hy, zich tot de journalist wendend, „waar was meneer de persmusde re porter nou gisteravond?" „Ik was in 't buitenland, commissaris." fcWel ja," gromde de oom- Schreleder's rol. Majoor K. de Graaf, voor malig commandant van het continentaal detachement B.B. C., heeft aan een A.N.P.-ver- slaggever zijn mening gezegd over de betekenis van Schreie der in het England-Spiel. Hy wees er op, dat Hermann Gis- kes de leider van het England- spiel was en dat goede behan deling van de gevangen agenten te danken was aan deze Gis- kes. Schreieder kreeg eerst de leiding in November 1943 toen het England-spiel reeds was afgelopen. Aan deze commando-wisse ling was het te danken, dat de agenten uit Haaren werden overgebracht naar Duitse con centratiekampen. Schreieder kon weten, dat zij in die kam pen doodgemarteld zouden worden. De ministers van Justitie en van Landbouw hebben blij kens hun memorie van ant woord inzake de Totalisator- wet, kennis genomen van de geruchten dat door het medespelen in zogenaamde voetbalpools millioenen gul dens onze grenzen overgaan. Zij kunnen de juistheid van deze geruchten op dit mo ment noch bevestigen, noch ontkennen, al lijkt het hun aanvankelijk niet erg waar schijnlijk, dat bii de huidige stenge deviezenbepalingen zulke enorme bedragen clan destien naar het buitenland kunnen worden uitgevoerd. De ministers hebben in middels de aandacht van hun ambtgenoot van financiën op deze geruchten gevestigd. Van de uitslag van een door deze in te stellen onderzoek zal afhangen, of en zo ia welke maatregelen moeten worden genomen. Verdachte brand in jeugdgebouw te Gouda. Dinsdagavond is onder ver dachte omstandigheden brand uitgebroken in een clubhuis van de R-K. jeugd in Gouda- Het uitslaande vuur is met zes stralen bestreden Na an derhalf uur was de Goudse brandweer het vuur messter. Van het gebouw, dat geheel ingebouwd stond o-a- tussen twee kerkgebouwen in. brandden twee bovenverdie pingen uit- De schade wordt op 50-000 gulden geschat. Maandagavond werd in het zelfde gebouw een begin van brand in de kiem gesmoord- Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 22 Juni: Orion v. Londen, Egir v. Antwerpen; 23 Juni: Vida v. Antwerpen. Vlissingen vertrokken 22 Juni: Santa Lucia n. Oslo; 23 Juni: Vida n. Oslo, Egir n. Shoreham. Gepasseerd naar Antwerpen 22 Juni: Oud-Beierland v. Lon den; 23 Juni: Aalsdijk v. New- Orleans, Prins Willem van Oranje v. R'dam, Maaskerk v. A'dam. Schepen van en naar Indonesië Van Batavia: Johan de Witt 23 Juni te Amsterdam; Wil lem Ruys 23 Juni te Singapo re; Zuiderkruis 22 Juni van Saba. Naar Batavia: Ceram 23 Juni te Aden; Johan van Ol- denbarnevelt passeerde 22 Ju ni Malta. 36. De twee politie-agenten stonden met uitpuilende ogen naar de diamant te kyken, die Kaper Knipoog onder hun neuzen duwde. „Wij moeten ons vergissen, Alfredo!" zei de ene agent tegen de andere. „Maar deze heer stapt toch uit toe stel D Z. 48. en ze hebben ons opge beld dat wijbegon de andere „Het spijt mij. heren," zei Kaper Knipoog. „Maar ik heb geen tijd om naar Uw praatjes te luisteren. Ik heb haast- Ik moet met de trein mee. Hier hebt U de diamantik heb er meer vangoedendag!" Kaper Knipoog holde weg en de agen ten stonden hem stom verbaasd na te buigen. Maar voordat ze nog van hun verbazing bij konden komen, hoorden ze het geronk van een dalend vlieg tuig boven zich. „Daar zal de dief inzitten!" zei Alfre do, de agent, tegen zijn collega. „Laat hem niet ontsnappen! Atten- tio!" ATHLETIEK Drielandenwedstrijd Tsjecho-Slowakije NederlandHongarije. In het Srahover stadibn te Praag begon Dinsdag de drie- landen atletiekwedstrijd Tsje- cho Slowakije-Nederland-Hon- garije. De clou van het pro gram voor deze eerste dag was de 5000 meter, waarop Zato- pek en Slijkhuis elkaar zouden bekampen. Het verwachte hef tige duel tussen deze twee had. in weerwil van het koude en winderige weer, niet minder dan 30.000 toeschouwers in het stadion samengebracht. Van de aanvang af was het tempo op de 5000 m. hoog en de tussentyden benaderden die van de Zweed Gunder Haegg, toen hy het wereldrecord op deze afstand vestigde. Zatopek nam dadelijk de kop en Slykhuis volgde hem op de voet. De beslissing viel, toen de mylpaal van de 4 km in zicht kwam. Slijkhuis zakte eerst iets af en gaf toen op, totaal uitgeput. Zatopek vestigde een nieuw Tsjechisch record op de 5000 m. 110 m. horden: 1. Tosnar (St.-Sl.) 15.1; 2. Zwaan (Ned.) 15.3. 5000 m.: 1. Zatopek (Ts.-Sl.) 14 min. 10; 4e Lataster (Ned.) 15 min. 22.6. 800 m.: 1 Winter (St.-Sl.) 1 min. 53; 2. De Ruyter (Ned.) 1 min. 53.3. 200 m.: 1. Horcic (Ts.-Sl.) 22.3; 2. Kleyn (Ned.) 22.4. Hinkstapsprong: 1. Lourens (Ned.) 14. m. 10; 2. John (Ts.- Sl.) 13 m. 93. Discusw.: Klics (Hong.) 47 m. 70; 2. De Bruin (Ned.) 45 m, 25. Estafette 4 x 100 m.: 1. Hon garije 42.1; 2. Nederland 42.4. Na de eerste dag leidt Tsje cho-Slowakije met 5142 pun ten voor Nederland en met 5144 punten voor Hongarye. Hongarije leidt met 5241 punten voor Nederland. DE WEDSTRIJDEN VAN MARATHON. In ons blad van Maandag werd gemeld, dat by de Za terdag te Vlissingen door Marathon gehouden athletiek wedstrijden de prestatie van d^ heren op 5000 meter slecht was. Men maakt ons thans op attent, dat op dat nummer een ronde te veel wei-d gelopen. MOnze feuilleton-prijsvraag 4% Tandarts de Vries Ons feuilleton „Het mysterie van de Prinsengracht" komt thans in het stadium.dat de scherpzinnigen on der onze lezers de dader van de moord kunnen aan wijzen. Wij geven hen daartoe gelegenheid tot Zaterdag 3 Juli. De oplossing moet dus vóór of op die datum per briefkaart aan het bureau van dit blad worden inge zonden. Op de adreszijde vermelde men: „Prijsvraag feuilleton". Onder de goede oplossers zullen 12 prij zen verloot worden, zoals gebruikelijk drie voor elk van de delen van Zeeland. missaris, „ln 't buitenland. Eerst beweegt ie hemel en aar de, dat we 'm uit zyn bed moe ten halen om achter de Rat aan te klotsen, om onze hele expeditie in de war te sturen en als je 'm dan opbelt zit me neer in 't buitenland." „Ja, maar ik kan hier toch niet eeuwig op die Rat zitten wachten!' riep de reporter ge prikkeld. „Ik kon toch niet weten, dat 't al zo gauw zou gebeuren, commissaris." „Nou, enfin," zei de commis saris, zyn schouders ophalend, ,nou hebben we tenminste de kans gekregen om dat stuk ongedierte te volgen zonder dat ie d'r wat van gemerkt heeft. Maar met al die gekheid, jonge man, heb je me een pest- dag bezorgd." „Ik, commissaris?" vroeg de journalist verbaasd. „Ja, natuuriyk jij!" blafte de commissaris. ;,Heb ik nog niet genoeg aan myn hoofd met al die rompslomp en al die ver horen! 'k WTas nota bene om vyf uur in m'n bed en ik lig net in m'n eerste slaap en daar staat me om half acht zo'n gebrilde kerel in een flu welen jasje aan m'n bel te BOKSEN Glel de Roode behoudt zijn titel. Dinsdag verdedigde Giel de Roode de weltergewicht titel tegen Jan Nicolaas. Het ge vecht was zeer eenzijdig. Steeds weer nam de Roode het initiatief, doch hij miste de kracht een beslissende stoot te plaatsen. In de laatste partij van de avond bokste de Amsterdam mer Jan Schoen tegen de oud- middengewichtkampioen van Tsjecho-Slowakije. De scheids rechter beëindigde de stryd in de tweede ronde, omdat Ol- sansky te weinig van de boks- kunst verstond, hetgeen hevige protesten en zelfs het gooien van zitkussentjes by het pu bliek uitlokte. Theo Huizenaar, de promo tor van Giel de Roode, heeft van de promotor van Villemain bericht gekregen, dat deze zijn Europese titel wegens ziekte niet voor Augustus tegen Giel de Roode zal kunnen verdedi gen. Volgens een besluit van de E.B.U. moet de party voor 20 Augustus plaats vinden. Bep van Klaveren versloeg Harry Bos. In de Apollohal te Amster dam werden Dinsdagavond bokswedstrijden gehouden, waarbij in de hoofdparty voor de pauze de Rotterdammer Bep van Klaveren uitkwam te gen de Amsterdammer Harry Bos. Tot de vierde ronde bleef de Rotterdammer de meerdere, doch haar inmiddels de wond aan 't linkeroog, die Bos in de tweede ronde had opgelopen, erger was geworden, werd de strijd op medisch advies ge staakt. Van Klaveren werd dus winnaar door technische k.o. WIELRENNEN Weer een zege van Wagtmans. GOEDE RACE VAN MODTHAAN. Woutje Wagtmans heeft Maandag te Schoondiike in een wedstrijd voor amateurs en nieuwelingen zijn achtste zege in successie geboekt. Een valpartij in de eerste ronde maakte vele slachtof fers, van Est en Vos liepen hierbij grote achterstand op en staakten later de strijd Mouthaan uit Vlissingen wist zich na een felle jacht voor in het peleton te wér ken. Wagtmans wist zijn voorsprong tot 1 minuut op te voeren. Toen het peleton echter de uitlopers Kiekens. Alblas en v- d. Veeken in liep, ontbrandde een nieuwe jacht om Wagtmans te berei den. De voorsprong van de kleine man uit Breda be gon weliswaar te slinken, maar hij hield tot het einde stand. In de voorlaatste ron- det leed Mouthaan ketting breuk en werd daardooor 11e De uitslag was: 1 Wagt mans, Breda, 100 km. in 2 uur 40 min.; 2. Alblas; 3 Groene- veld. DAMMEN VIERKAMP IN ZEEUWSCH VLAANDEREN. Zoals bekend werd tussen de 4 sterkste dammers van Zeeuwsch-Vlaanderen een vriendschappelijke vierkamp gespeeld. De wedstrijd is thans geëindigd en leverde de volgende einduitslag op: A. Kotvis, Zuidzande 4 11! Kaan, Temeuzen 14 11 Geensen, Terneuzen 2 2 2 6 de Smet, IJzendyke 114 3 Een mooi resultaat voor de heer Kotvis, die de laat ste jaren weinig heeft ge speeld. Bovenstaande uitslag bewyst, dat hy nog steeds een dammer van klasse is. KORFBAL. ZEEUWSE KORFBALBOND. UITSLAGEN 19 JUNI. 2e kl. A: Swift 2—SSS 2—6. 2e kl. B: Togo 2Zeelandia 26. 3e kl. A: VitesseTop 82. Se kL B: TJoba 2—bios 1 3—2. De andere vastgestelde wed- stryden zyn door weersom standigheden en gebrek aan scheidsrechters niet doorge- (Wordt vervolgd) gaan. hengsten. Moest de commissa ris persoonlyk dringend spre ken, zei de mus. Nou, je weet nooit wat 't wezen kan, dus ik uit de armen van Morpheus regelrecht in m'n pyama naar beneden. Blijkt 't me godbe tert een verslaggever van „De Amsterdammer" te zyn en die zou me eens eventjes in ver hoor nemen, hoe 't mogelyk was, dat „Het Nieuwsblad" een halvo pagina van die over val had en waarom of ik niet de moeite genomen had om hem op te bellen. Of dat mis schien vriendjespolitiek was Alle persmusalle pers kwalnou ja, alle persmen sen hebben geïyke rechten, zei die brilneus. Nou en toen werd ik zo giftig, dat ik de deur wijd open gedaan heb en ik zeg: als je nou niet maakt, dat Je bin nen een halve minuut van m'n stoep bent, dan zal lk je een slag op je kop geven, dat je als een dief achter de tralies door je eigen ribben zit te ky- ken!" i.Maar dat heeft U niet ge zegd, commissaris," zei de hoofdinspecteur glimlachend. PROGRAMMA VOOR ZATERDAG 26 JUNI. Ie kl.: LuctorSeolto; Mad- joe 1—Togo 1; Vios 1—Swift 1. De wedstrijd in Terneuzen kan met veel belangstelling tegemoet gezien worden, n.l. of Seolto haar ongeslagen re cord kan handhaven. Madjoe 1 moet op het moment ln Vlis singen sterker geacht worden als Togo, terwyl Swift 1. hoe wel niet in vorm zijnde, toch van Vios 1 moet kunnen win nen. 2e kl. A: Tjoba 1—VKV 1. 2e kl. B: Scampolo—Unitas. 3e kl. A: Vitesse—VZOD; OlympiaVKV 2. Se kl. B: DosVopo; Sinoto Dios 2. 3e kl. C: Ivo—Elto 1; WHS Elto 2. 3e kl. D: Madjoe 2—AKC; Swift 3Fortuna. TENNIS RINKEL UITGESCHAKELD. Nederland heeft op de twee de dag van de Wimbledon kampioenschappen wederom 'n speler verloren. Rinkel verloor in een onplezierige wedstrijd van de Belg Delire. Beide spe lers hadden veel te lyden van de gladheid van de baan. Van Swol bereikte de derde ronde door een overwinning op de Philippijn Ampon, die ln ae vo rige ronde de Spaanse Davis cupspeler Bartroli op virtuose wyze verpletterde. Dit is onge- twyfeld een goede prestatie van de Nederlander. In het gemengd dubbelspel kwamen mej. Quertier (Groot- Brittannië) en Rinkel zonder te spelen in de derde ronde. Amsterdamse beurs 22 Juni 23 Juni N.I. Handb. B. 118 120 Ned. Hand. My. A.K.U. Calvé Unilever Kon. Petr. Fokker V Amst. Rubber H.A. Lijn Scheepv. Unie H.V.A. Dell Mij. Ned. '48 (3% Ned. (dollar *47) Ned. N.W.S. Grootboek '46 158% 160 164 163%' 194 193% 292 294 342 343%' 164 164 198 197 180% 189%' 229% 230% 141% 139%' 100% 100% 102% 102% 81% 81%' Officiële Publicaties DISTRIBUTIEDIENST GOES. SLUITING DISTRIBUTIE KANTOOR OP ZATERDAG 26 JUNI A S. In verband met adminis tratieve maatregelen, verbon den aan de samenvoeging van de distributiediensten Goes, 's Heer Arendskerke, Krabbendijke en Wissekerke. is het distributiekantoor te Goes. 26 Juni a-s. voor het publiek gesloten. DISTRIBUTIEDIENST 's-HEER ARENDSKERKE. Uitreiking toes lagkaar ten en rantsoenbonnen oor bijzondere arbeid. Van 28 Juni t/m 10 Juli a.s. zal de uitreiking van toeslagkaarten voor byzonde- re arbeid, alsmede rantsoen bonnen voor vuile arbeid, plaats vinden op de gebrui- kelyke wyze, en plaats. Te 's-Heer Arendskerke zal »van 28 Juni a.s. af al leen op Donderdag van 9— 11.30 zitting gehouden wor den. SLUITING KANTOOR EN AGENTSCHAPPEN. Van 28 Juni a,s. af wordt de distributiekring" 's Heer Arendskerke met de kringen Goes, Krabbendyke, en Wis sekerke samengevoegd tot de Kring De Bevelanden. Het kantoor wordt gevestigd in het pand Ravelyn de Groe ne Jager 2a te Goes. In verband daarmede zijn 't kringkantoor en de agent schappen op 26 Juni a.s. ge sloten. In plaats daarvan zal op 30 Juni te Borssele het agentschap geopend zijn van 8.3010.30 uur en op dezelf de dag op Lewedorp van 9.3911 en op Wemeldinge van 911.30 uur. Burgerlijke stand SOUBURG. Getrouwd: M. Kok, 26 j. en H. J. Louwerse, 25 j.; J. Vos, 28 j. en A. van den Dries. 31 j. Bevallen: T. Lynse—Gide- onse, d.; H. P. Verhage Dellebeke, d.; C. C. Sibbel Das, z.; J. M. van der Burght—Brouwer, d.; M. M. van NoppenRoos, d.; M. PuijpeBosschaart, d. Overleden: A. M. Hak, 75 J„ echtg. van P. Come- UsBe. In tegenstelling tot de vori ge dagen, toen in de zeer stille markten het koerspeil over het algemeen een enkel puntje in zakte, was de opening Woens dag iets beter en werd meren deels boven het vorig slotpeil genoteerd. In de omvang van de affaire kwam echter niet de geringste wijziging. Dinsdag werd wederom slechts voor juist één millioen gld. aandelen omgezet en het zag er niet naar uit dat hierin Woensdag veel verbetering zou komen. De beursbezoekers konden dan ook hun volle aandacht béstc- den aan de huldiging met bloe men en toespraken van een 70 jaar geworden effectenman, die al sinds 1895 de beurs be zoekt, en derhalve al heel wat ups en downs heeft meege maakt. Overigens had de markt zeer weinig te betekenen, maar het viel op, dat naarmate het beursuur vorderde, de koersen neiging tot oplopen vertoon den. Een bygebouw van het Franse ministerie van weder opbouw is door brand ver woest. UIT DE VRIJDAG. „Cosi fan tutte". Het eer ste bedryf van deze opera wordt uitgevoerd door de Glyn- debourne Festival Opera Com- rty, o.l.v. Fritz Busch (H 14.50). Operamuziek wordt verder uitgevoerd door het Omroeporkest o.l.v. Willem Lohoff (H. II 20.12). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9 Werken van Franz Schubert; '10.30 Voor de vrouw; 11.30 Mussette- en Hawaiianklan- ken; 13 Nieuws; 14.20 Het Kamerorkest o.l.v. Anton Kregale; 15 Ons volk in zyn dichters; 15.20 Vervolg Kamer orkest; 16 Orgelspel door Jo han Jong; 16.30 Tussen ■twaalf en zestien; 17 20 Wij en de muziek, Piet Tiggers „Mozart in 't panorama der muziek", toegelicht met gra- mofoonplaten; 18.30 Ned. Strijdkr.; 20 Nieuws; 20.05 „Klaar voor Amsterdam" een gevarieerd klankbeeld ter voorbereiding van de Landdag van de V.P.R.O op Zondag a.s.; 21 Men vraagt... en wy draaien; 21.50 Op de vleug'len van muziek; 23 Nieuws. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 9 Werken van de Franse com ponisten uit de 17e en 18e eeuw; 9.35 Schoolradio; 10.30 Gedeelten uit operettes van Frans Leh&r en Paul Lincke; 11 De Zonnebloem; 11.45 Pianowerkjes van Edvard Grieg; 12.03 Richard Odnopo- soff, viool; 13 Nieuws; 14 Svmphonisch middagconcert; 14.50 Iste acte van de opera „Cosi fan tutte", Mozart; 16.20 Elck wat wils; 18 Volksliede- renkwartet „cantas Populo rum" o.l.v. Rudolf Karsemeyer; 19.45 Pater Hero Alma spreekt over het Soendaland; 20 Nieuws; 20.12 Het Om roeporkest o.l.v. Willem Lo hoff: 21 „De drie landen" 21.15 „De Zilvervloot"; 21.45 „Uit de schatkamer van het Oude Testament", bijbels hoor spel: 23 Nieuws. ZON EN MAAN 25 Juni Zon: op 4.21, onder 21.04. Maan: op 23.56, onder 7.48. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zlerikzee HOOG WATER U. +NAP U. 4-NAP 4.24 1.97 16.37 1.85 4.54 2.14 17.07 2.02 5.33 2.23 17.42 2.09 5.56 1.44 18.09 1.26 LAAG WATER U. —NAP U. —NAP 10.25 1.8 11.06 2.05 11.40 2.21 11.16 1.43 22.59 2.19 23.40 2.38 23.52 1.76

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3