Paardententoonsfelling te Den Bosch NIEUWS UIT ZEELAND Gemeente financiën onder de loupe Zeeland uitstekend vertegenwoordigd Vele buitenlandse gasten dtwi Vo^ut)dif rij/ei iet) Mr) Garage Louisse Middelburgs feestplannen in vergevorderd stadium Bloemkoolweek (Van een speciale verslaggever). In de vermaarde Bossche veehallen, waar men nog steeds doende Is, ook tyitais deze tentoonstelling de wonden te herstellen, welke "een grote brand in dit ge bouwencomplex heeft geslagen, was gisteren en vandaag het puikje van onze Nederlandse paardenstapel samen gebracht. De zestiende grote Nationale tentoonstelling van de nu Koninklijke vereniging „Het Nederlandse Trekpaard" bracht In tic Brabantse hoofdstad een kleine 500 paarden bijeen, alles te zamen het beste wat onze fokkers heb ben voortgebracht. Het behoeft natuurlek geen nader betoog dat de be langstelling dienovereenkom stig was. Men zag bezoekers uit alle delen van het land. vooral uit de drie Zuidelijke provincies echter, waar nu eenmaal de belangrijkste fok- centra liggen. Dat Zeeland daarbij een uitstekend figuur sloeg niet alleen wat do belangstelling betreft maar vooral ook door kwaliteit en kwantiteit 'van de ingezon den paarden stemt tot tevre denheid. BEKENDE FIGUREN We zagen op deze tentoon stelling bekende figuren uit de kringen van de Zeeuwse paardenfokkers en -handela ren, zoals burgemeester Aemout3 van Sluis, de heer P. Dekker uit Axel en vooral niet te vergeten jhr. J. van Vredenburch, de actieve, voor zitter van het Nederlandse Trekpaard, die in Zeeland nog beter bekend is als jonker Jan. Zjj allen waren het er over eens: „Een prima tentoonstel ling, goed georganiseerd en met inzendingen van het aller beste gehalte". Vooral de mer ries zyn dit keer bijzonder goed, maar op de leek die tus sen al deze paardenkenners wat onwennig rondloopt, ma ken de prachtige hengsten, zorgvuldig opgetuigd en de breae borst omsnoerd met een krans van rinkelende medailles soms nog meer indruk. En dat gebeurt zeker als hij zoals m\j overkwam, op 't van de re gen wat gladde asfaltterrein naast de hallen plotseling een reusachtige hengst recht op zich af ziet steigeren voordat het dier in de ring vóór de keurmeesters wordt gevoerd. Plankenkoorts van dit mag nifieke dier? Wie zal het zeg gen. De belangstelling van de kenners concentreert zich na tuurlek vooral om de verschil lende ringen, waar de keur meesters reeds van vroeg in de morgen af hun arbeid verrich ten. rustig en consciëntieus. Hier valt ook het grote aantal buitenlanders op, dat naar deze tentoonstelling is gekomen: Denen, Zweden, Belgen, Fran sen. Spanjaarden, Italianen, Zwitsers, Duitsers enz., journa listen. liefhebbers en zakenlui. Adspirant-kopers wellicht, die straks onze deviezenpot zullen helpen vullen. Vorig jaar ging er voor 15 millioen gulden aan paarden de grens óver en de verwachtingen zijn voor dit (Ingezonden mededeling) Heden verkrijgbaar EIGEN GEBAKKEN VIS. FRANS DE MUYNCK Oude Markt 10 Vlissingen. Voorheen: w. nieuwenhuijze. (Ingezonden mededeling) iSfSn;^rde"rt f.-S '.°MT b.uin»" (Ingezonden mededeling). Goes Middelburg (Ingezonden mededeling) f voor electrische Wasmachines le Middellandstraat 72 ^Tcl, 30340-31293, R'dam A jaar hoog gespannen, maar de moeilijkheden zijn groter dan vorig jaar, speciaal door de buitenlandse concurrentie. Een uitstekende tentoonstelling als deze in den Bosch zal onze po sitie echter weer goed doen. DE PRIJZEN. Hieronder laten wij de voor naamste prijzen volgen voorzo ver die door 2eeuwen werden behaald, een respectabele lijst, welke op het moment, dat wij dit verslag afzenden, nog niet eens compleet is, omdat de jury nog niet geheel met haar werk is klaar gekomen. Trou wens: de kampioenen worden vandaag pas aangewezen. Tot dusver hebben de Zeeu wen 18 van de reeds toegeken de 22 eerste prijzen behaald. lste categorie: le pr. Karei van Certain, eig. P. J. Boënne tc Graauw cn H. Bisschop te Hoefkensdijk-Hontenisse; 2c pr. Nico van Annie, eig. C. A. Dekker Czn. te Axel. 2e Categorie: le pr. Urbain van Certain, eig. A. X. Aer- nouts te Sluis: 3e pr. Vos- ko van Beers, eig. Jac. Huijssen te SluiskilTemeu- zen; 3e pr. Moustic van Urbain, eig. C. N. den Hamer en G. v. Hal, St. Kruis; Certain van Karei, eig. Abr. Haak Czn. te Z&amslag, W. Koster te Axel; Carlo van Haasdal, eig. A. J. v. d. Meulen-Becu te Uzendy- ke en C. J. Pyferoen te Eede. 4e Categorie: le pr. Carlo van Terhole, eig. R. Comelis- sens te TerholeHontenisse; 2e pr. Nico van 't Hoog land, eig. Al. Serrarens te Ossenisse. 5e categorie: le pr. Acron van Frits, eig. fa. F. Dekker te Axel; 3e pr. Avenir van Flo ra, eig. A. J. E. Temmerman. 6e categorie: le pr. Alex van Heilie, eig. Marcel D'Hoore te Sluis. 7e Categorie: le pr. Nico van Ella, eig. D. A. Timmer man te Kattendijke; 3e pr. Radja van Coegors, eig. Jac. de Putter Pzn. te Axel; Ben- no, eig. Jac. de Putter, Axel en P. A. Dieleman te Zaam- slag; 4e pr. Ivo van den Reedyk, eig.' Abr. Haak Czn. te Zaamslag; Lion van Ove- zande, eig. Mare. d'Hoore te Sluis en R. J. de Milliano te Oostburg. 8e categorie: le pr. Iwan van Saeftinge, eig. P. J. Boën- ne te Graauw en H. Bisschop te Hoefkensdijk-Hontenisse; Herseur van Alstein, eig. P. J. Boënne te Graauw. 9e categorie; le pr. Oda D'Ahea, eig. H. J. Aernoudts te Sluis; 3c pr. Alma van Me- lo, eig. E. Vcrstraaten te Graauw; 4c pr. Pascalie, eig. A. L. Stallaert te Kloosterzan- de; 5e pr. Freule, eig. Stallen de Dobbelaerc, IJzendijke en Hermine van 't Kerkje, eig. W. de Feijter Johzn., Waterland- kerkje; 6e pr. Favorite, eig. Stallen de Dobbelaere, IJzen dijke. 10e categorie: le pr. Gauloi- se, eig. Stallen de Dobbelaere te IJzendijke; 2e pr. Mina, eig. G. L. Lannoije te Aardenburg en Suzanna van Clinge, eig. G. E. de Badts te Schoondijke; 3e pr. Frieda, eig. Stallen de Dob belaere te IJzendijke; 4e pr. Suzet van Graauw, eig. Gebr. van Mol te Graauw. 11e categorie: 2e pr. Duches- se van 't Kerkje, eig. W. de Feijter te Waterlandkerkje; 3e pr. Diana, eig. A. Murre van Driel te Sluiskil-Tcmeuzen en Irene van Certain, eig. A. Mur re van Driel te Sluiskil-Temeu- zen; 5e pr. Hirondelle, eig. Stallen de Dobbelaere te IJzen dijke; 6e pr. Hilda, eig. Stallen de Dobbelaere te IJzendijke. 12e categorie: le pr. Bianca van Nico, eig. Al Serrarens te Qssenisse; 2e pr. Jenny, eig. Stallen de Dobbelaere te IJzendijke; 4e pr. Ida, eig. Stallen de Dobbelaere; 5e pr. Bea van Clairon, eig. L. Brug- geman te Graauw; 7e pr. Hen- riëtte van Brunswyk, eig. D. A. Timmerman te Kattendijke en Wilna, eig. A. Wisse—Vo gelaar te Nieuw- en Sint Joos- land. 13e Categorie: 3e pr. Olga van Vredenburg, eig. C. H. A. Stols te St. Philipsland; 4e pr. Jcanlne van Plakke- bord, eig. A. Termote te IJzendijke; 4c pr. Cora van Albain, eig. F. de Sutter te St. Kruis. 14e Categorie: le pr. Mon- na van Montain, eig. A. J. Salomé Verhagc te Groede; 2e pr. Rita van Schoondijke, eig. A, J. Verhage—Hoste; 3e pr. Luci van Zuiddorpe, eig Ad. G. J. van Waes te Zuiddorpe: 5e pr. Minerva van Marquis, eig. Fr. P. de Caluwé te Westaorpe. 15e categorie: 3e pr. Annie van Nico, eig. O. Kerckhaert te Westdorpe; 5e pr. Nora van Kruisdorp, eig. A. L. Stallaert te Kloostcrzande. 16e categorie: le pr. Karen van Vredenburg, eig. C. H. A. Stols te St. Philipsland; 4e pr. Kwiria van Vredenbunr, eig. C. H. A. Stols; 5e pr. Jo, eig. Stallen de Dobbelaere te IJzen dijke. 17e categorie: le pr. Ria van de Walhoeve, eig. E. A. Buijck te Eede; 2e pr. Successie van Melo, eig. L. Bruggeman te Graauw; 4e pr. Ida van Plak- kebord, eig. A. Termote te IJzendijke; 5e pr. Laura, eig. Eug. van Damme te IJzendij ke, VIctorine, eig. A. J. Cam- bier te Breskens; Lonza van Alstein, eig. P. J. Boënne te Graauw; Nicolien van Michel, eig. C. Mesu te Nieuw- en St. Joosland; 6e pr. Jolanda, eig. A. J. E. Temmerman te Hoofd plaat; Clottilly van Brunswjjk, eig. D. A. Timmerman te Kat tendijke; Liliane, eig. Stallen de Dobbelaere te IJzendijke; 7e pr. Emma van 't Kerkje, eig. W. de Feijter Johzn. te Water landkerkje en Irene, eig. Cyr. Plasschaert te Stroopuit- IJzendijke. 18e categorie: le pr. Irma van Clairon, eig. Gebr. van Mol te Graauw; 2e pr. Üdine van Kruiningen, eig. A. van Hoote- gem te Kruiningen; Giselle van Aardenburg, eig. G. L. Lan noije te Aardenburg; 3e pr. Ol ga, eig. A. Warrens te Hengst dijk: 5c pr. Caline van Molen hoek, eig. F. P. Brooijmans te Vitshoek-Hontenisse. 19e categorie: Lady, eig. Joh. de Feijter te Schoondijke; 2e pr. Carla van Groede, eig. A. J. SaloméVerhage te Groede; 3e pr. Martha van Alstein, eig. P. J. Boënne te Graauw; 4e pr. Mariette van Alstein, eig. P. J. Boënne to Graauw; 5e pr. Ria van Molenbroek, eig. F. P. Brooijmans te Vitshoek-Honte nisse en Lien van de Een dracht, eig. C. Mesu te Nieuw en St. Joosland. 20e categorie. Mina van Veerhoek, eig- E. E. de Badts te Oostburg, 2e prijs Carla. eig. P- J van Sabben te Ou- delande. 3e pr-, Mirza van Mina. eig. G. van Hal te St. Kruis, 4e pr Lucia van Nw- Namen. eig. Anth. H. Dekker Jzn. te Zaamslag, 7e pr. Grietje van Cambron, eig- P. L- Mangnus te Stoppeldijk. 22e categorie. 3e pr. Beaute van Zuiddorpe, eig- Adh G J. van Waes te Zuiddorpe- 25e rategorle: le pr. Hiron delle, Freule, Ida, Frieda, Fa vorite, eig. Stallen de Dobbe laere: 2e pr. Hermine van 't Kerkje, eig. W. de Feijter Johz.; 3e pr. Gauloise, Jo, Hilda, Jen ny. Liliane, eig. Stallen de Dobbelaere. IJzendijke; 3e pr. Herseur van Alstein, Lionza van Alstein, Martha van Al stein, eig. P. J. Boënne te Graauw; 4e pr. Jesse van So lon, Bea van Clairon, Marga van Melo, Successe van Melo, eig. L. Bruggeman. De suikervooruitzichten. De laatste tijd verschijnen herhaaldelijk in sommige bla den mededelingen over de komende opheffing der dis tributie voor jam. Het ministerie van Land bouw verklaart thans, dat zodanige berichten als volko men uit de lucht gegrepen zijn. De distributie van jam be- mst op de omstandigheid, dat jam behoort tot de sui ker-houdende producten. Zij is om deze reden ten nauw ste met de noodzaak van distribuering dezer grondstof verbonden. Inmiddels is door het in werking treden der Marshall hulp een dollar bedrag te onzer beschikking gekomen. De besteding daarvan dient nauwgezet te worden over wogen. De mogelijkheid is zeker niet by voorbaat uitge sloten, dat een deel dezer dollars ten goede zal kun nen komen aan verhoging van dc suikerimport. Van de grootte van deze eventueel te verhogen invoer, en van de opbrengst van de komen de eigen bieten-oogst, hangen uiteraard de kansen af voor de suiker en daarmede dus voor de suikerhoudende pro ducten, om uit de distributie op bon te worden genomen. Vooralsnog zyn dit onzekere factoren. Over enige tijd, naar alle waarschijnlijkheid pas in het najaar, zal de si tuatie zich zover ontwikkeld kunnen hebben, dat het ne men van een beslissing mo gelijk wordt. Kruideniers in nood. Adres aan ministers. De drie kruideniersvakor ganisaties, nl. de Alg. Ned- Kruideniersbond, de Ned- Christelijke Ki-uideniersbond en de Ned. R-K Kruideniers- bond, hebben zich tot de mi nisters van landbouw en van economische zaken gewend met een adres betreffende het naar de mening der or ganisaties onhoudbare vraag stuk van de handelsmarges, welke gelden voor de kruide nierszaken. De drie bonden dringen er met klem bii de genoemde ministers op aan op de meest korte ter mijn de tot standkoming van de verbetering van de han delsmarges over de gehele li nie voor de kruideniers te willen bewerkstelligen. Br Werkman was ondergedoken. Een Haarlemse ge meentewerkman, die een week geleden met een gemeente-auto vertrok en sindsdien spoorloos verdwenen was, is thans in do Spaamestad te ruggekeerd en wel in de beste welstand, ofschoon zonder auto. De man heeft in Amersfoort reeds de dag van zijn vertrek een ongeluk ge had waardoor de auto waarin hij reed, ernstig werd beschadigd. Hij durfde toen niet meer naar zijn woonplaats te rug en bleef bhna een week lang „onder wa ter". Na een week heeft hij zich met een bezwaard hart bij zyn werkgeef ster, de gemeente Haar lem, aangemeld. De man was reeds als vermist beschouwd en men vrees de dat hem een dodelijk ongeluk was overkomen. FILMS VAN DE WEEK Montecassino. Ieder, die in bezettingstijd met spanning de geallieerde berichtgeving volgde (en wie deed dat niet?!), zal zich levendig de harde strijd nabij het Italiaanse klooster Montecassino herinneren. Men kon zich toen een flauw ver moeden vormen van het lij den en de ellende der kloos terbewoners en der vluchte lingen. Na de oorlog heeft de Italiaanse filmindustrie deze tragiek weergegeven in de film Moni^cassmo, die thans in Luxor, Vlissingen, wordt' vertoond. Met stijgen de belangstelling en afschuw van de Pruisische soldaten- methoden volgt men het ge beuren op het doek. De film is zeer realistisch en helaas niet geheel gespeend van Zuidelijke melodramatiek. Pittig amusement in het betere Wild-Westgenre biedt Alahambra, Vlissingen, met Arizona, een film van Wes ley Ruggles met Jean Ar thur, die reeds vele malen een voortreffelijke comédien ne is gebleken en William Holdon, die wij zagen debu teren in Golden Boy, in de eerste rollen. De film heeft prachtige momenten, zoals de jacht van de kudde vee door de prairie. Het eerste deel van de sensationele, volgens bekend patroon gemaakte seriefilm Zorro's zwarte zweep kan men gaan zien in Electro, Middelburg. NED. HERV. KERK. Beroepen te Yerseke H. R. J. Reijenga te. Leersum. Districtshoofd Walcheren Landbouw, herstel vertrekt. DE HEER GANZEMAN NAAR TILBURG. Naar \vy vernemen zal het Districtshoofd voor Walcheren van de Ryksdienst voor Land- bouwherstel, de heer A. D. Ganzeman te Middelburg, de dienst per 1 Juli verlaten, we gens het aanvaarden van een betrekking elders ln ons land. HU wordt opgevolgd door de heer J. Aartsen, adj.-Inspec teur voor Zuid-Holland van LandbouwhersteL De heer Ganzeman trad na de droogmaking van Walche ren in dienst van Landbouw hersteL Vóór die tyd was hij werkzaam als opzichter bij de Ned. Heidemaatschappij te Hil- legersberg (ambtsgebied Rot terdam). Hij is thans benoemd tot hoofd van het ambtsgebied Tilburg van de Ned. Heide- Maatschappij. Walcheren verliest in hem een harde werker, die zich steeds ten volle heeft gegeven voor de belangen van de ge troffen grondgebruikers. Radioreportage opening Zeto. Van de opening van de twee de Zeto op Donderdagmorgen 11.15 uur, door de minister van wederopbouw en volkshuisves ting, mr. dr. J. In 't Veld, zal door de Avro een radio-repor tage worden uitgezonden. Programma Tweede ZETO verschenen. Aan de vooravond van de opening der Tweede ZE-TO. in de zalen van het Stadhuis en het Schuttershof te Mid delburg is een keurig uitge voerd officieel programma verschenen, dat een duidelijk overzicht geeft van de aan de tentoonstelling deelnemende firma's en de in hun stands geëxposeerde goederen, de samenstelling van het comi té van aanbeveling en het tentoonstellingscomité en het programma van de attracties, die een extra aantrekkelijk heid vormen van deze in teressante expositie. Het boekwerkje bevat voorts in leidingen van de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A F. C. de Casembroot, de burgemeester van Middel burg. jhr. mr. W- C. Sandberg tot Essenburg en de heer B- A Hesselink. voorzitter van het dagelijks bestuur der Tweede ZETO. Een gids. die onmisbaaris voor de ZETO-bezoeker! Weer een Coloradokever- invasie. Dinsdagmiddag is opnieuw eeu coloradokever-invasie op de Walcherse kust begonnen. Schoolkinderen leverden er duizenden in, terwijl nog steeds nieuwe kevers komen aanzet ten. Het aantal coloradokevers is de laatste dagen snel toege nomen in de aardappelvelden in Oostelijk Zeeuwsch Vlaande ren. Duizenden exemplaren en larven worden dagelijks on- schadelyk gemaakt. De kevers komen ook veel in de groententuintjes voor. TWEEDE KAMER De vermakelijkheidsbelasting Dinsdagmiddag besprak de Tweede Kamer het wetsont werp noodvoorziening Ge- meentefinanciën. Er werden door verscheidene leden 'be zwaren tegen het wetsont werp ingebracht. Minister Witteman bracht naar voren, dat de voorgestelde regeling een zorgvuldig uitgebalan ceerd systeem van uitkerin gen bevat. Ten aanzien van de ver makelijkheidsbelasting is grote vrijheid gelaten, doch de minister raadde de gemeentebesturen aan er uit te halen wat er uit te halen is, zulks in hun eigen belang. Na nog opgemerkt te heb ben, dat de bijzondere uitke- Handelsovereenkomst Nederland-Sowjet-Unie Donderdag 10 Juni werd te Moskou een handels- en be talingsovereenkomst tussen de Nederlandse en Sow jet-re gering geparafeerd. De overeenkomst geldt van af 10 Juni voor onbepaalde tijd, tenzij een of beide par tijen tot opzegging zouden overgaan. Voor iedere periode van 12 maanden zullen beide par tijen contingenten voor de wederzijdse leveringen over eenkomen. De belangrijkste invoergoe- deren voor Nederland zijn: £ranen, gezaagd hout, mijn- out, papierhout, kali. bruin steen en enige andere be langrijke grondstoffen. De totale waarde dezer leverin gen kan geschat worden op 90.000.000. Geen seizoen- prijsverhoging. De prijscontröledienst ves tigt er de aandacht op. dat door bedrijven met z.g. sei zoenexploitatie slechts de wettelijk toelaatbare prijzen in rekening mogen worden gebracht. Aan de exploitan ten van tenten, kramen, stal lingen e d. op het strand, in kampeercentra of bij bijzon dere gebeurtenissen wordt dus niet bii wijze van uitzon dering toegestaan een hogere pry's te berekenen ringen aan de ge meenten nog niet definitief zijn vastgesteld, sprak de mi nister de hoop uit, dat de Commissie-Oud binnen drie jaar met een definitieve rege ling zal kunnen komen. Ten slotte nam de minister enige amendementen over. Minister Witteman moge doorgaans stevig op zijn stuk staan, hij zwichtte nu voor de aandrang om het maximum van de jaarwedde-uitkering uit het gemeentefonds voor burgemeesters en secretaris sen te verhogen van 3000 tot 4500. Vooral de kleinere gemeenten zullen hiervan profiteren. Die kleine gemeenten la gen de Kamer trouwens na aan het hart. Men bereikte voor haar nog een tweede succes. De uitkeringen uit het gemeentefonds zullen voor de kleine gemeenten namelijk verhoogd worden, tengevolge van een indeling in vijf klas sen van de gemeenten in plaats van acht, zoals de re gering aanvankeliik had voorgesteld. De Kamer had een nieuwe regeling ontwor pen en de minister kwam zo waar met een nog betere, die uiteraard gaarne aanvaard werd. De stemming werd uit gesteld tot Woensdag. FINANCIËLE REGELING NABESTAANDEN DR. RIDDER. De Kamer keurde verder goed een wetsontwerp waar bij een financiële regeling is getroffen voor de nabestaan den van dr Ridder, in leven tesaurier-generaal, die in 1946 bij een vliegtuigramp om het leven kwam. De he ren Beernink (C. H.) en Bie- rema (VVD.) gaven vooraf te kennen dat de voorberei ding van dit ontwerp onbe vredigend was De minister had de weduwe van dr. Rid der een uitkering in eens van 100 000 toegekend, daartoe gemachtigd door de minister raad- Minister Lieftinck er kende dat zijn handelwijze ten aanzien van de uitkering onjuist was geweest. Daarom stond de Kamer thans voor de noodzaak dit geval bii de wet te regelen* De vergadering werd we gens ongesteldheid van mr. van Schaik, gepresideerd door de heer. Smeenk N.V.V.-propagandist voor Zeeland benoemd. Tot bezoldigd propagandist voor Zeeland en Noord-Bra bant voor het N.V.V. is be noemd de heer Jj Buiis te Til burg. Deze zal ook de belan gen van de D-UW.-arbeiders in Zeeland te behartigen krij gen. De heer Van den Spiegel te Sas van Gent, die sinds 3 jaar tijdelijk propagandist 'was, gaat thans het N.V.V. verlaten. Stadhuis speelt mee in Openluchtspel. De voorbereidingen voor de grootse herdenking door Mid delburg van het regeringsju bileum van H.M. de Konin gin zijn thans in 'n ver gevor derd stadium gekomen. In 't bestuur van de Koninklijke vereniging Uit het volk-voor het volk en in de buurtvere nigingen wordt hard gewerkt aan de uitwerking van de plannen voor de historische optocht en het openluchtspeL op 23 en 24 Juli. Maandagavondis in een vergadering van het centraal bestuur de stand vari zaken onder ogen gezien. By de aan vang heette de voorzitter, de heer L. A. Schenk, in het bij zonder de burgemeester van Middelburg, jhr. mr. W. C. Sandberg tot Essenburg, ere voorzitter van de vereniging welkom en dankte hem en het tehele gemeentebestuur voor et feit, dat men een bedrag in het openluchtspel-garan tiefonds heeft willen storten. OPTOCHT NIET NAAR 'T ZAND De heer H Pieters deed na mens de optochtcommissie enige mededelingen over de historische optocht. In overleg met de gemeentepolitie is om verscheidene redenen besloten als vertrekpunt niet de Veer- se weg, doch het Klein Vlaan deren te kiezen. De patiënten van het ziekenhuis, die daar toe in staat zijn en ouden van dagen uit het rusthuis bij de Herengracht zullen de stoet gade kunnen slaan. Voor de oudjes en de invaliden uit de straten, waar de optocht niet zal komen, zal voorts een re geling worden -getroffen; de buurtverenigingen zullen hier bij ingeschakeld worden. Helaas is het niet mogelyk 't Zand in de route, die de stoet zal volgen, op te nemen, omdat hiervoor een te grote omweg zou moeten worden gemaakt en omdat het weg dek van de Singels zo slecht is, dat de wagens, waaraan thans druk getimmerd wordt, schade zouden oplopen. Ook heeft men de Korte Delft uit de route moeten schrappen, omdat de gladde keien valpar tijen zouden kunnen veroorza ken. MIJN SCHILT ENDE BETROUWEN Onder gespannen aandacht van de toehoorders droeg de heer Pieters vervolgens het spel „Mijn schilt ende be trouwen", geschreven door de heer en merv. W. Abeleven- Labberton, voor. Hierin loopt als een rode draad de hechte band tussen de Oranjes en 't Nederlandse volk in tyden van vreugde en lijden en de aanhankelijkheid van de Zeeu wen aan het vorstenhuis. Een grootvader vertelt aan zyn kleinkinderen de geschiedenis van de Oranjes tegen de ach tergrond van het historisch febeuren; zyn woorden wor- en steeds onderbroken door taferelen op het toneel, ter wijl in een Oranjeboom de ont wikkeling van het geslacht der Oranjes symbolisch wordt aangegeven door brandende lichtjes. Lichteffecten zullen met d© illustratieve muziek de sfeer van het spel sterk eccen- tueren. Het mooiste effect zal echter zonder twijfel het oude stadhuis dat als 't ware mee speelt, sorteren; in dit fraaie bouwwerk heeft men het prachtigste natuurlijke décor Marktberichten VEILING „WALCHEREN". Marktbericht van 14 Juni '48- Groenten: Andijvie 1231; Doperwten (stam) 4854; Peulen 103134; Postelein 14 34; Rabarber 716; Sjalot ten 1022; Snij biet 422; Spinazie 31: Savoye kool 8 14; Spitskool 1320: Tuinbo nen 1834; Dubb. princessen 122159; Snijbonen 58105; Saxas 121, alles per kg- Bloemkool IA 1828; Bloemkool I 1020; Bloem kool II 6—14; Bloemkool III 4—10: Platglaskomk. I A 29— 31; Platglaskomk. I 2832; Platglaskomk. II 2131: Platglaskomk. III 2128; Na- tuursla I 2%5 Natuursla II 23, alles per stuk- Radijs 1011; Boskroten 925: Bospeen 2534, alles per bos. Fruit: Aardbeien 98142; Kastomaten 164174, beider, per kg- Kasperziken 40 per stuk. Aardappelen: Grote 1722; Bonken 23: Drielingen 819; Kriel 1217» alles per kg. fevonden, dat men zich maar an wensen. Ook de declama tie en de vier balletten zullen zeker diepe indruk maken. Het toneel, waarop gespeeld wordt, is niet minder dan 300 m2 groot zal door 600 spelers worden betreden Tevens werkt een koor, dat 300 zangers en zangeressen telt, mee. Op 21 Juni wordt begonnen met het instuderen van het spel, dat 2% uur zal duren. Er bestaat op het ogenblik nog behoefte aan knutselaars die de attributen willen ver vaardigen. Vrijdagavond 23 Juli zal in hoofdzaak gespeeld worden voor de Middelburgers. Op die avond zijn de reductiekaar- ten voor leden van de buurt verenigingen geldig. Op 24 Juli hoopt men bezoekers van heinde cn ver te trekken. Walcheren Middelburg WIJZIGINGEN IN BESTUUR DER CHR. BURGERSCHOOL. De heer A. Petermeijer, die reeds meer dan 25 jaar zit ting heeft in het bestuur van de Chr. Burgerschool aan de Singelstraat te Middelburg, alsmede de heren K- Jonker en H Weijburg, de laatste wegens vertrek naar Gronin gen, hebben ontslag genomen als did van het schoolbestuur. Als opvolger van de beide laatstgenoemde leden werden benoemd de heren J. C- de Pagter en Jhr. Mr. G. D C- Rutgers van Rozenburg (Ingezonden mededeling) Miep Jacht: |(zij vindt het |leven nog zo gek niet). Zij heeft reden om te lachen; de zorg voor het eten is deze week veel gemakkelijker te dragen. Zij vindt het een uit komst zo'n Mevr. Lotgering-Hildebrand geeft voor deze week nog twee geschikte recepten: BLOEMKOOL MET KERRIESAUS. 1 grote bloemkool, y2 1. kook nat, 40 g. bloem, 50 g. marga rine, y2 lepel kerrie, 2 zomer- uitjes, Vz d. 1. melk. Kook bloemkool op gewone wijze, houd ze warm in dekschaal. Laat intussen kerrie en fijnge maakte ui zachtjes bakken in margarine. Voeg bloem toe, daarna vloeistof. Laat 5 min. zachtjes doorkoken. Maak op smaak af en giet de saus over de kool. Smaakt goed met gar nalen en aard. purée. BLOEMKOOLSCHOTEL met gebakken worst, 1 grote bloem kool, 1 kg. gekookte aard., bloemkoolnat, melk, nootmus kaat, paneermeel, 50 g. boter, aroma. Kook bloemkool, maak ze fijn. vermeng ze met noot muskaat. Maak purée van aardapp., vloeistof, boter, aro ma. Vul hete schotel afwisse lend met bloemkool en purée; strooi op bovenste laag purée wat afzonderlijk gebakken pa neermeel. Geef hierbij dikke plakken bonvrye bloedworst, vlug gebakken. Publ.: CENTR. BUR. v. d, TUINBOUWVEILINGEN. j^genda mDDELBURG. Woensdag: Schouwburg: C. F. A. Walvis in zicht, 8; ElectroZorro's Zwarte zweep II, I en 9.15. Donderdag: Stadhuis en Schut tershof: Tweede ZETO, 13—18, 19.30—22; ope ning door minister mr. dr. J. in 't Veld, 11.30; Zeto-hal: Feestavond, 21 24. Schouwburg en Electro: zie Woensdag. VLISSINGEN. Woensdag: Concertgebouw, Paul do Groot, 8; Al- hambra, Arizona, 7, 9; Luxor: Monte Cassino, 7, 9. Donderdag: Alhambra: Ari zona, 7, 9; Luxor: Mon te Cassino, 7, 9.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 2