KAPPIE Walcheren versloeg Zuid-Beveland met 6-0 Wedstrijden van Marathon Geslaagde Olympische Dag Tweede Avond-Vierdaagse een succes tm AETHER Engels Olympisch vo etbalteam verslagen. Goede athletiek- en ruiter- prestaties. PRINS BERNHARD SPRINGT MEE, De Olympische Dag is ook ditmaal schitterend ge slaagd. Na aankomst van het Prin selijk gezin werd om pre cies half twee het program ma geopend met 'n massale demonstratie van het K. N. G. V. Ongeveer 2400 leden namen aan deze demonstra tie deel. Na de voetbalwedstrijd gaf het K.N.G.V. nog een demon stratie toestel-turnen en springen. Na de massale demonstratie van de turnsters reikte lt.kol. C. F. Pahud de Mortanges, voorzitter van 't Nederlands Olympisch Comité, de „van Tuyll-beker" voor de beste prestaties over 1947 uit aan de voorzitter van de Neder landse biljart bond, jhr. dr. J Mollcrus. Hierbij waren de Nederlands© biljartmatado- rcn Piet de Leeuw, Piet van de Pol en Metz tegenwoor dig. ATHLETIEK. Op deze Olympische Dag was voor de athletiek slechts een kleine plaats ingeruimd, daar extra tribunes 'n meer uitgebreid athletiekprogram- ma onmogelijk maakten. De 100 yards hardlopen voor dames en heren en de 80 meter horden, eveneens voor dames en heren, waren de enig© nummers welke ge houden konden worden. Fan ny Blankers Koen maakte van deze gelegenheid gebruik om ten aanzien van het ge heel gevulde stadion de schitterende prestatie te le veren de 80 m. horden in 11 sec. te lopen, dus 0,3 sec. beneden het wereldrecord, hetwelk ook op haar naam staat. De hevige wind, wel ke zij hierbij in de rug had, zal hier wel aan meegehol pen hebben, zodat de K. N. A. U. onmiddellijk mededeel de, dat voor deze prestatie geen erkenning als wereld record zal worden aange vraagd. Bij de 100 yards heren no teerde ICleyn 9,8 sec., waar mede hfl 0.1 sec. boven het Ned. record, sedert 1930 op naam van Chris Berger, bleef. RUITERSPORT. Aan het traditionele spring concours namen tien ruiters deel, bij wie ook Z. K. H. Prins Bernhard zich buiten mededinging voegde met „The Priest". De deelnemers zijn allen in "training voorde Olympische Spelen. Vier van hen trainen voor de samen gestelde wedstrijd, nl. A. C. Janssen, dr. A. H. ten Ca- te, E. H. M. van Loon en D. Siem,terwffl de overige vijf, W. Mom, P. G. Vos, maj. J. A. de Bruine, ritm. J. J. Gruppelaar en J. Rijks Jzn. zich voorbereiden voor het zware springconcours, 't Parcours voor Zondagmiddag bedroeg 635 m. met 12 hin demissen, voor welk par cours als maximale tijd 1.49 sec. was gegeven, welk maxi mum door geen der ruiters werd overschreden. Door de groep van hen, die in training zijn voor het zware springconcours, werd het minste aantal fouten ge maakt. Alleen P. G. Vos wierp eenmaal een hindernis om. Ritmeester Gruppelaar reed een foutloos parcours en noteerde als voorlaatste deelnemer de snelste tijd van 1 min. 13 sec. Daarna kwam J. Rijks echter met „Master". Hij zette er onmiddellijk een snelle vaart in, riskeerde al les bij het nemen van de hindernissen en wist het par cours, dat foutloos werd af gelegd, 3 sec. sneller af te legden. ZK. H. Prins Bernhard toonde eveneeens zijn rijvaar digheid Jammer was 't ech ter dat zijn paard „The Priest" eenmaal voor het ne men van de „spoorwegbo men" weigerde, hetgeen hem 3 strafpunten plus tijdverlies kostte. Hij legde het par cours af in 1 min. 38 sec en 3 fouten. OEFENWEDSTRIJD VAN HET BONDS- ELFTAL. De Nederlandse en Britse amateurs hebben in het ka der van de Olympische Dag en met het oog op het aan staand Olympisch Voetbal- toumooi te Londen, waar de kans groot is dat beide landen elkaar weer zullen ontmoeten, een aantrekkelijke oefenwedstrijd gespeeld, wel ke door ons ditmaal in blauw shirt gestoken landgenoten met 21 gewonnen werd. Men mocht deze zege vol komen verdiend noemen, im mers voor een belangrijk deel ging het initiatief van het bondselftal uit en drie kwart van de speeltijd waren de onzen in het veld sterker, maar alweer was het geluk niet met onze spelers, want tweemaal stuitte de bal te gen de paal en het veld weer in en verder was doelverde- diger Mac Alinden in schit terende vorm. Immers ver scheidene keiharde schoten van Wilkes, die in de tweede helft meespeelde, en van Roosenburg en Rijvers, hield hij met veel bravour en door goed timen en opstellen. Bij beoordeling van het spel moet men rekening hou den met het feit, dat het geen officiële landenwedstrijd gold, maar meer een ont moeting, waarin men eikaars krachten kon verkennen en enkele Nederlandse spelers gelegenheid kregen meer er varing op te doen in inter nationaal milieu. Uit dat oogpunt bezien was het een zeer nuttige wedstrjjd voor doelverdediger Landman, die het in het geheel niet moei lijk heeft gehad, voor de Arnhemmer Albers, die lang niet onverdienstelijk speelde, voor Beenhakkers, die er heel wat meer van terecht bracht dan Stoffelen in de laatste wedstrijden, voor Schaap die we wel eens beter hebben zien spelen en voor Clavan, die maar heel matig voldeed. Aanvoerder De Vroet liep voor de rust een verwonding in de lies op, welke nogal pijnlijk was. Hij liet zich in d© tweede helft terecht ver vangen, waarbij Schaap in de halflinie terecht kwam en Wilkes als „invaller" fun geerde op de linksbinnen plaats. Men miste, zoals begrijpe lijk was, in dze oefenpartij het heilig vuur, het enthou siasme, de allesverzettende wil om te winnen en daar door maakte het geheel een nogal „tamme" indruk op de toeschouwers. Bovendien gin gen vele spelers zich te bui- WANDELSPORT De Vierdaagse te Goes. Zowel op de drie avonden als Zaterdagmiddag waren de 70 deelneemsters en deelne mers aan de vierdaagse, uit geschreven door de Neder landse Wandelsportbond op het appél present en allen zonder onderscheid hebben de dagelijkse routes vol bracht De leden van het Ro de Kruis, die de wandelaar- sters en wandelaars per rij wiel volgden, hebben geen hulp behoeven te verlenen. Na het einde van de tocht op Zaterdag heeft de heer M. C- van Strien, voorzitter van de Goese Wandelsportvereni ging „De Amateur", welke 't initiatief had genomen, aan de deelnemende groepen het getuigschrift uitgereikt, en speciaal hulde gebracht aan de 76-jarige heer Faasse, die dit peulschillettje op wandel gebied niet medetelt. Hij liep deze week ook nog 40 km. voor zichzelf en hoopt ook in de grote vierdaagse me de te lonen- De heer van Strien bracht ook dank aan het Rode Kruis voor de betoonde activiteit. Het Olympisch hockey-toumooi. De besturen van de Fede ration Internationale de Hockey sur Gazon kwamen Zaterdag te Amsterdam bij een ten einde de landen, d:e hebben ingeschreven voor 't Olympisch Hockeytournooi over vier poules te verdelen Indië, Groot Brittannië, Ne derland en Pakistan worden aan de top van elk der vier te vormen poules geplaatst. Nederland speelt op 2 Aug. tegen Zwitserland, op 4 Aug- tegen de V- Staten en op 7 Aug. tegen Afghanistan. ten aan individuele pogingen om zoveel mogelijk Britten te passeren, doch deze had den dit spellete snel door en zorgden er wel voor, dat al thans een van hen als strui kelblok fungeerde op de weg naar het doel. Vooral Rij vers overdreef dit solospel sterk en al mocht men dan menigmaal verrukt zijn van het handige snelle spel van de N.A.C -speler, het nuttig effect was vaak minimaal. Hij verrichtte ontzettend veel werk in het veld, zwierf van links naar rechts en van rechts naar links, dook on verwacht voor het doel op, maar hielp ook de eigen ver dediging. Het tweede doel punt ontstond uit de zwerf lust van Rijvers. Hjj was naar links afgedwaald, pikte de bal van de lijn op, keek nog éven naar scheidsrech ter van der Meer om te zien of het leder niet uit was ge weest, doch toen de referee hem beduidde, dat hij kon doorspelen, volgde er een af gemeten voorzet, welke Roo senburg er waren toen nog zeven minuten te spelen onberispelijk hoog in de rechterhoek kopte. Een prach tig doelpunt, beter dan het eerste, dat voor de rust door Van der Tuyn na elf minuten was gescoord met een hard schot, hetwelk Mac Alinden door de handen glipte Nog voor de rust had linksbuiten Joseph de gelijkmaker ach ter Landman gedeponeerd door een fout in onze ver dediging. die een voorzet van rechtsbuiten Boyd ver keerd beoordeelde Van Bun speelde een voor treffelijk© wedstrijd, evenals Terlouw. Schaap miste tem po, waardoor zijn technische en tactische eigenschappen niet voldoende tot him recht kwamen. Van der Tuyn was goed, evenals Roozenburg, maar uitblinkers waren geen van beiden. Wilkes loste enkele goed gerichte schoten in een periode, waarin de Britse keeper op zijn best was. 33. Toen stormde er weer iemand het gebouw binnen en deze keer was het de eigenaar van de vrachtauto. „Waar zijn de dieven!"'riep hij. „Hier zijn ze!" zei de agent en hij wees naar Kappie en Professor Lari- fix, die daar nog geboeid stonden. „Wij zijn de dieven niet!" schreeuwde Kappie. „Wij weten niets van een auto af! Wij zijn hier op een dolle stier ge komen! Ik wil de commissaris spre ken! Wat is dat voor behandeling hier!" „Nee," zei de eigenaar van de vracht auto. „U was het niet en die mijnheer daar ook niet. Ik heb gezien wie er aan het stuur zat en dat was iemand met een boeven tronie en een grote sombrero op!" „Zie je wel, stomkop!" riep Kappie naar de agentè „Doe die armbandjes van mijn polsen af! En arresteer die kerel die hier net was, want hij is de dief!" „Waar gaat deze kwestie eigenlijk over?" vroeg de Professor. „Waarom roept iedereen zó hard. Wat heeft dit allemaal te maken met het pampiet dat ik op het eiland vond?" KORFBAL. Swift won het Madjoe-toumooi. Ter gelegenheid van het 15- jarig bestaan organiseerde Madjoe te Vlissingen korfbal- wedstrijden, waaraan naast de jubilerende vereniging deelna men De Algemene uit Leiden, Swift uit Middelburg en Togo uit Goes. Ganda uit Gent (Bel gië) dat ook aan het toumooi zou deelnemen, zond Zaterdag bericht van verhindering. De straffe wind was van veel Invloed op het vertoonde en het was dan ook een hele prestatie de bal door de korf te krijgen. Goed gerichte scho ten dreven vaak meters voor bij de korf. Desondanks heeft het aan de nodige spanning niet ontbroken. In de laatste ontmoeting die beslissend was voor de le plaats wist Swift met 31 van De Algemene te winnen en daarmee als eerste te eindigen met 4 winstpunten uit 3 wed strijden. De Algemene en Mad joe behaalde elk 3 punten. Na strafworpen kwam De Alge mene op de 2e plaats. Togo behaalde 2 winstpunten. De gedetailleerde uitslagen waren: Madjoe—Swift 14; Swift- Togo 1; TogoDe Algeme ne 02; De AlgemeneMad joe 11; TogoMadjoe 02; Swift—De Algemene 3—1. Aantrekkelijke wedstrijd. Evenals het vorige jaar heeft het Walchers elftal be slag weten te leggen od de fraaie wisselbeker, die voor de Zeeuwse districts wedstrij den beschikbaar is gesteld door de afd Zeeland van de K.N.V.B. Het iseen faire, sportieve wedstrijd geworden, welke op hoog peil stond. In het bij zonder het Walcherse elftal vormde een goed geheel en de spelers begrepen elkaar volkomen, terwijl de voor hoede van de geboden kan sen gebruik wist te maken. Hoewel het initiatief meesten tijds van het Walcherse elftal uitging, was het krachtsver schil niet van die aard, dat 'n 60 nederlaag van de Beve landers de verhouding juist weergeeft, want enkele te- genpunten hadden zij zeker verdiend- Het moest bij hen hoofdzakelijk van v. d- Sluis komen, die met zijn clubge noot Mos, de gevaarlijkste speler uit de Bevelandse aan val was- Zij troffen het back- stel Huibregtsc—Jongepiev echter in 'n uitstekende vorm terwijl in laatste instantie Struiwigh zijn doel voortref felijk heeft verdedigd. In te genstelling met de Bevelan ders kon de middenlinie van t Walcherse elftal, waarin de Joode een ouderwetse spil- partij vertolkte, de volle aan dacht aan de aanval schen ken, waardoor de binnenspe* lers sporadisch de bal moesten ophalen, zodat de verdediging van de Bevelan ders zich steeds tegen vijf aan; vallers zag geplaatst, waarbij zij niet zo'n solide indruk maakte als hun Walcherse collega's. Het begin was- voor het Walcherse elftal reeds suc cesvol, want reeds na 3 min- kon v. d. Driest een scherpe voorzet van v. d- Kasteele langs Bonsema plaatsen (1 0). En enkele minuten later veroorzaakte een hpekschop opnieuw een hachelijke situ atie voor het Bevelandse WIELERSPORT Onze Tour de France- ploeg. Door het bedanken van de Limburger Seyen Is de Neder landse ploeg die in de ronde van Frankrijk start op 30 Juni thans definitief als volgt sa mengesteld: Janssen, de Hoog, de Ruiter, Cor Bakker en de Zeeuwen Pauwels en B. Fran cken. Het staat nog niet vast of deze ploeg gecompleteerd wordt met vier Luxemburgers. doel. Het zou waarschijnlijk geheel anders zijn gelopen indien v- d Sluis, toen hij ge heel vrij voor Struiwigh kwam, deze kans had weten te benutten, hii faalde echter. Dan deed v- d- Driest het beter, toen hii een door v. d. Kop ingeleide aanval, met Jn fraai doelpunt, wist te be kronen (20). En nogmaals kreeg v. d Sluis de kans voor een tegenpunt, toen Foudrai- ne op een hoge voorzet van Mos inliep en Struiwigh uit lopende de bal niet kon be machtigen en kwam te val len Het harde schot dat v. d- Sluis inzond wist hij nog tot hoekschop te verwerken. Het regenbuitje kort na de hervatting was geen be zwaar voor het Walcherse elf tal om reeds direct het offen sief weer in handen te ne men- De gladheid van het veld ten spiit bleef het ook nu een aantrekkelijke wedstrijd- Na 15 min- was Leijnse bil een hoekschop Bonsenta iets te vlug af en met een trekbal maakte hij het 3e doelpunt. Carol, die voor de rust geen kans zag een goed schot te lossen, wist nu na 23 min- no. 4 in het. net te knallen, ter wijl een minuut later v. d- Kasteele de bal zo zuiver op zijn hoofd mikte, dat Bonse ma geen schijn van kans had om de kopbal te stoppen (5 0). Een prachtig doelpunt- Het laatste kwartier waren de Bevelanders sterker en ondernamen zij een storm loop op het Walcherse doel- Maar wat zij ook probeerden, de Walcherse achterhoede gaf geen krimp. Nadat Leiinse een penalty onberispelijk in een doelpunt had omgezet en v d- Schraaf. die het laatste kwartier last kreeg van een knietje, nog hard op de paal had gescho ten, kwam het einde. Na afloop reikte de heer Imanse, voorzitter van de afd. Zeeland K-N-V-B. aan het Walcherse elftal de beker uit. welke gelegenheid hij aan greep om en kort propagan distisch woord tot de spelers en het publiek te richten. Weinig uitvallers. Voorafgegaan door het pij perscorps Juliana, dat er met pittige klanken het marstem po inhield, arriveerden Zater dagavond tegen 10 uur de wandelaars van de Avond vierdaagse fris en monter op de Markt te Middelburg, waar een grote drukte heerste. De vierde avond was de tocht ge gaan over St. Laurens, Seroos- kerke, Oostkapelle en Grijps- kerke, een afstand van onge veer 20 km. In de sociëteit „De Vergenoe ging" konden de tippelaars even uitblazen en de medaille voor het volbrengen der Vier daagse in ontvangst nemen. De heer Roosenboom, consul van de wandelsportbond, hield een korte speech, waarin hij deze tweede Avond-vierdaagse een groot succes noemde. Op een enkel incident na is alles zeer sportief verlopen. Woens dag werd gestart met 365 deel nemers, 95 individuele wande laars en 270 in groepsverband. Zaterdagavond startten 87 ln- dividuelen en 269 in groepsver band. Het aantal uitvallers was dus zeer gering. De groepsprijzen werden uit gereikt in deze volgorde: Militairen C.O.A.K. (70 deel nemers); Gymn. Ver. Astrow te Souburg (29); Gymn. Ver. Medioburgum (26): Z. Confec tiefabriek (25); Gymn. Ver. Achilles (22); Gymn. Ver. Wil- helmina (17); Sportclub H.S. C. (R.H.B.S.) (16); .Wandel sportver. N.O.A.D. Vlissingen (15); Pyperscorps Juliana (13); Prov. Zeeuwse Courant (12); Pers. Ver. de Zaagmolen (12); Focus Veilig (12). De eerste avond we»d nog te veel gewandeld alsof het een wedstrijd gold, wie het eerste aan zou komen. De volgende tochten echter, begrepen de deelnemers beter, dat het wan delen hoofdzaak, de volgorde van aankomst volkomen bij zaak was. Ongetwijfeld zullen slechts weinig deelnemers van de twee de Vierdaagse volgend jaar op het appèl ontbreken. VOETBAL Wageningen bekerwinnaar. Zaterdag werd In het Am sterdamse stadion de finale om de K.N.V.B.-beker gespeeld, tussen Wageningen en de Am sterdamse 2e klasser D.W.V. Het was een zeer slechte wedstrfld, die ln een gelijk spel eindigde. Na verlenging moes ten strafschoppen de beslissing brengen. Wageningen scoorde tweemaal, D.W.V. slechts 1 maal en de beker verhuisde dus dit jaar naar het Oosten des lands. VOETBAL Zeeuwsch Vlaanderen klopt Schouwen. Zondag werd te Kruiningen de verliezersronde gespeeld in de districtswedstrijden tus sen Zeeuwsch-Vlaanderen en Schouwen, welke in een vol komen regelmatige overwin ning voor de Vlamingen ein digde Er zat meer teamspirit in hun ploeg en de afwerking der aanvallen klopte beter dan bij Schouwen waar dit veel te wensen overliet. Het plaatsen was slecht verzorgd De sterke wind deed daar veel afbreuk aan. Bij Vlaanderen was de lin kervleugel: SelisDe Nijs ac tief en gevaarlijk. Ook dg Baere als 1. half verrichtte weer nuttig werk. Doelman Kramers van Hulst toonde zich betrouwbaar. Vlaanderen speelde eerst met wind in de rug. Na 15 min. zondt de Nijs een schot in dat eerst werd gestopt, maar later weer op zijn schoen werd gedeponeerd en nu was het raak 10- Het Schouwen-doel kwam onder hoge druk te staan en de in valler doelman v. d- Werf kreeg handen vol werk Van een mistrap van Doggen pro fiteerde de Nijs andermaal 2 0- Uit een voorzet van Se lis kopte Jonkman tegen de lat en Volkeri schoot aan de andere kant niet zuiver ge noeg om Kramers te ver schalken- Walraven bracht_v.QQX_ .(Je rust de stand op 30 toen v- d- Werf onnodig uit zijn doel kwam. Na de rust werd niet meer gescoord. Zwitserland Spanje 3 3. De wedstrijd Zwitserland Spanje eindigde Zondag te Zürich in gelijk spel (33). Bij de rust hadden de Span jaarden met 21 de leiding. PAARDENSPORT Streekwedstrijd te Lewedorp. Zaterdagmiddag had, uitgaan de van de Ruitervereniging Walcheren, een Streekwedstrijd plaats op het sportterrein te Lewedorp. Behalve Walcheren namen ook de verenigingen Paarden- bloem uit Goes en die uit 's Heerenhoek en Noord-Beve land aan de wedstrijd deel. De belangstelling was, rekening houdend met de weersomstan digheden, bevredigend. Het terrein had door de regen wat geleden en men moest oppas sen voor uitglijden van de paarden. De uitslagen waren als volgt: N. Dressur: 1. K. Schipper; 2. C. van Dalsen, Walcheren; 3. W .Vermeer, 's-Heerenhoek; 4. P. Reinhoudt, Walcheren; 5. Mej. A. Sinke, Goes; 6. J. van Maldegem, N.-Beveland; 7. A. van Strien, Walcheren. B.-Dressuur: 1. Mej. P. P. Panning, Goes; 2. J. Vogelaar, Noord-Beveland; 3. A. J. de Feijter, Goes; 4. A. Jan- se, Walcheren; 5. M. Marls, N.- Beveland; 6. D. A. van Nieu- wenhuize, Walcheren; 7. B. Breure, N.-Beveland; 8. H. WisseNijsen, Goes. N. Springen: 1. J. Rijk, 's-Heerenhoek; 2. A. Kwint, 's-Heerenhoek; 3. P. Rein houdt, Walcheren; 4. D. A. van Nieuwenhuize, Walcheren; 5. A. J. de Feijter, Goes. B. Springen: 1. H. Wisse Nijsen. Goes; 2. J. Vogelaar, N. Beveland; 3. W. Verraue, 's-Heerenhoek. Kampioenschap yan Zeeland Op 10 Juli zullen bij gelegen heid van het Concours Hip- pique te Goes de kampioen schappen van Zeeland worden verreden, waaraan ongeveer 100 paarden zullen deelnemen. Nieuw estafette-record. In de Zondag door Mara thon georganiseerde inter regionale wedstrijden, werden weinig bijzondere prestaties geleverd, hetgeen vooral zijn oorzaak vond in de slechte weersomstandigheden. Zo werd bijv. op de 5000 m. geen beste tgd gemaakt, al was M. Vreeken in bijzon der goéde vorm. Jammer weis, dat in de finale 300 m. jongens A de no. 1 en 2 gedisqualificeerd moesten worden wegens hinderen. In de 4 x 80 m. meisjes domi neerde de Zeeuwen en werd 'n felle strijd gestreden door Marathon en Achilles, die tenslotte door het A-meisje T. Poppe in een overwinning voor Achilles eindigde. Bij de Zweedse estafette heren vestigde „De Zeeuwen" en nieuw Zeeuws record met een tijd van 2 min 8,9 sec. Het oude stond op 'Marathon met 2 min. 10 sec. De organisatie was bij Ma rathon in goede handen en het programma werd vlot op t(jd afgewerkt. De volledige uitslagen lui den: 100 m. Heren D: 1 F. H. A Saat (UDI) 11,7; 2 M. Hêijstek (A.) 12.5. 100 m. Dames B, C: 1 E. Delzenne (Z 14; 2 J. Gil de (A.) 14.9'. 100 m. Jongens A: 1 P. Spuy (M 12; 2 G. J. Haas donk (H.) 12. 80 m. Meisjes A: 1 C. Pop pe (A.) 114; 2 C. Donze (Z.) 11.8. 80 m. Jongens B: 1 C Walraven (H.) 10.2, 2 J. An- theuntsse (E.) 107. Hoogspringen Heren A, B, C, D: 1 L. J. de Vin (Z.) 1.64 m.; 2 J. Johannisse (H.) 1.54 m\; 3 J. van Dalsum (H 1.54 m. 400 m. Heren D: 1 J. W. Becks (E.) 56 1; 2 J. Witte (E.) 59.4. 100 m Heren A, B, C: 1 G. de Pagter <Z 11.4; 2 P. M. de Moor (M.) 11.8. Discuswerpen Heren B, C, D: 1 G J. Matthyssen (M.) 30.99 m.; 2 A. R. Ballegeer (G.) 26 53 m. Hoogspringen Jongens B: 1 H. Boone (H.) 1.39 m.; 2 J, Antheunisse (E.) 1.39 m. 300 m. Jongens A: 1 J. Bertlng (M.) 42.1 m.; 2 en 3 gediskw. Heren 800 m. A, B, O, D: 1 H. Harting (Z.) 2.6.2; 2 C de Waart (AAC) 2.8.9. Kogelstoten Jongens A: 1 J. Rosier (H.) 14.10 m.; 2 P. Spuy (M.) 13.90 m. Hoogspringen Dames B, D: 1 E. Delzenne (Z.) 1.39 m.; 2 T. Braun (Z.) 1.39 m. 60 m. Meisjes B: 1 J. op 't Hof (Z.) 8.5; 2 L Ver hulst (Z.) 8.6. Discuswerpen Meisjes A: 1 A. Pusch (Z.) 25.85 m.; 2 A. van Belsen (A.) 24.35 m. Kogelstoten Meisjes B: 1 S. P. van Belzen (M.) 9.79 m.; 2 A. van Belsen' (A.) 7 99 m. Kogelstoten Dames: 1 T. Braun (Z.) 8.47 m.; 2 P. Parent (M.) 7.195 m. 5000 m. Heren A, B, O: 1 M. Vreeke (E.) 17.56 8; 2 J Fliers (M.) 18—2. Estafette 4 x 80' m. Meis jes: 1 De Zeeuwen 45.2; 2 Achilles 46: 3 Marathon 46.3 Relais Dames: l Achilles 64.6; 2 De Zeeuwen 66.6. Zweedse estafette: 1 De Zeeuwen 2 8.9; 2 gecomb. ploeg Mar.—EMM 2.12.5; 3 Gazelle 2.28 Estafette 4 x 100 m. Jon gens: 1 Marathon 51; 2 EMM 51.4. Officiële Publicaties BESTRIJDING COLORADOKEVER De Burgemeester van Mid delburg brengt ter algeme ne kennis, dat de tweede be spuiting van de coloradoke ver moet plaats hebben var. 17 tm. 26 Juni a-s- Inlichtingen zijn te verkrij gen aan het Bureau van ge meentewerken, Stadsschuur. Middelburg, 16 Juni 1948- UIT DE BRIDGE DE EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN. In Kopenhagen werden de Europese bridgekampioen- schappen verspeeld. De eindstand luidt: 1. Enge land 16 winstpunten; 2. Zwe den 16; 3. Noorwegen 13; 4. Frankrijk 11; 5. Nederland 10; 6. Denemarken 7; 7. België 6; 8. IJsland 5; 9. Eire 5; 10. Fin land 1 w.p. WATERSPORT ENGELAND—NEDERLAND 2—8. Het Nederlandse waterpolo- team versloeg Zaterdagmiddag te Kingsbury het Engelse ze vental met 82. DINSDAG. Ignace Neumark dirigeert het Residentie-orkest- Wer ken van Berlioz. Franck e:i Dvorak Henriëtte Bosman is soliste in de Varanation Symphonique van Cesar Franck (H- II 20-12). Van de muziek naar het to neel: Cor v. d Lugt Melsert jubileert: Naar aanleiding van dit gouden jubileum 'n uitzending, waaraan mede werken Cor v- d. Lugt Melsert en Anine van Els (H- I 21.-I5). Hilversum I: 7 en 8 Nws. 8 45 Gramofoonplaten (Beet hoven, Mozart): 10-30 Korte gesprekken van vrouw tot vrouw; 11 Christine Bevort, alt, Pierre Palla, orgel; 11.45 Soldaten en journalisten weer thuis uit Indië. door L. C- Vrooland; 12 Het Vaudeville .Strijkorkest o-l-v- Cor v- d. Linden; 13 Nieuws; 14.30 Ra dio matinee: 16-25 Gramo- foonmuziek; 17 Dat kun jij ook: 18 Nieuws: 18-30 Ned- Striidkr.; 19-10 BBC Theater orkest o.l-v- Stanford Robin son; 20 Nieuws; 20-15 Frag menten uit opera's van Che- rubini. Mascagni, Delibes. Blockx en Massenet, door het Omroeporkest o-l-v- Willem Lohoff en het groot Omroep koor: 21.15 Uitzending naar 'aanleiding van het feit dat Cor van der Lugt Melsert 50 jaar aan het toneel verbon den is; 22 Yehudi Menuhin. viool: 23 Nieuws; 23-1524 Strijkkwartet-Busch m-m-v. Rudolf Serkin, piano- Hilversum 7 en 8 Nws-: 9-35 Promenade Conc; 10-15 Het Philadelphia Orkest o-l-v. Leopold Stokowsky Rhapso- die espagnole. Revel; 10-30 Schoolradio; 11-40 Finse lie deren: 12-03 Lunchconcert door het Metropole Orkest o- 1-v- Dolf v d Linden: 13 Nws; 13-20 Pianorecital door Ria Groot; 13.45 Werken van E. Lalo en G- Fauré; 15 School radio; 15-30 Symphonisch Middagconcert: 16 De Zonne bloem: 17 Na schooltijd; 18-30 Pianoduo André de Raaff en Jacques Schutte; 1-9-15 Gra- moofonmuziek: 20 Nieuws: 20-12 Het Residentie-Orkest o-l-v- Ignace Neumark: 22 Zangrecital d- Annie Woud; 23 Nieuws; 23-1524 Kamer muziek van Franse en Belgi sche componisten. (Ingezonden mededeling) Als gij er mee opstaat of ermee naar bed gaat Rhcumatische pijnen, kna gend en slopend voor en na, ondermijnen langzaam maar zeker Uw hele gestel. Blijf er toch niet mee doorlopen neem Uw maatregelen vóór het te laat is. Doe eens een bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts. De aanspo rende werking van Kruschen op Uw bloedzuiverende orga nen zal U een openbaring zijn, omdat ge U reeds na een betrekkelijk kort zij het regelmatig gebruik met blijde verbazing een an der mens voelt, jonger, vita ler, niet meer dat stramme envrij van p(jn. Vraag Kruschen bij Uw Apotheker of Drogist. ZON EN MAAN 22 Juni Zon: op 4.20, onder 21.04. Maan: op 22.35, onder 4.26. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER -f-NAP u. -{-NAP 2.24 1.95 14.44 1.95 2.52 2.15 15.17 2.15 3.30 2.21 15.56 2.20 3.57 1.39 16.20 1.38 LAAG WATER u. —NAP u. —NAP 8.32 2.05 9.14 2.24 9.50 2.40 9.19 1.60 21.02 2.17 21.44 2.36 22.16 2.52 21.46 1.73

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3