7000ste bezoeker passeerde ZETO-loketten NIEUWS UIT ZEELAND Eerste vergadering in hersteld gemeentehuis Tweede ZETO-flitsen RIOOLWERKERS DOOR GASSEN BEDWELMD. Nieuws in een Noiedop WALCHEREN J- PHILIPS VERBETERT ZIJN STAND. Nieuwe prijzen voor 1000ste bezoekers. De 7000ste bezoeker is Maan dagavond de ZETO-loketten gepasseerd en als men de da mes die ZETO-loten verkopen vraagt, dan verneemt men, dat zij uit alle delen van het land komen, uit Amsterdam en Rot terdam even goed als uit Gro ningen, Hilversum en Limburg. Zo&is reeds gemeld werd Za terdagavond de 6000ste bezoe ker genoteerd. De 3000ste was de heer Krijger uit Souburg, de 4000ste de hee; IJssel uit Middelburg;, de 5000ste de heer Verburg uit Coiynsplaat, de 6000ste de heer van Loo uit Middelburg. de 7000ste de heer Reinicren uit Middel burg. Dh Zeeuwse Landbouw- te Goes heeft het bekende, kostbare boekwerk „Geschie denis van de Zeeuwse Land bouw" beschikbaar gesteld voor de 10.000ste bezoeker, die dus extra goed bedacht wordt. Inmiddels zUn als nieuwe pryzen aan de lyst toegevoegd Een kinderkapstok of school- Maat srhappü nis cxtraprijs 300 gulden boete voor „Waarhe!d"-caricatuur. „Een zowel artistiek als aesthetisch stumperig prentje" noemde mr. Benno Stokvis, verdediger van de oud-hoofd redacteur van „De Waarheid", de beer A. J. Koejemans, voor het Amsterdamse gerechtshof de prent, die dit dagblad in September 1946 gepubliceerd heeft. De caricatuur, die vervaar digd was naar aanleiding van de ongeregeldheden te Amster dam by de troepenuitzendin gen naar Indonesië, toonde de minister-president in gala uniform, die een arbeider heeft neergeschoten en daarna over een bananenschil uitglijdt. Mr. Stokvis betoogde, dat; van opzet tot beledigen geen sprake is geweest. Wat hg de heer Koejemans echter wel kwalijk neemt, is, dat hg een dergelijke stumperige plaat heeft opgenomen. Mr. Stokvis toonde het hof daarop een caricaturenbundel over dr. Colgn, waarvoor deze zelf een voorwoord heeft ge schreven. Er zyn caricaturen by. die Colgn schilderen als zakkenroller en die hem poli tieke tegenstanders naar het leven doen'staan. Ook dr. Abraham Kuyper en mr. P. J. Troelstra schreven voorwoorden by caricatuur- verzamelingen over hun fi guur, aldus mr. Stokvis. Mr. Fabius achtte de cari catuur ondanks alles beledi- fend en vroeg een boete van 00 gulden. 14 jaar geëist tegen kampbewaker uit Ommen. De advocaat-fiscaal bg het Amsterdams Bijzonder Ge rechtshof. mr. L. Drabbc, eiste 14 jaar gevangenisstraf tegen de 49-jange H. W. Chr. R. uit Hilversum. 'Deze Hilversumse kantoor bediende was in 1941 in dienst getreden hbij et N.S.K.K. en ging als chauffeur naar Frankryk. Duitsland en Rus land In Mei 1942 kwam hy als bewaker in het kamp Eri ca te Ommen en oefende hier een waar schrikbewind uit Het hof zal op 5 Juli a.s. uitspraak doen. bord van de fa. Fortes For- tuna te Middelburg voor de 11.000ste bezoeker, een retour- biljet tweede klasse van de Ned. Spoorwegen naar onver schillig welke plaats voor de 12.000ste en eeji elcctrlsch theelichtje van de fa. Holland- Electra voor do 13.000ste be zoeker. PHILIPS VERBETERT ZIJN STAND. Dat de Tweede Zeto niet al leen de verwachtingen van het publiek overtreft, maar ook die van de standhouders blijkt onder meer uit het feit, dat Philips meende niet voldoende representatief vertegenwoor- woordigd te zgn op een expo sitie als deze en Maandag zijn stand belangrijk heeft verbe terd! Een van de stands, die bui tengewoon de aandacht trekt, blgkt in het Schuttershof ook te zgn die van de Stoomv. My. Nederland, Inderdaad is deze belangstel ling verdiend, want in kort be stek wordt hier een goed idee gegeven van wat een scheep vaartonderneming als de Ne derland presteert en betekent. NOG STEEDS AANVRAGEN. Merkwaardig is, dat zowel uit Zeeland als uit andere pro vincies nog steeds aanvragen binnen komen om aan do ten toonstelling deel te nemen. En kele firma's konden met openluchtstands worden ge holpen. Voor de standhouders en de bezoekers is nog van belang, dat de standhouders en hun dames Vrg'dag a.s. om 17.45 uur officieel door het Z.E.T.O.- bestuur zullen worden ontvan gen en dat in verband met de overweldigende belangstelling Zaterdag j.l. overwogen wordt de Tweede ZETO Zaterdag 26 Juni, de laatste dag, ook des avonds open te stellen. Hedenavond treedt zoals be kend de gevierde actrice Geor gette Hagedoorn met een klein- kunstprogramma op. De voor stelling Maandagavond door het Brabants Cabaretgezel schap gegeven, was een suc ces. De demonstratie van twee esquadrilles vliegtuigen van de luchtmacht boven Walcheren ter gelegenheid van de Zeto is een grote teleurstelling gewor den. Slechts drie vliegtuigen vlo gen even boven de stad... Een slechte beurt van de lucht macht. Zweedse defensie versterkt. Beide Huizen van de Zweed se Ryksdag hebben hun goed keuring gehecht aan het uit trekken van een som van 205 millioen kronen .voor het ver sterken van 's ïands defensie. Het geld zal worden aange wend voor het uitvoeren van een plan, dat voorziet in een 50 vergroting van de sterk te der 10 vliegtuigeskaders voor dagvluchten en toevoe ging van twee bombardements eskaders. Zweden zal zijn eerste ge- vcchtsedkader voor nacht vluchten krggen, voomamelgk bestaan uit Mosquito's uit En geland. Het leger zal op nieu we leest geschoeid worden. Wat de vloot betreft zul len twee torpedo-, drie onder zee- en vier motortorpedoboten worden gebouwd. Bergen op Zoom krijgt grond terug. Te Bergen op Zoom werd de laatste hand gelegd aan het dichtmaken van een gedeelte van de tankgracht, welke door de Duitsers langs de Schelde- oever bg Nieuw-Borgvliet tot bg Halsteren was gegraven. Bij Nieuw-Borgvliet werden door het dempen van deze gracht 12 ha. land herwonnen. Grotendeels werd de grond aan de vroegere eigenaars, meest landbouwers, teruggegeven. Een grote moeilgkheid vormde het feit, dat de uitgegraven grond door elkaar was gehaald, zodat de vroegere structuur niet overal hersteld kon wor den. Met behulp van een exca- vateur heeft men echter zo goed mogeiyk de grondlagen gere construeerd en de meest vruchtbare als toplaag ge bruikt. Men hoopt dan ook, dat de landbouwers qualitatief geen schade zullen lijden. Breda verzamelplaats van emigranten. De emigranten, die in de toekomst naar Zuid-Afrika gaan. zullen niet meer in Am sterdam of Rotterdam op de boot stappen, doch in Antwer pen. In verband daarmee is Breda tot centrale verzamel plaats voor deze emigranten gemaakt, van waaruit zg dan verder per bus naar Antwer pen worden gebracht. Deze regeling is getroffen om hen van 't lange wachten in Antwerpen af te helpen. Doorgaans moeten de sche pen in Antwerpen nml. 4 da gen verblijven om te laden en te lossen. Volgens een Brussels blad zou de distributie van margarine binnenkort waar- schgnlijk worden afgeschaft. Zoals bekend is de inlandse boter vrg doch wordt de bui tenlandse boter gerantsoeneerd Zaterdagavond heeft mi nister dr. Jos J- Gielen. in verband met de Anjeractie 1948 een toespraak over de zender Hilversum II gehou den. De Amerikaanse Senaat heeft een wetsontwerp tot toe lating van 205.000 ontheemden uit Europa in de Ver. Staten goedgekeurd. Voor de tweede maal ln 21 jaar werd Santa Lucia, de hoofdstad van Gran Canarias, één der aan Spanje behorende C&narische eilanden, door een zware brand geteisterd. Te Maastricht is na een langdurige ziekte overleden mr. dr. N. J. L. Brantjes, oud- gouverneur van Curaqao. Het aantal stakende ha venarbeiders te Londen ls thans gestegen tot 18000, (Ingezonden mededeling) RAAD DOMBURG SEDERT 1869 VERMAARD OM DE VOORTREFFELIJKE KWALITEIT ONDERGOED Nieuwe gemeente ontvanger benoemd. Vrijdagavond vergaderde de gemeenteraad van Domburg. De burgemeester merkte op, dat de Raad in het oude ge meentehuis was teruggekeerd en sprak zijn waardering uit voor al degenen, die aan het herstel van het raadhuis heb ben geholpen. De heer B.' Goedbloed werd eervol ontslag verleend als gemeente-ontvanger. In diens plaats werd benoemd de heer A. A. Gunst, eerste ambtenaar ter secretarie te Oosterland. De burgemeester bracht de grote verdiensten van de heer Goedbloed in herinnering. Tegen het uitkeringsbesluit 1947, waarbg van alle pen sioengerechtigden een vermin derde bijdrage zal worden in gehouden, bestond geen be zwaar. Voorts verklaarde de Raad het Verplaatslngskostenbesluit van toepassing t,a.v. het ge- meentepersoneel. Op een verzoek van het be stuur der Chr. School om gel den voor een speelplaats, zal worden geantwoord, dat het bestuur eerst zelf over de prijs gelieve te onderhandelen met de grondeigenaars; de gelden voor de kachels werden toegestaan. Onder enkele restricties besloot men tot deelname aan de gemeenschap pelijke exploitatie van het abattoir te Middelburg. Hierna volgden een aantal mededelingen door de burge meester jhr. H. L, Boogaert. De heer G. Tichelaar heeft 'n klok uit het voormalige Schut tershof geschonken voor het torentje van het gemeentehuis. Spreker bracht de schenker daarvoor dank. De heer Joh. Vreeke heeft een olieverf ge- schilderd portret van Koning Willem III aangeboden. Het was voorheen ln Westhove op gehangen. Op de eerlang te arriveren torenklok zal de volgende spreuk worden aan gebracht: Door oorlog verloren, In vHjheid herboren. Hernieuw ik mgn werk Voor dorp en voor kerk. B. en W. hebben een ver zoek van de ..N.V. Domburgse Zeebadinrichtlng" om meer stranden in exploitatie te mo gen nemen, ingewilligd onder voorwaarde, dat de financiële le consequenties dit jaar voor 1 de betrekke nog niet zouden i tengewoon groot, gelden, de heer Geldof was verontwaardigd dat de Raad voor een voldongen feit was gesteld, hij kon zich niet ver enigen met de bedoelingen en de gestes van de badcommissei wie het z,i. om de opbrengst is te doen van de tentenver huur. De heer Geldof stelde voor dat B. en W. de inwilliging ongedaan zouden maken. Dit werd verworpen met 3 tegen 2 stemmen. De heer Brand kon bekend maken, dat het herstel van enkele straten aanstaande is. Een crediet werd toegestaan ten behoeve van de verlichting van een aantal bunkers. De heer Dourlegn prees de door B. en W, betoonde spoed en vond het'verkeerd, dat de P. Z.E.M. deze woonplaatsen zo plotseling had afgesneden. Dhr Tichelaar wilde gaarne de auto's en bussen afleiden naar parkeerterreinen; de heer Warners klaagde over veront reiniging van water in de treksloten en de heer Geldof informeerde naar de bevoegd heid van de aannemer van het werk aan de Boulevard. De heer Dourlegn gaf in overwe ging beter bekend te maken, dat de mensen van Domburg ter plaatse worden geholpen nu de Stichting Herbouw is opgeheven. OPENING SPORTTERREIN. Door bemiddeling van Bur gemeester en Wethouders is de voetbalvereniging „Dom burg" na verscheidene te leurstellingen in het bezit gekomen van een gelegenheid om de sport in eigen ge meente te beoefenen. Geen wonder, dat men daarover verheugd was. Zaterdagavond leidde het muziekgezelschap Apollo" een grote schare onder vrolüke marsen naar 't nieuwe veld De voorzitter van de club sprak enige toepasselijke woorden, waar na een vriendschappelgke wedstrijd tussen Domburg I en De Noormannen I begon. De burgemeester, jhr. H. L. Boogaert deed de aftrap. In een forse, maar eerhjk ge speeld e kamp wist geen der beide elftallen een doelpunt te scoren. Als blijk van waardering bood Domburg de Noormannen een herinne ringsmedaille aan. De belangstelling was bul- Drie slachtoffers konden nog juist gered worden. Maandagmorgen heeft zich te Vlissingen in de Glacisstraat een ernstig ongeval voorge daan, dat ten slotte toch nog betrekkelijk goed is afgelopen. Omstreeks nalf negen waren enige arbeiders bezig met het schoonmaken van een rioolput waarbij een van hen, de 51- jarigc L. Goedbloed, onder in de put aan het werk was. Plot seling ontdekten zy'n collega's, dat de man door de rioolgas- sen bedwelmd was geraakt. De 40-jarige L. de Ridder begaf zich onmiddelgk dieper in de put met de bedoeling zyn ka meraad te hulp te komen, maar ook hy raakte terstond buiten bewustzijn. Een voorbij ganger, de 30-jarige C. Meul- meester uit Koudekerke, die met een touw om het middel in de put afdaalde, slaagde er in een tweede touw om het lichaam van de Ridder te be vestigen, maar raakte toen zelf bewusteloos. Hij en de Rid der waren toen weldra boven gebracht. Inmiddels had een andere voorbijganger, de heer J. de Landmeter, de hulp van de po litie en dokter Detmar inge roepen, die zeer spoedig met gasmaskers en zuurstofappa raten ter plaatse verschenen. De rioolwerker H. de Quellery begaf zich met een gasmasker op in de put en slaagde er in ook Goedbloed naar boven te brengen. Nadat hun met de zuurstof-apparaten eerste hulp was verleend, werden alle drie overgebracht naar het St. Jo- seph-ziekenhuis, waar zij in de loop van de morgen verder bg kennis kwamen. De heer Meul- meester kon zich zelfs vrg spoedig naar huis begeven. Dinsdagmorgen werd onmid dellijk levensgevaar voor de belde anderen niet meer aanwe zig geacht. Ferry boot Vlissingen-Breskens. NOG STEEDS GEEN DATUM BEKEND Nog steeds kan niet gezegd worden wanneer de nieuwe ferryboot tussen Vlissingen en Breskens zal gaan varen. Reeds enige malen werd een datum genoemd, maar telkens opnieuw bleek, dat men daar mede toch weer te voorbarig was geweest en ook op dit mo ment kan de Rgkswaterstaat nog geen enkele zekerheid geven. De datum hangt immers in de eerste plaats af van het gereedkomen der aanlegplaat sen voor de ferryboot te Vlis singen en te Breskens. Men is nu bezig met het aftimme ren van de meerstoelen, maar daarbij Is men in sterke mate afhankelijk van het tg. Komt er niet voldoende laag water, dan kan het gebeuren, dat men weer veertien dagen moet wachten. Het blijft dan ook voorlopig nog zeer de vraag of de nieuwe boot inderdaad over ongeveer vier weken kan gaan varen, zoals aanvankelijk wel verwacht is. DE ZEEUWSE VLIEGVELDEN. Nieuw Walchers vliegveld geschikt voor Dakota's. Ir. J. G. Reyers, ingenieur bg de Rgksluchtvaartdienst schreef in het maandblad „Bouw" een artikel over de Nederlandse luchtvaartterrei nen, waarin hg ook even de betekenis van de Zeeuwse vliegvelden ter sprake brengt. Langs de rand van Neder land zullen terreinen komen te liggen bij centra van handel en Industrie, die voldoende vlieg- aanbod kunnen leveren. Zo'n terrein wordt het Wal- cherse vliegveld, dat geoutil leerd wordt volgens de klasse E. van de Int. Civil Aviation Organisation. De lengte van de startbaan (met verhard opper vlak) en de zwaarte worden ingesteld op niet te frequent verkeer met toestellen van een gewichtsklasse als tenminste de huidige Dakota, dat is on geveer 12.000 kg.' Niet frequent verkeer betekent, dat het aan tal operaties beneden de 100 per dag blijft. Haamstede en Zeeuwsch- Vlaanderen krggen een terrein van de klasse F., op welke vel den voorlopig wel geen speciale startbanen nodig zullen zyn. Voor Haamstede wordt het ter rein ingericht om een verbin ding te scheppen met het re creatiecentrum en voor Zw.- Vlaanderen omdat dit gebied over ontoereikende verbindin gen met de rest van Nederland beschikt Wat het Walcherse vliegveld betreft neemt men aan, dat het behalve voor het verkeer met het centrum van Nederland, ook zal dienen als schakel voor de aanvoer van passagiers naar de intercontinentale en Euro pese lgnen. Deze laatste pas sagiers stappen dan op Schip hol over uit het kleine in het grote toestel. Tenslotte zal het vliegveld bij het opleven van het verkeer met de naburige landen ook tussenstation wor den voor pendeldiensten naar die aangrenzende landen. Zij zullen in het kader van de voorgenomen decentralisatie der industrie een rol gaan ver vullen en geheel Nederland in contact brengen met de lucht vaart C.J.V.F. DN OJJLV. HIELDEN ZOMERDAG. Zaterdag hield de Ring Wal cheren van de C.J.V.F. en de C.J.M.V. een „zomerdag" te Domburg. De samenkomst werd geopend door ds. Kegzer uit Sint Laurens, vice-voorzit- ter van de ring. Medewerking verleende het tamboers -en pij perskorps „Juliana" uit Mid delburg. Op een terrein aan de Schelpweg van de heer de Buck werden spelen en sport wedstrijden gehouden. In een voetbalmatch werden de beste spelers geselecteerd voor een elftal, dat op 10 Juli bij de Prov. zomerdag te Cadzand zal uitkomen. In de zaal „Wilhel- mina", waar een gezamenlijke maaltgd werd gebruikt, sprak zuster v. d. Meule uit Eindho ven over „het werk der Diaco nessen". Ds. Kegzer hield een toespraak, afgewisseld met sa menzang, De dag werd beëin digd door ds. G. H. van Wil- lenswaard, waarna gemeen schappelijk de beide bondslie deren werden gezongen. Gerbrandy sprak te Middelburg. VERKIEZINGEN BESLIS SEND VOOR INDIË. Jubileum S. Caljouw. Geen overbruggings. toelage voor Walcherse boeren. Het hoofdbestuur van de Stichting voor de Landbouw, heeft gemeend niet te kunnen voldoen aan de wens van de commissie voor kleine bóeren- vraagstukken om de kleine be drijven op Walcheren op te nemen in de overbruggings toelage, welke in het vooruit zicht is gesteld, naar aanlei ding van de motie-Groen. Meer levensmiddelen voor bouwvakarbeiders. Met ingang van 4 Juli a.s. zullen enige verbeteringen worden aangebracht in de extra-toewijzing van levens middelen voor bouwvakarbei ders. Steigermakers en alle opperlieden, die werkzaam zijn in de nieuwbouw en bij grote herstellingen en verbouwin gen, zullen in den vervolge recht hebben op een extra- toewgzing volgens klasse m. Voegers hebben recht op een toewijzing volgens klasse n. Alle bouwvakarbeiders, die werkzaam zgn aan kleine nieuwbouw, verbouwingen en herstellingen, waarvan de duur minder dan vier weken vereist, krijgen recht op extra toewijzing volgens klasse n. Schilders vallen hier buiten, daar zij in klasse I geplaatst zgn. Demonstratie met hélicoptère. Het ligt in de bedoeling, ter gelegenheid van de Z.L.M.-dag op 30 Juni in Noord-Beveland op initiatief van de Stichting voor de Landbouw een demon stratie te houden met het be sproeien van enkele aardap pelvelden door middel van een nelicoptère in de buurt van 't bos „Sorgwyck". Ongetwijfeld zal voor deze proefneming veel belangstelling bestaan. Maandagmiddag maakte de hellcoptèrèe een proeflanding en namen dr. W. J. Maan van de Jandbouwvoorlichtingsdienst, de heer Hammink van het mi nisterie van landbouw afd. tuinbouw, ir. C. W. C. van Bee- kom, rgkslandbouwconsulent van de Zeeuwse eilanden en de hoofdassistent de heer Tanis het te bespuiten aardappelveld in ogenschouw. In de Hofpleinkerk te Mid delburg sprak Maandagavond prof. P. S. Gerbrandy voor de afdeling Middelburg van de Anti-Revolutionnaire partij over het probleem „Indlë". Al lereerst wees spr. op de beslis sende invloed, die deze verkie zingen op de toekomst van In- dië hebben. De mening van ve len, dat de A.R. partij conser vatief is en daardoor geen recht heeft om aan de hervor mingen in Indië deel te nemen, bestreed prof. Gerbrandy. De grondwetsherziening moet volgens spr. de kroon op het werk van de destructieve po litiek van de Kabinetten Scher- merhorn en Beel zetten en de definitieve breuk in het Ko ninkrijk der Nederlanden wet telijk regelen, terwijl beide regeringen schuldig zijn aan het accoord van Llnggadjati, het stopzetten van de politio nele actie en het niet herstel len van vrijheid en orde. De opvatting van de linkse partijen, dat de staat niet moet rusten op historische grondslagen, doch dat de ras sentheorie daarbij een belang rijke rol speelt, was volgens spr. onjuist en in dit verband noemde spr. de Ver. Staten, waar mensen van allerlei ras en geloof en met vele talen sa men één staat vormden, niet op individuele, maar op demo cratische,- souvereine basis. Volgens prof. Gerbrandy zou meer dan 95 van de inland se bevolking gaarne de oude toestand, gewijzigd door de hervormingen van de Konink lijke rede van 7 December "2, terug willen hebben. Spreker was van mening, dat het uitbrengen van de stem op één der partijen, die de grond wetswijzigingen goedkeuren, een misdaad tegenover het na geslacht zou zyn en spoorde de aanwezigen aan de strijd van de A.R. om „Indië te be houden" met de daad te steu nen. Er bestond gelegenheid vra gen te stellen. De vergadering werd geopend en beëindigd met gebed, terwijl ook enkele coupletten van het Wilhelmus gezonden werden. Zi&kenhuisverpleging op Walcheren. AFSCHEID VAN JHR. DE CASEMBROOT ALS VOORZITTER. In de vergadering van de „Vereniging Ziekenhuisver- pleging op Walcheren", die Donderdag a.s. te Middel burg wordt gehouden, zal af scheid worden genomen van Jhr Mr. A. F. C, de Ca- sembroot, als voorzitter van deze vereniging. Jhr. de Ca- sembroot stelt zich nameiyk niet als voorzitter herkies baar. Door het bestuur is ter voorziening in deze vacature een voordracht opgemaakt, bestaande uit: 1. J. L. Dreg- mans, burgemeester van Kou dekerke en Biggekerke en 2. F. G. Sprenger, burgemees ter van Oostkapelle, Woensdag 30 Juni a.s. zal het 30 jaar geleden zgn, dat de heer S. Caljouw, Secreta ris-Penningmeester van het bestuur der Vereniging „De Ambachtsschool" te Middel burg, als zodanig in dienst trad. Het zilveren jubileum van de heer Caljouw is des tijds onopgemerkt voorbij ge gaan in verband met de tyds- omstandigheden. Men wil echter dit 30-jarig jubileum niet zonder meer passeren. Woensdagmiddag zal de heer Caljouw in één der lokalen van de Ambachtsschool wor den gehuldigd. De heer Caljouw heeft in de afgelopen 30 jaar veel voor het Nijverheidsonderwijs in Middelburg gedaan. Zgn ambt heeft hg steeds met de grootste toewijding vervuld. MINISTER DREES In het verslag van de Vrij dagavond gehouden vergade ring der Partij van d© Arbeid, werd medegedeeld, dat Ds. Kelder en minister Drees zou den spreken het zij op het Mo lenwater, hetzij in het Schut tershof. Dit geldt echter al leen voor minister Drees. Ds. Kelder zal in de Concertzaal spreken. CHR. ONDERWIJS In de Zaterdagmiddag te Middelburg gehouden vergade ring van de afdeling Walche ren van de Vereniging van Chr. Onderwijzers, hield de heer A. Los, hoofd ener school te Oost- en West-Souburg, 'n referaat over „Onze Chr. Volksschool" daarbij bespre kende haar taak, haar organi satie en haar reformatie, waarop een geanimeerde be spreking volgde. Vlissingen VLISSENGSE REDDINGSBRIGADE. Vorige week werd in café „De Kievit" te Vlissingen de jaarvergadering gehouden van de Vlissingse reddingsbrigade, onder voorzitterschap van de heer A. Staverman. In zijn openingswoord bracht hg hulde aan Johannes Janse, die enkele weken geleden met assistentie van zijn vriend v. d. Heuvel, een 7-jarig jongetje uit het dok redde. Janse ontving een diploma en een doos sigaret ten. De heer Staverman sprak er zijn teleurstelling over uit, dat de reddingsbrigade door de oorlog achteruitging. Hg wekte op tot groter belangstelling en paraatheid. Met algemene stemmen werd de heer R. J. Kest tot penning meester en mej. G. M. Uylen- broek tot. secretaresse gekozen. Tenslotte werden door de heer Gillissen de plannen voor het a.s. seizoen toegelicht. Domburgs Badnieuws herrezen. Het „Domburgs Badnieuws" dat sedert 1939 niet meer verscheen, is herrezen Zater dag verscheen het eerste nummer van de 58ste jaar gang en het zal iedere recht geaarde Zeeuw goed doen te vernemen, dat ook het bad leven zich alweer zover her stelt, dat de uitgave van net Domburgs Badnieuws ge rechtvaardigd mag heten. Het eerste nummer ziet er goed uit. Het opent met een radactionele beschouwing over Domburg in 1948, waar in ook de perspectieven van deze bekende badplaats be sproken worden. Verder be vat het vele gegevens, die voor de badgasten van be lang kunnen zijn en natuur lijk een lijst van vreemdelin gen, die in Domburg vertoe ven. Men vindt er namen uit alle oorden van Nederland, maar ook uit de Ver. Staten, België, Engeland en Zwitser land. Vooral 't aantal Belgen is groot, hoewel de Nederlan ders toch nog toonaangevend iziin. Vermeldenswaard is nog' dat het Domburgs Badnieuws in tegenstelling tot vroeger gratis wordt verspreid. De redactie is in handen van de heer F. J. Elout, dir. van de heer F. J Elout, dir van de Domburgse Zeebadinrich ting, Badpaviljoen Domburg. VLAGGENOPTOCHT OP KONINGINNEDAG. De Bond van Buurtvereni gingen „Oranje en Vlissingen" houdt Woensdagavond 8 uur 'n bespreking in het Concertge bouw met alle verenigingen, die willen deelnemen aan de vlaggenoptocht, die gehouden zal worden op 31 Aug. a.s. O.- en W.-Souburg EH.B.O.-EXAMEN Een dezer dagen werd te Souburg door dokter van Gel der examen afgenomen voor helper(ster) Rode Kruis E.H. B.ó. Hiervoor slaagden de da mes C. Dourlein, L. Joosse, C. Joosse, N. Janse, J. Janse, en de heer P. Abrahamse te Nieuw en Sint Joosland; de dames C. v.d. Broeke, M. Lou- werse, K. Loüwerse, N. de Vis ser de heren A. Varel en P. v.d Broecke te Ritthem; de dames v. d. Grijp, Steneker, M. v. d. Maas, J. S S. Walraven, de heren J. Klap, J. Krijger, A. Dellebeke, P. Crucq, M. Boo ne te Souburg; afgewezen 2. De colonnevoorzitter dankte de verscheidene doktoren die de cursisten hebben opgeleid voor hun werk. AR. KIESVERENIGING De A.R.-kiesvereniging hield een propaganda vergadering te Souburg onder leiding van de voorzitter, de heer M. A. v. d. Putte. Als spreker trad op de heer J. Hommes uit Nieuwdorp, lid der Eerste Kamer, die opwekte om trouw te blgven aan de beginselen. Christendom en humanisme kunnen niet samengaan, aldus spreker. Na deze rede werden door enkele aanwezigen vra gen gesteld. De vergadering werd door de heer Hommes met dankgebed gesloten. Westkapelle HEISTELLING INGESTORT. Maandag is bij het heien van palen op de dijk te Westkapelle een ongeluk ge beurd- Plotseling kwam de heistelling naar beneden, waardoor de dijkwerkers J. Simonse en W. Peene ge troffen werden. Uit een na der onderzoek bleek, dat S. een been gebroken had en P. een gat in het hoofd en een gekneusde voet had opgelo pen. Beiden werden naar het ziekenhuis vervoerd Dinsdagavond of Woensdagmiddag wordt de 10.000ste bezoeker van de Zeto verwacht. Het bestuur van de ten toonstelling heeft voor hem of haar een extra- prgs beschikbaar gesteld. In totaal zijn er nu 3 fraaie prijzen voor de ^10.000ste. Tentoonstellingsbezoekers gemakkelijk kenbaar I Zeeland heeft een vorst, die sinds enige jaren tenge volge van de tijdsomstandig heden was onttroond, weer in zijn oude waardigheid her steld; de klant is weer ko ning geworden, Middelburg, de tgdelijke residentie en de gebouwen van de Tweede Ze to z'n voorlopig paleis. Mis schien doen de muren van het Stadhuis nog niet hele maal vorstelijk aan, de in richting van de tentoonstel ling evenwel bewijst, dat ko ning Klant weer met alle eerbewyzen wordt ontvangen. Tussen Schuttershof en Stadhuis ontmoet men alle mogelgke mensen, beladen met paperassen en foldertjes. Dat zgn de Zeto-bezoekers. Zg heb ben bepaalde kenmerken: in het knoopsgat het speldje van het Nationaal Huldeblijk en in de hand allerlei recla me-materiaal, him door de standhouders verstrekt. Er i zit leven in de Zeeuwse han del en industrie. Het is nog niet zo lang geleden dat de omstandigheden de zakenman dwongen alleen maar „neen" te verkopen. Dat is nu an ders! Er komen weer pro-1 ducten, het „neen" is „ja", soms zelfs „graag" gewor den. D© verbannen koning Klant besteeg weer in oude glorie zgn troon. De Tweede Zeto toont de grote voortva rendheid van de Zeeuwse za kenlieden om hem ter wille •te zijn. Men kan op de Zeto aller lei kennis opdoen. Wie veel waardevolle voorwerpen heeft op te bergen, kan leerzame ogenblikken slgten bij de stand van de Amsterdamse Bank. Hg kan daar studie maken van een grote safe inrichting. Een geweldig dik ke deur geeft de gewone man een behagelgk gevoel van veiligheid, de inbreker in spé moet hier wel wanhopig wor den. Van effecten-opbergen naar fruit-opbergen, dat is maar 'n kleine stap. Waarschijnlijk heeft men zich nog nooit afgevraagd, wanneer men in een fruit winkel stond, waar die so lide veilingkisten vandaan kwamen. De Zeto geeft hier de oplossing. De fa. J. Goed bloed en Zn. toont een stand met houten emballage, waar deze kisten een belangrijke olaats innemen. Ook hier wordt weer getoond wat de Zeeuwse industrie vermag...

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 2