PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Waterleiding voor Walcherse weiden een dwingende eis Garantie-prijzen voor consumptie-aardappelen Amerikaan aan leiband van Australiër BILT Britten tegen Israël Decandidaien voor hei Wiiie Huis DE VOORSPELT 191e Jaargang - No. 144 béhahS'op vzón.hi)Sn Aiïem™ WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg. Drukkerij Fa. F. van de Velde Jr. Vlissingen. Dinsdag 22 Juni 1948 ABONNEMENTSPRIJS: 25 ct. per week; 3.20 per kwartaal: franco per post 3,45 per kwartaal. Losse >5 cent. Christelijke feestdagen. per minimum p. advertentie 2. Giro nr 359300 P.Z.C., Middelburg. Bureaux te Vlissingen: Vlamingstr. 16-18-20 (tijd.) tel.lOenSl - Middelburg: Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924 - GoesL. Vorststr. 55, tel. 2475 (b.g.g.2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Terneuzen: Brouwer(jstr. 2 - Zlerikzee: N. Bogerdstr. C 160, tel. i Het Wereldgebeuren Deze weeik komen de conventies bijeen. Deze week komen de nationale conventies van de Demo cratische en de Republikeinse partijen bijeen om de candida- ten te kiezen voor de komende presidentsverkiezingen in de Ver. Staten. Waarschijnlijk zal Truman in het strijdperk tre den voor de Democraten. Wie van de Republikeinse voor mannen hem 't presidentschap zal betwisten is nog een open vraag. Vandenberg heeft de beste papieren. Bij de primaries, de voorver- kiezingen ging de strijd voor namelijk tussen drie gegadig den en hun promotors, Stassen, Dewey en Taft. Het meeste succes had Tho mas Dewey, de gouverneur van New York, wiens populariteit zeer groot is, vooral in de gro te steden. Dewey stamt uit een oude Engelse kolonistenfamilie en heeft, soms als bijnaam de sfinx, omdat hij zich niet gauw door het duidelijk uiten van een bepaalde mening bloot geeft. Hg wordt als gematigd liberaal beschouwd, steunend op het partij-apparaat. De grote rivaal van Dewey is Harold Stassen, wiens vader van Oostenrijkse en wiens moe der van Duitse afkomst is. Op 31-jarige leeftijd werd hij gou verneur van Minnesota. In '45 was hij gedelegeerde op de in ternationale conferentie te San Francisco. Stassen is een voor uitstrevend liberaal van de Republikeinse linkervleugel. Hij steunt voornamelijk op de jon geren en de farmers in de Middle-West. Vooral de jeugd vereert hem en hij kan zeker zijn van een groot aantal kie zers op het platteland. Hij is een voorstander van het Marshall-plan en van inten sieve samenwerking met West- Europa en de U.N.O. Bij de Republikeinse partij bonzen heeft Stassen het ver korven door tegen hun wil op eigen houtje een grootse pro- paganda-campagne voor zijn candidaatschap op touw te zet ten. Zyn aanvankelijke succes sen bij de voorverkiezingen maakten de Dewey-aanhangers afgunstig. Zij begonnen op nun beurt een stop-Stassen cam pagne. Zijn Dewey en Stassen ta melijk vooruitstrevend, de der de man, Robert A. Taft is een keiharde reactionnair en daar om ook weinig populair. Robert is de zoon van Wil liam Taft, die van 1908 tot 1912 president was. Sinds 1939 is hij senator voor de Repu blikeinse Partg, thuishorend bij de conservatieve rechter vleugel. Zijn aanhangers zijn isolationisten van het oude stempel en leidende figuren uit de industrie. Hij bestrijdt de - buitenlandse politiek van Tru man en Marshall. De verkie zing van Taft tot president de kans is gelukkig gering zou een ramp zijn. Het is goed mogelijk, dat geen dezer gegadigden voor het Witte Huis in de Republikeinse conventie een meerderheid achter zich zal krijgen. De komende besprekingen op het eiland Rhodos. Vier Arabische deskundi gen ztfn op Rhodos, het hoofdkwartier van graaf Bemadolle, aangekomen. Vier Joodse deskundigen werden vandaag verwacht. Men legt er de nadruk op, dat de deskundigen niet ge machtigd zijn met Bemadotte op politiek niveau te onder handelen en dat zij slechts be noemd zgn om hem op techni sche punten van advies te die nen. Een officier op het hoofd kwartier zeide: „Ik verwacht niet, dat graaf Bemadotte wonderen zal kunnen verrich ten, daar het om een kwestie gaat, waarmede al jaren lang wordt getobd". VERKLARING P.v.dJV. Het bestuur van de Partij van de Arbeid heeft een verkla ring opgesteld, waarin sym pathie wordt uitgesproken met de Joodse staat Israël. Het bestuur hoopt, dat met volledige medotwerking der Britse regering verder bloed vergieten zal worden voorko men en het Joodse volk recht zal wedervaren. De zeer tamme verklaring laat punten van practisch be lang buiten beschouwing. De drie machtigste monar chen in de Arabische wereld koning Abdoellah van Transjordanië, koning Faroek van Egypte en koning Ibn Saoed in Saoedi-Arabië zul len deze week het Arabische plan voor de- vrede in Pales tina bespreken op vergaderin gen te Cairo en Ryad, de hoofdstad van Saoedi-Arabië. In dat geval krijgt senator Vandenberg zijn kans. Vanden berg, een typische self-made man heeft zich geheel buiten het verkiezingsspektakel ge houden en alleen toegezegd, dat hij zich ter beschikking zal stellen indien een beroep op hem wordt gedaan. Vroeger was Vandenberg, die al een dagje ouder wordt, een ver stokte isolationist, maar na de oorlog is hy geheel bekeerd. Hij is thans de onbetwiste Re publikeinse expert op het ge bied der buitenlandse politiek, waar hij volkomen achter Tru man en Marshall staat. Door zijn groot gezag is Vandenberg de enige, die in staat is te be middelen tussen de verschil lende stromingen in de partij. De keus van de democrati sche kiesmannen zal zonder veel geestdrift op Truman val len, aangezien traditie en par ty-prestige eisen, dat een aan het bewind zijnde president niet zonder meer aan de dijk wordt gezet. Velen hadden liever Eisenhower als candidaat ge zien, een aantal Zuidelijke af gevaardigden is beslist tegen Truman gekant. Volgens de meest aanneme lijke voorspelling zullen in November tegenover elkaar staan Truman en Vandenberg of Truman en Dewey. De derde candidaat, Wallace zal hoog stens 3 a 4 millioen stemmen van Truman af kunnen snoe pen. Misschien net genoeg om Truman de nederlaag te be zorgen. 'k I llll J JÉ# '\M |fr jÈM Prinselijk Paar met de „Piet Hein" op reis. Naar Texel, Terschelling en Den Helder. Donderdag en Vrydag a.s. zullen de Prinses-Regentes en Prins Bernhard met het prin selijk jacht „Piet Hein" een bezoek brengen aan de eilan den Terschelling en Texel, ge volgd door een bezoek aan de gemeente Den Helder en de Ko ninklijk? marine aldaar. Het ligt in de bedoeling ln Den Helder enige schepen en inrichtingen van de Koninklijke Marine te bezichtigen. Boven dien zal het prinselijk paar ge deelten van de zeilwedstrijden van de Koninklijke Marine Jachtclub en atletiekwedstrij den bijwonen. Maandagmiddag om 4 uur zijn de beide oudste prinses jes. Beatrix en Irene, met hun medeleerlingen van Kees Boeke's school „De Werkplaats" te West-Ter schelling op Terschelling aangekomen om daar te kamperen. Tweede Kamer blijft nog aan het werk. Het wil met de werkzaam heden van de Tweede Kamer niet zo bijster vlotten. Dat is geen wonder, wat nu de ver kiezingsdatum steeds meer na dert, begeven de leden zich her- en derwaarts ten einde in verkiezingsvergaderingen 't woord te voeren. Vrijdag is by de Kamer in gekomen het wetsontwerp betreffende de economische samenwerking van de Mar shall-landen. Dit ontwerp zal a.s. Woensdag in de afdelingen worden behandeld en dient ooi: ten spoedigste te worden afgedaan, hetgeen wellicht in de komende week niet meer zal gelukken. De agenda, zoals die thans luidt, kan echter Woensdag of Donderdag afge werkt zijn. In verband echter met het bovenstaande kan verwacht worden, dat de Ka mer ook nog in de laatste week voor de verkiezingen zal vergaderen. Dat zij, als demis sionaire Kamer, na 7 Juli nog bijeen zal komen, blijft on waarschijnlijk. Landbouwbedrijfsleven heeft zelf ook een taak. Voorstellen van de Stichting voor de Landbouw. Scherp oordeel van „De Locomotief" over de Commissie van Goede Diensten. Alleen het Belgische lid is een man van formaat. In een hoofdartikel van „De Locomotief" wordt o.m. ge zegd, dat wij weinig plezier van de Commissie van Goede Diensten beleven. Voor een deel moet de oorzaak der gebeurte nissen van de laatste tijd ge zocht worden in de minder zorgvuldige samenstelling van de huidige C.G.D. Alleen België zond iemand van formaat, die een goed ver vanger is van Paul van Zee land. De Australiër Critchley, is even anti-Nederlands als zjjn voorganger Kirby, maar be grijpt minder van de proble men en is blijkbaar meer ge neigd coute que coute in de meest letterlijke zin goede diensten te bewijzen aan Djocja. België is door Nederland Thomas Dewey, opvolger van Truman Brand in communistisch partijbureau. Er is brand uitgebroken in et gebouw van de communis tische partij te La Vino, in de 'iaanse provincie Bologna. vuur, aat door een hevi- wind werd aangewakkerd, breidde zich snel uit, zodat naburige noodwonigen door de brand werden geteis terd. De taak van de brand- weer werd bemoeilijkt door de ontploffingen vaft munitie, I welke zich in het gebouw bleek te bevinden. aangezocht en Australië door de republiek. Van zeer veel be lang is dus de derde man in de Commissie, het Amerikaanse lid. Het is wel bijzonder te be treuren, dat Amerika aan de ze benoeming niet de nodige zorg besteedde en dat de eerste mogendheid ter wereld geen figuur van groter formaat zond dan de nogal zielige fi guur Coert Dubois, die ken nelijk de problemen niet over ziet en de neiging schynt te hebben aan de leiband te lo pen van de vinnige Critchley. Men krijgt de indruk, dat de Australiër de Amerikaan aan het handje neemt. 12 millioen oorlogsbuit. Bij de de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend om de uitgaaf voor het Bu reau Oorlogsbuit te verhogen. Gebleken is, dat de onkos ten veel hoger waren dan ver wacht. Gerekend is bijv. met 35 man personeel, terwijl de bezetting in werkelijkheid 120 man bedraagt. Daar staat tegenover, dat de opbrengst van de door het Bureau Oorlogsbuit behandelde goederen veel hoger is dan ge raamd. Ze was tot voor kort gemiddeld 200.000 per maand. Gerekend wordt op 'n totaal "van 12.000.000. Volgens het Senaatsver- slag over de begroting van ontvangsten en uitgaven voortvloeiende uit de oorlog, heeft de laatste oorlog België 38.847.000.000 francs gekost. Nopens de prijszetting van de consumptie-aardappelen is door do Stichting voor de Landbouw en de handel een voorstel ingediend by het be drijfschap voor aardappelen, waarin wordt aangedrongen op een minimum garantieprijs voor de aardappelen; opheffing van het veevoederverbod stimulering van de export. De Akkerbouwcommissie van de Stichting acht het zeer urgent, dat voor een eventueel overschot van aardappelen een minimum garantieprijs ge garandeerd wordt. Zij heeft hierbij verschillende mogelijk heden op het oog. Deze zijn, dat de overheid zich garant stelt voor de financiële resul taten van de aardappelcultuur in Nederland, ofwel, dat de ge zamenlijke telers deze garan tie geven. Indien de overheid zulks zou doen, zou dit geschieden om de landbouw in Nederland in stand te houden. Hiervoor zou dan een beroep moeten worden gedaan op de schatkist. EIGEN TAAK. Het landbouwbedrijfsleven ziet zeer goed in, dat het ten aanzien van dit vraagstuk ook zelf een taak heeft. De geza menlijke aardappeltelers kun nen maatregelen treffen, waar door de prijs van het product op een redelijk peil gestabili seerd wordt. Dit zou men kunnen bereiken door bepaalde voorraden uit de markt te ne men. Op deze wijze kan het aanbod aan de vraag worden aangepast. Het kan ook ge schieden door het verlenen van Rusland wil onderhandelen. Maarschalk Sokolovsky heeft het voorstel van de Wes terse geallieerden tot het voe ren van onderhandelingen over de geldhervormingen tus sen de vier mogendheden aan genomen, zo wordt uit Sowjet- bron gemeld. Taylor in beroep tegen vonnis over Krupp. Brigade-generaal Telford Taylor, de Amerikaanse open bare aanklager te Neuren berg, heeft een verzoek ge richt tot het Amerikaans mi litair gerechtshof om de uit spraak ten aanzien van Al fred Krupp en elfmedebe schuldigden, allen leden van het Krupp-wapenconcern, te herzien. Het Hof had van vervolging afgezien, daar het meende onvoldoende bewijzen te heb ben in verband met een be schuldiging wegens misdaden tegen de vrede. Herverkaveling en ontwatering verslechteren de toestand VERBETERING IN ZICHT? Tengevolge van de inundatie en de daardoor noodzakelijk uit te voeren werken, is de toestand van de drinkwatervoor ziening in de weidegebieden en in de drink-, reinigings- en gietwatervoorziening op de bedrijven in Walcheren in ernstige irwte verslechterd, zo zelfs, dat de boeren in de toekomst, wanneer de veestapel weer op peil is, voor een onoplosbaar probleem zullen staan, wanneer geen maatregelen worden getroffen. Een speciale commissie heeft onlangs over deze onhoud bare toestand gerapporteerd en verzocht de weilandgebieden, de boerderyen en tuinbouwbedrijven op Walcheren aa.n te sluiten aan het net der drinkwaterleiding. Dit is het enige redmiddel. Het beste zou zyn, wanneer een dergelijke drink watervoorziening zou worden bewerkstelligd in het kader van de herverkaveling. Naar wij vernemen staat de overheid sympathiek tegen over deze voorstellen en zal het vraagstuk in de Herverka velingscommissie ter sprake komen. De minister van Sociale Za ken heeft bepaald, dat een waterleidingnet alleen met re geringssubsidie mag worden uitgebreid, wanneer het is ge richt op bevolkingscentra. In de lage weidegebieden van Walcheren, die buiten de be volkingskernen liggen, was de drinkwatervoorziening echter reeds vóór de inundatie onbe vredigend, om het gematigd te zeggen. MISERABEL DRINKWATER In de ongeveer 7300 ha blij vend weiland was het slootwa ter in de zomermaanden on drinkbaar van het zout. De boeren probeerden hier in te voorzien door in hun welden regenwaterkommen te maken, door sloten af te dammen en zo een waterreservoir te ver krijgen en door water te rijden. In alle drie gevallen kreeg men slechts water van povere kwa liteit, terwijl het laatste middel veel geld én de in hooi- en oogsttijd zo nodige arbeids krachten vergde. Het vee moest met onvoldoende, veel te brak drinkwater genoegen ne men tot schade van groei, pro ductie en gezondheid. Een an der gevolg was de, voor het eiland allerminst passende en oneconomische, zeer extensieve weiland-exploitatie. Er was een byzonder ongunstige verhou ding tussen melk- en jongvee, namelyk 100 op 130 (elders in ons land 100 75!). Op de veehouders- en tuin bouwbedrijven was het geen haar beter. Het reinigingswa ter liet alles te wensen over. Waar op Walcheren de jaar lijkse melkproductie 25 millioen kg was, de inkomsten hiervan de hoofdbron zijn voor het be staan van de boeren, de melk vrijwel geheel dient voor con sumptie en bereiding van zui velproducten, is de beschikking over chemisch en bacteriolo gisch goed reinigingswater een belang van allereerste orde. VERZOUTING BINNENWATER. De gevolgen van de inunda tie voor de toestand van het water blijken zeer ongunstig te zyn. Deze ongunstige ge volgen zullen zeer zeker door een diepere ontwatering, waar toe plannen bestaan en door het verkavelingswerk nog toe nemen. De ervaring heeft geleerd, dat een diepere ontwvatertng, hoe gunstig die ook is op ver schillend gebied, leidt tot ver zouting van het binnenwater, waardoor de watervoorziening voor het vee nog aanmerkelyk slechter zal worden. S3 MILLIOEN Het verminderde bruto-inko- men, als gevolg van de inun datie in de agrarische sector van Walcheren kan tot 1952 berekend worden op 35 millioen gulden. Alleen door een reeks van maatregelen, die blijvend de economische positie van de agrarische eilandbevolking ver sterken, kan een duurzame ver arming van Walcheren worden getemperd. De voornaamste middelen hiertoe zijn de ruil en herverkaveling, de terug voer en het herstel van een productieve kwaliteits veesta pel, intensief en rationeel ge bruik van het weiland en, met dit laatste nauw verband hou dende, ruime voorziening van weilanden en bedrijven met goed water, opdat economische weilandexploitatie, veeteelt, zuivelbereiding en een bloeiend tuinbouwbedrijf mogelijk wor den. Door de echte Walcherse weidegebieden zullen hoofd buizen van de waterleiding moeten lopen, met zijbuizen naar de weilanden in de buurt. Tapkranen zullen het water moeten verstrekken. Het zal de betrokken boeren, die zeker gaarne de waterprijs zullen willen betalen en door een jaarlijkse last op het eean te sluiten welland in de stich- tingskosten bijdragen, onge twijfeld tot voldoening en vreugde strekken, dat dit be langrijke vraagstuk momenteel aandachtig wordt bestudeerd en dat de stemming in de krin gen, waar vandaan de beslis sing moet komen, ten opzichte van de geopperde plannen gun stig is. toeslagen op overschotten. Hierdoor wordt een bodem in de markt gelegd. Wil men een van deze beide maatregelen toepassen, dan is fondsvorming nodig. Ook hiervoor heeft men de steun van de overheid nodig, niet de financiële steun, maar de machtiging om een heffing op te leggen per h.a. aardap pelen. VOORSTELLEN. Het hoofdbestuur van de Stichting voor de Landbouw zal aan oe overheid voorstel len een minimumprijsgarantie te geven. Indien de overheid dit niet wenst, zal het hoofd bestuur machtiging vragen tot het vormen van een fonds. In dien de overheid ook hieraan geen medewerking wenst te verlenen, zal het hoofdbestuur zich genoodzaakt zien aan de boeren de raad te geven in het volgend teeltplan slechts wei nig aardappelen op te nemen, indien de uitkomsten niet vol doende zullen zijn. Geen openbare terecht stellingen meer in België. Bij de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers is 'n wetsvoorstel ingediend tot wij ziging van het artikel van het wetboek van strafrecht, vol gens hetwelk de voltrekking van doodvonnissen openbaar In de toelichting op dit wets voorstel wordt gewezen op de onverkwikkelijke taferelen, die zich bij het executeren van .politieke delinquenten hebben afgespeeld Dikwijls zyn er vroegere slachtoffers van de terdoodveroordeelde aanwezig, die niet nalaten door allerlei opmerkingen van hun gevoe lens blyk te geven. Davadas Gandhi, de zoon van wijlen de mahatma, is te Berlijn aangekomen. Onderlinge strijd in Djocja-republiek. 41 doden in Midden-Java. Volgens een bericht van Aneta werden in do loop ener serie schermutselingen, wel ke onlangs plaats had in Midden Java, tussen de af delingen van de T. N. I en strijdkrachten van de Hlz- boellah (gevechtseenheden van de Masjoemi) 16 leden van de T. N. I. en 35 vol gelingen van de Hizboellah gedood. In Oost Java zijn in- eidenten voorgevallen tussen de T. N. I. en leden van de revolutionnaire gevechtsgroep van „generaal" Soetomo, die een poging ondernamen om zich meester te maken van de voorraden ener suikerfa briek. De staat Pasoendan. Te Batavia is een ordonnan tie afgekondigd welke de overdracht regelt van over- heidsrechten en bevoegdhe den aan de nieuwe staat Pa soendan (West-Java). Van de overdracht zijn slechts uitge zonderd die bevoegdheden, welke in de toekomst voorbe houden zijn aan de centrale regering. Er zal een commissaris van de kroon worden benoemd, wiens taak het is bij de staatsrechtelijke opbouw raad en steun te verlenen. Voorlopig zal die functie worden bekleed door iemand, die door de luit. gouv. gene raal wordt aangewezen. Moh. Hatta's mening. Moh. Hatta heeft bjj zjjn te rugkeer te Djocja een inter view toegestaan aan „Antara". Hij herhaalde nog eens, dat hij de voorstellen van Dubois en Critchley niet in stryd achtte met de Renville-overeenkomst. Hij hoopte op wijziging van het Nederlandse standpunt. Ook hoopte hij op voortzetting van de onderhandelingen. Maandag zijn veertien schepen van de Amerikaanse vloot te Lissabon aangekomen voor een bezoek. EEN VERKLARING VAN SJERTOK. Huurlingen. De minister van buitenland se zaken van Israël, Mosja Sjertok, heeft een onderhoud gehad met Patrick O'Donnovan van „The Observer". Het was, zo schrijft O'Donnovan, het eerste interview, dat Sjertok aan de Britse pers toestond. Sjertok verklaarde dat Is raël zich tevreden zou stellen 40 doodvonnissen in Griekenland. Marine-officieren veroordeeld. Veertig van 119 marine-of ficieren en manschappen, die te Athene terecht stonden, zijn ter dood veroordeeld door het militair gerechtshof. Zij werden beschuldigd van sabotagc-daden ten gunste van de communisten en ten nadele van de marine. Negentien an dere werden tot levenslang veroordeeld. Een aantal kreeg lichtere straffen en 41 beklaag den werden vrijgesproken. Volgens Reuter zou in Grie kenland een nieuw offensief zijn ingezet tegen de commu nistische guerilla's. Zes divisies zouden aan het offensief deel nemen, waarvan drie in de frontlijn. Defensie van West-Europa. Een woordvoerder van het ministerie van landsverdedi ging te Washington heeft verklaard, dat ter voorbe reiding van „gewapende Amerikaanse bijstand" aan de West-Europese mogendhe den diplomatieke besprekin gen geopend zullen worden. De woordvoerder ontkende echter dat militaire stafbe sprekingen spoedig zouden plaats hebben. De militaire commissie van de vijf landen (Engeland. Frankrijk en de Benelux) is namelijk nog niet gereed met het gemeen schappelijk defensieplan. Men verwacht, dat Ameri kaanse voorstellen tot ver lening van hulp niet voor 1949 aan de orde zullen ko men. Iraaks kabinet treedt af. Emir Abdoel Ulah, de re gent van Irak, heeft in zijn troonrede mededeling gedaan van het aftreden van het ka binet van Sajid Mohamed ai Sadr, dat in Januari j.l. ge- j vormd is I met een onmiddellijke erken ning dc facto door Groot-Brit- tannië. Hij verlangde verder, dat „Groot-Brittannië de oor log onmiddellijk zou stopzet ten." „Engeland", zo zei Sjertok volgens het interview, „leidt en financiert een oorlog tegen ons en levert de wapens." Hij acht te het niet belangrijk, dat de Britse officieren in het Arabi sche leger zelfstandig of zon der opdracht des konings han delen. Hij kon niet aannemen, dat de Engelse brigade-gene raal John Glubb (opperbevel hebber van het Arabische le gioen) „een huurling" is. „Het zou my teleurstellen, als dat het geval bleek." „Toen de bemiddelaar der V. N. in Jeruzalem met de Joodse bevelhebbers sprak, stond hij tegenover Joden, toen hij met dc Arabieren onderhandelde, stond hij tegenover brigade-ge neraal Lash, een man met een Brits paspoort." Republikeins congres begonnen. AGRESSIEVE REDE VAN GREEN. Bij de opening van het Re publikeinse Congres in Phila delphia verklaarde Dwight Green, de gouverneur van Illi nois: „Het is een oude beproef de Republikeinse traditie, dat de Amerikaanse invloed over al moet worden gevoeld." De Ver. Staten hebben het recht tegenwaarde te ver wachten voor de Marshall hulp. Green viel de Roosevelt-di- plomatie aan, die Oost-Europa, Oost-Duitsland en een deel van China aan de Sowjets had uit geleverd. De koude oorlog is een ge volg van de verzoenende poli tiek van de Roosevelt-richting ten aanzien van het commu nisme, aldus Green. Met de grootste bekwaamheid moeten wij de uitdaging van het com munisme aanvaarden. VBU KOEL. Weersverwachting, mede gedeeld door het K. N. M. I. te de Bilt, geldig vkn Dins dagochtend tot Dinsdag avond Half tot met enkele zwaar bewolkt verspreide bui tjes. Matige tot vrij krachti ge wind. Vrij koel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1