150 flessen champagne KAPPIE en het geheim van de aardlaag Kura UIT DE PROVINCIE Walcheren. Sport en wedstrijden Hysterie Prinsengracht AETHER Z.L.M.-excursie naar Frankrijk Politie-escorte en juichende bevolking. Overweldigend onthaal ErgenB langs de grote weg van Gent naar Parijs in het licht golvend Franse landschap stond een jeep met de Franse vlag in top. Twee jongemannen hielden enkele bussen aandat wa ren de bussen, die een zestig tal leden van de Z.L.M. ver voerden naar Noord-Frankrijk, waar ze ontvangen werden door de Conféderation Natio nale de la Familie Rurale. De aanhouding langs de weg was op touw gezet door monsieur Thibault, afgevaardigde van de „Z.L.M. uit de roise", de land bouworganisatie van dit depar tement. Met de jeep voorop en geëscorteerd door motorpolitie ging het daarna in feestelijke optocht naar Estrées St. Denis. LANGS DE WEG. De rit was bepaald ontroe rend. Van tal van huizen in de gehuchten, die gepasseerd werden, woei de Franse drie kleur en velen hadden de vlag zo gekeerd, dat rood boven en blauw beneden kwam. Langs de weg stonden de werktui gen opgesteld en er was zelfs een tractor voorzien van rood- wit-en-blauw. By nadering van de stoet snelden de bewoners der hui zen naar buiten en klapten ln de handen of wuifden de Zeeu wen toe. De officiële begroeting had plaats in de gebouwen van de coöperatie in Estrées St. Denis, waar cake, gebak en cham pagne goed in de smaak vielen na de lange rit en de grote warmte. DE BEDRIJVEN. Toen kwam de bezichtiging van een aantal bedrijven. Met goede moed en .veel be langstelling werden de bussen opnieuw beklommen en de stoet thans met nog een se rie volg-auto'e sloeg 'n land weg in om aardappel-selectie- velden. percelen suikerbieten van één-korrelig zaad van la te en vroege rassen, koolzaad en granen te gaan bekijken. Zy maakten alle een uitste kende indruk. De gewassen staan goed in N.-Frankrijk. Het is niet alleen het fraaie voorjaar, dat hiervan de oor zaak is. Er ligt goede grond en er wonen goede boeren, een wetenschap die de Z.L.M.-ers de volgende dagen steeds dui delijker werd en veel vooroor delen over de Franse landbouw wegnam. In dit deel van het land wor den nog vrij veel schapen ge houden van het ras lie de Franse, bekend om zijn hoge wolopbrengst, brede en vlezige bouw. Een fraaie kudde werd speciaal aan de bezoekers ge toond bij M. Dumont te Rou- villers. Dit bedrijf, groot 315 ha., wordt reeds gedurende 5 generaties door dezelfde fami lie bewoond. De vele grote ge bouwen, de meeste gegroe peerd om een binnenplg met mestput, vormen samen met de arbeiderswoningen een aparte nederzetting. Dit is iets wat men veel aantreft in deze streken met groot-bedrijf. EIGEN ALCOHOL STOKERIJ. De suikerbieten nemen een zeer grote plaats in het bouw plan in. Percelen van 2030 ha. zijn hier geen uitzondering. Omdat ook hier de arbeids krachten betrekkelijk moeilijk te krijgen zyn, is het verklaar baar dat er juist in Frankrijk met taaie volharding wordt gewerkt aan de mechanisatie van de bietencultuur. Niet al leen het machinaal rooien, waarmee een Franse construc teur in 1912 al begon, breekt er baan, men zoekt ook ijverig n^ar een apparaat dat de jon ge bietenplantjes geheel auto matisch op afstand en op-één zet. Op het bedrijf van M. Ferté te Temy Serny (dep. Aisne) werd Donderdag voor het ge zelschap gedemonstreerd met een door de heer Ferté zelf ontworpen machine voor dat doel. Weliswaar is de machine nog niet in alle opzichten vol maakt. doch de uitvinding be looft wel wat voor de toe komst. Al deze bieten worden trou wens niet allemaal tot suiker verwerkt. De meeste grote be drijven hebben een eigen dis- tilleerdery, waar tijdens de bietencampagne alcohol ge stookt wordt voor industriële doeleinden. De pulp van de bieten wordt veelal als mest aangewend of wel eerst ver- voeaerd. HET ONTHAAL. Het onthaal dat de Zeeuwen op al deze bedrijven te beurt viel, was overweldigend. Naar mate de vermoeidheid groter werd steeg ook de belangstel ling voor de tuin van het woonhuis, waar meestal een keurig wit gedekte tafel met glazen een verfrissing beloof de. Champagne,, overal cham pagne! In Nederland een drank, die slechts bij zeer byzondere gelegenheden met kleine teug jes genoten wordt, hier een verfrissend welkom aan bui tenlanders. De hoeveelheden die daarvoor nodig zyn, zijn nauwelijks te schatten Het knallen der kurken was soms niet van de lucht, en manden vól flessen werden aan- en (leeg) afgedragen. CHATEAU MERIDON. Intussen zijn we een beetje afgedwaald van het reispro gramma. Aan het eind van de Ie dag, toen men al niet ver der meer kwam dan de tuin met de glazen, werd nog door- f ereden naar Chateau Meridon e Chevreux (40 km. Z. van Parijs). Dit schitterend gele gen kasteel is bezit van de Ne- derl. Regering en wordt ge bruikt als Volkshogeschool en immigratie-centrum voor de Nederlanders in Frankrijk. Speciaal jonge Nederlandse boeren, die naar Frankrijk wil len emigreren, kunnen hier een cursus volgen. Zijn deze man nen dan in practijk op Franse bedrijven in de omgeving, dan hebben zij altijd nog een Ne derlandse basis voor hulp en steun in de buurt. Ook excursies worden er steeds vriendelijk ontvangen. De sfeer van champagne werd in het onderhavige geval voor sommigen wel wat wreed ver stoord door harde strozakken in 2-hoog kribben, maar over gebrek aan gastvrijheid en zorg viel hier zeker niet te klagen. De excursies van de 2e dag in de omgeving van Pon- toi (N. Pary's) stonden onder leiding van Ir. Miedema, Dir. van Meridon. Wederom werden enkele fraaie bedrijven bezocht, o.a. dat van Mad. de Bourbon. De ze adellijke dame vertelde, dat na Frankrijk Holland haar het liefst was. Zij komt veel naar het Noorden, betrekt al haar grootgoed, vee en paarden uit Nederland en is daar zeer te vreden over. Het slot van deze dag-ex cursie werd gevormd door een bezichtiging van het paleis van Versailles. PARIJS. Het is niet moeilijk te zeg gen, wie van het Zeeuws gezel schap de meeste aandacht on dervonden van de Franse be volking. Overal gekiekt en ge filmd, om adressen gevraagd en bewonderd. Het waren de dames Mesu en Polderman uit Vrouwenpolder, die beide in Walcherse dracht aan de ex cursie deelnamen. Ook in Parijs, dat Donder dagmorgen op het programma stond, trokken zij de aandacht, toen er gewinkeld werd in de drukke Rue Rivoli. Eén morgen in Parijs is te kort. Een week en een maand zouden ook te kort zijn. Laat dat een troost zyn voor de Z.L.M.-ers, die weer in de bus sen gejaagd werden toen het firogramma ze naar Soissons n het dep. Aisne, een 80 km. ten N. van Parijs, riep. Daar werd de leiding, die v.m. by M. Boutineau van de C.N.F.R. had berust, overgeno men door Baron Collot d'Escy- ry uit Crépy en Lannols en M. Rhidon, een vertegenwoordiger van de „Z.L.M." in het depar tement Aisne. DE LAATSTE DAG. Baron Collot d'Escury, af komstig uit Zeeuwsch Vlaan deren, is reeds lang directeur van een N.V. die een aantal Erote landbouwbedrijven bij aon exploiteert. Hy' was zo vriendelijk de laatste dagen van de reis te organiseren. Met ere! Deze organisatie was voortreffelijk, en het program ma was zeer de moeite waard. Het is dan ook indrukwekkend, rondgelèid te worden op be drijven van 300 350 ha., sterk gemechaniseerd, met de beste vruchten die je je wensen kunt, met goed vee en hoge opbrengsten. Of om het machi nepari; van de boerderij van de heer Slmphal te Vivaise, (groot 787 ha.) te aanschou wen: 5 tractoren, waaronder een Caterpillar van 130 P.K., een 12-voets John Deere maai- dorsmachine met stro-pickup- pers, landbouwwagens met een laadvermogen van 12 ton, kunstmeststrooiers met een werkbreedte van 6 meter, gi gantische 5-scharige kipploe- gen die met een lier over het land heen en weer getrokken worden, moderne motorver stuivers met 12 meter breedte, eigen smederij en zagerij, eigen vrachtauto's„Wat wil je nog meer?" AFSCHEIDSLUNCH Nadat het bedrijfsbezoek en de bestudering van de land bouw in dit deel van Frank rijk nog tot de Vrijdagmiddag was voortgezet, werd te Crépy in een rustieke schuur de af- scheidslunch geserveerd. Be halve de Zeeuwen, zaten aan deze dis ook aan de gastheren van vorige uren en dagen, als mede M. Blondelle, een Franse collega van Ir. Geuze. In hartelijke speeches wer den de organisatoren en gast heren bedankt, en werd de band tussen de Nederlandse en de Franse boer merkbaar ver stevigd. Deze reis heeft veel bijgedragen tot een juister be grip en een betere waardering voor de N.-Franse boer bij de Zeeuwen. En terecht. Het is een prachtig land en het heeft goede boeren en goede grond. En lekkere champagne...! 29. Kaper Knipoog naderde de vracht auto, die daar helemaal onbeheerd bij een boerderij stond. Hij stapte vlug van zijn paard en liep op de auto af. „Ik bof weer eens", mompelde hij. „Geen mens te zien in de omtrek. Nu zullen we eens zien wat vlugger gaat, een auto of een stier! En als ik die schurken inhaal, zal ik chocolade pudding van hen maken! Ze weten nog niet wat er boven hun hoofden hangt!" Kaper Knipoog kroop vlug achter het stuur en gaf gas. Nu was het een ta melijk oude vrachtauto, en toen hij dat deed. maakte het ding een ontzet tend lawaai. Hij knalde en sputterde en piepte, dat het een mijl in de om trek te horen was. Daardoor hoorde de eigenaar van de vrachtauto, die rustig in de boerderij een glas verse melk dronk, het ook en meteen snelde hij naar buiten, Maar. te laat. Hij zag nog net hoe de auto in beweging kwam en wie er aan het stuur zat en hy schreeuwde: „Halt, Stop! Dief!" Maar Kaper Knipoog gaf vol gas en de auto schoot hobbelend en piepend weg- De eigenaar kon niets anders doen dan hem na te staan kijken, toen hij snel in de verte verdween VOETBAL Finale K.N.V.B.-beker. De eindstrijd om de K-N.V. B-beker tussen D-W-V en Wageningen zal Zaterdag 19 Juni des avonds om 7 uur in het Olympisch stadion t.e Amsterdam gespeeld worden- Sscheidsrechter bii deze wed strijd is de heer D Niis uit Rotterdam. Samenstelling Walcherens elftal. Het Walcherens elftal, dat Zaterdag de wisselbeker van de distnctscompetitle zal ver dedigen tegen het Zuid-Beve- lands elftal op het terrein aan de Bosweg te Vlissingen, is als volgt samengesteld: Doel: C. Moens (Middelburg). Achter: L. Huibregtse (De Zeeuwen), A. Jongepier (Mid delburg). Midden: L. Outermans (Mid delburg), D. de Joode (Vlissin gen), F. v. d. Kop (Middel burg). Voor: P. v. d. Schraaf (Vlis singen), J. v. d. Driest (RCS), W. Leijnse (De Zeeuwen), A. Carol (Middelburg), W. v. d. Kasteele (Vlissingen). Reserves: Struiwigh (Vlis singen), J. Mijnheer (Zeelan- dia), J. Keulemans (RCS). Daar doelman Moens in de wedstrijd van het politie-elftal feblesseerd is geraakt, zal truiwigh het Walcherense doel waarschijnlijk verdedigen. AXEL n RESERVE 2e KLAS. Door een 130 overwin ning op Zierikzee II hebben de Axelse reserves een plaats in de reserve 2e klas ver overd. Het elftal van Zierik zee werd volkomen overrom peld. ATHLETIEK Trialmeet Zeeland- W. Brabant-Pro Patria. Zondag 27 Juni wordt de jaarlijkse trialmeet Zeeland -West-BrabantPro-Patria georganiseerd op de Nenjjto- sintelbaan te Rotterdam. Werd vorig jaar West-Bra bant winnaar en bezette Zee land de tweede plaats, thans het, gezien de prestaties, welke de Zeeuwse athleten verricht hebben, niet onmo gelijk dat Zeeland op de eer ste plaats beslag zal leggen. De volgende nummers staan op het programma: 1Ö0 m., 400 m„ 800 m„ 1500 m„ 3000 m„ 4 x 100 m., Olympische estafette, hoogspringen, vèr- springen, kogelstoten, speer werpen en discuswerpen WIELRENNEN Wagtmans wint ronde van Oostburg. Voor de derde ronde van Oostburg, die Maandagmiddag werd verreden, verschenen 76 renners aan de start. Er werd reeds spoedig ln een hoog tempo gereden, hetgeen tot gevolg had, dat de renners uit elkaar kwamen te liggen. Na een 5-tal ronden kwam er tekening in de strijd. Wagt mans. van Est en de Bruijn namen een kleine voorsprong. Geleidelijk werd deze voor sprong vergroot en in de laat ste ronden ging Wagtmans er alleen van door en wist met ruime voorsprong het eerst de finish te bereiken. De uitslag was: 1. W. Wagtmans, Breda; 2. W. van Est, St. Willebrord; 3. M. de Bruijn, Roosendaal;H. B. Ouwehand, Den Haag; 5. A. Geluk, Rotterdam; 6. D. Hooij- schuur. Zaandam. De Vlissingse amateur W. Mouthaan arriveerde als no. 10. DISTRIBUTIE CENTRALISATIE INGEGAAN. Maandag is de centralisatie van de Walcherse distributie te Middelburg ingegaan- Voor het publiek en de détaillisten brengt dit geen ingrijpende wijzigingen met zich mede. De slagers van de dorpen hebben verzocht hun bonnen te mogen inleveren op het hoofdkantoor Middelburg. VEEL BELANGSTELLING VOOR AVONDVIERDAAGSE. Voor de Avondvierdaagse marsen, die gelopen worden op 16, 17. 18 en 19 Juni a.s„ heb ben zich 370 tippelaars gemeld, te weten 83 individuelen en 13 groepen (minstens 10 personen plus een leider). Tot de groepen behoren: de gymnastiekverenigingen Wil- helmina, Achilles, Mediobur- gum, Z.C.F. (Zeeuwse Confec tie Fabriek), „De Zaagmolen" (Firma Alberts), P.Z.C. (Prov, Zeeuwse Courant). Focus Vei lig (Firma de Muijnck), Noad (Wandelver. Vlissingen), As- trow (Gymn.ver. Souburg), H. S.C. (R.H.B.S. M'burg), de Middelburgse Gymnastiekvere niging, twee groepen COAK- militairen en het Pijperscorps Juliana. Daar het Pijperscorps Juli ana Zaterdagmiddag te Dom burg aanwezig moet zyn en niet tjjdig terug kan zijn voor de start om 6 uur loopt het Dinsdagavond in plaats van Zaterdag, doch stelt zich be schikbaar om Zaterdagavond ongeveer 9 uur 30 de lopers op te wachten by het Abattoir aan de Seisweg, alwaar een stoet geformeerd zal worden. EXCURSIE NEDERL. REISVERENIGING. Op 13 Juni werd door de Nederlandse Reisvereniging, afd- Walcheren, een auto tocht georganiseerd naar Brugge en de Belgische kust. Aan de excursie namen 70 leden deel. onder leiding van een der leden van hei afde lingsbestuur, de heer A Buij- terse- De tocht, die begunstigd werd door schitterend zomer weer, had een vlot verloop, zadat de leden 's avonds zeer voldaan met de laatste boot naar Vlissingen terug keer den- De collecte voor de reclas sering heeft te Ouwerkerk ruim 20.— opgebracht Souburg's raad tegen centraal slachthuis. Niet in het belang van gemeente en slagers. Evenals Vlissingen zal Sou burg zich met kracht verzet ten tegen de gemeenschappe lijke regeling inzake het ge bruik van het slachthuis ln Middelburg. In de Maandag middag gehouden raadsverga dering heeft de Souburgse raad zich unaniem achter het voor stel van B. en W„ waarin de regeling verworpen wordt, ge schaard. De heer L. C. Janssen (C.H.) vond het teleurstellend, dat het particulier initiatief (in de vorm van het Coöperatief Slachthuis te Vlissingen), ge dood dreigt te worden. Middel burg krijgt bovendien door de voorgestelde regeling een te grote invloed; men wil een noodlijdend bedrijf rendabel maken ten koste van een par ticulier bedrjjf. Ook de heer A. J. Arendse (A.R.) plaatste zich achter B. en W. Zowel het slagers- als het gemeentebelang worden geschaad. De heren A. W. Boeff (Arb.) en C. Roelse (C. H.) pleitten eveneens voor be houd van het abattoir in Vlis singen; laatstgenoemde ken schetste de regeling als een uiting van geleide economie, hetgeen door de heer Boeff en wethouder J. de Priester werd betwist. De heer Roelse drong er ten slotte op aan, dat het perso neel vertegenwoordigd zal zijn in de commissie voor het ge meenschappelijk slachthuis. Bij de aanvang van de zit ting werd de heer E. van Weel beëdigd als waarnemend ge meente-secretaris. De andere voorstellen, on dermeer tot het aangaan van een geldlening 400.000 voor de bouw van 80 woningen in het verlengde van de Wilhel- minastraat en De Deckere- straat en tot aanvrage van een Rijksbijdrage in het jaar lijks exploitatietekort van 70 woningen voor de Ver. tot Verbetering van de Volkshuis vesting te Vlissingen en om liggende gemeenten, werden zonder hoofdelijke stemming overgenomen. "••ij de rondvraag deelde de voorzitter mee, dat het Mar- nixplein radicaal zal worden veranderd. Middelburg Sterilisatieruimte in het abattoir. Het Middelburgse slachthuis is uitgebreid met een sterili satieruimte, die echter nog niet in bedrijf is gesteld, om dat de apparatuur nog niet volledig is. In deze ruimte wordt het voorwaardelijk goed gekeurde vlees gesteriliseerd. Tevens worden er ten gerieve van de slagers een vetsmelt- ketel en een grote gehaktmo len in geïnstalleerd. Er wordt thans naar ge streefd de afval-verwerkende industrieën op het abattoir terrein te concentreren. Reeds is een particuliere darmslijme- rij, waarin de darmen machi naal worden schoongemaakt en gezouten, opdat zij geschikt zijn voor de handel, overge bracht. Een huidenzoutery van de Amsterdamse Huidenclub, een coöperatie van slagers, zal eveneens naar de Seisweg verhuizen. DRUKKE DAG VOOR DE BRANDWEER. Maandag was er veel werk aan de winkel voor de Mid delburgse brandweer. Wij maakten reeds melding van twee brandjes- Om half G 's avonds werd een brandje in de cabine van een vracht auto, behorende aan een Aan nemersbedrijf aan de Achter singel, geblust en een uur la ter moest de babyspuit in be drijf worden gesteld voor het blussen van de coupuredeu ren aan het begin van de Kleverskerkseweg, die door onbekende oorzaak vlam hadden gevat. WEDVLUCHT. De postduivenvereniging Zeelandia te Middelburg hield een wedvlucht van St. Quentin uit, afstand 181 km De uitslagen luidden; 1. A. Schaik, 2 en 4 J. de Buck, 3, 5 en 8 D. M- Klaassen, 6 en 9 J. Paalman, 7 P Pantus- Amsterdamse beurs N.I. Hand. B- Ned. Hand. Mii A-K.U. Calvé Unilever Kon. Petr Fokker V Amst. Rubber H-A. Lijn Scheep. Unie HV.A. Deli Mij. Nederland 1939 14 Juni 15 Juni. 124 120% 154*4 153% 162 160% 198 198 296 293% 346% 340% 180 165% 190 187%' 226 140 100 100 - Te Tripolis zijn opnieuw ongeregeldheden uitgebroken tussen Mohammedanen en Joden. Er werden zestien per sonen gedood en dertig ge wond. HE T VAN DE FEUILLETON Tjeord Adem» 74 HOOFDSTUK X. Mevrouw Jansen. Inspecteur Beekman liep in de stralende voorjaarsmorgen het station uit en wandelde door de drukke straten van de geteisterde Gelderse hoofdstad naar de Rijnkade, waar hij op nummero 79 een kleine rente nierswoning vond. Tussen zij delings opgenomen tulen gor dijntjes stonden wat potten met geraniums voor de ramen en een cyperse poes op de vensterbank likte aan haar poot en streek er vervolgens mee over haar rechter oor, als of zij nog geen tijd had gevon den zich eerder te wassen. Op een koperen naambordje stond G. Pronk Jzn. gegra veerd en de inspecteur keek nog eens goed naar het huis nummer, om te zien, of hij zich niet vergist had. Uit het bovenraam van een naastgelegen huis werd door een vrouw van ongeveer veer tig jaar een deken uitgeklopt en de inspecteur keek misprij- end naar boven, toen een wolk van pluisjes en stofjes op zijn keurige uniform dwarrelde. Hij trok aan de bel van de rentenierswoning met het ge volg, dat de deur even later door een ongeveer zestienjarig daghitje werd geopend, dat met opgestroopte mouwen ver wonderd naar de geüniformeer de bezoeker keek. „Woont hier meneer Lager- man?" vroeg de inspecteur. Het meisje schoof met een natte hand een haarpiekje weg dat over haar rechteroor was gevallen. „Wat zeit U?" „Meneer Lagerman" herhaal de de inspecteur ongeduldig. De ogen van het meisje gin gen verbaasd naar het naam bordje op de half open gehou den deur. „Hier woont Pronk", zei ze en ze keek een beetje verwij tend naar de bezoeker, alsof ze zeggen wilde, dat hy dat toch ook zelf wel had kunnen lezen. „Woont hier niemand an ders?" Het daghitje schudde spra keloos het hoofd. „Heeft hier dan misschien een meneer Lagerman ge woond?" „Weet ik niet." Inspecteur Beekman zucht te. „Wie is meneer Pronk?" vroeg hij. „Is meneer thuis?" „Wou U 'm spreken?" „Ja natuurljjk." „Komp 'r dan maar effetjes in! 'k Zal 's kijken of ie in de tuin is." De inspecteur stapte binnen en de gedienstige liep met haastige stappen het gangetje door, deed de achterdeur open en keek speurend naar buiten. „Ben U daar. Pronk?" „Ja, wat is 't er?" „D'r is Iemand om U te spreke." „Wie is 't?" „Weet ik 't? 't Lijkent wel 'n smeris. Komp U nou?" „Ja, ik kom." „Ie kompt," zei het meisje zich naar de bezoeker kerend. Ze gaf hem een vluchtig knikje en liep haar keukentje binnen. Inspecteur Beekman was binnen twee minuten op de artistieke wandversiering van het gangetje uitgekeken. Een gebarsten spiegeltje, een kap- stokje met een bonte boeze laar, een oude hoed, benevens een prentbriefkaart op een schijfje met boomschors „Groeten uit Bodegraven". Hij keek ongeduldig op zyn horloge, maar op hetzelfde ogenblik werd de achterdeur geopend. Een oude man in een versleten broek schopte zijn klompen uit, schoof ze met een sokkenvoet netjes naast elkaar en keek met een verbaasde blik naar de bezoeker. „Most U my gehad hebbe?" „Inderdaad. Ik kom hier om meneer Lagerman te spreken." „Lagerman?" „Ja, Lagerman... J. Lager man, Rynkade 79, dat staat tenminste ln het adresboek." „O juist," zei de man, ter- wyi hij met zijn rechter wys- vlnger een vlek van zyn broek krabde. „Maaredie woont hier niet meer." „Waar woont die dan?" Het renteniertje haalde zyn schouders op. „Die ia een paar maanden geleden verhuisd," zei hy. „Toen heb 't huis twee weken' leeg gestaan en toen ben ik d'r in gekomen. Ik kom van Bos koop." „Ja, maar waar is nu die meneer Lagerman heen ge gaan (Wordt vervolgd) Officiële publicaties. CANDIDATENLIJSTEN EERSTE KAMER. De Commissaris der Konin gin in Zeeland maakt bekend, dat de op 14 Juni 1948 inge leverde lijsten der candida- ten voor de 8 Juli 1948 plaats hebbende stemming ter ver kiezing van leden der Eerste Kamer der Staten Generaal voor een ieder ter inzage lig- pen ter Provinciale Griffie, Dam 68 te Middelburg van 9 tot 12 30 en van 14 tot 17 uur. EENRICHTINGVERKEER MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg besluiten gedurende de duur van de Z-E T-O. II een één- richtingverkeer in te stellen voor de Vlasmarkt en Krom- meweele, met dien verstande, dat het verkeer van af de Seisbinnenbrug naar de Markt zal verboden zijn. SPREEKUUR WETHOUDER De wethouder van volks huisvesting te Vlissingen maakt bekend, dat hij niet Donderdag, doch in plaats daarvan op Zaterdag 19 Juni 's voormiddags van 1011-30 spreekuur zal houden. Scheepvaartberlchten Vlissingen vertrokken, 14 Juni: Oreon n. Londen, Viscol n. Londen. Gepasseerd n. Antwerpen 14 Juni: Bloemfontein v. South ampton, Hélder v. Madeira, sleepboot Stentor uit zee, Bill S v. Kotka. Gepasseerd v. Antwerpen 14 'Juni: sleepboot Maas n. Maas sluis, Trompenburg n. Rotter dam, Hazewind n. Rotterdam. By opening bleek het koers- peil der toonaangevende fond sen op de effectenmarkt alge meen iets beneden het vorig slotpell te liggen, doch na de eerste tape trad er enig her stel ln, zonder dat evenwel daardoor het kalme aspect van de markt zich wyzigde. Verge leken met gisteren was er ech ter iets meer animo te consta teren. Ook was het koerspell aan Iets meer fluctuaties on derhevig, doch per saldo lagen de slotnoteringen voor ver scheidene fondsen toch weder om Iets beneden het peil van Maandag. De omzet kwam ech ter naar het zich liet aanzien, wel nauweiyks boven het peil van Maandag uit, toen voor ruim 1 millioen gulden aande len werd omgezet, terwijl op dé öbligatiemarkt een record om zet werd geboekt van ruim 5 millioen gulden. UIT DE ZON EN MAAN. 17 Juni Zon: op 4.19, onder 21.02. Maan: op 16.45, onder 1.59. DONDERDAG. Het Omroeporkest geeft o.l.v. Hugo de Gx-oot, met medewerking van het Stu dentenkoor „Ophei Dran- gar" uit Uppsala (Zwe den) een programma van Scandinavische muziek (H. I 20.15). De scholen uit het Noor den en Oosten des lands kampen om een plaats in de finale van de Nationale Schoolzangwedstrijden (H. II 16-45). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws: 10-30 Korte gesprekken van vrpuw tot vrouw: 10-35 De guitaar als solo- en als bege leidingsinstrument; 11 Sym- phonisch Gramofoonplaten- concert; 11.45 Kathedralen van Frankrijk: 12-38 Dick Willebrandts speelt bekende melodieën: 13 Nieuws: 13-15 Dolf van der Linden en zijn Metropole orkest; 14-20 Jo Immink. zang en Isja Rossi- can, piano; 15 Voor zieken en gezonden: 16 „Coloriet" een programma van muziek en gesproken woord samenge steld en voorbereid d- Rie Heimig; 17 Kaleidoscoop d- R. Feenstra: 17-30 Radio film krant: 18 Nieuws: 18-30 Ned. strjidkr.; 19-15 De Radio Volksmuziekschool ol-v. Wil lem Gchrels: 20 Nieuws: 20-15 Scandinavisch concert, het Omroeporkest o.l.v. Hugo de Groot; 21-45 Een programma van lichte muziek uit het Noorden; 23 Nieuws. Hilversum II; 7 en 8 Nieuws; 9 35 Composities van Liszt en Chopin: 9-45 School radio Cursus C 2; 10 Wies- badener Collegium Musicum o.l.v. Cor v d- Linden: 13 Nieuws; 14 Lichte Orkestmu ziek; 15 Kamermuziek o.l.v. Anton Krelage (Bach, Mozart en Schubert): 16-45 Nationale school zang wedstrijd; 18.15 Land en tuinbouw: 18 30 Sweelinck Kwartet: 19-55 Het Bach-koraal: „Ach bleib bei uns Herr Jesu Christ".; 20 Nieuws: 21 Gemengd koor ..Zang na studie" ol-v. Wil lem Wiesehahn; 21-30 In de bloeiende tuinen van Hilver sum, een openluchtconcert in de tuin van de N-C-R.V.-stu- dio: 22 Pianoduo André de Raaff-Jacques Schutte: 23 Nieuws: 23.15—24 Londcns Philh. Orkest- Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER u. -f NAP u. NAP 10.55 1.72 11.18 1.93 11.48 2.07 liM 1.42 23.15 1.54 23.42 1.76 LAAG WATER NAP u. —NAP 4.40 1.9 5.18 2.16 5.46 2.32 5.20 1.71 17.00 1.67 17.39 1.87 18.08 2.04 17.49 1.42

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3