Kim je nog zingen.», zing dan mee De dood langs de weg Cowboys in de Provence Legertentoonstelling Het Engelse volk wacht Op een baby Internationale zangavonden per radio WALCHEREN TWEEDE BLAD PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 14 JUNI 1948 Lumineus idee van Nico Boer (Van. onze correspondent). Nederlanders in vijf landen zullen tijdens de a-s. jubileum' feesten gezamenlijk H. M. de Koningin toezingen, dank zij een geweldig idee van de heer Nico Boer. Inderdaad, een lumineus idee! Want dat is de uitzending „Laat de mensen zingen", het programma .dat onder leiding van Nico Boer reeds enige malen tot stand kwam. Wij hebben die heer Boer eens opgezocht en verwonderden ons erover dat deze man in het dagelijks leven niet bij de omroep werkzaam is# De heer Boer is namelijk program maleider by een der gramofoonmaatschappUen. Dat is niet zo vreemd, meende de heer Boer. Ik heb jarenlang vóór de oorlog in de programmaleiding van de Vara gewerkt. Hier is ook in 1940 dit idee ontstaan. Wij hadden toen een uitwisse lingsconcert tussen ons clans orkest The Ramblers en de Belgische dansband Stan Branders op het programma willen zetten. Toen de oorlog hier echter tussen kwam, heb ik het idee maar even jn de linnenkast gelegd tot de storm geluwd was. Waarom verliet u de omroep? wilden wii het naadje van de kous weten. Omdat ik geen lust had bij een door Duitsers.en N.S- B.-ers gecontroleerd instituut werkzaam te zijn. Na de oor log kreeg ik dadelijk deze baan aangeboden en ik ac cepteerde haar. Maar tevens haalde ik het idee van '40 weer eens uit de linnenkast en bekeek het nog eens van alle kanten. Ik nam contact op met de technische dienst van de omroep met de oude collega's van de Vara en die waren enthousiast- DE EERSTE UITZENDING Zo startten wii 3 Januari van dit jaar met ons eerste programma: een uitwisseling tussen Nederland en Enge land (B.B.C light program ma). Het werd een overwel digend succes- Niet alleen hier, maar ook in Londen, waar ik zelf was tijdens de uitzending. Het centrale punt echter lag in Hilversum bil onze technische dienst, die onder leiding van de heer W. Kalee het geluid „mixte" zo als wij dat noemen. Op 13 Maart kwamen wii voor de tweede maal met een derge lijk programma in de aether, nu met België en het werd alweer een éclatant succes! Stapels brieven kwamen van alle zijden binnen en zelden heeft een radio-uilzending zoveel „fanmail" gehad Toen ik het idee van de derde uitzending op 1 Mei opperde, de 4-landqji broad cast, verklaarden vele van de radiomensen Kalee en mij voor gek- Dit was onmogelijk- Voor ieder land en dus iedere zender waren 3 telefoonlijnen nodig. Wij moesten dus tege lijkertijd met 12 buitenlandse telefoonverbindingen wer ken- Het is namelijk zo, dat het geluid centraal door de regelkamers gaat. Deze zijn in al deze gevallen in Hilver sum- Voor iedere zender is dus een lijn nodig voor het „ongemixte" geluid naar Hil versum. één voor het gecon troleerde geluid van Hilver sum naar de betrokken bui tenlandse zender terug te ge ven en één voor technische aanwijzingen voor de omroe- pers ^n plaatselijke technici- Maar wij zetten door en op 1 Mei ging een programma tus sen Nederland. Engeland, De nemarken en België de lucht in Het lukte wonderwel- Toen was een ieder bij .de omroep bekeerd. gaan en meezingen. Geen en kele repetitie gaat de uitzen ding vooraf, geen enkele se lectie wordt gemaakt. Daar door bereiken wij de sponta neïteit, waarmee ons pro gramma staat en valt Dege nen die het programma „ma ken" zijn de omroepers die ieder een zaal onder hun lei ding hebben. De samenwer king tussen hen moet vol maakt zijn. Voordat de uit zending aanvangt houden zij altijd even een telefonisch babbeltje ter kerfnismaking. Zij noemen elkaar bü de voornaam, dat geeft een ze kere band, die de zaal mee sleept. Maar niet alleen de zaalóók de luisteraars- Want in alle landen waarmee wii nu „gezongen" hebben is mén van mening, dat deze simpele samenzang een ver- broederirig geeft, een zekere band vormt tussen de ver schillende naties. Daaruit ontstaat begrip voor elkaar en een hechte wil tot vrede. En dat is de op zet van ons programma Dat is de idee die er achter ten grondslag ligt. KOSTBARE GESCHIEDENIS- Kunt u zo'n programma niet vaker houden? vroegen woord. Door de vele telefoon verbindingen is het uiterst kostbaar. Maar dit jaar heb ben wij nog een paar uitzen dingen van „Laat de mensen zingen" in petto. Allereerst tijdens het jubileum van H- M de Koningin. Dan krijgen wii een programma van zin gende Nederlanders in vijf landen: Hilversum. Davos, Parijs, Kopenhagen en Brus sel- 6 October zal er een Be- nelux-programma zijn tussen Nederland, België en Luxem burg, terwijl wii een zeer speciaal programma maken met Kerstmis. Het Kerstfeest leent zich als „vredesfeest" bii uitstek voor dergelijke uitzendingen. Wii zijn nog met de voorbereidingen hier voor bezig, zodat ik u thans nog geen nadere details kan nieedelen. Oók verdiepen wij ons thans reeds in de te ma ken uitzendingen voor het komende jaar Zuid-Afrika laat politieke delinquenten vrij. De nieuwe nationalistische regering van Zuid-Afrika zal onmiddellijk 5 politieke ge vangenen, veroordeeld we gens verraad of sabotage ge durende de oorlog, op vrije voeten stellen, aldus de mi nister van justitie, Swart. In zijn verklaring zegt mi nister Swart, dat net besluit is voortgekomen uit diet .diepgevoelde verlangen van de nieuwe regering om bur gers van de Unie te bevrij den van de druk van de oor logsjaren en te pogen een einde te maken aan alle daaruit voortvloeiende ver bittering." TWEE BRITSE VLIEG TUIGEN VERONGELUKT. Een Brits passagiersvliegtuig met 8 personen aan boord wordt vermist. Een ander vliegtuig, evenals het vorige op weg naar het eiland Man, is naby zijn doel in zee gestort. Alle inzittenden werden gered. Beide vliegtui gen vervoerden toeschouwers naar de motor-race op het eiland. U KUNT SCHIETEN, VAREN EN RIJDEN. Uitstekende „show" o ons nieuwe leger. VOORBEREIDEND WERK- U heeft echter geen idee, hoeveelvoorbereidend tech nisch werk aan zo'n uitzen ding vooraf gaat. Het publiek merkt er niets van. Het zijn doodgewone mensen die mee doen. Bioscoopbezoekers, ieder kan naar de zaal toe- DE BIER-EXPORT. De Nederlandse bierexport heeft de laatste maanden een moeilyke tijd doorgemaakt. Bedroeg in October 1947 de export nog 33.000 hl., deze liep in de daarna volgende maanden aanzienlijk terug, om in Fe bruari 1948 een laagtepunt te bereiken van 9000 hl. Het teleurstellende is, dat de vraag naar Nederlands bier groot genoeg is, om de hoge export van 1947 te handhaven of zélfs nog uit te breiden. Al- lerwege worden deze export echter moeilijkheden in de weg gelegd. De grootste moeiiykheden doen zich voor in de sterling- area. Moeilijkheden dreigen voorts ook voor de export naar de Ver. Staten, aangezien al daar een wetsontwerp tot ver hoging van het invoerrecht op bier zich in een vergevorderd stadium bevindt. Van groot belang voor de brouwerijen zjjn de besprekln- Êen met België over de nivel- iring van de bier- en gedistil- leerd-accyns, welke waarschijn lijk per 1 Januari 1949 tot stand zal komen. (Van onze correspondent) Een tank heeft geen stuur wiel maar alleen knuppels voor de besturing. Bovendien zyn er allemaal heel kleine kabeltjes in. Vooraan zit de bestuurder met zyn assistent, in de koepei is de plaats voor de commandant met schut ters en er zit ook nog er gens een mecanicien aan boord. Door stalen wanden met kabels en leidingen zijn zjj van elkaar gescheiden, daar in het nauwe binnenste van zo'n rollende vesting en heb ben slechts telefonisch contact met elkaar. Ik had er geen idee van hoe zo'n tank er van binnen uitzag, tot enkele dagen ge leden. De pers was nl. door de le- gervoorlichtingsdienst uitge nodigd tot voorbezichtiging van de legertentoonstelling, welke op het IJsclubterrein in Amsterdam geopend is. De bedoeling van de tentoonstel ling is, de brede massa van ons volk vertrouwd en be kend te maken met ons leger. Het leger, waarvan wij In dë achter ons liggende jaren het gemis betreurden. Nu hebben wij een leger, zij het dan in opbouw, modern uitgerust en aan de nieuwe tijd en taak aangepast. En van dat leger in alle onderdelen vertelt de tentoonstelling duidelijk en helder. DE TENTOONSTELLING Van de keuring af tot de opleiding van de specialist en zijn demobilisatie volgt U er de soldaat. De tanks staan er om bezichtigd te worden en in en op te klimmen. Met 'n „ongevaarlyk" gemaakt ka non moogt ge schieten, met brenguncarriers door kuilen en zandhopen ryden en varen met echte pontons. In film tenten ziet U de nieuwste le- gerfilms (die oerigens voor treffelijk zyn en een pronk stuk voor de Nederlandse filmindustrie). Prachtige sportdemonstraties geven jon gens van de stormschool in Bloeraendaal. In de cantine der Kadi kan de burger zich laven aan militaire dranken en versnaperingen en wanneer U de tentoonstelling verlaat, weet U iets van ons leger. Dan weet U hoe Uw zoon of man, Uw broer of verloofde in zo'n Indische kampong ge legerd is, want zo'n huisje ziet U hier, de bedden met klam boe er by. U ziet hoe een verbindingsafdeling werkt, maar ook hoe de soldaat zyn geestelgke verzorging krijgt. Het is een voortreffelijke ten toonstelling, op het voorma lige IJsclubterrein in Amster dam. Na enige weken gaat de hele show, waaraan ruim 400 militairen mee werken onder leiding van majoor Jansen, op tournee, eerst naar Den Haag daarna naar Rotterdam, dan vervolgens naar Groningen, Enschede en tenslotte Eind hoven. Vyf en dertig uitgeweken Tsjechische parlementsleden heb ben in Londen een „balling-parlement" gevormd. Tydens 'n zitting In Cauton Hall las Vladimir Krajina, secretaris van de socialistische party, felicittatietelegrammen voor ter ge legenheid van Benesj' verjaardag. Arrondissementsrechtbank Twee ongevallen met dodelijke afloop. Jeugdige vervalser Yan postwissels. Wanneer vier mensen een ongeluk zien gebeuren, kan men na afloop vier verschillen de lezingen horen van het ge beurde. Dit was ook het ge val by een ernstig ongeval, dat zich op 27 Maart jl. in Hulst afspeelde: een hande laar in automobielonderdelen uit Goes, L. S., overreed met zijn auto een klein meise, dat plotseling de weg overstak, met het droevig gevolg» dat het kind overleed. Vrydagochtend werd voor de Arrondissementsrechtbank te Middelburg langdurig ge sproken over de vraag, of S. tfe veel links van de straat reed. Enkele getuigen van het ongeval waren positief van oordeel, dat zulks het geval was 'geweest, hoewel hun ver klaringen op enkele punten uiteen liepen. De bestuurder van de auto én enkele andere getuigen beweerden 't tegen deel. In de betreffende straat gold bovendien de bepaling voor éénrichtingsverkeer. De officier van justitie zag geen aanleiding tot veroordeling van S. en vroeg vrijspraak. De verdediger, mr. J. F. Dein- se. had critiek op de wyze, waarop de politie een onder zoek naar het gebeurde heeft ingesteld. v Drie weken voorwaardeiyk met een proeftyd van 2 jaar Nog rent de dolle stier door de oude arena. De boer zet alles Trein op luchtbanden. De Franse spoorwegen la ten drie wagenstellen bou wen van ieder zes wagens, welke'op luchtbanden lopen- Deze luchtbanden worden dan tot een spanning van 9 kg. opgepompt. Daardoor wordt een grotere snelheid en remcapiciteit verkregen. De Finse ministerraad heeft besloten de staat Israël de facto te erkennen. op één kaart. (Van onze speciale verslag gever.) Nimes, Juni. „Frisjes vandaag", vond m'n hotelier en met m'n warm, rood hoofd, moet ik de man wel zo verbaasd hebben aangekeken, dat hg in lachen uitbarstte. Toen zei hy, dat de Mistral woei. En als ik nog niet had geweten, in de Provence te zyn, wist ik het nu. Tarwe, wijn en amandelen worden er verbouwd, kosteiyke zaken, die zo menig. Proven- caals dichter inspireerden. En hangen ze ook niet ten nauw ste samen met de geest van dit Volk? Dat zo blank van ziel wordt genoemd, zo warm van gemoed en zo pittig van aard? Maar er is nog meer, dat zyn stempel drukt op dit land. Het ligt als het ware bezaaid met de trotse overblijfselen van een Romeinse tijd. Hier in Nimes holt nog de dol gewor den stier door de arena, welke duizend en meer jaar geleden al ontzag inboezemde door haar strenge, klassieke schoon heid. DE STIEREN. Ja, en die stier! Die neemt hier in het Zuiden zo'n belang- ryke plaats in, dat hij in de kleinste en allerkleinste for maten en vervaardigd van alle denkbare materialen, tot de drukste verkochte souvenirs behoort. Van vele muren in de stad grijnst hy ook u aan, staande temidden van de torea dors en fel bezien door bont geklede meisjes met gitzwart haar. Dit gp affiches wel te verstaan, al moet gezegd, dat de toreadors inderdaad tot de helden des volks worden gere kend en dat de meisjes uit de ze streek door hen, die het we ten kunnen, als de mooiste van Frahkryk worden be schouwd. Ik zag die stieren ook wei den. dient in de nabyheid van de Middellandse Zee. Er waren er zeker wel een honderd by elkaar, prachtige forse beesten met vervaarlijk wyd-uitstaande horens. Zij hadden jongen bij zich, welke ontdekking een van m'n reisgenoten de ernsti ge vraag ontlokte, waar dan toch de moederstier wel was. Tot zelfs de peinzende herder kon by deze vraag niet koel blyven. Of „herder" is het juiste woord niet. Met recht was ons tevoren gezegd, dat we cow boys zouden zien. En deze ene man, met z'n honderd stieren, v/as een cow-boy, zoals je ze alleen op plaatjes denkt te zien. Hy zat op een groot paard, zo maar, zonder zadel of wat dan ook. En hy galop peerde over de wijde velden, heen en weer, om zyn beesten bijeen te houden of om ze een andere weide te wyzen. ALLES OP ééN KAART. Zoals gezegd, het was warm, erg warm. Maar men leeft hier dan ook onder een ander kli maat, dan het onze. Vandaar, dat iedere bezitter van een grote of kleine tuin en dat zyn er velen met zorg zyn palmbomen koestert, en dat de olijven hier welig groeien en de ryst. Er is evenwel één groot verschil in de opvattin gen van deze boeren en de onze. Of de Zuidelyke zorge loosheid er de oorzaak van is, weet ik niet, of een eeuwen oude traditie? In ieder geval is het zo, dat men hier de nei ging heeft, alles maar op één kaart te zetten, zodat men het zogenaamde gemengde bedryf ver moet zoeken. Ik was by een fruitteler,' die alleen maar in perziken en kersen deed. En Zijn bomen stonden er wonder mooi voor. Maar wee hem en velen van zijn collega's, als het weer plotseling zou omdraaien. Er zyn er geweest, die in twee, drie jaar ryk werden, maar ik sprak ook met een boer. die in één nacht van on verwachte vorst zyn gehele oogst verloor, en dan ook voor het gehele jaar. (Nadruk verboden en een boete van 60 subs. 20 dagen werd geëist tegen de 18-jarige J. B. uit Krui- ningen, die als monteur te Goes werkzaam, zonder een rijbewys te bezitten een auto achteruit had gereden en daar door een man, die by een an dere auto bezig was, tussen beide voertuigen had doodge drukt. De officier achtte on voorzichtigheid bewezen, maar de pleiter, mr. C M. Kegge, was van oordeel, dat het slachtoffer niet voldoende heeft opgelet. Hij achtte het tenlaste gelegde niet bewezen en concludeerde tot vrijspraak. GERAFFINEERDE OPLICHTER Ondanks zijn 20 jaren, bleek M.v.d.V. uit Middelburg een geraffineerde vervalser te zyn. Hij stuurde een postwissel van 1.15 aan zichzelf, wij zigde daarna het bedrag in 123.65 en veranderde de naam van geadresseerde, plak te een postzegel bij, bootste een poststempel na en inde het bedrag. Iets soortgelyks had hij in Vlissingen uitge haald. In totaal had hij zo 'n aanzienlijk geldsbedrag ver kregen, dat hij geheel had be steed voor de bioscoop, siga retten en soortgelijke aanko pen. De eis luidde 9 maanden met aftrek, waarvan 5 maan den voorwaardelijk met proef tyd van 3 jaar en onder toe- zichtstelling. Eén jaar met aftrek werd gevraagd tegen de Belg L. P. M. M. N., een knaap van 20 jaar, die in Terneuzen een fiets had gestolen. N. was in België réeds eenmaal tot maanden veroordeeld. Uitspraken 25 Juni a.s. Een jongen of een meisje? (Van onze correspondent). Men had het eigcniyk wel kunnen verwachten in dit land van onbegrensde weddenschap pen. Of het lag aan het feit, dat de officiële verklaring van Buckingham Palace omtrent de a.s. blyde gebeurtenis in het Britse prinselijke gezin juist op Derby Day bekend werd ge maakt, wanneer elk rechtge aarde Brit een gokje op 's we relds grootste paardenrennen neemt, wy weten het niet, maar een feit is het, dat men nu al overal weddenschappr~ afsluit omtrent de toekomstig baby! By voorkeur wedt men erom of de baby in een der ko ninklijke paleizen in Zuid-En gel and, dan wel in Schotland geboren zal worden. De Schot ten hopen namelijk vurig dat hun de eer te beurt zal vallen, temeer daar het reeds bekend is, dat Prince Philip en Prin ses Elizabeth van plan zyn in de herfst met de rest der ko ninklijke familie voro enige tyd naar Schotland te gaan, waar in de omtrek van het vorsteiyke buitenverblijf Bal moral Castle, ook voor hen een Schots buitenverblyf wordt ge zocht. Deze vriendschappelijke wedijver tussen Schotten en Engelsen om op zoveel moge- ïyk „eigen" banden met de koninklyke familie te kunnen bogen is dan ook kenmerkend voor de enorme opulariteit van Koningin Elizabeth in Schot land, daar zy de eerste Britse vorstin van puur Schotse af komst is. LONDEN HOOPT. Te Londen hoopt men echter dat of het Buckingham Palace, of Windlesham Moor, het „ho me" van Philip en Elizabeth te Sunningdale, even buiten de hoofdstad, de eer te beurt zal vallen. Dit laatste hebben z(j slechts tydeiyk gehuurd in af wachting van de voltooiing der reparaties die verricht moeten worden aan het in de oorlog zwaar beschadigde Clarence House in Londen, dat hun per manente woonplaats zal wor den. Als derde mogelijkheid voor de blijde gebeurtenis, die in de tweede helft van Octo ber verwacht wordt, noemt men het koninklyke buitenver blyf Royal Lodge te Windsor. Hoewel Prinses Elizabeth na het einde dezer maand geen officiële functies meer zal ver richten, geeft haar dit echter nog juist de-kans om volgende week haar geliefde, populaire 4-daagse paardenrennen te Ascot by te wonen, die altyd een der "hoogtepunten van het Londense seizoen zyn. esv TOOONOPVoÜggj». Prins of prinses, de feftby wordt de directe troonopvolger na Prinses Elizabeth, doch-ïvi- geval het een prinses zou zöp, zou een eventueel later broer tje voorgaan. Vermeldenswaar dig is verder het feit, dat hoe wel Prinses Elizabeth nog be hoort tot het Huis van Wind sor, haar kinderen automatisch tot het Huis van haar echtge noot zullen behoren, tenzy dit door een Koninklyk Besluit zou worden gewijzigd. Indien een dergelijk Koninklyk Besluit echter niet zou worden uitge vaardigd wat niet verwacht wordt zou dit betekenen, dat met de troonsbestijging van Prinses Elizabeth's af stammelingen de regering van de nieuwe dynastie Mountbat- ten haar intrede zou doen in de geschiedenis. (Nadruk verboden). Ereraad voor de kunst had er geen zin meer in. Bij de Tweede Kamer is in gediend een wetsontwerp be treffende Vaststelling Van en kele regelen afwijkende van het bepaalde bij de wet zui vering kunstenaars. Enige tijd geleden hebben bijna alle leden van de ere raden voor de kunst aan de minister van onderwijs, kun sten en wetenschappen hun ontslag aangeboden, aange zien zij zich niet konden ver enigen met de beslissingen, in hoger beroep door de Cen trale Ereraad genomen. Het is de minister niet mogen ge lukken genoemde leden van de ereraden op hun besluit te doen terugkomen. Ook is het niet mogelijk gebleken de oude leden door nieuwe te vervangen. Hoewel enkele ereraden hun werkzaamheden vrijwel beëindigd hadden, was dit bij de andere niet het geval. Zelfs enkele zeer belangrijke zaken wachten nog op een beslissing Het is dus niet mo gelijk de zuivering van de kunstenaars in eerste aanleg als afgedaan te beschouwen. De aangewezen weg lijkt nu om'de Centrale Ereraad die zaken, die nog niet door een eereraad voor de kunst zijn afgedaan, in eerste en hoog ste ressort te laten beslissen. Daartoe is dit wetsontwerp ingediend. Rusland trekt troepen terug uit Korea. Radio Moskou heeft Donder dagavond een officieel commu niqué van het Russische mili taire bestuur in Noord-Korea bekend gemaakt, waarin ge zegd wordt, dat tot een be perking van hetaantal Rus sische troepen in Noord-Korea wordt overgegaan. In verband hiermede is ge neraal Korotkof, de opperbe velhebber. met zijn staf naar de Sowjet-Unie vertrokken. Het Russische bezoftingsle- v-r. -J- 0- op 25.000 i -lO.C'JO rM-u g h it. Middelburg PLUIMVEEVERENIGING. De pluim veevereniging „Mid delburg en omstreken hield Wonensdag in het café „De Eendracht" te Middelburg de jaarvergadering onder voorzit terschap van de heer C. van Nimwegen. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek, dat het batig saldo bedroeg 192,42. Het geldelijk bezit op 1 April bedroeg 442,42. De aftredende bestuursleden, voor zitter v. Nimwegen en penning meester H. v. Boven, werden met algemene stemmen herko zen. Goedkeuring was verleend door de Raad van Beheer om op 5 en 6 November a.s. in combinatie met de zusterver eniging „Nut en Sport" te Mid delburg een pluimvee- en ko- nijnententoonstelling te organi seren. waarvoor inmiddels de voorbereidende maatregelen zyn getroffen. Tot afgevaardig de naar de byeenkomst van de Nederlandse Hoenderbond te Utrecht werd aangewezen de heer J. Grootjans. Dank werd gebracht aan de feestcommis- de heren P. M. de Kleyn, L. Janse de Jonge en J. Groot jans. die de feestavond ter ge legenheid van het 25-jarig be staan hebben georganiseerd. De dieren van de leden zullen worden ingeënt tegen diphthe- rie en pokken, terwyi ook ge tracht zal worden volgend voorjaar eieren machinaal te laten uitbroeden en broedeieren uit het buitenland impor teren. NEUWE OUDERLINGEN NED. HERV. GEMEENTE. In plaats van de heren J- van Dijk, die naar Arnhem vertrok en Naaktgeboren, werden tot ouderling van de Ned. Hervormde gemeente Middelburg gekozen de he ren K- W. Snoep en Th. van Molenbroek. POLITIEMANNEN VOETBALDEN IN ROOSENDAAL. In Roosendaal werd een voetbaltournooi gehouden met als deelnemende clubs de politiesportverenigingen van Middelburg, Den Bosch, Dordrecht en Roosendaal- Middelburg ging strijken met de derde prijs, een medaille. De eerste prijs, een beker, ging naar Dordrecht, de tweede, een lauwertak, naar Den Bosch. Het spelpeil van de deelnemende clubs was vrijwel gelijk, maar de Mid delburgse politiemannen had den de wind niet in de zeilen. De uitslagen luiden: Roo sendaalDordrecht 1*—4, Den BoschMiddelburg 31: ver liezersronde: Roosendaal Middelburg 33 (Middelburg wint door strafschop). Den BoschDordrecht 14. Vlissingen GEREF. MANNENVERENIGING. De Geref. Mannenvereni- ging „Beza" te Vlissingen hield Donderdagavond haar 9de jaarvergadering, onder voorzitterschap van de heer A. de Klerk. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer J. Aar- noutse. bleek, dat het leden tal bevredigend toeneemt De afdelings- en bibliotheekkas gaven een batig saldo te zien. Felicitaties werden uitge bracht door de Geref. kei"- keraad en de kring Walche ren van Geref. Mannenver-1 enigingen- De heer van Donk uit Goes hield een inleiding over het onderwerp: „Kerk en Ont spanning", waarop een zeer drukke bespreking volgde. AANBESTEDING. Te Vlissingen werd'een aan besteding gehouden voor het bouwen van een winkel met woonhuis aan de Kleine Markt te Vlissingen. (Architect C. Trappenburg) J. G. Boshuizen, Vlissingen 41.000; Bouw- en Handel Mij.fl Heykamp II. Souburg 38.098; G. Mouthaan, Vlissingen 37.200: Fa. de Muynck en de Kam, Vlissingen 36.420; Fa. R. J. Jansen, Middelburg 36.380; J. F. Berting, Vlis singen 36.310; Gebr. v. Ame- rongen, Amsterdam 35.910; Gebr. Hopman, Vlissingen 35.810; W. v. Doom en Zonen, Vlissingen 35.104. Gunning is aangehouden. O.- en W.-Souburg JEUGDIGE DIEVEN. Twee ongeveer 11-jarige jon gens te Souburg hadden uit verschillende winkels kleine voorwerpen gestolen. Ook ont vreemden zij een klein bedrag aan geld. De knapen werden door de politie aangehouden. Proces-verbaal werd opge maakt. Oostkapelie EEN HALVE EEUW IN DIENST. Maandag zal de heer J. P- Geluk te Middelburg het feit herdenken, dat hii 50 jaar in dienst is van de N.V. The Vi- trite Works. GUNNING. Door het Bureau Wederop bouw Boerderyen is woning herstel en bouw van een land- bouwschuur aan de Veerseweg te MM1e«h'irg opgedragen aar 1? fa M-mnjan, Vlissin ,eu voor iti 000. NIEUWE AFDELING VAN CHR. BOUWARBEIDERS- BOND. Woensdag werd te Oostka pelie een vergadering gehouden om te komen tot oprichting van een nieuwe afdeling van de Ncd. Chr. Bouwarbeiders- bond. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter van de Chr. besturenbond van Se- rooskerke, de heer I. Geschie- De districtsbestuurder, de heer H. Koetsveld, uit Goes, memoreerde de snelle groei van de Chr. vakbeweging na de bevryding van ons vader land. Het jaar 1948 staat wel in het bijzonder in het teken van de propaganda, hetgeen hg met enkele cyfers aantoonde. Volgens spreker kunnen de beginselen van de revolutie en het staats socialisme geen ver nieuwing brengen, daar zy het vrye maatschappelyke leven niet stimuleren. Na enige discussie werd tot oprichting van een afdeling besloten en een bestuur geko zen. DOMBURG. Bevallen: M. P. Passenier— Maas. z.; J. Provoost—Geert- se, d.; W. v. d. Woestynede Wolf, z. Getrouwd: J. F. Wolff. 31 t en S. E. Maas, 40 j.; P. Wisse. 45 j. en P. C. Jongepier, 40 j.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 5